Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) szkorhetz válasza Sdi (#350) üzenetére


szkorhetz
őstag

akkkor ár alapján döntök.
kösz

(#352) Sdi válasza szkorhetz (#351) üzenetére


Sdi
addikt

Vegyél inkább egy használt Audigy 2-t vagy 4-et, jobban jársz.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#353) sünpávakutya válasza Litván Zongora (#342) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Mit értesz az alatt, hogy ''tufa''? Biztos nem vagyok elég modern, de nekem ez csak vulkáni kőzetet jelent... :P Vagy úgy értetted, hogy ''kevés''? Egyrészt ma már elég sok kártya tud 88,2 és/vagy 96 kHz-es és 20 és 24 bites rögzítést is, másrészt meg egy gitár- vagy énekhang mégsem egy orgona vagy egy nagyzenekar, azaz nincs akkora frekvenciaterjedelme, tehát nagy valószínűséggel a 44,1 kHz is megteszi.

Én pl. éppen azért döntöttem a fent írt M-Audio kártya mellett, mert 192 kHz-ig és 24 bitig jó vagyok nála. Ráadásul full SCMS kontroll ;] :R :C :DD , külön monitorkimenet és minden analóg ki-/bemenete szimmetrikus, ami persze az én primitív kis házihifimen aszimmetrikusan van használva.

[Szerkesztve]

(#354) ploteus válasza ploteus (#348) üzenetére


ploteus
aktív tag

Vki ajánljon már vmi jó optikás hangkártyát! :DDD :R

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#355) szkorhetz válasza Sdi (#352) üzenetére


szkorhetz
őstag

használt cucctól félek:D
az audigy se az mien audigy? és azon ahogy láttam csak 4 kimenet van és akkor hol megy a microfon?
ha én úgyis csak 5.1-ben használom akkor az egyikből lehet mikrofon bemenetet csinálni?

(#356) frankie! válasza sünpávakutya (#353) üzenetére


frankie!
őstag

1. A mintavételezési frekvencia nemcsak a visszaadható hangok frekvenciáját határozza meg, hanem magát a mintavételezést, annak sűrűségét is->minél nagyobb, annál részletesebb (lehet) a hang, annál jobban megközelítheti az analóg felvételt. Ha jól számolom a 192 a 44,1-nek kb. négyszerese, ez nem kevés. Sokak szerint egy megfelelő rendszeren egy ilyen felvétel sokkal kevésbé ''szögletes'', tehát analógosabb. A legmagasabb frekvenciájú hang a mintavételezési fr. fele lehet.
2. Az eredő analóg jelben előfordulnak 100 kHz környéki hangok is, ha pl. egyzserre több hangszer szól (nem a nagybőgő, meg a tuba :)). Így ezek elkülönített, korrekt visszaadása is jobb. Remélem jól fogalmaztam. :S
3. Ilyen frekvenciájú átalakítás sokkal érzéketlenebb a zavarokra. Ezért néha CD lejátszókban is ilyen D/A konvertert raknak.

A mai legtöbb olcsó rendszernél az ilyen nagy felbontású felvétel nem használható ki. Sokkal jobban jársz pl. egy jobb hangfallal vagy kábellel, a CD hangból is többet hoz ki.

[Szerkesztve]

(#357) frankie! válasza szkorhetz (#355) üzenetére


frankie!
őstag

Elvileg jó sokszor a használt is, nekem is majdnem minden cuccom az, de pl. az újan vett A2 Value csatlakozóin érdekes oxidációs foltok jelentek meg, bár ez sztem hangban nem jelentkezett.
Pár kártyán, pl. X-fi amit én láttam, egy csatin van a mikrofon, az optikai meg a SPDIF digitális kimenet is.

(#358) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Nem nagyon vagyok otthon hangkártyák terén.Ma veszek egy Genius HT 5000-et, és lenne egy 5 éves SB Live 5.1-es hangkarim.Érdemes azt is lecserélni esetleg?Mondjuk ere[link]r?
Nekem nem kellenek méregdrága hangkarik, ha az Audigy jobb, akkor arra cserélem, de többet nem szánok hangkarira.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#359) szkorhetz válasza Ace Ventura (#358) üzenetére


szkorhetz
őstag

nekem is genius ht-m van és mindennel nagyon szépen szól.
a kétezres c-media-mal és az integrált hanggal is nagyon szépn szól.

(#360) frankie! válasza szkorhetz (#359) üzenetére


frankie!
őstag

Igen, nekem is van egy ilyen cuccom, és tényleg korrektül szól a legtöb hangkártyával, nem hozza ki azok hibáit. Az erősítő átvitelében a mélyközép tartományban van egy nagy lyuk, de ezt lehet valamennyire kompenzálni.

(#361) P00By


P00By
nagyúr

Sziasztok!Lenne egy kérdésem!Bakelit lemezet akarok digitalizálni!Milyen hangkarit vegyek?Legyen rajta minimum optikai kimenet es 20-30k között legyen(+1-2 ezer)

Köszönöm a segítséget előre is!

(#362) frankie! válasza P00By (#361) üzenetére


frankie!
őstag

[link]
Miért akarod digitalizálni? Kényelmetlen a lemezeket rakosgatni? :F

(#363) sünpávakutya válasza frankie! (#362) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Lehet, hogy azért akarja digizni, hogy akárhányszor meghallgathassa anélkül, hogy romlana az eredeti példány.
Nincs az a tökéletes tű, tökéletes tűnyomóerő és hangszedő, meg tökélyre beállított antiskating meg nedves lejátszás, hogy valamelyest ne kopjon a lemez. Ráadásul minden egyes kézbevétel kockázat (leejtem; megkarcolom, mint kaka a bugyit etc.). Szóval csak élettartam-növelést és kockázatcsökkentést szeretne... :U

(#364) Bade válasza Bade (#347) üzenetére


Bade
tag

sziasztok!
a 347-re nem kaptam választ,erre hátha:
Ezeket néztem ki:
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezek közül melyik lenne a legjobb?
Valódi 5.1-et szeretnék.
Előre is köszi a választ!

(#365) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Jó röggelt minden kedves hangkártya gurunak! :R

A kérdés az lenne,hogy van egy barátom,akinek szeretnék összerakni egy gépet. Viszont a hangkártya mint olyan komolyabb tanulmányozása eddig kimaradt az életemből(a többi menni fog ;) ). Viszont ő zenélget(gitározik is,meg ilyenek),tehát valami erre alkalmas komolyabb hangkari kellene neki. Nos nekem lövésem sincs,hogy melyik az a kártya ami erre megfelel,illetve melyik az az árkategória amivel már érdemes foglalkozni :F
Nyilván enm milliós nagyságrendekben gondolkozunk,nem stúdió lesz,de valami jó kis cuccot,ha ajánlanátok azt nagyon megköszönném.

Előre is köszi :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#366) frankie! válasza sünpávakutya (#363) üzenetére


frankie!
őstag

Igen, ebben van valami. De ezesetben a lehető legjobb eszközzökkel kell digitalizálni. (hacsak nem szereted a lemezjátszód sajáthangját pl. ;] ) Lehet hogy érdemes elvinni a kedvenceket egy profihoz, aki pár száz Ft-ért megcsinálja. A másik ha valaki ilyet csinál, DVD-Audio-ba ésszerű tenni.

(#367) sünpávakutya válasza Nyugdíjas (#365) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Hú, hát ez nehéz kérdés. Ebben valszeg azok a lelkes amatőrök és félprofik tudnának tanácsot adni, akik komolyabb szinten zenélgetnek otthon ''hagyományos'' hangkeltőkkel is, mert ugye náluk felmerül az az igény, hogy a cucc hangját be kell valahogy vinni a számítógépbe. Legyen az akár egy hagyományos gitár valami mikrofonnal, akár villanyos gitár, akármi. Valószínűleg nekik is vannak szakmai fórumaik, ahol megvitatják a kérdéseket és tanácsokat adnak egymásnak. Már csak rá kell találni valahogy egy ilyen fórumra; ha már megvan, biztosan szívesen segítenek és adnak ötleteket.
Amúgy ilyesmikre gondolsz? [link]

(#368) Nyugdíjas válasza sünpávakutya (#367) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát igen,erre kellene a hangkártya. Akkor nincs más mese,fel kell kutatnom valami fórumot...
Köszi :R

mod.: megmnéztem a linket. Ja,valami ilyesmire gondolok... Utánaguglizok még,hátha lesz valami.

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#369) mazda626 válasza Bade (#364) üzenetére


mazda626
addikt

Szia!
Bátyámnak laptophoz az első linken szereplő Creative hangkari van.[link]
Szerintem szépen szól. Egyetlen hibája talán, ami lehet hogy nem is a kártyáé, hanem az erősítőé, hogy néha pittyen egyet a hangfal, hogyha nincs használva. Filmnézésre és zenehallgatásra notihoz tökéletes. Tudja a Creative fícsöröket, a programja pedig jól felépített és könnyű használni.

(#370) sünpávakutya válasza frankie! (#366) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

''A másik ha valaki ilyet csinál, DVD-Audio-ba ésszerű tenni.''

No igen. A mai vinyó-árak és kapacitások mellett bűn spórolni akár a bitek számával, akár a mintavételi frekvenciával. (Te jó isten, ha belegondolok, névértéken is olcsóbban vettem nemrég az 500 gigás vinyómat, mint öt éve a 40 gigást, pedig a forint azóta is csak romlott valamit. Tehát ugyanaz a tárterület csak 6-7 %-ába kerül, mint öt éve.) A DVD-Audio nagyon jó ötlet, csak az a gond, hogy a csili-vili GUI progik egy vagyonba kerülnek ([link]), ami meg free projekt, az meg halódik mostanság ([link]).

(#371) palerNEW


palerNEW
tag

Halli All

Kérdésem a következő lenne. Venék kéz alól SB Live 5.1-es hangkarit.
Van 2 modleszámú:
1. SB0100
2. CT4830

Meg tudná mondani valaki hogy melyik az újabb széria, és esetleg valakinek van tapasztalata ezekkel a hangkártyákkal???
Szal melyiket vegyem meg???

Válaszotokat előre is megköszönöm.

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#372) Bade válasza mazda626 (#369) üzenetére


Bade
tag

köszi

(#373) oszili


oszili
csendes tag

Hali,

Kinek van ilyen: Sondigo inferno 7.1 Channels 24-bit 192KHz, vagy tud-e valaki errõl valamit? Érdemes-e kiadni érte 80USD-t? Nagyon jónak tünik. Fõleg zenehallgatásra/szerkesztésre lenne. Itt egy link a kártyáról [link]

(#374) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Éppen hangfal és külső hangkártya váásárlás előtt állok.
Hangfalat már kinéztem: [link]
Az lenne a kérdésem, hogy a következő kártya kiszolgálná-e? :F
[link]
Esetleg tudnátok ajánlani valami alternatívát helyette, max. 15k-ig?
Amire lenne: 1. film 2. zene - játszani nem szoktam.
Előre is köszönöm a segítséget!!!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#375) Raymond válasza palerNEW (#371) üzenetére


Raymond
félisten

CT4830 - 2 analog kimenet + 1 digitalis kimenet
SB0100 - 3 analog kimenet (5.1) + 1 digitalis

Bemenetek egyformak ugyanugy mint a tobbi tulajdonsaguk. SB0100 az ujabb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#376) frankie! válasza RedWing (#374) üzenetére


frankie!
őstag

A hangkártya jónak tűnik, főleg hogy külső bár nem ismerem.
Viszont ennyi pénzt én egy ilyen ötfejű sárkányért sajnálnék. Inkább végy egy jobb hangkarit (pl. x-fi-nem tudom ebből van-e belőle külső, vagy terratec, m-audio [link], audiotrak [link](-ez égő :) ) cuccokat nézegess!
Hangfalnak a Genius 5.1-et tudnám ajánlani.Ezt tuningolni is lehet, marad pénzed pl. jobb hangkártyára, ha megnő az étágyad, erre tudsz alapozi.

[Szerkesztve]

(#377) RedWing válasza frankie! (#376) üzenetére


RedWing
aktív tag

Üdv!
Én is nézegettem másokat: pl. x-fi , Audiogy2 ,
Igazából azért esett erre a hangkártyára a választásom, mert egyik barátom vett egy ilyet a notijához és a hangrendszere uo. jól szól mint ha az aztali gépen hallgatja egy Audiogy 2zs-el! Mi nem nagyon tudtunk kölönbséget tenni a kettő között!
(rendszere: Denon 5.1 erölködő + JBL 5.1 hangfalak + Audiogy 2 ZS)
A hangfalakat meg elsősorban a THX minősítés miatt választottam, na meg a rengeteg jó kritika miatt!
Geniusról is hallottam jókat, de pl. optikai csatlakozó van rajta??? Mindenképpen azzal akarom összekötni!
Nálam igazából inkább a hangminőség a lényeg és nem a hangerő... :D
Esetleg saját tapasztalatokat tudnál írni?
Milyen stílusú zenéket szeret, miket kevésbé, dvd filmek hogy szólnak?
Játszani nem szoktam...

Előre is köszi a segítséget! :R

U.I.: Csak külső kari jöhet szóba mert notim van! :)

[Szerkesztve]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#378) frankie! válasza RedWing (#377) üzenetére


frankie!
őstag

Ha nem hallottatok különbséget, akkor vszinű nincs is! Csak a saját füled számít. Én még nem hallottam azt a kártyát, és a mért adatok nem mondanak el mindent a hangjáról egy eszköznek! Ld. csöves erősítő, LP, stb.... Pedig amin próbáltátok már normális rendszernek tűnik! Még a végén én is kipróbálom! ;]
A Geniust azért ajánlottam, mert szerintem viszonylag részletes a középtartomány ennyi pénzért ami minden zenén jól jön, a másik hogy némi barkácolgatással sokat lehet dobni rajta. ezért is vettem, gondoltam ezért nem kár ha elrontom, de nem bántam meg, még jazzt is lehetett hallgatni rajta! [link]Egyedül komolyzenéhez nem használható. De most egy ismerősöm megveszi, mert továbbléptem. :U Ha a digit bemenet fontos, kilőve. Bár nem tudom, jobban szól-e mint analóg madzagokkal. A THX nekem semmit nem jelent, reklámfogás (sztem sok 1000 ojró fölötti cucc nem tejestené ;) ).

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#379) vili13 válasza frankie! (#378) üzenetére


vili13
őstag

''Ld. csöves erősítő, LP, stb....''
:Y
Na igen, van még vagy egy nemzedékre való muzeális vájtfülű, akik ezeken nőttek fel, és sajnos itt le is ragadtak. De hogy még nem haltak ki az említett ósdi technológiákkal együtt, az leginkább annak köszönhető, hogy az elektronikával párhuzamosan az orvostudomány is gyorsan fejlődik...

(#380) RedWing válasza frankie! (#378) üzenetére


RedWing
aktív tag

Üdv!

Hát azt hiszem eldőlt a kérdés! :))
Ma sikerült meghallgatnom a Geniust és a Creativot is.
Nagyon tetszett a Genius is(!), ennyi pénzért főleg, de mégiscsak a Creativra esett a választás! ;) (bár lehet a márkahűségem is közrejátszott, mert eddig is Creativom volt, bár pár kategóriával kisebb).
Nekem nagyon bejött a Creativ!!!
2 hét múlva meg is veszem!!! :C Csak bírjam ki addig! :DDD

Mindenesetre köszönöm a segítséget! :R

A Geniust pedig mindenkinek ajánlanám, mert nagyon jó ár/érték arányú ''cucc''!

U.I.: Kártya is maradt. Nekem elég lesz!

[Szerkesztve]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#381) frankie! válasza RedWing (#380) üzenetére


frankie!
őstag

ok! Az a lényeg hogy élvezd a hangját!

(#382) frankie! válasza vili13 (#379) üzenetére


frankie!
őstag

;] :P ;) Jó amit írtál! CSak nemtudom, bóknak vegyem, vagy gúnynak? :F

(#383) Cyrin válasza vili13 (#379) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem is van csöves erősítő, meg LP, ennek ellenére van LCD TV-m meg DVD-m is, meg sztgpem, és éppen csak 30-as vagyok, tehát az én időmben már rég nem ezek voltak az uralkodó technológiák.
Na ezt hogy oldod fel, nagyokos?


[Szerkesztve]

(#384) vili13 válasza frankie! (#382) üzenetére


vili13
őstag

Az attól függ, állítasz-e olyasmit pl, hogy jobb az LP mint a DVD-Audio - mert ez esetben semmiképp ne vedd bóknak! :)

(#385) Cyrin válasza vili13 (#384) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem állítok olyat, mert az nincs.

A dvd-m le tudja játszani az SACD-t meg a DVD-A-t is, de csak SACD-m van. Csakhát a DVD játszóm messziről se közelíti a cd játszóm kvalitásait, így nálam a cd jobban szól, bár így is átjön valami az SACD-ből, hogy mi is akarna az lenni, meg ha megtámogatnám hardver oldalról, akkor jobb lenne.
Viszont a cd-mnél meg az LP-m szól jobban.
Egyébként meg ebből is látszik, hogy nem feltétlenül formátumokat hallgatunk, hanem készülékeket is.


[Szerkesztve]

(#386) vili13 válasza Cyrin (#383) üzenetére


vili13
őstag

Ugyan már, ezeknek az anakronisztikus eszközöknek a kultuszát szvsz pont az a nálad valamivel idősebb korosztály tartja életben, akik még szaktekintélynek is számítanak, és sokan hajlamosak ezt tisztelni és elfogadni. A 21. században viszont ez lassan át fog minősülni egy régiséggyűjtő bogaras kisebbség hobbijává...

(#387) vili13 válasza Cyrin (#385) üzenetére


vili13
őstag

Szerintem nem érdemes a készülékeket is belekeverni, mert mindkettőből létezik nagyon jó és rossz is, csak pénz kérdése - csak bakelithez muszáj igen jó lejátszót használni, és még így is folyamatosan romlani fog a lemezek minősége...

(#388) frankie! válasza vili13 (#386) üzenetére


frankie!
őstag

DVD-A-t még én se sokat próbáltam SACD-t meg egyáltalán nem. Nekem van egy régi lemezjátszóm ami akkor jónak számított. nálam a digitális hang meg se közelíti hangulatban és felbontásban. A hibáival együtt élvezhetőbb. Igaz a digitális szekcióra még nem áldoztam. De szerintem amennyiért vettem+a hozzá passzoló erősítőt, nem kapsz olyat digitálisban.
A másik hogy a FLAC fájlokat nem élmény gyűjteni, ellentétben a lemezekkel! ;] Ja és a 20-as évein elején járok.... :U

(#389) vili13 válasza frankie! (#388) üzenetére


vili13
őstag

Én sem próbáltam a DVD-A-t, de számomra nyilvánvaló, hogy - megfelelő lejátszót és egyebeket feltételezve, és a CD-vel ellentétben - nem közelíthető meg a minősége bakelittel. Szubjektív szempontok alapján (hangulat, élmény, stb) bizonyára az is kedvelhető, de engem pl nagyon idegesítenek a pattogó-sercegő lemezek, és rengeteg helyet is foglalnak...

(#390) Cyrin


Cyrin
addikt

Nálam nincs kultusz, én csak a fülemnek hiszek.

ezt máshol is leírtam már: formátumokat nem lehet különválasztani a készülékektől,

DVD-A is egy kihalt formátum, lassan már a media markecben is több bakelit van mint DVD-A. :D

(#391) Cyrin válasza vili13 (#389) üzenetére


Cyrin
addikt

És bakelitet próbáltál már? Úgyértem normális minőségben. Elárulom neked, hogy az új lemezek nem pattognak, sercegnek, utána meg lehet mosatni.

(#392) frankie! válasza vili13 (#389) üzenetére


frankie!
őstag

Úgy látszik, a saját füled képességeiben is kételkedsz! Ne becsüld le ennyire az emberi fület! ;] Hidd el, a jó öreg vinilen még az elborzasztó 192 kHz-nél is sűrűbben vannak az információk! Egész pontosan végtelen sűrűn! :)) Meg itt nem megy át semmilyen átalakításon a hang, ezért is analóg a neve. A pattogás is ''elvész''egy jó rendszeren, egyesek szerint minél jobb a gyalu+PU, annál kevésbé zavarja a fület. Ellenben a jitterekkel nem tud nyomorult mit kezdeni. Az elektronika még nem áll olyan magas szinten. Engem EGYEDÜL a lemezgörbület zavar. Ne ért félre, nem bántani akarlak (sajnos) én is többet hallgatom a biteket. :(

[Szerkesztve]

(#393) frankie! válasza Cyrin (#390) üzenetére


frankie!
őstag

MM-ben bakElit? Ez komoly??? :Y

(#394) Cyrin válasza frankie! (#393) üzenetére


Cyrin
addikt

Persze, van. Sőt rendelésre hoznak is bármit.

(#395) vili13 válasza Cyrin (#391) üzenetére


vili13
őstag

Bakelitet normális minőségben?! Lehet egy új lemez még jó, de ez kb az első néhány lejátszásig tart neki, aztán egyrészt lekopnak róla a magasak, meg jön a pattogás és sercegés a karcolásoktól. A kopást meg karcot pedig mosathatod amíg vízköves nem lesz, az rajta marad.

A bakelitlemezeknek is látom persze valamiféle létjogosultságát, de ahhoz 2 lemezjátszó kell egyszerre, és nem is a hangminőség a lényeg, inkább a hangerő...

Azt meg értem, hogy a DVD-A nem túl elterjedt (meg szerencsére az elcseszett kódolású SACD sem). De az nyilvánvaló, hogy ha a sima audio CD 16 bitje kevés a bakelit alázásához, akkor a 24 bit már elég. Ha meg 24 bit sem elég, akkor 32 bit kell, és máris mehet a bakelit a kukába.

(#396) Cyrin válasza vili13 (#395) üzenetére


Cyrin
addikt

Hahahaha !!!

:DD

(#397) vili13 válasza frankie! (#392) üzenetére


vili13
őstag

Nemcsak a saját, de mindenki más fülében is kételkedem, egyedül az objektív és reprodukálható mérési eredményeknek hiszek, a többi hifi-magazin-ízű legendát pedig meghagyom a meseszeretőknek és hiszékenyeknek.
A bakeliten meg jobb ha tudod, hogy nagyon is véges sűrűségben vannak az információk - atomi méret alá nem nagyon lehet menni, sőt közel sem hozzá -, és attól hogy analóg, még egy csomó átalakításon muszáj átesnie (riaa korrekció, stb), nem vésődik az rögtön a mikrofonból a lemezre, és addig meg az után is romlik és romlik a minősége.

(#398) frankie! válasza Cyrin (#394) üzenetére


frankie!
őstag

Majd lehet kérek tőlük egy listát. A honlapjukon nincs? A Westendre gondolsz? Most nagyon fölizgattál! :))

(#399) Cyrin válasza vili13 (#397) üzenetére


Cyrin
addikt

sokat kell még neked tapasztalni! :DD

(#400) Cyrin válasza frankie! (#398) üzenetére


Cyrin
addikt

Honlapjukon semmi sincs.

Nem a westendesre gondoltam, de ha te pesti vagy, akkor mér a MM-ból akarsz lemezt venni, amikor ott ezer lp bolt van.

Lista sem biztos hogy van, hanem kinézed mit akarsz, és többnyire meg tudják hozatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.