Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Ace Ventura válasza MooN00 (#450) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A 2 audigy, és a 2 X-Fi amit irtál azok mindegyike hardveresen dolgozik?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#452) thenolan válasza MooN00 (#450) üzenetére


thenolan
csendes tag

Live! -ot nagyon nem lehet már kapni. Audigy SE is megfelelne a céljaimnak?

(#453) MooN00 válasza Ace Ventura (#451) üzenetére


MooN00
aktív tag

Igen. Az A2 zs , A4, X-fi összes kivéve xtreme Audio.
Bár nem vagyok benne biztos, de sztem van még az A2 ZS előtt is olyan SB ami hardveresen dolgozik. Hogy melyik azt nemtudom pontosan.

(#454) MooN00 válasza thenolan (#452) üzenetére


MooN00
aktív tag

Nemtom, hogy pontosan mik a céljaid, de ha nincs nagy elvárásod ezen a téren, és a procidat nem lassítja be nagyon, valszeg akkor igen.

(#455) frankie! válasza MooN00 (#450) üzenetére


frankie!
őstag

NeM JÁTÉKRA KELL. Az x-fi zenei téren üti ezeket az biztos.

(#456) MooN00 válasza frankie! (#455) üzenetére


MooN00
aktív tag

Az koránt sem biztos....Mint említettem az X-fi X Audio szinte ua mint az Audigy SE. Néhány szoftver tér el csak benne. Akkor meg miért fizetnél 10000FT egy X Audioért, ha megkapod harmadáért az A SE-t.... Sőt, elvileg az Audigy SE tartalmaz hardveres gyorsítást, mégha nem is forradalmit.


Az X-fi újítása a 24Bit Crystalizer, ami szintén a hardveres támogatásra hajt, így ha szoftveres útra van kényszerítve, akkor megöli a kisebb procikat! (Mégpedig sztem azért, mert nagy az erőforrás igénye a 24Bit Crystalizernek, és ha ezt a prociból hajtja ki, akkor eléggé leterheli a cput. Ha nem játszunk vele, talán annyira nem zavaró, de még akkor is beüthet a gigszer, ha pl zenehallgatás közbe dvd-t írunk, vagy videótkonvertálunk stb.)

És ha az ember már egy kicsit is akar gyengébb géppel játszani (gyengébb géppel, mert drágább gépbe biztos nem venne olcsóbb hangkarit), akkor máris beüt, hogy a jobb hangért nagyobb áldozatot kell hoznia. Gyengébb gép alatt valami egymagos procival rendelkező (mondjuk P4 vagy K8-as, K7-es AMD) cuccot értek.

(#457) twollah


twollah
nagyúr

Valaki próbálkozott már külső hangkártyával?
Mert, hogy is mondjam az Acer Aspire 5710Z hangkártyája kihívásokkal küzd.

(#458) #56474624 válasza MooN00 (#456) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az én procimból anno az említett XtremeAudio hangkártya funkciói közül nem is a Crystallizer, hanem a CMSS 3D vette igénybe sokkal inkább a procit. De elég durván, a kettő együtt kb. 20%-ot elvitt, ha emlékeim nem csalnak. A CMSS meg önmagában vagy 2-3x annyit... Meg is lepődtem. :)

(#459) Genesis87


Genesis87
tag

Lejebb volt egy kérdésem, légyszíves kukkantsatok rá.

Köszi

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#460) frankie! válasza Genesis87 (#459) üzenetére


frankie!
őstag

PS2-höz nem tudom, létezik-e ilyen.

(#461) frankie! válasza MooN00 (#456) üzenetére


frankie!
őstag

Szinte ugyanaz? Akkor a Creative átverné a világot? Na nee... Az igényesebb piacokon (pl. Anglia), ahol jobban megnézik az emberek, mit vesznek, nem tudnák eladni!
A hangminőséget főleg a rajta lévő D/A konverter, meg az analóg fokozat határozza meg, az x-fi kapcsolása valószínűleg nem tér el a nagyobbakétól. Különbözik is a két kártya ha megnézed: [link] [link]
Hallottam a X-fit, igaz, X.Musicot, de jobb volt az A2-nél egyértelműen. Hardveres gyorsításra zenénél és mozinál nincs szükség. Szerintem neki többet fog érni egy teltebb, hűbb hangszerhang vagy érthetőbb beszédhang. A Crystalizer + a CMSS nem javítanak a hangon szerintem, az az első hogy mindig kikapcsolom ha felteszem a drivert.
Azt se hiszem, hogy ezek a gépek ne vinnék ezeket szoftveresen, de sztem egy K8 nem mondható gyengének.

(#462) frankie!


frankie!
őstag

Ajánlom ezt a fórumot, főleg dezz fórumtárs írásait:[link]

[Szerkesztve]

(#463) Genesis87 válasza frankie! (#460) üzenetére


Genesis87
tag

Nem az a lényeg, hogy PS2-hö lehet-e használni. A lényeg, hogy olyan hangkártyákra vagyok kíváncsi, amin van OPTIKAI bemenet, hogy a PS2-t rá tudjam dugni.

Ahogy írtam eddig csak a Trust-al[link] találkoztam a Media Markt-ban. És az érdekelne engem, hogy milyen ez a kártya, valamint, hogy milyen kártyák jöhetnek még szóba, melyeken szintén tudják az optikai ki és bemenetet.

Na, erre várok választ.

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#464) frankie! válasza Genesis87 (#463) üzenetére


frankie!
őstag

Google: külső hangkártya optikai bemenet
[link]
[link]
[link]
itt kérdezősködj:[link]
[link]
Mire kell neked az optikai bemenet?

(#465) MooN00 válasza frankie! (#461) üzenetére


MooN00
aktív tag

Megnéztem, és sztem nem különbözik a két kártya :DDD .

[link] Ba cy lus HSZ-e:
''A kártyák közül egyébként az Audigy SE ([link] ) és az X Audio ([link]) között valójában szoftverben van igazán különbség (látható, még a chip is ugyanaz), míg az XtremeMusic ([link]) egy teljesértékű X-Fi 20K1 chippel megáldva.''''Ugyanaz a DSP van rajta [X Audio], mint az Audigy SE-n és társain.''
Azt felejted el, hogy az X audio nem az Xmusic butítása....szinte semmi köze a 2 kártyának egymáshoz.

Tudsz mutatni számokban eltérést ?

''A Crystalizer + a CMSS nem javítanak a hangon szerintem''

Aki nem vájtfülü az lehet h, veszi észre a különbséget. Ha a fentebb említett 2 újítás nem ér semmit , akkor miért venne valaki X Audio-t ? Eax 3-ért biztos nem ;) Akkor ugyan mi ér 10-12ezer forintot azon a karin ? Azért mert az X-fi én nem lennék hajlandó egy forintal sem többet fizetni!

Angliát ne nagyon keverjük ide, mert egyrészt mi sem vagyunk teljesen hülyék, az , hogy mi az igényünk erősen a pénztálcánkhoz van igazítva. Sztem az angolok nagy többsége nem foglalkozik ilyen karikkal, nekik megéri a + fontot, hogy a lehető legjobb legyen a kártyájuk....

(#466) Genesis87 válasza frankie! (#464) üzenetére


Genesis87
tag

Jó, akkor mégegyszer. A playstation2 az 5.1-et optikai kimeneten közvetíti, tehát azért kell nekem a gépbe olyan hangkártya, amin van optikai bemenet, hogy össze tudjam kötni az 5.1-es hangfalat a playstation2-vel. Így már rendben van?

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#467) frankie! válasza Genesis87 (#466) üzenetére


frankie!
őstag

Nem vili még mindig, de nem baj, vszínű nem is értem már meg, ilyenem soha nem lesz. :U :B Miért nem tudod a PS-re rákasztani a hangcuccot?

(#468) Khaal


Khaal
őstag

Ezt a gondolatmenetet folytatva a Live 24 bit is uaz. mint az audigy se, az meg megegyezik az extreme audioval.
Akkor miért az árkülönbség? Szemre az analóg kimenetek/bemenetek ahol a különbség megmutatkozik, legalábbis a kondik számában.
Persze játékra tényleg nem éri meg az x-audio, de azért egyébként, csak a hangminőséget nézve jó választás lehet nem?
Azért kérdezem, mert nekem a gépbe csak low-profile (félmagas) kártya fér be, és tudtommal jelenleg a creative e 3 kártyája ami ilyen és kapható. Engem az eax, cmss, crystalizer.. nem érdekelnek, lényegében csak zenehallgatásra meg filmekhez kellene, de hajlandó vagyok 1-2 ezerrel többet fizetni, ha az hangminőségben érzékelhető.

Genesis: Lehet jobban járnál egy külső dekóder beszerzésével, ha jól tudom pl. creative is gyárt ilyet. Arra rákötheted a ps-t, dvd-t, gépet is.

[Szerkesztve]

(#469) frankie! válasza MooN00 (#465) üzenetére


frankie!
őstag

Pl. számold meg a kondikat, nézd meg a chipeket, stb... :DDD

Én hifis szemmel nézem a helyzetet, vszínű ezért nem érted. Van aki nem az EAX miatt vesz kártyát, mert soha nem használja, de az fontos neki, hogy ''szépen'' szóljon. Tehát a kérdésedre válaszolva a szebb hang miatt. ;]

Azt se kétlem, hogy a ''butítása'' ilyen szempontból. De amint észrevetted, itt két ellentétes (?) szempont van, a zeneiség, és a ''játéktudás''. :D És az emberünknek előbbi a fontosabb. Valószínűleg pont az ő rétegét célozta meg a Creative ezzel a karesszal.

Ugyan ezzel ellentmondok egy korábbi állításomnak, de ha számokat akarsz, RMAA-val letesztelve: [link] - meglepő, még túl is szárnyalja az ExMusicot frekvenciakövetésben: [link]

Az X-fi név se véletlen, a hifi(hez közeli) hangminőségre utal.

(#470) #56474624 válasza frankie! (#469) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát én nem tudom... :U Sajnos a két kártyát egymás mellett nem volt lehetőségem összemérni. Márpedig én arra adok igazából.
Viszont abban majdnem biztos lehetsz, hogyha valaki digitális kimeneten küldi ki a jelet, fog különbséget tapasztalni... Már ha fog persze... :DDD
Mondjuk ezzel a Music kártyával sem vagyok megelégedve igazából. Bakelit veri. :DDD (Bár ez annyira nem meglepő talán... :) )
Kéne egy normális CD-lejátszó (is). :W

(#471) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Elegem lett a döntésképtelenségből, és ma reggel beruháztam egy X-Fi Xtreme Musicra.
Remélem nem lesz vele gondom, és jól teljesit majd.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#472) frankie! válasza #56474624 (#470) üzenetére


frankie!
őstag

Nincsenek nagy különbségek, de az X-fi-t én jobbnak hallottam egyértelműen mint az Audigyt. Persze ezek csak közelítenek a hi-fi-hez. Ahhoz nem fér kétség hogy a bakelit mellett ezek nem rúgnak labdába. :R

(#473) frankie! válasza Ace Ventura (#471) üzenetére


frankie!
őstag

Jól döntöttél, ha időközben rászoknál a játékokra, akkor se vagy bajban! ;)

(#474) Ace Ventura válasza frankie! (#473) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Már csak valami jó kis hangfal kéne olyan 25K körül, mert valamiért nem jött be nekem a Genius HT 5000-res.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#475) frankie! válasza Ace Ventura (#474) üzenetére


frankie!
őstag

Na akkor kezdesz te is jó irányba keresgélni! :R Amúgy az erőlködője nem olyan sz@r. :U Persze csak egy ideig. ;)

[Szerkesztve]

(#476) Ace Ventura válasza frankie! (#475) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát nem az igazi.Pont ma 3 hetes, de már a szervizben van. :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#477) frankie! válasza Ace Ventura (#476) üzenetére


frankie!
őstag

Mi történt szegénykével?

[Szerkesztve]

(#478) MooN00 válasza Ace Ventura (#476) üzenetére


MooN00
aktív tag

Visszatérsz az elődjéhez, a ght-510 -hez ? Sztem azok jó darabok voltak, bár az 5000-hez képest visszaesést jelent, pl a mélynyomó 75W->45W :)

(#479) MooN00


MooN00
aktív tag

Na most jött meg az A4-em. Gyorsan be is teszem, és megnézem h eszik vagy isszák :D

(#480) Ace Ventura válasza frankie! (#477) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A Genius HT SW topicban a 1919-es hsz-ben leirtam.Gyere át oda, ne offoljuk itt szét ezt a jó topicot :DDD
És még annyi, hogy gondolkodom egy Logitech X-540 en is, csak a topicja halott :O

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#481) Paulo81 válasza MooN00 (#448) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Hihetlen, kaptam egy választ! :Y :) :C
Köszönöm szépen! :R

(#482) KMan


KMan
őstag

Udv!

Milyen hangkartyat vegyek?

-Szeretnem mukodesre birni a yamada 5.1-em minden csatornajat.
-Legyen ehez dekoder amivel DVD-zhetek, de nem kell nagy cucc.
-Lehessen kapni hasznalt piacon realis aron.
-Nem szukseges profi minoseg.

Koszonom a tanacsokat! :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#483) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában tervezem egy házimozi megvételét és a notimhoz szükség lenne egy külső 5.1-es kártyára.
Sajnos nem tudok vagyonokat áldozni rá, a következő 2 típust néztem ki:
TerraTec Aureon 5.1 USB
vagy
Sound Blaster Surround 5.1 KS150
Ti melyiket ajánlanátok?
Hanrendszer: Creative Gigaworks G500 Pro-Gamer
Esetleg tudnátok ajánlani valamit max. ezek árában?
Előre is köszönöm a segítséget!!! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#484) RedWing


RedWing
aktív tag

Erre aztán gyakran járnak... :))

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#485) Topa00


Topa00
tag

sziasztok
Creative Sound Blaster Audigy 4 OEM
ez a hangkari szerintetek jo a Logitech G51-emhez?
előrei s köszi a segítségeteket

(#486) durby


durby
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Szeretném a hankártya guruk tanácsát kikérni a következő problémában :F .
Van két aktív hangfalam amit szeretnék ugy meghajtani a PC-ről, hogy mindkettőn külön progiból választható legyen hogy mit halgatok rajta illetve mindkettőn ugyanaz szoljon. Milyen hangkártyát ajánlotok (most alaplapit használok) illetve milyen progit.
Előre is köszönöm tanácsitokat! :R

BUÉK :))
durby

(#487) frankie! válasza durby (#486) üzenetére


frankie!
őstag

A legegyszerűbb, ha kétszer megnyitod az általad kedvelt lejátszót, az egyikben balra tolod a balanszot, a másikban meg jobbra! :)

BÚÉK

(#488) ollie válasza frankie! (#461) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a Creative átveri a világot.

***

(#489) Fboy


Fboy
aktív tag

helló!

bocs, hogy ide írok, de nem találtam jobb topikot

Tehát van nekem elfekvőben egy sb live 5.1 digital hangkarim. A kérdésem az lenne, hogy észrevehető hangminőség javulás lenne az alaplapi realtekhez képest? Illetve még az érdekel, hogy játékok és egyéb alkalmazások közbe kevésbé használja-e processzort?
(egy sztereó hangfalpárral és egy mélynyomóval használom)

(#490) ollie válasza Fboy (#489) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A tapasztalatom szerint a Live 5.1 simán megveri a legtöbb alaplapi zajkeltőt, ráadásul sokkal kevesebb proci használattal. Szóval megéri betolni.

***

(#491) Fboy válasza ollie (#490) üzenetére


Fboy
aktív tag

köszi, akkor holnap betolom :))
itt a ph-n mint ha láttam volna egy cikket, ahol alaplapi hangkeltőket hasonlítottak össze, és ott ha jól emlékszem voltak sb karik is, csak sajnos nem találom a cikket...
közben meglett, az alaplapos tesztek végén van :)

[ Szerkesztve ]

(#492) durby válasza frankie! (#487) üzenetére


durby
csendes tag

Hát ennél többet vártam...,,

(#493) Fboy válasza Fboy (#491) üzenetére


Fboy
aktív tag

na kipróbáltam, windows feltelepíti hozzá a drivert aztán csontra fagy a gép :( , újraindulásnál letiltottam akkor semmi baj nem volt, majd miután engedélyeztem ismét lefagy a gép...

(#494) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

sziasztok!
egy kis segítséget szeretnék kérni!
vettem egy logitech Z3-as hangrendszert.
volna 6-8 ezer forintom hangkártyára /max 10/
érdemes-e venni, várhatok hallható különbséget?
(abit ab9pro integrált karival)
milyet volna érdemes venni?
/csak sztereóban használnám/

(#495) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

előre is kösz!

(#496) Adamka3kerék


Adamka3kerék
tag

Alaki tudna esetleg segíteni,hogy honnan szerzhető be ez: M-Audio USB Sonica Theater 7.1 channel

köszönöm :R

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#497) frankie! válasza Adamka3kerék (#496) üzenetére


frankie!
őstag

Engem is érdekel, ennek egész biztos jó hangja van. :)

(#498) ent


ent
őstag

Sziasztok

Gyors help kellene szakiktól:
- zajkeltő alaplapi hangnál kalsszisokkal jobb
- kimondottan játékhoz
- min 5.1
- megfizethető

Mit érdemes?
És tényleg, mi az az ár felső határa ameddig érdemes emiatt hangkártyát venni? Mivel DJ és pro-mozart fülem nincs, de az alapzajokból elegem van!

Szerk: a razer barracudával árult hangkártya milyen?

:R

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#499) frankie! válasza ent (#498) üzenetére


frankie!
őstag

A klasszisok utáljűk a megfozethetőséget, és fordítva. ;] Egy A2-vel már nem lesz zaj.

(#500) ent válasza frankie! (#499) üzenetére


ent
őstag

Kösz.
De mondjuk alapot se veszek. Tehát, hogy könnyebb legyen választás: 15-20k ig elmegyek.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.