Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) pingwin92 válasza nyunyu (#34095) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Na, várjunk csak.. Tehát..
Akkor mondjuk tegyük fel, hogy 10 kattanással fordul körbe a görgő. Ha 3 sorra van beállítva, akkor 30 sort görget 1 teljes körbefordulás alatt.
Szabadon futós módban 360 fok alatt szintén 30 sornyit görget, csak ott ugye nem 10 nagy lépésben, hanem szépen (1-2-akárhány) pixelenként sok-sok kis lépésben. Na de, ha 1 sorra állítom, akkor 1 körbefordulás alatt csak 10 sornyit görget, azaz kevesebbet, így kvázi állítottam az érzékenységén..
Jól értelmezem? :F

(#34102) Xero válasza PREM1Z (#34099) üzenetére


Xero
nagyúr

Zowie EC1-EC2 evo, Zowie FK1, Steelseries Kana, Razer Deathadder, Microsoft IME 3.0, Microsoft IMO 1.1, Logitech G400s, Logitech G402.

Válogass ezekből.

Egyébként cod-hoz pont mind1. Célozni úgysem kell. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34103) Stevan87 válasza dobragab (#34096) üzenetére


Stevan87
tag

Én is végigolvastam, fél napig pörögtem a dolgon,hogy melyik a jó v. nem, melyik mit tud,de még nehezebb lett a választás,mint alapból gondoltam :D

De... annyit olvastam, meg minden,hogy sikerült dűlőre jutni ezek alapján, maximum magamat hibáztatom,hogy rosszat választottam. ( Razer DeathAdder 2013) szintén FPS-re kellene majd, szóval talán ezzel nem lehet mellé nyúlni PREM1Z

(#34104) jaffa 2843 válasza pingwin92 (#34101) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Általában van "görgőgyorsítás" is. Szóval minél gyorsabban pörög, annál többet görget. Pl. ha gyorsan tekersz egy teljes fordulatot, akkor abból a 30 sorból 50-60 is lehet. Ezért lehet a szabadonfutóvan pillanatok alatt egy 5ezer soros doksi végére érni. (bár egy billentyűt lenyomni még mindig egyszerűbb, de ha valakinek ez kell...)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34105) sün


sün
tag

Sziasztok!

Egy MX518 nyugdíjazása zajlik (a görgő már kihagyogat, és a külső burkolata is már mondjuk úgy hogy kopottas)

A kérdésem az lenne, hogy a Sensei RAW ellen vannak-e nyomós érveitek? A Deathadder is benne szerepel az utód listában, de az árak közti 5k az azért nyomogat a latba.

A kő is él, csak lassan csinálja.

(#34106) flymi válasza jaffa 2843 (#34098) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:F

Ha már így röviden és tömören foglaljuk össze... ;]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34107) Xero válasza sün (#34105) üzenetére


Xero
nagyúr

Amik ellene vannak:
- lézer
- nagy lod
- accel

Hamarabb vennék valami új Logit, Zowie-t, vagy DA-t.

Anno amikor váltottam IME3.0-ról gyakorlatilag mindent végigpróbáltam 1-2 napra. A sensei-nek is adtam egy lehetőséget, pedig húztam a számat a lézer miatt. Nem volt pozitív csalódás. Számomra alkalmatlan volt játékra.

(#34108) knix


knix
tag

Az ismert jelenség, ha az egerem játék közben megáll és nem érzékel semmit 2-3 másodpercre, kb. 10 percenként? Javítható valahogy, vagy kezdjek el új egéren gondolkodni? (SS Ikari Opt)

(#34109) Xero válasza knix (#34108) üzenetére


Xero
nagyúr

Első körben kábel döglődésre gyanakodnék.

(#34110) knix válasza Xero (#34109) üzenetére


knix
tag

Én is erre gyanakszom, csak gondoltam rákérdezek, hátha találkoztatok már ilyennel. Ja igen, nyilván napra pontosan 25 hónap után csinálja.

(#34111) kemotox válasza knix (#34110) üzenetére


kemotox
addikt

24 hónapos gari volt rá? :D

(#34112) knix válasza kemotox (#34111) üzenetére


knix
tag

Nyilván

(#34113) trafoka


trafoka
tag

Sokadik egér kipróbálása után (Roccat Lua, SS Kinzu V2, Razer Krait 2013, CM Storm Xornet, Logitech g100s - mind egy hónapon belül...) ma végre megjött a Razer Salmosa Asia Pro egérkém. Végre egy olyan méretű egér, ami az én kicsi kacsómba is beleillik :) Elsőre nagyon kényelmes, elég vékony uh. a kisujjamnak is tetszik :) Viszont elég nagy a rés a gombok és a test között, ez pedig elég zavaró, lehet ezzel valamit csinálni? ÖF szerint ez az összes Salmosára igaz.

[ Szerkesztve ]

(#34114) eami válasza knix (#34110) üzenetére


eami
addikt

azért a gyártónál én futnék még vele egy kört. Normális EU-n belüli rendes szervizhálózattal rendelkező gyártóknál bevett gyakorlat, hogy a számla kelte + gari idő + 3 hónap amíg foglalkoznak veled ;)

(#34115) knix válasza eami (#34114) üzenetére


knix
tag

Kösz a tippet, de én nem találtam SS képviseletet itthon. Csak én vagyok béna, vagy tényleg nincs is?

(#34116) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok! Sajnos nem ebbe a topicban kellene feltennem a kérdést :B de olyan probléma adódott,hogy alaptopon édesanyám mindkét usb portot kitörte az egérrel. Lehet valahogy más átalakítót vagy lehet ezt cseréltetni? Előre is köszönöm!

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#34117) kemotox válasza Giii (#34116) üzenetére


kemotox
addikt

Ha van rajta PS/2 port akkor egy ilyennel megoldható: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34118) Giii válasza kemotox (#34117) üzenetére


Giii
senior tag

Azt hiszem nincs :N :C

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#34119) Mikulásbá válasza Giii (#34118) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

Én ilyet használok egy ultrabook-hoz,alap dolgokra tökéletes,még oldal gombok is vannak.

(#34120) eami válasza knix (#34115) üzenetére


eami
addikt

lehet nincs is itthon direktbe. a dobozban kellett hogy legyen egy tájékoztató hogy mit csinálj ha meghibásodik az egér. De utána kereshetsz a hivatalos oldalon is :K

(#34121) Giii válasza Mikulásbá (#34119) üzenetére


Giii
senior tag

Jóféle.De alaptopot még anno Hollandiában Den Haag-ban vettem és alap laptop.Netezésre jó és cak 2 db usb port van( vagyis már csak volt ) rajta. Íg ez a verzió sajnos nem helytálló mert elfogytak az usb portok :C

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#34122) Mikulásbá válasza Giii (#34121) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ehhez nem kell USB port!
Bluetooth legyen a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#34123) Giii válasza Mikulásbá (#34122) üzenetére


Giii
senior tag

Acer eMashine E525-ös laptop.Úgy tudom,hogy nem tudja a bluetoth-ot csak usb porton keresztül ( de ugye azt így mindegyik tudja )

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#34124) Mikulásbá válasza Giii (#34123) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na látod,ezzel kellett volna kezdeni.
Akkor tényleg ez a mód kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#34125) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Valaki bővebben re 34097??

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34126) Giii válasza Mikulásbá (#34124) üzenetére


Giii
senior tag

Igen! ELnézést.Rosszul fejeztem ki magam. Cserélni tudják szervízben?

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#34127) Mikulásbá válasza Giii (#34126) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mire megjárja a szervízt,kihullik az összes hajad,ha netán akkor nem,a számla láttán biztos.
Ha már nem garanciás,egy ügyes szaki meg tudja csinálni.

(#34128) Giii válasza Mikulásbá (#34127) üzenetére


Giii
senior tag

Találtam hozzánk közeli szervízt.Igen sajnos nem garis hiszen öregecske már szegénykém.Nekem is eszembe jutott,hogy nem lenne olcsó és úgy nem éri meg.Van elektromérnök ismerösöm Ő szerintem tudna segíteni.Már csak azt kellene tudni,hogy simán lehet-e rendelnii "nyers" usb portot.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#34129) Mikulásbá válasza Giii (#34128) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Keresni kellene ilyesmi rossz gépet vagy magát az alkatrészt,akár itt a PH-n is.

(#34130) Addel válasza Giii (#34128) üzenetére


Addel
senior tag

Ha van rajta pcmcia akkor van pcmcia usb hub talán még 4 portos is.

(#34131) knix válasza flymi (#34125) üzenetére


knix
tag

Az Ozone Blade egy ipari hulladék, 3 gombot sem érzékel egyszerre. Az egeret nem ismerem.

(#34132) jookomak


jookomak
őstag

Hello. Tőle vásárolt már valaki? Jó a cucc? [link]

(#34133) pingwin92 válasza jaffa 2843 (#34104) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Hmm ezzel nem számoltam.. De mindegy, talán, ha beállítom 1-re, kicsit lassabb lesz.

Egyébként azoktól, akiknek van / volt ilyen szabadon futós görgővel ellátott rágcsálója, még mindig várok tapasztalatokat arról, hogy a görgővel való klikkelésnél nem görget-e el az ember 6x mire lenyomja.
Vagy arról, hogy az egér driverében (asszem SetPoint) lehet-e állítani a hyper-fast scrolling sebességét, vagy csak a fent tárgyal módon (vagy úgy se).
:R :R

(#34134) NY124 válasza knix (#34131) üzenetére


NY124
tag

A PH-s tesztben 4 KRO-t állapítottak meg az Ozone Blade esetében, ami azért többnyire elegendő (más oldalak pedig 10-et).

(#34135) SunMount3r válasza pingwin92 (#34133) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bizony előfordult, hogy görget is miközben lenyomom a görgőt, de ha odafigyel az ember, megszokja és ez elkerülhető. Amúgy nekem is lötyög és normál módban nincs olyan "csúcs" érzése az embernek emiatt, de ez lehet a technológia sajátja. Ja és nálam a jobb oldalra scroll-ozásra nem nyomódik be elég disztingváltan a görgő, balra igen, de ettől még ugyanúgy működik. A SetPiont-ra passz-t kell mondjak, már egy ideje nem rakom fel a külön driver-t, az alapfunkciók nekem bőven elegek azok meg működnek így is és már nem igazán emlékszem hogy volt. (Amikor megvettem vagy 7 éve még nagyon el voltam ájulva tőle, hogy hú de kényelmes így a munka/böngészés stb. ma már inkább nyűgnek tartom, de inkább azért mert nem igazán használom ki már az előnyeit. Az egérke egy MX Revo amúgy, nem tudom a mostani szupergörgők mennyit fejlődtek azóta...)

[ Szerkesztve ]

(#34136) knix válasza NY124 (#34134) üzenetére


knix
tag

én viszont a saját szememnek jobban hiszek, mint a ph-nak.

[link]

(#34137) nyunyu válasza SunMount3r (#34135) üzenetére


nyunyu
félisten

Az egérke egy MX Revo amúgy, nem tudom a mostani szupergörgők mennyit fejlődtek azóta...

Sokat.

Csak visszafele. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34138) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Kis kezű embereknek, 10.000Ft-ig bezárólag milyen egeret ajánlanátok?

.

(#34139) daveoff válasza Troy. (#34138) üzenetére


daveoff
veterán

Kisegeret! :DDD

Logi G100s szerintem, aztán nem tudom az mennyire kicsi, de legalább jó.:)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#34140) eami válasza nyunyu (#34137) üzenetére


eami
addikt

az mondjuk nekem sem tetszik hogy nem automatikusan vált a módok között, de lehet ennek praktikus oka van. vagy nem?

(#34141) Troy. válasza daveoff (#34139) üzenetére


Troy.
addikt

A4tech egerei labdába sem rúgnak, igaz? Pedig azok a legszimpatikusabbak.

.

(#34142) nyunyu válasza NY124 (#34134) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt egyszeru tesztelni

Mostani olcso cseresznyem pl. csak 2 gombot vesz be, A+S utan mar nem erzekeli a W-t.
Elotte az MS Ergo4000 maskepp volt rossz, az a kurzorok kornyeket kezelte rosszul, de a WASD kornyeke tokeletes volt.

Vagy mindket shiftet nyomvatartva begepeled az angol arvizturo szoveget:
THE QUICK BROWN FOX LEAPS OVER THE LAZY DOG

Meg fogsz lepodni, hany karakter marad ki egy atlag billzeten.

Cherry MX-Board 0.2 nagyon nem gamer:
HE QUIK BROWN FO LEAPS OER HE LA DOG

(Megiscsak at kene epiteni a kapcsoloit a doglott Ergo4k-ba, csak nincs kedvem elektronikat tervezni hozza.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34143) daveoff válasza Troy. (#34141) üzenetére


daveoff
veterán

Pár hónapja követem a topikot, itt még A4Tech-et nem ajánlottak, szerintem is felejtős, logi minőséget meg sem közelíti....:(

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#34144) L4mie válasza daveoff (#34143) üzenetére


L4mie
veterán

most váltottam A4techről logira,
munkára jók az a4techek egy 7 éves X710 et használok jelen pillanatban is, még CS-zni vettem de gyorsan váltottam róla és behoztam azóta nyúzom, de játékra nem kifejezetten ajánlanám :( ellenben körülbelül elnyűhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#34145) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Irodai munkára kellene nekem egy egér. Ez eddig nem indokolja, hogy itt kérdezzek.
Viszont tizen valahány éve logitech mx500-510-518-g500 vonalat használom, így nagyon megszoktam ezt a formát. Nem feltétel, hogy pont ilyen legyen, de legalább méreteiben hasonlítson hozzá. Most vettem egy logitech m325ös egeret, de küldöm is vissza, mert nagyon apró (buta voltam, és nem néztem meg a méreteit).

Tehát egy logitech mx518hoz legalább méreteiben hasonlító egérre lenne szükségem, minden extra sallang nélkül. 5-8e forintig.

Köszönöm!

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#34146) NY124 válasza nyunyu (#34142) üzenetére


NY124
tag

Igen, ismerem a dolgot. Egy vállalkozó szellemű Ozone Blade tulajt kéne találnunk, aki hajlandó pár sort gépelni nekünk.

(#34147) knix válasza NY124 (#34146) üzenetére


knix
tag

az kevés, amit írtam?
mert van még otthon egy ozone blade, be is kamerázom neked, ha nem hiszed el. amúgy is tök gáz, hogy hiába írtam már le, a billentyűs topikban azóta is minden második ember ezt ajánlja...

(#34148) pingwin92 válasza SunMount3r (#34135) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Jó, az a mostani egeremmel is előfordul néha.
Erre jó pl. tesóm A4Tech X7-ese, mer ott az ember nem lenyomja a görgőt, hanem tul. képp. balra dönti. Igaz, így mondjuk nincs oldalra görgetés (jobbra nem is lehet dönteni).

Akkor te a görgőt normál módban használod? Mer' ha jól tudom a szmúsz görgetés SetPoint nélkül nem megy. Vagy igen?

(#34149) SunMount3r válasza pingwin92 (#34148) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Megy SetPoint nélkül is. Legalábbis a Revo-n igen, csak nem lehet beállítani, hogy magától átkapcsoljon amikor erősebben meglököd, hanem klikkel-ni kell a görgővel a váltáshoz.

(#34150) pingwin92 válasza SunMount3r (#34149) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ó, akkor ez a Revo kicsit máshogy műxik, mint az M500. Ott külön gombbal lehet csak váltani.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.