Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) Citroware


Citroware
addikt

Ki hány DPI-t használt, és mire? :))

(#33802) ricsiii01


ricsiii01
tag

Hello!

5k körül még mindig az A4tech XL750-BK a nyerő? Vagy van jobb, normál/nagy tenyérbe?

Köszönöm előre is! :R :R :R

.

(#33803) Addel válasza Citroware (#33801) üzenetére


Addel
senior tag

Én a g402-n alapbeállításon hagytam, nekem pont jó úgy, 1600 és 400 DPI és ugye ennél a 400-at az oldalsó sniper gombbal lehet adagolni. :DD

(#33804) atidzsiforc válasza Citroware (#33801) üzenetére


atidzsiforc
őstag

400 es az egerkurzor mozgatasara hasznalom ;]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#33805) Mikulásbá válasza Citroware (#33801) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én 1100-ra állítottam,nekem az a legjobb minden játékban.Nem is állítgatom sohasem.

(#33806) Citroware


Citroware
addikt

Én az újdonsült G402-t állítgattam, a legelején 1600DPI-re állítottam mert ahhoz voltam szokva, de valahogy 3200-ra állítódott át véletlenül és én ezt nem vettem észre, így már a kezdetektől fogva 3200DPI-t használtam azzal a tudattal, hogy 1600DPI-vel megyek, persze feltűnt hogy gyorsan megy az egér a képernyőn, de ezt betudtam annak, hogy eleve maga az egér sokkal könnyebb és könnyebben mozdul és gyorsabban is reagál, mint az elődje. Aztán most napok múlva belementem a programba, és meglepődtem, hogy huh, 3200 volt egész végig... :) Most állítanám vissza 1600-ra, és az meg már nekem túl lassú lett, elszoktam tőle ezek szerint. :F :)

(#33807) nyunyu válasza Mikulásbá (#33799) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha az ott osszehordott marketing bullshit fele igaz lenne, mar az is szep teljesitmeny lenne.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33808) Mikulásbá válasza nyunyu (#33807) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Le lehet tesztelni valahogy?

(#33809) linuxuser666 válasza Citroware (#33801) üzenetére


linuxuser666
tag

Cs 1.6 + cs go (ritkán) + néha kipróbálok 1-2 single player játékot + netezés.
400 dpi microsof wmo.
Mindenre elég ez a 400 dpi:)

(#33810) kemotox válasza eami (#33798) üzenetére


kemotox
addikt

Biztos nagyon objektív lesz

(#33811) eami válasza kemotox (#33810) üzenetére


eami
addikt

legalább annyira biztos mint a "fúj wireless egér mert én jobban érzem" ;)

(#33812) ng0ofy válasza eami (#33811) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Na jó, hétvégén tudom mivel fogok szórakozni... Tesztet csinálok.

(#33813) Xero válasza Citroware (#33801) üzenetére


Xero
nagyúr

450dpi Win 6/11 inagame 2.5 CS:GO

(#33814) Citroware


Citroware
addikt

Ha már így témánál vagyunk: az állítás szerint a vezetéknélküli válaszideje érezhetően lassabb, mint a vezetékes egereké. És két vezetéknélküli egér között, mondjuk egy alsó és egy felsőkategóriás között van ilyen válaszidőbeli különbség?

(#33815) Corvin0716


Corvin0716
tag

Ti melyiket választanátok ezek közül és miért?

SteelSeries RIVAL - 14802 Ft
CORSAIR Raptor M30 - 10668 Ft
EPICGEAR Cyclops - 11635 Ft

[ Szerkesztve ]

(#33816) dobragab válasza Corvin0716 (#33815) üzenetére


dobragab
addikt

Egyértelműen a Rival, bár dögnehéz.Vagy 11k körül G400s, vagy Kana v2. Vagy ha gondolod, itt még találsz jó pár ajánlottat.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33817) Corvin0716 válasza dobragab (#33816) üzenetére


Corvin0716
tag

Bocs, az lemaradt, hogy munkához kell, nem játékhoz.

Ebay nálam kilőve. Jókat olvastam mindenhol a Rivalról, de a másik 2 is jól összerakott rágcsálónak tűnik. A lényeg, hogy megbízható, kényelmes egér legyen napi 8-10 óra használathoz (tőzsde, böngészés). A Rival amúgy 7,7 grammal nehezebb a G400s-nél, ez érzetre ennyire nagy különbség? Számodra miért egyértelmű, hogy Rival?

(#33818) kemotox válasza eami (#33811) üzenetére


kemotox
addikt

Pont erre céloztam... Ez így eléggé egy oldalú, nem? Amit más ír arra gondolkodás nélkül rávágod, hogy hülyeség, a te igazad számít egyedül..

(#33819) SunMount3r válasza nyunyu (#33789) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szamitogephaz fembol van, hogy arnyekolja az elektromagneses hullamokat, alaplap+periferiak ne zavarjak a kulvilagot.
Ha hatulra dugod a vevot, akkor az eger sem fog ellatni a vevoig, mert a rovidhullamok nem tudnak ugy kerulni, mint a par kiloherzes jelek, a fem arnyekolason viszont nem tud athatolni.

Hát éppen az a furcsa benne, hogy -mint írtam- csak a desktop-on való bogarászás közben jött elő a probléma (óránként 2x, 3x megakadt), ha beléptem egy játékba huss mintha elfújták volna, pedig volt, hogy egy játékban napi 4 órákat is voltam (régi szép idők). Ez pedig nem hiszem, hogy a véletlen műve lenne, ezért gyanakodtam valami driver (Setpoint) vagy más Windows-os rendszerhibára, hogy inkább software oldalon van valami bibi. Már nem emlékszem, hogy megjavult-e amikor előre dugtam a receiver-t, több éve volt. Furcsa mindenesetre...

[ Szerkesztve ]

(#33820) SunMount3r válasza SunMount3r (#33819) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy nekem még a régi "hosszú" receiver-es van [link], nem az új unifying mini bigyós. :)

[ Szerkesztve ]

(#33821) eami válasza kemotox (#33818) üzenetére


eami
addikt

mi az túl korán van? ki mondta hogy mi lesz az összehasonlítás vége? azt meg könnyen be lehet látni, hogy úgy van értelme ilyesmit mérni ha ugyan az az eszköz tud vezetékes és vezeték nélküli módban is működni. Különböző egereknél torzulna az eredmény a különböző specifikációk miatt, így viszont tisztán a két módot össze lehet hasonlítani?

Szóval vegyél vissza wired boy ;)

(#33822) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Már kérdeztem,de nem kaptam választ.Léteznek-e olyan tesztprogramok,amikkel le lehet "ellenőrizni",hogy az adott specifikációk valósak.Mármint amit megadnak pl. egy egérnél.
Szerintem az emberi összehasonlítás nem mérvadó,nagyon kis különbségeket nem lehet érzékelni.(a durvákat persze igen)

(#33823) dobragab válasza Mikulásbá (#33822) üzenetére


dobragab
addikt

oxiplot_MouseTester, Enotus Mouse Test bizonyos tesztek elvégzésére alkalmas. A dpi-t mérni, és a sebességet kirajzolni előbbivel, malfunction speed-et mérni utóbbival érdemes. Angle snapping, és jitter tesztelésére pedig Paint :DDD input lag, és accel mérésére nem ismerek semmi megbízható progit, bár az input laggal megpróbálkozom valamikor.

Épp ez a probléma a wireless, illetve a lézeres egerekkel: a júzer nem tud a saját kezével meggyőződni arról, hogy sz@r...

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33824) eami válasza dobragab (#33823) üzenetére


eami
addikt

miért ne tudna, ha valami jobb akkor jobb, nem?

(#33825) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

van egy csavo egy masik forumon aki azt csinalja, hogy forraszt egy ledet a periferiara, ami gombnyomasra aktivalodik, csinal vmit a monitoron, lo egyet railgunnal pl, kozben az egeszet veszi 1000 fps-t biro kameraval, aztan a lassitott felvetelen kimeri, hany ms az elteres a led felvillanasa es a monitoron az esemeny kozott. megismetli parszor aztan kiatlagolja. input lagra sztem ennel jobb teszt nincs.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#33826) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Mi a legolcsóbb cs-re használható egér? Telefonról vagyok, számtechboltba megyek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33827) dobragab válasza atidzsiforc (#33825) üzenetére


dobragab
addikt

Látom, megkérdezted, nincs-e kedve megcsinálni wireless egérre is :)

(#33826) vzsryl

Számtech boltban legolcsóbban G100s-t kapsz, ami tényleg jó, talán még Steelseries Kana tud 10k alatt lenni. :)

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33828) atee válasza vzsryl (#33826) üzenetére


atee
őstag

MS 1.1a de számtech boltban nem fogsz már kapni.
Esetleg Logitech G100s azt viszont nem nevezném olcsónak 10k ért itthon.
Ebay vagy itt az aprón esetleg nézz körül mi most a választék.
Hivatalosan boltban 10k alatt semmi ajánlottat nem kapsz hacsak valami akció nincs.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33829) vzsryl válasza dobragab (#33827) üzenetére


vzsryl
nagyúr

10k-t adjak a legolcsóbbért?
Felejtős. 5k alatt valami?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33830) dobragab válasza vzsryl (#33829) üzenetére


dobragab
addikt

Itthon, számtech boltban semmi ajánlott nincs ezeken kívül, G100s 8k szokott lenni. Apróról, ebay-en viszont 5-6k-ból is lehet válogatni.

nem ajánlott egérből persze rengeteg van, de CS-re :( :(

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33831) salytmasztor válasza vzsryl (#33829) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

5k alatt valami itthon, újonnan + áfával + garival + igazán jó szenzorral?
"Felejtős".

[ Szerkesztve ]

(#33832) vzsryl válasza dobragab (#33830) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Átmeneti kell pár hónapra, mert a G400 megadta magát.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33833) dobragab válasza vzsryl (#33832) üzenetére


dobragab
addikt

Akkor meg tök mindegy, ami tetszik :)
G400-nak mi baja?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33834) salytmasztor válasza vzsryl (#33832) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Akkor használtan valami.
Ha jól látom, van például egy G400-as 5k-ért hardveraprón.

[ Szerkesztve ]

(#33835) Corvin0716 válasza vzsryl (#33832) üzenetére


Corvin0716
tag

A4-Tech XL-750BK-2

Nem CS egér (gondolom, nem tudom az mit jelent), de ha 5k körül keresel egy jó egeret, ebben nem fogsz csalódni. :)

Számomra esetleg vmi hozzászólás még? :F

(#33836) dobragab válasza Corvin0716 (#33817) üzenetére


dobragab
addikt

A tömegeknél a kábelre figyelni kell, a kiírt tömegbe van, ahol benne van a kábel, van, ahol kábel nélkül annyi. Rival 128g, G400s pedig 106g. Igen, az a 22 g rengeteget számít. Azért egyértelműen a Rival, mert annak kifejezetten jó a szenzora. Ha már veszel valamit, akkor legyen jó, pláne ugyanannyiért. A másik kettő ugyan A3090-es szenzorral van, ami szintén jó, de az egér teljesítményét attól még el lehet rontani pár dologgal, az ilyen nem ajánlottak esetében vagy ez van, vagy nem tudunk róla semmit.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33837) nyunyu válasza Citroware (#33814) üzenetére


nyunyu
félisten

En nem vettem eszre semmi kulonbseget a kekfogu es a rendes MX Revok kozott.
Pedig a sima az Inotus teszt szerint 125Hz-n kommunikal, mig a kekfogu csak 90-szer kuld adatot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33838) Corvin0716 válasza dobragab (#33836) üzenetére


Corvin0716
tag

Köszönöm. :R

(#33839) vzsryl válasza dobragab (#33833) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kábel, görgő. Nekem mindegy mi baja. Ha nem működik=kuka. Kinőttem a javítgatásból.

Vettem 1740-ért egy gembird csodát. Ha ez 2 hónap múlva is menni fog, már megérte. Többet tud a loginál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33840) nyunyu válasza SunMount3r (#33819) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem is fent van a SetPoint, mivel a sebessegfuggoen kikapcsolo racsni csak akkor mukodik.

Amit irtam fizikai okfejtest meg fuggetlen a vevo hosszatol, szelessegetol, szinetol.

Nekem harom kulonbozo MX Revom van, egyik sem kompatibilis a masik vevojevel, meg parositani sem lehet oket keresztbe :DDD
Ugyhogy mindig kereshetem, hogy melyiket kell bedugni, ha lemerul a kekfogu.
Mondjuk azon az sem segit, ha mindharom le van merulve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33841) dobragab válasza vzsryl (#33839) üzenetére


dobragab
addikt

Pontosan mi a baja? Azért kérdezem, mert attól még valakinek lehet, hogy megéri azt megvenni, majd megjavítani / felújítani.

Többet tud a loginál.

Melyik Loginál, és miben? :F

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33842) Citroware válasza nyunyu (#33837) üzenetére


Citroware
addikt

Azért kérdeztem, mert nekem eddig egy gagyi vezetéknélküli volt, azt cseréltem le G402-re és szinte ég és föld... érezhetően gyorsabban reagál, vissza sem tudnék szokni az előzőhöz, pedig amikor az előzőt használtam, nem gondoltam volna, hogy ez ennyit számít, hogy ilyen különbségek lehetnek. És nem tudtam, hogy ezt most annak tudhatom be, hogy csak ennyire gagyi volt az előző, vagy mert minden vezetéknélküli ennyivel lassabb kb.

(#33843) vzsryl válasza dobragab (#33841) üzenetére


vzsryl
nagyúr

G400-nál, funkcionalitásban. Ha nem kezd el szórakozni, akkor pont jó lesz a Zowie-ig.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33844) eami válasza Citroware (#33842) üzenetére


eami
addikt

próbálj ki egy nem gagyi vezeték nélkülit is :K

(#33845) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Zowie FK2 bejelentve.

Ugyanaz, mint az FK1, csak az előző, kisebb FK méretben. :U
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33846) kemotox válasza eami (#33821) üzenetére


kemotox
addikt

Gratulálok. Tények semmibe vétele és érvelés helyett ugatás. Tipikus. Kösz, hogy megerősítettél.

(#33847) SP!T válasza jaffa 2843 (#33845) üzenetére


SP!T
addikt

Ilyen kellene nekem EC2 eVo helyett! Jónak tűnik a méret!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#33848) eami válasza kemotox (#33846) üzenetére


eami
addikt

légy szíves hivatkozzál már tényeket, vagy a te szavad önmagában tény?

"a tény a tudományos kísérlettel, kutatással alátámasztott, és a közösség által elfogadott adat. Az utóbbi kitétel magyarázza, hogy a tudományos életben (időben, térben) is változik, milyen állításokat tartunk (tartanak) tényszerűnek és milyeneket nem: amit ma tényként fogadunk el, arról a jövőben sokszor kiderül, hogy mégsem az."

ezért részemről azt írtam, hogy rendben nyitott vagyok arra hogy érdemben és mérhetően rosszabb a vezeték nélküli egér. ha minden jól megy akkor lesz egy olyan egerem ami mindkét üzemmódot tudja, így pusztán az átviteli csatorna különbségéből fakadó eltéréseket lehet majd mérni. Mesélj ebben a felállásban mi nem tetszik? Hogy lehet ennél tudományosabban megerősíteni vagy cáfolni majd a "tényedet"?

Kértem hogy másoljatok valami mérést amiből kiderül hogy mennyivel rosszabb a wireless. Te tudtál ilyet másolni?

(#33825) atidzsiforc: másolt egy érdekes mérést (:R), remélem wirelessre is megcsinálja az arc. De a mostani vezetékes mérések alapján akkor melyik rosszabb ezek közül?
Logitech G100s 14ms (9ms..16ms)
Zowie EC2 CL 28ms (24ms..32ms)

Zowie lassabb a mérés szerint viszont sokkal drágább mégis ajánlott, miért? Ennyit lehet hoz egy vezeték nélküli is? vagy nem? te meg tudod mondani?

(#33849) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Sziasztok!

A lehető legnagyobb méretű optikai egeret keresem max 5000 Ft-ig, semmi más nem fontos, csak a bazi nagy méret. Köszi

(#33850) kemotox válasza eami (#33848) üzenetére


kemotox
addikt

Tény: a profi esportolók, akik kb abból élnek, hogy játszanak, a vezetékes egereket részesítik előnyben. Gondolom oka van.
Tény: Például adatátvitelnél is mindig is gyorsabbak voltak a vezetékes megoldások.

Nem, nem fogok helyetted keresni méréseket. Nyugodtan próbálkozz meg vele, nem nehéz dolog. Pláne, hogy nem én akarok magamnak bebizonygatni dolgokat...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.