Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) makaveli666 válasza #63761920 (#13648) üzenetére


makaveli666
senior tag

Nem értem, hogy amit linkeltem az miért játékra lenne :D

(#13652) #63761920 válasza makaveli666 (#13651) üzenetére


#63761920
törölt tag

Bocs "a nem játék" kijelentésemel pontosítani szeretem volna vagyis szűkiteni hogy nem törekszem sportkocsira se terepjáróra .

[ Szerkesztve ]

(#13653) -Valinas- válasza kristof123 (#13649) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Szerintem mutató.

(#13654) bencze válasza kristof123 (#13649) üzenetére


bencze
senior tag

Sajnos a középső, nekem a legnehezebb pozíció kb. :) Gyakorlattal biztos megy de az alapokon túl nem jutottam még... mutatóujj a v és b.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#13655) kristof123 válasza bencze (#13654) üzenetére


kristof123
őstag

Ettől tartottam Én is. : S Ez nem gyenge menet lesz.........

(#13656) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne - ami miatt már előre is hülyén érzem magam -:

Milyen billentyűzet lenne ideális a páromnak? A helyzet a következő: egy irodában dolgozik + 2 nővel + a főnökével a szomszédságban, műkörme van és gyorsan gépel. Nekem személy szerint tetszik, ahogy pötyög a billentyűzeten, a munkatársainak sajnos már kevésbé. Létezik olyan billentyűzet, ami valamivel halkabbá tehetné a gépelését? (Nem püföli, csak a műköröm miatt hangosabban kopácsol) :B

Előre is köszi a segítséget.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#13657) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Ha már perifériáról van szó ...

Tudnátok ebben segíteni?

Köszi,
A

(#13658) Egon válasza CactuS (#13656) üzenetére


Egon
nagyúr

Mennyi a keret, mennyit szánsz rá?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13659) Raggie válasza CactuS (#13656) üzenetére


Raggie
őstag

Az a gond, hogy itt elsősorban nem a billentyűknek a hangja hangos, hanem a műköröm csattanása a műanyag billentyűn. Elvileg vannak gumírozott billentyűzetek, de azoknak eléggé rossz a nyomáspontjuk és nem túl tartósak...

Clint Eastwood FTW

(#13660) CactuS válasza Egon (#13658) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, fogalmam sincs, hogy az ő főnökének mennyit ér a csendesség. Vannak esetleg kategóriák?:B Vagy hozzávetőleges árak?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#13661) kormi0312


kormi0312
senior tag

sziasztok,

asztali géphez szeretnék billentyűzetet venni, otthoni általános célú használatra (pici játék, pici gépelés, ez+az) regényt nem írok rajta és nem is fogom csapkodni ha nem sikerült a "heccsát" :D
a kényelem a legfőbb szempont. háttérvilágításos és vezeték nélküli legyen, kényelmes billentyűkkel olyan 15k lenne rá - létezhet ilyen billentyűzet? :)

köszi mindenkinek előre is!

(#13662) makaveli666 válasza kormi0312 (#13661) üzenetére


makaveli666
senior tag

a 15 ezer+háttérvilágítás+vezeték nélküli nem fér sajnos össze.

(#13663) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Erre vki? Amúgy létezik olyan billentyűzet, ami használható wireless/wired módban is? :R

(#13664) Weareus válasza KaiotEch (#13663) üzenetére


Weareus
addikt

Igen létezik, de most konkrétan nem tudok típust mondani. Én is ilyet keresek és ehhez kérnék segítséget. Keret: max 50k. Ami még jó lenne: magyar kiosztás, ki-be kapcsolható billentyűzetvilágítás, és persze legyen "tartós". Főleg játékhoz kellene. Tudna valaki ötletet adni?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#13665) Egon válasza CactuS (#13660) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézd, billentyűzetet kapsz 1-2K-ért is, meg 50-100K-ért is, és a két véglet között van sok termék.
Amit én kipróbáltam, és megfelelő lehet a problémára, az a Gigabyte K8100, ugyanis ennek van egy szilikon védőtakarója, amit felhelyezve is lehet gépelni, és értelemszerűen elég jól tompítaná a műköröm okozta csattogást.
Hátrányok: 15K fölött van, így nem tartozik az olcsó példányok közé; elég gémer kinézete van, így fura lesz egy munkahelyen; a normál billentyűzethez képest kicsit laposak a billentyűk, így szokni kell rajta a gépelést (kb. mintha laptopon gépelne);van egy hangerő-szabályzó bug, ami időnként előjön (keress rá).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13666) Egon válasza Weareus (#13664) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs ilyen: ami wireless, és van USB-kábele is, az elvileg csak töltésre használja, adatkommunikációra nem (pl. Logitech K800: ez egyébként minden követelményednek megfelel).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13667) sesshou válasza Egon (#13666) üzenetére


sesshou
senior tag

Olvasgatva a fórumot látom hogy a Sharkoon Skiller billről már többen írták hogy megérheti meg jókat írnak róla de volt valakinek igazi kapcsolata vele?

Szerk
Habor most nézem amazonon hogy eléggé lehúzták.

[ Szerkesztve ]

(#13668) Weareus válasza Egon (#13666) üzenetére


Weareus
addikt

Utánanéztem gugliban angolul... Hmmm, tényleg igazad van. Tkp. akkor ez egy wireless billentyű, ami "kvázi" vezetékes lesz, ha töltöd, de csak a töltés miatt, az adatkommunikáció nyilván továbbra is a rádión/bluetooth-on/infrán (tényleg, melyiken is?) keresztül fog menni. Értem. Használ valaki ilyen billentyűzetet? Azt lehet tudni, hogy egy töltéssel hány napot/hetet bír ki? Ha órákban adják meg, mert olyan keveset, máris tárgytalan; persze tudom, hogy ez a használat <lenyomások gyakorisága, világítás be- ill. kikapcsolt állapota> jellegétől is erősen függ, de mondjuk bekapcsolt világítással game alatt kb. mennyi ideig bírja? És még egy "hülye" kérdés - bocs, de pár napja boldog tulaja vagyok egy wireless 7.1 fülesnek, és ott ugye nem volt egyértelmű, hogy használat közben lehet-e tölteni [szerencsére igen] (v. töltés közben használni, de ez ugyanaz :DDD) -, szóval inkább megkérdezem: ha töltőn van, működik közben, ugye? Előre is :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#13669) Egon válasza Weareus (#13668) üzenetére


Egon
nagyúr

A wireless billentyűzetek általában jóval tovább bírják akksiról, mint az egerek. A K800-nak nem kiemelkedő az üzemideje (mondjuk a régi Logi wireless klavimhoz képest, ami lazán kibírt egy évet két elemmel): használattól függően, max. 2-3 hétig bírja töltés nélkül. Természetesen használható töltés közben is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13670) Weareus válasza Egon (#13669) üzenetére


Weareus
addikt

Veszem, viszem, köszike :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#13671) CactuS válasza Egon (#13665) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi a választ, továbbküldtem asszonykának, meglátjuk mit kezd az információval. (bár szerintem ez tényleg túl gémer lesz), viszont lehet, hogy elmozdul a szilikon billentyűzetek felé.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#13672) Egon válasza CactuS (#13671) üzenetére


Egon
nagyúr

A szilikon billentyűzetben az a "jó", hogy rettentő érzés rajta gépelni: se normális nyomáspont, se konfortérzés, cserében legalább azonnal kontaktos lesz, ha egyszer összehajtod.
Szvsz bármi mást, csak azt ne...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13673) xtevo válasza CactuS (#13671) üzenetére


xtevo
őstag

Én is égre-földre vadászok egy igazán halk billentyűzetet, nem találtam sajnos azóta se... Ami wireless, és bill+egér kombó és 15k az a Rapoo 8900P, itt ha a fórumon visszaolvasol egész jókat írnak róla, bár én még nem próbáltam, csak szemezek vele :)

(#13674) icecave válasza xtevo (#13673) üzenetére


icecave
nagyúr

Rapoo-ról én is írtam jó dolgokat, munkatársamnak van, egyetlen dolog, ami azóta "előjött", fényesednek a gombok... pedig nem az van,hogy ott egyik, alszik, stb, tiszta kézzel ül csak oda.

(#13675) xtevo válasza icecave (#13674) üzenetére


xtevo
őstag

Olvastam. :K A legdühítőbb az egészben? Hogy nagyon szép a billentyűzet, és egész minőséginek tűnik, sőt létezik belőle egér nélküli változat is: E9270P, de sehol sem kapható... :(

(#13676) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy a Logitech K360-am folyamatosan laggol? Előjön, 3-4 mp-ig nem veszi be az infót, aztán minden rendben újra, majd megint előjön a probléma...

(#13677) icecave válasza xtevo (#13675) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, néztem én is. ettől függetlenül meg van elégedve vele, bár Logitech MK520 után bármi megteszi :D

(#13678) xtevo válasza icecave (#13677) üzenetére


xtevo
őstag

Az a problémám, hogy van egy gyakorlatilag néma egerem (Nexus Silent Mouse), egy full passzívan működő számítógépem, de egy csattogós billentyűzetem... és nem találok egy normális silent billentyűzetet, felesleges lenne megvenném egérrel együtt, mivel az már van... :U

(#13679) Weareus válasza Egon (#13669) üzenetére


Weareus
addikt

Pénteken hozza a futár. Reméljük, jó lesz. Mondjuk a Logitechben még nem csalódtam ilyen téren.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#13680) Egon válasza Weareus (#13679) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem jó lesz az.
Azért majd írd meg a tapasztalataidat...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13681) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Létezik vezeték nélküli mechanikus viszonylag halk billentyűzet emberi áron?

(#13682) MaNR


MaNR
tag

Sziasztok!

Coolermaster quickfire rapid (RED) vagy Coolermaster quickfire TK (BROWN)?

Mivel gépeléshez kéne (minimális játék), ezért jobban tartanám a TK-t az mx cherry brown kapcsoló miatt, viszont a rapidnak sokkal jobb a minősége, ellenben félek a red kapcsolótól (azt hallottam nem túl jó gépelésre). Szerintetek?

Köszi!

(#13683) mqm válasza Weareus (#13679) üzenetére


mqm
senior tag

Valaki tud ajanlani jofajta SLIM billentyuzetet?
Ha magyar lenne azt ertekelnem. :) 10-15 korul es ha melle meg vilagitana az istenkiraly volna de ha nem az sem gond. :R

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#13684) 7 válasza MaNR (#13682) üzenetére


7
addikt

Mindkettő jó gépelésre. Annyi a különbség a kettő között, hogy a vörösnél nincs "döccenés" az aktivációs ponton, de egyébként ezt leszámítva megegyeznek. A barnán sem túl határozott ez az érzés, és van, akinek inkább csak az tűnik fel gépelés közben, hogy egy kicsit karcosabb a kapcsoló útja, mint a vörösnek.

A barna elméletben azért jobb gépelésre, mert fizikailag is tudod érzékelni az aktivációs pontot, és ezért könnyebben megtanulhatsz a billentyűk teljes lenyomása nélkül gépelni. A saját tapasztalatom azt mutatja, hogy ez némi gyakorlással bármelyik Cherry kapcsolón elérhető, így ez az előny máris nem olyan szignifikáns. Arról nem is beszélve, hogy ha gyorsan gépelsz, akkor többnyire úgyis ütközésig nyomod a billentyűket, akár tudsz máshogy gépelni, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#13685) MaNR válasza 7 (#13684) üzenetére


MaNR
tag

Köszi a segítséget! Akkor maradok a rapidnál.

(#13686) kristof123 válasza MaNR (#13685) üzenetére


kristof123
őstag

Jó döntés!

[ Szerkesztve ]

(#13688) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kipróbálásra tudná vki bocsájtani a mechanikus billentyűzetét? Vagy valahol ki lehet próbálni? Esetleg van félmagas(slim) változatú is?

(#13689) 7 válasza KaiotEch (#13688) üzenetére


7
addikt

Ehhez azért azt is tudni kéne, hogy merre laksz. :P

(#13690) KaiotEch válasza 7 (#13689) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(Saint-Tropeztől mintegy 1400km-re) :P

(#13691) 7 válasza KaiotEch (#13690) üzenetére


7
addikt

Így nem hiszem, hogy bárki segítene neked... :P

(#13692) Egon


Egon
nagyúr

Egy kis életszagú ( ;] ) példa az ékezetes billentyűzetek hasznáról, a magyar nyelven folytatott társalgások esetén az ékezetek hasznáról (ha még van aki nem ismeri):

"Yvonne: De mire jók a szárnyaló elméleteim, ha csak dísznek kellek az irodátokba, mert kell oda demonstratíve egy nő is?
Forest: Ugyan mar, ne izgulj angyalom :) Te leszel a mi szarnyalo disznonk.
Yvonne: Oké Isti, már egyszer kértem, hogy állítsd vissza az ékezeteidet, de most nyomatékosan megismétlem, mielőtt még vérfürdőt rendeznék."

;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13693) KaiotEch válasza Egon (#13692) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Cseszd meg most nagyon vissza kellett fogjam magam, hogy ne fetrengjek a röhögéstől és meg ne zavarjam a semmit nem csináló kollégáim nyugalmát! :C

(#13694) Raggie válasza KaiotEch (#13693) üzenetére


Raggie
őstag

Nekem meg most! :DDD

Clint Eastwood FTW

(#13695) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Kapható a Roccat Ryos MK Cherry Black kapcsolókkal, magyar (!!!) kiosztással. Legalább bővült egyel a magyar mecha billek tábora :)
Kíváncsi vagyok, hogy az MK Glow, vagy esetleg az MX Pro lesz-e magyar kiosztással - illetve milyen árban :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#13696) Egon válasza LógaGéza (#13695) üzenetére


Egon
nagyúr

Néztem róla képeket: látatlanban nem kéne (úgy értem, anélkül hogy megtapogatnám)... :(
Hihetetlen, hogy mennyire el tudja rontani a háttérvilágítást és a gombok feliratozását ez a cég... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13697) KaiotEch válasza LógaGéza (#13695) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kicsikét túl van árazva nem? :U

(#13698) Egon válasza KaiotEch (#13697) üzenetére


Egon
nagyúr

Mechanikus bill, magyar kiosztással, háttérvilágítással, max. a Tesoro olcsóbb ennél...
Nem az árával van baj szvsz...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13699) Raggie válasza Egon (#13698) üzenetére


Raggie
őstag

Nincs világítása... tehát drága ennyiért szvsz.
nem vészesen, de drága.

Aivia Osmium sokkal több funkcióval is olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#13700) Egon válasza Raggie (#13699) üzenetére


Egon
nagyúr

Valóban, az MK Pro rendelkezik csak háttérvilágítással, a sima MK nem. Így tényleg drága.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.