Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy billentyűzetet venni, és találtam pár típust ami között nem tudok választani, illetve nem tudom, hogy egyátalán jók-e amiket kinéztem.
Legtöbbet játékra, fb-re és egyéb netezésre használnám, játékoknál is fps.
Kitétel az, hogy vagy színezettek(és ha belefér más tapintású) legyenek a wasd gombok, vagy led világítású legyen az egész billentyűzet(tulajdonképpen a másik jobb lenne). Ja és média gombok sem ártanának...Vezeték nélküli is jó lenne, de gondolom ebben a kategóriában nincs ilyen.
Max 5-7 ezrem lenne rá.(mert 10-ből ki kell jönnie egy egérrel eggyütt)
Amiket eddig találtam:
Modecom MC-GK1 Volcano
Sharkoon Skiller Gamer (ez nagyon-nagyon bejönne, egyetlen hibája, hogy angol(/kiosztású) ez igazából nem tudom mit jelent, milyen billentyűk hiányoznak...)
A4-Tech KD-600L
Genius KB-G255
ModeCom MC-8000 Volcano

Ezek között van valami használható? Esetleg tudtok ajánlani valamit ezek helyett?
Ja és ha számít, eddig egy Logitech LX 710-em volt, ennek jó a nyomáspontjai számomra, egyetlen bajom vele, hogy nem ledes

[ Szerkesztve ]

(#14202) cleric


cleric
tag

Végül a Tesoro Durandal mellett tettem le a voksom, mert:

- ISO
- van MX Brown kapcsolós
- "csak" 20k (háttérvilágítás nem kellett, vakon gépelek)
- makro gombok nem kellettek

Első mechanikus billként azt kell hogy mondjam, igazi élmény vele gépelni egy membránoshoz képest, szinte már addiktív. Jó nehéz, látszik, hogy strapabíró, masszív cucc, kábel, csatlakozó korrekt. Szóval azt kapod, amiért fizetsz.

https://lightyear.com/go/adam149

(#14203) - = Zk = - válasza cleric (#14202) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szuper. :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14204) Lmh válasza cleric (#14202) üzenetére


Lmh
őstag

hali,

megmagyaráznád nekem az első és a második gondolatjeled mögötti tartalmat? :U
Előre is köszi! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#14205) winhate válasza - = Zk = - (#14165) üzenetére


winhate
őstag

trust gxt280

Hihetetlen halk es nagyon szep/latvanyos a zold vilagitasa

Amugy 3 led van benne .

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#14206) Đusty válasza winhate (#14205) üzenetére


Đusty
addikt

Nekem is ez lett a nyerő, zölden használom, azért lehetne kicsit erősebb a világítása, az első fokozat felesleges mert nem látni semmit, inkább még egy erősebbet tehettek volna rá. Illetve az a baj, hogy bekapcsolásnál nem jegyzi meg, hogy volt mindig újra be kell kapcsolni a világítást, vagy erre szoftveresen van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#14207) winhate válasza Đusty (#14206) üzenetére


winhate
őstag

Majd karacsony utan tudok rola irni addig pihen bekesen becsomagolva

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#14208) Lokids válasza winhate (#14205) üzenetére


Lokids
addikt

Lehet, hogy 10K körül megvan a best buy jelenleg?
Már csak egy hely kéne ahol lehet is kapni...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#14209) kungzi válasza Lokids (#14208) üzenetére


kungzi
veterán

Én is ezen gondolkodom. Csak kár, hogy kék led nincs benne :(

(#14210) Lokids válasza kungzi (#14209) üzenetére


Lokids
addikt

Na igen, pont a kéket kihagyni nagy hiba. Sárga vagy piros helyett inkább a kék. Az amúgy is nyugtatóbb szín a szemnek.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#14211) cleric válasza Lmh (#14204) üzenetére


cleric
tag

itt a fórumon a kollégák elég sokat értekeztek mindkét témában, érdemes rákeresni, nagyon sok infó van a különböző kapcsolókról és a "nagyenter-ISO" szabványról is :P

https://lightyear.com/go/adam149

(#14212) Đusty válasza Lokids (#14208) üzenetére


Đusty
addikt

MM-ben van de eléggé fogytán. A kék színnél nincs zavaróbb a szemnek, próbáld ki word-ben, világos háttérnél sem jó de sötétnél főleg, épkézláb honlapot sem találsz kék szöveggel, ezt még oktatni is szokták.
Egyébként nekem egy kék ledes auschan billentyűt váltott amit egy hete vettem de nem bírtam tovább a kék színt, egyébként semmi baj nem volt vele.

(#14213) Lmh


Lmh
őstag

fúha nem túl jó ebben a topicban az átlagom. 3 kérdés, 0 válasz.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#14214) cleric válasza Lmh (#14213) üzenetére


cleric
tag

Search funkció (2000 napja) a barátod, no offense :)) [link]

ISO-ról: [link]

https://lightyear.com/go/adam149

(#14215) do3om válasza Đusty (#14212) üzenetére


do3om
addikt

:K
Nem az a szar hogy ebből kihagyták hanem hogy másban nincs is csak kék.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14216) - = Zk = - válasza winhate (#14205) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mechanikus a kicsike?!....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14217) kungzi válasza - = Zk = - (#14216) üzenetére


kungzi
veterán

szerinted 10k-ért mechanikus? jó is lenne :D

20-30k körül indulnak a mechanikus billek :)

(#14218) - = Zk = - válasza kungzi (#14217) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor részemről "nem nyerő" sajnos :C

de jó is lett volna, ha mechanikus. a Trust szakított volna egy nagyot, az biztos :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14219) Zsírkrétamen válasza Zsírkrétamen (#14201) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát jó, akkor válaszolok magamnak :(
Na mindegy, amúgy is találtam egy ezeknél számomra sokkal jobbat:
Cooler Master CM Storm Devastator Gaming Bundle
Az lenne a kérdésem, hogy ez csak angol nyelvűbe van?
Akkor erről hiányoznak az ékezetes karakterek? Vagy csak bizonyos gombok nincsenek rajta?
Ez angol kiosztású vagy nyelvű is?(egyátalán mi ezek között a különbség?)

(#14220) Peddy789 válasza - = Zk = - (#14218) üzenetére


Peddy789
őstag

te mechanikust szeretnél venni 10ért? ha vilégítós mechanikust szeretnél 28 a padló kb

(#14221) Peddy789 válasza Zsírkrétamen (#14219) üzenetére


Peddy789
őstag

van us kiosztás, azon hiányzik gomb neked, van angol /uk kiosztás, ahol megvan minden betű, de más van a gombra írva mint amit neked fog beírni, ezt arról ismered meg hogy nagy az enter, nempedig 1 sávos, és a bal shift kicsi

szerintem minimum ukt probálj venni, us-en pl csak altgr -el van hosszu i, az elég idegesítő lehet

én hirtelen csak us kiosztásukat látok képeket, nem találom hogy csak ebben kapható-e

[ Szerkesztve ]

(#14222) csibe1 válasza - = Zk = - (#14218) üzenetére


csibe1
addikt

QPAD MK-50 mechanikus billentyűzet 10pénzért, kis hibával. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#14223) Zsírkrétamen válasza Peddy789 (#14221) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Aha, nagyjából értem már. Hát sajnos én is csak us-t látok :(
Ez most lehet hogy nagy lámaság, de akkor ezeken(mármint ezen a billentyűzeten, ami us) most van: ő, ú, é, á, ű betűk? Vagy akkor csak szélről az "í" hiányzik, mert hosszabb a shift?

(#14224) Kuruc2 válasza kungzi (#14209) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Egyetértek. :O

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#14225) - = Zk = - válasza Peddy789 (#14220) üzenetére


- = Zk = -
félisten

neeeem, dehogy is
10K-ért max használt van :D
15-20K közé lőttem be, és ehhez találtam a Tensoro-t (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14226) F34R válasza - = Zk = - (#14225) üzenetére


F34R
nagyúr

normalis mechanikus bill-t nincs az a jozan eszu aki 20k alatt adna meg hasznaltan is.
Tesero-bol sem mindegy melyik veszed, barna meg elmegy de neked nem irni kell akkor piros vagy fekete, esetleg ha mast nem talalsz akkor a barnaval is el lehet jatszogatni csak mashol van a sulypontja.

(#14227) - = Zk = - válasza F34R (#14226) üzenetére


- = Zk = -
félisten

megeshet...
kipróbálom, és kiderül.
majd leboltolom iponnal, ha úgy alakul

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14228) Lmh


Lmh
őstag

Roccat Arvoról vmi vélemény?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#14229) zack


zack
nagyúr

tesoro_colada_evil_g3nl_cherry_mx_black-ről vélemény?

Ahogy nézem, ez is kis enteres. Vagy marad a G710+ nálam, vagy lesz belőle Osmium és marad 10k, vagy lesz 1 az 1-ben valami más.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14230) zack válasza zack (#14229) üzenetére


zack
nagyúr

K95 is versenyben van még, csak ott meg az a gondom, hogy nem kell annyi makro gomb, és sok helyet foglal.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14231) F34R válasza zack (#14229) üzenetére


F34R
nagyúr

Vicces ez a karacsonyfa, vegyel Osmiumot akkor.

(#14232) Peddy789 válasza zack (#14230) üzenetére


Peddy789
őstag

tesoro sztem van magyarban, viszont szerintem ez a full fém dolog nem szerencsés, felületben oké, de itt a gombok is fémek nem? ááht... kiváncsi lennék valyon pár úra nyári játékozás után fémszagú e az ember keze

(#14233) kungzi


kungzi
veterán

gigabyte k8100 v2-ről mi a vélemény? amúgy világításban mi a jó? kék vagy piros?

(#14234) F34R válasza Peddy789 (#14232) üzenetére


F34R
nagyúr

dehogyis aluminium, a case / a gombok maradtak ugyan ugy muanyagok.

[ Szerkesztve ]

(#14235) do3om válasza kungzi (#14233) üzenetére


do3om
addikt

Lesújtóak a vélemények.
Egy fasza jól kinéző szép billentyűzet elbaszva egy hulladék hangerőszabályzóval.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14236) Mian


Mian
aktív tag

Hali!

Van egy "Logitech Ultra-Flat" nevezetű billentyűzetem, ezt szeretném leváltani mert jó dolog h kis méret, kompakt stb, csak ha játszom a gépen akkor fifázom...és fifánál idegesítő h nagyon közel vannak a gombok meg annyira nem is nagyok szóval néha rácsúszik egy másik parancsra az ujjam. Egy szó mint száz, kinéztem a Logitech K310-et szerintetek ez alkalmas fifára vagy csak amolyan dizájn bill. féle? Vagy ha nem mit ajánlanátok?
...és ha lehet fehéret szeretnék (nem azért mert divat...), vmi hasonlót mint a k310, mert nem valami jók a fényviszonyok az asztalomnál hosszú történet, szóval fehéret de nem vmi 500ft-osat :/
Tudom van led megvilágítású bill. is, de nekem az kicsit kínai..ha nem muszáj olyat nem szeretnék
Előre is köszi az építő kommenteket!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#14237) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok.
Egy olcsóbb gamer billentyűzetet szeretnék találni (nagyjából 5k a keret). Egy jól kinéző darabot találtam eddig ami Sharkoon Skiller névre hallgat, nem tudom mi a véleményetek róla és hogy van-e jobb ötletetek :)

[ Szerkesztve ]

(#14238) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Karácsony alkalmából a ModeCom 9006 bill. Tegnap este olyat csinált, hogy bekapcsoltam a gépet és semmire nem reagált egy billentyűzet sem. Akkor hirtelen írnom kellet és a régit dugtam be. Később mikor újra bekapcsoltam és visszadugtam működött, azóta is hibátlanul. Csak egy infó, aki ilyenen töri a fejét.

Amúgy Minden Fórumtársnak Kellemes és Boldog Ünnepeket Kívánok! Sok-sok alkatrészt a fa alá!

(#14239) Zsírkrétamen válasza TeebyKay (#14237) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Szia!

Engem is nagyon érdekelt egy ideig ez a billentyűzet, pcx-en csak jókat írtak róla. Nekem már az baj volt, hogy US billentyűzet, enter mérete," í " hiánya engem zavarna. Ipon-on amiket olvasok mind rossz, sok a gyári hibás van köztük, meg nem is olyan minőségi. De a képeken tényleg nagyon szép :K
Én is ilyen kategóriába kerestem billentyűzetet, de rájöttem, hogy a modecom vulkano-n kívül nincs semmi érdemes, így inkább gyüjtök még rá, 10k-ból sokminden kijön :)

(#14240) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Na feljebb léptem árkategóriában(10k), és 2 billentyűzet maradt:
Ozone Blade vs. Trust Gxt 280
Az a Trust tényleg best buy? Nem igazán találok róla információkat, viszont több helyen kapható, mint a Blade :(
Válaszokat előre is köszönöm, és kívánok én is mindenkinek boldog karácsonyt! :R

(#14241) Đusty válasza Zsírkrétamen (#14240) üzenetére


Đusty
addikt

Jó a trust csak a szoftvere rettentő gagyi valami álltalános összeeszkabáltat lehet hozzá letölteni, nem egy logitech.

(#14242) Zsírkrétamen válasza Đusty (#14241) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Jó akkor, végülis úgyse használom a szoftverét, soha egyiknek sem :B
Akkor szerinted jobb lenne mint a Blade?

(#14243) Lokids válasza Zsírkrétamen (#14242) üzenetére


Lokids
addikt

Erre én is kíváncsi lennék. Bár a képeken úgy tűnik, hogy az ozone billjei közt erősen kiszűrődik a fény.
Nem tudom, ez mennyire lehet zavaró.
Viszont van rajta csukló támasz.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#14244) Zsírkrétamen válasza Lokids (#14243) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát igen, az Ozone billentyűzetei közt van fény, bár talán könnyebben állítható a fény(nekem tetszik az a csúszkás megoldás, nincs fixen 3-4, mint a Trust-on), viszont csak két színű (bár én nagyon örülök, hogy abba van kék). És igen, nagyobb a csuklótámasz, mint a Trust-on, bár ilyen "lépcsős" design-ja van, nemtudom, hogy az ott nem-e fog törni. Illetve annak azért van normális szoftvere.
A bajom csak az vele, hogy kb. egy boltot találtam, ami még talán árulja, aztán ki tudja milyen gari van ott is :(((

[ Szerkesztve ]

(#14245) TeebyKay válasza Zsírkrétamen (#14239) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez a modecom volcano nem is tűnne annyira rossznak, csak örülnék néhány külön programozható gombnak. 5k fölé semmiképp se szeretnék menni mivel elég hamar lestrapálom a billentyűzeteimet és sajnálnék egy drágábbat tönkretenni. Ha ebben az árkategóriában tényleg nincs jobb akkor marad az évente teszkós billentyűzet vásárlási rítuálé :DD

Az A4Tech X7 G800-t néztem még ott meg pont túlzottnak találtam a programozható gombok számát, és ha jól látom, mert ez a sharkoonnál is elkerülte a figyelmemet, ez is angol :(

[ Szerkesztve ]

(#14246) Zsírkrétamen válasza TeebyKay (#14245) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát akkor még talán ez. Ha jól látom ezen vannak gombok és nincs 5k :U
Nekem Logitech-em van 5 éve, és én is viszonylag gamer-nek mondhatom magam, de még csak a gombok sem koptak le :Y

(#14247) TeebyKay válasza Zsírkrétamen (#14246) üzenetére


TeebyKay
őstag

Na ez például elég jónak tűnik ebből szerintem beszerzek egy példányt :) A gombok lekopása meg nagyon festés függő. Nekem a mostani is és az előző is logitech volt, az előzőn egy hónap után koptak le a gombok, ez fél éves és az össz hibája hogy egyszer rádőltem és letört a támaszték, a gomboknak semmi gondja :DD

(#14248) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Esetleg még egy A4TECH G800V ?

(#14249) Zsírkrétamen válasza TeebyKay (#14247) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát a másik sem rossz. A fene sem tudja melyik lehet tartósabb. Bár tény, az A4tech-en több gomb van, neked kell eldönteni, melyik hasznosabb.
Ha esetleg a modecom-ot veszed, írhatnál róla itt, vagy pü-be hogy milyen a minősége stb...

(#14250) Mian válasza Mian (#14236) üzenetére


Mian
aktív tag

Semmi vélemény? Senki sem fifázik PC-n? :P Igazából hobbi ez nekem, de le akarom váltani a mostani billt mert katasztrófa ezen fifázni még hobbiból is...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.