Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) jeni válasza almos94 (#14848) üzenetére


jeni
félisten

(#14852) almos94 válasza jeni (#14850) üzenetére


almos94
aktív tag

Köszi az infókat!
Az Ozone túl hosszú, nekem max 45-46 cm-s fér el, úgyhogy valószinűleg az egyik Zalman lesz. Azok szép letisztult formák, nem szeretem ezeket a csiricsáréket.

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#14853) Gave


Gave
addikt

Logitech UltraX billentyűzetre keresek alternatívát, a legközelebb eddig egy Fujitsu kb900-al jutottam. Van esetleg egyéb ötletetek?

előny: lapos, halk, viszonylag erős szerkezetű, kényelmes használat, háttér világítás nem fontos.

Angol vagy Magyar kiosztás mindegy, USB-s kellene.

:R

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#14854) dyuri válasza 7 (#14838) üzenetére


dyuri
csendes tag

Ahogy bencze irta, nem minden esetben lehet kiforrasztas nelkul szetszedni a kapcsolokat, de ha szerencsed van, celszerszam nelkul akkor is nehez. En csak a proba kedveert szetszedtem egyet, es finoman lefujtam a stem-et teflonos spray-vel - nemigen erzek kulonbseget, de egyelore nem is szorul egyik kapcsolo sem.

(#14855) nyunyu válasza Gave (#14853) üzenetére


nyunyu
félisten

Genius SlimSzar szeriaja is hasonlo.

IBM Think Keyboard with UltraNav viszont mar ezer eve nem kaphato, kb. annyira ritka, mint az UltraX.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14856) bencze válasza jeni (#14842) üzenetére


bencze
senior tag

[link]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14857) Gave válasza nyunyu (#14855) üzenetére


Gave
addikt

Miért a negatív jelző? valaki kipróbálta és nem jó ?

Kinézetre ez { Genius SlimStar S325 USB } teljesen patentnek tűnik nekem: Le is rendelném, ha találnék. :D

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#14858) nyunyu válasza Gave (#14857) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyik kollegamnak volt SlimSzar Proja.

Gepelesre tokeletesen alkalmatlan volt, de legalabb hangosan csattogtak a gombjai.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14859) blash válasza nyunyu (#14858) üzenetére


blash
tag

Vááá, rövid backspace. Volt egy ilyen billentyűzetem, de megkönnyebbülés volt, mikor leöntötték és vettem helyette egy fehér Logitech Internet Desktop-ot.

(#14860) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

Leszeretném cserélni a 2000 Ft-os billentyűzetemet.

Játék, Gépelés, Munka ... Tehát mindenre! Viszonylag sokat gépelek. De a játék a fő szempont.

Keret: 5000 Ft és 8000 Ft között legyen valahol.

Köszönöm a válaszokat.

Dr. Student

(#14861) veector


veector
senior tag

Hali!

BME környékén tudtok olyan helyet ahol különféle Cherrys billzeteket meg lehet tapizni-nyomkodni?
Aquaban van Tesoro, de ott nem hiszem hogy kibontanak nekem egyet tapizásra. Bestbyteban van esélyem?

Köszi
V

(#14862) WiZARD


WiZARD
addikt

blade ozone mennyire halk?
nagyon nagy a nyomás, hogy az alig 1 hetes strike-tól szabaduljak meg, mert hangos... :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14863) jeni válasza WiZARD (#14862) üzenetére


jeni
félisten

O-Ring Kft-nél kapható gyűrűvel is hangos?
Nekem írtak és 9.45 Ft+ áfa áron kapnám meg a 120db 5x2-s gyűrűt (1440 Ft áron kapnám meg)

[ Szerkesztve ]

(#14864) WiZARD válasza jeni (#14863) üzenetére


WiZARD
addikt

sima shore70 gumigyűrűt próbáltam, az picit halkít, de kevés.
oring kft féle szilikon lehet, hogy puhább, de azt nem 9,45+áfa áron adják, hanem inkább dupla annyiért.
shore40-est meg itthon sehol se találtam, kintről még nem rendeltem...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14865) jeni válasza WiZARD (#14864) üzenetére


jeni
félisten

Korábban olvastam,hogy a mechanikus billek akár milyen kapcsolóval látják el(kék,piros,barna,fekete fehér,stb...) mind hangos.
Ezt nem lehet kikerülni.
Egyedül a membrámos az ami halk.

Van 70000 Ft áron a Logitech G710+ amiben mechanikus bill van és le van csillapítva valami gumi,szilikon réteggel,csak hát 70000 Ft a Mert hülye azért nem vagyok! áruházban.

[ Szerkesztve ]

(#14866) Dr. Student válasza Dr. Student (#14860) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Mivel nem kaptam választ. Hátha így:

Amiket kinéztem billek:

LOGITECH Washable Keyboard K310
ZALMAN ZM-K300M angol, fekete
HAMA uRage Lethality
ZALMAN ZM-K400G angol
GENIUS Imperator
LOGITECH Gaming Keyboard G105 Angol
NATEC Genesis RX66, fekete, angol
TRUST 19473 GXT 280 LED Illuminated Gaming Keyboard
GIGABYTE Force K7 Magyar
OZONE Blade Magyar

Ezek lennének a jelöltjeim: Valaki valamit mondjon rájuk pls.

Dr. Student

(#14867) jeni válasza Dr. Student (#14866) üzenetére


jeni
félisten

Ozone Blade az 12000 Ft vagy több
A trust GXT-280 az kb,10500 Ft

Ha ragaszkodsz a minőséghez és nem zavar az angol bill.,mint párat bejelöltél,akkor a Zalman ZM-K500 US ami mechanikus és játékra stabilabb,hátrány nincs rajta numerikus szám bill.

(#14868) LógaGéza válasza jeni (#14865) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez bocsi, de hülyeség. Ha nem püfölöd úgy, hogy a keycapek hozzáverődjenek az alattuk lévő műanyaghoz (bottomout ha jól rémlik), hanem csak az aktivációs pontig nyomod, akkor igen is halk... Csak hát szokni kell...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14869) jeni válasza LógaGéza (#14868) üzenetére


jeni
félisten

én csak olvastam :K
WiZARD társnak hangos

(#14870) Dr. Student válasza jeni (#14867) üzenetére


Dr. Student
senior tag

köszi a választ!

amit linkeltél az sajnos nem jó. Drága már nagyon, ahogy a Blade is valóban.

10k lenne a limit akkor 10k-ért a legjobb a trust gxt-280 ??

Dr. Student

(#14871) jeni válasza Dr. Student (#14870) üzenetére


jeni
félisten

ha vissza lapozol pár sort/oldalt akkor azok akik megvették meg vannak vele elégedve
Az Edigital (VII.ker) Erzsébet Krt boltjában van most készleten

(#14872) jeni válasza Dr. Student (#14870) üzenetére


jeni
félisten

(#14873) WiZARD válasza LógaGéza (#14868) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem is annyira a bottomout ami hangos, mármint azt az o-ring egész jól tompítja. Az a hangos amikor elengedem, és a rugó vissza"üti" a kiindulási/nyugalmi pozícióba.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14874) kodmen


kodmen
tag

Sziasztok!

Kicsit visszaolvastam, de nem találtam választ a kérdésemre.

Tudnátok ajánlani vezeték nélküli billentyűzet + egér párost 5000 - 15.000 Ft között? Igazából jó lenne, ha világítana is (meg mechanikus is lenne ;] ), de ebbe a keretbe ez(ek) nem fognak beleférni, nincsenek illúzióim. Egyéb szempontok:
- magyar karakterek
- jól látható (ha már nem világít, nem fluoreszkál, legalább gyér esti világításnál se kelljen keresni a $ jelet. Tudom, tanuljam meg vakon)
- halk (a membránosokhoz képest)
- kényelmes kéztartás billentyűn, egéren
- lehetőleg kikapcsolható, főleg az egér, és ne kapcsoljon ki magától fél-egy percenként (FPS Camp-nél irtó gáz, amikor mozgatnád, a célra, és éppen csak éledezik, de normál használatnál is zavaró tud lenni), de mondjuk 5-10 perc után meg igen.
- pici vevőegység előny
- normál billentyű méret (num pad, nyilak, funkció billentyűk), de nem kell a fölösleges csicsa, legyen letisztult
- Multimédia nem hátrány
- visszajelző led a num-, caps-, scroll lockról, ha nem túl energiazabáló
- touchpad nem az én esetem.

Logitech MK520 kinézete tetszene, de árukeresőn írtak róla rosszakat...

Előre is köszönöm!

(#14875) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Erről van valakinek valami tapasztalata ?!

Vélemények is érdekelnek!

Magyar kiosztású, USB csatlakozós, világítós ...

http://www.pcx.hu/termek/hama-113704-urage-exodus-hun-billentyuzet-58196

Előre is köszi a segítséget!

(#14876) buborekosviz


buborekosviz
tag

CM Storm Devastator-t próbált már valaki?

Ez vagy inkább egy Trust GXT 280?

(#14877) Dr. Student válasza buborekosviz (#14876) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Like!

Ez engem is érdekelne :)

Dr. Student

(#14878) Lanash válasza virkir (#14843) üzenetére


Lanash
aktív tag

Szia!

Az OZONE magyar kiosztásban eltér az angoltól:
"Fontos megemlíteni, hogy a magyar billentyűzetkiosztású Blade eltér az angol verziótól, és nem csak a betűkészlet miatt. Ezt mindenképpen meg kell említeni az esetleges kellemetlenségek elkerülése végett. Ezzel szemben a Magyarországra szánt verzió ezek egy részét nem kapta meg. Nincsenek kis ábrák a gombokon, és a gombok sem az eredeti lapos verziók, hanem a normál magasságúak."

Teszt

(#14879) zo-lee válasza Lanash (#14878) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon tetszik ez az Ozone, már be is rendeltem volna belőle, ha nem lenne ekkora monstrum. A számítógép asztalom kihúzható billentyűzet tartója kb 60 cm, a billentyűzet 51 cm, tehát még mellé az egér elég macerás .... Valakinek valami ötlete esetleg új asztal vásárlásán kívül ?!

(#14880) bencze válasza zo-lee (#14879) üzenetére


bencze
senior tag

Pl. ilyesmire jók az ún. tenkeyless - TKL - billentyűzetek (nincs numpad rajta).
De én csak mechanikust ismerek, ilyen a CM storm quickfire rapid nálunk, vagy a hpe87 külföldről rendelve. Az ilyen 35-40cm széles elvileg.
A Duckynak van az olcsó 1087xm-je de annak a minősége nem valami túl fényes...
Nincs kizárva, hogy létezik ilyesmi membránosból is de olyat nem nagyon ismerek, keresgélni kell.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14881) MTomi


MTomi
csendes tag

Sziasztok,

Létezik olyan rádiós billentyűzet, amin usb bemenet van, és képes a rádugott vezetékes egeret kezelni?

Köszi
Tomi

Előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#14882) TomFace


TomFace
tag

Sziasztok, rövidre fogom a kérdésem:

UK/magyar kiosztású mechanikus klavi, valamilyen módon megoldott médiagombokkal. Játékra és gépelésre kell, világításra semmi szükség. A lehetőségekhez képest nem túl drágán.

Razer Blackwidow 2013 lett kinézve első körben, ami kék switches, de nem baj, szeretem a hangját.
Tesoro Durandal Ultimate-hoz volt már élőben is szerencsém, barna kivitelben, az se tűnt rossznak.

Köszönöm előre is az ajánlásokat, megjegyzéseket! :)

(#14883) jeni válasza zo-lee (#14879) üzenetére


jeni
félisten

ugyan ilyen a Zalman ZM-500K ára

(#14884) zo-lee válasza jeni (#14883) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Bencze, Jeni köszi a válaszokat!

Igazából num padra semmi szükségem, úgyhogy a javasolt zalman még megfelelő is lenne, ha lenne magyar kiosztással

(#14885) buborekosviz


buborekosviz
tag

Speedlink billentyűzetekrők valami vélemény?

[link]

(#14886) peterez válasza zo-lee (#14884) üzenetére


peterez
csendes tag

Nagyon jó, egyedi tenkeyless billentyűzetet tudsz rendelni a WASD Keyboards nevű amerikai cégtől.
Az enyém így néz ki, küldtem neki egy a weboldalukon szerkeszthető layout fájlt, magyar kiosztással. A billentyűk színét és a cherry kapcsoló fajtáját is megválaszthatod.
Igaz, az ára horror a szállítással, vámmal, de ha azt nézed, hogy akár 10 évre kapsz egy a te igényeidre szabott billentyűzetet, és amúgy sincs mire költened a pénzed, akkor nem rossz bolt :)

(#14887) OTika


OTika
aktív tag

Vezetéknélküli billentyűzetet és egeret is szeretnék venni. Általános felhasználás nem sok játék.
Jók a bill+egér kombók vagy érdemesebb egymástól független termékeket venni?

(#14888) nyunyu válasza peterez (#14886) üzenetére


nyunyu
félisten

Stilszerubb lett volna feher F1-F4, F9-F12 gombokkal, meg szurke kurzorokkal+Home/Ins/Del-lel kerni, de igy sem rossz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14889) Gabás válasza TomFace (#14882) üzenetére


Gabás
addikt

Ha nem akarsz világítósat venni, kicsit drága. Hétfőre kapok egy MK-50-est majdnem féláron a Razerhez képest, vagy ilyen áron már rendelhetsz egyedi konfigurációt is, lásd fennebb.

(#14890) jeni


jeni
félisten

Üdv
Hol lehet beszerezni bill. kiszedőt? A gyereknek anno lett véve egy Genius bill. (gamer) amihez adtak olyan vackot de annyira eltette,hogy nem találjuk meg.

[ Szerkesztve ]

(#14891) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Van vkinek tapasztalata az Acme KM-08 Alumínium billentyűzettel? Árban, baromi olcsó kb. 3k, de 3 vagy 5 év gar van rá, ami már túl sok, gyanús :D

(#14892) Gave válasza xtevo (#14891) üzenetére


Gave
addikt

Ez egész jól néz ki, csak kár hogy szigetet billentyűi vannak. Ilyesmiket vadászok én is, még egyelőre nem sikerült a régi Dell XPS-em érzését viszont megtalálni desktopon.

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#14893) bencze válasza jeni (#14890) üzenetére


bencze
senior tag

Pl ebay.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14894) 7 válasza jeni (#14890) üzenetére


7
addikt

Legegyszerűbb, ha csinálsz magadnak: [link]

Amit linkeltél, azt nem javaslom, mert megkarcolhatja a billentyűsapkákat.

(#14895) saxo71


saxo71
csendes tag

Akinek ilyen van annak a gép inditásakor bekapcsolja a billentyűzet a világitást??? vagy nem???
Trust GXT-280 :R

Samsung Galaxy z flip 4 Csak személyes átvétel (kivéve, ha már volt sikeres üzletünk)

(#14896) jeni válasza 7 (#14894) üzenetére


jeni
félisten

kipróbáltam egy erős cérnával is
sikerült kiemelnem az S billt.

(#14897) Lord255


Lord255
csendes tag

hi,
logitech k200 helyett (mert úgytudom már seholsem kapható :() vennék valamit de nem tudom mit.
mindenképpen vezetékest szeretnék mert állítólag játékhoz jobb a vezetékes (?), és ha lehet szeretném hogy legyenek rajta médiabillentyűk.
a logitechel csak jó tapasztalataim vannak de sajnos nem találtam az oldalukon olyat amire a vezetékes, médias igaz lenne.
a gombokat szeretném ha nem lennének vékonyítottak és persze a numcuccok is kellenének.
az ára olyan max 10k lenne amit adnék érte (vagy ha nagyon jót ajánlotok megnézem és megpróbálom megfogdosni valahol :))
előre is köszi.

nope

(#14898) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!
Telepitve lett a Win7 US kiksztassal, only.
Ebben az esetben van lehetoseg valamilyen utomokolassal (driver) feltolni a magyar billentyu kiosztast?
Eloreis koszi, fontos lenne!
Udv:
A

(#14899) anytime válasza saxo71 (#14895) üzenetére


anytime
őstag

Szia!
Nem kapcsolja be, nekem kell manualisan.
Ugyan van egy segedprogi, de azt nem neztem meg, szamomra jo igy.
Udv:
A

(#14900) nyunyu válasza anytime (#14898) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebben az esetben van lehetoseg valamilyen utomokolassal (driver) feltolni a magyar billentyu kiosztast?

Vezerlopult/terulet es nyelv/billentyuzetek es nyelvek

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.