Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Erről valaki hallott valamit?

Max Keyboard Nighthawk X8

Esetleg európai beszerzésről jó lenne valami infó. Az a 130USD-s US Amazon ár elég jónak tűnik.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14802) Unteroff válasza Unteroff (#14789) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Nincs vélemény? :F

Vagy elég jó az a ROCCAT Isku FX? Tudom, kicsit nagy az árkülönbség, de ha nincs értelmes betűvilágítással ellátott billentyűzet...

Esetleg egy harmadik alternatíva, legfeljebb 25k-ért, más boltból is jó.

(csak azért vagyok "türelmetlen", mert már egy hete ki van választva a többi rendelendő periféria, és másik billentyűzet+egér a szüleimnek...)

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#14803) freelanced válasza vlaho (#14800) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi!

Amúgy jöhetnek nem laposak is mert úgy látom a lapos nem valami elterjedt.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14804) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől billenyűzet vásárlás ügyben.

Sajnos már hosszú hónapok óta keresgélek a budapesti áruházak kínálatában olyan billenyűzetet, ami megfelel az elvárásaimnak, de sajnos mindig valami probléma merült fel a kiszemelt modellel kapcsolatban.
Az igényeim: 'szigetes' billentyűk, standard magyar elrendezés*, csuklótámasz. Mivel a céghez kellene az árat szeretném a lehető legolcsóbban megúszni.

* Sajnos úgy tapasztaltam, hogy jelenleg itthon 4 féle típusú elrendezés kering a piacon, amiből csak az egyik felelne meg számomra, erre gondolok: [link]. Ő a képen egy Trust Isla, sajnos csuklótámasz nincs, de a kiosztás és a szigetes elrendezés már megvan, 3/2.
A másik véglet amivel találkoztam és majdnem jó volt, az az US szabványú kiosztás, ahol felezik az Enter-t, és az 'ú' mellé helyezik az 'ű' betűt: [link]. A képen látható billentyűzet US szabvány, a bal SHIFT ne tévesszen meg senkit, a magyaron mellé került az 'í' betű. Az 'ű' betű a '\' billentyű helyén van, ez a modell is 3/2, itt viszont a kiosztás nem stimmel, de legalább csuklótámasz lenne :(.
A másik két lehetőségre nem térnék ki, szigetes elrendezésűnél szerencsére egyikkel sem találkoztam még.

Köszönöm a segítséget :)!

[ Szerkesztve ]

(#14805) sztibi88 válasza Unteroff (#14802) üzenetére


sztibi88
csendes tag

(#14806) Unteroff válasza sztibi88 (#14805) üzenetére


Unteroff
aktív tag

No, mindegy, megpróbáljuk ezt az olcsóbbat... Köszi a tesztet!

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#14807) almos94


almos94
aktív tag

Üdv!
Egy kis segitség kellene:
10-12ezerért keresek billentyűzetet. Játékra használnám legtöbbet, ill. netezésre. Annyi kritérium, hogy max 35-36 cm széles lehet.
Előre is köszönöm! :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#14808) Horvi válasza LógaGéza (#14801) üzenetére


Horvi
őstag

Én is ezt a szériát szemeltem ki magamnak csak az x7-est. A külföldi teszteket és fórumokat böngészve jó véleménnyel vannak a billről. Európai beszerzésről nem tudok. Annyit tudtam meg itt a fórumon az egyik kollégától, hogy tulajdonképpen ők készítik/forgalmazzák a Tesoro billeket is.
Igen az a 130 USD nem rossz csak mire az ideér...

Hello darkness, my old friend...

(#14809) jeni


jeni
félisten

Üdv

Az alábbi kettő közül választanék:

Melyiket érdemesebb?

Ozone
Trust

Pro-kontra érv?

Ozone mellett a jobb összerakás? A betű festés jobb-e rajta ?A bill elrendezés az hasonló mint a laptopnál,hogy egymás mellett és összesimulva,préselve?
Trust olcsóbb és +1 év garanciával több.1 világítással több.

esetleg az aprón van-e jobb találat árban?

(#14810) arp válasza LógaGéza (#14797) üzenetére


arp
csendes tag

(#14811) RaZroX


RaZroX
addikt

2 és 3 ezer forint között van valami "jó" bill ?

This is the way

(#14812) Viper26 válasza jeni (#14809) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ozone Blade, én is épp most rendeltem egyet, szerintem jobb vétel.

iPhone 15 Pro | AW S9

(#14813) nyunyu válasza arp (#14810) üzenetére


nyunyu
félisten

MX-Board 3.0

Ez miota lapos?
Vekonyabb kupakjai vannak, mint a tobbi mechanikusnak, de attol meg ugyanolyan hosszan jarnak a gombjai.

Kerdes, hogy a +3 multimedia gombon kivul mit valtoztattak a 2-3k-s billzetekkel vetekedo minosegu 2.0-hoz kepest.

Ja, hogy erre mar nKRO-t hazudnak?
2.0 az E+S+X kombotol kiakad.

[szerk:]Van belole ISO kiosztas, mig a kinaipiacos 2.0-bol csak egysoros enteres amerikai letezik.
Mondjuk arra nem jottem ra, miert pont LXBEU az amerikai kiosztasu billzet kodja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14814) LógaGéza válasza arp (#14810) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem se lapos, a Cherry MX-ek ugyanolyan hosszú úton járnak minden billentyűzetben. Ha esetleg lenne olyan mechanikus kapcsoló, ami laposabb mint a többi, akkor elképzelhető lenne a lapos mechanikus, de Cherry MX-el semmiképp. Max, hogy magasabb lesz a rész amit a billentyűzet kerete eltakar, vagy laposabbak a keycapek, de ez szerintem még rosszabb. Konkrétan gépeléskor besüllyed az ember ujja a billentyűzetbe.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14815) nyunyu válasza LógaGéza (#14814) üzenetére


nyunyu
félisten

Bal: MX-Board-2.0/3.0 kupak, jobb: hagyomanyos:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14816) bencze válasza nyunyu (#14815) üzenetére


bencze
senior tag

Cherry profile-koppintás? :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14817) LógaGéza válasza nyunyu (#14815) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor az utóbbi :)

Más:

Pixeléknél van pár Steelseries 6G v2 UK kiosztással (ami ISO - tehát nagy Enter, és van í-nek helye), teljesen jó áron, ha valaki akar ilyet venni, szerintem most megéri, és csapjon le rá.

Bár az oldalukon nem az van, de kértem tőlük képet, és ezt küldték: [link]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14818) WiZARD


WiZARD
addikt

Próbáltam olvasgatni a topicot, de inkább kérdeznék:
Látom végre van raktáron ozone blade, ez talán meg is felelne nekem.
Viszont a cherry mx-es cuccok régóta érdekelnek, de sose próbáltam őket. Egy barna vagy piros mennyire más érzés, mint a "hagyományos" olcsó billentyűzetek, vagy az zone blade?

Jelenleg mi az ajánlott legolcsóbb, és könnyen beszerezhető barna/piros cherry-s billentyűzet? (világítás nem érdekel)
bár ha van valami tuti tipp külföldről, az se gond, de legszívesebben holnap vennék vmit raktárról :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14819) jookomak válasza WiZARD (#14818) üzenetére


jookomak
őstag

Tesoro billek vannak néhány helyen raktáron is (computermode, ipon, bár nem a klasszikus polcra kitett), az alapverzió 3 féle kapcsolóval létezik, magyar kiosztással.

(#14820) WiZARD válasza jookomak (#14819) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, persze csak a blue van raktáron, az meg sajnos kizárt nálam, így is félek, hogy mennyivel hangosabb a régi billentyűzetemnél egy mechanikus, még ha kap is o-ringet :(

bár drágábbakból van más is, kérdés, hogy oda lehet-e menni computermode-ba és megnyomkodni, azt ami van raktáron....

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14821) nyunyu válasza WiZARD (#14818) üzenetére


nyunyu
félisten

Legolcsobb barna kapcsolos az MX-Board 2.0, mostani arfolyamon ~15k Hong Kongbol postazva. (514HKD volt biztositott csomaggal)
Europaban/USAban elvileg nem kaphato, eredetileg a kinai piacra szantak.

Nagy erdeklodesre tekintettel dobtak helyette az europai piacra a 3.0-at, amit tegnap linkeltek, abbol vannak ISO enteres kiosztasok is. (brit/nemet)

Esetleg huszonegynehanyert van a magyar kiosztasu Tesoro Durandal, helyi garival.

Mindegyikbol van piros kapcsolos kivitel is.
Cherry a tipusjelolesben LYB-vel jeloli a piros kapcsolosokat, LXB-vel a barnat, LUB-bal a feketet, LSB-vel a keket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14822) jeni válasza WiZARD (#14820) üzenetére


jeni
félisten

A Tesoro Durandal billeknél az MX Blue és a MX Black közt mik a különbségek,miben különböznek?

(#14823) nyunyu válasza nyunyu (#14821) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherry a tipusjelolesben LYB-vel jeloli a piros kapcsolosokat, LXB-vel a barnat, LUB-bal a feketet, LSB-vel a keket.

Itt a B az ujfajta alacsony kupakot jeloli.
Regi hagyomanyos kupaku Cherryken C all.

(Pl. MX-Board G80-3600LYCJP-2)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14824) Maotun


Maotun
őstag

Sziasztok!
[ezt néztem ki] munka mellette játék nem nagyon ismert márka , jó választás lenne ? a magyar bill kiosztás tetszik :K de vajon játékra is megfelel-e?

(#14825) LógaGéza válasza Maotun (#14824) üzenetére


LógaGéza
addikt

Játékos körökben pont hogy ismert márka :)
Viszont aki ennyit költene billentyűzetre, az elgondolkozhat már mechanikuson is, Tesorok vannak már hasonló árban, ha a magyar kiosztás tetszik.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14826) jeni válasza Maotun (#14824) üzenetére


jeni
félisten

rosszat írnak róla,főleg,hogy az egy membrámos 24000 Ft kicsit sok érte

(#14827) bencze válasza WiZARD (#14818) üzenetére


bencze
senior tag

Szerintem a CM quickfire rapid a legolcsóbb, itt is kapható fajta (piros kapcsolóval) ami eredeti cherry mx-el van szerelve és elvileg a gyártója sem rossz (costar).
Amerikai - ansi - kiosztás.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14828) nyunyu válasza bencze (#14827) üzenetére


nyunyu
félisten

3/4 billzet 100% aron?

Koszi, inkabb kihagyom.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14829) WiZARD válasza bencze (#14827) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, kicsi lenne az nekem.

Végül rászántam magam, és a Blade helyett vettem egy Ozone Strike-ot. Féltem a fekete cherry-től, de nem olyan kemény...
Eddig tetszik (ez a post az első, amit erről írok :D), bár lehet meg kellene gyűrűzni, hogy kicsit halkabb legyen.

Honnan és milyen o-ring-et érdemes venni? kapni itthon is valahol, vagy rendelni kell kintről?
(közben rákerestem, látom hogy o-ring kft, vagy rendelés...)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14830) bencze válasza nyunyu (#14828) üzenetére


bencze
senior tag

Nem, csak az általános felhasználásra (nem könyvelők stb) való, plusz aki egeret használ annak kényelmesebb.

Láttam te a Tesorot ajánlottad, az ha jól sejtem iOne, arról sajnos az a közvélekedés, hogy erősen ingadozó a minősége több szérián át is, vagyis nem csak egy-egy hiba csúszik be de a QA folyamataikkal is baj lehet... ha elég pénz van ilyesmit kockáztatni akkor már inkább egy Filco 40ért mert arra is futja.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14831) WiZARD válasza WiZARD (#14829) üzenetére


WiZARD
addikt

így pár óra után: tetszik a billentyűzet nagyon, örülök, hogy ezt vettem.
Picit hangos, holnap mindenképp veszek valahol o-gyűrűt (ma ami közeli csapágy boltot hívtam, ott csak kevés db lett volna), rendelésre nem akarok 2-3 hetet várni :(

Sokat olvasgattam vissza a topicban, 5x2 méret lesz a jó nekem, igazából az anyag maradt kérdéses, mi a legjobb, mennyire számít?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14832) bencze válasza WiZARD (#14831) üzenetére


bencze
senior tag

Szerintem a puhább jobb de annyira sokfélével nem kísérleteztem. Én valamiféle szilikont használok, talán 1.5-öst...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14833) WiZARD


WiZARD
addikt

Megvettem az O-gyűrűket.
http://www.superseal.hu/ -nál vettem, 5x1,5-ös darabja 2 ft+fa, 5x2-es 3+fa, sima NBR, 70es keménységű

Vettem mindkét méretből bőven, első próba alapján úgy tűnik, hogy 2 db 1.5-es lesz a nyerő, de még próbálgatom. Viszont sajnos elég keménynek tűnik, kicsit tompít a hangon, de többre számítottam. Ahogy látom itthon nem nagyon kapni puhábbat, így lehet rendelek 1 szett 40-est valahonnan, aztán majd egyszer megjön...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14834) WiZARD válasza WiZARD (#14833) üzenetére


WiZARD
addikt

a dupla 1,5-ös nem az igazi, így hogy a fele kész van, így marad a szimpla 2-es :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14835) janitor01


janitor01
tag

Sziasztok!

Szeretném leírni az én kálváriámat:).

Egy nagyon régi DELL billentyűm volt sokáig. Sajnos az elmúlt hónapra bizonyos billentyűk (QWER :)) gyakorlatilag teljesen bizonytalanul kezdtek el működni. Nagyon régóta vágytam világítós bill.-re így most, hogy minden összejött neki is láttam a keresésének.

Sok keresgélés után végül egy ROCCAT ISKU FX lett (impulzus vásárlás..). Baromi drága, baromi nagy dobozban, jó nehéz stb..

Hazavittem kibontottam, hááááát nemazigazi. Fényes felületek vannak rajta ami egy ujjlenyomat mágnes ráadásul pont a nyilak körül. Mindegy majd sikálom.

Bekapcsoltam feltelepítettem a meghajtóprogramot. Az első reakcióm, hogy aztaq**a, az autocad egyszerűbb ennél. A lényeget mindenesetre gyorsan megtaláltam a világítás színének beállítását:) 16 millió szín közül választhattam szóval eltartott egy darabig. Igen igazak a kommentek. Bizonyos billentyűk világítás (különösképpen az ékezetek) elég silány. Akit ez zavar annak üzenem, hogy minden világítós magyar billentyűn így van ez és ettől még lehet látni, hogy hol az Ő és az Ú.

Az első feladatom a megfelelő billentyűzet világítással támogatva egy körülbelül egy oldalas levél megírása lett volna. Nos először itt buktam el de rettenetesen. Ki az a marha aki a bal szélére rakta a makró gombokat? iszonyatosan zavaró, hogy az esc nem a billentyű szélén van, és a tab sem és a shift sem! Jó biztosan meg lehet szokni ezt - mondtam magamban - egy két óra és észre sem veszem. Aztán jött a hideg zuhany folyamatosan félre ütöttem. Elég régóta gépelek de ilyen még nem volt velem. Leültettem elé az asszonyt megkértem, hogy írjon egy kicsit. Ő is félre ütött egyfolytában, ráadásul ugyan úgy mint én.

Mellé raktam a régi megkopott DELL-t és bumm! A Q- betűt a Q betűhöz illesztve az Ű betű már egy teljes sorral beljebb volt ott ahol az Á nak kellett volna és így tovább. Az egész össze volt nyomva. Ez a billentyűzet körülbelül 30 % al nagyobb mint egy normális. Miért volt erre szükség?? Nem is mondom, hogy a játék közben is zavaró volt ez az átrendeződés.

A végső döfést a folyamatosan kifagyó szoftver jelentette (win 7).

Másnap vissza vittem a boltba és töredelmesen színt vallottam. Nekem ez nem jó nem karok 24.000 forintért ilyen billentyűzetet otthonra. Nagyon kedvesek voltak (AQUA) levásárolhattam. Egy TESORO lett helyette. Ez mechanikus (perverzen vonzódom hozzájuk egyébként), világít és normális méretű. Egy hét után a következők a tapasztalataim:

A black kapcsolók hangosak. Nekem nagyon tetszik velük a gépelés de szigorúan maximum 2-3 oldal hosszan. Utána elfáradnának az ujjaim. A játéknál baromi jó.

A beleépített mikrofon és fejhallgató bemenetekre csatlakozva a fülesem és a mikrofon is jelentősen halkabb mint a normális csatikba dugva.

A szoftvere ipari hulladék, de nekem nincs is szükségem rá.

A világítás jó, bár az ékezeteknél a ROCCAT-hoz hasonlóan gyenge.

(#14836) bencze válasza janitor01 (#14835) üzenetére


bencze
senior tag

A fekete kapcsolónak nincs hangja, amit hallasz az minden kapcsolóra érvényes, püfölöd a billentyűket és műanyag a műanyaghoz ér lent túl nagy erővel.
Én feketét sosem próbáltam de a leírások alapján talán túl nehéz lenne nekem... majd egyszer ha alkalmad adódik, próbálj ki pirosat / barnát, lehet valahol ott van a neked ideális :)

#14833) WiZARD
Az o-ring kft-nél van szilikon de valami 3200-ért akartak adni 100 db-ot.
Én innen vettem 2 szett (300db) szilikont legutóbb, mint még egy páran. Picit lehetne vastagabb de a szilikon legalább elég puha (igaz hamarabb tönkre is megy de azért azt sejtem az is években számolható).
3201 huf-ban jött ki a 300db, szállítással.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14837) janitor01 válasza bencze (#14836) üzenetére


janitor01
tag

Rudi hozzászólás a TESORO cikkből:

Vásárlás előtt célszerű ezeket a billentyűzeteket kipróbálni! Alapvetően kétféle hangforrásuk van. Az egyik a nyomásponton (ahol érzékeli a leütést) tapasztalható kattanás, ami a blue-nál a legerősebb, a brown-nál már nem olyan vészes, a blacknél és rednél meg ugye nincs. A másik hangforrásról sokan megfeledkeznek, ez az, amikor a nyomásponton túl, koppanásig leütöd a gombot, ez elég csattanó hatású. A blue és brown kapcsolónál éppen azért van az érezhető nyomáspont, hogy könnyen ráérezz, és engedd el a gombot, amikor már érzékelt (ezért lehet velük eszelős gyorsan gépelni, nem nyomod túl). Kis gyakorlattal (nekem a red esetében olyan 3-4 hét kellett hozzá, napi szinten 10-20 000 karaktert gépelve) a black (de még inkább a puhább red) nyomáspontja is begyakorolható, és ha már nem csapkodod le koppanásig, akkor nagyon halk tudsz vele lenni. Kipróbálás előtt én brown kapcsolósat akartam, de aztán a red mégis kellemesebbnek bizonyult számomra.

[ Szerkesztve ]

(#14838) 7


7
addikt

Mechanikus billentyűzeteseknek szól a kérdés elsősorban:
- Úgy érzem, hogy érdemes lenne valamilyen kenőanyaggal megáldanom az egyik billentyűzetemet (kezdenek karcosan járni a kapcsolók). Használt már ilyesmit valamelyikőtök? Ha igen, akkor mit ajánlotok? :)

[ Szerkesztve ]

(#14839) jeni válasza janitor01 (#14837) üzenetére


jeni
félisten

Üdv

A Tesoro Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Black általános célra jobb lenne mint a Brown kiadás? Ugyanis piros vagy barna kiadásban nem nagyon kapható.
A kék változat az van pár helyen de írásra van kitalálva vagy játék esetén már zavaró lenne a használata?

Megbízhatóságban milyen?

(#14840) jeni


jeni
félisten

2012 TOP 10 Keyboard (igaz 2014-t írunk de talán még aktuális)
és ez?

[ Szerkesztve ]

(#14841) bencze válasza 7 (#14838) üzenetére


bencze
senior tag

Én egyszer olvastam utána mert a 'reszelős' barna kapcsolóst megkentem volna de az jött le, hogy ki kell forrasztani a kapcsolókat hozzá aztán nem foglalkoztam vele... lehet tévedek, hamar eltántorított az ötlettől és nem foglalkoztam azóta sem a témával.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14842) jeni


jeni
félisten

üdv
tudja -e valaki,hogy van -e teszt nem mechanikus billekről melyeknek mennyi a lenyomáshoz szükséges erő/súly:g?
van-e ilyen teszt akár mechanikus akár membrámos billek esetében?

Logitech MX-3000 (membrámos)
Logitech G15 (membrámos?)
Logitech K400 (membrámos)

mert akik vették a Tesoro Black változatot azoknak 2-3 oldal gépelés után elfárad az ujjuk (ennyire kemény lenne a leütések?),holott játékra van elsősorban tervezve.
A Brown változat meg hiánycikk,sehol nincs a nagykerben.

A hardverkernél lenne egy megfelelő,a Gigabyte Aivia de annak amerikai-angol és kicsi enteres a kiosztása,így kiesik ez nálam,még még ha meg van a teljes bill kiosztás és nem magyar az még elmegy,rosszabb esetben matricázom.

[ Szerkesztve ]

(#14843) virkir


virkir
veterán

Na lenne három jelöltem.
GENIUS KB-G265
Pro:
Olcsó
USB hub
Kontra:
Olcsó
Ha jól látom normál magasak a billentyűk
Világító csík a csuklótámaszon
Nem állítható a háttérvilágítás
OZONE Blade
Pro:
Állítható háttérvilágítás
Félmagas billentyűk
Makrózható
Kontra:
"Drága"
Világító csík a csuklótámaszon
Nem tudom mennyire kényelmetlen a csuklótámasz a törés miatt
GIGABYTE Force K7
Pro:
Legjobban tetszik külsőre
Állítható háttérvilágítás
Árban félút az első kettő között
Kontra:
Nincs makró
Tartok a "laptop" stílusú billentyűktől

Kérnék véleményeket illetve ha valaki tudja hol lehet mindhármat élőben megtapogatni azt kérem ne tartsa magában.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#14844) WiZARD válasza jeni (#14842) üzenetére


WiZARD
addikt

Én black cherry-s ozon strike-ot vettem. Bár féltem tőle, mert papíron ennek a lenyomásához kell a legnagyobb erő, de egyáltalán nem érzem keménynek, és nincs gondom vele. Igaz 2-3 oldalnyit még nem írtam egyben, csak pár forum postot, meg játék, de elégedett vagyok vele.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14845) jeni válasza virkir (#14843) üzenetére


jeni
félisten

Gigabyte bill. esetében beragadt gombokról írnak.
Kérdés,hogy a bill. gombok közt nem zavaró a világítás?
Laptopos billt én se szerettem,könnyen lehet rontani rajta írás alatt.

Neked mi a fontos a keyboard esetén?
világítson? Kapcsolható legyen?
Magyar széles enteres legyen?
Multimédia kiosztása legyen?
Membrámos vagy mechanikus legyen,az utóbbira 50 millió leütést garantálnak.

(#14846) virkir válasza jeni (#14845) üzenetére


virkir
veterán

Attól a beragadástól is tartok bár van ugye garancia.
Főbb szempontok:
Jól nézzen ki azaz relatív konzervatív legyen, nem tetszenek a futurisztikus gamer dizájnok
Lehetőleg magyar kiosztás és mindenképpen nagy enter
Világítson
Lehetőleg félmagas billentyűk kellenének
Aránylag halk legyen
Nem írok sokat, átlag otthoni felhasználásra kell főleg este sötétben, némi játékkal
10k-nál ne legyen sokkal több

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#14847) jeni válasza virkir (#14846) üzenetére


jeni
félisten

A Trust GXT-280 az belefér a 10000 Ft keretbe.
3 év garival

(#14848) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
E kettő közül melyik a jobb: TRUST 19473 GXT 280 LED Illuminated Gaming Keyboard, ZALMAN ZM-K400G?
Vagy esetleg 10ezerért lehet ezeknél jobbat venni?
Előre is köszi!

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#14849) virkir válasza jeni (#14847) üzenetére


virkir
veterán

Jól nézzen ki azaz relatív konzervatív legyen, nem tetszenek a futurisztikus gamer dizájnok

A fenti mondat nem igazán illik rá. Szvsz bűn ronda az a bill :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#14850) jeni válasza almos94 (#14848) üzenetére


jeni
félisten

Ozone Blade-GAMER-nem mechanikus-MENBRÁMOS-,ellenben magyar kiosztás ,széles enteres és LED kapcsolható/váltható
Zalman ZM-K500 USB Eng-mechanikus bill,ami tartósabb,viszont amerikai-angol kiosztás

A Trust az teljes magyar kiosztás ,széles enteres és 3 év garanciás.
A kisebbik Zalman ZM-K400 az nem tudja a hosszú Í-t és membrámos,angol kiosztású,széles enteres( kép alapján)

Ha tartósabbat szeretnéd akkor a ZM-K500 USB Eng. venném helyedben ha minőségit szeretnél,feltéve ha nem kell a világítós bill.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.