Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) Lmh válasza Mian (#14250) üzenetére


Lmh
őstag

Hát én nem vagyok egy nagy fifás, amugy is kontrollerrel játszom ha játszom, de én ezt a billt baromira nem tudom elképzelni, hogy jó lehet fifához. Ez nem arra való szerintem. Ez dizájn-billnek tűnik ahogy mondod, vmi csajnak tudnám elképzelni alkalmi használatra.
Ajánlani nem tudok, pláne nem fehéret.
Mellesleg azt hittem már csak az őskövület haverom játszik egyedül ezen a bolygón billel fifát xD

najó ránéztem kicsit a fehér billekre. Hát nem valami nagy a választék :P
Tudom hogy csúnya, de akkor már ezt is hamarabb választanám vagy akár ezt is.
BTW mi a túrót nézel te a billeden fifázás közben? :U :))

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#14252) Mian válasza Lmh (#14251) üzenetére


Mian
aktív tag

a rikítás nem a fifa miatt kell :) hanem este ha gépelek, persze asztali lámpa van, de a mostani bill olyan szinten fekete meg nem is csúszik ki eléggé a klaviatúra tartó szóval árnyékolja az asztal szóval ezért szeretnék fehéret, h rikítson nekem a sötétben, de ilyen led-es csodát nem akarok... am lassan 24 vagyok szóval én már át nem szokom konzolra, világ életemben pc-m volt, így hát pc-n fifázom :) sőt unk! Igazából singleözni én már nem ülök le mert nem köt le, haverommal szoktuk tolni kicsit néha...azon gondolkodom h talán a rések zavarnának, ha valami zavarna fifa közben, mert ennél meg már egy picit túl nagyok, gépeslésnél biztos jó persze...nehéz a választás mert ha minden túl közel van akkor össze vissza nyomok mindent ha meg ilyen k310 csoda meg attól tartok nem fogom elérni pl a shiftet csak kényelmetlenül :) na mindegy majd megszülöm valahogy...
itt írja az egyik kommentelő h nagyon kényelmes gépelésre meg h játékra! is nagyon jó... kérdés mire? mert mondjuk cod-nál nem a billentyűt használja főképp az ember, ott inkább egérből kell "pro" :)

Szerk.: Meg van apple fehér billetyűzet tizen huszon ezrekért és azt olvastam működik win. alatt is, csak ennyit meg nem adok egy billentyűzetért... :)

[ Szerkesztve ]

(#14253) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen őskövületem volt [link]
Nagyon megkedveltem, de ma a gyerek telebaszta vízzel :Y
Ilyet már nem lehet kapni, de valami olyan kellene amin szintén van hasonló hangerő szabályzó mint a képen középen tekerni kell nem nyomni.
Leginkább játékra használom, de a wasd nek van külön játékvezérlőm szóval ez majdnem mellékes is.
Több 10 ezret nem áldozok.

Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

(#14254) Lmh válasza Mian (#14252) üzenetére


Lmh
őstag

Én is pc-n játszom, de kontrollerrel. Átszokni pikk-pakk átlehet, csak ajánlani tudom, ezerszer jobb, mint a bill.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#14255) zack válasza Lmh (#14254) üzenetére


zack
nagyúr

Főleg FPS-t játszani. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14256) Đusty válasza Lmh (#14254) üzenetére


Đusty
addikt

Erről engem nem fogsz meggyőzni, szerintem meg egy nagy kalap .. a kontroller a bill után. Persze mindenki azt használja ami neki jobb, de pl. a GTAV kínlódás vele, billel sokkal jobban elboldogulnék, és ahogy elöttem írták szívesen megnéznék egy lövöldözős csatát kontroller vs. bill-egér kombóval azonosan gyakorlott játékosok között :). Egyébkén pl. pont fifához el tudom képzelni, hogy sokkal jobb a kontroller.

[ Szerkesztve ]

(#14257) Lmh


Lmh
őstag

nyugalom emberek, félreértés van! Én még mindig fifáról beszélek, ne keverjetek ide más játékokat. :Y

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#14258) bencze válasza Đusty (#14256) üzenetére


bencze
senior tag

Ha már általánosságban beszélünk akkor szívesen megnéznék autóversenyzős (szimulátor, vagy szimulátor-szerű) megmérettetést billentyűzet és kontroller közt :) repülőgép-szimulátor is jöhet :)
Nem kell leszólni a kontrollereket, bizonyos dolgokra nagyon is jók. Pont nem fps-re vagy stratégiára.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14259) CriticalHit válasza kungzi (#14233) üzenetére


CriticalHit
őstag

A billentyűzet kiváló de a hangerőszabályozó szériahibás. Túl érzékeny az elektromágneses terekre és képes önálló életre kelni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#14260) - = Zk = - válasza zack (#14255) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14261) kungzi válasza CriticalHit (#14259) üzenetére


kungzi
veterán

és nem lehet letiltani? én úgy se használnám, mert eddig se volt olyan billem, ami volt, eddig se hiányzott :D

(#14262) spidersoft


spidersoft
senior tag

(#14263) CriticalHit válasza kungzi (#14261) üzenetére


CriticalHit
őstag

nem próbáltam, a kihúzás és visszadugás megszünteti a zavart
visszasem küldtem, mert az Ms Sidewinder X4 elérhetetlensége miatt jobbat sajnos nem kapok

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#14264) spidersoft


spidersoft
senior tag

A Cherry MX-ek oldalirányba mennyire lógósak, mennyire billennek a billentyűk? Mondjuk a összehasonlítva pl. a Genius KB-G235-tel (nem rég nyomkodtam ilyet). Úgy sejtem, hogy etéren teljesen mindegy, hogy milyen márkájú billzetet vesz az ember, mert a billentyűk megvezetését így is, úgy is a a kapcsolók oldják meg.

Ha hozzászoktam a membrános billentyűk harangjának átbillenéséhez és igényelek hasonlót, akkor a Cherry MX Black és Red gondolom azonnal kiesik.

Úgy 15 éve kitermeltem pár (101db :D) gombot egy döglött vén mechanikus billzetből, néhány kép:
egyik -- másik -- harmadik

Úgy működik, hogy az alsó fekete testből áll ki egy pecek, ami csúcsán átbillen az íves rugó, minek következtében a mozgó érintkezőn lévő pici fehér műanyag izé a sárgásfehér műanyag közepében (alig látható) két szintű nútban halad, és úgy kapcsol: gombot felengedve a nút magasabb szakasza eltartja az érintkezőt, míg benyomva a mélyebb szakasza engedi összeérni. Még mindig elég precíz cuccok, 4-6 századon belül 4mm az össz. útjuk.

...vajon a Cherry MX-ek ehhez képest milyenek lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#14265) norbalia87


norbalia87
tag

Sziasztok, tudnatok valami velemenyt mondani a kovetkezo egerrol? Roccat isku? Gondolom a sima es az FX kozott a billentyuk vilagitasa a kulonbozo (ami nem erdekel egyaltalan). Esetleg tudnatok valami masik billentyuzetet ebben az arkategoriaban? elsosorban fps, strategia, es alkalmankent mmo-ra hasznalnam.

(#14266) Peddy789 válasza norbalia87 (#14265) üzenetére


Peddy789
őstag

steelseries apex elég hasonló,

de így 28körül már érdemesebb talán mechanikusban gondolkodni, elvileg sokkal sokkal tartósabb,
pl gigabyte osmium(kék led) , tesoro durandal, tesoro durandal ultimate (piros led)

ezekből 2 világítós, és mind3ből van magyar kiosztás

osmiumon vannak macro gombok fent 5db amire bármit belehet állítani,

ha nem fontos neked a magyar kiosztás, akkor esetleg corsair k95 ez drágább kb38, de bal oldalt nagyonsok macro gomb van, fehér világítás, de ugye itt nincs magyar kiosztás se

van akinek bejött az isku, de általános vélemény szerint nem éri meg, mert nem mechanikus, pedig van annyira drága

ha nagyon nagyon fontos neked a halkság akkor nevegyél mechanikust, én pl féltem ettől, de oringelve (+1200Ft) egyáltalán nem annyival hangosabb egy mechanikus mint egy membrános, a membránost ha erősen ütöd hangosabb is lehet szerintem mint egy ovatosabban nyomott mecha, ha scak szereted a halkságot, még megéri a mechanikus, tekintve hogy sokkal tartósabb, pontosabb, gyorsabb, szebb is talán

[ Szerkesztve ]

(#14267) 7 válasza spidersoft (#14264) üzenetére


7
addikt

Van némi játékuk oldalirányban, de minimális.

Ha akarod fizikailag is érezni az aktivációs pontot egy "döccenővel", akkor ún. tactile switch az, ami neked kell. Ilyen kategóriába esik az elérhetők közül a barna és a kék (utóbbinál egy hallható 'klikk' is kíséri az érzést), de itt találsz egy összesített listát mindegyik fajtáról.

(#14268) spidersoft válasza 7 (#14267) üzenetére


spidersoft
senior tag

Sokat olvasgattam már ezekről a gombokról, néztem youtube videókat, de ez olyan dolog, amit érezni kellene... :D

Suliban olyan billentyűzetek voltak, amin a gombok roppantak kicsit, amikor lenyomtad, de felengedéskor nem. Nem annyira mikrokapcsolós kattanás, inkább mint amikor pici darab műanyag eltörik, nekem kényelmetlen volt hallgatni. Ez 1994-95 magasságában volt, a wiki szerint akkortájt már bőven gyártottak Cherry MX-et, úgyhogy meglehet, hogy az volt benne :) No arra annyira nem vágyok, de minimális átbillenési érzetre szerintem szükségem van... a barnák elég jól körvonalazódnak, úgy látom.

Oldalirányú lógást véve a minimális mit jelent? Mondjuk az említett Geniussal összemérve sokkal több? Igazából két fő indok, amiért váltanék: eddig egy-két évente kellett billentyűzetet cserélnem, mert vagy egyenetlenné vált az aktiváláshoz szükséges erő (vagy ami még rosszabb, az a SpeedLink esetében történt: átbillen a szilikonharang, de ott még nem érzékelt néhány kontakt, attól tovább kellett nyomni; NyÁK tisztításával, alátámasztással, semmivel nem tudtam javítani...), vagy "meglógósodtak" a gombok rajta. Ez utóbbi következménye ugye, hogy ha nem középen találom el a gombot, akkor jóval erősebben kell nyomni, hogy valami történjen... ha már jól be van kopva a billentyűzet, akkor nagy-nehezen, nyikorogva megy le a gomb, amit nemigen tudok elviselni, pedig erre elég gyakran szükség van (játékban pl. egy ujjal történő SD nyomása, vagy gépelésnél ER, RT, AS, stb. írása ugyanúgy egy ujjal -- itt kritikusabb a dolog, mert annak a gombnak kell leérni először, amit először akarok leírni :D valószínűleg nem gépelek szabályosan, de hát ez van, magamtól így sikerült megtanulnom)

[ Szerkesztve ]

(#14269) burriebonz


burriebonz
tag

Sziasztok! Lehet nem pont a legjobb helyre írok, de talán itt is tudna valaki segíteni.
A helyzet a következő: szüleim vettek valami szög egyszerű hp usb billt , elkezdi telepíteni a gép viszont ezután valami inf bejegyzés hiányára panaszkodik és nem csatlakoztatja a cuccost. Drivert én eddig sem a hivatalos oldalon sem máshol nem találtam hozzá, mi lehet erre a megoldás? Egyébként minden más usb eszköz hibátlanul megy.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#14270) gregus021 válasza burriebonz (#14269) üzenetére


gregus021
tag

Más gépen megy?

(#14271) troland26


troland26
őstag

Urak holnap kéne vennem egy bill-t , mert a Logi Wave-em billentyűi most már számomra zavaróan szorulnak . Tehát szükségem lenne egy vezeték nélküli magyar kiosztású billentyűzetre , ha ergonomikus az + hab a tortán . Adjatok valami tippet :R

(#14272) burriebonz válasza gregus021 (#14270) üzenetére


burriebonz
tag

Sajnos jelenleg nincs más gép a közelben , azt nem tudtam kipróbálni.

(#14273) 7 válasza spidersoft (#14268) üzenetére


7
addikt

A mechanikusokat többek között azért is szeretik, mert sokkal kisebb az egyes kapcsolók, gombok közötti különbség, mint a membrános billentyűzeteknél. Persze a súrlódással ezek is csiszolódnak kicsit, de lényegében évek múltán is ugyanazt az érzést kapod a Cherry MX kapcsolókkal, mint amikor megvetted (már ha vigyázol rá, és pl. nem eszel / iszol / szemetelsz a billentyűzet fölött).

Az oldalirányú játékot úgy értsd, hogy a kapcsoló maga eredendően merev szerkezet, tehát csak az a játék van benne, ami az illesztéseknél szükséges, hogy le lehessen nyomni a kapcsolót. Ez használat közben nem észrevehető.

(#14274) spidersoft válasza 7 (#14273) üzenetére


spidersoft
senior tag

Enni-inni nem szoktam fölötte, de por van itthon elég, időnként szét kell szedni és kitakarítani. Gondolom pl. a Tesorokat is lehet valamennyire (ár, kiosztás és a lehetőségekhez mérten minimálra törekedés miatt szemezek velük)... Szeretem az emberek arcán azt a meglepődést, amikor letermeled a billentyűzetről a százakárhány keycapet és nekiállsz pl. lavórban lemosni őket :D Akkor még nem tudják, hogy mindet tudod fejből, hogy hova kell visszarakni...

(#14275) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan billentyűzetet, amelyikbe bele vannak gravírozva a betűk?

(#14276) LógaGéza válasza spidersoft (#14274) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont igy jártam én is, egyik kedves osztálytársam jött el mikor épp takaritottam, nem tudta hova tenni, hogy mi a fenét csinálok :D

De amúgy az is jó, hogy kb majd' mindenki a könnyű klaviatúrákhoz van szokva, és az az arc, mikor annyit mondok nekik, hogy emeld meg - felbecsülhetetlen :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14277) spidersoft válasza Tibusz00 (#14275) üzenetére


spidersoft
senior tag

A legtöbb lézergravírozással vagy tamponnyomással készül. Előbbit habos, kiforrott kinézetű írás, gyakran lekerekítettek a vonalvégek jellemzik (fekete billentyűzeten retkelődésre, "visszafeketedésre" hajlamos, fehéren tartósabb), míg utóbbin fény felé tartva jellemzően látszik egy, az írás kontúrját hozzávetőlegesen követő átlátszó bevonat -- ha ráadásnak többszínű a feliratozás, akkor szinte biztos, hogy ez a technológia lett bevetve. Az igazán jók kétszínű fröccsöntéssel készülnek (ha van még ilyen egyáltalán a világító billentyűkön kívül...), ami gyakorlatilag soha nem kopik le (mivel néhány tizedmilliméter mélyen ugyanaz van az anyagban), de ennél a fröccsöntés is drága, lévén minden gombnak (nem csak a százakárhánynak, hanem az összes nemzetközinek is) külön fröccsöntő szerszám kell, külön kell őket raktározni, kezelni, ráadásnak nem lehet tonnaszám gyártani a biankó billentyűzeteket és a célországnak megfelelően egybe festeni/égetni, hanem minden gombot pontosan a helyére kell rakni. Hogy ezt biorobot végzi vagy automata, az más kérdés, de nagyban nehezíti a gyártást. Gyanítom, hogy ilyen már csak ipari gépeknél (meg világítós billzeteknél) fordul elő. Jellemzőjük a nagyon szép íráskép, tökéletesen a billentyű tetejébe fekvő betűk (se beljebb, se kijjebb nincsenek).

Itt vannak a típusok.

[ Szerkesztve ]

(#14278) burriebonz válasza gregus021 (#14270) üzenetére


burriebonz
tag

Nos másik gépen működőképesnek bizonyult, gyanítom hogy valami chipset drivert kellene frissíteni de ebben nem vagyok valami nagy pro tehát pü-ben szívesen fogadok tanácsokat ha valaki tud segíteni.

(#14279) burriebonz válasza Tibusz00 (#14275) üzenetére


burriebonz
tag

A fa billentyűzetekbe bele szokták égetni, bár gondolom nem ilyesmire gondoltál! :)

(#14280) Tibusz00 válasza burriebonz (#14279) üzenetére


Tibusz00
tag

:) Ez milyen ötlet!! Tök jó megoldás lenne!

(#14281) Tibusz00 válasza spidersoft (#14277) üzenetére


Tibusz00
tag

Köszi az alapos infókat!
A problémám az, hogy a lányom kezei között 1-2 hét alatt lekopnak a feliratok a billentyűzetről.
Gyanítom a hosszú körme miatt. :)
Vettem már többféle billentyűzetet, de mind elkopott.
Szóval ezért gondoltam ilyen megoldásra.

(#14282) ignorant válasza Tibusz00 (#14281) üzenetére


ignorant
senior tag

Ilyet probaltal mar? :)

[ Szerkesztve ]

(#14283) burriebonz válasza ignorant (#14282) üzenetére


burriebonz
tag

:D Átnéztem ezt az oldalt ,nem gondoltam volna hogy kínzó eszközöket manapság legálisan forgalmazhatnak! :))

(#14284) burriebonz válasza Tibusz00 (#14281) üzenetére


burriebonz
tag

Szerintem egy matrica kit lenne a kézenfekvő megoldás, igaz hogy elkopik az is de bármikor pótolható meg hát lényegesen olcsóbb mint egy gravírozott bill.

(#14285) Drachande


Drachande
tag

Sziasztok!

Billentyűzet vásárlás előtt állok és egy kis segítséget szeretnék kérni. A fő problémám igazából a mechanikus vs membrán billentyűzet kérdése. Ha membránosat vennék, akkor már tudom, mit választanék, viszont az a kérdés számomra, hogy érdemes-e mechanikusra költenem többet? Pénzem igazából lenne rá, kb egyszer kell megvenni, de ahogy olvasom, még ráadásul ezeknek a kapcsolói között is 4 féle van Cherry MX Red, Blue, Brown, Black. Mindegyiknek más az érzése, a lenyomása és annak ereje és a hangja is, ahogy olvasom a cikkeket róluk. Tudnátok egy helyet mondani, ahol ki lehetne próbálni mindegyik fajta Cherry MX kapcsolós billentyűzetből egyet egy helyen? Vidéki vagyok, de csak ezért felmennék akár Pestre is.
A mechanikusak közül a Tesoro Durandal Ultimate és a Gigabyte Aivia Osmium között gondolkodom, mert fontos nekem, hogy magyar legyen a billkiosztás és legyen LED háttérvilágítás.

[ Szerkesztve ]

(#14286) burriebonz válasza Drachande (#14285) üzenetére


burriebonz
tag

Ez irányban talán egy blue kapcsolósat mondanák mivel talán az áll legközelebb bármilyen memránoshoz. van itt a tudástárba cikk, ne haragudj ha már olvastad. Relatív a közelben lakok de ilyen helyett ahol mind ki lehetne próbázni sajna nem ismerek! Pedig nem ártana! :(((

(#14287) Kube válasza Drachande (#14285) üzenetére


Kube
senior tag

Igen sajnos örök probléma nálam is a cuccok kipróbálása. Veletechen volt alkalmam végre életem első mechanikusát letesztelni, mindjárt 3 CM billentyűzetet néztem meg. És messze jobban bejött mint bármelyik mezei billentyűzet, hangjuk azért van egy kevés de a nyomáspont és a gépelés fényévekkel más. Egy gondom van, mégpedig az ár. Mindenképp ha előtte tudod próbálj ki párat, valamint érdeklődj a körzetedhez tartozó beszélgetős fórumba hátha vannak akik tudnak egyet-egyet mutatni :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#14288) burriebonz válasza Kube (#14287) üzenetére


burriebonz
tag

Na de sorry, azok kiálításii darabok. Nem hiszem hogy egy szériát ebböl alkotnak.

(#14289) winhate válasza winhate (#14146) üzenetére


winhate
őstag

Trust Gxt 280:

Gxt 280

Zöld

sárga

piros

Nagyon jó kis keyboard rendkívül csendes ,megbízható .

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#14290) thomasvold válasza winhate (#14289) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem ezzel a Trust-al csak az a problémám, hogy túl közel vannak egymáshoz a billentyűk és gépelésnél zavaró lehet. Bár ez csak megszokás kérdése. Media Markt-ban néztem és nyomkodtam meg. Egyébként tényleg jó kis szerkezet és ennyire halk gombokat még sosem "hallottam" :)

(#14291) troland26


troland26
őstag

[link] ? :) senki nem használ vezeték nélküli billentyűzetet ? Akkor szerintem rendelek egy ilyet [link] :)

(#14292) Drachande válasza burriebonz (#14286) üzenetére


Drachande
tag

Köszönöm a válaszokat.
Főleg játszok a gépen, ezt elfelejtettem mondani, keveset gépelek. Ebből a szempontból kellene Cherry mikrokapcsolót választanom. Én a Cherry MX Red-et olvastam kifejezetten játékra egyébként, ami lineáris lenyomású, de nem értek hozzá, csak most találkoztam először mecha billentyűzetekkel. Mennyire laksz közel? Ha jól értem, akkor Tapolca környékén laksz nem messze és elugorhatnék hozzád kipróbálni a te mecha billentyűzeted?
90%-os kedvezménnyel utazok, bárhova el tudok utazni kb fillérekért, ezért ha esetleg valaki vagy valakik lennének olyan kedvesek és felajánlanák azt, hogy elmenjek hozzájuk és kipróbálhassam a mecha billentyűzetüket nagyon megköszönném.

Igen, a kipróbálgatás a legnagyobb probléma főleg egérben és billben. Az egeres topikban olvastam például, hogy az egyik srác felajánlotta, hogy X összegért (mittudomén kb 500-1000 ft) végig lehet próbálgatni az egész készletét. Van neki vagy 100 rongyos egérkészlete, a Razer deathaddertől a CM spawnig mindenféle. Egy ilyen hely nem lenne rossz billentyűzeteknek sem. Én is a kipróbálgatásánál voltam a bajban, így látatlanban rendeltem egyet. Szerencsére bejött.

[ Szerkesztve ]

(#14293) LógaGéza válasza Drachande (#14292) üzenetére


LógaGéza
addikt

Lehet kapni ilyen mintadarabokat eBayen, amivel ki tudod mindet próbálni, pl itt egy: [link]
Lehet van ennél olcsóbban is, csak elsőre találtam ezt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14294) Drachande válasza LógaGéza (#14293) üzenetére


Drachande
tag

Szia!

Ez a lehető legjobb megoldás, tényleg. Így nem kell 4 helyre utaznom, meg mások idejét sem veszem el. Hogy keressek erre rá, milyen kulcsszavakkal? Mert ezen kívül olcsóbban e-bayen nem találtam ilyet.

(#14295) Drachande válasza Drachande (#14294) üzenetére


Drachande
tag

Sorry a dupla postért, csak közben jutott eszembe. Vagy esetleg, ha valakinek lenne egy ilyenje, akkor mittudomén, egy ezrest fizetnék neki, ha elmehetek hozzá és végignyomogathatom. Így nekem sem kell a kb 3500-4000ftot elköltenem a megvételére, a próbálgatásért és az övének is visszajön az árából valamennyi.
Van esetleg valakinek ilyen Cherry MX test kitje?

[ Szerkesztve ]

(#14296) LógaGéza válasza Drachande (#14295) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nemhiszem, hogy lenne :(

Amúgy a hivatalos oldalukról is meg lehet rendelni, csak itt is +7USD a szállitás, és ahogy nézem csak ez az egy tipus van...

Lehet ugy járnál a legjobban, hogy összeszednétek még 3-4 embert, aki tanakodik ezen, és egy megbeszélt illető megrendelné (teszem azt egy pesti), és akkor lehetne próbálgatni. Neadj'Isten még vennétek mást is erről az oldalról, akkor a posta is osztható lenne :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14297) Drachande válasza LógaGéza (#14296) üzenetére


Drachande
tag

Jaja. Ha valakit érdekel, én beszállnék egy ilyenbe.

(#14298) namivanmar


namivanmar
csendes tag

én is szívesen kipróbálnám a kapcsolókat mielőtt megrendelem a brutál drága ducky bill-t. személy szerint brown kapcsolókban gondolkodom játék és gépelés egyaránt. (itt vidéken max tecso billentyüzetet talál az ember ha utazik egy fél órát, nemhogy mechanikust kipróbálhasson)
úgyhogy egy ilyen tesztelő rendelésbe beszállnék. itt helyben meg már "fillérekért" el lehet postázni

[ Szerkesztve ]

(#14299) winhate válasza thomasvold (#14290) üzenetére


winhate
őstag

Kozelseggel semmi gond szamomra , eddig nagyon bevallt a keyb. remelem hosszu evekig baratok leszunk :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#14300) Đusty válasza winhate (#14299) üzenetére


Đusty
addikt

Engem idegesít, hogy a világítást mindig újra kell kapcsolni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.