Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) SirAlo válasza bencze (#14049) üzenetére


SirAlo
aktív tag

1996-ot ir az aljan :) 18 eves billentyuzet :DD nagykoru lett

(#14052) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A Gigabyte válasza:
"Thank you for your kindly mail and inquiry. The media control on Aivia K8100V2 is a capacitive touch panel, it might be activated by the electromagnetic interference produced by electrical device. To avoid any interference, please keep the touch area clear and place the keyboard away from any electrical device including electrical cable. Placing it at least 10cm away from the source of electromagnetic interference is highly recommended."
Vagyis tartsuk a billentyűzetet legalább 10cm-re minden elektromágneses mezőtől. Jobb lett volna kevésbé érzékeny érintőpanelt vagy más megoldást alkalmazni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#14053) zack


zack
nagyúr

Közben én is megkaptam a hivatalos választ a Logitech svájci központjából. Cserélik a G510-et G19s-re.
De hatalmas a kavarás, mert időközben jött a PC Land-tól levél, hogy mehetek a kicserélt G510-ért, ott van a boltban. De azt hogy ki cserélte ki, és hogy hogy került oda a csere példány, azt az ügyfélszolgálat sem tudta. Annak is utána kell járniuk, hogy most azt vegyem át, és a többit majd velük intézzem, vagy ne vegyem át és intézik. Visszahívnak, hogy hogy legyen. Az biztos, hogy G19s-re cserélik, de 2 hetet még arra is várhatok, mert nincs a központi raktárban.
Tehát a szappanopera tovább folytatódik.

Jobban jártam volna egy pénz visszafizetéssel, és abból vettem volna egy Osmium-ot és még maradt is volna pénzem, de ennek is örülök, csak 63k a G19s, a G510 meg 38k volt. 1 az 1-ben örülni kell ennek is, bár ilyen ügymenet után kutya kötelességük kárpótolni valamivel.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14054) Raggie válasza zack (#14053) üzenetére


Raggie
őstag

uristan de ronda nagy batár az a G19... :D Én megőrülnék tőle az tuti...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#14055) zack válasza Raggie (#14054) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem nem ronda, de tényleg nagy. Mivel kihúzhatós az asztalból a klaviatúra tartó, így tök mindegy mekkora, mert csak a bill van rajta, és a G15 is elfért rajta. Az egér pad külön kihúzható a klaviatúra tartóból, tehát ez sem befolyásoló tényező.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14056) do3om


do3om
addikt

Nem bírom magam rászánni a Giga Osmiumra :( Egy billentyűzetért 30 ezer forint azért elég sok. Vehetnék az árából egy CM V700-as tápot amit hasznosabbnak ítélnék a jövőre nézve :DDD Tök jó lenne ha a Giga 8100 az billentyűzetek nem lennének ennyire elbaszva, az nekem megfelelne tökéletesen.

Megéri az árát az osmium?
Ebben a mechanikus dologban is nem tudom mit látnak sosem volt bajom a mostanival sem, csak már kicsit retkes meg a gép színétől elüt mert fekete minden, a világításnak biztos lenne haszna.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14057) mqm


mqm
senior tag

TESORO Durandal G1N
Erről a bill.-ről van valami tapasztalat/vélemény?
Jó árban van, magyar és 3 fajta kapcsolóval árulják...
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#14058) do3om válasza mqm (#14057) üzenetére


do3om
addikt

Az az eltérő műanyagszín a jobb oldalon mért kellet, gratulálok a tervezőnek :W

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14059) zack


zack
nagyúr

Van választási lehetőségem....

Mechanikus G710+ vagy G19s legyen?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14060) mqm válasza do3om (#14058) üzenetére


mqm
senior tag

Szamomra a kinezet masodlagos. Hasznalhatosaga erdekelne...

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#14061) Egon válasza zack (#14059) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem G710+.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14062) zack válasza Egon (#14061) üzenetére


zack
nagyúr

47k. A G19s 64k. Ezért nagy a dilemma. :U

Én is mechanikus felé hajlok, ez is drágább mint a G510, de anyagilag jobban járnék a G19s-sel.

Cherry MX Brown kapcsolós, azt tudom. Szimpi a bill, de nem tudom mennyire jó a többi mechanikushoz képest. Az hogy játékok alatt gyorsabb mint a sima membrános, az vajon marketing maszlag vagy tényleg valós fícsör?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14063) Peddy789


Peddy789
őstag

helo, ez az osmium javítás linket tud valaki küldeni róla? (feltölteni vhova stb)

(#14064) do3om válasza Peddy789 (#14063) üzenetére


do3om
addikt

[link]
13.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14065) Peddy789 válasza do3om (#14064) üzenetére


Peddy789
őstag

hát ez vicc, feltettem az aivia ghostot, ezt az updatet, és még mindig nemükszik a bill, 1 gombot se érzékel :S

(#14066) do3om válasza Peddy789 (#14065) üzenetére


do3om
addikt

Ez mi?
[link]
Nincs valami hasznos dolog itt?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14067) Peddy789 válasza do3om (#14066) üzenetére


Peddy789
őstag

valami kamu fizetős program, rakd fel és mutatja miylen ilelsztőproramok vannak a gépen, illetve ezeket frissíti HA megveszed a programot

(#14068) Garsza


Garsza
veterán

Zboard Merc Stealth billentyűzetet hol lehet beszerezni? Vagy valami hasonlót.

(#14069) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Megérkeztek tegnap az o-gyűrűk a k95-höz és be is szereltem őket. Valóban sokat csökkent a hang. Természetesen nem azt vártam, hogy néma lesz a klaviatúra, de ha halkabb lenne, azt nem bánnám :), persze a halkság kérdése az rendkívül szubjektív dolog.

Egy kérdésem lenne még az o-ring szakikhoz!

Most a LógaGéza által ajánlott 5x2-es NBR70-es gyűrűket használom. Véleményetek szerint, ha ennél puhábbra cserélnék, az csökkenthetne a hanghatáson?

Előre is köszi!

Üdv:
A

(#14070) namivanmar


namivanmar
csendes tag

Üdv
Tudtok fekete mechanikus billentyűzetet fehér háttérvilágítással, "normális" magyar kiosztással ?
(Én sajnos még nem bukkantam rá)
Előre is köszi!

(#14071) Peddy789 válasza anytime (#14069) üzenetére


Peddy789
őstag

hát szerintem egyértelműen sokat csökkent a hang, én is tegnap tettem be őket amint kibontottam az osmiumot, nekem az a véleményem, most már hogy ez must have 1500 forintot megér már egy 30as bill / 20as billentyűzetbe

kérdés: az enter / space meg az ilynre nagyobb gombokat nemlehet csak úgy kivenni, ezekenek mi a módja hogy berakjam az o-ringet? vagy nem lehet? space alá nemártana

[ Szerkesztve ]

(#14072) 7 válasza namivanmar (#14070) üzenetére


7
addikt

Tesoro Durandal Ultimate G1NL

(#14073) bluobluo75


bluobluo75
őstag

udv

Érdeklődnék, hogy LG 42 LA 620S Led tvhez milyen vezetéknélküli billentyűzetet ajánlotok?
ezeket néztem ki:
logitech k400
rapoo e2700
esetleg mást?
Kőszőnőm előre is! :R

(#14074) namivanmar válasza 7 (#14072) üzenetére


namivanmar
csendes tag

köszi a tippet. fehér világítással viszont csak egy fórumban találtam meg (képek formájában), boltban mindenhol csak pirossal :(

(#14075) Khaosz55 válasza anytime (#14069) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem sokat nem. 70-es keménység alatt nem is találtam én o ringet.
O ring után már nem a billentyű műanyag részét hallod hanem inkább a mikrokapcsolóban mechanikus mozgást (rugó stb). A mikrokapcsolón belül is műanyag a műanyaggal ütközik. Mármint a műanyag pöcök amin a rugó ül ütközik a mikrokapcsoló műanyag házával. Azt nem lehet o ringezni. Ha leveszed a gombot és úgy nyomkodod meg a mikrokapcsolót van neki hangja rendesen. Lehet szilikonzsír segítene rajta, de akkor meg lehet tönkre vágod a mikrokapcsolót.

Ezért tud a membrános a leghalkabb lenni.

[ Szerkesztve ]

(#14076) 7 válasza namivanmar (#14074) üzenetére


7
addikt

Akkor viszont marad egy Nordic kiosztásu Ducky Shine 2 vagy 3, csak az jóval drágább mulatság. Viszont abból van fehér háttérvilágítású is.

(#14077) namivanmar válasza 7 (#14076) üzenetére


namivanmar
csendes tag

azóta gondoltam arra is, hogy egy másik szinü világitást átépítenék. cseréltem LEDet a gép másik részeiben, úgyhogy ha kiszedhetők és lehet venni belevalót akkor meg tudnám oldani szerintem.
vagy marad a nordic kiosztás. köszi mégegyszer!

cserélt már amúgy valaki LED-eket mechanikus billentyűzetben?

(#14078) 7 válasza namivanmar (#14077) üzenetére


7
addikt

Forrasztani kell hozzá, de akkor ugrik a garancia is. :)

(#14079) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Ezekről a billentyűzetekről van vmi véleményetek:
- Dell Quietkey-ről KB212-B asszem a típusszáma
- Hp Wireless Elite Keyboard FQ480AA

Vagy tudtok ajánlani igazán halk billentyűzetet? Nem érdekel, ha vezetékes, vezeték nélküli, multimédiás gomb stb. szinte semmi nem számít, csak a némaság :)

(#14080) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#14081) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hali!

Egy billt keresek, 3 feltételnek kell megfelelnie:
-notebook kialakítású gombok
-világít
-kompakt, kevés helyet foglaljon.

Persze legyen olcsó, de inkább úgy fogalmaznék, hogy költséghatékony. Kicsit jobb kicsivel többért kompromisszumok... Ötletek?

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#14082) MakkeR^


MakkeR^
tag

Tud esetleg valaki magyar boltról, ahol még beszerezhető Microsoft Sidewinder X4?

(#14083) jookomak válasza MakkeR^ (#14082) üzenetére


jookomak
őstag

Aki azt keresett, mind feladta, és mást vett. Hiánycikk sajnos.

(#14084) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Na végre sikerült elmennem a billentyűzetért (Modecom 9006).
Szóval világítani világít. Nekem pont jó az erőssége nyilván ez egyén függő. Viszont világítás nélkül szerintem nem lehet látni a betűket, tehát szükséges a hozzá. Világít kéken és pirosan szerintem egyenletesen. Nekem a kék sokkal jobban tetszik, de tény és való (mondták már mások is), hogy a pirosnál jobban lehet gépelni.
A kicsi entert szokni kell, de talán jobban a más helyen lévő és hosszabb ű betűt (mindi ú nyomok helyette). Az én Genius slimstar bill-hez képest szélesebb és nagyobb helyet foglal el, de amúgy nem vészes. A felülete nekem nagyon tetszik, mert matt az egész billentyűzet. Az ékezetes betűk formája kicsit idétlen, de ezt csak a szépségérzetemet bántja. Viszont a bill-ek felületét szerintem szitázzák és (így negatívban kimaradnak a betűk) ezért a gyengébb minőség miatt előbb-utóbb le fog kopni, tehát valószínűleg azokon a helyeken is fog világítani a billentyűzet.
Hangra tompa puffanost mondanék (persze mindenki gondoljon bele amit tud vagy akar), de nem hangos. Nem mondanám hogy halkabb mint az előző, de annak csörömpölösebb hangja van.
A gyors funkció billentyűzetek működnek teljesen jól (e-mail, böngésző keresés, böngésző kezd oldal, könyvjelzők, play/pause, hangerő állítás + a világítás ki-be kapcsolása). Ja igen valakinek fontos lehet az info. A számítógép kikapcsolásával nem jegyzi meg a előzőleg használt sémát, mindig újra be kell kapcsolni a világítást, alapból nem kapcsolódik be.
Játékra még nem tudom, hogy alkalmas e, de nekem a másik is jó volt, mivel nem vagyok nagy gémer és jelenleg is csak WOW-al játszom, arra nekem meg jó.
Hirtelen ennyi, ha Valakinek kell még valamiről info szóljon. Mindjárt töltök fel képeket is.

(#14085) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Itt lennének a fotók. Remélem elérhető lesz. Csak annyi hozzáfűzni valót, hogy a képek csalnak. Világítás nélkül nem lehet ennyire látni a betűket és a valóságban kék az ennél kékebb és a vörös nem ennyire rózsaszínes hanem tényleg jó vörös színű.

Üdv

(#14086) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok lenne pár kérdésem. Van-e emberi áron wireless led backlight keyboard? ha nincs milyet ajánlanátok ledesben? a4techet szeretem onnan valami jó kis wireless egér plusz bill kombo?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#14087) mqm válasza GeriCool (#14085) üzenetére


mqm
senior tag

En a is rendeltem 1-et!
Regen volt ilyenem csak angol kiosztassal, nincsenek nagyon mar emlekeim rola de szerintem semmi bajom nem volt vele, csak a nyelvel. :)
Kezdek mar belefaradni a bill. vadaszasba.
Remelem ez mar jobban be fog jonni mint az eddigiek. :)
Koszonjuk a leirast rola.
Egy kerdesem lenne:
- nagyon zavaro ahogy a billentyuk alol kisut a led fenye?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#14088) GeriCool válasza mqm (#14087) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Számomra nem. Ha fölé hajolsz akkor lehet látni, hogy több helyen vannak gondolom ilyen szerelő nyílások és ott kiszűrődik a fény, de én hátradőlve csak egy-kettőt látok. Maga a gombok alól/mellől szinte nem is. Szóval engem nem zavar.

(#14089) Eclips21


Eclips21
őstag

Sziasztok
Tud valaki olcsó 5-6ezerert vilagitos billentyuzetet?
Nagy enteres és nagy backspace kellene, sajnos olcson ilyet nem talaltam.

[ Szerkesztve ]

(#14090) mqm válasza Eclips21 (#14089) üzenetére


mqm
senior tag

A gond már az olcsó világítósnál kezdődik. :D
Ha túlteszed magad a kis enter-en akkor Modecom 9006...

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#14091) Eclips21 válasza mqm (#14090) üzenetére


Eclips21
őstag

Szemeztem vele, de van egy ~1500Ft-os billentyuzetem amin kicsi a backspace és meg őrulok tole, ha meg az enter is kicsi lesz felakasztom magam xD

(#14092) Eclips21 válasza Eclips21 (#14091) üzenetére


Eclips21
őstag

Esennyi lenne egy normalis (homoru gombos, nagy enter, nagy backspace) vilagitos billentyuzet? Azert irtam hogy homoru mert talatam a4tecket ami sima lapos.

[ Szerkesztve ]

(#14093) Đusty válasza Eclips21 (#14092) üzenetére


Đusty
addikt

Ha jó a kék világítás (kikapcsolható) auchan billentyűzet. Az egyszerűsége a nagyszerű, azaz normál világítós bill. multis gombokkal, semmi túlcsicsázás meg extra baromság.

(#14094) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Talán tudtok nekem segíteni, legalábbis nagyon remélem.

K95-ről van szó ....

Alapvetően a G funkciógombok miatt döntöttem mellette, remélem nem hiába.

Adott egy játék (IL2), amiben számos parancsot a G funkciógombokra szeretnék ráparaméterezni, de nem megy.

Amikor a játék setting menüjében vagyok, akkor ha egy parancsot szeretnék felülírni, akkor pl. a Q gombot tudom választani, azaz aktív, míg a G gombok sajnos nem. Ez azt jelenti, hogy nem lehet és csak windoes parancssort lehet benne paraméterezni?

Vagy a saját control paneljében kellene az egyes G gombokat valamilyen billentyűkombinációra felprogramozni és azt állítani az íIL2-ben?

Egyenlőre tanácstalan vagyok, de próbálok leírás után kutakodni a neten.

Talán valaki tud segíteni, amiben nagyon bízom, mert ha ezeket a gombokat nem tudom használni, akkor sok értelme nincs is a bill-nek a számomra.

Köszi,
A

(#14095) winhate válasza do3om (#13991) üzenetére


winhate
őstag

Tegnap megneztem eloben a Trust Gxt 280 -at :

Trust Gxt 280

Sajnos nem volt velem a hyperszuper digitalis fenykepezogepem maradt ez a csoffadt minosegu mobil szutyok fenykep.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#14096) mqm válasza Đusty (#14093) üzenetére


mqm
senior tag

Hát ez nagyon nagy. :D
Amúgy milyen minőségileg a cucc? Beteg lenne a madarastesco bill. az asztalomon. :D

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#14097) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
Szeretnék venni egy billentyűzetet, mert a mostani kezd tönkremenni. Max 4-5 ezer Ft-ot szánnék rá, lehetőleg olyan kéne, ami "gamer", legfőképp ami egyszerre tud érzékelni 5-6 lenyomott billentyűt, mert gyakran játszom FPS játékokat.
Olvastam, hogy ekkora összegnél jó vétel a Genius KB-G235
Mi a véleményetek erről? Szerintem 3 ezer Ft környékén nem is rossz vétel, amúgy sincsenek nagy igényeim, max, hogy magyar legyen és amit fenn írtam.

(#14098) namivanmar


namivanmar
csendes tag

Ducky Shine billentyűzeteket hol árulnak legközelebb megfizethető szállítással, európai angol/UK kiosztással?
Sajnos úgy néz ki ez maradt csak számomra fehér világítással ami tetszik is, de iszonyú drága. Valamint sok helyen online nehéz eldönteni (vagy nem is lehet), hogy US vagy UK az "english layout" (az 1 soros amcsi enter számomra szörnyű)

(#14099) Đusty válasza mqm (#14096) üzenetére


Đusty
addikt

Teljesen jó, de tényleg, pl. 1-2 nagyobb gyártóval ellentétben itt a gombok között nem szűrődik ki fény, csak a jelek látszanak, világítás kapcsolható, előtte logitech volt még most is meg van de ezt használom. Annyi a baj vele, hogy ha kikapcsolom a világítást alapból a feliratok gyengébben látszanak mint egy normálon, és nekem a kék szín sem jön be, piros vagy narancssárga jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14100) Peddy789


Peddy789
őstag

osmiura a nagy gombok alá lehet oringet rakni valahogy?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.