Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#154070) Ceeeeeeeeeb


Ceeeeeeeeeb
kezdő

Tengermély tiszteletem Mindenkinek!

Először is kezdeném a kérdőív kitöltésével, alább pedig majd kifejtem, hogy mit sikerült nekem eddig összeraknom, illetve szeretném kikérni a véleményeteket, esetleg tapasztalatokat.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

Singleplayer játékokkal nagyon ritkán játszottam életemben, mármint, ha egy játéknak volt Multi része, akkor az esetek 99%-ban csak azzal játszottam, nem vagyok annyira storyline-os. Tehát Multiplayer.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Nincs semmilyen.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Ház, Tápegység, Alaplap, Processzor, Memória, SSD/HDD
Videókártyát mindenképpen használtan szeretnék venni, azon sokat tudnék spórolni illetve, ha úgy van, akkor az árbéli különbséget másik komponensre is tudnám fordítani.
4. Mennyi a kereted rá?

Kártya nélkül szeretném kihozni a maradék 6 alkatrészt olyan 160-200eFt-ból.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

Monitort is még szeretnék venni, jelenleg nincsen, viszont a 144hz már illendő lenne, 1ms válaszidővel. Ha esetleg tudnátok ajánlani egy olcsóbb darabot, elfogadnám. :) (TN/IPS mindegy, a szememnek a TN panelen az Ultra beállítás is szép)
24" Full HD felbontás.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Szeretném, márcsak a keret miatt is az Intelt elhagyni, meg szerintem ár-érték arányban is érdemes az AMD-t választani.

--------------------------------

A játékok, amivel a közeljövőben játszani szeretnék, és lényegében amire lenne a gép: League of Legends, Dota 2, Counter-Strike: GO, Escape from Tarkov, CoD: Warzone.

Ezen kívül, ha esetleg van 1-2 szép fragem vagy playem, akkor szeretném megvágni, de szerintem arra is elég lesz ez a konfig. (Türelmes vagyok, ha 5perccel tovább tart renderelni, nem érdekel.. :) )

Illetve fontos kijelentenem, hogy: Mivel legtöbbször competetive játékokkal játszom (CS:GO stb), ezért számít az FPS, és nyilván a 144hz monitor mellé kellene is a stabil 144fps, persze a legújabb játékoknál úgysem lesz meg stabilan ezzel a konfiggal, viszont Dota2, LoL, CS:GO, R6 stb. ezekben meglenne és számomra ez a fontos.

Nézegettem többféle bolt kínálatait, árait, illetve itt Hardveraprón is Gianni-nál néztem az árakat, valószínűleg, ha tőle vásárolnék, akkor járnék pénzügyileg a legjobban. (Példa: P*X-hez képest, komponensenként 2-3ezreket is le tudok csípni az árakból)

Bátorkodtam magam összerakni 1 konfigot e célra, amely az alábbi lenne, és itt kérnem a tapasztalataitokat, véleményeteket, tudásotokat. :) A háznál még nem tudtam dűlőre jutni, a hely és szépség miatt lehet inkább az NZXT-nél maradnék, talán nem azon a +10-15k-n fog múlni, de ha tudtok szép házat (plexi fontos nekem), akkor elfogadom a tippet, a max keret rá olyan 25k lenne.

Ház:
NZXT Midi H510 Matt CA-H510B-B1 fekete 26.948,-
Tápegység:
Chieftec ECO 500W GPE-500S 16.201,-
Alaplap:
MSI B450M-A Pro MAX 23.609,-
Processzor:
AMD Ryzen 5 3600 63.114,-
Memória:
G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000Mhz F4-3000C16D-16GISB 28.736,-
SSD:
Toshiba 480GB TR200 TR20Z4800 23.492,-

Ez így egyben 182.100,- lenne.

Erre rá jönne majd használtan feltehetőleg egy Sapphire RX 580 8GB Nitro+, mivel csak Full HD-ban játszanék, valószínűleg egy ennél erősebb videókártyával sem lenne jelentősen több fpsem, vagy esetleg tévednék?
Maximum egy GTX 1070-re tudnék még beruházni ezen felül, max keret videókártyára olyan 70k lenne (használtan).

Illetve az R5 3600 miatt esetleg beleférne egy magasabb órajelű memória, 3200 vagy akár 3600 Mhz, az alaplap elbírja elvileg 4133-ig, + úgy tudom hogy a páros időzítést jobban csípi a Rizsa. (CL16 v CL14)

Gianninál ebből a 182-ből így hirtelen minimum 10-15k-t le tudnék csípni a végösszegből, és most a minél olcsóbban minél jobbat elvnek kell érvényesülnie. :( Költségcsökkentés gyanánt gondolkodtam még 1600 AF-ben, de szerintem az teljesítményben jóval elmarad a 3600-tól, így, a jövőre tekintve is, maradnom kellene a 3600 mellett, az évekig ki tudna szolgálni, maximum egy jobb VGA-t veszek hozzá a későbbiekben.

Így egyelőre ennyi, hosszúra sikeredett, ezért bocsi. :)
Előre is köszönöm!

Legyen tánc! Univerzális balhé! Zárcsökkentés! Ki lehessen érdemes lenni menni a parkba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.