Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86805) kusztax válasza jokeph (#86802) üzenetére


kusztax
tag

Köszönöm a válaszodat. Újabb kérdéseim lettek, illetve egy valami még nyitott maradt.

Akkor jól értem, hogy az AMD – AM3+ alaplapba nem raknál pl. egy AMD FX 8350-es processzort sem? Meddig tudnék bővíteni egy AM3+ alaplapot processzor szempontjából?

Tegyük fel, hogy a RAM-ot elengedem, eladom. Veszek helyébe DDR4-et. Mennyire érdemes 1151-ben gondolkozni?

Akkor videókártya problémám nem lesz.

A chipset az miben lényeges?

És a fontosabb kérdések:
Ha veszek egy AMD – AM3+ alaplapot, akkor szinte ugyanott tartok mintha vennék egy Intel 1150-es vagy Intel 1151-es alaplapot? Aztán olyan AMD vagy Intel processzort pakolok bele, amilyen éppen jól esik? Így a jövőben is tudom tovább bővíteni, jelentősen erősebb processzorokkal (de nem vadonat újjal)?

Én is inkább az Intel felé húzok (mert az sokkal egyértelműbb), de az AMD-t sem zárom ki, és amelyik később jobban bővíthető, hosszab ideig megtartható, afelé mennék inkább.

(Megmondom őszintén az AMD terén egy kisebb káosz van a fejemben. Nem tudom, hogy melyik alaplap és ahhoz melyik processzor a legjobb vagy egyátalán mit lehet beletenni.)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.