Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) ViZion válasza miresz (#55600) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, DVI sem kell, mert valami alap VGA-t kell bele rakni, anélkül laggol a PS, legalábbis az Ivy i5 nem valami smooth PS CC-vel, bár arra sem esküdnék meg, h nem eztis elbaszcsizták Adobe-ék... :DDD
GIGABYTE GA-H81M-S1 is jó lehetne, a fura zöld kondikkal, nagyon ECO a kinézete :)
Vagy mégis DVI-vel, dVGA nélkül első körben, és ha panasz van, akkor fejlesztünk. Barátomnak lesz, szal. inkább az ár a para, lehet utólag még csiszolni rajta.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55602) miresz válasza ViZion (#55601) üzenetére


miresz
veterán

Emesi? MSI H81M-P32

Ez nem is tűnik olyan rossznak,még VRM hűtése is van,csak nem mATX. GIGABYTE GA-H81-D3

[ Szerkesztve ]

(#55603) ViZion válasza miresz (#55602) üzenetére


ViZion
félisten

jó és olcsó MSI-t már évek óta nem láttam. Az ilyen auchan/teszkó konfigokba rakják és hullik. Nem 1150 az igaz, de ezekben nem bízok. Mindegy, azt írtam 15-18k a deszka, úgyis változik a foglalat ;] készlet mire elszánja magát ;]
Köszönöm! :R

...mivan Bluyoo, szabin vagy? ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55604) Tuki89


Tuki89
csendes tag

Sziasztok
A kérdésem a következő lenne: A kiszemelt lap ASROCK Fatal1ty H87 Performance lenne, megfelelő választás lenne ez i5 4670 vagy i74770 alá?
Vagy esetleg valami más javaslat? Mindenképpen atx méretűt szeretnék a további lehetőségek illetve a jobb szellőzés miatt!
Illetve olvastam itt hogy némelyik b85-s illetve h87 alatt is megy a tuninng természetesen k-s procival. Ez a lap is közé tartozik???
Köszönöm előre is.

(#55605) miresz válasza Tuki89 (#55604) üzenetére


miresz
veterán

A kiszemelt lap tökéletes a felsorolt procik alá. Esetleg még ez is jó: MSI B85-G43 Gaming

A K-s tuning nem tudom,hogy megy-e a linkelt lapokba. Ha Tuningolni szeretnél akkor elsősorban Z-s lapot nézz,és K-s procit. :K

De e szerint a teszt alapján megy benn a K-s tuning. [link] Bár azt nem tudom melyik bios-al,és hogy ez azóta változott-e.

Szerk. Most látom,hogy a P1.50-el ment,a legújabb bios-a a lapnak meg a P1.60

[ Szerkesztve ]

(#55606) Tomko78 válasza ViZion (#55598) üzenetére


Tomko78
őstag

jaj ne át pártolsz te is a sötét oldalra ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#55607) bluyoo válasza ViZion (#55603) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Áh csak nézem ahogy garázdálkodsz a fórumon. :DDD
Olcsó lapot szeretnél erre talán a legdrágább mértet (mITX) nézed. Annyiért már a B85M-E is meglenne és így az új lapod is. Majd átcsapsz egy olyan olcsó lapba (GA-H81M-S1) amiből még a szilárdtest kondikat is lespórolták (mondjuk legalább a nagyobb terhelést kapó kondik azok).
"Mindegy, azt írtam 15-18k a deszka, úgyis változik " Ha szerencséd van megint lemegy a GA-B85M-D3H ára.
"Meglesem, most csak árat kell küldeni, gondolom az ócóbbat fogja kérni " Írd drágábbnak a rosszabb lapot és meg van oldva a kérdés! :DDD

Bazinga!

(#55608) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, kezdő vagyok kissé.
Most rakom össze a gépem.
Ami eddig megvan hozzá:
Ház CM SILENCIO 650
Proci: I7-4770K
Videókártya: NVIDIA GEFORCE GTX 680
Táp: CM VS 650W
Az ASROCK Z87M EXTREME4 és az Z87 EXTREME4 között vacillálok. Nem tudom ehez melyik lap lenne a jobb?
Ha tudnátok valami léghűtőt is ajánlani hozzá max. 30k ig.Csendes legyen.Persze valami RAM nak is örülnék 16 GB max. 50k ig.
Köszönettel.

...

(#55609) nobela válasza miresz (#55600) üzenetére


nobela
senior tag

"A gyári hűtő Inteléknél is f@s. Ahogy mondod,egy év után traktor."

Valamiről lemaradtam? :F

Nekem egy E6420-as C2D-n immár 6 éve megy a gyári cooler 50%-os túlhajtás mellett, ugyanolyan HALKAN mint új korában.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#55610) miresz válasza nobela (#55609) üzenetére


miresz
veterán

Hát sajnos lemaradtál. A gyári hűtők mindkét oldalon használhatatlanok,jelenleg. Esetleg nonK-s procik esetén egy darabig,de ~ egy év múlva kerregnek szépen.

A te procidhoz még ezt adták:

Most meg ezek mennek:

És ez egy 4670K hűtője.
Kb a Celeron-okhoz adtak ilyeneket anno.

[ Szerkesztve ]

(#55611) nobela válasza miresz (#55610) üzenetére


nobela
senior tag

Ez elég durva különbség...

Egy 50k-s procihoz képesek egy ilyen szemetet mellékelni? :Y

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#55612) ViZion válasza Tomko78 (#55606) üzenetére


ViZion
félisten

Dehogy! pfújjj... :DDD Ramses FX-9370-ére vágyom! ;]
Szoktam gépeket is összerakni, barátomnak melóra kell, a következő ~3 évre egy erős gép. Ő az Intel fanboy, szerinte AMD még egymagos sempronnál tart. Nem tudja mi a jó. :K

bluyoo: ááh, neki minden mindegy, Intel legyen, új. Kb. 160k körül, ennyi volt az infó. Kicsibe kellene, mATX is megfelelő, mert asztalra/-ba kerülne a gép a por miatt. Már tavaly tavasszal (!) tervben volt a fejlesztés, de végül a régi lett kipofozva. Most ismét kicsit helyre lett rakva a gépe, Szal az is lehet, h nem vesz semmit :DDD

nobela: nem fér bele a költségvetésbe, ahogy a +5 fillér/cpu jobb paszta sem... ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55613) miresz válasza ViZion (#55612) üzenetére


miresz
veterán

Nana,csak óvatosan a Sempron-al! Nézd csak meg az aláírásomat. Sosem fogom eladni. Úgy tekeri a 7870-et mint a szél. Hisz mindenki az egyszálas teljesítménnyel jön.....

[ Szerkesztve ]

(#55614) ViZion válasza miresz (#55613) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is volt! :K
...igaz bios frissítőnek vettem, arra a pár napra, amíg megjött az efiksz. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55615) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A segítségeteket kérném! Régóta kiszálltam a folyamatos fejlesztgetésből, és ez már azt eredményezte, hogy nincs W7 támogatás az alaplapomhoz. Ezért cserében gondolkodok.

Most egy Asus M2N-E (AM2-es) és egy Athlon 62 X2 6000+ procim van. A csere lényege lenne, hogy utána W7 kompatibilis legyek, így majd SSD-re is tudjak váltani, illetve kezelje a 3TB-os vinyót a rendszer.

Természetesen úgy szeretnék cserélni, hogy a sebesség a mostanihoz képest inkább növekedjen, ha lehet. Ami fontos, az a sok SATA port a vinyók miatt. Játszani nem játszok, filmezni tv-n szoktam. Főleg net, zenehallgatás, töltögetés megy. Az ár/érték arány fontos tényező lenne, nem kell mindenképpen csúcsgép. (A megfizethetőség inkább szempont, mert netezni bármin lehet.)

Az alaplapi dedikált cuccok nem érdekelnek, mert vga van külön passzív hűtéses a zaj miatt, illetve hangból is XonarD1.

Mire cseréljek, mit ajánlotok? Alaplap+proci...

(#55616) DonThomasino válasza bluyoo (#55562) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez a H87 pro mivel tud többet?
AZ is ATX amit én néztem csak állítólag méretében picit kisebb.
Akkor legyen a keret 25e. :D
Magának a B85 chipset nem van vmiféle hátránya fogyatékossága?
I5 4670K és 4670 ha nincs tunning semilyen különbség nincs a két proci között?
Csak azért kérdezem mert a testekben mindig csak K sok vannak a simák soha.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55617) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A 4 alaplap közül szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

ASROCK 970 Extreme 3 R2.0
ASUS M5A97 R2.0
MSI 970A-G46
GIGABYTE GA-970A-DS3

Árban talán 1-2 ezer a különbség köztük, de megbízhatóságban és tudásban melyik lenne a legjobb választás?

Impair

(#55618) Teaway válasza DonThomasino (#55616) üzenetére


Teaway
veterán

B85 a H87-hez képest:
- kevesebb SATA3, USB3 és USB2 port, vmint nincs RTS, és nincs RAID

"I5 4670K és 4670 ha nincs tunning semilyen különbség nincs a két proci között?"
Dehogynem, a K-s mélyebben turkál a pénztárcádban:)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#55619) DonThomasino válasza Teaway (#55618) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mi az az RTS?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55620) bluyoo válasza DonThomasino (#55616) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tömören jobb lap (nem csak maga a chipset). :) Erősebb tápkör ami bordázatot kapott ugye fejlettebb chipset (még ha akkora előnyöd nincs is a dologból), ... De az Asus honlapján pontosan össze tudod nézni a két lapot "Megnyomod a "Hozzáadás összehasonlító listához" gombot majd jobb fent az "Összehasonlító lista" és "Összehasonlítás most" gobokat ." H87-PRO , B85-PLUS.
A CPU-k közötti különbséget már linkeltem ... de akkor csak a két kérdéses CPU-k: i5-4670 vs i5-4670K

(#55619) DonThomasino
Szerintem RST vagyis Intel® Rapid Storage Technology és SRT vagyis Intel® Smart Response Technology akart lenni.

(#55617) Impair1980
Szia!
Miresz már válaszolt korábban "(#55550) miresz válasza Impair1980 (#55546) üzenetére"

(#55621) ViZion
+1 :K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55621) ViZion válasza Impair1980 (#55617) üzenetére


ViZion
félisten

ASUS M5A97 R2.0
Jó kis deszka, sok szolgáltatással, FX-et lehet tunyingolni benne. Ééééés, nagyon fain topikja van, részletes beállításokkal a bios hegesztéshez. Többiről is mondanak majd a többiek.
Ha lehetőséged van, az EVO R2.0 még jobb (részletes beállítások több mindenhez). Az a fontos, hogy LE jelűt ne vegyél, ott kimaradt pár dolog... Mondjuk 8 magosnak inkább EVO-t.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55622) DonThomasino válasza bluyoo (#55620) üzenetére


DonThomasino
veterán

Smart Response Technology
Ebből érez vmit az ember fia?
Egy SSD t használok a rendszernek a többi sima HDD.
ezeknek simán megfelel a két sata 3gbs.

Számomra a különbség 2db usb 3.0 n kívül nem sok.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55623) LNx


LNx
tag

Sziasztok!

Gépösszerakás a téma, de a lappal gondban vagyok
Alapvetően egy normális B85/H87 mATX lap lett volna a cél fekete PCB-vel (erre allergiás vagyok).
i5 4570-hez lenne, OC nem téma. (az se mindegy, hogy asrock pl csal a képekkel, lehúzzák a gammát/színeket, hogy a barna pcb szürkébbnek tűnjön)

Megelégeltem a szutyok 3 fázisú barna PCB-s dolgokat (nagyon kevésnek tűnnek, stabil gép kéne)

először az ASUS B85 Vanguard-ra gondoltam, de ez a színösszeállítás...
Mennyire lenne "gáz" felugrani nem-k procival Z87-re? Pl: Gigabyte Z87MX-D3H

Előre is köszi

(szerk: nyilván nem a chipset lenne a lényeg, hanem a jobb kondik, többrétegű pcb, minőségibb komponensek, intel lan, stb)

[ Szerkesztve ]

(#55624) Geretnero


Geretnero
csendes tag

Tudtok ajánlani pár olyan lapot Intel (Socket 1150) amin van 1-2 eSATA, 8-10 udb3.0, 6-8 SATA 6.0 Gb/s, legalább 1 PCI slot,
Előny de nem kitétel ha van rajta 1-2 x PS/2 Mouse/Keyboard Port. És egy fejhallgató erősítő már csak hab lenne a tortán... :) De az a legkevesebb.
Egy i7 4771-es procinak lesz. :R

(#55625) Teaway válasza Geretnero (#55624) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, pl. ASRock Z87 Extreme6.

1 x eSATA
8 x USB 3.0
10 x SATA3
2 x PCI slots
NE5532 Premium Headset Amplifier (Supports up to 600 ohm headsets)
PS/2 Keyboard Port

Nincs itthon csokid??

(#55626) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Az Asrock Fatal1ty Z87 Killer lap miért gyengébb az ajánlott ASRock Z87M Extreme4-nél?

Köszi :R

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#55627) ST05 válasza miresz (#55610) üzenetére


ST05
őstag

celeronhoz rézmagos hűtőt? :C de jó hogy itt is vagy már ;)

(#55628) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Sziasztok.
Remélem jó helyen kérdezek.
Gépcsere előtt állok, és az egyik hdd-m illetve a dvd íróm még nem sata-s, de szeretném őket használni.
Megbízhatóak ezek az eszközök ? A két fajta közül melyik a jobb ? A hdd sebességét befolyásolja ?
1 2

Valahol azt írják,hogy az 1 fajta nem működik UEFI biosos lapokon.
Tudtok valami tanácsot adni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55629) bluyoo válasza DonThomasino (#55622) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Aki használja az igen! :) És az SSD-t is lehet RAID-be fűzni! ;]
Mint írtam a két lap közötti különbséget nem igazán maga a chipset adja. Ok 6db nem 4db SATA3 port és ahogy írtad is +2db USB3 port. De ezen kívül ugye DisplayPort, HDMI, Optikai S/PDIF kimenet, több házventilátor-csatlakozó, MemOK! gomb, GPU Boost kapcsoló, nagyobb 1cm-el. :DDD Már 6 fázisú digitális tápellátást kapott ami mint írtam kapott bordázatot is.

(#55628) rostiron
Hát én is a 2. variációra tippelnék mint nagyobb eséllyel működő megoldást. Viszont azokat az elavult eszközöket én már nem erőltetnem. Annyiból már az új HDD negyede megvan ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55630) bluyoo válasza h1mpi (#55626) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Miért, gyengébb? :DDD

(#55623) thacount
Ugyan a Vangard barnább, de az UEFI-je sokkal szebb [link] (gondolom azt többször fogod látni ;] ).
De válaszolva a kérdésedre nem gáz a Giga lap egy szorzózáras alá. Ha neked megéri a sötétebb szín azt a +8K-t ... Ultra Durable™ 5 Plus -os lap szóval az alkatrészek minőségével nem hiszem hogy gondod lesz.
Viszont egy TUF lap esetében nem csak a reklám ... ott ugye +2év gari is figyel. Még ha a Vanguard-ra kis hazánkban az üzletek nem is vállalják.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55631) ViZion válasza rostiron (#55628) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem ilyen van, tökéletes. Jumperelésre kell figyelni, masterként műXik csak. Csak mentésre használom, folyamatos üzemre nem javasolnám, azért nem bíznék ilyenekben hosszabb távon. Veszel egy "normális" SATA HDD-t, erre meg időnként mentesz: kíméli a vinyót, lesz mentésed, napi használatra meg egy jó HDD-d... szerintem.
CD/DVD... használja még valaki? Én majdnem 2 havonta egyszer, de lehet, h sokat mondtam...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55632) DonThomasino válasza bluyoo (#55629) üzenetére


DonThomasino
veterán

Smart Response Technology
Magának a technológiának
csak RAID ben van értelme? (raid et se használok)

Ahogy én is írtam hogy VGA m és hangkártyám van.
Így ezek nem igazán hoz lázba a
DisplayPort, HDMI, Optikai S/PDIF kimenet.
Ahogy a MemOK! gomb, és a GPU Boost kapcsoló sem :).

Marad a +2 SATA3 és +2 USB3.0
nem hiszem hogy ez megérne 7-8e ft különbözetet nekem.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55633) bluyoo válasza DonThomasino (#55632) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért annyi nincs a két lap között! ;)
Mindenesetre ha nem hát nem. Isten ments hogy rábeszéljelek valamire. :R

Bazinga!

(#55634) Teaway válasza bluyoo (#55620) üzenetére


Teaway
veterán

"Szerintem RST vagyis Intel® Rapid Storage Technology és SRT vagyis Intel® Smart Response Technology akart lenni."

:R

Nincs itthon csokid??

(#55635) rostiron válasza ViZion (#55631) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi, átgondolom még a dolgokat. :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55636) bluyoo válasza rostiron (#55635) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem potyára hagyták el ezeket a csatlakozókat már két lapgenerációval ezelőtt. Egy modern rendszerbe már (SATA3-as)SSD kell(ene) nem IDE portos HDD. :) Bár az igaz, hogy adattárolásra,mentésre még tökéletesek lennének.

(#55634) Teaway
Bocs hogy beleszóltam csak én még ébren voltam .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55637) rostiron válasza bluyoo (#55636) üzenetére


rostiron
őstag

Tudom hogy igazad van, egy ssd egy sata-s hdd és egy ide hdd van most, és nincs szívem a polca tenni ( a másik 3 mellé amik teljesen jók ) mert kellene a tárhely. Nem tudok most venni új hdd-t. :N

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55638) ViZion válasza rostiron (#55637) üzenetére


ViZion
félisten

akkor usb-s dokkoló? bár az majdnem egy HDD ára...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55639) enzo89


enzo89
csendes tag

Sziasztok!

Egy Intel i5-4670-es procihoz keresek alaplapot. Egyelőre ezt találtam a legjobbnak: Gigabyte GA-H87-D3H. Van valakinek tapasztalata ezzel a lappal? Ajánlható e, vagy ebben az árban vannak jobb deszkák is?

A gép nem nekem lesz, tudtommal videót akarnak vágni vele. Ahhoz elengedhetetlenül szükséges videokártya, vagy elég az ami a prociban van? Illetve még arra lennék kíváncsi, hogy kb. mekkora tápot raknátok ehhez!?

Válaszokat előre is köszi! :)

(#55640) KRi2


KRi2
aktív tag

Üdv' Két kérdés jönne...

1.Ha jól látom némely alaplap gyártó BIOS-ában (uefi) vizuálisan, grafikonon is belehet állítani a ventillátorok pörgését a hőfokoktól eltérően. Ilyen görbe szerűen. Haswell-es, kb B85 szerű alaplapokról van szó. Ilyen márkának látom az MSI-t, és az ASUS-t. Viszont úgy mint a régi alaplapkon (p43, c2d), az AsRock-on is csak windowsban feltelepített program segítségével lehet ezt megvalósítani.
Na most lehet hogy tökrosszul látom, ezért kérdem hogy mely gyártó uefi-je képes ilyen finom ventillátor szabályozásra?

2. Fenntebb volt említve, hogy elvileg megvalósítható hogy két csatlakozóval is összeköti az ember a monitort, az egyik a prociba integrált videóból jön, a másik a dedikált, esetünkben ZeroCore képest (pl 7850, gcn-es) AMD VGA-ról. Egyik dvi, másik meg mondjuk hdmi-vel összekötve.
A kérdés ezzel kapcsolatban hogy van-e ennek valós életbeli előnye? Életképes-e ez a dolog, hogy ki-be kapcsolgatom a forrást? Kikapcsol, és nem fogyaszt, nem melegszik, hangoskodik a dVGA? Az integrált meg nem fogyaszt ugyanannyit idle-ben, mint a dVGA? Haswell-es integrált VGA teljesítményétől a játékokon kívűl, tehát idle-ben, hd filmnézésnél, html5-ös weblapoknál, nem lenne hátrányom?

Köszöntem.

||| | || ||||| | ||| ||

(#55641) TheSCRiN


TheSCRiN
csendes tag

Sziasztok!
Egy olcsó - de megbízható FM2(+) konfigot szeretnék összerakni.
Ház, táp, DVD, merevlemez, perifériák már megvannak procit, memóriát és alaplapot fogok hozzá venni.
Memóriából 2x2GB DDR3 1600 MHz-re gondoltam, prociból az AMD A8 5600K.
Alaplapot illetően nem tudok dönteni. Eddig egy ASROCK FM2A55M-VG3 vagy FM2A55M-HD+ illetve egy Giga GA-F2A55M-DS2 között vacillálok.
Olvastam, hogy az ASROCK FM2 alaplapokkal sokaknak meggyűlt már a baja.
Illetve még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha a házban jelenleg egy ATX alaplap van, akkor abba ugye belerakható az mATX is ?

(#55642) LNx válasza bluyoo (#55630) üzenetére


LNx
tag

Koszi a valaszt.
Lattad eloben is? Mennyire latszik, hogy barna? Megfelelo lenne az a lap csak a szinek nem sikerultek jol..

(#55643) ViZion válasza LNx (#55642) üzenetére


ViZion
félisten

Nézegettem FM2+ mobo-kat, hááát, Asuséknál is szabadnapos volt a designer amikor kitalálták az aranyszínt... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55644) LNx


LNx
tag

Hat igen, nem tudom miert lenne nehez feketen hagyni az egeszet :)

(#55645) bluyoo válasza LNx (#55642) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Láttam és barna/fekete. De ezt te is tudod viszonyítani hiszen 3árnyalatú barna is van a lapon [link]! ;]
Viszont szerintem ugyancsak jól néz ki B85-ös laphoz képest.
(IMG:http://content.hwigroup.net/images/products/xl/197493-2.jpg)(/IMG)

(#55644) thacount
Több mint valószínű nem a te idegesítésed miatt nem tiszta fekete! :DDD

(#55637) rostiron
Így már érthetőbb a dolog! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55646) LNx


LNx
tag

A másik dolog ami feltűnik nekem, az pedig az, hogy ahogy árban megyünk fel mondjuk B85-től H87 felé, nem a minőség jobb, hanem ráraknak még egy külön USB3 vezérlőt, hogy 10 USB port legyen, meg száz SATA portot, de könyörgöm minek? Ki használ 10 USB portot... Minek annyi SATA? Ahelyett, hogy minőségibb komponenseket használnának. A LAN ugyanúgy a Realtek vezérlő, a hang az alsókategóriás ALC8XX. Színben azt érzem, hogy már direkt ízlésficamra gyúrnak (MSI féle kék-barna?). Ez természetesen nem csak az ASUS-nál, hanem szépen összekartellezve mindenkinél megfigyelhető. :(

(#55647) LNx válasza bluyoo (#55645) üzenetére


LNx
tag

Ezen a képen valóban. De itt?

(#55648) bluyoo válasza LNx (#55647) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy sz.r minőségű kép és ugyancsak barna. Vagy te mit látsz? :DDD
De ha ennyire a szín ... akkor szerintem menj el egy üzletbe és nézd meg.

(#55646) thacount
Mondjuk ez kicsit sarkosítva van ...
De ha visszaolvasol a legkevesebbet keresett tulajdonság az "extra minőség". Főleg ha drágább is emiatt a lap.
Ha javasoljuk akkor legtöbbször jön a "maketing ...." szöveg.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55649) bluyoo válasza enzo89 (#55639) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Esetleg az ASRock Fatal1ty H87 Performance mint alternatíva.

(#55640) KRi2
1. Szerintem nincs olyan lap aminek az UEFI-ben lehet kordináta tengelyen szabályozni/beálítani. Az említett márkák is oprendszer alól ...
2.Hát ez a kérdés egy kicsit katyvaszra sikeredett. :) A monitort csak egy csatlakozóval kötöd a gépre.
Szerintem a Virtu MVP-re gondoltál. Ingyenesen az alábbi lapokhoz jár [link]
Én használom nekem bevált a dolog.

Bazinga!

(#55650) bluyoo válasza TheSCRiN (#55641) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Szerintem pont az ilyen olcsóbb lapokkal szokott gond lenni főleg egy tuningképes APU alatt.
Ráadásul az A55-ös chipset sem éppen a legjobb választás se USB3 sem pedig SATA3 nincs ....
Mennyi lenne a lapra a kereted?

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.