Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) 2XP válasza Apollo_21 (#56631) üzenetére


2XP
csendes tag

Kipróbáltam mindent, amit a neten találtam, de semmi sem segített :( Nekem már a bios-ban is hallható ez a hang, nem csak win8 alatt. Sajnos semmilyen "overspeed protection" vagy ehhez hasonló dolog nem érhető el a bios-ban. Viszont kipróbáltam letiltani a cool&quiet ill. C6 funkciókat, ami másoknak segített, de nálam ez sem hozott semmi javulást :(

Első körben még írok a Gigabyte-nak, utána pedig megpróbálkozom a garanciával.

(#56702) Sephiroth83


Sephiroth83
csendes tag

Hali!

Olvastam hogy a H67-es alaplapokba is bele lehet tenni az Ivy Bridge processzorokat BIOS frissítés után. Azt szeretném kérdezni hogy a H67-es chipkészlet korlátozza e a HD4000-es IGP képességeit? A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Áldassék az intelligencia minden formája."

(#56703) ST05 válasza Sephiroth83 (#56702) üzenetére


ST05
őstag

nem korlátozza! Teljes értékű lesz.

(#56704) Sephiroth83 válasza ST05 (#56703) üzenetére


Sephiroth83
csendes tag

Csak amiatt kérdeztem mert azt olvastam hogy a felbontás kisebb a H67-nél és nincs Virtu sem. Ezért gondoltam hogy talán másban is kevesebb lesz, de akkor ezek szerint a számítási teljesítményét nem befolyásolja.

"Áldassék az intelligencia minden formája."

(#56705) MM válasza ST05 (#56703) üzenetére


MM
őstag

24p lejátszás csorbát szenved úgy tudom, az csak Ivy+x7x chipsettel együtt lett javítva.

(#56706) theuprising


theuprising
tag

Hali
Alaplap vásárlás előtt állok, de nem tudom pontosan melyiket vásároljam meg. ~18k lenne rá, abszolút optimális alaplapról lenne szó, semmi tuning, semmi belenyúlkálás.
Ehhez a konfighoz kéne:
LGA 1150!
CPU: Intel i5-4570
RAM: Corsair Vengeance DDR3 2x4GB 1600Mhz
VGA: GTX650 OC
SSD: Samsung 120GB SATAIII
HDD: 500GB Samsung SATAII (ez már öreg, 2008-as vétel de adattárolása szeretném használni)
TÁP: Corsair VX450 (ez is "öreg", 2008-as vétel, de jó tápnak számít, itt a PH-n utánaérdeklődtem, vígan elviszi a gépem)
Hangkártya: később jönne még egy ASUS Xonar DX/XD is (ami PCIe csatis)

A kérdéses lapok:

Asrock B85M PRO4
-vagy-
Asrock H87M alaplap (ez újabbnak/okosabbnak tűnik, tanács?)
-vagy Gigabyte kínálatából is ajánlottak:-
Gigabyte GA-B85M-DS3H
-vagy-
Gigabyte H87M-HD3 (ez kicsit túlesik a 18k-n, de ha ez erősen ajánlott, akkor ez lesz)

Játékra nem feltétlen használnám, évente néhány játékot fogyasztok, és azok sem feltétlen a legújabbak.
Viszont erős procira szükségem van. De most alaplap a kérdés, tehát; melyik a jobb választás?

(#56707) Stitch válasza theuprising (#56706) üzenetére


Stitch
őstag

Hasonló a kérdésem, csak épp fordítva.

Olvastam az összefoglalót, az alapján az jött le, hogy egy Gigabyte H87-HD3 alaplaphoz felesleges 4670K-t venni. Jól gondolom? :U

(#56708) bluyoo válasza Stitch (#56707) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát érdemesebb a hivatalosan is tuningképes Z87-es chipset-et választani.
A legtöbb alaplapgyártó megoldotta a B85 és H87-es lapokkal is a "K"-s CPU-k tuningját pl. Asus, .....
De ezt az Intel azért nem nézte jó szemmel:"Az Intel mérges az alaplapgyártókra a feloldott szorzózár miatt".
Hogy ebből mikor lesz valami, esetleg már most visszavonult pár alaplapgyártó, vagy az Intel, azt nem tudom/tudjuk. Szóval többek között ezért sincs benne a téma összefoglalóban a dolog. És ugye egy tuningképes CPU mellé nem árt egy jó lap sem. :) Nem mintha kevés teljesítményt nyújtana egy szorzózáras I5.

(#56706) theuprising
Hi!
Abban az árkategóriában szerintem Gigabyte GA-B85M-D3H. Árgép.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56709) Stitch válasza bluyoo (#56708) üzenetére


Stitch
őstag

Értem. Kettőt találtam ami még szóba jöhet.

Gigabyte Z87-HD3 (ez olcsóbb valamivel)
Asrock Z87 EXTREME3

Melyiket ajánlod?

(#56710) bluyoo válasza Stitch (#56709) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem Z87 Extreme3.
Esetleg valamivel drágábban a már GIGABYTE Ultra Durable 5 Plus -os Gigabyte GA-Z87-D3HP-t (gondolom nem potyára nézel főleg Giga lappokat :) ).
ASRock z87 extreme4, Asus Z87-A, ..... Attól függően hogy a választott üzletben milyen áron/árréssel vannak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56711) Stitch válasza bluyoo (#56710) üzenetére


Stitch
őstag

Ajjaj. . .kúsznak fel az ezresek. :)

Ennek a Z87-D3HP-nek hány fázisú tápellátása van?

Az Exreme3 és Extreme4 között a 8 vs. 12 fázist találtam, mint számomra előnyös különbséget.

(#56712) bluyoo válasza Stitch (#56711) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Z87 Extreme4: Realtek ALC1150, több PCI-E3.0 slot, +2db ASMedia CHIPES sata3 port, ......
Plusz ugye a tápköre nem csak számszerileg több, jobb, hanem az alkotóelemei is jobbak.
"Ennek a Z87-D3HP-nek hány fázisú tápellátása van?" 4+1-es mint a Z87-HD3, csak éppen (mint az Extr.4 esetében) jobb alkotóelemekkel szerelve.
"Ajjaj. . .kúsznak fel az ezresek" Ezért is írtuk meg azt a pár kérdést a téma összefoglalóba (de a kutya nem válaszol rájuk :DDD ) hogy ne dobálózzunk a lapokkal. Egy fix kerettel is legalább 2-3 lap felmerülne ...
Esetleg mATX méret?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56713) BomiBoogie válasza bluyoo (#56712) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van egyáltalán bármilyen hallható különbség a különféle alaplapi hangkártyák között?

(#56714) Pete55555 válasza BomiBoogie (#56713) üzenetére


Pete55555
addikt

Ember/fülfüggő

...Szeretem leracsniztatni...

(#56715) Picturemaker válasza BomiBoogie (#56713) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Talán csak a legújabb Realtek-et nem hallottam. Számomra a legnagyobb baja mindnek, hogy egy Hi-Fi erősítőn hallgatva összeszednek egy csomó "hangot". Zene és játék közben nem hallani, de ha "hangosan" marad az erősítő, akkor a böngésző csúszkája is hallatszik.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56716) bluyoo válasza BomiBoogie (#56713) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Természetesen igen! De viszont van aki erre úgymond igénytelenebb a dologra. :) Vagy esetleg egy olcsó műanyagdobozt hallgat ami nem nagyon ütközik ki szinte semmiféle különbség. Ehhez jön még a gép megfelelő beállítása és az emberek közötti stíluskülönbség (az sem mindegy milyen zenéről van szó). Szóval elég nehéz, de inkább lehetetlen mindenkinek ugyan úgy megfelelő minőségű eszközt javasolni. Így legtöbbször marad a legújabb fejlesztés, vagy az egyedi minőséget ígérő termékek, mint pl. a Giga AMP-UP Audio megoldása. Vagy épen az Asus ROG SupremeFX amin talán elsőnek alkalmazták az árnyékolást. Utána követték a konkurens cégek mint pl. az ASRock A-Style: Purity Sound ......

(#56715) Picturemaker
Ezért is kezdték el a magasabb kategóriákban az árnyékolásokat alkalmazni. Mint az említett Extreme4 esetében. Bár egy erősítő nélkül szerintem nemigen nagyon hallható az a zaj. Nálam pl. árnyékolás nélküli és nem hallok semmiféle komolyabb zajt az analóg kimeneten. Ami van szerintem a kábel szedi össze. Mondjuk 100%-ra felhangosítva mintha én is hallanám az egeret, viszont így soha nem használom mivel nem akarok hallássérült lenni (zenehallgatáskor max. 50-50% a gép és az aktív hangszóró is) és a hangszórónak sem hiszem hogy használna. Bár nem vagyok nagy hangguru. Viszont akik komolyabban foglalkoznak a témával biztos nem egy integrált megoldást használnak. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56717) csucsu21


csucsu21
aktív tag

sziasztok egy intel pentium g3220 2 vagy 4gb ram meelé melyik alaplap jobb ?
ASROCK H81M-hds vagy ASUS H81M-K csak netezésre lenne személy szerint asus lapom volt mindig de itt mintha az asrock itt jobb lenne
előre is köszönöm.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#56718) Picturemaker válasza bluyoo (#56716) üzenetére


Picturemaker
őstag

Aktív hangszóróval én sem hallottam (pedig az sem volt rossz). Azután erősítő + nagyobbacska :) Videoton hangdoboz és lám, előjöttek a hangok (a fejemben lévők nem zavarnak de ezek!!! :DDD )

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56719) BomiBoogie válasza bluyoo (#56716) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értem. Viszont akkor ezek leginkább a felsőkategóriás lapok sajátosságai, tehát még mindig olcsóbb, vagy legalábbis jobb eredményt ad, ha egy külön hangkártyát pattintunk egy olcsóbb lapba.

(#56720) jim bcs válasza csucsu21 (#56717) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS H81M-K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56721) Sugar Snekov


Sugar Snekov
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék...

A10-5800k A10-6800k proci mellé kellene egy jó alaplap, annyi a gond, hogy vga és hdmi csatlakozó is kellene. Nézegettem lapokat de mindig vga dvi kombinációban voltak a csatlakozók.

Valaki esetleg tud olyan lapot amin van mind a kettő?

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv!

(#56722) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!

Valaki ismeri ezt az alaplaptípust : MSI MS-7318
Nem találok róla semmi infót. Érdekelne, hogy támogatja e a C2Q procikat.

(#56723) Djuree


Djuree
félisten

erre a lapra milyen monitort tudok kötni?:
[link]
mert nem látok rajta se d-subot se dvit se semmit...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#56724) BomiBoogie válasza Djuree (#56723) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Itt a hátlapja.

Szerintem sem tudsz rákötni semmilyet, dehát mire is kötnél rá, ugye, ez nem IGP-s.

(#56725) Djuree válasza BomiBoogie (#56724) üzenetére


Djuree
félisten

ja hülye vagyok sry, elnéztem, azt hittem ebben van.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#56726) csababarca


csababarca
őstag

Rakott már valaki In Win GT1-be Asrock alaplapot?
(z77 fatality performance)
Nem hiszem,hogy minden led-es vezérlőt jó helyre dugtam,illetve sokat nem is tudtam hova dugni, a ház elején nem igen világít semmi, meg nem reagál a power gombra sem,belülről tudom elindítani.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56727) csababarca válasza csababarca (#56726) üzenetére


csababarca
őstag

Illetve, hiába rakok fel drivert, a net nem működik,nincs hálózat,azt írja ki, nem is ad ki olyan hálózatot amire csatlakozhatok. Kell külön hálókártyát venni? vagy működnie kéne alaplapról is?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56728) Tomko78 válasza Djuree (#56723) üzenetére


Tomko78
őstag

Hát erre semmit , mivel FX nincs integrált vga , vagy Phenom II , inkább FM2 vagy FM2+ lapokat néz , ezen már van minden ami csak kell :) [link]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#56729) duti No1


duti No1
tag

Alaplap vásárlás előtt állok, régóta fenem a fogam egy Asrock 990Fx extreme3 deszkára, de két napja megláttam az ASRock Fatal1ty 990FX Killert. :U Kérdésem a következő lenne, nyújtana e ez a lap annyival többet, hogy megérje érte kiperkálni 17 ropival többet? :F Válaszaitok előre is köszönöm :R ..

****************AGP FOREVER****************

(#56730) Tomko78 válasza duti No1 (#56729) üzenetére


Tomko78
őstag

Tudom egyből nekem fognak ugrani miért nem Asus 970 lapot mondok , de ha a 2 alaplap közt kéne választani azt mondom meg éri az a + pénz a Fatal1tynél ;] Ha most álnék alaplap vásárlás előtt én is a Asrock Fatal1ty 990 FX Killert választanám :P

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#56731) duti No1 válasza Tomko78 (#56730) üzenetére


duti No1
tag

Miért éltetik jobban az Asus 970 es lapot, mint az Asrock 990 est? :U
Engem eddig csak az előlapi usb3 miatt fogott meg,+ a dizájn a Fatal1tybe, nem játszok Online, csak az Ets2 tolom.
Szóval teljesen tanácstalan vagyok, mennyi hasznát is venném az újításoknak :U

****************AGP FOREVER****************

(#56732) Tomko78 válasza duti No1 (#56731) üzenetére


Tomko78
őstag

FM2+ vonalon nem is nézelődtél ?[link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#56733) BomiBoogie válasza duti No1 (#56731) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha nem lesz CF/SLI, felesleges a 990-es lap. :D

(#56734) Tomko78 válasza BomiBoogie (#56733) üzenetére


Tomko78
őstag

itt nem a sli/cf a lényeg arra már egy 970 lap is képes , hanem esetleg pl egy 990 Fx alaplapon jobb pl a cpu táp ellátása , vagy az alaplap hűtése

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#56735) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Windows 8 (8.1, 8.2) operációs rendszerhez milyen alaplap + CPU + hűtő + RAM kombinációt tudtok ajánlani irodai munkára?

Fontos, hogy megbízható, gyors legyen, integrált videó-kártya legyen, USB 3.0 jó lenne és férjen bele 30.000HUF-ba. Nem tudom, milyenek az árak, ha sok és menne olcsóbban az még jobb, de gagyit semmiképen sem szeretnék.

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#56736) jim bcs válasza BenJoe80 (#56735) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

H81-es matx lap + Pentium G3220 + 4GB ram 1333mhz, a gyári procihűtő doszt elég

de megteszi az előző generáció is pl.:
ASUS P8H61-MX USB3 vagy ASUS H61M-A/USB3 + Pentium G2020

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56737) SamS20


SamS20
senior tag

gyors kérdés :
40e ft-os keretből milyen alaplap / processzort lenne ajánlott venni ?

AMD / Intel akármelyik lehet.
Ahogy láttam AMD-ből ebből a pénzből 4 magos processzort és alaplapot is ki lehetne hozni. Míg intelből max 2 magos.

jelenleg egy nvidia 610GT-t hajt a kétmagos gép, viszont jó lenne ha erősebbé lehetne tenni. jelenleg 4gb ram is van azt nem tudom h DDR2 vagy DDR3...

Valamint egy SSD mennyit dob a sebességen ?
Gondolom ezt úgy h vagy a 2 magos mostani 2200+ AMD X2 lenne a gyorsab SSDvel vagy a 4 magos AMD új alaplappal, és a régi 7200 rpm-es vinyóm.

Köszi előre is

U.I.: bocsi h ide tettem be a kérdést, de gépösszerakós topikot nem találtam :)

(#56738) jim bcs válasza SamS20 (#56737) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az ssd óriásit dob mindenen viszont ha játék is megy rá akkor ajánlott a 120GB, ha csak rendszer és programok akkor megteszi a 64Gb-os Adata is

az intel 4magosa és az amd 4magosa nem egy kategória, az amd 4magosa FX-et kivéve az i3 szintjén van, ha komolyabb vga-ban gondolkodsz akkor intel i5, ha nem akkor amd legyen FM2+-os lappal és egy A8-as Richland-el, 2x4Gb ram ajánlott ha játszol ha nem játszol elég a 4gb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56739) BenJoe80 válasza jim bcs (#56736) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ha jól értem erről az alaplapról írtál? Milyen memóriát ajánlsz?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#56740) NDavid21


NDavid21
csendes tag

Helló,
Mondanátok nekem egy rövid véleményt az Asus Z87-K alaplapról?
i5-4570 lenne hozzá, 8gb 1600Mhz DDR3, Kingston HyperX 120GB.

Asus Z87-K, I5@3,2MHz, 8Gb Corsair Vengeance

(#56741) nimfas válasza NDavid21 (#56740) üzenetére


nimfas
addikt

Később lesz bele K-s proci is, tuningot tervezel? Avagy csak a felszereltsége miatt néztél ki Z-s lapot?

(#56742) NDavid21 válasza nimfas (#56741) üzenetére


NDavid21
csendes tag

Abszolút nem értek hozzá, a legutóbbi gépemet is az itteni tanácsok alapján ollóztam össze. Nem akarom tuningolni (bár lehet kedvet kapok), és nem is tudom, mennyivel jobb a "Z" alaplap, mint egy "H", de az ára alapján ez jónak tűnt, sok SATA, fér bele ram bőven, ilyenek.
Mit jelent, hogy K-s processzor? Bocs a felkészületlenségért, de hát ezért jöttem kérdezni.

Asus Z87-K, I5@3,2MHz, 8Gb Corsair Vengeance

(#56743) nimfas válasza NDavid21 (#56742) üzenetére


nimfas
addikt

Az itteni "fejesek" ;-).... szóval Z-s lapot K-s (szorzózár mentes) procihoz szokták ajánlani... tehát olyan procihoz amit húzni lehet és ehhez szükség lehet a komolyabb tápellátáshoz és stabilabb feszültségre, továbbá a hűtőbordás chipset-ekre....

Szerintem te is kezd azzal hogy átolvasod a témaösszefoglalót az első hsz-ben, hátha okosabb leszel kicsit. :-)

Jelenlegi 775-ös lapon nyugvó gépem 2,66 Ghz-es Core2Duo proci... jelenleg 3,6 Ghz-en üzemel.... 35,3 %-os tuning...

(#56744) BomiBoogie válasza nimfas (#56743) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért ez ésszerű, nem csak azért, mert a fejesek így szokták ajánlani... :D

(#56745) nofear2t


nofear2t
csendes tag

Hello ! Nos egy olyan kérdésem lenne h jelenleg ez a lapom van: Asus M5a97 r2.0 és ebbe néztem ki egy GEIL 8GB Leggera DDR3 2133MHz CL10 KIT memóriákat,(nemsokára lesz lap csere is: M5A99FX PRO R2.0.) arra lennék kíváncsi hogy teljes mértékben kompatibilis lesz e a két említett lappal, a Leggera modulok... választ előre is köszönöm.. :)

[ Szerkesztve ]

(#56746) miresz válasza nofear2t (#56745) üzenetére


miresz
veterán

Ha megtalálod itt a memória támogatási listába,akkor gond nélkül mennie kell. [link] De szerintem nem lesz gond vele.

Egyébként minek ilyen magas frekvenciás memória? Semmit sem nyersz vele,de legalább jó drága.

Lapot miért cserélsz?

[ Szerkesztve ]

(#56747) Igali György


Igali György
csendes tag

Sziasztok!

Értelmes ötletekre,segítő szándékra lenne szükségem.....
Gondolkodom egy új gép összeszögelésén :W ,de sajnos kb.5éve már kimaradtam a hardverek világából,így nem tudom merre induljak el.......
Amit tudok biztosan,és ez irányba szeretném a tanácsokat:

alaplap : ASUS mindenképp (nekem ez bevált az elmúlt 15évben mindig ilyen márkát vettem,sosem volt gondom)
proci : nem vagyok egyik nagy gyártó elkötelezettje sem, volt már inteles,jelenleg amd-s gépem van(ebben észérvekkel meggyőzhető vagyok) bár jelenleg az intel piszkálja az agyamat.....
memória: sosem volt "kit"-es,meg hűtős memóriám,és gondom sem volt sosem ezen elemmel...
videókártya: na,ez a "legfájóbb"és legnehezebb kérdés,mert 1000gyártó 1000terméke stb.stb. tanácstalanság nagy,itt sem vagyok sem nvidia,sem radeon "fan",volt mindegyik,szintén gond nélkül...

Tuningolni nem fogok ez biztos,vízhűtést sem akarok,ez is biztos:)
Szeretnék viszont egy játékra is ütős,erős gépet összetenni viszonylag olcsón....(persze,mindenki ezt akarja)
és akkor jönnek az ellenérvek,hogy nem lehet "emiatt,meg amiatt"... én viszont tudom hogy lehet, csak megfelelően nagy hardverismerettel rendelkező emberek kellenek hozzá,ezek lennétek TI akik elolvastátok,és válaszoltok nekem.

A következő "fájó"pont az anyagiak... nos az alaplap+proci duóra kb. 50-70 ezer földi kreditet szánnék,a videókártyát 50 k-ban maximalizálnám(persze+1-2ezer lehet ésszerű indokkal)memóriából jó sokat szeretnék:)))) 20-30k-n belül
Szóval nagyjából 150k-lenne az egészre.Alaplapból olyan kellene,amibe 2-3év múlva(előreláthatólag) tudok még erősebb procit tenni (ez a módszer is többször bejött már nálam).

Segítségeteke előre is köszönöm!!!! :R :R :R

U.I. : Elolvastam jópár előző hsz.-t,nekem legyetek szívesek konkrét típusokat megadni,amiket csekkolni tudok neten,mert én úgy látom csak át a dolgokat rendesen! :B

[ Szerkesztve ]

(#56748) nofear2t válasza miresz (#56746) üzenetére


nofear2t
csendes tag

Hello! Komolyabb tuninghoz kell majd nekem,azért kell..mert most "mezei" Kingmax 1333Mhz esek vannak a lapba... és azok tuninghoz hurkák... Lap még nem 100% hogy cserélve lessz, majd meglátjuk ha megjönnek a memóriák, 1 hét múlva.. hogy,mit bír ezzel a lappal a cpu.. és ha édes kevés lesz 5,2 Ghz a cél min..akkor lap is repül... :D(Alpenföhl brocken 2 vel lesz hűtve.. )

[ Szerkesztve ]

(#56749) miresz válasza nofear2t (#56748) üzenetére


miresz
veterán

A memóriáknak mi köze van a CPU tuninghoz,egy szorzószármentes CPU mellett? Semmi! Azok a memóriák az FX-hez teljesen feleslegesek,inkább egy alacsony időzítésű 1600Mhz jobb lenne.(Az FX6100 nem fog menni 5200-at stabilan az tuti,akármilyen lapot teszel alá) :N

[ Szerkesztve ]

(#56750) nofear2t válasza miresz (#56749) üzenetére


nofear2t
csendes tag

Ne tőlem kérdezd, itt prohardveren szakértő írta h az 1333Mhz hurka lesz "extrém cpu tuninghoz" persze téged se merlek megkérdőjelezni..és szívesen fogadom a tanácsokat.., meg bacsis is azt mondta... Én annyira nem vágom,ezért kérdezek inkább mindíg hozzáértőktől... Fx 8320 ról van szó nem írtam sry, jövő héten meglesz 99% :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.