Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) itaroli válasza jocomen (#55700) üzenetére


itaroli
tag

De akkor a dual bios a gigánál mire jó?

Annyi hogy reseteli saját magát és nem kell jumperelni?

Ja igen akkor lehet a giga az frissítéshibából is visszaáll.

[ Szerkesztve ]

(#55702) jocomen válasza itaroli (#55701) üzenetére


jocomen
aktív tag

Ja, valami reset gomb (nem vagyok benne biztos, h a bios-é).

Nem tudom. Olyat is hallottam már, h valaki dual-biosos lapot tett tönkre frissítéssel. Azt nem tudom, h ilyenkor mind a kettőt felül írja-e (mert akkor sok értelme nincs), vagy az egyik mindíg a gyári marad (?) De ezek az új biosok nagyon segítőkészek, sztem ezekkel nem lesz gond a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#55703) h1mpi válasza bluyoo (#55685) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor a Gryphon Z87 jobb vétel, mint az MSI Z87-G45 Gaming?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#55704) itaroli válasza jocomen (#55702) üzenetére


itaroli
tag

Akkor még mindig ott tartunk, hogy számomra ugyan az a kettő :)

Szóval akkor emberek! Mindegy hogy mi van ezen a kettőn, de mégis melyik?
MSI vagy GIGA ?

(#55705) itaroli


itaroli
tag

Hopp dual bios akit érdekel.

(#55706) perempe


perempe
addikt

az Asrock H81M jó lap? az spdif miatt hajlok rá...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#55707) seederking válasza bluyoo (#55696) üzenetére


seederking
őstag

Igazából azért nem tudok keretet írni mert nem tudom mennyiért és milyen szerezhető be az említett lapból az említett feladatokhoz.Nem kell semmi future tech csak egy alap deszka ami jónak mondható.
Írhatnám,hogy 15-20ezer de lehet,hogy 10ért is van olyan ami megfelel.Mint írtam semmi extra dologra nem lenne használva.Egy lány fogja használni,se játék se tuning semmi.Csak megbízható,gyors,stabil legyen.
Remélem tudtok ajánlani valamit.Ja és használt sem kizárt,sőt.
Szóval i3 cpu-nak,4gb ddr3-nak és egy 500-as hdd-nek kell,hogy helyet adjon.

(#55708) MM válasza h1mpi (#55703) üzenetére


MM
őstag

Minőség, és várható OC tekintetében mindenképpen jobb a Gryphon..

Viszont a Gryphon mATX, az MSI ATX - ennek előnyeivel és hátrányaival...

(ATX lapra szélesebb hűtő fér, ha az első slot x1 PCIe, hangkártyát messzebb lehet tenni a VGA-tól, így több levegőt kap pl.)

[ Szerkesztve ]

(#55709) Calibos


Calibos
addikt

Sziasztok, tanácsot kérnék.
Amd 965BE alá keresek, max. 14 ezerig alaplapot. 4gb memoria lenne benne és egy Amd 6870vga.
Tuning egyáltalán nem lesz. Mit ajánlotok?
(Gigát nem favorizálom) alaplapi hangkártya lesz, 4db usb2 elegendő.

(#55710) seederking válasza Calibos (#55709) üzenetére


seederking
őstag

Ha ez segít nekem asrock 970 ex3 van egy Amd 955 procival.3.8Ghz-et stabilan viszi,bővíthető,usb 3 is van rajta stb.

(#55711) bluyoo válasza h1mpi (#55703) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ugyan azt tudom leírni. Két teljesen más típusú lap. Még a méret sem egyezik. Szóval így nem törnék botot egyik felett sem. Bár az MSI tápellátása Analóg megoldású míg az Asus-é Digitális TUF alkatrészekkel ....... szóval azért van eltérés.

(#55707) seederking
"Igazából azért nem tudok keretet írni mert nem tudom mennyiért és milyen szerezhető be" Azt mi tudjuk de nem hiszem hogy olyan nehéz leírni hogy XFt -nál többet biztos nem adna ki az egész gépre ......
Mindenesetre ezt alapul véve "Nem kell semmi future tech csak egy alap deszka ami jónak mondható." gondolom a minimum lenne a cél, szóval nem írom pl. a GA-B85M-D3H -t (~20K).
Mindenből csak a gegszükségesebb Asus H81M-A. (csak hátlapi) USB3, SATA3, DVI, D-Sub, HDMI kimenetek viszonylag jó Realtek ALC887 Audio codec, ... PCI slot nincs rajta de egyáltalán milyen bővítésre gondoltál/kellene? PCI-E slot-ba is vannak kártyák és ugye a PCI slotokat már az új chipsetek nem támogatják azt a lapgyártók külön cip-es pldják meg (egyelőre).
Mellé i3-4330 Intel HD Graphics 4600-al (bár szerintem (is) netezni egy 15K-s Pentium is megtenné). Összesen ~46K.
Ha használtban gondolkozol akkor viszont marad az LGA1155 mivel használt CPU főleg erre a foglalatra van.
A végén betűjel nélküli darabokat keresd. Szóval ne pl. a i3-2100T-t. Ha erősebb iGPU-t szeretnél akkor pedig az 5-ösre végződő CPU-kat pl. i3-2125.
A sima Intel HD Graphics 2000 az 5-ösre végződők pedig Intel HD Graphics 3000 -el ellátottak.
Mindezeket a modernebb Ivy Bridge I3-as CPU-kban:
A végén betűjel nélküli darabokat keresd. Szóval ne pl. a i3-3240T-t. Ha erősebb iGPU-t szeretnél akkor pedig az 5-ösre végződő CPU-kat pl. i3-3245.
A sima Intel HD Graphics 2500 az 5-ösre végződők pedig Intel HD Graphics 4000 -el ellátottak.

Lap terén Asus B75M-A hogy márkánál maradjak. A H81M-A -val kb. egy árban.

(#55706) perempe
Hát olcsóbb lapon nem nagyon van. Szóval ha használod az optikai S/PDIF kimenetet és a legolcsóbb megoldást keresed akkor megvan a lapod.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55712) M@cika


M@cika
őstag

Olyan Inteles 1150 lapot tud valaki, amin 2 db belső USB 3 csati van? (vagyis amin 4 előlapi portot tudok a ház elejére cincálni) Ha lehet ne aranyárban legyen.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#55713) bluyoo válasza M@cika (#55712) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig biztos nem egy H81-es lapon találod meg ezt a "kis" extrát. :)
Ahogy én tudom csak Z87-es lapokon találni 2db 19pines USB3 portot.
Pl. viszonylag olcsón : ASRock Z87 Extreme4 , Gigabyte GA-Z87X-D3H, ....

Bazinga!

(#55714) M@cika válasza bluyoo (#55713) üzenetére


M@cika
őstag

Köszi, ezek asszem túl drágák, akkor inkább veszek 1 ilyet: USB 3.0_ 4 port

Nasit a kis fehér medvének!

(#55715) perempe válasza bluyoo (#55711) üzenetére


perempe
addikt

és mennyire megbízható? (lappal még nem volt problémám, pl. van itthon IS7-E, ami gyakorlatilag 10 éve szolgál, de az én Gigabyte p31-ds3l lapom is 5+ éves.)

vegyek inkább H81M-A-t (Asus)?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#55716) Pete55555 válasza M@cika (#55714) üzenetére


Pete55555
addikt

Benéztem

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#55717) seederking válasza bluyoo (#55711) üzenetére


seederking
őstag

Köszönöm a segítséget.PCI-E csatit akartam írni a későbbi vga bővítés miatt.

(#55718) bluyoo válasza M@cika (#55714) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:) A házadhoz gondolom van min. 2db. esetleg a másik kettőt meg meg tudod pl. a Sharkoon USB 3.0 Frontpanel A -val oldani (fele annyiba kerül). Sőt egy Frontpanel A, plusz egy Frontpanel B is olcsóbb lenne.

(#55715) perempe
"és mennyire megbízható?" Nemrég jöttek ki ezek a lapok messzemenő következtetéseket nem igazán tennék. :) Alsó kategóriás lapok és amúgy is a gyártók között úgy egészében nincs akkora különbség. Típusra lebontva azért már vannak jobb vagy éppen rosszabb vételnek számító lapok.
Szóval erre a kérdésedre "vegyek inkább H81M-A-t (Asus)?" sem tudok egyértelműen válaszolni.
Egyszerűbb lenne ha válaszolnál a következő kérdésekre:
"1. Mennyit szánsz az alaplapra?
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
3. Szeretnél tuningolni vagy nem?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
5. Milyen a monitorod csatlakozása?"

Könnyebb lenne javaslatot tenni. :)

(#55717) seederking
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55719) Dalzarus


Dalzarus
tag

Még mindig agyalok az ASROCK Fatal1ty H87 Performance és az MSI B85-G43 Gaming között. Mik az egyik másik előnyei hátrányai?
Egy MSI Gaming GTX 760 és egy i5-4570 megy majd bele.
Van esetleg még jobb választás ebben az árban?

(#55720) Xerxész


Xerxész
őstag

Melyik Intel alaplaplap típust érdemesebb inkább venni? 1150-eset vagy az 1155-öset? Miben jobb az egyik illetve a másik?

(#55721) bluyoo válasza Xerxész (#55720) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az LGA1150-et! Friss fejlesztés, a legújabb Intel platform! A bele való CPU-k szinte egy árban az előző két generációval. Ha viszont használt hardverekben (is) gondolkodsz akkor az LGA1155-el sokkal jobb árban kihozható egy jó konfig.

Bazinga!

(#55722) h1mpi válasza MM (#55708) üzenetére


h1mpi
nagyúr

köszi ez fontos info, nekem atx méret kell, így a végső döntés egy picit feljebb ment árban. MSI Z87 MPOWER lesz :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#55723) perempe válasza bluyoo (#55718) üzenetére


perempe
addikt

nem igazán számít a bővíthetőség, inkább a megbízhatóság. nem lesz benne vga se, csak egy alap proci (g3220) + 2x2gb ram. a bővítőhelyek tekintetében egyedül a s/pdif lenne jó, de az se olyan létkérdés. (elég, ha az alaplapon van, még a hátlapra se kell.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#55724) bogarfx válasza Dalzarus (#55719) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Én is pont ezt a két lapot néztem ki, de még nekem sem sikerült dönteni :)

[ Szerkesztve ]

(#55725) jocomen válasza itaroli (#55705) üzenetére


jocomen
aktív tag

A cikk utáni fórumot is átolvasva, én úgy látom, h a dual bios sem old meg minden problémát, viszont +1 újabbat előidézhet:

Pl. ha proci/ram-csere miatt kellett frissítened, és később áramszünet vagy kékhalál miatt esetleg visszaállítja a régit, akkor lehet, h el se indul a géped ;] És mivel jó eséllyel már eladtad a régi cuccaidat, kölcsön kell kérned valakitől olyan procit/ram-ot, vagy szervíz.
Míg sima 1x biosos lapokon ilyen nem fordulhat elő. :))

[ Szerkesztve ]

(#55726) Nova91 válasza Dalzarus (#55719) üzenetére


Nova91
tag

Nekem is ez a kettő meg most az Asus vanguard is belépett. Szerintem az összehasonlításnál az ilyeneket, hogy Lag Killer meg speckó mouse port ne legyenek szempontok. Ezek szerintem tisztán marketing fogások. Asrock mellett az szól szerintem, hogy inteles lan amit általában dicsérnek, de másik is tökéletes, nem olvastam panaszt. Asrockról azt írják, hogy kezd feljönni és megbízhatónak mondható, MSI-ről elég kevés infot találtam sosem volt ilyen termékem, Asus-t meg sokan dicsérik és van is vele pozitív tapasztalatom, több is. Amiket én vettem észre különbségek:

Asrock:
Extra: ALC1150 + Purity Sound, S/PDIF Out, DTS, USB 3.0 boost
Teljesítmény: Hi-Density Power Connector (ennek gyakorlati hasznosságáról nem sokat találtam, de lehet szempont), 15μ Gold VGA PIC-e foglalat, Intel Lan, Digi Power, 8 fázisú tápellátás (Nem tudom ez mennyire hasznos annak aki nem húzza a komponenseket)
Tartósság: DuraCap.

MSI:
Extra: ALC1150 + Audio Boost ( ezt kicsit jobban mondják az asrock féle megoldástól, de nincs nagy különbség)
Teljesítmény: VGA boost MSI kártyával, de szerintem ez hülyeség.
Tartósság: millitary Class 4 komponensek: Super ferrite Chokes, Dark Cap, ESD védelem a csatlakozóknál.

Asus:
Extra: Display port, USB 3. Boost, 5év gari
Teljesítmény: 4+1 fázisú tápellátás, DIGI+ power
Tartósság:TUF komponensek: ESD védelem csatlakozóknál, Alloy chokes, 10K Ti-Caps, TUF MOFSETs

nekem ezek a főbb különbségek, de persze vannak még. MSI meg Asus tűnik a legtartósabb terméknek és az Asrock adja a legtöbb extra pluszt. Esetleg ha valaki lát olyan különbséget ami értelmetlen vagy nincs számottevő gyakorlati haszna az írja meg kegyen szíves.

(#55727) bluyoo válasza perempe (#55723) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom miért kerüli mindenki az egyenes választ arra hogy mennyit szán a lapra? Összesen 5+1 alapvető kérdés lenne ....
A megbízhatóság meg minden egyes kérdező listáján rajta van, ezért sem került a téma összefoglalóba mint kérdés.
Na meg senki nem ajánlana olyan lapot amiről tudja hogy sok beadta a kulcsot. :)
Mindenesetre ha már ekkora titok a kereted az ASRock megoldása megfelelő lehet. Szerintem ha kell a S/PDIF, akkor az már legyen a hátlapon. Végül is az egyetlen egy kikötésed ez volt a lappal szemben. :)

Bazinga!

(#55728) Dalzarus válasza Nova91 (#55726) üzenetére


Dalzarus
tag

Hát ha az Asrocknál figyelembe vesszük az Intel Lant és a háromszorosan aranyozott vga bemenetet akkor az MSI esetében ugyanúgy meg kell említeni a Killer E2200-at és a háromszorosan aranyozott usb-t az egérnek. Így pedig kb szolgáltatások terén is kb egy szinten vannak, ami csak még nehezebbé teszi a választást :-D

[ Szerkesztve ]

(#55729) Nova91 válasza Dalzarus (#55728) üzenetére


Nova91
tag

Killer-t azért nem vettem bele mert az a Lag leszámolásával hírdeti magát, de néztem egy külföldi tesztet meg fórum hozzászólásokat és egyáltalán nem mutatott minőségbeli eltérést. Intel Lannak meg szimplán csak jobb a neve meg gyakrabban használják drágább lapoknál, de hogy mennyire van alapja azt nem tudom.

Egeret meg azért nem vettem bele mert számomra nincs értéke ennek a funkciónak. Azt írja, hogy tartósabb mint az átlagos megoldások a ki-be húzogatások miatt és pontosabban lövök játékokban meg mit tudom én. Húzogatni szoktam ezt-azt, de az egeret nem, meg nem hiszem, hogy játékokban olyan pontosan fogok lőni stb... sztem ez értelmetlen funkció, de lehet nem, nem értek hozzá. Asrock féle aranyozott humbugnak csak azért hiszek jobban mert szerintem VGA műkődésre talán nagyobb hatással lehet mint egy sima egérre. Amúgy meg ha megnézed az Asrock B85 fatality olcsóbb lapot abban is Lag killer cucc van, de h87-be meg inteleset raktak, szóval szerintem ők is érzik, hogy minőségben talán Inteles a jobb. Én ezért inkább Asrock felé hajlottam, de főleg azért mert sok ismerősöm ajánlotta őket, de MSI-ről szinte semmit nem tudok, mert ahogy itt olvasgattam a hozzászólásokat más se nagyon. Isten tudja melyik a jobb, kehet az ember feleslegesen ül a monitor előtt órákat a választ kutatva, csak rá kéne bökni egyre azt csókolom:D

(#55730) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

B85-G43 Gaming-tulajról nem tudok, de egy leírás a H87 Performance-ról Redingitell tollából, nem tudom, segít-e a döntésben...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55731) Nova91 válasza Dalzarus (#55728) üzenetére


Nova91
tag

Amúgy itt egy, az átlagtól viszonylag részletesebb teszt a lapról.

(#55732) Dalzarus válasza Nova91 (#55729) üzenetére


Dalzarus
tag

Én igazából két dolog miatt vacilálok.
Az asrock mellett szól, hogy mindenhol azt írják a neten, hogy az Intel NIC fényévekkel jobb, mint a Killer NIC.
Viszont egy OC MSI gaming kártya fog belekerülni, ez viszont az MSI Gaming lap mellett szól a support meg az állítólagosan jobb ocerlockolhatóság miatt. Asrockhoz például nem is találok supported VGA listát
A többi funkciót én valószínűleg nem használom ki. Ez a két dolog ami miatt nem tudok dönteni.

(#55733) Nova91 válasza Dalzarus (#55732) üzenetére


Nova91
tag

Hát ezek alapján én a helyedben az MSI-t választanám. Nem hiszem, hogy az az Inteles dolog annyival jobb lenne. Nem értek hozzá, de nekem van egy 7 éves lapom és normális a pingem, jól jön a net, nincs szakadozás szóval nem tudom miben tudnak ezek korszakalkotót nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#55734) bogarfx válasza Dalzarus (#55732) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Nekem is MSI Gaming kártyám van, de szerintem tök mindegy melyikbe teszed be azt a karit, ugyanúgy fog teljesíteni bármelyik lapban, nem hinném, hogy ne lenne jó az Asrockba vagy Asusba, mert nincs ilyen supported VGA lista vagy ha nincs rajta. Tuning szempontból sem hinném, hogy jobb az MSI (az Asrockon 8 fázisos tápellátás van az MSI-n meg 6 fázisos, bár ezt én sem tudom mennyire számít).
Nekem az MSI mellett csak a nagyobb név és szebb design szól, esetleg még a tartósság, de ehhez sem értek. Asrock régen nem volt top gyártó hírében viszont mostanra eléggé dicsérik őket(erről nem tudok mit mondani mivel nekem már régóta Giga lapjaim vannak).

[ Szerkesztve ]

(#55735) Dalzarus


Dalzarus
tag

Az Asrock fatal1tynek is van 40ezres verziója amiben a Killer E2200 van szóval annyira rossz mégsem lehet :)
Erről a 15μ Gold Fingerről pedig kb semmit sem találni a neten, senki nem is nagyon alkalmazza az Asrockon kívül, szóval biztos tartósabb, mint harmad annyival, de a háromszoros teljesítmény csak a parasztvakítás része lesz.
Szerintem ec pec kimehetsz lesz a vége :-D

(#55736) Apollo_21 válasza Dalzarus (#55735) üzenetére


Apollo_21
addikt

A Killer E2200-al egyetértek h egy szükséges "jóság", de azzal a részével h msi laphoz-msi gaming vga mert tuti jobb meg stabilabb meg ilyen nyalánkságok tuti butaság....Ha én Biostar lapot veszek és abba oc-zem az msi gaming vga-m ottis megfog feküdni bizonyos órajel felett ha nem bírja..és máshol is...nemlesz jobb tuningba csak mert ugyanattól a gyártótól származik a lap amiben van.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55737) Dalzarus válasza Apollo_21 (#55736) üzenetére


Dalzarus
tag

Tudom én, hogy valószínűleg az is csak parasztvakítás, de így eljutottam odáig, hogy semmi érzékelhető különbség nincs a két lap között, szóval azt veszem amelyik fényesebben csillog :DDD

(#55738) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Gondoltam szólok, hogy időközben az iponon a H87 fatalityre(és ahogy látom az összes Asrock lapra) csak 2 év garit adnak :(((

(#55739) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Tudtok mondani olyan alaplapot 15 ezerért ami még 3-4 év múlva is jól fog futni? Vagy ha ennyiért ne varjak csodát akkor, melyik lap az arketegoria gyöngyszeme?

Köszi előre is ;)

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#55740) Apollo_21 válasza ted_mosby (#55739) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kifejthetnéd...egyébként valszeg nincs ilyen különleges kritériumnak megfelelő!:D
Senki nemtudja garantálni h müködni fog x idő múlva is vagy sem.
Alaplapok amúgy sem szoktak nagyon futkározni..max ha vki épp kocogni viszi....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55741) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

A Gigabyte GA-B85M-D3H lapnál 5000 drágább ugyanennek a H87-es változata. Megéri ezt a felárat? Külföldi fórumokon olvastam, hogy minőségibb alkatrészekkel szerelik.... Ez igaz?

(#55742) ted_mosby válasza Apollo_21 (#55740) üzenetére


ted_mosby
senior tag

Bocsi. A lényeg: az öcsém gépét akarom egy kicsit javítani. Fontos neki hogy tudjon nézni stabilan Live Streamet. Processzort is tervezek venni. Amit kinéztem az AM3 vagy AM2es. Tehát ilyesfajta alaplapok erdekelnének. :) (szólj ha még írjak valamit, mert lehet kifelejtettem ugyanis késésben vagyok.)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#55743) ngabor94


ngabor94
tag

Üdv!
Korábban ajánlottatok nekem egy Asus M5A97 EVO R2 lapot, és lehet hogy ez is lesz, meg olvastam hogy sokszor ezt ajánljátok, szóval nem kell megerősíteni hogy ez jó lesz nekem. Én csak érdeklődni szeretnék hogy milyen más hasonló jó alaplapok vannak még 20-30 árban? Mondjatok nekem neveket, amiket még ajánlani tudtok, szoktatok, esetleg szóba jöhet!

Az konfig már majdnem megvan csak a VGA hiányzik, Proci az az fx6300 lesz, 4gb rammal, ami még megnőhet, ha szükséges. A vidkari pedig egy HD7770-90 esetleg R7 260, vagy egy hasonló nvidia, 650-650ti, ezért majd utánajárok.

[ Szerkesztve ]

(#55744) miresz válasza ngabor94 (#55743) üzenetére


miresz
veterán

(#55745) Kowi84 válasza Kowi84 (#55741) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Pontosan ezt olvastam:

"Giga H87-D3H is much better than B85M-D3H. The H87-D3H goes with all Japan electrolytic capacitor, IOR mosfet, Digital CPU VRM and USB fuses. The B85M-D3H goes with all Taiwan cap, low ESD mosfet...not so good as H87-D3H."

Valaki ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#55746) miresz válasza Kowi84 (#55745) üzenetére


miresz
veterán

Én is körbejártam ezt a témát,mert én is ez a két lap között vaciláltam. Hozzáértők azt mondták,hogy ez badarság. A kondik,mások rajta.De ott is annyi különbség van,hogy az egyiken (B85) 1% tűréshatára van a kondinak,a (H87)-en meg 0,1%-os. Szakik szerint ez elenyésző. A többi meg minden ugyan az a két lapon. Én a B85-öst választottam,de egyikkel sem nyúlsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#55747) lajosx


lajosx
őstag

sziasztok.

Venni szeretnék egy 1150 lapot amibe 4slot van ramnak. Nekem jelenleg 3x4gb-os kitem van használhatom benne?Vagy lassabb lesz mint ha csak 2x4gb használnék? Köszi a választ.

(#55748) ngabor94


ngabor94
tag

Akkor maradok az Asus 97-nél, szóba jött a giga is mert ahol néztem ott 500ft különbség van a kettő között, de nem hiszem hogy bárki is ellenezné, hogy nem a gigát veszem. Meg hát az asusban van tuning, míg a gigában nincs, ha jól tudom. És ha már van, akkor miért ne. Igaz, lehet nem fogom használni, de hátha kedvet kapok hozzá.
30-at szerintem nem költenék rá, mert amire nekem kell bőven megfelel. Nem sokkal tud többet az sem, amivel meg igen, azt úgysem veszed észre átlagfelhasználás közben. Talán annyi hogy azt jobban lehet bővíteni.
De azért köszi, tudni szerettem volna, hogy mik vannak még.
Meg néztem, hogy az M5A97 fajtái közül csak a tuningolhatóságban és a csatik számában van különbség.

(#55749) Kowi84 válasza miresz (#55746) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Tudom, hogy nem nyúlok mellé csak azt nem tudom, hogy az az 5000ft különbség a kettő között megéri-e?

(#55750) miresz válasza Kowi84 (#55749) üzenetére


miresz
veterán

Milyen proci lesz bele? Ha nem kell 6 db sata3 hanem elég 4db sata3 és 2 db sata2 akkor szerintem nem,ér +5e-et a H87.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.