Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) MM válasza ngabor94 (#55900) üzenetére


MM
őstag

De ha ez számít, akkor figyelj rá, hogy az első slot a PCIe x1 legyen a lapon, különben ugyanúgy nem férnek el rajta a legnagyobb hűtők.

Mondjuk tuningos ATX lapoknál többnyire így van.

(#55902) bluyoo válasza ngabor94 (#55897) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nagy általánosságban igen csak a méret ebből adódóan a bővíthetőség. Konkrét típus esetén lehet a tényleges különbségeket ...

(#55898) vhw
Igen van. A hűtését, tápkörét kicsit áttervezték jobb lett valamennyivel.

Bazinga!

(#55903) andaman válasza bluyoo (#55896) üzenetére


andaman
tag

Nyilván nem véletlenül ajánlod az FSP500 60APN 80+ tápot, ha ezt jobbnak találod, akkor az lesz!

Eszem ágában nem volt változtatni, ezek szerint rosszat másoltam be...
Melyik lenne az a 4GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair, alacsony, és nem kit?

(ez az 4GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance (CMZ4GX3M1A1600C9)?)

The man is a snowflake on the river.

(#55904) bluyoo válasza andaman (#55903) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én FSP-t használok meg vagyok velük elégedve. Egy 350-es táp is elég lenne de gondolom később lesz benne dVGA is ha alapból 500-as táppal indítasz. Az FSP Raider jobb lenne de az már nem fér a 100+10% -os keretbe. A CMZ4GX3M1A1600C9 nem alacsony profilú, azt már megindokolták miért nem annyira jó neked. "Útban lehet a nagyobb proci-hűtőknek, és igazából hűtés nélkül is elvannak. Szóval alacsony hűtőset, ha lehet." Szóval pl. a CML4GX3M2A1600C9.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55905) Superleggera


Superleggera
tag

Sziasztok!

Egy jó, minőségi alaplapot szeretnék venni, egy FX-6200-as procihoz. A keret az max 34e. Tuningolni nem szeretném a procit majd. Mit ajánlotok ti?

Köszönom!

(#55906) andaman válasza bluyoo (#55904) üzenetére


andaman
tag

FSP 550W Raider 80+, erre gondoltál?
Már nézegettem...

Amit ajánlottál az kit úgy látom 4GB Dual Channel DDR3 Memory Kit
Én inkább maradnék a nem kit-es megoldásnál.
A 4GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair Vegeance Black LP (CML4GX3M1A1600C9) CL9 annak a "sima" megfelelője?
Most van az Aqua-nál [link]
Nem kit-es megoldás esetén ez minden szempontból megfelelő?

The man is a snowflake on the river.

(#55907) andaman válasza andaman (#55906) üzenetére


andaman
tag

Erre gondoltam:

The man is a snowflake on the river.

(#55908) meszike19


meszike19
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni hogy milyen alaplap is lenne a legmegfelelőbb a következő kofighoz:
Amd Phenom II x6 1055t
Sapphire R9 270x Toxic
2× 4gb DDR3 Kingmax Nano gaming ram
550W Chieftec táp

A keretem körülbelül olyan 30-35k és ha lehetséges a márka Asus.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#55909) Kowi84 válasza ngabor94 (#55895) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Rendesen körüljártam a témát, és erre jutottam:

Gigabyte GA-B85M-D3H 17-18e
ugyanez csak h87 (ha kell a raid illetve a 6db sata3) 21-22e
Asus vanguard b85 23-24e Hosszas évődés után én ilyet vettem.

(#55910) jocomen válasza bluyoo (#55890) üzenetére


jocomen
aktív tag

Ja tényleg, van ott egy kis sz@r: armor_kit_fan

"Most szerinted az a csomó mérnök akik fejlesztik a lapokat egy olyan plusz kiegészítőt gyártanak ami ront az alapterméken? :)"
Nem.
Szerintem a csomó mérnök megtervez valamit, aztán jön egy csomó marketinges, dizájner és közgazdász, aki jól elba... rontja. Azaz közlik velük, hogy ezt meg ezt máshogy kell és akkor majd jó lesz. :O

Na lehet, h így ventivel nem teljesen hülyeség. De léghűtéses procinál tuti csak ront, vagy nem lesz jobb. Az ilyen kis ventik általában jól begyűjtik a port. Vízes háznál meg inkább tennék 1 db nagy, lassan forgó ventit, és szabadon hagynám a lapot.
Mint mondtam, ez csak "dizájn" cucc.

andaman: még az SSD-be hadd kössek bele :))
A Samsung ügyesen próbálja eltitkolni, hogy ez egy TLC típusú vezérlő. Kerestem a névbe, a specifikációba, meg mindenhol, h MLC vagy TLC, de sehol. Aztán végre a marketing rizsába ezt találom:
" Ismerje meg az SSD-k új generációját a Samsung új 3 bites MLC technológiájával, amely minden eddiginél jobb teljesítményt nyújt."
Rafkósak!
Még itt is próbálják MLC-nek feltüntetni- :K A különbség annyi, hogy a TLC várható élettartama kb 1/3-a az MLC típusúnak: Forrás

[ Szerkesztve ]

(#55911) krbC


krbC
tag

Sziasztok! :))
i5-4670k alá nézek alaplapot :DD

Tuning(/B): - Nem húznám meg rendesen, maximum csak ami kötelező :) "kisebb tuning" (főleg hogy csak gyári hűtéssel használnám eleinte)

ASUS Z87M-PLUS

ASRock Z87M Extreme4

GA-Z87M-D3H (rev 1.0)

Gigabyte felé húz a szívem mert 5.000 pénz el olcsóbb. Esetleg van valami olyasfajta különbség melyet laikusként nem vettem észre és megéri azt a plusz felárat a másik kettő?

Köszönöm :R
GP

[ Szerkesztve ]

-gl hf-

(#55912) jocomen válasza andaman (#55894) üzenetére


jocomen
aktív tag

Ház:
A Corsair házba ami jó, hogy a vinyó-helyek el vannak forgatva, és van a hátlapon egy kábelcsatorna-szerűség, amibe el lehet rejteni a kábel-korbácsot. A tetején is van szellőzés, ami szintén jó lehet. De hogy megér-e ez 8k felárat, azt nem tudom.
A CM ház is szép, csak egyszerűbb, és ott a kábelelvezetés nincs annyira kiforrva. Sok vinyónál számít.

Szerintem mindkettő teljesen megfelel, még házventi nélkül is. Az árkülönbözetből egy (ha lehet) 12cm-es ventis procihűtő, vagy akár egy 9cm-es, alapjáraton, + a táp ventijével bőven elég hűtést ad ennek a kis gépnek (armor kit nélkül, természetesen :) ).

RAM:
Alaplap honlapján megnézheted a támogatott memóriákat, de úgy tudom, h asus nem válogatós.
Nálam nem támogatott ramok mentek együtt, 2x512 + 2x1GB, dc-be, oc-be gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#55913) perempe


perempe
addikt

én barom szidom magam, hogy miért vettem pár éve legolcsóbb MA74GM-S2H-t (nehezebben bővíthető, csak 2 ram slot), erre ma nem megvettem a H81M-A-t, amikor csak 4,5K-val drágább a B85M-G! :W

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#55914) jocomen válasza krbC (#55911) üzenetére


jocomen
aktív tag

Szerintem rendben van a giga.
Asus: +optikai hang
Asrock: +optikai hang, esata, jobb hang-chip.
Tuningolni úgyis csak "kupakolás" után tudsz majd komolyabban. :P

perempe: Ha a többi csati elég, és azt a +4.5 k-t RAM-ra költöd, akkor lehet jobban jártál így.

[ Szerkesztve ]

(#55915) vhw válasza perempe (#55913) üzenetére


vhw
addikt

Miért baj a 2 slot?
Nem jobb 4 gigás modulokat beletenni egyből (már amennyiben 8 giga elegendő, vagy hát... van 8 gb-s is...)
Később is könnyebb lesz a nagyobb moduloktól megszabadulni aprón, nem? :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#55916) perempe válasza vhw (#55915) üzenetére


perempe
addikt

ma74gm-s2h-n csak 2 slot van, nehéz bővíteni. a másik lap, amiről írok, az meg p31(-ds3l), hiába a 4 slot, nehéz bővíteni a megkötések miatt.

2x2-vel vettem a h81m-a lapot, meg megvettem a belépő G3220-at.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#55917) vhw válasza perempe (#55916) üzenetére


vhw
addikt

Én is hasonló konfig vásárlását fontolgatom (fapad H81-es lap & pentium). De tudatosan 4 gigás modult vennék bele, ennyire van keret jelenleg, aztán ha úgy alakul mehet mellé egy másik. (mire eljutok odáig, hogy nem elég 8gb ram... már talán megérett lesz a rendszer a cserére, na meg ddr4)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#55918) Pete55555 válasza bluyoo (#55877) üzenetére


Pete55555
addikt

Meg lehet azt szépen is csinálni ;]
Bár most úgy néz ki nem lesz rá "szükségem". Nem lesz plexi a gépházon, amit tervezek :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#55919) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék új gépet összerakni, az lenne a kérdésem, hogy Asrock b85m , -HDS, -GL közül a simában van a magasabb számú hangchip: Realtek ALC892 Audio Codec, a másik kettőben Realtek ALC662 Audio Codec, gyakorlatban ez mennyit számít?

Core i5 4570; Kingston 8GB 1600MHz HyperX (KHX1600C9D3P1K2/8G memória; chieftec ctg 500-80P; CM nse 300 mellé lenne a lap.

Köszönöm a segítséget!

(#55920) Zsivaagoo válasza meszike19 (#55908) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

ASUS M5A97 EVO R2.0 alaplap

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55921) andaman válasza MM (#55872) üzenetére


andaman
tag

Egyszerűbb szinten merült fel bennem ez a kérdés, pontosabban az ASUS VANGUARD B85
érintett a kérdésben?

The man is a snowflake on the river.

(#55922) BomiBoogie válasza bluyoo (#55892) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm! Ez nem tűnik rossznak és valóban nincs elszállva árban sem. Igazából az a gond, hogy akár FM2-es, akár 1150-es alapban gondolkodik az ember, a végösszeg azért nem lesz annyival alacsonyabb az AMD esetében sem. Az értéktartása meg talán még így is rosszabb, mint az Intelnek.

Ami még eszembe jutott: ebben lehet tuningolni, ugye? Tudom, nem ajánlott, de max. elég. :DDD

Azért kérdezem, mert ugye egy dolog, ha a proci tuningolható, de AMD-nél is van olyan, mint az Intelnél, hogy ugye hiába húzható a proci, ha a lap nem engedi?

[ Szerkesztve ]

(#55923) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Atrendezem a mediaPC-met. A pentium g2020 repul az aprora es helyet egy AMD Kaveri APU fogja atvenni.
Valami tapasztalat ezzel van valakinek ? mATX kellene, es egy kis tuningot sem zarnek ki, csak ugy szorakozasbol...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55924) Apollo_21 válasza jocomen (#55876) üzenetére


Apollo_21
addikt

Gondolom ez az "Armor Kit"-es eszmefuttatás csak áprilisi tréfa volt részedről...nemminden arany ami fénylik..vagyis nem minden esetben jelenti azt amit magyar-ra lefordítva kapunk..nem nem hőpáncélt jelent, és nem is hőpajzsocskát ami majd megfogja a meleget hogy jól forrósodjon a lapod tőle..nemígy kell felfogni...teljesen kifacsartan kell gondolkodni olykor ha angol szavak kerülnek lefordításba, én még mindíg úgy gondolom h a Thermal Armor...mint "dolog" az egységes, az egész lapra kiterjedő légáramot vagy hő elvezetést oldaná meg a kis gyűszűnyi ventiével felszerelvén...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55925) miresz válasza BomiBoogie (#55922) üzenetére


miresz
veterán

Ha K-s procit veszel bele,akkor lehet tuningolni,de egy mITX lapban nem ajánlott! :N

(#55926) BomiBoogie válasza miresz (#55925) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor meg minek veszek K-s procit, nem igaz? :)
Pedig jó ára van ennek az FM2+-nak.

Azért, ahogy nézem a bencheket, FHD-ra még mindig fontosabb a VGA, ráadásul én semmilyen, a tesztekben szereplő, tehát a legtöbb erőforrást igénylő játékkal nem játszom.

(#55927) andaman válasza jocomen (#55912) üzenetére


andaman
tag

Mint írtam a Cooler Master Force 500 fekete ház (FOR-500-KKN1) (11690 Ft) esetében csak egy ventillátort kell egy jobb minőségre cserélni esetleg.
HDD: 1 fiókban, 1 beépítve.
Későbbi maximum: Intel Core i5 3,2GHz 1150 i5-4570 esetleg egy VGA650 körüli kártya.
Milyen konkrét procihűtőt ajánlanál?
(A konfigurációt még bemutatom a memóriás és a házas fórumon is, aztán megrendelem.)

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#55928) jocomen válasza Apollo_21 (#55924) üzenetére


jocomen
aktív tag

Túl optimista vagy. Azt a gyűszűnyi ventit valószínűleg azét adják a kit mellé, h ne legyen melegebb a lap, mint nélküle. Max 10 cm-ig lehet ér valamit, amíg tele nem tömi porcicával. De 15 cm-re már sztem nincs érezhető hatása.
Ezekre az axiál ventillátorokra jellemző, hogy ha bármi akadályt teszel az útjába, a levegő áramlása drasztikusan leromlik. Ezért, ahol hosszú vezetéken, vagy akadályokon kell keresztül nyomni a levegőt, általába centrifugál ventillátorokat használnak.

Itt a levegő útjába elég sok akadály van: hűtőbordák, aljzatok, kondik,... még maga a burkolat vonalvezetése is szögletes, tele törésekkel, azaz nem aerodinamikus.

Továbbra is tartom, h ez egy dizájn termék, ami moddereknek való. Annak tényleg elég pofás is. Bevallom, nekem is tetszik, és ha nyitott konfigot építenék, csábítana egy ilyen megoldás.

Ennyi az én érvelésem. De ha tudsz mutatni egy tesztet, ami megcáfol, akkor hajrá, nyitott vagyok!

(#55929) andaman válasza jocomen (#55910) üzenetére


andaman
tag

Ajaj :F
SSD-re Te milyen konkrét memóriát javasolnál?

The man is a snowflake on the river.

(#55930) aleister


aleister
veterán

Urak, az MSI Z87-G45 Gaming-re valami ellenvélemény? Ismert konstrukciós vagy szériahiba?

Esetleg hasonló kategóriában valami jobb vétel?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55931) miresz válasza BomiBoogie (#55926) üzenetére


miresz
veterán

Azt nem mondom,hogy egy alulfeszelős 4Ghz-s tuning nem fér bele. ;] :)

Milyen VGA-d van mellé?

(#55932) Apollo_21 válasza jocomen (#55928) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sajnos sem saját sem netes tapasztalat nincs, egyszerűen én csak próbálom derűsen és nem puszta marketingként felfogni az "Armor"-t. Optimálisabb, eloszlóbb hőleadást gondolok a háttérbe ezt amíg világ a világ tartani fogom, persze nemlesz tőle -10fokos semmi.
Én nemtudom igazolni h lenne valóban célja..pedig szeretném, ugyh lezárhatjuk, nemtudom cáfolni se megerősíteni,de rosszakat nemnagyon olvastam.
Egyszerűen a márkához való rajongás..kötődés..bízalom, ami miatt kiütötte a biztit h na ez tuti rossz és h fő a lap alatta...mert ezt nemtudhatjuk, de ha volt ilyened és ezt tapasztaltad akkor értem.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55933) jocomen válasza andaman (#55927) üzenetére


jocomen
aktív tag

Ez az i5-re is elég: cm_hyper_212_evo,
vagy ha nagyon elszalad veled a ló, akkor: alpenfoehn

A haswell-ekről tudni kell, h az Intel gonoszságból rossz minőségű hűtőpasztát rak a procik kupakja alá. Így a nagyobb példányok: i5, i7 elég melegek. A problémára 2 megoldás van:
1. alulfeszeled. Ebben ST05 tud segíteni.
2. kupakolod, vagy kupakoltat veszel. Ez abból áll, hogy leszedik a kupakot és kicserélik a pasztát valami normálisra. 20-25 fokot lehet vele nyerni, de ugrik a gari.

SSD ügyében tájékozódnom kell. A lényeg, hogy mlc típusú legyen, azaz 2 bit / memóriacella. Aki tájékozottabb, ajánljon valamit.

(#55934) g@bo válasza MiklosSaS (#55923) üzenetére


g@bo
nagyúr

miért lesz jobb a kaveri? :F

(#55935) MiklosSaS válasza g@bo (#55934) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem tetszik ahogy a pentiumban levo IGP vegzi a dolgat. Szeretnek egy kicsivel jobbat, de nem kell dVGA. Processzor eroben rendben van, jo kis cpu de kell a jobb IGP.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55936) jocomen válasza Apollo_21 (#55932) üzenetére


jocomen
aktív tag

Biztos nem fő meg a lap alatta. Egyszerűen csak dizájn termék. Ha erre kell, akkor nyugodtan vegye meg bárki.
Talán valami haszna is van a kis járatoknak, ha olyan procihűtőt tesz fel, ami a lap felé fúj. Csak a kis ventit meg kell akkor fordítani, h szívóra, és ne dolgozzanak egymás ellen. Ilyen procihűtővel azonban a levegő kit nélkül is szétterülne az alaplapon, tehát pluszt nem ad hozzá. A csatlakozók elhelyezése meg kötött, tehát sose fogják a hűtésnek alárendelni, mert nem is szempont. Aminek kell hűtés, azon van borda.
Semmilyen hátrány nem éri azt, akinek nincs ilyen műanyag takaró lemeze. És semmilyen előny azt, akinek van. Csak szép.
De ha van, akkor kell alá venti is (és nem árt egy befelé fújó procihűtő).

(#55937) BomiBoogie válasza miresz (#55931) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen VGA legyen? :D
7790 és 7870 a két határ, előtte 7850-em volt, azt sem használtam ki teljesen, mert az új AAA címek nem is vonzanak, és időm sincs rájuk.

Ezt már leírtam, elnézést, amiért ismétlem magam magam.

Viszont FHD-ra úgyis inkább a VGA számít, mint a proci, szóval csak kéne valami.

[ Szerkesztve ]

(#55938) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#55937) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

7870

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55939) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#55938) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor tehát a kérdés:
Megéri-e az ASUS H87-I PLUS a H81-I PLUS ellenében?

Ahogy nézem, más a hálózati vezérlő, meg az egyiket 6 SATA III van, a másikon csak 3, de nekem az is bőven elég.

Illetve valami remote control van a H87-en, de nekem nem elsősorban home theater PC-nek kell.

sasmadár:
Köszönöm, nem akarok már többet offolni, még a platform sem biztos, bár hajlok a 1150 fele, noha az APU is csábító, de az azért korlátozott, és szerintem az értékét sem tartja annyira.

Kérdés: van olyan 1150-es nem tuningos lap, amiben van WiFi?
Válasz: nincs. :)

Bár, ha meg mondjuk 10k-val drágább a wifis lap, akkor inkább vesz egy USB sticket az ember...

[ Szerkesztve ]

(#55940) g@bo válasza MiklosSaS (#55935) üzenetére


g@bo
nagyúr

mediapc ben is jó az intel igp... tény, hogy az amd s jobb, csak ott meg a proci.... sose volt ilyen jó. ;)

kiváncsi leszek erre a kaveri mesére, nagyon titokzatos az amd, bulldozer is igy inditott aztán nagy füst kis láng.

(#55941) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#55923) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

TaylorPro tapasztalatai: 1. , 2.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55942) BomiBoogie válasza BomiBoogie (#55939) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt írták:

H81 lapot nem tennék egy i5 alá már.
ASROCK B85M-ITX.

Akkor a B85 jobb, mint a H81? :F

(#55943) Mahrenburg válasza BomiBoogie (#55942) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A H81-es lapka csak 2 memória-slotot kezel, de mivel ITX-lapról van szó, amúgy is csak 2 lenne, ezen kívül csak 4 Sata-portot, de ez Neked elég, így ez sem hátrány, továbbá a PCIe-slot csak 2.0-ás. Ha ezek a tulajdonságok megfelelnek Neked, akkor a H81-est is választhatod.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55944) bluyoo válasza andaman (#55907) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha ennyire ragaszkodsz hozzá ... igen az jó lesz. És igen erre a tápra gondoltam Középkategória csúcs belsővel: FSP Raider táp

(#55910) jocomen
Ok nem próbállak meggyőzni semmiről ..... Bár ez:"Szerintem a csomó mérnök megtervez valamit, aztán jön egy csomó marketinges, dizájner és közgazdász, aki jól elba... rontja. Azaz közlik velük, hogy ezt meg ezt máshogy kell és akkor majd jó lesz" kicsit összeesküvés-elméletszagú. :DDD
Az SSD-vel kapcsolatban. Mint mindig nem lehet egy termét nagy általánosságban .... Samsung SSD 840 EVO: evolúciós lépcső ugyancsak Oliverda tollából.
Amúgy az első üzletben (is) ahol néztem jelölve van az MLC nem nagy titok. :)

(#55912) jocomen
"armor kit nélkül, természetesen " Ahhoz a laphoz nincs .... ;)

(#55918) Pete55555
Valamire emlékeztet ez a ház. De nem jövök rá mire ... :)

(#55927) andaman
Szia skodasuperb! :N Tudtam hogy ismerős a sztori ....

(#55933) jocomen
Őőő tuningmentes CPU-k és egyelőre egy Pentium ..... Komolyan szükségét látod a kupaktalanításnak és a 10K-s hűtőnek?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55945) chungee


chungee
addikt

Napot!

Hozzáértő tanácsot szeretnék kérni. A következő versenyzők közül melyiket vegyem meg:F Nincs nagyígényem: valamilyen i3-mal szeretném futtatni, 4GB RAM-mal, no tuning, no multi GPU, alkalmi játékok futtatására.

1. versenyző
2. versenyző
3. versenyző
4. versenyző
5. versenyző

Egyelőre ennyi, de lehet, hogy bővülni fog még. Azért írtam le, hogy könnyebben visszataláljak a versenyzőkhöz :B

[ Szerkesztve ]

(#55946) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#55941) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R :R :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55947) bluyoo válasza chungee (#55945) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha nem lesz tuning miért csak tuninglapokat nézel? Ráadásul több foglalattal. :) Pontosan milyen CPU? Mennyi a kereted?

Bazinga!

(#55948) andaman válasza jocomen (#55933) üzenetére


andaman
tag

A G3420-re most nem tennék egyedi ventillátort .
Erősebb processzornál később újragondolom.
Bonyolultabb megoldásokba ( alulfeszeld) magamat ismerve nem igen fognék...
Garanciát befolyásoló akciót inkább kerülném.

SSD ügyben várom a fejleményeket.

The man is a snowflake on the river.

(#55949) Tomko78 válasza bluyoo (#55947) üzenetére


Tomko78
őstag

én azért egy Asrock 990 FX Fatal1ty killert is bele tettem volna , csak hogy egy csúcs lap is legyen benne ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#55950) chungee válasza bluyoo (#55947) üzenetére


chungee
addikt

Most jelenleg ezek a lapok állnak rendelkezésemre. Az is nagy segítség lenne, ha erősséguk szerint sorrendbe állítani őket.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.