Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) jim bcs válasza Apollo_21 (#56300) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem gyári, a hűtő az egy Xigmatek Dark Knight SD1283 Night Hawk Edition és egy i5-4570-et hűt hangtalanul

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56302) Apollo_21 válasza jim bcs (#56301) üzenetére


Apollo_21
addikt

Csinos:) Grat a cumóhoz! Igényes :R Bár kissé szokatlan számomra ez a fajta bevonat:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56303) BomiBoogie válasza jim bcs (#56299) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, jónak tűnik és az ára sem vészes. Az mondjuk fura, hogy elvileg 5 év garis lenne, de a boltban csak 3-at írnak. :F

(#56304) bluyoo válasza Apollo_21 (#56302) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig a Kerámia bevonatot nem egy rossz dolog. Az Asus TUF lapoknál is alkalmazták CeraM!X név alatt.

(#56299) jim bcs
Miért van fordítva a venti a bordán?

(#56303) BomiBoogie
Magyarország .... vagyis inkább a beszállítók .... Akár anno az ASRock lapoknál! :(

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56305) jim bcs válasza Apollo_21 (#56302) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

köszi de nem az én gépem, ez a sógornőmé és jövő hó elején fogadja a GTX770-et

(#56303) BomiBoogie
nálunk mindenhol 3 év van, a +2-t az asus adja, ezekhez a lapokhoz van egy program amit ha feltelepítel akkor jön egy ablak amiben arra kér hogy regisztráld a lapot ez az Asus-Member saját progija de regisztrálhatod magad is külön a progi nélkül vagyis nem árt, a vásárlástól számított 5 napon belül regelj és innen él az 5év garancia

(#56304) bluyoo
szívón azaz vákumon majd 2x-er hatékonyabb minden hűtő itt jelen esetben 27-30fokos a proci 600rpm mellett alapon_terhelésen 35fokig sikerült járatni és ami nem elhanyagolható nem porosodik annyira mintha tolná a levegőt

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56306) BomiBoogie válasza bluyoo (#56304) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez is érdekes, Haswellnél valóban nincs már a +4-es lehetőség...

So believe it or not, an i5-3570 (non-K) is faster at max Turbo than an i5-4670 (non-K).

[ Szerkesztve ]

(#56307) bluyoo válasza jim bcs (#56305) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"szívón azaz vákumon majd 2x-er hatékonyabb minden hűtő" Hát én ezt nem így tudom hanem éppen fordítva! :DDD Nem potyára teszik minden hűtőre úgy a ventilátorokat.

(#56306) BomiBoogie
"So believe it or not, an i5-3570 (non-K) is faster at max Turbo than an i5-4670 (non-K)." Már ha olyan lapot tesz alá ahol megjátszható a szorzózáras tuningja .....
szerk.: De akkor sem vagyok benne biztos hogy jobb/erősebb lenne az említett Ivy, sőt.....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56308) BomiBoogie válasza bluyoo (#56307) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Még a végén 3570K lesz. :D

(#56309) bluyoo válasza BomiBoogie (#56308) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem aludj rá vagy kettőt! :) Nemrég még az I3-on gondolkodtál! :DDD

Bazinga!

(#56310) jim bcs válasza bluyoo (#56307) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én is amúgy tudtam :D de 6 éve egy külföldi tesztben láttam ebben a formában és azóta mindkét variációt kipróbálom minden hűtőn és eddig a szívó győzött, ha nem tévedek hasonló tesztet vagy 2 éve csinált valaki itt a PH-n is

ettől függetlenül találkoztam olyan hűtővel ahol mindegy volt hol van a venti

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56311) BomiBoogie válasza bluyoo (#56309) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Fene se tud rajtam kiigazodni. :D

(#56312) Pete55555 válasza BomiBoogie (#56293) üzenetére


Pete55555
addikt

Giga mATX
Giga mITX

Na most szerinted ? :D
Van H81-es Giga ITX 23-ért is, de mondjuk azt meg nem venném, mikor 25 a B85-ös.
Ha megnézed, a többi alaplapgyártónál is hasonlóan alakulnak az összegek.
És ott az ajánlott Vanguard 25-ért, ami nemkicsit jobb, mint a hasonló mITX-ek

Bitfenix házat nézd meg majd, mert ugye a mATX elrendezése másabb, nem tudom abba ugyanannyi HDD/ODD/venti fér-e stb.

(#56292) bluyoo
Mondom én látod, hogy be kellene rakni 1. hsz-be ;] Mondjuk 1 linket :B

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#56313) matejozsi2


matejozsi2
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy egy régebbi ASUS P5KPL-AM alaplapba milyen proci tehető bele max., ami a lehető legjobb teljesítményt tudná adni (használtban)?

Köszi.

(#56314) ctrlaltdel13 válasza bluyoo (#56286) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Olyan lapra gondoltam, ami elbirná a k-s procit picit meghuzva is.
Uj ár kb 50 körül az jó,mert akkor 30-35 körül használtan megkapom.

(#56315) BomiBoogie válasza Pete55555 (#56312) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, tudom, hogy más az elrendezés, de az a baj, hogy a CoolerMaster 130-on kívül nincs "igazi" ITX-es ház, mert a Bitfenixek mind nagyok és drágák, akkor meg már mATX is lehet bennük.

Én 1 db SSD-t használok, úgyhogy a bővítőhelyek hidegen hagynak. :D

(#56316) anytime válasza bluyoo (#56309) üzenetére


anytime
őstag

Deja vu ... :)

Epp tegnap meseltem az Asszonykamnak, hogy a konfigom egyes elemei, lassan betoltik / betoltottek az 1 evet :)

Csigu!

A Lian-Li-k es a SilverS-k nem jonnek be?

[ Szerkesztve ]

(#56317) BomiBoogie válasza anytime (#56316) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az a gond, hogy itthon azok is olyan árban vannak (20k+), hogy akkor már inkább a Phenom mATX. Elvégre Bitfenixben nincs értelme az ITX-nek, mert ugyanakkorák a házak, mint az mATX.

(#56318) anytime válasza BomiBoogie (#56317) üzenetére


anytime
őstag

En sem mondtam, hogy ki is huzza az 5 evet a kuckom ..., boven belemegy az mATX es ott jobb az ar / ertek, ez igaz.

Amikor agyalgatok, akkor nalam is az a kerdes, hogy milyen, aprobb hazat vehetnek a jelenlegi belsosegnek, mivel amire nekem kell a gep, azt nevetve megfutja, sot ... :)

Szoval egy jo kucko meg nekem is varos, majd 5 ev mulva :)

(#56319) BomiBoogie válasza anytime (#56318) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez a gond, hogy az mATX alaplap nekem felesleges, az ITX-szel viszont nem vagyok beljebb, mert nem kisebb érdemben a konfig. :(

(#56320) Pete55555 válasza BomiBoogie (#56319) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez is 20e Ft, de baromi szép
PH teszt

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#56321) BomiBoogie válasza Pete55555 (#56320) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi. Igazából most már csak az a kérdés, rávisz-e a lélek, hogy kiadjak +15k-t a Bitfenix házért és akkor mATX lesz, vagy marad a CoolerMaster 130, és akkor lesz ITX. Mert a többi alkatrész nagyságrendileg ugyanannyiban kerül.

[ Szerkesztve ]

(#56322) bluyoo válasza Pete55555 (#56312) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Mondom én látod, hogy be kellene rakni 1. hsz-be Mondjuk 1 linket "
Most szedtünk ki belőle .... miért tennénk bele? :DDD
De írd meg majd BomiBoogie beleteszi ha gondolja. :)
Este majd átküldöm a téma összefoglalót.

(#56311) BomiBoogie
Majdcsak jön az isteni szikra! :)

(#56314) ctrlaltdel13
Hát nem hiszem hogy Haswell alá annyi használt lap lenne ....
De pl. az Asus Z87-PRO minden földi jóval. :) Már inkább felső kategória.

(#56316) anytime
Lassan ideje fejleszteni! :DDD

(#56305) jim bcs
Hát én kételkedem ebben ... :R Nem hiszem hogy egyik gyártó egyik mérnöke sem jött volna erre rá. De majd kipróbáljuk ha legközelebb szétszedjük a vasat. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56323) BomiBoogie válasza bluyoo (#56322) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nagyjából kezd már összeállni. A VANGUARD szimpatikus (kár a 3 év garanciáért...), illetve egy 4570 tűnik mellé a legvalószínűbbnek.

A tuning jó móka, de úgyis a VGA többet számít, másrészt meg mire gyenge lenne a proci... tudjuk a sztorit. :D

(#56324) anytime válasza bluyoo (#56322) üzenetére


anytime
őstag

Most, hogy épp a kiegészítő bútorokat is legyártottam méretre :)

(#56325) Sakka


Sakka
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy filózok egy ASROCK Z77 Extreme 4 és egy ASUS P8Z77-V LX2 mellett, s melyik lenne jobb választás? Minőség, és kiszolgálás szempontjából. :R
Vagy esetleg tudtok e ajánlani valamit ami némi tuningra 3570K procira jó lehet :R
?Core I5 3570K procimat szeretném egy kicsit megaprítani. Nem az egekig, csak 4.4,2 gh környékére. :U

(#56326) aleister


aleister
veterán

Azt meg tudjátok mondani, hogy a munkaállomásokba szánt WS lapok miben különböznek egy átlag pc mbo-nál?
Természetesen a szimpla cpu foglalattal szereltre gondolok (pl Asus Z87-WS, Asrock Z77 WS, stb).

Valahol azt olvastam, hogy az olcsóbb workstation lapok tulképpen megegyeznek egy drágább hétköznapi mbo-val. Így feltételezem a minőségi alkatrész magyarázza a magas árat. Tehát kb mint egy TUF, ROG, Military Class components, stb szintű alaplapnak felelnek meg?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#56327) BomiBoogie válasza bluyoo (#56322) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mégis az ITX-en gondolkodom... :D
Olcsóbb, kisebb a háza (CM 130), maximum feldobom egy cuki rózsaszín ledes ventivel. ;]

(#56328) minek?:S válasza Mahrenburg (#56179) üzenetére


minek?:S
őstag

Igazából egy i5 4570 alá lesz, tehát nincs "K". Nekem is jobban tetszik a B85ös, csak, pcx-en 23,5k a B85 Killer, és 24,2k a H87 Performance. Így is jobban megéri a B85ös?

Üdv.:M.

(#56329) bluyoo válasza BomiBoogie (#56323) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen kár azért a -2év kiskergaranciáért. Viszont az Asus-nál ugye reg. után .... ahogy Jim bcs írta lehet érvényesíteni.

(#56324) anytime
Igazi ezermester! :)

(#56327) BomiBoogie
"feldobom egy cuki rózsaszín ledes ventivel" Kicsit más mint mások mi? ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56330) bluyoo válasza Sakka (#56325) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Egy kerettel könnyebb lenne válaszolni, de a két lap közül talán az ASRock jobb vétel.

(#56326) aleister
Csak végig kell böngészni a gyártók adatlapját máris rájössz miért is annyira drágák ezek a lapok.
P8Z77 WS , Z87-WS.
Pl. a 6+4+2db SATA3 csati nem éppen átlagos, vagy éppen a négy x8-os módra képes PCIe 3.0 slot a dupla Intel LAN , ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56331) BomiBoogie válasza bluyoo (#56329) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Lehet valami olyan szempont, hogy jó legyen az alaplapi hangkártya,vagy felesleges, inkább néz az ember külön?

Nekem csak fülhallgatóm van, de pl. az ASUS Xonarral anno sokkal jobban szólt, mint az alaplapival, tehát azért lehetett érezni a különbséget.

(#56332) bluyoo válasza BomiBoogie (#56331) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát mITX méretnél ugye nem kérdés! :D Bár USB-s megoldások is vannak. Füleshez még kényelmesek is lehetnek (pl. "olcsóbban" a Xonar U1-es változata). Bár nem vagyok annyira tájékozott ebben a témában.
Mindenesetre szerintem is jobb egy külön hangkártya, de ahhoz nem ártanak komolyabb hangcuccok is, hogy igazán értelme legyen. Bár az én "filléres" Xonar DG-m is jobbnak bizonyult a fülesemhez.
Viszont nem hiszem hogy egy átlag felhasználó komoly minőségi különbségeket hallana az átlagos hangszórókon. Legalábbis ami megindokolná a pl. a +20K-s kiadást. Főleg hogy az alaplapgyártók egyre több komolyabb megoldással rukkolnak elő.
Ha meg komolyabb eszközökkel rendelkezik, több mint valószínű nem kérdés számára hogy pl. szükséges e neki egy drágább hangkártya.
Szóval megint ott tartunk hogy az igényeidet te ismered! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56333) cunnir


cunnir
tag

Sziasztok! ezt lapot érdemes e megvenni: Gigabyte GA-970A-UD3P? mert a mostani az elég gyenge :U

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#56334) bluyoo válasza cunnir (#56333) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Érdemes! Bár inkább az Asus M5A97 EVO R2.0 -át javasolnám.

Bazinga!

(#56335) cunnir válasza bluyoo (#56334) üzenetére


cunnir
tag

Köszönöm! és árban is megegyezik kb :R ezzel a lappal lehet egy kicsit húzni a procit is nem?

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#56336) bluyoo válasza cunnir (#56335) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Persze hogy lehet benne húzni a FX-8120-at. :) Elég jó tuningpotenciával rendelkező lap és ugye árban sincs elszállva.

Bazinga!

(#56337) cunnir válasza bluyoo (#56336) üzenetére


cunnir
tag

Még 1x köszi ez lesz a befutó akkor :R

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#56338) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

i7 4770k alá milyen gamer lapokat ajánlotok 60e ft ig kb, +-
Stabilitás, OC lehetőségek előnyben.

(#56339) #59070464


#59070464
törölt tag

Elfogott az ITX láz. Igaz csak ma délutántól kezdve. Láttam az új Mac Pro-ról egy videót. Na mondom, ha már úgyis a platform váltást tervezem és még kis időm is van míg kivitelezni tudom, elkezdtem nézegetni az ITX lapokat. Hát nem vagyok boldog az árukat láttán. :) Teljesen lemondtam a H87 és Z87-es lapokról. A B és a H között a RAID a lényeges különbség, az pedig engem sosem érintett és nem is fog. Stabilitásra vagyom, így a pénznyelő (Z/K és 15k-s hűtővel szerelt) tuning gépeket is természetesen elkerülöm (hát ezt is megéltem).

A proci legalább egy i5-4570 lesz. Ennél lejjebb nem megyek, mert a "jóval" gyengébb és alig olcsóbb. Viszont az i5-4670 +5k. Hát az a 200 MHz nekem (és remélem másnak sem ér) 2k-nál többet, szóval egy 4570-re kell építkeznem.

Asrock B85M Pro4 vs Asrock B85M-ITX = 17k vs 24k
Viszont 24k-ért már van Asus Vanguard B85...

Nem egyszerű. Francért olyan drága az ITX, amikor butább is. Igaz nekem csak
- egy i5-4570 megy rá
- 2x4 GB memória
- egy 7790 VGA kártya
- a CPU hűtő
- legfeljebb 2 db házventi
- 1db SSD és 1db HDD
...semmi egyéb.

Szépek ezek a kis kocka Lian Li, SilverStone és Bitfenix házak. :O :))

[ Szerkesztve ]

(#56340) Womb válasza #59070464 (#56339) üzenetére


Womb
senior tag

Asus Vanguard mATX fronton nagyon ajánlott, ha stabilitásra vágysz, és semmi hókuszpókuszra.
Az elvárásaid alapján, bőven megfelelő a B85 chipset.

(#56341) bluyoo válasza Jonahun79 (#56338) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ragaszkodsz a "gamer" -nek bélyegzett lapokhoz? :) Vagy esetleg az Asus Sabertooth Z87 szóba jöhet? TUF szériás lap 5év garanciával.
Ha ragaszkodsz hozzá akkor pl. Asus MAXIMUS VI HERO, MSI Z87-GD65 Gaming, ASRock Fatal1ty Z87 Killer, ...

(#56339) NewmanHD
Van kérdés is? Vagy csak megosztod a vívódásod az ügyön? :DDD
Viszont mint mostanában le is írtam párszor én maradnék a mATX vonalon. Kevesebb kompromisszumot kell kötni és könnyebb, egyszerűbb vele vasat építeni. Ha az ár értéket nézzük (ha már a CPU esetében feljött) akkor meg végképp mATX. Szóval részemről +1 a Vanguard-nak ami ugyancsak a fent említett TUF szériába tartozik (csak éppen a legkisebb/legolcsóbb az első nem tuning chipset-es darabja).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56342) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

MSI Z87-GD65 lapról mik a vélemények? Sok jót olvastam róla, jó az árfekvése is, 4770k enne bele, és majd OC is kerülne rá idővel.

(#56343) csab1


csab1
csendes tag

I5 4670K-hoz milyen z87 ATX lapot vegyek, Asrock Extreme4, Asus-A vagy msi g45 gaming? Gigabyte-nak van középkategóriás tuninglapja ilyen áron?

(#56344) bluyoo válasza csab1 (#56343) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze van a Gigának is .... pl. a GA-Z87X-D3H.
Ha Asus akkor inkább kicsivel drágábban a Z87-PLUS-t.

Bazinga!

(#56345) #59070464 válasza bluyoo (#56341) üzenetére


#59070464
törölt tag

Áh, csak vívódok, mint BomiBoogie. A vívódásom levezetése azért is volt jó dolog, mert így részek megerősítést vagy lebeszélést nyernek. A Vanguard-al az a "gond", hogy kék Vengeance memóriáim vannak, ami borzalmasan fog kinézni benne (vannak is ilyesmi képek a neten). :D Nem nyitogatom a házat, de vagyok olyan idióta, hogy ez zavarjon. :D Biztos vannak így többen és bár elismerjük, hogy mi vagyünk kisebbségben, de legalább azt is elismerjük, hogy ez nem normális. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56346) bluyoo válasza #59070464 (#56345) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát új RAM-okat kell venni! ;] Nem hinném hogy gond lenne a régi kit-et elpasszolni.
KINGSTON 8GB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3LK2/8GX "XMP Profile #1: D3-1600 CL9-9-9 @1.35V" Szerintem nem lenne rossz váltás.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56347) #59070464 válasza bluyoo (#56346) üzenetére


#59070464
törölt tag

Corsair-t Kingston-ra? ;]

(#56348) csab1 válasza bluyoo (#56344) üzenetére


csab1
csendes tag

Értem, köszi! :R
És mi a különbség a 2 lap között? GIGABYTE GA-Z87X-D3H vagy Gigabyte GA-Z87-D3HP

(#56349) bluyoo válasza csab1 (#56348) üzenetére


bluyoo
nagyúr

GA-Z87-D3HP (rev. 1.x) GA-Z87X-D3H (rev. 1.x)
A D3HP egy olcsóbb változat, vagy ha úgy tetszik a D3H egy extra kiadás. Többek között a D3H erősebb tápkört kapott és persze combosabb VRM hűtést és többek között már támogatja az SLI-t is nem csak a CF-et.

(#56347) NewmanHD
Ez nem is kérdés! :P

Bazinga!

(#56350) csab1 válasza bluyoo (#56349) üzenetére


csab1
csendes tag

Akkor még át gondolom azért, mert most is giga lapom van, de ha annyival jobb az asus akkor lehet azt veszem vagy asrock. :D Köszi a help-et! :R

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.