Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) old_artist


old_artist
addikt

Üdv Mindenkinek!

Egy új konfigot rakok össze a fiamnak (is), s mivel nem vagyok a jelenlegi alaplapokban otthonos, ezért itt egy kis segítséget kérnék. :R

1. Mennyit szánsz az alaplapra? - ~40e, de van kiszemeltem már (egyértelműen Intel s1150-ben gondolkodva): Asus H87M-Pro (27e), Asus Z87-PLUS (37-41e) vagy esetleg pl. egy GA-Z87MX-D3H (32e), 2-3 dolog ami fontos, hogy legyen DisplayPort 1.2 csatlakoztatási lehetősége (MST) technológiával (4kx2k-s monitor meghajtására is - HDMI kizárt az MST miatt) és Intel LAN (de ez nem létkérdés), és Intel HD Graphics 4400/4600 legyen rajta, ami támogatja a 3 kijelző egyidejü használatát..

2. Milyen hardverek alá szeretnéd? - Intel Core i5-4670K vagy i5-4670 processzor, 1xSSD (Samsung 840Pro) + 2xHDD, Samsung vagy Sony Optiarc DVD-RW, min.8Gb XMP Kingston HyperX kit ram (vagy esetleg Corsair), a későbbiekben (esetleg) egy nVidia GTX7xx

3. Szeretnél tuningolni vagy nem? - nem, vagy csak minimálisan a rendszerből adódóan

4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) - 4x USB3 (Boost) és ~4xUSB2, 2x SATA3 6.0 Gb/s és 4x SATA2, 1xPCI-e 3.0, RAID

5. Milyen a monitorod csatlakozása? - csak DisplayPort (3x Dell U2414H Multi-Stream Transport (MST) technológiával összefűzve), de a későbbiekben 4kx2k monitor is.

A konfig főként munkára kell (PS, Illustrator, Quark, InDesign), de játékra is "aránylag" megfelelő legyen (pl. Crysis 3, call of duty ghosts, Battlefield 4), ha meglesz a VGA kártya.

Előre is köszönöm a válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#55302) bluyoo válasza old_artist (#55301) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
1. A keret ok, bár a kinézett lapok között aztán van tuning és nem tuningra való lap is. :)
"és Intel HD Graphics 4400/4600 legyen rajta" A grafikus mag már a CPU-ban van szóval ez a választott CPU-n múlik. Mindkét említett CPU-ban Intel® HD Graphics 4600 van i5-4670 vs. i5-4670K
2.Hát legalább azt el kellene döntened pontosan milyen CPU lesz. Mer az egyik szorzózáras (i5-4670) a máik meg zár nélküli tuning CPU (i5-4670K).
3.Akkor nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55303) old_artist válasza bluyoo (#55302) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, ha jól sejtem, akkor a "Z"-s alaplapok a tuningolhatóak, azért is írtam a két CPU lehetőséget, hogy amelyik alaplapot ajánjátok a legjobban, azt a CPU-t venném.
Soha nem tuningoltam, csak amit az alaplapi rendszer felkínált, ezért nem létkérdés a számomra, bár a fiam már nem így gondolkodik (játék) - akkor talán legyen a i5-4670K.

Köszönöm a linket, s látom, hogy HD4600 "van" a CPU-ban.

Egyébként az Asus lap felé hajlok - de természetesen ha van jobb megoldás ~40e környékén, azt is megfontolom!

[ Szerkesztve ]

(#55304) bluyoo válasza old_artist (#55303) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen a "Z"-s lapok kifejezetten tuninglapok. "Egyébként az Asus lap felé hajlok" Annyiért jó választás a Z87-PLUS! :K
Bár szerintem a tuningmentes vas is simán megfelelne (ezek a CPU-k alap órajelen is combosak) az igényeidnek, és nem kellene új hűtőt sem beszerezni. Játékra is tökéletesen elég a legtöbb VGA mellé.
Bár ha a keret megvan a tuningra is miért ne! :)
Ha netán mégis szorzózáras CP mellett döntenél az Asus H87-PRO-t ajánlanám . Így csak a lapon fognál vagy 10K-t plusz a CPU hűtő .... Pedig az egyik legjobban felszerelt H87-es lap.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55305) old_artist válasza bluyoo (#55304) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, talán a tuningmentes lap is megfelelő lenne, s talán nem az általad linkelt Asus H87-PRO-t választanám, mivel microATX-es házban lesz, ezért a Asus H87M-PRO-ban gondolkodom ...
Viszont ... itt felmerült a kérdés, hogy egyes alaplapoknál megjelent a "C2" (gondolom rev.chipset), ezek miben különböznek a "C1"-től, mivel a "C2"-esek ára 4-5e-rel többe kerül a hazai boltokban.
pl.: ASUS H87M-PRO (C2)

Amit találtam:
C1/C2 felülvizsgált H87 chipset.
C1: bug USB3
C2: Fixed bug.

... de természetesen még gondolkodok az Asus Asus Z87-PLUS-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#55306) bluyoo válasza old_artist (#55305) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát akkor hogy szeretted volna az ATX méretű Z87-PLUS-t beletenni? :DDD
A C2 egy kisebb hibát küszöbölt ki [link].
Szerintem már minden nagyobb üzletben a C2-es lapokat kapnád csak éppen nem jelölik külön. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55307) Petyyyyy válasza bluyoo (#55300) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem. 8.1 :DDD Meg az összes elérhető drivert kipróbáltam, de semmi. Szóval még mindig segítségre szorulok egy P8P67-hez hasonlóan jó minőségű 1155-ös lap ügyében 40K kerettel. Ps.: A tuning nem szempont. A legalább 4 Sata3 csati viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#55308) bluyoo válasza Petyyyyy (#55307) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Semmirevaló egy oprendszer! Butatelefonra való. :DDD
Hát ha nem lesz tuning felesleges a Z77-es chipset és a 40K-s keret is. Bőven mefgfelel egy jól felszerelt H77-es mint pl. az Asus P8H77-V amit ~23K-ért megkapsz. Már ha a teljesen felesleges 4db SATA csatiról lemondasz. :) Ha nem az ASRock-nak vannak 4db SATA3 porttal rendelkező lapjaipl. a H77 Pro4/MVP.
Ha mégis tuninglap és inkább a felső kategória, használtan szerintem már a P8Z77-V -t is megkapod 40K alatt. Nekem is ilyen lapom van csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55309) Petyyyyy válasza bluyoo (#55308) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönöm, rájuk lesek. :K Asrock Z68 Professional Fatal1ty Gen3-ról mik a tapasztalatok, ajánlott/ajánlható általatok?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#55310) bluyoo válasza Petyyyyy (#55309) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha már újítasz szerintem Z77-es lapot vegyél. Látom kedveled az ilyen batár lapokat. :)
Nem sokszor írom de szorzózáras alá teljesen feleslegesek ezek a lapok . Mondjuk én beszélek a P8Z77-V, I5-2310 párossal! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55311) Petyyyyy válasza bluyoo (#55310) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Sok éves konfignak szánom, azért keresek ilyen combosabb darabokat, hogy időtálló legyen. Már amennyire lehet. Gondoltam prémium minőség velejárója a hosszabb élettartam. Egy jól ellátott Z77(kellő Sata3 és USB port hátul) túllő a kereten, apró pedig elég kihalt, pedig nem lenne rossz választás az fix. :K
Jó páros az. Nemrég egy HD 7770-et hajtottam i7 3770-nel. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#55312) bluyoo válasza Petyyyyy (#55311) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem is jobb minőségi hardvereket vásárolni. De attól hogy egy szorzózáras alá egy 12+6-os tápkörű lapot teszel nem lesz "időtállóbb". :) Az említett H77-es lap is felső kategóriás, csak éppen szorzózáras CPU-hoz méretezve sőt túlméretezve).
De ha ennyire ragaszkodsz hozzá pl. az ASRock Z77 Extreme6 40K környékén kapható újonnan. A Z77 Extreme4 30K-ért.

Bazinga!

(#55313) EnterR


EnterR
veterán

M5A97 EVO R2.0 jó lesz FX8350 alá? Tuningolni is szeretném majd.

PSN ID: marquuard

(#55314) bluyoo válasza EnterR (#55313) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen, jó lesz! nyugodtan megveheted!

Bazinga!

(#55315) _csocso_ válasza EnterR (#55313) üzenetére


_csocso_
senior tag

Tegnap jó volt, ma is az lesz.. :K

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#55316) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez a processzorhoz melyik alaplap lenne a jobb? CPU s1155 Intel Celeron Dual-Core G1620 2.70GHz BOX:

- Alaplap ASRock 1155 H61M-DGS (mATX) (s1155):
- Alaplap ASRock B75M-DGS R2.0 (mATX) (s1155):

Köszi előre is!

(#55317) bluyoo válasza Rocko66 (#55316) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Egyértelmű a B75-ös chipset-el szerelt B75M-DGS.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55318) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Egy i5 4670 K procihoz keresgélek Z87-es alaplapot. Idáig a Gígabyte GA-Z87-HD3 és az Asrock Z87 Extreme 3-t nézegettem. Melyiket érdemesebb megvenni, vagy esetleg hasonló árkategóriában javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#55319) _csocso_ válasza JHONNY 79 (#55318) üzenetére


_csocso_
senior tag

Mindkettő elég jó választás a kategóriájában, viszont az Asrock-ra van ahol 3 év garanciát adnak, ha ez számít neked.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#55320) old_artist válasza bluyoo (#55306) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mint írtam, még gondolkodom - tervezgetünk, s az sem kizárt, hogy ha házat is veszek, lehet, hogy ATX-es lesz, abban a micro is belefér, de még tervezgetés szinten - átgondolva/megfontoltan döntünk majd!

Köszönöm a linket, így már érthető a rev.

Egyébként:
- ASUS H87M-Pro (S1150) - 27.203,-Ft
- ASUS H87M-Pro (C2) (S1150) - 31.452,-Ft

(#55321) JHONNY 79 válasza _csocso_ (#55319) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Mindkettőt 3 év garival venném, illetve mindkettő azonos felszereltségű. Inkább a tudás, minőség, beállítási lehetőségek,tapasztalatok, stb. alapján kérnék tanácsot.

(#55322) _csocso_ válasza JHONNY 79 (#55321) üzenetére


_csocso_
senior tag

Ezek iránt a lapok saját topikjában érdeklődj, ott tudnak bővebben a lapokról. Látom most is Asrock lapod van, azt már nagyjából ismerheted is.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#55323) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Találtam néhány tesztet erről a lapról: MSI Z87-G43.
Nem tűnik rossznak és viszonylag "olcsó".
Valakinek személyes tapasztalata?
(Az MSI lap topik elég kihalt)

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#55324) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Melyiket érdemesebb megvenni?

GIGABYTE GA-H87-HD3 vagy ASROCK Fatal1ty H87 Performance

Játékra lesz használva. I5-ös proci lesz benne.

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#55325) bluyoo válasza old_artist (#55320) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
De akkor mi bajod az általam ajánlott ATX-es lappal, ha lehet .....? :DDD Nem mintha a mATX-es változat rossz lenne.
Ez szerintem csak egy csúnya üzleti fogás .... vagy az áringadozás miatti árrés. Ezért biztos nem fizetnék többet sőt inkább másik üzletbe mennék. Alapból nevetséges az az üzlet hogy 1év garancia az alapértelmezett és +5%-áremelésért vállalják a gyárit! Mi ez már! :W

(#55323) Picturemaker
Hát szerintem a Z77A-GD55 sokkal jobb választás lenne és tuninglaphoz mérten nem is drága!

(#55324) atila4
+1 a Fatal1ty H87 Performance-nak!
Realtek ALC1150 Audio Codec, Intel I217V LAN, 8 fázisú digitális tápkör ,játékos fícsörök, ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55326) Picturemaker válasza bluyoo (#55325) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Amit írtál az 1155-ös lap. Bár csak egy szám a különbség: Z87-G55. Gondolom, hogy jobb a Z87-G43-nál, de drágább is 30%-al. Tuning pedig csak ésszerű határokon belül lenne (4-4.2GHz).

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#55327) bluyoo válasza Picturemaker (#55326) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ne haragudj nem kicsit benéztem a dolgot! Kávé előtt nem kellett volna válaszolnom! :B
Mindenesetre 26K környékén nem nagyon van más alternatíva. Szóval ha ebben az ársávban keresel lapot ....

Bazinga!

(#55328) Picturemaker válasza bluyoo (#55327) üzenetére


Picturemaker
őstag

Semmi gond. :)

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy van e valami gubanc mostanában az MSI lapokkal. Mikor utoljára volt ilyenem akkor a BIOS írásával voltak gondjai a cégnek. A megvásárolt lapom a harmadik BIOS után már nem is vesztett adatokat a HDD-ről.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#55329) bluyoo válasza Picturemaker (#55328) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát hasonló gondokról nem olvastam! Bár attól előfordulhat. :)
Viszont én azért magasabbra tenném a lécet. Pl. az Asus Z87-A vagy valamivel olcsóbban az ASRock Z87 Extreme4 elég jó vételnek számítanak. Sajnos komolyabb tuninglaphoz híven az áruk azért borsosabb mint a kiszemelt Z87-G43.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55330) Picturemaker válasza bluyoo (#55329) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az Asrockot már néztem, az a legszimpatikusabb. Csak most "fingott" ki az egyik gépembe a VGA, így valami költséghatékony megoldást kell keresnem. Néhány tesztben ez a kis lap is kipaszírozott 4,6GHz-et egy 4670K-ból. Én ennyire nem is hajtanám meg (kupak meg hő).
Még gondolkodom, hátha találok valakit, aki használ ilyen lapot.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#55331) Mahrenburg válasza Nova91 (#55294) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Nova91 - Szívesen!

A minőségi alkatrészek, az "izmosabb" tápellátás a stabilitást, tartósságot hivatottak szolgálni, a használat során ebből nem érzékelsz mondjuk nagyobb műveleti sebességet, ebből a szempontból a Performance, s a Gaming is "túlbiztosítottnak" mondható. Stabil, minőségi táppal, jól szellőző házban az "egyszerűbb" lapok is hosszú ideig kiszolgálják gazdájukat, ezzel együtt azért 7-8 évre előre merészség lenne megjósolni, melyik lap lesz a hosszabb életű... A 6-os és 7-es sorozat az 5-öshöz képest is érzékelhető gyorsulást hozott, s bár még a 8-as sorozatot nem volt alkalmam kipróbálni (bár van egy olyan szörnyű gyanúm, hogy nem fogok tudni ellenállni a Performance csábításának, küzdök vadul, de egyelőre úgy tűnik, le fog győzni... :O ) , de a 7-esről váltók tapasztalatai szerint tetten érhető további (ha nem is nagyságrendi) fejlődés, ha egy 7-8 éves architektúráról váltasz, mindenképp megtapasztalod az "ég és föld"-szófordulat a számítástechnika világára értendő jelentéstartalmát (ha SSD-ről fog futni a rendszer, akkor még inkább... ). Esetleg még opció lehet az Asus TUF-sorozat B85-ös változata, ugyanis 5 év garanciával "kelleti magát", hátránya a fentiekhez képest a mATX-formátum, s az alapszintű hangkeltő.
Az XFast-csomagot nem próbáltam, van aki esküszik rá, van aki szerint felesleges, néhány vélemény az ASRock 1155-topicból.

Crysis88 - Szívesen! :R

Bluyoo - A lelked mélyén nem kertész szeretnél lenni, Vezérigazgató Úr? Valahogy mindig a második "e"-betűt hagyod ki a "keret"-szóból... :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55332) bluyoo válasza Mahrenburg (#55331) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD De jó szemed van hogy mindent észreveszel. Lehet igazad van mindig is szerettem a növényeket. :)

(#55330) Picturemaker
Hát igen a szűkösebb keret azért eléggé behatárol a tuninglapok terén.

Bazinga!

(#55333) kivlov válasza Mahrenburg (#55331) üzenetére


kivlov
aktív tag

Én most vettem Asus Maximus VI Hero-t és arra is 5 év garancia van ezek szerint a maximus sorozatra is 5 év van....

(#55334) bluyoo válasza kivlov (#55333) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hol kaptál te arra a lapra 5évet? Basszus az Aquaban tényleg annyival adják! :DDD Na ez is érdekes.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55335) kivlov válasza bluyoo (#55334) üzenetére


kivlov
aktív tag

Ott ott :) egy ideje már csak ott vásárolok mert árban és gariban nagyon korrektek :)

(#55336) bluyoo válasza kivlov (#55335) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ez inkább elírás mint korrektség! :DDD Viszont tényleg majdnem minden ROG lapra 5év van feltüntetve! Igazi Karácsonyi ajándék! :C
Persze amire az Asus vállalja, arra nem adják meg (Asus Vanguard B85). De ettől még jól jártál!

Bazinga!

(#55337) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!
4570/4670 (még nem tudom melyik legyen), 2x4GB ram, alá szeretnék mATX lapot.
Melyiket ajánlanátok? Egyelőre csak cpu-gpu-ját használnám, később lesz majd dVGA is (GTX 760-770max)

B85 lenne az irány (tuningolni nem szeretnék, K-s proci így kilőve, meg raid sem szükséges)
Azt nem tudom, hogy elég a nagyon alja lap, vagy inkább vegyek egy középkategóriásat (na itt nem tudom, hogy az alsó szegmensben melyik lap hajlamosabb "cicceregni", melyiken nem lehet egyáltalán még feszültségeket sem állítani - volt ilyen Giga lapom... stb)
Elég lenne nekem a két memória slot-os megoldás is, de ha csak négy slotosban normális, akkor ám legyen...

Előre is köszi! :R

Bogyóka

(#55338) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

Januárban tervezek platformot váltani, a proci egy i5 4570 lesz, viszont az alaplapot még nem döntöttem el.
Eddig ez a kettő ami bejön:
MSI B85 G43 Gaming
Asrock H87 Fatality
Azt szeretném kérdezni, hogy a kettő közül melyik lenne a jobb választás (iponon szerencsére az Asrockra is 3 év garit adnak), illetve, hogy megérik-e az árukat ezek a lapok, úgy értem, hogy talán jobb minőségűek például egy Gigabyte B85M-D3H-nál (ez lenne a másik, olcsóbb megoldás, mivel itt is általában ezt ajánlják a szakik plusz jómagam is már jó pár éve Giga lapokat használok teljes megelégedéssel). Azt már tudom, hogy a fenti két lapon ALC1150-es hangvezérlő van azért is jobbak a Gigánál. Asus H87-Plus, B85 Vanguard és a Giga B85 Sniper sajnos nekem színre nem jön be, így ezek kilőve és ha jól tudom ezeken nincs is ALC1150.
Vélhetőleg a Giga lap is teljesen jó volna nekem, viszont szeretnék minőségi lapot venni.
Maga a konfig netezésre, filmezésre lesz használva, illetve hetente pár óra játékra.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#55339) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

Érdekes helyzet alakult ki és szinte ingyen elvihetek egy tuning alaplapot, de csak két választási lehetőségem van. ASUS Maximus V Formula vagy ASRock Z77 OC Formula. Igazából az Asrock felé hajlok az erősebb tápellátás és egy pár apróság végett, de az a venti igen csak bántja a szemem a VRM-en, bizots nem lehet túlságosan halk..., illetve az ASUS-sal szemben ezen nem Intel enthernet vezérlő található és az USB 3.0-as vezérlő amire a hátsópanel portjai vannak kötve igencsak lassú. A kérdésem annyi, hogy ti melyiket választanátok és az indoklás is érdekelne. Előre köszönöm.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#55340) Petyyyyy válasza Zsohi (#55339) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az Asrockon ki lehet kapcsolni azt a ventit szerintem, sőt talán még le is szerelhető. Nem tudom mennyire hiteles oldalnak számít az Anandtech, de a cikk végén található összegzéssel egyetértek. Röviden - ha nem OC csúcsdöntésre kell a lap, hanem gamerkedni, akkor Asus.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#55341) ngabor94


ngabor94
tag

Hali
Hamarosan új gépet szeretnék majd venni. Pontosan még nincs meg hogy mit teszek bele, de egy Amd hd7000-re gondoltam meg egy négy magos processzorra, és plusz 2gigára. Most egy GA-M68M-S2P alaplap van benne ddr2 támogatással 2giga, Athlon x2 proci és egy nvidia 9500gt. Főleg játékokra lenne majd.

A kérdésem az lenne hogy működne-e az új konfig a régi alaplappal, mert azt nem nagyon szeretném lecserélni? És ha netalántán mégis alaplapot kéne cserélni, van-e 20-30e (esetleg olcsóbb) környékén egy jó alaplap?

(#55342) Szlovi válasza ngabor94 (#55341) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Támogatja az alaplapod az AM3 foglalatos Athlon II X4 / Phenom II X4,bár a Phenomból nem mindegyiket. Itt a támogatási lista.
Érdemes a legújabb BIOS-t felrakni rá.
A RAMmal nem lesz gond,a VGA-val sem lesz -elvileg-,de majd a többiek mindjárt megmondják.

(#55343) bluyoo válasza TomiLi (#55337) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Asus Vanguard B85. Már ha a 24K-s ára nem túl sok. :)

(#55338) bogarfx
Szia!
+1 a Fatal1ty H87 Performance-nak!
Viszont a szín/külcsíny alapján való lapválasztás általában nem a legjobb döntést szokta szülni. Mondjuk ha plexis házad van és a monitor mellé raktad, hogy mindig szem előtt legyen, akkor érthető a dolog. :)

(#55341) ngabor94
Hi!
Hát az FX biztos felejtős azzal a lappal.
A lapod processzor támogatási listája.
A VGA-val több mint valószínű nem lenne gondod, bár nem valami modern nForce 630a chipset-es, szóval nem raknám érte tűzbe a kezem! :DDD Ráadásul a lapod még PCI-E 1.0-es, míg a tervezett VGA már 3.0-ás. Szóval nem kicsi generációkülönbségről beszélünk.
Talán kifizetődőbb lenne most platformot váltanod és FX CPU-val, DDR3-as RAM-al építened gépet. Ha már ennyi hardvert cserélsz, bővítesz.
Vagy akár FM2+, vagy Intel LGA1155/1150 vonalon elindulni.
Milyen asztali gépet vegyek?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55344) Teaway válasza bogarfx (#55338) üzenetére


Teaway
veterán

"Asus H87-Plus, B85 Vanguard és a Giga B85 Sniper sajnos nekem színre nem jön be, így ezek kilőve és ha jól tudom ezeken nincs is ALC1150."

ALC887 van rajta. Nem tudom, mi az, ami nem elég ehhez.

Nincs itthon csokid??

(#55345) bogarfx válasza bluyoo (#55343) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Teljesen egyet értek Veled, hogy butaság külcsín alapján venni alaplapot, csak kinéztem pár jobbat (visszaolvasva a fórumot) és ezek maradtak benn a pakliban. Bevallom magam is az Asrock felé hajlok, csak H87 chipset van benne, az ára is elég baráti plusz az ALC1150 (bár nem tudom mennyivel jobb ez a régebbiektől). Igaz még nem volt ilyen márkájú lapom, de nem hiszem, hogy gond lenne vele (amúgy is ott a 3 év gari). Az MSI B85 G43 Gaming nagyon bejön (bár lehet ez is csak csili vili parasztvakítás), MSI nekem szimpatikus márka (van is tőlük egy 650 Ti Boost karim), viszont egy ezressel drágább és B85 chipset van alatta csak.
Amúgy a H87 Fatality mivel tud többet egy sima H87 Pro 4-nél?

(#55344)Teaway
Ha már egy árban vannak az Asrockkal, akkor miért ne azt vegyem amelyiken jobb a hangvezérlő. Te akkor melyiket ajánlanád (eddig az Asrock a befutó)?

[ Szerkesztve ]

(#55346) ngabor94 válasza bluyoo (#55343) üzenetére


ngabor94
tag

A procinak a honlápját már néztem, a proci és memó támogatást is. Csak a többivel nem vagyok tisztában, mert nem vagyok nagyon otthon ezekben a műszakis cuccokban. Akkor magyarán szólva elmenne vele, csak a jobb kompatibilitás és a bővíthetőség szempontjából kellene cserélni.

Néztem webshopokban hogy már a legolcsóbb alaplapok is mind ddr3, és lga, fm2, am3 és + foglalatokkal vannak. A kérdésem hogy amik 10-20-ért vannak lapok azok jó minőségűek vagy esetleg nézzek 20-30-ért? Mert VGA-nál és prociknál a jobbak mind 20-tól kezdődnek.

(#55347) lnk


lnk
aktív tag

Sziasztok

Valaki megmondja nekem mi a két lap közötti különbség?

Gigabyte 970A-UD3

GIGABYTE GA-970A-D3

Előre is köszi

(#55348) sarkadifeca


sarkadifeca
tag

Sziasztok!

Alaplapot szeretnék venni válaszok az 1 hsz.-re:

1. Mennyit szánsz az alaplapra - max. 30e Ft B85 vagy H87 chipsetes legyen
2. Milyen processzor és hardverek alá szeretnéd - egyenlőre i3 CPU-hoz, 4GB DDR3, HD7870-hez(később csere i5-re, valamint nagyobb VGA-ra)
3. Szeretnél tuningolni vagy nem? - Tuning nem lesz
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (pl. USB 2 / 3, SATA 2 / 3, stb.) - sok USB, DVi, HDMI,
5. Milyen a monitorod csatlakozása? DVI

+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t - nem lesz CF/SLI sem később sem

Nagyjából ennyi lenne a márkák közül lehet Gigabyte, Asus, MSI, vagy Asrock is mindegy csak bírja egy pár évig!

A válaszokat előre is köszi !

[ Szerkesztve ]

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#55349) bluyoo válasza bogarfx (#55345) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát hogy neked melyik márka jön be, melyikben bízol, azt döntsd el te. Ha MSI hát MSI! :)
"Amúgy a H87 Fatality mivel tud többet egy sima H87 Pro 4-nél?" Hát ha nem gond nem sorolom fel! :DDD A gyártó oldalán össze bírod nézni H87 Pro4 , Fatal1ty H87 Performance. De pl. a Pro4-en a vágyott ALC1155 -sincs ...

(#55346) ngabor94
"Akkor magyarán szólva elmenne vele, csak a jobb kompatibilitás és a bővíthetőség szempontjából kellene cserélni." Mint írtam én nem garantálom hogy problémamentes lenne a kionfig. Viszont a váltással nem csak kompatibilitást, bővíthetőséget nyernél hanem teljesítményt is (pl. az FX-6300-al).
Igen a DDR2 már a múlté egyszerűen elavult és drága. Foglalat terén is AM3+ vagy az APU-k alá az FM2/FM2+ van jelenleg porondon.
A lapok ára jelentősen függ a választott platformtól és CPU-tól. Pl. AM3+ az említett FX-6300, FX-8320 alá egy ~22-23K-s lap teljesen megfelelő, amivel a tuning sem probléma. Ráadásul már SATA3 és USB3 támogatással.
Pl.: Asus M5A97 EVO R2.0
dVGA mellé szerintem még mindig az AM3+ a legjobb választás.

(#55347) lnk
GA-970A-D3 (rev. 1.0/1.1) , GA-970A-UD3 (rev. 1.0/1.1) Viszont a D3 tápellátása jóval gyengébb és hűtést sem kapott. A rev. 1.4 -nél már a Giga is rájött hogy nem éri meg lespórolni és dobot rá bordát (bár az olcsóbb Giga lapokra jellemzően nem vitték a méretét túlzásba).

(#55348) sarkadifeca
Szia!
Ha a mATX méret megfelel, 24K környékén az Asus Vanguard B85 neked is megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55350) gepzene


gepzene
csendes tag

Üdv! Nem tuningra, pl. sima i5 4570 alá milyen deszkát érdemes venni, ha nekem fontosak azért olyan tulajdonságok is, amiket inkább a tuninglapoknál említenek? Ilyenek, mint: frankó VRM-ek, rendes hűtőbordák ott is, ahol inkább csak jól jön, perfekt kondik, fizikailag is erős lap, tartós foglalatok és aljzatok, "hiteles" szenzorok, stabilitás és bőséges tartalékok, semmi ésszerűtlen butítás (csak kiragadott példa: amikor nincs DVI). Ami fontos még: viszonylagos időtállóság nagy előny, tehát több sata3 és usb3, DisplayPort, általában bőséges csatlakozási lehetőség... ATX vagy mATX teljesen jó. Szeretem még, ha kellemes a szemnek az uefi setup, asszem az Asrocktól hánynom kell, ez van sajna. Meg persze jók a setupban a kényelmi (igazából alap-) funkciók, saját presetek mentése, jegyzetelés, ilyesmi...

Ami egyáltalán nem fontos: nagy grafikára alkalmasság (sokáig az intel lesz, és ha kimondottan nem kezd zavarni a közös memória miatti esetleges sebességesés a munkában, akkor nem is kap sose dedikáltat, hacsak nem többmonitoros rendszer miatt), wifi, bt, fölös gombok, hdmi kimenet (dvi előnyben, a két csavar miatt), ps2 aljzat, rengeteg csatornás hang bonyolult beállításokkal (sose baj persze, ha jobb minőségű a hangchip, de a szokásos parasztvakítás még akkor is szánalmas). Azt hiszem ennyi.

Összességében ugye nagyon jó minőségű nem Z87 alaplapot keresek kellemes szolgáltatásokkal, nyilván nem rossz ár/minőségaránnyal, és nem játékra.

Megj.: a félkövér nem kiemelés, inkább a többi halvány, csak gondoltam, hátha így olvashatóbb

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.