Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) xtevo válasza bluyoo (#56947) üzenetére


xtevo
őstag

@bluyoo
Köszönöm a segítséget! :R Így már érdemben tudok mondani neki valamit, továbbítom az infót.

@vitko
Neked is köszönöm. :R

(#56952) klambi válasza bluyoo (#56949) üzenetére


klambi
addikt

konkrétan perpill 2-t néztem ki 20 perc alatt, de ez totálisan rugalmas!!!
Nvidia Quadro 600 1GB Low Profile PNY
GIGABYTE GTX 660 2GB GDDR5 OC

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#56953) scream válasza bluyoo (#56939) üzenetére


scream
veterán

Köszi, már azóta volt egy rendszer re-install, amin nem volt NV driver. :(

(#56954) etomee


etomee
csendes tag

Üdv!

Konfig modernizálásról lenne szó és nem tudom eldönteni hogy milyen lapot válasszak. LGA775-ről váltok és most csak procit alaplapot és RAM-ot cserélek. Az egyszerűség kedvéért itt van minden tételesen:

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
50-nél nem szeretnék többet

2. Milyen processzor és hardverek (főleg: RAM, VGA) alá szeretnéd?
4770K és VGA egy ASUS GTX560

3. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Főleg proci zabáló szimulátor fog rajta futni tehát IGEN de nem a 4.8 a cél inkább csak 4.0-4.2

2 jelöltem van: ASUS Z87-PLUS és ASUS MAXIMUS VI HERO

A kérdés az lenne hogy megéri-e a RoG lap a kb 10e pluszt? A lényeg az lenne hogy minőség legyen és tartós mert kb 3-5 évre veszek hardvert.

RAM-ot Corsair-t néztem 16 Gb-ot de itt is agyalok az 1600-as és 1866-os között, hogy 4x4 vagy 2x8 legyen illetve hogy a timing c9, c10 mennyire észrevehető? (Tudom ez nem ide tartozik, de nem akartam ugyanezt 2x leírni remélem nem gond)

A tápom egy Gigabyte Superb 720w ez ha jól sejtem nem támogatja a Haswell-t mivel semmi infót nem találtam róla a neten. Nemsokára ezt is és a VGA-t is cserélem addig nem lehet gond az új alkatrészekkel? A válaszokat előre is köszönöm!

(#56955) BomiBoogie válasza etomee (#56954) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem ennyit ne költs az alaplapra, ha nincs extra igényed, nem ér meg a RoG akkora felárat.

Miért kell 4770K proci? A helyedben inkább "megelégednék" egy i5-tel és vennék egy erősebb VGA-t.

A RAM-ból legyen 2x4 (csak 1 slotot foglal) és bőven elég az 1600-as, semmilyen érezhető különbség nem lesz ez és az 1866-os között.

A táp kiszolgál még, nem annyira rossz az. :)

(#56956) bluyoo válasza klambi (#56950) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most nem akarok belekotnyeleskedni de egy fotós ismerősöm dVGA nélkül is nagyon jól elvan a PhotoShop-al (I5-3470 vagy 3570 pontosan nem emlékszem, Intel HD Graphics 2500-al). Oda nem hiszem hogy feltétlen szükséges Quadro VGA (sőt ....). Adobe Photoshop CS6 GPU Acceleration
A Haswell I5-ökben meg már Intel HD Graphics 4600 van [link].

Lap terén akkor legyen a szerintem egyik legjobb mATX-es B85-ös lap az Asus B85 Vanguard.

(#56951) xtevo
Szívesen!

(#56953) babicsbalu
Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56957) BomiBoogie válasza bluyoo (#56956) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megtértél a VANGUARD-dal kapcsolatban? :DDD

(#56958) bluyoo válasza BomiBoogie (#56957) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem kell tuning és ATX méret, nem 11K-ért akar "hosszútávra" lapot ami persze "gamer" vagy "killer" legyen. Csak minőség és strapabíróság. Ilyenkor előhúzom mint aduászt! :DDD
És mivel a PhotoShop is felmerült az összes létező videokimenet a hátlapon talán előny lesz.

Bazinga!

(#56959) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Kollégám akar "a következő 10 évre" gépet összerakni. Megígértem neki, hogy megkérdem a hozzáértőket, milyen deszkát javasolnak.
A CPU: 4770k
Egyéb kritériumok:
-teljes ATX
-Tunning nem lesz, csak amit a lap efiből tud
-4 ram slot
-Asrock, vagy Gigabyte
-nem kell dupla PCI-e
-ár:20k (én mondtam, hogy szerintem ez kisit karcsú egy ilyen prochoz, de ezt kérte, ezt mondom.)
Mit ajánlanátok?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#56960) Dronte


Dronte
aktív tag

Hali!

Jelenleg épp gépet újítok, az eddigi konfig:
Intel G3220 proci
2x4GB (feltehetőleg Kingston) DDR3 ram 1600mhz-es
Sapphire Radeon 7770 Ghz edition

Na most ehhez egy Gigabyte GA-B85M-D3H lapot ajánlottak, ami annyiban tetszik, hogy Gigabyte, de van esetleg alacsonyabb / hasonló árfekvésben használható lap? (ASrock kizárva) Illetve nem egészen tudom hogy mivel tud többet mint a 13-14k körüli lapok (talán annyi hogy 2 memória slot van rajtuk, más nem nagyon tűnt fel).

Tuning nem játszik, jövőben tervezek esetlegesen izmosabb i5 procira váltani, de egyelőre ez lesz.

Méretileg eddig szabvány ATX lapom volt, szal szép nagy darab, a lényeg nekem hogy szépen elférjen rajta minden (ugye a videokártya ami nagyobb darab :D)

(#56961) Zsmester89 válasza dodopek (#56959) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mivel tunningot nem igazán tervez, felesleges a "k"-s proci. Amúgy szerintem 30-tól lehet már épkézláb deszkákat kifogni egy ilyen jó procihoz.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56962) Pete55555 válasza Dronte (#56960) üzenetére


Pete55555
addikt

13-14ért csak mATX lap van. Én viszont H81 chipsettel lapot nem vennék, az a Giga bőven megéri a felárat, pláne ha később i5 lesz benne.
Annyival tud többet, hogy van rajta normális tápellátás, hűtőbordával, jó BIOS, USB3 előlapi kivezetés, meg még 1 pár dolog, amennyivel jobb a B85 chipset a H81hez képest.

...Szeretem leracsniztatni...

(#56963) ceia


ceia
őstag

Sziasztok!
Intel Core i5 2320 processzorhoz milyen ATX alaplapot ajánlotok? Maximum 22e ft-ból kéne kijönnie! Én Asrockra, vagy Gigabytera gondoltam, de melyiket :F

        it's more fun to compute

(#56964) Skinny26 válasza Zsmester89 (#56961) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Igen, én se fogok tuningolni, így én is a sima 4770-et fogom venni, és egy Gigabyte Z87X D3H kíséretében.

(#56965) BomiBoogie válasza Skinny26 (#56964) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha nem tuningolsz, nem kell a Z-s lap, Haswellnél már nem mész vele semmire nem K-s procinál.

(#56966) bluyoo válasza Skinny26 (#56964) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát annak sincs sok értelme .... Más tuninghoz nem hajlandó 30K-t kiadni te meg tuning nélkül mondhatni feleslegesen veszel Z87-es lapot majd 40K-ért. :F

(#56963) ceia
Szia!
Talán egy olcsóbb üzletben találsz annyiért már Asus P8H77-V-t.
Ha nem az ASRock H77 Pro4/MVP biztos 22K alatt van esetleg mATX méretben az ASRock H77 Pro4-M, MSI H77MA-G43.

(#56960) Dronte
Hi!
Szerintem se ad lejjebb .....

(#56959) dodopek
Szia!
Csak nem a Lost Alpha-ra fejleszt? :DDD

20K-s kerettel lehetetlen "K"-s CPU alá lapot ajánlani. Ha meg nem akar tuningolni, akkor felesleges a "K"-s CPU is. Már itt foghat 5-8K-t ami jól jöhet a többi hardvernél. Mondjuk beleférhet egy komolyabb ATX-es lap is pl. az ASRock Fatal1ty B85 Killer, Gigabyte GA-H87-HD3.
Ha esetleg mégse lenne szüksége azokra a bővítőhelyekre és plusz szolgáltatásokra amiket ezek az ATX-es lapok nyújtanak, akkor akár 20K alatt a mATX méretű Gigabyte GA-B85M-D3H.

(#56965) BomiBoogie
+1

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56967) dodopek válasza bluyoo (#56966) üzenetére


dodopek
addikt

:D:D Nincs annyi szépérzéke... :D

Azért akar felső kategóriás, "drága gépet" összerakni, mert úgy gondolkodik, hogy utána minimum 5 évig elég legyen a játékokra. A most használt q6600-ját is 5-6 éve vette, és még ma is megállja a helyét....

Akkor másképp kérdem...

Ajánlanátok 100k összegig alaplap/cpu kombót, ahol a cpu Intel, az alaplapnál pedig ezek a kritériumok:

-teljes ATX
-tunning nem lesz, csak amit a lap efiből tud
-4 ram slot
-Asrock, vagy Gigabyte
-nem kell dupla PCI-e

Köszönöm!

(#56968) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok! Meghalt vagy erősen haldoklik az alaplapom. 15-20K környékén milyen lapot ajánlotok FM2+ platformon. Jelenleg egy X4 740 es proci van a gépben de később valószínűleg cserélném valami K-s ra. Előre is köszi a segítséget.

(#56969) bluyoo válasza dodopek (#56967) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha tuningolni szeretne:
ASRock Z87 Extreme4 + INTEL Core i5-4670K amik melett még egy CPU hűtő is belefér 100K-ba.
Vagy ha nem kell tuning:
ASRock Fatal1ty B85 Killer + INTEL Core i7-4770 ez kb. 100K.
Esetleg egy I5-el (mivel tuning nélkül sem egy gyenge CPU):
ASRock Fatal1ty B85 Killer + INTEL Core i5-4670 ez kb. 75K ami mellé gond nélkül meget egy 120-as SSD pl. a SAMSUNG 120GB 840 EVO (MZ-7TE120BW) sőt még egy olcsóbb hőcsöves hűtő is.
"-nem kell dupla PCI-e" Szerintem olyan ATX-es lap nincs is ahol csak egy PCI-E slot van. :)
"-tunning nem lesz, csak amit a lap efiből tud" Ezt meg nem is nagyon értem. Nem lesz tuning csak amit az UEFI-ben beállít? :DDD

(#56968) Smithy87
Pl. Asus A88XM-PLUS.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56970) dodopek válasza bluyoo (#56969) üzenetére


dodopek
addikt

Úgy értettem,hogy az én asus m5a97 lapomon van 3 beállítás. környezetbarát, normál, és boost. Ez gyakorlatilag egy uefiből beállíthetó tunning, nem?

[ Szerkesztve ]

(#56971) Smithy87 válasza bluyoo (#56969) üzenetére


Smithy87
senior tag

Köszi a gyors választ. Az ASRock FM2A75M Pro4+ még elfogadható választás lenne, vagy annak már az új procikkal gondja lehet? Nem szeretném okvetlen a plafont nyaldosni a kerettel. :)

(#56972) bluyoo válasza Smithy87 (#56971) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Miért van az ha 50 lapot ajánlok, akkor is tud a kérdező egy 51.-et? :DDD
Ha nem szeretnél 19K-t sem kiadni a lapra ne 20K-t írj keretnek. ;)

De a kérdéses lapnak sem lesz gondja a Kaveri-vel sem, lévén FM2+ foglalatos lap. A PLUS-t többekközött a bordázpott MOSFET-ek miatt ajánlottam. Tuningképes CPU esetében nem hátrány. :)

(#56970) dodopek
Inkább energiahatékonysági beállítás, ugye energiatakarékos, normál és az optimális. A finombeállítások az Advanced Mode-ban elérhetők. De ugye kifejezetten ASRock vagy Giga lapot kértél azoknál meg teljesen más az UEFI. Pl. az említett Fatal1ty B85 Killer: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56973) Smithy87 válasza bluyoo (#56972) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ez a kérdezők kifacsart lelkivilágához társuló elborult gondolkodásnak köszönhető. Valamint annak, hogy utólag jutott eszembe. XD

(#56974) Pete55555 válasza bluyoo (#56972) üzenetére


Pete55555
addikt

Légy határozottabb: "Ezt, és ezt a lapot ajánlom. HA más lapot veszel eltöröm a kezeeeed !!!!!4444NÉÉÉGY" ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#56975) dodopek válasza bluyoo (#56972) üzenetére


dodopek
addikt

Nekem most normálon van. Nem rövidíti az X3 460 életét, ha a legfelsőre teszem? 3,4 helyett 3,7ghz-en futtatja...

(#56976) bluyoo válasza Smithy87 (#56973) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:R

(#56974) Pete55555
Hú de sok törött kéz lenne! :DDD
A kérdezők legalább 50%-a a végén (jóval) olcsóbb lapot választ mert kell a GHz vagy a batár VGA és nincs megfelelő keret hogy mindenből normálisat vegyen ....
A másik 20% egy privátban kapott "jó tanács" után dönt másképp, 10% rájön hogy amannak jobb a színe. :DDD

(#56975) dodopek
Tuningolni lehetőleg kézzel ....
Az auto beállítások esetében mindig ott a veszély hogy pl. túl sok feszültséget ad, vagy legalábbis többet mint amennyi kellene az adott órajelhez.
Mondjuk az operációs rendszer alól futtatott Auto Tuning arra jó hogy megmutassa kb. mekkora órajel érhető el az adott CPU-val.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56977) dodopek válasza bluyoo (#56976) üzenetére


dodopek
addikt

:R

(#56978) BomiBoogie válasza bluyoo (#56969) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amúgy a jövő szempontjából vajon jobb egy nem K-s i7+egy nem tuningos lap, vagy egy K-s i5 és egy tuningos lap?

(#56979) Smithy87 válasza bluyoo (#56976) üzenetére


Smithy87
senior tag

Emlékeim szerint sehol nem mondtam, hogy az olcsóbbat fogom megvenni csak kérdeztem, hogy származik e hátrányom egy régebbi feltehetőleg kiforrottab alaplapból. a 75-ös chipset régebbi a 88as szinte még meleg. Feltételeztem, hogy talán ezen elvek alapján megbízhatóbb lapot tudtak össze hozni rá. Mellesleg a drágább asusnak jobb a színe :P

(#56980) Zsivaagoo válasza BomiBoogie (#56978) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Játék az idő 60-70%-ban: K-s i5 és tuningos lap
Professzionális alkalmazások az idő 60-70%-ban: i7 és normál lap.
-----------------------------------------
Ha pedig az ember jobban szereti a pénztárcáját bármilyen gyártónál, akkor: FX-8320 és egy jó Asus lap.
(Én ez utóbbi típusba tartozom.)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56981) BomiBoogie válasza Zsivaagoo (#56980) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bölcs tanács. :)

(#56982) bluyoo válasza Smithy87 (#56979) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tudom! Azért nem is neked írtam. Csak a viccelődésre reagáltam. Szóval nem rád értettem .... :)
Szerencsére nincs gond az AMD A88X chipset-el. "régebbi feltehetőleg kiforrottab alaplapból." Az alaplap ugyan úgy új fejlesztés, csak maga a chipset maradt a régi. Az ASRock FM2A75 Pro4-M a "régi" FM2-es foglalatú AMD A75 chipset-el szerelt lap.
Bár az igaz hogy már van AMD A78-as chipset-el szerelt változata is FM2A78M Pro4+ nem "csak" AMD A75 chipset-el szerelt FM2A75M Pro4+.

(#56977) dodopek
:)

(#56978) BomiBoogie
Ahogy Zsivaagoo írta, teljesen felhasználásfüggő. De szerintem egy szorzózáras I5 is elég erős a legtöbb felhasználáshoz .... Persze ha van keret az erősebbre miért ne. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56983) BomiBoogie válasza bluyoo (#56982) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyébként az AM3+ jó, de azért szerintem sokakat eltántorít, hogy még normális mATX lapjuk sincs, nem, hogy ITX. :(

Egy olyan embernek, mint pl. én, aki összesen 1 SSD-t használ, optikai meghajtója sincs, felesleges egy toronyház.

[ Szerkesztve ]

(#56984) bluyoo válasza BomiBoogie (#56983) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem jobb is hogy nem erőltetik a dolgot. Még az ATX-es lapok közül sem mindegyik megfelelő egy FX alá (még ha egyeseknek sikerült is velük úgy ahogy stabilan, akár tuningolni is).
Az olyan embereknek mint te azoknak meg ott az Intel! :DDD Vagy esetleg az FM2/FM2+ (bar itt is láthattunk felgyulladt lapokat ;] ).
Még az előző kérdésedhez: Mikorra lesz kevés egy i5-4670? És mihez? Szerintem nem egy hónap múlva. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56985) Zsivaagoo válasza BomiBoogie (#56983) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

FX-63xx és FX-83xx -hez normális (és tuningképes) lapok tényleg csak ATX méretben vannak.
De! FX-41xx és FX-63xx tuning nélkül, alulfeszelve üzemeltethető a legcsumpibb 760G-s csippel szerelt Asrock lapban is. (Csak ez utóbbinak meg túlzottan sok értelme nem igazán van.)

AM3-hoz voltak pöpec kis mATX Giga lapok, pl. 880GM-UD2H.

mATX és mITX lapok pedig vannak FM2(+) kivitelben.

------------------------
Nem kell toronyház. Húgomnak fogok összerakni majd egy FM2(+)-os gépet a ház: Cooler Master Force 500 fekete ház (FOR-500-KKN1) lesz.
link1 link2

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#56986) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok alaplap vásárlás előtt álok , S1150 gondolkozom mindenképp van egy kiszemeltem mégpedig az MSI Z87-G45 Gaming erről mit tudtok elmondani érdemes e venni vagy nem ? miert jó vagy rossz?

illetve mit ajánlanátok ti még ? ha ez annyira nem jó vagy ha ez is "epic" választás de független ettöl mi jöhetne még szóba?
keret max ilyen 42k +- 1 pici :) :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#56987) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok!
Van egy alaplapom, meg egy fx-6300 procim. Az alaplap 1.2reves, és nem ismeri még ezt az új architektúrát.
Legalábbis az eladó szerint. Mármint vettem tőle az alaplapot, összeraktam a gépet, és semmi, se kép se hang se csippanás. Ő mondta h a lapnak semmi gondja tökéletese müködött nála, csak lekell frissíteni a bioszát, hogy felismerje a processzort.
Nah, hogy tudnám lefrissíteni úgy az alaplap biosát, hogy a processzor amit beletudok rakni, azt nem ismeri? EGy amd quad 9600 x4 procim van, kétlem, hogy am3+ foglalatos

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#56988) Picturemaker válasza Vismajor01 (#56987) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Alaplap pontos típusa?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56989) Vismajor01 válasza Picturemaker (#56988) üzenetére


Vismajor01
addikt

Gigabyte 970a ud3 v1.2

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#56990) Picturemaker válasza Vismajor01 (#56989) üzenetére


Picturemaker
őstag

Hivatalos adatok szerint kell, hogy kezelje, de az F7-es BIOS kell hozzá.
A Phenom 9600-at viszont nem tudod beletenni.
Boltba vissza és a boltos frissítse le neked a BIOS-t, ha nem tudsz valami kompatibilis procit szerezni. [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56991) bluyoo válasza Vismajor01 (#56987) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Látod ha maradsz az ajánlott Asus lapnál akkor most csak egy gombot kellene megnyomnod (CPU nélkül is akár). Így kölcsön kell kérned egy régebbi támogatott CPU-t hogy frissíteni tudd.
CPU Support List

(#56986) dvd_R+
Milyen CPU alá lesz?

Bazinga!

(#56992) dvd_R+ válasza bluyoo (#56991) üzenetére


dvd_R+
őstag

hát gondolkozom még azon is 4670k az elsődleges de a 4770k is szóba jöhet még

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#56993) Vismajor01 válasza Picturemaker (#56990) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem a boltba vettem, innen, phról.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#56994) Vismajor01 válasza bluyoo (#56991) üzenetére


Vismajor01
addikt

Annyi volt, hogy hogy vagy asus m5a97 evo r2.0, vagy gigabyte 970a ud3, ud3p. Nem volt ajánlva, hogy Asus vagy sz**ni fogsz...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#56995) Picturemaker válasza Vismajor01 (#56993) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nincs a környezetedben valaki, akinek van kölcsönbe procija?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56996) Vismajor01 válasza Picturemaker (#56995) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nincs, de veszek neten egy procit aztán visszaviszem, hogy nem kell, mást nem tudok tenni.
http://www.pcx.hu/termek/amd-sempron-145-processzor-67112
Ha ezt belerakom, ehhez F6 bios kell, akkor müködni fog a masinéria, nem? És letudom frissíteni?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#56997) Picturemaker válasza Vismajor01 (#56996) üzenetére


Picturemaker
őstag

Menni fog. A kettővel előbbi hozzászólásban is linkeltem a processzor listát: [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56998) Mahrenburg válasza Pete55555 (#56974) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Pete55555 - Pedig már bevezettük a topicban a bluyookráciát, a Vezérigazgató Úr már bármit megtehetne, de a múltkor is valami olyasmit írt a kérdezőnek, hogy " ...de ahogy akarod... ", néha teljesen reménytelennek tűnik... :( Most beírattuk egy "Hogyan váljunk jólelkű emberből kérgesszívű diktátorrá két hét alatt" nevezetű gyorstalpaló tanfolyamra, remélhetőleg ez már hatásos lesz, mert ha ez sem segít, nem tudom már mit tehetnénk... (Állítólag otthon Mrs. Bluyoo még mindig szabadon elmondhatja a véleményét :Y , mint láthatod, nem könnyű a feladat... :((( )

Bluyoo - A privátban kapott "jó tanácsok" ellensúlyozására a RIOS által automatikusan küldeni kellene a kérdezőnek egy "Jobban jársz, ha a Vezérigazgató Úrra hallgatsz... "-üzenetet, esetleg kiegészítve azzal, hogy különben kizárás, felnégyelés stb.,stb...

Zsivaagoo - A 56980-ast még kiegészíteném azzal, hogy mindhárom feltételnek való megfelelés igénye esetén csakis VIA-CPU... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#56999) bluyoo válasza Vismajor01 (#56994) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Tuning nélkül elég az M5A97 r2.0 sőt még tuningra is, persze értelmes keretek között.
24K-ért már kapható az EVO r2.0"
Szerintem nem említettem a Gigát főleg nem a régebbi változatokat. De amúgy nem tudtam volna előre hogy a Gigával sz..ni fogsz. :R

(#56992) dvd_R+
Nem egy rossz lap. Gondom játék lenne a fő felhasználás ha már játékosoknak készült lapot néztél és ebben a kategóriában az egyik legolcsóbb.
Esetleg vele egy árban a Asus Z87-PLUS, Gigabyte GA-Z87X-UD3H.
Esetleg olcsóbban pl. az ASRock Z87 Extreme4 vagy mATX méretben 5év garanciával az Asus Gryphon Z87. De még sorolhatnám ebben az ársávban elég jó kis deszkák vannak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57000) bluyoo válasza Mahrenburg (#56998) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:C
"Állítólag otthon Mrs. Bluyoo még mindig szabadon elmondhatja a véleményét" Ráadásul mindezt egyre hangosabban teszi (teheti)! :DDD
"jó tanácsok" ellensúlyozására a RIOS által automatikusan küldeni kellene a kérdezőnek egy "Jobban jársz, ha a Vezérigazgató Úrra hallgatsz... " Meglehet megkímélne egy csomó magyarázkodástól! :DDD És persze pár száz privát üzenettől .... :))

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.