Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) g@bo válasza andaman (#55948) üzenetére


g@bo
nagyúr

3420 ra ez is jó. [link]

(#55952) bluyoo válasza chungee (#55950) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok értem de három generációt ölel fel a kis csokrod és került bele még mITX-es lap is. :DDD
Talán azt kiejteném (GA-Z77N-WIFI). Viszont a CPU-ra ha válaszolsz máris kiesik újabb 1 vagy 3 lap ....
De így előzetesen talán a legújabb chipset és foglalat mellett döntenék (Z77A-GD55). De ezek a lapok nem kicsit túlzások egy szorzózáras I3-as alá ...

Bazinga!

(#55953) chungee válasza bluyoo (#55952) üzenetére


chungee
addikt

Akkor most fordítva :B :K i3-2100-tól i3-3240-ig milyen lapok jöhetnek szóba:F Mármint azokon kívül, amiket felsoroltam.

[ Szerkesztve ]

(#55954) bluyoo válasza chungee (#55953) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl. a Téma összefoglaló-ban az Intel B75 H77 chipset alatti lapok teljesen megfelelőek egy szorzózáras CPU alá.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55955) andaman válasza bluyoo (#55944) üzenetére


andaman
tag

Egyre jobban érzem, hogy FSP Raider táp lesz.
SSD ügyben jó lenne valamilyen konszenzusos megoldás :)

(#55927) andaman
Szia skodasuperb! : :N Tudtam hogy ismerős a sztori ....

Már a Nagy Testvérnek is jeleztem: andaman nagyapa családja egy társasházban több alhálózatra azaz családra és azon belül önálló emberekre tagozódik, akik ráadásul a neten csüngenek számtalan PC-jükkel via 1 db router. Ezen emberek beszélő viszonyban is vannak ráadásul...
Továbbítom Kedves Lányomnak üdvözletedet :)

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#55956) andaman válasza g@bo (#55951) üzenetére


andaman
tag

Köszönöm, jegyeztem.

The man is a snowflake on the river.

(#55957) bluyoo válasza andaman (#55955) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elég egy húron pendültök a lányoddal! :DDD De lényegtelen .... A végére úgy látom elég hasonló konfigot sikerül összehoznotok. ;] SSD ügyben linkeltem a cikket "Samsung SSD 840 EVO: evolúciós lépcső" semmilyen elrettentő dolgot nem látok ......

(#55953) chungee
Most hogy észrevettem hogy benéztem egy lapot a linkeltek közül .... Miért nem a legújabb Haswell? Árban szinte tök ugyan annyiért tudnál vasat építeni. Sőt lap terén akár olcsóbban is ha minimalista vagy. :)

Bazinga!

(#55958) ngabor94 válasza Kowi84 (#55909) üzenetére


ngabor94
tag

Hát, körülnéztem én is, és amiket kinéztem azok a Gigabyte H87 és B85 D3H és HD3, ATX és mATX változatai, és ezek az Asusok.
Asus H87M-PLUS
Asus H87-PLUS
Asus B85-PLUS
Asus VANGUARD B85

De hogy öszinte legyek, a HD3 és D3H között nem sok különbség van, az ATX és mATX között meg még annyi se. Meg hát rájöttem nekem édes mindegy milyen lap lesz, legyen rajt bill., egér, hangfalnak és netnek csatlakozó, néhány USB és plusz csati, ami előfordulhat használat közben. Menjen bele a proci, vga, memó és az összes többi, meg lehessen használni. Magára a gépre úgy se lesz nagy hatással, hogy most egy fokkal gyorsabb, vagy lassabb. De lehet hogy akkor én is a Vanguardot választom.

(#55959) chungee válasza bluyoo (#55957) üzenetére


chungee
addikt

A felsoroltak közül tudok választani sajnos :( De olyat amelyet te ajánlottál :K

(#55960) bluyoo válasza chungee (#55959) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ne érts félre egy I3 alá akár melyik megfelel (sőt nem csak egy I3 alá). Dönts ár vagy akár szimpátia alapján. :)
Ha segít egy zármentes CPU alá én vagy az MSI Z77A-GD55-öt, vagy a régebbi de ugyancsak jól felszerelt egy I3-hoz brutális 16fázisú tápkörrel rendelkező Asus P8Z68-V PRO/GEN3 -at választanám. Talán utóbbi kicsit sokoldalúbb, több bővítési lehetőséget kínál.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55961) chungee válasza bluyoo (#55960) üzenetére


chungee
addikt

Mondtam, hogy bővülni fog a lista :B Esetleg ő is jó:F

(#55962) bluyoo válasza chungee (#55961) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát én maradnék az előbbieknél. :)
"bővülni fog a lista" Így elég érdekes kérdező vagy! :DDD Ezek használt lapok lennének? Vagy hogy bővül ez a lista?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55963) vhw válasza bluyoo (#55962) üzenetére


vhw
addikt

Ahogy leesik a kamionról :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#55964) chungee válasza bluyoo (#55962) üzenetére


chungee
addikt

Yah igen :K . Aprod.hu, jofogas.hu, vatera illetve innen PH!AP-ról néztem ki őket. 16k-24k között vannak.

(#55965) BomiBoogie válasza Mahrenburg (#55943) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm, akkor tehát nincs érdemi különbség, ami miatt annyival gyengébb lenne a H81.
Egyébként az szólna mellette, hogy ASUS, ami szimpatikusabb, mint az Asrock, szerintem az árát is jobban tartja valamelyest.

(#55966) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erről mit gondoltok?
MSI H87I AC.

Szimpatikus, WiFi, Bluetooth, bővíthetőség miatt.

(#55967) Pete55555 válasza BomiBoogie (#55966) üzenetére


Pete55555
addikt

Az rendben is van amit írtál, de egy komolyabb CPU hűtő nem fér el rajta.
Persze ha ez nem gond ;)
Egyébként jónak tűnik.

Lehet ezt MO.-n kapni ?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#55968) Hoby


Hoby
tag

Sziasztok
Amd phenom X6 1090t hez keresnék lapot amely értelmes tuningot is elvisel. a mostani lapom asus m4a785td-m evo egy kis tuningtol is hanyatvágja magát.(legalábbis remélem nem a procinak ez a vége :) )

Keret: 20k körül szeretnék maradi.

mondjuk jó lenne IDE vezérlős de van pci-os kártyám hozzá.
Előre is köszi

(#55969) Zsivaagoo válasza Hoby (#55968) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Giga: GA-970A-UD3(P)
Asus: M5A97 EVO R2.0

Tápod, hűtőd milyen?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55970) bluyoo válasza vhw (#55963) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD A fene egye meg hogy mifelénk miért nincs kamionforgalom! :o

(#55964) chungee
Ezeken az oldalakon csak tuninglapok vannak? :DDD Isten ments hogy lebeszéljelek ilyen komoly lapokról, de hát mégiscsak egy I3 lesz rajtuk! 13K körül már garanciás (szinte új) B75/H77 -es lapokat kapnál. Boltban is legdrágábban 22-23K-ért megkapod a legjobb tuningmentes lapokat 3év garanciával.

(#55966) BomiBoogie
Hát csak egy 30K-s lap ..... Viszont a Z87-es változata is kb. +2K. Annyit szerintem megérne (már csak a későbbi eladhatóság szempontjából is). Z87I. Már ha nem a Wi-Fi a lényeg.
Egyáltalán lehet kapni az AC vagyis Wi-Fi 802.11ac -vel szerelt változatot? Én csak a simát láttam ami Wi-Fi 802.11n -es.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55971) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Egy Fractal D. R4 házba egy Seasonic g650es táppal építem a gépem apránként. Egy 8350 volt az eredeti terv, de a jövőre, így a bővítésre gondolva i5 4670k mellett fogom letenni a voksom. Ez alá szeretnék egy jó alaplapot venni.
Terveim szerint egy R9 280x vagy sima 290 lesz benne. Játékra szeretném használni.
Az Asust tartom megbízhatónak, így a Z87-A-rá vagy Z87-Expert-re gondoltam. Megéri a 20e Ft különbséget? Egy kicsit jobb a hang chip, meg ac WiFivan az expertben, ennyi?
Esetleg más ajánlat?
Köszi

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#55972) Zsivaagoo válasza Zsmester89 (#55971) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha a jövőre kell gondolni, akkor egy FX-8350-et nem adnék fel egy 4670K-ért.
i7 esetében meggondolandó lehet a dolog, de nem úgy, hogy majd később lesz csere...

---------
Egyébként meg az olcsóbb Asus-t venném.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55973) Zsmester89 válasza Zsivaagoo (#55972) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ez esetben maradok az amd-nél. 8350 alá milyen jó lapok vannak? Inkább a megbízhatóság számít, mint az ár.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#55974) Hoby válasza Zsivaagoo (#55969) üzenetére


Hoby
tag

Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2
Chieftec 550w

Tudom hogy a táp ok a hűtő meg határeset :)

(#55975) bluyoo válasza Zsmester89 (#55971) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Esetleg a kettő között a Z87-PRO? :DDD

(#55973) Zsmester89
Ha mégis AMD és ugye Asus akkor egy VGA-s rendszerhez akár a M5A97 EVO R2.0 is megfelel. De ha nagyobb keretet sem sajnálsz akkor a M5A99FX PRO R2.0 már az FX-9000-es CPU-któl sem riad(na) vissza.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55976) Zsmester89 válasza bluyoo (#55975) üzenetére


Zsmester89
őstag

És a sabertooth 999fx-ről mi a vélemény? R2.0 vagy a sima?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#55977) bluyoo válasza Zsmester89 (#55976) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok nem tudtam hogy ilyen magasra rakod a lécet! :DDD AMD konfigok esetén ritka aki ennyire drága lapot néz. Egy nagyon jó kis lap és nem olcsó mint ahogy a TUF szériás lapok úgy általában. Ha az 5év garanciát is megadja a kisker akkor meg még inkább. Lehetőleg a legfrissebb (R2.0) változatot válaszd. Mint minden gyártó esetében a fejlesztés nem negatív ..... :) Hogy kézzelfogható különbséget is említsek az FX-9370, FX-9590 CPU-k támogatása csak az R2.0 -ás változatnál van.
Mondjuk én ilyen kerettel inkább Intel oldalon maradnék .... :DDD

Bazinga!

(#55978) Tomko78 válasza bluyoo (#55977) üzenetére


Tomko78
őstag

ritka? vagy csak jót akar és nem akar szenvedni vele , hogy esetleg a lap nem bírja a szuflát ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#55979) bluyoo válasza Tomko78 (#55978) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha visszaolvasol tényleg ritka aki AMD konfig esetén 40K felett vásárol lapot. Legalábbis itt nem kérdeznek ezek a fórumtársak! :DDD
Azért AMD oldalon egy 30K feletti lap már igencsak jóval a középkategória felett van. A Sabertooth meg inkább már a csúcskategória.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55980) banderasz77


banderasz77
addikt

bluyoo: Szia! Irodai célra keresem a legolcsóbb, de jó Socket 1150, RAID képes alaplapot.

(#55981) bluyoo válasza banderasz77 (#55980) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát ahhoz H87-es chipset kell, azok a lapok meg ~20K környékéről indulnak.
Ha a legolcsóbb érdekel talán az MSI H87M-E33 (HDMI) vagy az MSI H87M-P33 (DVI) amik H87-es chipset-el szereltek és 17K körül már kaphatók. A következő lap már 20K környékén az ASRock H87M. De 22K környékén már megkapod pl. az ATX mérteű Gigabyte GA-H87-HD3 -at, vagy a mATX mértű GA-H87M-D3H-t.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55982) andaman válasza jocomen (#55910) üzenetére


andaman
tag

SSD topikon ezt ajánlották: [link]
"még az SSD-be hadd kössek bele " nyugodtan, továbbra is várom a véleményed!

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#55983) banderasz77 válasza bluyoo (#55981) üzenetére


banderasz77
addikt

Köszönöm. :R

(#55984) bluyoo válasza andaman (#55982) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyszerűbb lenne privátot írnod ha már az ő véleményére vagy kíváncsi. Így nem is offolnál feleslegesen .... :)

(#55983) banderasz77
Szívesen!

Bazinga!

(#55985) andaman válasza bluyoo (#55984) üzenetére


andaman
tag

Kösz, megoldom.
Vélemények ütköztetése lényeges, egy vélemény az pontosan 1 vélemény :)
Ez miért is off?

The man is a snowflake on the river.

(#55986) bluyoo válasza andaman (#55985) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Vélemények ütköztetése lényeges" Ez egyértelmű, ez a fórum lényege! De ez a "Milyen alaplapot vegyek?" topic nem a "Milyen SSD-t vegyek?" ..... ezért OFF a téma (gondolom te sem potyára tetted Off topic-ba). Na meg te kifejezetten egy fórumtárs véleményét kérdezed SSD terén, már nem elsőnek. Ráadásul már válaszol is neked itt az alaplapos fórumon, hogy szerinte .... : "SSD ügyében tájékozódnom kell. A lényeg, hogy mlc típusú legyen, azaz 2 bit / memóriacella. Aki tájékozottabb, ajánljon valamit." [link]. Nem beszélve arról hogy az SSD-s topic-ban kaptál választ ráadásul olyan fórumtársakról akik nagyon is tájékozottak SSD ügyben (is). De hogy válaszoltam máris kész egy újabb off ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55987) andaman válasza bluyoo (#55986) üzenetére


andaman
tag

"Na meg te kifejezetten egy fórumtárs véleményét kérdezed SSD terén, már nem elsőnek."
Talán, már nem első alkalommal akartad volt írni... :DD
"SSD ügyében tájékozódnom kell. A lényeg, hogy mlc típusú legyen, azaz 2 bit / memóriacella. Aki tájékozottabb, ajánljon valamit."
Na erre válaszoltam kedves barátom!
Ennyi volt részemről.
Szevasz :)

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#55988) miresz válasza bluyoo (#55986) üzenetére


miresz
veterán

Na, "kedves barátom",erre varrj gombot! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55989) M@cika válasza andaman (#55982) üzenetére


M@cika
őstag

Nekem is ilyen van. most az új gépben 460-470Mb-t hoz seq és 512k-ban írás és olvasásban is.

Beépítésre került az Asrock B85M lap. Egyből el is dobtam agyam az UEFI-től. Minden szépen összedugva, gép bekapcs, reflexből nyomom F2, bejön a csilivili színes izé, mondom nézzünk "BIOS" frissítést, aszongya Internet Flash. Ez meg mi a rák? Rákatt, aztán alapból lehúzta a Netről a legfrisebb UEFI-t és egyből fel is pakolta. Kellemes meglepetés volt. Majd 1x újra bemerészkedek a csilivili helyre, mert 1-2 dolgot be kéne állítani...:-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#55990) bluyoo válasza miresz (#55988) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak a szokásos havi ..... :DDD

(#55987) andaman
Megkérdezel egy fórumtársat ... írja hogy "Aki tájékozottabb, ajánljon valamit." erre megkérdezed még egyszer .... :U Igazán ésszerű! :DDD
"Ennyi volt részemről." Erről van szó! Szevasz!

Bazinga!

(#55991) Vartanus


Vartanus
őstag

Kinéztem magamnak az Asrock Fatal1ty Killer szériából egy példányt,lenne pár kérdésem. Szerintetek az Atheros Killer lan valóban hasznos plusz és érdemben használ multinál a lag csökkentésre vagy csak parasztvakítás?Másik kérdésem az ha fpsezek mennyi előny származhat ebből a Fatal1ty Mouse portból?Harmadik pedig,hogy valaki hallott már Purity Soundos lapot,tényleg hallható a különbség?

Ha ezek szerintetek csak felesleges árdagasztó sallangok,maradok az Extreme szériánál.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#55992) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#55946) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Don Sasssss - :R (x4 - eggyel több, én nyertem! :)) )

BomiBoogie - Szívesen!
Az említetteken kívül nincs nincs érdemi különbség, s kidolgozásban/felszereltségben is megegyezik a két Asus-lap, mindössze a PCH-borda designja, s a +/- 2 Sata-port az eltérés.

Bluyoo - Most mit szőrözöl, Vezérigazgató Úr, nem kell szétoffolni a topicot, van erre kulturáltabb megoldás is, már útnak indítottuk a Topichadsereg Különleges Alakulatának kivégzőosztagát... :K :))

Vartanus - Bár ha jól sejtem, Te az FM2+ -változatot vennéd, de az említett "sallangok" a többi Fatal1ty Killeren is megtalálhatóak, ha gondolod megkérdezheted az ASRock 8-as topicban Kicsimixet a tapasztalatairól.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55993) Mahrenburg válasza Vartanus (#55991) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Jut eszembe, a H87 Performance-on is Purity Sound van, Redingitell szerint: "Az integrált hangkártya nagyon jó minőségű, kiváltotta a xonar dx-et."

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55994) Dalzarus


Dalzarus
tag

Ha a házam 9 standoff-al de csak 6 csavarral jött az alaplaphoz, akkor szerezzek be gyorsan még 3 csavart vagy elég az a 6 és ha elég akkor melyik 6 standoffba rögzítsem?

(#55995) M@cika válasza Dalzarus (#55994) üzenetére


M@cika
őstag

Én csak 4 csavarral rögzítettem spec. tegnap. A négy sarkán. De valahova középre sem ártott volna 1.
6-ot mondjuk úgy tennék, hogy a 4 sarkára 1 valamint a hosszabbik oldalon a ház eleje felé középre, a rövid oldalon meg a ház tetejéhez közel eső középsőre.

Nasit a kis fehér medvének!

(#55996) BomiBoogie válasza bluyoo (#55970) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értem én, de nem akarok tuningolni, maximum egy 4570 menne bele. A 4670K drága is, és nekem tényleg feleslegesen drága. Akkor is legyen a Z?
(AC változatot nem találtam itthon.)

Nem baj, hogy "csak" MSI, eladhatóság szempontjából? Nekem szimpatikus attól még.

30-ért akkor már lehetne mondjuk ASUS is, nem?

[ Szerkesztve ]

(#55997) BomiBoogie válasza BomiBoogie (#55996) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ráadásul én azt látom:
MSI H87 - 27k
Z87 - 33,5k
Szóval ez már azért nem 2k árkülönbség...

(#55998) bluyoo válasza BomiBoogie (#55996) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak a kis árrés miatt gondoltam a Z87-et, és hogy írtad hogy nem sokáig lesz nálad a vas.... legalábbis én ezt vontam le abból amit múltkor írtál. Egy tuning chipset-es lap kelendőbb lenne (szinte) ugyan annyiért.
Szerintem nem elrettentő az MSI márka. :) Bár mindenkinek megvan a saját favoritja. Asus-ban a H87I-Plus van a 30K-s kategóriában.

(#55992) Mahrenburg
Igazad van! Már bánom is a dolgot. :B Egyszerűbb lett volna hallgatni, így maradt volna csak egy ....
"már útnak indítottuk a Topichadsereg Különleges Alakulatának kivégzőosztagát" Csak csendese! ;]

(#55997) BomiBoogie
Ezek szerint nem egy üzletben nézzük! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55999) BomiBoogie válasza bluyoo (#55998) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem tudom, a Z mindenhol 33+os, a másik meg most egy helyen akciósan 27.

(#56000) bluyoo válasza BomiBoogie (#55999) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hirtelen egy üzletben néztem ... [link] bár most ott is 3K a különbség. De természetesen ha jó áron annyival olcsóbban meg tudod szerezni a H87-es lapot egyértelmű hogy ne adj ki +6K-t csak azért hogy később könnyebb legyen elpasszolni.

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.