Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60851) Reggie0 válasza tope (#60849) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezen az elven korlatot se rakjatok az erkelyre, mert ha valaki figyel, akkor nem esik le az erkelyrol.

(#60852) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ez vajon milyen mozit nézett? Biztos nem azt, ami a szélvédőn túl volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#60853) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Videóra vették, ahogy elütnek egy kiskorút a zebrán Esztergomban

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60855) mephi666 válasza t72killer (#60853) üzenetére


mephi666
nagyúr

"A sofőr nem lassított a zebrához közeledésekor, ezért nem észlelte időben az elsőbbséggel rendelkező, azonban az úttestre váratlanul lelépő sértettet, aki kerékpárját maga mellett tolva akart átkelni."

0:08-nál áll teljesen a zebrához, 0:25-nél indul el... ez minden csak nem "váratlan lelépés" ...az a váratlan, ha pl messziről kifut, vagy biciklivel oda kanyarodik a zebrára... (pénteken az A-oszlop megint majdnem megszívatott: fordultam jobbra, zebrát keresztezve... túlsó oldalról tiszta volt a zebra, jobbról egy gyalogost elengedtem, miközben lassan fordultam... erre balról érkezett olyan ütemben egy - elsőbbséggel nem rendelkező - biciklis, hogy végig takarta az A-oszlop és előtte szépen átmentem... asszony meg is jegyezte, hogy "nem láttam?" ...hát nem... csak miután kikerült a takarásból)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60856) konci79 válasza mephi666 (#60855) üzenetére


konci79
őstag

Jól mutatja ez is a mai magyar mentalitást...
Elment fél tucat autó legalább, egyik se lassított ( sőt , megállt volna! ) pedig szerencsétlen ott várt szabályosan, és abszolút nem volt váratlan, nem tudom miért írnak ekkora hülyeséget.

(#60858) mephi666 válasza konci79 (#60856) üzenetére


mephi666
nagyúr

...plusz esőben nagyobb a féktáv, rosszabbak a látási viszonyok, fokozott óvatossággal közelíti meg ép eszű ember a zebrát... meg hát ne is legyünk már olyan parasztok, hogy 50-60as tempóval csapjuk le vízzel a szerencsétlent :U az autóban ülve kellemes klíma is van, eső sem esik a nyakunkba

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60859) t72killer válasza mephi666 (#60855) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1! Ráadásul még a normál limithez képest is gyorshajtott.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60860) stingy2 válasza mephi666 (#60855) üzenetére


stingy2
senior tag

"erre balról érkezett olyan ütemben egy - elsőbbséggel nem rendelkező - biciklis" - arra jó lenne felhívni a kedves kerékpáros közlekedők figyelmét, hogy a zebrán nincs elsőbbségük, ha ülnek a biciklin (nem csak ha teker, hanem ül az ülésen. Akkor gyalogos, ha tolja). Sőt, mikor C kategóriát tanultam, mondta az oktató, hogy eszembe ne jusson biciklist átengedni zebrán, mert vizsgán azonnal megvágnak. Ha a teherautó alá kerül, akkor így járt.

INTJ

(#60862) mephi666 válasza stingy2 (#60860) üzenetére


mephi666
nagyúr

1-2 hete volt itt a helyi közlekedési csoportban egy kiírás, hogy "valakinek az apját adott zebrán fellökte egy személygépkocsis, amikor át akart kelni... ott helyben meggyőződtek, hogy nem esett baja, viszont otthon nézték meg a járművet és kár keletkezett benne: keresik az autóst, hogy rendezze velük a kárt... mert akkor kapta és nem volt olcsó, blabla"

...aztán kiderült, hogy nem is sima kerékpár volt, amit tolt volna, hanem ilyen elektromos robogó :U gyorsan helyretették, hogy ezzel nem kéne erőlködniük és maradjanak inkább kussban

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60863) t72killer válasza stingy2 (#60860) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vékony jég: ha nem próbálsz vészfékezni, amikor 3 centire már belóg, akkor meg azért vágnak meg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60864) maajsz válasza stingy2 (#60860) üzenetére


maajsz
senior tag

Nem tudom ki az az oktató de visszaadhatná az engedélyét. Tehernél kiemelten hívják fel a figyelmet a védtelen közlekedési partnerre a méretek meg a fékút miatt.

#60853 Egyébként a gázolásos videó iskolapéldája miért kell körülményekhez képest sebességet választani. A fekete autós csodásan pont akkor kanyarodott szemben balra (és takart bele a látóvonalba) mikor az autós jól észlelhette a gyalogos szándékát, illetve a gyalog felmérhette volna az autó sebességét illetve elsőbbség nem megadási szándékát. Megfűszerezve esős látási viszonyokkal (meg egyébként növekedett fékúttal) ki is adta a receptet.

(#60865) Lauda válasza t72killer (#60853) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek nagyon olyan szaga van, mintha direkt csinálta volna. 9 másodperce lett volna átkelni, mikor senki sem jött, erre betrafál a nagy sebességgel közeledő elé.

(#60866) t72killer válasza maajsz (#60864) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez még a papíron megengedettnél IS gyorsabban ment, úgyhogy faék 1értelmű a szitu, nincs enyhítő körülmény - súlyosbító annál inkább.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60867) stingy2 válasza maajsz (#60864) üzenetére


stingy2
senior tag

"Nem tudom ki az az oktató de visszaadhatná az engedélyét. " - elég sarkos vélemény, de akkor segíts kérlek:
"Sikertelen a forgalmi vizsga, ha:
sebessége megtévesztő az elsőbbségadás tekintetében;" (tehát pl. lelassítok egy gy.átkelőnél, mert jön egy biciklis - NEM gyalogos!)
Ja, és a bizalmi elv alapján én azt kell, hogy feltételezzem, hogy meg fog állni.

"Tehernél kiemelten hívják fel a figyelmet a védtelen közlekedési partnerre a méretek meg a fékút miatt."- semmi ilyesmire nem hívják fel a figyelmed. Arra hívják fel, hogy ne törd össze az árut, és ne menj neki semminek. :D

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#60868) Reggie0 válasza stingy2 (#60860) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, messze nem igy van. Attol meg, hogy szabalytalanul kozlekedett a zebran meg lehet felelos a gepjarmuvezeto is, pl. ha bizonyithato, hogy ha a zebrat nem kello ovatossaggal kozelitette meg, de ha ugy kozelitette volna, akkor a baleset elkerulheto lett volna. Ekkor mar osztott feleloseg lesz.

Azt meg vegkepp erthetetlen, hogy miert ne lehetne a szabalytalan kerekparos reszere lemondani az elsobbsegrol. Ezzel az erovel a keresztutcabol sem szabad kiengedni senkit, ha nincs elsobbsege.

[ Szerkesztve ]

(#60869) maajsz válasza stingy2 (#60867) üzenetére


maajsz
senior tag

Sikertelen a forgalmi vizsga, ha:
sebessége megtévesztő az elsőbbségadás tekintetében;" (tehát pl. lelassítok egy gy.átkelőnél, mert jön egy biciklis)

Ennél a szitunál konkrétan jó ideig állt a kerékpár mellett, a zebra előtt méterekkel leszállt, tehát teljesen szabályos, egyértelműen övé az elsőbbség. Az autós kiemelten rosszul választott sebességet. Tehernél, busznál szokták mondani, hogy ne csalogasd le a gyalogot, de az minden olyan esetre igaz ha még méterekre van az átkelőtől és éppen sétál az irányába. Nyilván nagy járműnél az igaz, hogy ilyen esetben ne állj meg mindig mert qwára nem gazdaságos. De ez semmilyen mértékben nem mentesít az elsőbbségadási kötelezettség alól.

Ja, és a bizalmi elv alapján én azt kell, hogy feltételezzem, hogy meg fog állni.

A bizalmi elv addig tart, amíg a másik fél szabályt nem szeg vagy már előre látható, hogy szabályt fog szegni. Amit te hoztál példának, hogy gurul a gyalogátkelő felé egy biciklis, ott már nem él a bizalmi, mert látod, hogy szabálytalanul akar kijönni eléd, mert nem illeti meg az elsőbbség. Neked viszont mindent meg kell tenned a baleset elkerülése érdekében, mert ha időben észleled de b@szol lassítani és elütöd (merthogy "nekem van elsőbbségem"), úgy hogy közben lett volna lehetőséged ezt megakadályozni, ugyanúgy meg leszel vasalva, csak enyhébben.

..semmi ilyesmire nem hívják fel a figyelmed. Arra hívják fel, hogy ne törd össze az árut, és ne menj neki semminek.

Konkrétan benne van az elméleti tananyagban, szakoktatói felvételin van tétel C-s fékútról, pont erről kell benne beszélni.

Más tészta, hogy a Kresz duplán van biztosítva ilyen esetre, de erről szerintem itt már számtalanszor lehetett vita, a gyalog sem léphet le addig amíg meg nem győződött annak veszélytelenségéről. Itt nem tudom ezt rá lehet e húzni, ez nem menti fel az autóst semmilyen szinten, de lehet ő is kap ezért valamit.

(#60870) Lauda válasza t72killer (#60863) üzenetére


Lauda
félisten

Már miért vágnák meg? A kerékpárosnak nincs elsőbbsége a gyalogos átkelőhelyen. Max akkor kell átengedni, ha egyébként baleset következne be.

[ Szerkesztve ]

(#60871) stingy2 válasza Reggie0 (#60868) üzenetére


stingy2
senior tag

"Hat, messze nem igy van."- hát pedig így van, szóval csak óvatosan, ha zebrán átkerekezel ;) Ha mindent megtettem, hogy ne hajtsak át a kerekes fején, de a fizika kifogott rajtam, akkor nincs szerencséje. És még egyszer: nem vagyok köteles lassítani, meg előre belelátni a biciklis fejébe, meg átengedni az elsőbbséget. Nem jön gyalog, és feltételezem, hogy a brinyós nem debil. Ennyike.

#60869maajsz
"Ennél a szitunál konkrétan jó ideig állt a kerékpár mellett," - nem erről volt szó:
"Sikertelen a forgalmi vizsga, ha:
sebessége megtévesztő az elsőbbségadás tekintetében;" (tehát pl. lelassítok egy gy.átkelőnél, mert jön egy biciklis - NEM gyalogos!)
Szóval hogy oldanád meg a helyzetet, hogy ne legyen pótvizsga?

"vagy már előre látható, hogy szabályt fog szegni. "- ok, és honnan látom előre, hogy a másik szabályt fog szegni? Ha az emberek látnák előre, hogy a másik szabályt fog szegni, akkor nem lennének balesetek :)

Ha már ide tévedtem, egy konkrét, kb. fél éves esetem: szürkületben kikanyarodtam a főútra balra, és volt még ott előttem a kereszteződésben egy gyalogátkelő, de nem volt közel-távol gyalog. Rá kellett lépnem a gázra, mert szűk volt a hely-jöttek szemből-, ekkor a zebrán egy agyhalott kerekes úgy 25-30 km/h-val átrobog előttem. Itt nemhogy fékezni nem tudtam, de akkor vettem észre, mikor már elhúzott előttem. Kb. 10-20 cm lehetett közte és a lökhárító közt. Ha nincs szerencséje, akkor gipszben lábadozik, ha túléli, és még meg is bírságolják. Szóval csak óvatosan ;)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#60872) maajsz válasza stingy2 (#60871) üzenetére


maajsz
senior tag

A kettő pont összefügg. Ha látod, hogy egy biciklis gurul a zebra felé, érzékelhetően megállási szándék nélkül, elveszed a gázt esetleg fékezel kellő mértékben. Itt igazolod azzal, hogy láthatóan elveszett a bizalom, mert nem mutatott semmilyen megállási szándékot. Amelyik vibi ezért meghúz az egy f@sz.

Van bőven egyébként olyan helyzet ahol felismerhető, hogy szabályt fog szegni. Mikor a biciklis gurul tempósan a zebra felé az pont ilyen. Ha valami fiatal übercangával lehet megáll az utolsó pillanatban, de az a ritkábbik eset, jobb félni.

Olyan esetnél ahol egyébként sem lett volna esélyed elekerülni a balesetet, nem fognak megbüntetni. Viszont szürkületben, kanyarodás közben rádhúzhat egy relatív sebességtúllépést, látási viszonyokra hivatkozva. Nem tudom milyen hosszú volt az ív, de ha kihozza, hogy 40-el elütötted és mondjuk 20-nál ezt el tudtad volna kerülni, akkor megvágnak.

(#60873) szebe válasza maajsz (#60872) üzenetére


szebe
őstag

Amelyik vibi ezért meghúz az egy f@sz

Nekik nem ez az ismérvük? :)
Meg fog húzni azért is, ha megállsz, meg meg fog húzni azért is, ha nem állsz meg.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#60874) t72killer válasza Lauda (#60870) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha már belóg és halad, baleset fog bekövetkezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60875) stingy2 válasza maajsz (#60872) üzenetére


stingy2
senior tag

Nyilván nem az a cél, hogy naponta 3 családot tegyek tönkre,- van a lábamban 1M+ km balesetmentesen, és nyilván én is megállok, ha látom, hogy gáz van- csak a kerékpárosok figyelmét szerettem volna felhívni arra, hogy hogyan kellene közlekedniük gyalogátkelő helyen.
Amúgy szvsz abban, hogy a kerékpárosok jó része felelőtlen a zebrán, az autósoknak is jelentős sara van. Mivel sajnos az autósok jó része sem ismeri a KRESZ-t, ezért rendszeresen megállnak kerekesnek is, lemondva ezzel az elsőbbségi jogukról. A bicajosnál meg mint Pavlov kutyájánál, kialakul a feltételes reflex, hogy ha zebra, akkor elsőbbsége van. Aztán egyszer jön a meglepi.
Balesetmentes közlekedést mindenkinek :R

INTJ

(#60876) Lauda válasza t72killer (#60874) üzenetére


Lauda
félisten

Ez teljes mértékben csak feltételezés.

(#60877) t72killer válasza Lauda (#60876) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pattanj fel egy bringára és kipróbáljuk :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60878) Reggie0 válasza stingy2 (#60871) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig igy van. Van ra birosagi hatarozat is, hogy a fokozott ovatossag elmaradasa felrohato akkor amikor egy elsobbseggel nem rendelkezo kerekparos halad at a zebran es ezen is mult a baleset bekovetkezese. Elokeresem azt is.

"És még egyszer: nem vagyok köteles lassítani, meg előre belelátni a biciklis fejébe, meg átengedni az elsőbbséget. "

De, koteles vagy lassitani, mert zebra(es nem azert mert kerekparos van ott). Akkor is koteles vagy lassitani, ha nincs ott senki.

"Sikertelen a forgalmi vizsga, ha: sebessége megtévesztő az elsőbbségadás tekintetében"

A megteveszto sebesseg az elsobbseggel rendelkezo gyorshajtasara vonatkozik vagy az elsobbseg jogosultjanak e jog biztositott voltara vonatkozik, nem a lassitasara es az elsobbsegrol lemondasra. Szoval itt az a kitetel nem jatszik. Lasd 6/1998
BJE hatarozat. Reszletes magyarazat az "A kresz ertelmezese a joggyakorlatban" cimu konyv 5.9.5 fejezeteben, illetve 5.13.2 fejezetben.
Az onkentes elsobbsegrol lemondas pedig megengedett, lasd eseti dontes BH 1991.179.

"Ha már ide tévedtem, egy konkrét, kb. fél éves esetem: "
Ha a zebrat nem fokozott ovatossaggal es (kozvetve ebbol eredoen) csokkentett sebesseggel kozelitetted meg, akkor szabalytalanul hajtottal ki. Erre az a megoldas, hogy nem hajtasz ki felelotlenul olyan ele, aki elott epphogy atfersz szabalyszegesek aran.

[ Szerkesztve ]

(#60879) 8th válasza stingy2 (#60860) üzenetére


8th
addikt

Felénk minden nem lámpás kereszteződésnél ki van rakva a gyalog és kerékpárút vége tábla a bringaúton, a hülyébbek kedvéért még félreérthetetlen kiegészítő tábla is van alatta [link] de basznak rá nagy ívben. Simán áttekernek sokszor körültekintés nélkül mert meg vannak róla győződve, hogy elsőbbségük van. Aztán fel vannak háborodva ha valaki leszarja őket és megy. Az én oktatóm szintén ezt mondta. Meg ne álljak. Azóta se. Arra persze vigyázok, hogy el ne gombázzam a majmokat de élvezettel ijesztgetem őket. ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#60880) stingy2 válasza Reggie0 (#60878) üzenetére


stingy2
senior tag

Pedig nincs így :)- mint a dedóban b+ :D . Nem értem, mire jó, hogy a szabályok be nem tartására buzdítasz? A biciklis védtelen, ált. ő húzza a rövidebbet, te pedig azt bizonygatod már több hsz-óta, hogy nyugodtan szegjenek csak szabályt, majd a bíróság felmenti. De ezt kb. baxhatja, ha mozgásképtelen lesz egész életére, az autóst meg felmentik. Amúgy meg itt egy jogerős ítélet, szóval azt mondom, - már meg ne sértődj, de továbbra is sületlenségeket beszélsz: [link]
"A bíróság megállapította, hogy a kerékpáros azzal, hogy kerékpárját hajtva a kijelölt gyalogosátkelőhelyen megkezdte az áthaladást, megszegte a KRESZ 54. § (4) bekezdésében foglalt szabályt. A vádlott által vezetett személygépkocsi felé a sértett elsőbbségadásra volt köteles, amit nem biztosított.
Az ítélet jogerős. "

#608798th Igen, és az is szép, amikor pl. ott a zebra és mellette a külön kerékpárút, elsőbbségadás kötelező táblával, de a biciklis lex@rja, aztán megy a csodálkozás.
PL: [kép] a múltkor itt jött majdnem a kocsi oldalának - igen, már rajta voltam a kerékpárúton, mikor arra gondolt, hogy elsőbbsége van, mert zebra is fel van festve ott - egy agyhalott kerekes, és még elkezdett pofázni. Helyretettem :) .

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#60881) mephi666 válasza stingy2 (#60880) üzenetére


mephi666
nagyúr

....hagyd, múltkor kb a motorost védte, akiről raktam a videót, ahogy megállok a zebránál és a gyalogosok közt áthajt kb féltucat kresz-szabályt megszegve :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60882) stingy2 válasza mephi666 (#60881) üzenetére


stingy2
senior tag

Látom már, h vmi fotelhuszár, léptem is :)

INTJ

(#60883) Lauda válasza t72killer (#60877) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet csak elbeszélünk egymás mellett. :)

Azt írtad, hogy ha nem próbálsz vészfékezni, amikor 3 centire már belóg, akkor meg azért vágnak meg.

Nem tudjuk melyik oldalról érkezik az elsőbbséggel nem rendelkező kerékpáros, a haladási sebességét sem tudjuk, viszont 3cm belógásnál az égvilágon senkit sem fog zavarni.

Ha már belóg és halad, baleset fog bekövetkezni.

Azért gondolom, hogy ez teljes mértékben feltételezés, mert nem tudjuk honnan érkezik a kerékpáros, milyen sebességgel halad, meg fog-e állni végül, gyakorlatilag egyetlen összetevőt sem tudunk biztosan, tehát azt sem fogjuk tudni, hogy baleset fog-e bekövetkezni. :)

(#60884) NoLF válasza stingy2 (#60875) üzenetére


NoLF
addikt

azért az embereket kutyához hasonlítani végtelenül meggondolatlan húzás véleményem szerint...

én igen sokat vezetek/vezettem már a világban, és relatíve elég sokat is kerékpározok a fővárosban és az ország más részein, mindenesetre ahhoz nekem elég súlyos munkaórákat kellene valakinek belefeccölni, hogy beleverje a fejembe, hogy neked igazad van ti. egy idő után efelejtem a szabályokat mert pár autós átengedett a zebrán biciklivel, és ezért valamikor ki fogom magam nyírni.

egész egyszerűen az emberek nagy része balfasz vagy tudatlan, de aki írástudónak számít, azt szinte teljesen biztos, hogy pár előzékeny autós nem fogja öngyilkossá nevelni...

hogy a kerékpárosok nagy számban figyelmetlen, kreszt nem ismerő, ön- és közveszélyes őrültek, az vitathatatlan.

hogy az autóvezetők nagy számban figyelmetlen, kreszt alig/nem ismerő vagy szándékosan leszaró, ön- és közveszélyes őrültek, az vitathatatlan.

ennek eredményeképpen természetesen mindkét oldal szerint a másik a rohadék barom állat, és dögöljön meg, miközben csak egy kis odafigyelés, szabályismeret, bicajos oldalról egyértelműen az öngyilkossági hajlam csökkentése, autós oldalról "ez csak egy bicajos" szemlélet elhanyagolása kellene ahhoz, hogy mindenki biztonságosabban tudjon közlekedni...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#60885) Reggie0 válasza stingy2 (#60880) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ezaz, latszik sofor vagy, nem ertesz te komolyabb dolgokhoz, ezert nem fogod fel mi fan terem a jog.

Olvasd mar el mit linkelsz. :) Bizonyitek hianyaban mentettek fel, nem buncselekmeny hianyaban. Ergo nem tudtak ketsegen kizaroan bizonyitani egyes korulmenyeket, igy nem volt megallapithato a felelosege sem.

#60881mephi666: Sehol sem vedtem, hanem arrol elmelkedtem, hogy vajon milyen teteleket sertett meg, mert nem mind egyertelmu. Azt persze ertem, hogy vannak emberek akik szemeben gondolkodni, analizalni az bun, es a mert csak nem tetszik is kello indok egy itelethez. Az egyszeru gondolkodasod ne legyen mar indok arra, hogy ne lehessen beszelgetni egyes esetek reszleteirol.

[ Szerkesztve ]

(#60886) stingy2 válasza Reggie0 (#60885) üzenetére


stingy2
senior tag

Állásfoglalások, publikációk
olvasgass, művelődj, ne személyeskedj, mert annyira értesz te a joghoz, mint amennyire én vagyok hivatásos sofőr. (semennyire :).)

#60881mephi666
Most olvastam a motoros sztorit, ez az Irinyin volt, a sulinál :). #60786Reggie0
fórumtárs hsz-e meg totál fogalmatlanságról tanúskodik :D :D :D
Na de tényleg nincs időm galambsakra.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#60887) Lauda


Lauda
félisten

Gyakorlásként egy kis kresz-teszt. ;)

(#60888) tope válasza Lauda (#60887) üzenetére


tope
addikt

1-et benéztem, de ezek annyira nem nehezek

(#60889) stingy2 válasza Lauda (#60887) üzenetére


stingy2
senior tag

8/8, bár én nemrég tanultam, és vannak ezeknél sokkal genyóbb 3 pontosak.

INTJ

(#60890) mezis válasza Lauda (#60887) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezeket a macisajt táblákat nem lehetne egy kicsit torzítani? Mert így számomra elég furcsán mutatnak. Ezen a feketét nem is tudtam értelmezni, kinek állhat! :o :W

mezis

(#60891) mephi666 válasza stingy2 (#60886) üzenetére


mephi666
nagyúr

...aha ott, központ felé haladva érdemes kiemelten figyelni, mert mindkét irányból jöhet bárki takarásból :K mégis többször előfordult már, hogy a zebrán rám előztek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60892) Lauda válasza mezis (#60890) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az csak egy valakinek jelezhet kötelezettséget. :)

Vagy mi alapján gondoltál a többire? :)

(#60893) t72killer válasza mezis (#60890) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó hogy linkeled, asszonynak nézek valami online elméleti gyakorlót, nemrég kezdett itt (uk, baloldal, balkézszabály ;] ) vezetni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60894) mezis válasza Lauda (#60892) üzenetére


mezis
nagyúr

A 6. kérdésig sikerült jól kitöltenem úgy, hogy a maci sajtokról nem tudtam, hogy ilyen lökött módon jelzik vele az alárendelt utat!
Talán ha nem lenne az a szürke vonal lefelé (oszlop!), akkor egyérteműbb lenne a jelentése.

mezis

(#60895) -=RelakS=- válasza t72killer (#60893) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az nem úgy van, hogy a bal oldalon mennek, de náluk is jobbkéz szabály van?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#60896) NoLF válasza -=RelakS=- (#60895) üzenetére


NoLF
addikt

az úgy van, hogy UK-ban épp nem, de pl ausztráliában, szingapúrban stb helyeken van rendes jobbkézszabály is, az angoloknál meg van jobbkézszabály, de csak körforgalomban, hiszen nálunk minden útkereszteződésnél van tábla, nincs egyenrangú - mint utóbb én is utánanéztem/visszaemlékeztem Lauda által említettek alapján.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#60897) t72killer válasza -=RelakS=- (#60895) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy jó kérdés, itt azt írja: aki kapja marja :DDD
Őszintén nem néztem utána, de be szoktam engedni a jelöletlen mellékutcából az én oldalamon (bal) bekéredzkedőt. Fel se merült, hogy a túloldalit kéne beereszteni :F :Y, de ennek utánaolvasok - így kb 30k uk kilométer után :DDD :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60898) -=RelakS=- válasza t72killer (#60897) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:DD

Amúgy a vezetőoldali ablakon kinézve nem lenne könnyebb látni, hogy kell-e valakinek elsőbbséget adni, mint az utas oldali A oszlopon keresztül? :F
Vajon hogy van ez a többi jobb oldalon közlekedő országban? Egész Európa jobbkéz szabály?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#60899) cappa72


cappa72
nagyúr

Ma nagyon dezsávű' érzésem volt, mármint az itt olvasottak miatt.
Gyalogátkelő+biciklis/nem-gyalogos téma.
Vasúti átkelő (jó szar...) után zebra van, nem szoktam padlógázzal menni. Látom, hogy közeledik a zebra felé egy biciklis (balról, tehát nem az én menetirányom felől). Szépen lassan megyek (35 körül), a szembejövő lassít, tán még nem állt meg (eléggé távol is volt a zebra végétől, még kb. 2 autó távolságra), de a biciklis már megállás nélkül hajt rá a zebrára, miközben én meg odaértem a zebrához, és szépen át is mentem rajta (mármint nem a biciklisen).
Érdekes szitu volt, szerintem elszidtak, hogy nézd a barom, nem engedte át a gyalogost.

Tartottam tőle, hogy egyszer ez bekövetkezik, de eddig nem volt ilyen.

Elméleti kérdés: ha már állt a szemben lévő jármű, tehát lemondott az elsőbbségéről a biciklis javára, viszont én nem mondtam le az én elsőbbségemről (mert miért, és esetleg netán véletlenül esetlegesen véletlenül) és egy ilyenből gázolás van, na akkor mivan'?
Ugye elvileg elsőbbséget kell adni a zebránál, ha a szemben lévő jármű megáll, és elengedi a gyalogost aki ezáltal él az elsőbbségével.
Ha viszont nincs gyalogos (mert biciklis van), meggyőződtem, hogy nem kell elsőbbséget adnom, akkor mi a helyzet?

(Igyekszem vigyázni magamra és másokra is, én is biciklizek, tehát rájuk és a motorosokra is igyekszem figyelni - elég sebezhető közlekedők)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#60900) cappa72 válasza mezis (#60890) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez nem azoknak készült, akik értik a perspektívikus ábrázolást. ;)
b-a-c a helyes sorrend szerintem.
Ha a hátát látod (ezt szimbolizálja a fekete macisajt), akkor nem neked szól.
A látható meg a C-nek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.