Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61551) NoLF válasza mephi666 (#61550) üzenetére


NoLF
addikt

nem jött át a mondanivaló, úgy érzem :)

amerika pl rohadt kulturált, a 66oson végigrobogva kb 4500x annyi esélyed van hogy lekaszaboljanak, mint bármelyik kecskeb@szó nép esetében, de lelked rajta ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61552) Lauda


Lauda
félisten

Orosz Mihály Zoltán szabálytalanul traffipaxozó rendőrökkel üvöltözött

Közvetlen link a videóhoz.

Van itt érdekesség.

A Telex több szakértőt is megkérdezett az ügy kapcsán: Pető Attila, a Kreszprofesszor azt nyilatkozta a lapnak, hogy „a Kresz alapján a rendőrök megtehetik, hogy akár a forgalommal szemben, a sávban állnak meg traffipaxozni, ha a járműforgalmat indokolatlan mértékben nem akadályozzák vele. Viszont álló járművön tompított fényszórót nem használhatnak.”

Elképzelhető, hogy én vagyok figyelmetlen, a kreszben nem találtam ilyet. Ezen kívül egy másik esetnél az említett "kreszprofesszor" éppen az ellenkezőjét írja. A rendőröknek csak és kizárólag akkor van a többi autóstól eltérő joga a közlekedésben, ha a megkülönböztető jelzéseket használja (nyilván a jogai attól függnek, hogy csak a fényt vagy mindkettőt működteti).

(#61553) Reggie0 válasza Lauda (#61552) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a "kreszprofesszor" mond mindent ossze-vissza.

A lenyeg a 63-as paragrafusban van, az alapjan kb. barhol elhelyezhetik(iranytol fuggetlenul), ha nem akadalyoz indokolatlanul. A tompitottrol nem mond semmit, azt mas szabalyban kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#61554) Lauda


Lauda
félisten

A Waymo 444 önvezető autójának visszahívásáról döntött, miután két kisebb ütközés történt egymás után Arizonában. Egy szoftverhiba miatt ugyanis nem jól számolták ki a mozgását egy vonatott járműnek.
Mint kiderült, a múlt hónapban már meg is ejtették a visszahívás után a szoftverfrssítéseket, az ütközések még decemberben történtek, derült ki az NHTSA felé benyújtott anyagokból.
A problémát az okozta, hogy egy pickupot visszafelé vontattak, ráadásul a sávok között, szabálytalanul. Emiatt a Waymo autó bal eleje hozzáért, percekkel később egy második Waymo autóval ugyanez történt, amikor a vontatott jármű több sávban haladt.
Mindkét eset alacsony sebességnél történt, sérülés nem volt. Az NHTSA-val többször egyeztetett a Waymo, figyelembe vették a javaslatokat. [link]

:))

(#61555) MasterDeeJay

Szokásos nosztori halálkanyar. Csak feltételezem, fentről jövő előzte az útkarbantartót alul meg jöttek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#61556) Lauda


Lauda
félisten

Ritka felvétel vonatbalesetről: [link]

Érdekes az emberke magyarázata, hiszen oda is nézett, de még a felvételen is látni a közeledő szerelvényt.

(#61557) Lauda


Lauda
félisten

[link] Ennyit számít, ha az ember lelassít megfelelően. A belső sávban az agyhalottja tudnám hova ment, szerintem az telibe is talált ott valakit.

(#61559) NoLF


NoLF
addikt

tegnapi északnyugat-magyarországi m1-m85-m85 kb 600km köröm alatt meglepő módon szinte semmilyen érdemleges nem történt, kicsit csodálkozom is :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61560) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Sávváltás előtt a tükörbe nézni minek? A másik autón is van fék, nem?

Gyerekek, könyörgöm, akasszuk fel! Még rá is húzza a kormányt a büdös paraszt.

Nekem sürgős dolgom van, szóval még a mazsolára is ráhozom a frászt, csak haladjunk.

Ez a sok idióta mit megy keresztbe? Hagyjál már, a piros az csak egy szín, nem betonkerítés.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61561) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nem látod, hogy busz vagyok?!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61562) szebe válasza -=RelakS=- (#61561) üzenetére


szebe
őstag

Felmerültek bennem kérdések:
-mit keresett az Astra a buszsávban?
-hogy nem vette észre se a kamerás, se a Skodás?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#61563) -=RelakS=- válasza szebe (#61562) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ebből a helyzetből kellett volna a skodásnak a majdhogynem mögüle érkező opelt észrevennie.
Hogy hogy nézte-nem nézte, hogy jön-e valami (taxi is jöhetett volna), azt nem tudhatjuk.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61564) szebe válasza -=RelakS=- (#61563) üzenetére


szebe
őstag

Többé-kevésbé ismerem a helyet, volt hogy inkább egy sarokkal előbb, a Harkály utcánál jöttem ki, mert ott ha jól rémlik akkor nincs lámpa.
Azért kérdeztem, hogy se a kamerás, mert akkor ha a tükörből látja, akkor nem kéne udvariaskodni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#61565) mephi666 válasza -=RelakS=- (#61563) üzenetére


mephi666
nagyúr

...jött is taxi pár másodperccel később... de olyan tempóval, hogy nem teremtett balesetveszélyt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61566) Reggie0 válasza szebe (#61562) üzenetére


Reggie0
félisten

A reggeli orakban ott nagyon sokan kozlekednek a buszsavban.

(#61567) MasterMark válasza -=RelakS=- (#61563) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem "mentség" attól még meg kell adni az elsőbbséget.

Remélem az opelest nagyon-nagyon megbüntették, főleg amiatt hogy nem fékezett, hanem még az ütközés után is ment összevissza mint valami hülye.

szerk.: Pedig a múltkori nagy mentés után amit az opel csinált, már kezdtem azt hinni nem csak komplett idióták vezetnek opelt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#61568) mezis válasza -=RelakS=- (#61563) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor itt ez a macisajt nem jelent semmit, ződ a lámpa, nyomhatom 50-el?
A bal oldali zöld: azért van, mert gallyazni kellene a jobb oldali lámpánál?
Két sáv lámpával van összeeresztve egyetlen sávba? :F
[link] , [link]

mezis

(#61569) mephi666 válasza mezis (#61568) üzenetére


mephi666
nagyúr

elég hülyén van kialakítva: a főutat jelző táblához is raktam volna megerősítésnek egy macisajtot :K így lámpa+tábla együtt megtévesztő lehet, hogy "az a következő kereszteződésre vonatkozik-e?" ...ami a zebrán túl van...

...a balesetre amúgy simán elképzelem, hogy aki innen érkezett, az lassított, kamerás autó el akarta engedni, ő meggyőződött róla hogy tiszta a buszsáv, majd amikor elindult, akkor vágott ki a versenyző a kamerás mögül, hogy "akkor ő majd ügyesen a buszsávban megelőzi a csigákat"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61570) -=RelakS=- válasza mephi666 (#61569) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Hé, van ott egy autónyi hely, tűz csucsu!" -ra gondolsz?
Aztán az autónyi helyet nem neki hagyták.

mezis
Nem volt ott semmilyen lámpa, amennyiben a mellékút lámpája a videó elején lévő másik lámpával működik együtt. Az a lámpa viszont sötét volt, és rendőr zavarta a forgalmat.
Szerintem amikor a Skoda környékére ér a kamerás, akkor látni kellene azoknak a lámpáknak a fényeit is, amit mutatsz, de minden fekete. A gyalogátkelő lámpája is. Mondjuk ennyi erővel a gyalogátkelőt is őrizheti az a lámpa :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61571) mephi666 válasza -=RelakS=- (#61570) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem feltétlenül: lehet menni akart még 100 métert a buszsávban, hogy akkor ott lemegy jobbra... csak aztán hirtelen sok lett mindenhol az autó és nem sikerült megoldani a következő lépést

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61572) -=RelakS=- válasza mephi666 (#61571) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy ugyanolyan baromarc volt, mint akiket majdnem naponta látok:
Hiába van mögöttem 2-300m szabad sáv, csakazértis meg kell, hogy előzzön, és az orrom előtt kell sávot váltania. Az nem zavarja, hogy a sor végén autózok, és így az előttem lévő seggében köt ki.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61573) syberia válasza negroo (#37893) üzenetére


syberia
veterán

Indiában az az oktatóprogram, nem vicc!

SKILLED SCANIA Bus Driving in West Bengal

https://howbad.info/

(#61574) NoLF válasza syberia (#61573) üzenetére


NoLF
addikt

Egy lassan 9 eves hszre reagalni, na az a nem vicc! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61575) nyikszi


nyikszi
őstag

Emlékeztek? Nem is gondoltam volna, hogy mát 3 év eltelt. Akármerről nézem, elmeszelni ezért a mentőst? :F

[link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#61576) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

[link]
"Az ezer főre jutó autók számában nem állunk jól.
NÁLUNK 2022-BEN 426 AUTÓ JUTOTT EZER FŐRE, MÍG AZ UNIÓ ÁTLAGA 563 VOLT, EBBEN HAMAROSAN ROMÁNIA IS BEELŐZ MINKET, AHOL EZ A SZÁM 413
világítottak rá a sajtóeseményen, hozzátéve, hogy több mint 30 százalékkal, 1,2 millió autóval kellene többnek futnia a hazai utakon ahhoz, hogy elérjük az uniós középmezőnyt."

Kérdezem én, és hogyan állunk az 1000 főre jutó parkolóhelyekkel? Lassan már mozdulni sem lehet a városokban, parkolni meg főleg nem. Az utak sem lesznek szélesebbek. Lassan gyalog/rollerrel/biciklivel gyorsabban lehet közlekedni a városokban, mint autóval. Igen, tudom, mindenkinek halaszthatatlanul sürgős dolga van, vagy viszi a nagymamát kórházba és mindenkinél ott a 40 kilós szerszámostáska a ketteslétra mellett ezért muszáj mindenhová autóval mennie.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#61577) konci79 válasza nyikszi (#61575) üzenetére


konci79
őstag

Kb. 200-300 méterre tőlünk van egy tűzoltóság, az erkélyről rálátok egy forgalmas, nagy kereszteződésre, és 10-ből kb. 7-szer lehet látni a sok világtalant, hogy 3 sávból sem tudják megoldani hogy elengedjék a szirénázó tűzoltót...Csak állnak , szerencsétlenek meg nyomják a dudát hogy húzzanak már az útból.
Hihetetlen, hogy egy ilyen esetben is még a mentős a hibás, qva gyorshajtók meg sajnálva vannak. Cseppet sem tudom sajnálni a motorost.

(#61578) mephi666 válasza konci79 (#61577) üzenetére


mephi666
nagyúr

sokan lefagynak, ha szirénázó mentőt észlelnek és képesek mindenféle logikus gondolkodást mellőzni... pl nem mindig az a legjobb megoldás, ha azonnal megáll az ember... pár hete volt, hogy látom tükörben, ahogy kb 200 méterre mögöttem a mentő, szemből szakaszos forgalom, de előttem jobbra ott van üresen kb 50 méterre a buszváró öböl: nem állok meg, hogy szlalomoznia kelljen, hanem haladok tovább és oda húzódok be, amivel lesz egy teljesen üres sávja...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61579) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A vészvillogó most már nem csak ingyenes mobil parkolóhely, hanem piros lámpa semlegesítő készülék is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61580) MasterMark válasza -=RelakS=- (#61579) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet nem volt fék. :DDD

Switch Tax

(#61581) konci79 válasza mephi666 (#61578) üzenetére


konci79
őstag

Nyilván helyzet függő is a dolog. Nem is azt mondtam hogy meg kell állni, de ha valaki eljutott odáig, hogy jogosítványt szerzett, ne okozzon már gondot hogy körülnézzen, felmérje a helyzetet, és úgy segítsen ahogy tud ..
De mikor látom hogy jön a mentő, és le se sza.ják, hanem mennek át keresztbe előtte, pedig K..vára látszik hogy villog meg szirénázik, akkor elkap az ideg, hogy miért ilyenek az emberek.

(#61582) konci79 válasza konci79 (#61581) üzenetére


konci79
őstag

Vagy éppen most, kint vagyok az erkélyen, látom hogy a szirénázó mentő jobrra kanyarodva megvárja míg elmegy előtte a gyalogos, mert neki zöld a lámpa.... Elképesztő.

(#61583) mezis válasza konci79 (#61582) üzenetére


mezis
nagyúr

Fehér botot neki. 25-öt, deresen.

mezis

(#61584) nyikszi válasza mezis (#61583) üzenetére


nyikszi
őstag

:D Jól mondod. Ilyenkor szoktam azt mondani, ha majd érte kell mennie a mentőnek, akkor gondolkodjon már el egy picit, hogy mit téblábol előtte? Én még az autókat, tgk-t stb is elengedem gyalogosan, ha nincs más a zebránál (szemből se) és épp nem rohanok sehova (bár ez ritka). Intek, hogy menjen, ne lassítson. Neki nehezebb újra elindulni, a környezetnek meg jobb lesz.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#61585) Reggie0 válasza konci79 (#61581) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert szar az elet itt. Ezert sokan ugy elnek, hogy kapja be a vilag es nem figyelnek semmire, vagy eppen valamilyen drogon(pl. alkohol, xanax) tengeti a mindennapjait.

[ Szerkesztve ]

(#61586) mezis válasza Reggie0 (#61585) üzenetére


mezis
nagyúr

"Mert szar az elet itt."
"...Oda megyünk lakni,
Ahol tejet kapni...."
A határ a csillagos ég.

Hozzáálláson is múlik.

(Egy -két hét az árvízen, gáton 12 órás váltásban után egy ajándék fél óra a gyulai fürdőben igencsak boldogok voltunk.... )

mezis

(#61587) Reggie0 válasza mezis (#61586) üzenetére


Reggie0
félisten

Johat, ha minden nap vernek, akkor is boldog leszel amikor kihagyjak :)

(#61588) syberia válasza konci79 (#61582) üzenetére


syberia
veterán

Tudok egy megoldást a problémára, megkülönböztető jelzés nélkül is működne.
🤡

https://howbad.info/

(#61589) konci79


konci79
őstag

Itthon is úgy kellene, mint a sógoréknál.
Elvenni az autót meg a jogsit a p.csába... Talán észbekapnának az emberek végre.

(#61590) Reggie0 válasza konci79 (#61589) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy inkabb meg kene szuntetni a limitet az autopalyan, mint a nemeteknel.

(#61591) brd


brd
nagyúr

Nem tudjátok, mi van mostanában az emberekkel? A héten 2 hülyével is találkoztam, pedig évente 1, néha 2 emlékezetes szokott csak lenni és még csak március van. Tegnap az egyik egy lámpánál befordult elém (telezöld van és szemből lehet balra is kanyarodni), ha nem állok meg, simán eltalálom oldalról, ma pedig várakozva egy kereszteződésben a kihajtási lehetőségre, az előttem lévő elkezdett tolatni (nem tudni, miért, közlekedési oka nem volt rá és már kb. fél perce legalább várakoztunk), szerencsére nem volt mögöttem senki, így én is tudtam tolatni, hogy ne jöjjön nekem.

The only real valuable thing is intuition.

(#61592) maajsz válasza brd (#61591) üzenetére


maajsz
senior tag

Merre jársz, hogy évi 1-2 emlékezetes, lassan napi 2 az átlag :DDD
A tele zöld vs. irányított zöld nem felismerése, meg az elinduláson kívüli tükör/holtér figyelés kezd alaptulajdonság lenni sajnos.

(#61593) konci79 válasza Reggie0 (#61590) üzenetére


konci79
őstag

A jelenlegi közlekedési kultúra nálunk ezt nagyon nem indokolja...

(#61594) mezis válasza Reggie0 (#61590) üzenetére


mezis
nagyúr

Az autópályákat az adófizető állampolgárok pénzéből építik. Minden állampolgár jogos igénye a biztonságos használata. A tervezés, kivitelezés nálunk eddig max 130km/h sebességre történt eddig. Ahol erre nem volt lehetőség, ott sebességkorlátozások vannak.
Akkor azzal kell kezdeni, hogy a tervező tervezzen bármekkora sebességre alkalmas autópályát, a kivitelező építsen .....
És akkor következik a jogosítványok kategorizálása. Képes észlelni a visszapillantóban azt a pici valamit, megsaccolni annak annak sebességét mert sávot kell váltani?
Képes 300km/h-val közlekedni, szükség esetén állóra fékezni még mielőtt rombolná az baleset miatt álló autókat, kamionokat? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#61595) brd válasza maajsz (#61592) üzenetére


brd
nagyúr

Semmi különös, Bp. De emlékezetes alatt én már (csak) azt értem, hogy ha én nem figyelek, minimum betétlapozunk. :( Persze hozzátartozik, hogy már sok éve úgy közlekedek, hogy mindenki meg akar ölni, így bizonyos helyzetekbe eleve bele sem kerülök, ha van rá lehetőség.

The only real valuable thing is intuition.

(#61596) Reggie0 válasza mezis (#61594) üzenetére


Reggie0
félisten

A 120-rol 130-ra noveleshez sem epitettek at, pedig akkoriban nem 130-ra ment a tervezes, szoval ez csak olyan maszlagnak hangzik...

(#61597) Reggie0 válasza konci79 (#61593) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem is annak kell indokolnia.

(#61598) konci79 válasza Reggie0 (#61597) üzenetére


konci79
őstag

Igaz, annak alap dolognak kellene lennie.
Ha az alapvető szabályok be lennének tartva, ÉN akkor sem engednék ilyet.
Napi szinten jönnek olyan esetek, amelyek 15-20 évvel ezelőtt, havi 1-2 esetben.
18 éve már láttam számomra "érdekes" közlekedést a balkánon, pár éve már elértük mi is azt a szintet..

(#61599) mezis válasza Reggie0 (#61596) üzenetére


mezis
nagyúr

Én érzek különbséget 8% és 228% között...

mezis

(#61600) mephi666 válasza mezis (#61599) üzenetére


mephi666
nagyúr

plusz nem ártana akkor egy korlátlan sáv is... most oké, hogy külsőben 120-130-al haladva kinézel a belsőbe, hogy ott a jármű 130-150 körüli tempóval érkezik, vagy látványosan gyorsabban pl 200 körül... de ha 130-310 között akármennyivel jöhetne, ezt nem tudja mindenki alaposan felmérni és balesetveszélyes szituációkhoz vezethet... :K és ha valaki 200-250es tempóval beleakad az előtte levőbe, ott csúnya pusztítás lehet a vége (akár a korláton is átmehetnek a szembe sávba)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.