Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61351) mephi666 válasza mephi666 (#61350) üzenetére


mephi666
nagyúr

fejemben rekonstuáltam az esetet, mert nem tudtam elképzelni teljesen, hogy milyen villanyoszlopot csaptak ki... ebből az irányból érkezett a 2 jármű, az elől haladó láthatta a jobbról balra átkelni szándékozó gyalogost, azért haladt lassan a sötétben+esőben... a gyalogos átment előtte, mire a mögötte jövő türelmetlen kivágott és elcsapta... erre meg megijedt, nehogy átmenjen a gyalogoson, jobbra rántotta a kocsit, át a padkán és a zebra utáni lámpát kiütötte :U

az a szép itt, hogy utcaképen megnézve ez a zebra ebből az irányból tisztán belátható... és fényes nappal történt velem, hogy 2-szer is ugrottam az innen érkező miatt... egyszer jobbról-balra keltem át, amikor a túlsó sávban megállt egy jármű elsőbbséget adni, balról pedig féktávon kívül érkezett egy szürke G Astra... majdnem féltávon a szemem sarkából láttam, hogy nem lassít és előreugrottam az elsőbbséget adó kocsi elé... ekkor már fékezett a kocsi, végigkente gumival a zebrát és még utána kb 5 métert, majd gázt adott és ment tovább :U másik eset: balról-jobbra keltem át, amikor tőlem balról megkaptam az elsőbbséget, jobbról pedig bőven féktávon kívül volt egy merci... ott a zebra 3/4-énél figyeltem, hogy "bzmg ez lassítás nélkül jön" és a zebrán a maradék távolságot előre ugrással teljesítettem... ez csak lassított kicsit, mutogattam meg anyáztam neki és ment tovább :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61352) mezis válasza mephi666 (#61351) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyalogosok tanulsága ebből: Zebrára csak akkor lép le, amikor már két autó is áll a zebra előtt. Talán a harmadik nem fog előzni, illetve addigra már el tud menekülni!

mezis

(#61353) mephi666 válasza mezis (#61352) üzenetére


mephi666
nagyúr

...és mi tartja vissza az előzőt attól, hogy ne 1 hanem 2 autót előzzön a zebrán? inkább kamera minden zebrához és az ilyennek azonnal bevonni örökre a jogosítványát, mellé meg 7 számjegyű büntetés és fél év letöltendő... könnyű sérülés esetén is... ha pedig 8 napon túl gyógyuló, vagy komolyabb, akkor tenni rá 2x, 3x, 5x, 10x szorzót... :K zebrán nem előzünk, erre semmi mentség nincs

ui: én esetemben akkor léptem le mindkétszer a zebrára és indultam el, amikor az egyik autó állt, az érkező meg olyan távolságban volt, amennyiről én az áthaladó gyalogos miatt nem is szoktam fékezni, hanem simán lelépek a gázról és motorfékkel lassítok, míg kényelmesen áthalad... (tehát bőven messze a féktávtól)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61354) mezis válasza mephi666 (#61353) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy méretes bevásárlókocsi a gyalogos előtt tolva? :F

mezis

(#61356) cappa72 válasza #79484416 (#61355) üzenetére


cappa72
nagyúr

10 "még beférek"
20 nagyon sietek
30 goto 10

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61358) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Valaki elhagyott egy teljesen jó trélert. Nem kell valakinek? :D Azért így otthagyni leakasztva egy ilyet bátor dolog. Pár percig láttam csak, nem tudom meddig volt ott.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#61359) cappa72 válasza Szakbarbár (#61358) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ott a benzinkút. Biztos csak oda ugrott be a tulaj. 😁

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61360) Lauda válasza Szakbarbár (#61358) üzenetére


Lauda
félisten

Helyileg merre volt ez? :)

(#61361) Lauda


Lauda
félisten

Nem semmi, amit ez a két nő összehozott. :U

(#61362) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

#napiagyhalott #hulyekamionos

A Magyar Közút egyik forgalomfigyelő kamerája január 3-án rögzített ráfutásos balesetet az M0-son. A kocsisor elkezdett megtorpanni, az autósok többsége figyelt és időben lassított. Ekkor érkezett meg a távolból két kamion, szintén a középső sávban.
A felvételeken jól látszik, hogy az első elkezd lassítani, mire a második levillogja. Ezért az első ki is sorolt a külső sávba. A fehér kamion viszont nem lassított, mire észrevette, hogy a kocsisor áll, már késő volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61363) Reggie0 válasza -=RelakS=- (#61362) üzenetére


Reggie0
félisten

Egymillio kilometer, napi rutin...

(#61364) Szakbarbár válasza Lauda (#61360) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Pilisszentiván. Valószínűleg a közeli gyárba ment be a kamionos, a benzinkútnál nem láttam.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#61365) Lauda válasza Szakbarbár (#61364) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm, megtaláltam a helyszínt! ;) Kresz szerint szabályos, egyébként agyrém veszélyes ilyen helyen otthagyni a pótkocsit.

[ Szerkesztve ]

(#61366) Lauda


Lauda
félisten

Aldinál néztem múltkor ezt az útburkolati jelet:


Kíváncsi lennék mi célt szolgál, mert a kreszben nincs ilyen útburkolati jel, tehát az autós honnan tudhatná mit kellene vele kezdenie... :U

(#61368) Lauda válasza #79484416 (#61367) üzenetére


Lauda
félisten

Ismerem az útburkolati jeleket és ezek közül egyik sincs a képen. Beszólogatás helyett szerintem nézd meg ezeket a jeleket a kreszben.

[ Szerkesztve ]

(#61370) mephi666


mephi666
nagyúr

mai elmebeteg... és nem autópálya, hanem régi 5ös szeged felől kecskemét irányába... :U én mentem "óra100"-al, majd visszalassítottam kb 80-ra amikor láttam, hogy kivág előzni kanyar előtt és ránézésre a szemből érkező is ezt tette...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61371) Lauda válasza #79484416 (#61369) üzenetére


Lauda
félisten

Kresz 18. § (3) * Különösen veszélyes helyekre – elsősorban a vasúti átjáró és az útkereszteződés területére – szaggatott vonallal körülhatárolt sárga színű útburkolati jel (158/e. ábra) hívhatja fel a járművezetők figyelmét.

Nincs ilyen a képen.

(#61372) Lauda válasza mephi666 (#61370) üzenetére


Lauda
félisten

:W

(#61375) szebe válasza Lauda (#61366) üzenetére


szebe
őstag

Kíváncsi lennék mi célt szolgál

A tippem az lenne, hogy ezzel szeretnék megakadályozni azt a jelenséget, amikor a bácsika a bejárat elé leparkolva teszi ki a nénit. Amivel amúgy nem lenne gond (szerintem), de az idősek nem mozognak túl fitten, így ez nem 2 másodperces mutatvány. Esetleg gyakrabban fordult elő, hogy valaki csak ledobta oda a gépet, mert csak egy péksütiért megy be.

Egy kérdést szerintem simán megérhet feléjük, egy emailt nem tart sokáig összedobni a témában. Majd a válaszról is írj :R

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#61376) Lauda válasza szebe (#61375) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt még érteném is, ha egy, a kreszben megtalálható táblával vagy útburkolati jellel ezt jeleznék az odaérkező vásárlóknak. Enélkül viszont nem tudom mit szeretnének elérni. :)

[ Szerkesztve ]

(#61377) biker válasza Lauda (#61376) üzenetére


biker
nagyúr

Mit nem tudsz értelmezni? Különösen veszélyes hely, mellesleg van ahol megjelölik felfestéssel hogy tűzoltó felvonulási terület.
De a lényeg, az a felfestés, egyértelmű.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61378) NoLF válasza mephi666 (#61370) üzenetére


NoLF
addikt

én komolyan csodállak, hogy ilyenekkel töltöd az időd, hogy az efféle teljesen hétköznapi szituációkról készült felvételeket megvágod és feltöltöd, majd belinkeled :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61379) Lauda válasza biker (#61377) üzenetére


Lauda
félisten

:R ;) Oké, lerajzolom inkább. A kresz szerint a különösen veszélyes helyet, egy szaggatott vonallal körülhatárolt sárga színű útburkolati jel - lel lehet jelezni.

Ebből kifolyólag a szóban forgó helyen a különösen veszélyes hely útburkolati jelnek így kellene kinéznie:

A korábbi képen látható formában az a jel nem tekinthető különösen veszélyes helyet jelölő jelzésnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#61380) biker válasza Lauda (#61379) üzenetére


biker
nagyúr

Nem! Nem az épület előtti vékony sáv, hanem az egész épület vonallal határolt területe egy és veszélyes. Fogd már fel. Mint a forgalomtól elzárt nagy terület, ott se sraffozzák le mind a 300m2-t ha akkora
Ha így lenne ahogy rajzolod, akkor a területen belül a bejárat közepén megállhatnál már. Így nem

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61381) biker válasza Lauda (#61379) üzenetére


biker
nagyúr

Te ennél sokkal okosabbnak tűntél eddig, ne rombold le a kialakult képet.
Mond edj “bocsi benéztem”-et és ma is tanultál valamit

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61382) NoLF válasza Lauda (#61379) üzenetére


NoLF
addikt

neked is g.cisok időd lehet totális f.szságokra :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61383) Lauda válasza biker (#61380) üzenetére


Lauda
félisten

Nem a becsíkozás itt a fő probléma, hanem hogy nincs körülhatárolva a jelzett terület szaggatott vonallal. Az egész épület nem lehet különösen veszélyes hely (eleve hogy is lehetne az egy olyan hely, ahol nem közlekedhetnek járművek), mivel útburkolati jelről beszélünk, tehát a jelzésnek egyértelműen ki kell jelölnie a helyet az útburkolaton. :) Itt is jól látszik, amit írok. Egy pici sáv van a két terület között, mégis külön fel van festve mindkét útburkolaton a jelzés, megfelelően körülhatárolva.

Köszönöm szépen a véleményed! :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#61384) mephi666 válasza NoLF (#61378) üzenetére


mephi666
nagyúr

...az a baj, hogy ez hétköznapi és sokon nem múlott, hogy hétköznapi "bmw-s hülyegyerek kanyarban 150-el előzve összetört 4 szabályosan közlekedő járművet és megölt 3 embert" cikk szülessen belőle... azért mondom, hogy "hülyegyerek", mert alig 10 perccel később a nagypostánál néztem, hogy a belsőben nagyon emberkedik egy hasonló bmw, amit egy huszonéves gyerek vezetett... olyan szépen tolakodott és váltott sávot, hogy szerintem más is anyázott hasonlót miatt, mint én kicsivel korábban (asszony most kivételesen nem is szólt rám, hogy milyen cifrát tanul tőlem a gyerek és visz ma az óvodába) :U ...mi a csongrádi úton mentünk a városközpont felé és mentünk fel a kiskörútra, ő meg kerülőn érkezett, tehát sok időt nem nyert az állatkodással... igazából csak kíváncsiságból néztem meg gépen a 2 felvételt, mert fogadni mertem volna rá, hogy ugyanaz... be is jött :K onnantól pedig nem egy nagy meló feltölteni: pár másodperc másolás, teljes 3perces felvétel kb fél perc alatt feltöltődik, utána meg később újabb fél perc kivágni a lényeges 10-15 másodpercet belőle

az bosszant engem ebbe, hogy ránézésre indok sem volt arra, hogy annyira siessen, csak "kocsikázott saját szórakoztatására" :U mínuszok voltak, elég lett volna oda minimális lefagyott csapadék a kanyarba és ronda vége van az egésznek... mindez vasárnap délelőtt, amikor általánosságban nyugodt volt a forgalom... kellett egy ilyen elmebeteg nagyon :U én már ott 1 másodperc alatt felkészültem, hogy vészfék-árok, majd bízok, hogy a lehető legkevesebbet kapunk... szoktam pásztázni időszakosan a tükröket, de ez a semmiből érkezett oda... lehetett előtte kb 80 a pulzusom, de felment azonnal a duplájára és talán a várostáblát elérve ment vissza 100 alá

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61385) biker válasza Lauda (#61383) üzenetére


biker
nagyúr

De, teljesen helyes
A hiba az, hogy nem érted meg
1: a veszélyes területen LEHET közelekedni, megállni és várakozni nem lehet. Lásd kereszteződések, ahol fel van festve. Áthaladhatsz, de nem állhatsz meg, nem mehetsz rá ha nem vagy biztos abban, el tudod hagyni.
2: pontosan így kell nagy területet kijelölni. A szaggatott KÜLSŐ vonal és belül 1m szélességben sraffozás, ha belül nincs lezáró vonal, akkor a nagy terület amit körbezár. Épület sarkától a fű széléig egy nagy terület.

Ezen áthajthatsz, de nem tartózkodhatsz. Ha úgy lenne, ahogy rajzoltad, akkor behajthatnék az ajtó elé és megállhatnék. De nem, mert ez a nagy terület le van zárva
Lásd a mintáim, a szabályos felfestésekről nagy területekre. Igaz a példában forgalomtól elzárt terület van, de ugyanaz a szabályzat erre a felfestésre itt is.
Ha egy 100m2 területet jelölsz meg, nem kell 100m2-t besatírozni.

Ezt teljesen rosszul tudod, mind azt, hogyan használható a terület, mind azt, hogyan kell kijelölni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61386) Lauda válasza NoLF (#61382) üzenetére


Lauda
félisten

Engem érdekel a téma. :B ;) A közúti jelzéseknek nem hasonlítani kell a szabályokban leírtakra, hanem pontosan egyezniük kell velük. Emlékszem , mikor egyik fórumozó egy shell kútnál kérdezte a jelzéseket és írtam neki, hogy azok az alacsony, műanyag jelzések nem minősülnek olyan jelzésnek, amit az autósnak figyelembe kell vennie. Akkor is írták, hogy kötekedek, hülyeségeket írok, pedig megmutattam a szóban forgó köhém rendeletet is. Aztán a fórumozó írt a shellnek és az önkormányzatnak az ügy tisztázása érdekében. Utána rendbetették a dolgot és megfelelően kitábláztak mindent. :K Vagy most nemrég is kérdezték az útpadkán való parkolást tiltó táblát, ami nem egyezett meg a kreszben találhatóval. Ezek apróságoknak tűnnek, mégis lényegesek, mert nem véletlenül rendelkeznek a jogszabályok úgy ahogy és ilyen esetben például a hatóság sem tud mit kezdeni az autóssal. :)

[ Szerkesztve ]

(#61387) Lauda válasza biker (#61385) üzenetére


Lauda
félisten

Én nem írtam, hogy ott nem lehet közlekedni, te érted félre. Ezt írtam:

(eleve hogy is lehetne az egy olyan hely, ahol nem közlekedhetnek járművek)

Hogy lehetne különösen veszélyes hely a kresz szerint egy épület, ahova nem hajthatnak be járművek? :D

2: pontosan így kell nagy területet kijelölni. A szaggatott KÜLSŐ vonal és belül 1m szélességben sraffozás, ha belül nincs lezáró vonal, akkor a nagy terület amit körbezár.

Sorry, a kresz azt írja, hogy szaggatott vonallal körülhatárolt sárga színű útburkolati jel. Itt viszont nincs meg a körülhatárolás. :)

[ Szerkesztve ]

(#61388) biker válasza Lauda (#61383) üzenetére


biker
nagyúr

példa:

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61389) biker válasza Lauda (#61387) üzenetére


biker
nagyúr

"(eleve hogy is lehetne az egy olyan hely, ahol nem közlekedhetnek járművek)

Hogy lehetne különösen veszélyes hely a kresz szerint egy épület, ahova nem hajthatnak be járművek? :D"

Az épület előtti rész van lefestve, nem az épület. Kezded magad kimosdatni, de nagyon bénán.

"Sorry, a kresz azt írja, hogy szaggatott vonallal körülhatárolt sárga színű útburkolati jel. Itt viszont nincs meg a körülhatárolás. :)"

De, a szaggatott vonal KÍVÜL az épület sarkától a fűig terjed, ezen belül 1m szélességben szabályosan be van sraffozva, tovább nem szükséges.
hirtelen nem találok pont ilyen aldit, de ott van többnyire ilyen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61390) Lauda válasza biker (#61388) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a képet! :) Arra példa igaziból, hogy itt is hibásan alkalmazzák az útburkolati jelet. :)

(#61391) biker válasza Lauda (#61390) üzenetére


biker
nagyúr

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61392) mezis válasza biker (#61388) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez a terület az erkélyekről potyogó virágládák miatt igenis veszélyes! ;] :D

mezis

(#61393) Lauda válasza biker (#61389) üzenetére


Lauda
félisten

Bocsi, ezt te írtad:

az egész épület vonallal határolt területe egy és veszélyes. Fogd már fel. Mint a forgalomtól elzárt nagy terület, ott se sraffozzák le mind a 300m2-t ha akkora

Erre reagáltam, amit. :K

Nem teljesen értem, miért mosdatnám magam, semmi olyat nem írtam, amiért ez szükséges lenne. :) Eddig is útburkolati jelekről írtam, egy járműforgalom elől elzárt épületben nyilván nem lehetnek érvényesek a kresz szabályok.

De, a szaggatott vonal KÍVÜL az épület sarkától a fűig terjed, ezen belül 1m szélességben szabályosan be van sraffozva, tovább nem szükséges.

Értem, hogy te ezt így értelmezed, azonban a kresz azt írja, hogy szaggatott vonallal körülhatárolt sárga színű útburkolati jel. Nem tesz kivételt, hogy a körülhatárolás lehet bármi más, épület stb. :) Olyasmit írsz, amiről a jogszabály nem rendelkezik.

(#61394) mephi666 válasza mezis (#61392) üzenetére


mephi666
nagyúr

virágláda: 1 hete hétvégén bontottuk el a karácsonyfát és ilyenkor azt általában az 1. emeleti erkélyről szoktam ledobni (nem viszem át az egész lakáson és lépcsőházon, felszórva mindent tüskével) ...tudni érdemes, hogy a lakásunk/erkélyünk egy L alakú beugró sarkában van, nincs alatta folyamatos gyalogos forgalom/járda... viszont pont az erkély alá szeretnek parkolni... egyik szomszédéknak van egy szürke 15+ éves 3-as mazdájuk és 90%ban az áll ott... nézek ki, miután már az erkélyre kivittem a fát, ott a mazda, tetején egy b*szottnagy horpadás... na mondom "biztos rádőlt egy fa" ...a karácsonyfát az erkély kocsitól távolabbi oldalán kilógattam, néztem hogy senki nem mászkál alatta, kicsit lóbáltam és bedobtam az épület tövéhez (minél messzebb az autótól, hogy ha a talpára esne és dőlne, akkor sem dőlhet neki)

...utána hétfőn munkába indulás előtt találkoztam lent a szomszéddal, akié a mazda: dobtam ki a szemetet, ő meg ott cigizett a kuka mellett és járatott egy Q5-öst... beszéltünk pár szót, megjegyeztem, hogy "új kocsi?" ...mire elmesélte, hogy "ja, de hogy jártak: a régire ráesett egy virágcserép" ...pont mielőtt eladhatták volna... felettünk a 2. emeleten lakik egy bolond nő, aki nyáron minket áztatott heteken keresztül, mire nagy nehezen beengedte a vizest, hogy az rendezze a problémát :U most valamit csesztetett az erkélyén és kilökött egy virágládát, ami 7-8 méter magasról zuhanva jól benyomta a 3-as mazda tetejét... mi az erkélyünkön félig elszívott csikkeket szoktunk találni, de pár hete egy szőnyeg volt beesve... ja és a cserepes dolognál alig akart papírt aláírni, hogy vállalja a felelősséget... fizetni akart neki 30ezer kp-t :DDD ...miközben lesz vagy 500, mert nem lehet egyszerűen kikalapálni a kocsi tetejét: vágni, cserélni kell, aztán ott a kárpitozás-fényezés... majdnem gtk egy hülye virágláda miatt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61395) mezis válasza biker (#61388) üzenetére


mezis
nagyúr

Bern-ben is vannak parkolási gondok. Én azt láttam, hogy minden ház bejáratánál van egy megkülönböztető felfestés. Ott parkolni tilos, de amikor haza érkezel a bevásárlásból, oda beállhatsz az autóddal a kipakolás idejére.
Nagyon ritkán láttam ott autót. A KRESZ-üket sem ismerem, de el tudom képzelni, hogy nincs külön erre a célra való paragrafus, grafika....
[link]

mezis

(#61396) biker válasza Lauda (#61393) üzenetére


biker
nagyúr

Az útburkolati jelek kialakítása nagy felületek esetén itt látható: [link]
És ezt nem a kresz szabályozza, hanem KöViM rendelet az útburkolati jelek tervezési és létesítési előírásairól van

és nem az ÉPÜLETBEN hanem az épülethez tartozó minden területen, ugye nem a falakig tart az aldi területe...

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61397) tope válasza biker (#61388) üzenetére


tope
addikt

Az a gondja Lauda-nak, hogy a szabály szerint körülhatárolt terület, na itt a pirossal jelölt vonal hiányzik a körülhatároláshoz!

(#61398) szebe válasza mephi666 (#61394) üzenetére


szebe
őstag

(nem viszem át az egész lakáson és lépcsőházon, felszórva mindent tüskével

Megfelelő méretű és vastagságú fekete hulla szemeteszsák. Ha vicces kedvedben vagy, szürke ragasztószalaggal betekered bizonyos helyeken (a megfelelő sziluett megalkotása érdekében), és ügyelsz rá, hogy találkozz szomszéddal :)

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#61399) mephi666 válasza szebe (#61398) üzenetére


mephi666
nagyúr

...az is egy megoldás, de már az ünnepi időszak lezárását jelentő ceremónia lett nálunk a "karácsonyfa erkélyen való kidobása" :DDD (meg natúrban kell megadott helyre a kuka mellé halmozni, hogy elszállítsák)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61400) mezis válasza mephi666 (#61399) üzenetére


mezis
nagyúr

Hát napok óta szó szerint azt magyarázza a MÉDIA, hogy kell kulturáltan KIDOBNI a karácsonyfát! ;] :D

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.