Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60899) cappa72


cappa72
nagyúr

Ma nagyon dezsávű' érzésem volt, mármint az itt olvasottak miatt.
Gyalogátkelő+biciklis/nem-gyalogos téma.
Vasúti átkelő (jó szar...) után zebra van, nem szoktam padlógázzal menni. Látom, hogy közeledik a zebra felé egy biciklis (balról, tehát nem az én menetirányom felől). Szépen lassan megyek (35 körül), a szembejövő lassít, tán még nem állt meg (eléggé távol is volt a zebra végétől, még kb. 2 autó távolságra), de a biciklis már megállás nélkül hajt rá a zebrára, miközben én meg odaértem a zebrához, és szépen át is mentem rajta (mármint nem a biciklisen).
Érdekes szitu volt, szerintem elszidtak, hogy nézd a barom, nem engedte át a gyalogost.

Tartottam tőle, hogy egyszer ez bekövetkezik, de eddig nem volt ilyen.

Elméleti kérdés: ha már állt a szemben lévő jármű, tehát lemondott az elsőbbségéről a biciklis javára, viszont én nem mondtam le az én elsőbbségemről (mert miért, és esetleg netán véletlenül esetlegesen véletlenül) és egy ilyenből gázolás van, na akkor mivan'?
Ugye elvileg elsőbbséget kell adni a zebránál, ha a szemben lévő jármű megáll, és elengedi a gyalogost aki ezáltal él az elsőbbségével.
Ha viszont nincs gyalogos (mert biciklis van), meggyőződtem, hogy nem kell elsőbbséget adnom, akkor mi a helyzet?

(Igyekszem vigyázni magamra és másokra is, én is biciklizek, tehát rájuk és a motorosokra is igyekszem figyelni - elég sebezhető közlekedők)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.