Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60878) Reggie0 válasza stingy2 (#60871) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig igy van. Van ra birosagi hatarozat is, hogy a fokozott ovatossag elmaradasa felrohato akkor amikor egy elsobbseggel nem rendelkezo kerekparos halad at a zebran es ezen is mult a baleset bekovetkezese. Elokeresem azt is.

"És még egyszer: nem vagyok köteles lassítani, meg előre belelátni a biciklis fejébe, meg átengedni az elsőbbséget. "

De, koteles vagy lassitani, mert zebra(es nem azert mert kerekparos van ott). Akkor is koteles vagy lassitani, ha nincs ott senki.

"Sikertelen a forgalmi vizsga, ha: sebessége megtévesztő az elsőbbségadás tekintetében"

A megteveszto sebesseg az elsobbseggel rendelkezo gyorshajtasara vonatkozik vagy az elsobbseg jogosultjanak e jog biztositott voltara vonatkozik, nem a lassitasara es az elsobbsegrol lemondasra. Szoval itt az a kitetel nem jatszik. Lasd 6/1998
BJE hatarozat. Reszletes magyarazat az "A kresz ertelmezese a joggyakorlatban" cimu konyv 5.9.5 fejezeteben, illetve 5.13.2 fejezetben.
Az onkentes elsobbsegrol lemondas pedig megengedett, lasd eseti dontes BH 1991.179.

"Ha már ide tévedtem, egy konkrét, kb. fél éves esetem: "
Ha a zebrat nem fokozott ovatossaggal es (kozvetve ebbol eredoen) csokkentett sebesseggel kozelitetted meg, akkor szabalytalanul hajtottal ki. Erre az a megoldas, hogy nem hajtasz ki felelotlenul olyan ele, aki elott epphogy atfersz szabalyszegesek aran.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.