Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) DanielLong válasza concret_hp (#47199) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha már itt tartunk, most ki hogy látja, érdemes fektetni részvényekbe vagy inkább a kivárás lenne jó döntés? Az utóbbi időben nem boncolgattátok a témát, viszont közben SP500 és NASDAQ kilőtt, az európai részvények meg szerintem messze nem jöttek fel ennyit.

Jön a második hullám, közben elnökválasztás, winter is coming, Euró erősödik, mi lehet a jó stratégia? Áll a számlámon egy nagyobb összeg €-ban, a kivárásra hajlanék, de már teljesen szkeptikus vagyok.

(#47202) aujjobba válasza DanielLong (#47201) üzenetére


aujjobba
addikt

En a passziv / lusta / boglehead iranyt kovetem, igy nem foglalkozok az idozitessel.
Minden honapban megveszem a kis cuccaimat, barmi van.

Helyedben nem egyben tennem be a penzt a piacra, igy talan marad toke az esetleges kesobbi katasztrofaban a beszallasra.

[ Szerkesztve ]

(#47203) Kobe válasza DanielLong (#47201) üzenetére


Kobe
veterán

Ez igy nem teljesen igaz. Ha euroban (mint valsagallobb deviza) nezem a nagyobb indexeket, ETF eket, akkor boven van meg egy 7-9% a korabbi csucsokhoz.
USD ben persze jol mutat az all-time high csak epp a dollar is gyengult jo 10%ot tavasz ota, igy semmivel sem vagy elorebb, hiaba mutat jol a grafikonon.

Szerintem ahogy devalvalodik a dollar, ugy egy darabig meg felfele fog menni, de enm hiszek benne hogy euroban pl sok etf az ATH felett tudna maradni korrekcio nelkul

(#47204) mgoogyi válasza DanielLong (#47201) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"érdemes fektetni részvényekbe vagy inkább a kivárás lenne jó döntés?"
Ha itt tudná bárki, már dollármilliomos lenne. A szakértők is 50%-nál rosszabbul szokták az ilyet megtippelni. Önmagában a Tesla brutál kilövését se hiszem, hogy sokan várták itt a fórumban.
Ha félsz attól, hogy beesés jön, akkor több darabban időben elcsúsztatva fektesd be a pénzed vagy a felét tedd kötvényekbe/rövid kötvény etf-be és ha mégis jön beesés, akkor kiveszel a kötvényrészből.
Félni mindig van mitől, statisztikai alapon attól kell legjobban félni, hogy a tőzsde legjobb napjait kihagyod, nem attól, hogy a legrosszabbkor ott leszel. Átlagban jobb, ha bent vagy,
Ha lenne most bent pénzed részvény etf-ben, kivennéd?

(#47205) Stanlee válasza DanielLong (#47201) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem vannak jol arazott papirok meg mindig.

S&P500, NASDAQ index szinten pontokban merve visszajott, ketto nagy es egy kisebb taborra bomlott a piac, egyszer a papirok, amik iszonyat kilottek, a maradek meg nagyjabol vissza tudott jonni picivel az ala a szint ala, amin voltak, a tobbi meg szenved vagy mar csodbe is ment.

Bankszektor jogalkotoi szinten van kotelezve, hogy ne fizessen osztalekot, vagy magatol dontott igy, szoval azok a papirok, amik eddig jo osztalekot fizettek, meg mindig alul vannak arazva. Van banki papirom, ami most nagyjabol a harmadat eri a januari aranak, masik meg a felet.

Fosszilis energiahordozok piaca hasonloan rossz allapotban, kb. az elozo evi arak -40%. REIT-ek egy resze is discounttal van, sot, a bevasarlokozpontok kozul sok csodkozelben.

Amikor jon a cash, akkor en szepen befektetem valamibe, ami eppen tetszik, nem varok tul sokat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#47206) Kobe


Kobe
veterán

Na ahogy nezem sikerult belenyulni az SP500 / MSCI Worldbe.... :D murphy's law

(#47207) Zoty4 válasza Oppenheimer (#47195) üzenetére


Zoty4
őstag

utópisztikus, de maradjon már legalább ez a fórum pártsemleges

[ Szerkesztve ]

(#47208) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Ha valaki olyan lehetőséget keres, amivel nem kell kiválogatnia a még magához nem tért papírokat, akkor jó lehetőség lehet az ishares MSCI world value etf.
A februári értéke 31 euro körül volt, most 23,5 körül van. Ez arányaiba véve sokkal kevesebbet pattant fel mint a nagyományos piaci kapitalizációsak, ha hosszabb távra tekintünk akkor ez szerintem most nem rossz. Ebben talán kevesebb a kockázat mint magadnak összeválogatni néhány lentmaradt papírt.

(#47209) DanielLong válasza Kobe (#47206) üzenetére


DanielLong
senior tag

Már veszem is az ETF-t! :D

(#47210) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#47208) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hosszabb távon is szarul teljesített az az etf. Sokat szemeztem vele, én vetettem fel RC-hez, de nem tennék bele pénzt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#47211) concret_hp válasza Oppenheimer (#47200) üzenetére


concret_hp
addikt

20%-nyi magyar rv-m sincs még :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47212) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#47210) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Mit értesz hosszabb táv alatt?
ha összevetjük az indexet, amit követ, akkor 1997-ig visszanézve a value index 7,48% ot hozott évesítve REÁLHOZAMBAN,, az msci world 5,99-et (nyomatékosítanám hogy reálhozamról van szó, ez van az összehasonlításban). Tehát hosszabb távon nem éppen teljesített rosszul. Ha az elmúlt 10 évet nézzük, akkor tényleg nem a value volt a rivaldafényben ("csak" éves 5-öt hozott a 9,6-al szemben reálhozamban), de 10 év nem hosszú táv szerintem. Bő 20 éves távon már leiskolázta a value a cap weighted-et.
Link:
http://prntscr.com/ub2hb7
Én ezek alapján nem írnám ennyire le.

[ Szerkesztve ]

(#47213) aujjobba válasza PredatorZoli (#47212) üzenetére


aujjobba
addikt

Osztom a véleményed, 20%-ban ezt tartom (xtrackers, nem ishares), most egyébként is elég olcsó.

(#47214) aujjobba válasza DanielLong (#47209) üzenetére


aujjobba
addikt

Mehetne kicsit lejjebb, mondjuk még egy hétig.
Akkor kapok fizetést. :)

(#47215) PredatorZoli válasza aujjobba (#47213) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

igen bocs, nekem is xtackerses van, azt a részét elirtam sry

(#47216) Ixion77


Ixion77
őstag

Azért valahol vicces hogy 6%-ot esik egy nap alatt a QQQ, és szerintem továbbra is eszetlenül túlértékelt. Nem tudom, hogy ez az én gondolkodásomat minősíti inkább, vagy a piacot. Egy ilyen méretes zakó is csupán másfél heti emelkedést törölt le. DOCU, ZM, CRWD, WMT, és társaik esetében még annyit sem.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#47217) OPiiPO válasza Dare2Live (#47198) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Itt a vége." - most keressük meg a kötelet vagy elég lesz reggel is? :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47218) Sub-S válasza Ixion77 (#47216) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem úgy van az, olvass minőségi tájékoztatást, 'ez már vérengzés'. ;]

(#47219) HussarF válasza Sub-S (#47218) üzenetére


HussarF
addikt

Na mit mondasz, kéne venni holnap AMD-t?

(#47220) Sub-S válasza HussarF (#47219) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ilyen kis mozgásokra nem is kell figyelni, ma KCAC a menő. ;]

(#47221) HussarF válasza Sub-S (#47220) üzenetére


HussarF
addikt

Ezt még most IPO-zták vagy miért nincs értelmes adat rá augusztus vége előttről?

(#47222) Sub-S válasza HussarF (#47221) üzenetére


Sub-S
senior tag

(#47223) concret_hp válasza PredatorZoli (#47215) üzenetére


concret_hp
addikt

kbc-nél van ez? mi a tickere?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47224) HussarF


HussarF
addikt

Na, belevettem a VWCE-be. Kellett egy USD->EUR váltás, viszont amin meglepődtem, hogy egy bő 25%-al több usd-t váltott, mint amennyi kellett a tranzakcióhoz. A felesleg ott maradt EUR-ban a számlámon.
Ez még pont annyi volt, hogy elvileg tudtam volna még venni 1 értékpapírt ugyanebből. Rá is próbáltam, mire kiírta, hogy nincs elég fedezet EUR-ban, zárójelben: Piaci ajánlatnál a felső felfüggesztési limittel számolunk!
Ez mit jelent? Ezért váltott akkor nekem sokkal több EUR-t elsőre is? Ez valami olyasmi, hogy lennie kell az adott devizában fedezetnek, hogy ne menjen minuszba a számla baj esetén?
(KBC Equitas)

[ Szerkesztve ]

(#47225) aujjobba válasza HussarF (#47224) üzenetére


aujjobba
addikt

Valamennyit ra kell szamolnia, ha a fedezet lefoglalasa es a megbizas teljesulese kozti idoben nagyon megvaltozna felfele az arfolyam.
Ezert szoktam limit megbizast adni, akkor nincs baj, mert nem teljesulhet dragabban mint a limit amit megadtam.
RC is ugyanigy van, gondolom mindegyik.

(#47226) Oppenheimer válasza HussarF (#47224) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Limites megbizast kell adni, nem piacit. Eddigi forumtevekenyseged alapjan azt gondoltam ilyen alap dolgokkal tisztaban vagy. :D Kicsereltek? Tobben hasznaljatok a usert? :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#47227) HussarF válasza aujjobba (#47225) üzenetére


HussarF
addikt

Ja, értem, tehát ez amiatt volt, hogy piaci áras megbízást adtam?
Pontosabban azért, mert piaci áras megbízást adtam olyan devizában, amiben nem volt fedezetem. A múltkor a NASDAQ-on is piaci áras megbízást adtam ki. Akkor, gondolom ott azért nem merült fel ilyesmi, mert USD volt bőven a számlán.

(#47226) Oppenheimer
Inkább átfogalmazom. Sokkal likvidebb piacokon kereskedtem, iylesmi nem jött eddig szembe velem. Meg, ahogy fentebb is írtam, a múltkor sem jelentett ez problémát.

[ Szerkesztve ]

(#47228) aujjobba válasza HussarF (#47227) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, azert valtott tobb penzt.
De ha nem kell valtani, van mondjuk 1000 EUR es te 50db-ot akarsz venni eppen 20EUR erteku reszvenybol, akkor piaci megbizassal nem fog teljesulni, mert 1000 EUR + x% fedezetre van szukseg.
Nehogy negativba menjen az egyenleg, ha menet kozben feljebb megy az arfolyam.
Limitnel nincs ilyen, mert ha megadsz 20EUR limitarat, annal dragabban nem teljesulhet.

(#47229) HussarF válasza aujjobba (#47228) üzenetére


HussarF
addikt

És úgy nem szoktál járni, hogy meghatározod a limitárat és végül azt nem éri el vagy nem teljesül a megfelelő mennyiség annyiért? Én ezért szoktam piacit kiadni, mert akkor tudom, hogy az a mennyiség, amit venni akarok, az ott lesz a számlámon.
Na mindegy, eddig ez a "gond" nem jött szembe, mert nem vásároltam más devizában, mnit amim volt, de majd odafigyelek erre is.

[ Szerkesztve ]

(#47230) aujjobba válasza HussarF (#47229) üzenetére


aujjobba
addikt

Elofordult mar, de par kattintassal meg tudod modositani a megbizast, feljebb venni a limitet.

(#47231) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintetek ez a 2. napja tartó nagyobb lélegzetvételű esés a második hullámnak tudható be, vagy ez csak egy sima korrekció, esetleg mindkettő?
Meanwhile press F in the chat for Forint.

(#47232) Stanlee válasza PredatorZoli (#47231) üzenetére


Stanlee
őstag

Arra gondolsz, hogy a novekvo magyar pozitiv teszt miatt beijedt Amerika? :)

Vicce felreteve, ha nezed a fertozseszamot, kint most egesz visszafogott ertekek vannak a par hettel ezelottihez kepest.

Szerintem amire ma ra lehet fogni, az a munkanelkuli adat, ami ma jott ki, es ugye csokkent a munkanelkuliek szama, szoval a tozsde negativba fordult. Nem ertem en ezt. :(

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#47233) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#47231) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Sima korrekció, nem lesz akkora szerencsénk hogy újra jóárasítva lehessen indexbe fektetni. Tech túl sokat ment mostanság, ráfért a gőz kiengedése.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#47234) Stanlee válasza Oppenheimer (#47233) üzenetére


Stanlee
őstag

Minimalis idegesseg valasztas elott amugy majd lesz, en most minimum 6 honapra negativ trendet varok. 2 honap es kiderul, hogy milyen iranyba megy USA a kovetkezo ciklusban. Ha Sanders papa gyoz, akkor lesz nemulass, kicsit szocko az oreg.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#47235) Bestspiler7 válasza Stanlee (#47234) üzenetére


Bestspiler7
tag

Sanders nem nyerhet, max Biden

(#47236) net91 válasza Stanlee (#47234) üzenetére


net91
senior tag

Ő lesz az USA új elnöke

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#47237) #30786816 válasza net91 (#47236) üzenetére


#30786816
törölt tag

(#47238) htomi85 válasza #30786816 (#47237) üzenetére


htomi85
tag

Sohasem értettem, ki volt az a marha, aki egyetlen percig is komolyan gondolta, hogy ez a nőszemély nyerhet.
Egyszerűen nem fér a fejembe.

(#47239) Sub-S válasza htomi85 (#47238) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem csak egy marha volt hanem hatalmas csorda abban biztos lehetsz.
Ha ez nem fér a fejedbe akkor ne terheld túl mással sem. ;]

(#47240) net91 válasza #30786816 (#47237) üzenetére


net91
senior tag

Én úgy értettem, hogy a két jelölt közül az egyik. :)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#47241) curmpli


curmpli
tag

Dollárban az RC-n tudok ezüstbe fektetni?
Vagy váltanom kell EUR-óra és ott már van ETC.

(#47242) Stanlee válasza net91 (#47236) üzenetére


Stanlee
őstag

Sorry, igazad van Biden-re gondoltam. Biden vagy Sanders, nekem annyira mindegy, mindketto egy ven trotty, tok mindegy. A lenyeg, hogy a piac nem szereti a valtozast, foleg nem az ennyire massziv valtozast, amit egy uj elnok fog hozni, ha Trump veszit.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#47243) djgeg válasza htomi85 (#47238) üzenetére


djgeg
őstag

Az úgy megvan, hogy ha a szavazatok számát nézzük akkor a Hillary-re többen szavaztak??Csak az elcseszett Electoral rendszer miatt nyert Trump....

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#47244) Bestspiler7 válasza djgeg (#47243) üzenetére


Bestspiler7
tag

És szerintem megint az electoral rendszer miatt fog nyerni idén.
Mark my words! :DDD

(#47245) #24334592 válasza Oppenheimer (#47226) üzenetére


#24334592
törölt tag

Nincs jelentosege, ha nincs kozvetlen hozzaferesed, a market maker ugyis atver a delay-jel mint a pinty.

Van aki daytradel innen?

(#47246) mgoogyi válasza curmpli (#47241) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Euróra kell váltanod.

(#47247) Sub-S válasza #24334592 (#47245) üzenetére


Sub-S
senior tag

Biztosan.

(#47248) Oppenheimer válasza #24334592 (#47245) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Uh..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#47249) szabi__memo válasza htomi85 (#47238) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bezzeg a Trumpra minden normális tippelt:DDD

[ Szerkesztve ]

(#47250) djgeg válasza Bestspiler7 (#47244) üzenetére


djgeg
őstag

Hát az jó kérdés, sok hülyeséget és magából is hülyét csinált (sőt most a tüntetéseket is nagyon rosszul kezelte.... nagyon meglepődnék ha lenne majd 1 fekete szavazója is), de persze franc se tudja én csak reménykedek.
Persze befektetői szempontból egy Trump figura jobb (capitalism for ever...) de minden más szempontból meg halál, tehát inkább keresek kevesebbet a tőzsdén mint hogy az unokám dögöljön bele.... (bár nem Trump hibája, de amiket ez az idióta csinál csak olaj a tűzre)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.