Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) Kobe válasza HussarF (#47943) üzenetére


Kobe
veterán

Ezt a csaladtamogatas koncepciot fejben elkepzeltek X eve es azota toljak, foltozzak, de vegiggondolni mar egyszer sem sikerult az elejen sem.
Teljesen jo es vallalhato cel a gyerekszamnoveles.

De hogy a feltucat intezkedes kapcsan erdemben tobb gyerek nem szuletett, az is k*rvabiztos.
0 gyerekrol 3ra iszonyatosan marginalis szamu hazaspar ugrotta meg, tulnyomoreszt azok vettek igenybe akiknek mar zsakban volt a 3 puja.
Aki meg tervezte is es ertett az altalanos iskolai szintu matekhoz, rajott, hogy 3 uj gyerekkel, 100-200%kal dragabb ingatlant megfinanszirozni hitelbol nem olyan rohadtjo buli es lemondott rola.
Tyuk meg a tojas esete. A babavaro talan az egyetlen tenylegesen a koncepcioba, az osszes tobbi csaladbaromsag csak esemeny utanintabletta kb.
Es ezt az a kezivezerelt statisztikai hivatal is barmikor kimutatja nekik, akik kb bemondasra gyartjak mar a kivant szamokat.

(#47952) Zoty4 válasza Oppenheimer (#47937) üzenetére


Zoty4
őstag

JP Morgen bevásárolt, és most felverik az árat h eladják :)

(#47953) mgoogyi válasza SP!T (#47946) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

3/4 dolgon érdemes gondolkozni:
MÁP+: 5 éves, likvid, 4.95% EHM
PMÁP: 3/5 éves infláció + valahány %
PEMÁP: 3 éves eurós, eu infláció + valahány %
----------------------------------------
Globális részvény etf (pl: Vanguard FTSE All-World vagy MSCI World )

Az első 3-at a magyar államkincstárnál nyitható számlára veheted bankkártyával, minden költség nélkül. Eladásnál a MÁP+ kedvező, a másik kettő jobb, ha kifutja az idejét.
----------------------------------------
Részvény ETF:
10+ éves távra javasolt inkább, várhatóan magasabb hozam.
Brókernél kell számlát nyitnod hozzá és ha TBSZ-t is csinálsz, akkor az adózást is megúszod.
10 év alatti távon simán lehet mínuszban, hosszú távon azért valószínűleg jobb lesz mint az első 3 lehetőség.

Kombinálhatod is őket, pl. 8M MÁP+-ba és 5 év múlva 10M-nál fog állni, a maradék meg hosszú távra részvény etf-be. Ha bármi gáz van, a MÁP+-hoz hozzáférsz.

Az arány csak rajtad múlik.

[ Szerkesztve ]

(#47954) emvy válasza Zoty4 (#47952) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez azert nem szokott megtortenni.

while (!sleep) sheep++;

(#47955) HussarF válasza Kobe (#47951) üzenetére


HussarF
addikt

Ez itt már nagyon off és tényleg szakpolitikai kérdés, szóval nem hiszem, hogy túl sokra jutnánk vélemények megosztásán túl. De a születésszám növelés nem olyan dolog, hogy a kormány hoz egy-két intézkedést, aztán hopp ömlenek a babák. Legfeljebb, ha az az intézkedés konkrétan az, hogy betiltják az abortuszt. Csak ez már nem az 50-es évek.
Ehhez hosszú távon, konzisztensen kell cselekedni, hogy kialakuljon egy olyan atmoszféra, hogy az embereknek a gyerekvállalás során ne egzisztenciális kérdéseket kelljen mérlegelniük, ne a létbiztonság legyen a tét, ha gyereket akarnak. Ehhez szerintem idő kell. De legalább a konzisztencia látszik, mert a családosoknak, úgy tűnik, egyre csak adnak.

(#47956) mgoogyi válasza HussarF (#47955) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

2 gyerekesekként azért nekem úgy tűnik, hogy az új gyerek sokkal többet ér, mint a meglévő.

(#47957) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#47948) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jelentősen, ahha.
Eddig se volt itthon olcsó a felújítást elvégezni tudó szakember, mivel a nagyberuházások jelentős részüket elszivta. Nem mellesleg minőségi munkát ott is egyre kevesebben végeznek...

Az, hogy most erre az amúgy is drága területre ráborítanak X összeget lehet, hogy hazahoz némi szakít, de milyen áron?
Mi lesz ennek a haszna? (Semmi, sőt, eddig a kint jól keresők amit hazaküldtek az is ugrott + a pénz reményében még több kókler jelenik meg)

HussarF: Makró vs. mikró szempontból nincs ellentmondás :N a gazdaság egy konkrét (és egyébként is jól álló) területét célozza, ugyanakkor azon belül nem hatékony.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47958) Mercutio_ válasza Ijk (#47949) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről beszéltem, nektek ott a merci gyár, de a többi vidéki ahol nincs megtartó munka nem fog helyben maradni :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47959) szabi__memo válasza HussarF (#47950) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jól látod. Nem az építőipar. Mészáros, Garancsi, Szijj és még páran akiket meg szeretnének segíteni

(#47960) Ijk válasza Mercutio_ (#47958) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó de tökmindegy hogy BP-en vagy Mikóházán újítasz fel, anyag és munkaköltség ugyanannyi lesz, és azért 3 millióból szépen ki lehet pofozni egy panel lakást.
Nekem erre 3-4 évnyi megtakarításom ment el.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47961) Mercutio_ válasza Ijk (#47960) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre írtam, hogy (hacsak nem volt nyílászáró csere is) ez annak aki kapja potya pénz, de valahonnan ezt majd az adófizetőknek elő kell teremteni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47962) Ijk válasza Mercutio_ (#47961) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jobb lenne egy lakástakarék (amiben a közvetítő nem zsebeli be a támogatáson felüli teljes hozamot), vagy egy babaváró kibővítése 5 millióval ami már nem nullázható.
De ez aprópénz (állami oldalról), aki megkapja a potyapénzt kapásból egy része visszakerül az államhoz adó, áfa, kereskedői munkabér adók fromájában, másik részét egy átlagkeresetű pár kb. 10 hónap alatt befizeti adóban. Nyilván újraelostásról van szó, de jelenleg a gyerekvállaló dolgozói réteg kb. aranyat ér az államnak, társadalomnak a jövőre nézve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47963) Mercutio_ válasza Ijk (#47962) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, nem apró pénz, felülről nyitott a keret és számold ki hányan lesznek elvileg jogosultak rá (már amennyi részletszabályt eddig tudunk ugye:DDD)
És ez a 3 milla se új gyerekhez nincs kötve, se nem ösztönzi a gyerekvállalást :N (arra már ott van maga a lakás amire költöd ezt a pénzt)

Az a KSH adatokból is látszik, hogy nem volt a gyerekszületésben érdemi hatása az ösztönzőknek a megcélzott körben (ellenben a leszakadók, nem vagy alig jogosultaknál továbbra is több gyerek születik)

Egyébként meg mit osztasz újra, amikor vastagon deficites az államháztartás és folyamatosan nő a nettó államadósság?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47964) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Megint egy ritkaságszámba menő ON-topik téma: :U
Így húznak le az ingyenes brókerek!

(#47965) Mercutio_ válasza Lex Icon (#47964) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz, ez hasznos volt :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47966) Sub-S válasza emvy (#47942) üzenetére


Sub-S
senior tag

10x adtam el és vettem vissza ma olcsóbban. Nem mák. ;]
Tök jó móka kitörésbe shortolgatni. :D

[ Szerkesztve ]

(#47967) Sub-S válasza emvy (#47954) üzenetére


Sub-S
senior tag

Goldman tolta anno át sell-be, aztán szépen bevásárolt belőle mikor leesett. :)

(#47968) emvy válasza Sub-S (#47966) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát ugye aki ért hozzá ;)

while (!sleep) sheep++;

(#47969) HussarF


HussarF
addikt

Pharma részvényeket követi valaki közelebbről?
Biontech, Moderna, Novavax?
Technikailag az utóbbiban látok most nagyobb fantáziát, de a fundamentumokról nem teljes a képem azért.

(#47970) emvy válasza HussarF (#47969) üzenetére


emvy
nagyúr

_Szerintem_ az egyedi pharma reszvenyek a legnehezebb befektetesek koze tartoznak fundamentalis szemszogbol, mert rendkivul nehez kivulallokent megitelni, hogy hova futnak ki a kutatasok, es meg belsoskent is szinte penzfeldobas (mint a legtobb R&D).

while (!sleep) sheep++;

(#47971) j0k3r! válasza emvy (#47970) üzenetére


j0k3r!
senior tag

+1

Esetleg FDA approval után lehet érdemes ezekbe beszállni, bár ilyenkor már sokszor be van árazva a jövő, szóval a nagy emelkedésből kimaradsz, viszont évekig termel(het) szép profitot. Ha nem vagy a téma szakértője, akkor esélyed sincs felismerni a competitorokat, meg állandóan figyelni kell szabadalmakat, kizárólagosságot, ezeknek a lejáratát. Nem egyszerű téma :K

some men just wanna watch the world burn...

(#47972) Kobe


Kobe
veterán

Valaki homalyositson mar fel technikailag..... Tradingview a premarket adatokat honnan szedi pontosan? Es milyen gyakorisaggal?

Pelda: ott van watchlisten a NIO, TW-n azt latom hogy NYSE premarket 27USD valamennyi (+4%)
Nasdaq premarket live quoteok meg 26USD t mutatnak (kb - 0.5%)

Azert 3-4% elteres eleg para egy ilyen altalanosan haszbalt nagy alkalmazasnal

(#47973) HussarF


HussarF
addikt

Közben a s&P500 szépen araszolgat lefele. Megágyazás egy beszállópontnak?

(#47974) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Szüleim "felesleges" 1m forintját szeretnék kivenni, átváltani €-ba, és nem hozzányúlni (akár 10 évig sem).
Szerintetek okos ötlet ez? Arra hivatkoznak, hogy az utóbbi 3 évben jelentősen romlott a forint az euróhoz képest.

(#47975) SzGee válasza MATEO6600 (#47974) üzenetére


SzGee
aktív tag

akkor 3 éve kellett volna ezt meglépni... :U
hogy mi lesz 10 év múlva, azt sajnos nem tudom...

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#47976) Sub-S válasza Kobe (#47972) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mikor volt mikor ezt nézted?

(#47977) zharkanyi válasza MATEO6600 (#47974) üzenetére


zharkanyi
tag

Ha ez nem befektetés, hanem tartalék, akkor szerintem jó ötlet.

Mik a forgatókönyvek?
1. Visszaerődsödik a forint és lesz mondjuk 330 újra. Ők vesztettek 10%-ot (évi 1%-ot), de ennél többet aligha. A 300 forint körüli, vagy alatti EUR már csak csoda folytán lehet.
2. Marad minden nagyjából így, ez az új stabilitási pont. Nem nyertek, nem veszítettek.
3. Zuhan tovább a forint. Állam sem bánja nagyon, így erre van nagyobb esély. Kérdés, hogy meddig engedik el, de ahogy a 360 elképzelhetetlennek tűnt 10 éve 270-nél, úgy most is furán hangzik a 450, pedig 10 éves távlatban akár még reálisnak is lehet mondani. Aztán, hogy ebből mi lesz és 10 év múlva "csak" 380 lesz az EUR, vagy épp 5-600, mert megégettük magunkat nagyon jó kérdés. Én inkább azt remélem, hogy már nem is lesz forint és mi magunk is EUR-ban fogunk fizetést kapni, ezzel kiküszöbölve egy kockázati tényezőt az életünkből.

Szerintem jó ötlet, de aztán akkor tényleg 10 éves távlatban nézzék. Ha egy hónap múlva 345, akkor ne pánikoljanak, hogy havi 5% bukóban vannak, mert 10 éves távlatban azt tartani képtelenség. :)

(#47978) Ijk válasza MATEO6600 (#47974) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos azt kell mondanom 1M nem olyan hatalmas összeg amin érdemes görcsölni, és azt sem lehet tudni mikor lesz szükség rá, még ha most nem is érzik úgy. Elinflálás ide vagy oda, ilyen malacperselypénznek szerintem még mindig a MÁP+ a legjobb a likviditása miatt.
Nyilván utólag mindig okos az ember, mert mindig lett volna jobban kamatozó helye a pénznek, csak senki nem jós.
Szerintem senki nem tudja megjósolni hogy alakul az euró a köv. években, de ha banknál váltod érdemes azonnal a 15-20 Ft/Eur buktát számolni a váltáson, ennyit meg lehet hogy a következő 1-2 évben nem gyengül a forint, azért nagyon próbálják a 360-as határon megfogni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47979) Kobe válasza Sub-S (#47976) üzenetére


Kobe
veterán

Nekem a tradingview mobilappja ebben a percben is 27.54 USD premarketet mutat NIO ra
Nasdaq premarket quotes kozott meg az utolso m3gbizasra kb 10 perccel ezelottrol 25.87 USD t mutat
+ Revolut pillanatnyi ertek is utobbi ertek szerint alakul, szoval eselyesen a TW szar, de ennyivel....

(#47980) DanielLong válasza MATEO6600 (#47974) üzenetére


DanielLong
senior tag

355Ft/€ feletti árfolyamon nem váltanék jelenleg, ahogy mások is mondják, van valamennyi szándék 360 alatt az Eurót és szerintem most épp bármikor megint jöhet valami kis kamatemelés, hogy ne menjen 365 fölé. Váltást viszont csak valamelyik fintech cégnél lenne érdemes meglépni, hogy ne bukjatok rajta. Ha nagy az elhatározás, akár P€MÁP állampapírba is mehet a pénz, a kamat minimális rá, de a lekötés miatt legalább biztosan nem nyúlsz hozzá.

(#47973) HussarF
Én újra valahol 11500 körül tartanám ésszerűnek az árát, de ha újra belengetik egy nagy adag stimulus hírét, akkor gondolom megyünk fel 12200-ra rögtön. A múltkori kétnapos emelkedés mögött egyébként volt valós hír vagy csak túlzott optimizmus?

[ Szerkesztve ]

(#47981) Lex Icon válasza zharkanyi (#47977) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezt most számold ki 10 évnyi MÁP+-ra is, hogy legyen összehasonlítási alap. Mert az jön ki MÁP+-ra, mintha 10 év múlva 580 lenne az €.
Ráadásul sokkal volatilisebb az €, mint a MÁP+, ha esetleg mégis kellene előbb a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#47982) Sub-S válasza Kobe (#47979) üzenetére


Sub-S
senior tag

A probléma nálad van valószínűleg, 27.54 az az after zárója, valószínűleg nincs jól beállítva neked, hogy mutassa a pre értékeket(nálam teljesen jó, desktop és mobil is).

[ Szerkesztve ]

(#47983) Lex Icon válasza Kobe (#47979) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nézd meg, hogy ahhoz a premarkethez milyen időpont tartozik és akkor észreveszed, hogy az még a tegnapi postmarket. ;)

(#47984) zharkanyi válasza Ijk (#47978) üzenetére


zharkanyi
tag

Most próbálják 360-on megfogni, de egy éve 330-on próbálták és már azon is ki voltunk akadva, mert előtte 315 körül próbálták tartani.

Nincs kértségem, hogy a kormánynak csak a pénzromlás lassítása és nem a megállítása a célja. Gyengülő forint jó az exportnak, elinflálálja az államadósságot és a kiadásokat. + (a béreket is, valamint drágává teszi az importot, de ezzel kapcsolatban a kormány mossa kezeit; lényeg, hogy ő nem emel adót, vagy gázárat, csak a csúnya múltik)

Persze ha holnap 500 lenne az EUR, akkor kitörne a parasztlázadás (drága lenne az iphone, az autók...), így nem engedik hirtelen elszállni az árfolyamot. Szép lassan meg benyeljük, hogy horror áron tudunk iPhone-t venni, vagy épp új autót. Valaki kiszámolhatná csak ezen termékekre nézve mennyi is az éves infláció. :)

Épp ezért szerintem kifejezetten felelős döntés EUR-ba, vagy USD-be tenni a tartalékaink jelentős részét.

(Pár havonta feltűnök itt, mint ilyen jellegű kockázatot hangoztató egyén, de általában leszedik a fejem, mert a MÁP+ -ot sem tartom emiatt jó megoldásnak. Árfolyamkockázaton megfizetjük mi annak az árát...)

(#47985) aujjobba válasza zharkanyi (#47984) üzenetére


aujjobba
addikt

A MAP+ a likviditasa miatt jo megoldas rovid tavon.
Persze van benne is kockazat ezt nem vitatja senki, de likvid rovidtavu vagy epp vesztartalekot egyelore nem tudsz jobb eszkozben tartani, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#47986) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszönöm mindenkinek a tippeket, segítséget :R
(#47980) DanielLong : Igen, a váltásnál sokat lehet bukni, ezért ezt jól meg kell választanom. Milyen fintech cégek jöhetnek itt képbe?

(#47987) j0k3r! válasza Kobe (#47972) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Pre/Post-market adatokhoz én ezt szoktam használni: [link]

some men just wanna watch the world burn...

(#47988) Kobe válasza Sub-S (#47982) üzenetére


Kobe
veterán

rakj már kicsit irányba hol lehet ilyet TW-n a profilba beállítani :) nem találtam a menüben, lehet csak desktopon megy maga a beállítás ?

(#47989) DanielLong válasza MATEO6600 (#47986) üzenetére


DanielLong
senior tag

Transferwise, Revolut, talán utóbbinak jobb az árfolyama. Igazság szerint 1 milliót még mernék is huzamosabb ideig náluk állomásoztatni, hogy ne kelljen se kp-ba se devizaszámlára átutalni, mert ezek is általában valamennyi költséggel járnak.

(#47990) Sub-S válasza Kobe (#47988) üzenetére


Sub-S
senior tag

Tudsz mutatni egy képet mit látsz?
Érdekes mert lehet nem is lehet külön állítani pre/post, vagy mindkettőt látod vagy egyiket sem...
Próbálta már újraindítani? ;]

(#47991) Lex Icon válasza Sub-S (#47990) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem lehet, hogy neked fizetős a TV?

(#47992) Lex Icon válasza Kobe (#47988) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A TW az a TransferWise. A TradingView az TV. :D

(#47993) MATEO6600 válasza DanielLong (#47989) üzenetére


MATEO6600
őstag

Transferwise-t rendszeresen használom € <-> HUF árfolyamú bankszámla átutalásra, de azt nem tudtam, hogy állomásoztatni is lehet rajtuk. Mivel nekik nincs € alapú bankszámlájuk, ezért nem is tudnák hová utalni. Max az enyémre, én meg KP-bna kiveszem és a kezükbe adom, de mivel külföldön lakok ez a lockdown miatt nem most fog megtörténni...

(#47994) Ijk válasza zharkanyi (#47984) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha tudod hogy 10 évig nem kell akkor jó lehet az euró, csak akinek 1M tartaléka van legfeljebb reméli hogy 10 éven belül nem kell hozzányúlni. Váltásnál lehet okoskodni, de biztos hogy buksz rajta összességében (vétel-eladás árfolyam, eur számla...) lehet hogy két évig nem lesz hozamod emiatt, hacsak be nem szakad a forint.
Persze nem lehetetlen jövőre a 390-400-as Eur, csak akkor mindenki veszi ki állampapírból a pénzt, beszakad az államadósság finanszírozás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47995) Sub-S válasza Lex Icon (#47991) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem lehet, biztos hogy az. :D

(#47996) Kobe válasza Sub-S (#47990) üzenetére


Kobe
veterán

Lejart a subscriptionom mert meg egy regi kartya volt mogotte.... :DDD de ertesites vagy barmi nem jott toluk hogy ne tudtak volna leemelni....

(#47997) fecus


fecus
őstag

Egy kérdésem van TBSZ-el kapcsolatban:
Ha pl. 2020-ban indítok egy TBSZ-t. Beleteszek 1MFt-ot. Veszek két ETF-et ugyebár hosszú időre. 2025 dec 31-én megszűnik a TBSZ a rajta lévő minden visszakerül az értékpapírszámlára.
Nekem el kell adni a papírokat a megszűnés előtt, hogy realizálódjon a haszon és majd azután nem kell adóznom, vagy megy minden tovább, csak a TBSZ időre nem kell adóznom?
Ha csak 2027-ben adom el a papírokat és lesz rajta valamekkora hasznom abból a 21-25-évekbeli haszon nem adózik?
Vagy mit nem értek....? :F

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#47998) Ixion77 válasza fecus (#47997) üzenetére


Ixion77
őstag

Amikor átkerül normál számlára, az akkori árfolyam lesz a bekerülési onnantól.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#47999) fecus válasza Ixion77 (#47998) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. Logikus. :R

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#48000) vnorbi válasza Ixion77 (#47998) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Annyi kedvezmény elvileg van, hogy veszteséges befektetésnél nem a kikerüléskor érvényes árfolyam lesz az adóalap, hanem az eredeti bekerülési érték.

Például ha valamit 100 forintos árfolyamon veszünk, de a TBSZ lejáratakor csak 90 forint az árfolyama, akkor nem a kikerüléskori 90 forintos árfolyam fölötti emelkedésre kell majd adót fizetni a jövőbeni eladáskor, hanem a 100 forint fölöttire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.