Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) Lex Icon válasza htomi85 (#46847) üzenetére


Lex Icon
senior tag

és @AlStokes
A Keler csak a magyar értékpapírokat (BÉT) tartja nyilván. korábban ezt átbeszéltük, linkekkel, mindennel. Keresd vissza, mert sokat keresgéltünk akkor is, volt vita, meg minden, ne ismételjük meg ha nem muszáj. :)

(#46852) golfvariant válasza Oppenheimer (#46831) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Remélem holnap is szép napunk lesz :)

(#46853) vnorbi válasza balint730 (#46850) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A Revolut topicban nemrég volt erről szó, ha itt nem kapnál szakértői választ.

(#46854) Oppenheimer válasza golfvariant (#46852) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem holnaptól egy ideig csurdogálni fog lefelé

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46855) golfvariant válasza Oppenheimer (#46854) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Meglatjuk. Júliusban is így indult be, és latjuk Teslanal is működik a mohóság :)

(#46856) #30786816 válasza Lex Icon (#46851) üzenetére


#30786816
törölt tag

Nem kell ismételgetni a nyilvánvalót. Vannak magyar befalapok, el kell dönteni, hogy valaki a biztonságot tartja szem előtt, vagy a TER-t nézegeti. Vagy keressen olyan brókert, aki külföldön is hajlandó csinálni nevesített alszámlát, esetleg vegyen direktben a cégtől részvényt.

(#46857) lordjancso


lordjancso
senior tag

Randomnál hogyan lehet úgy pénzt váltani, hogy nem azt mondom meg, hogy a HUF-ból mennyi "darab" USD-t szeretnék venni, hanem mondjuk van 100.000 HUF-om és azt mindet váltsa át?

Már vagy 10 perce nyomkomom ezt a felületet, de valahogy nem áll össze a kép. Még nem váltottam az RC-n belül soha. :B

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46858) BeZol válasza lordjancso (#46857) üzenetére


BeZol
őstag

Beadod az árfolyamot (h mennyin történjen a váltás), elkezded pötyögni mennyi USD-t vennél, és lentebb írja h ezt mennyi forintod bánná. Addig játssz a tizedesvesszővel, amíg közel teljesen elviszi a Ft-odat.
Pénzváltóban sem az van ha na 100ezer Ft-ot beváltassz, hanem +/- x Ft különbség lesz, tehát vagy marad vmennyi Ft a zsebedben, vagy kicsit még hozzádobsz.
Egyébként én most 2szer váltottam Ft-ot EUR-ra. Egyszer kereken 345-re állítottam, végül 344,995-ön váltódott, később pedig 349-re állítottam, és 348,985-ön váltódott, szóval még itt is lesz később eltérés (főleg több millió Ft átváltásánál). A váltási díjat pedig majd a keletkező EUR/USD-dből fogja levonni, de ezt ki is dobja üziként, h mennyi lesz a díja. Én direkt hagytam a váltási díj összegének megfelelő Ft-ot erre a célra, de itt az átváltott pénzből vonják, szóval "felesleges" volt hagynom Ft-ot, hacsak nem kérek vmi extra szolgáltatást a jövőben, ami havidíjas.

[ Szerkesztve ]

(#46859) lordjancso válasza BeZol (#46858) üzenetére


lordjancso
senior tag

De hol talalom ezt? A netboonon?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46860) Sub-S válasza lordjancso (#46859) üzenetére


Sub-S
senior tag

(#46861) golfvariant válasza golfvariant (#46855) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Ma is erős nap elé nézhet a NIO :)

(#46862) Sub-S válasza golfvariant (#46861) üzenetére


Sub-S
senior tag

Csak nehogy kisüsse a szemét. ;]

(#46863) Oppenheimer válasza golfvariant (#46861) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Premarket tényleg nem rossz. Wtf. :DD Milyen jó lett volna akkor beszállni mikor Bence Balázs csinálta a videót róla... :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46864) golfvariant válasza Oppenheimer (#46863) üzenetére


golfvariant
aktív tag

[Nio forecast]
Nekem az is jó ha $50 lesz 12 hónapon belül ;]

(#46868) Oppenheimer válasza golfvariant (#46864) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Érdekes, mert yahoon az average analyst price target 12.24

https://finance.yahoo.com/quote/NIO/analysis?p=NIO

Nem mintha számítana mit gondolnak az analystok, általában tévednek.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46871) Ijk


Ijk
nagyúr

Nagyon durván elszáll a hiány idén – De honnan lesz erre pénze Magyarországnak?
"Ez alapján továbbra is fenntartható az a középtávú stratégiai cél, hogy a háztartások kezében lévő lakossági papírok állománya 2023-ra 11 000 milliárd forintra növekedjen a 2019 év végi 7766 milliárd forintos szintről - emeli ki az adósságkezelő."

Na arra kíváncsi leszek milyen akciókkal próbálják tovább tolni az állampapírokat, amikor egyre inkább részvénypiacra nyergel át a nép.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46872) Mercutio_ válasza Ijk (#46871) üzenetére


Mercutio_
félisten

Melyik nép?
Nekik a párnacihás, 0% körüli bankbetétes pénzek kellenek, ezért hozták ki a póstán is megvehető államkötvényt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46873) szabi__memo válasza Ijk (#46871) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Semmi érdemleges infó nincs benne. Fenntartható a cél. Hogy teljesül-e ugye az más téma. De tartani bármeddig lehet bármilyen célt ;)

(#46874) atee_13 válasza szabi__memo (#46873) üzenetére


atee_13
őstag

Nem tudom a 360 as euro cél volt e, de alakul ;]

[ Szerkesztve ]

(#46875) HussarF


HussarF
addikt

Kis gyakorlati segítséget szeretnék kérni. Nézelődtem a justETF-en. Kíváncsiságból meg akartam nézni, hogy ha valamelyiket meg akarnám venni, akkor hogyan találom meg a KBC-nél. Lehet, hogy béna vagyok, de az eredmény az volt, hogy kb. sehogy. Először azt hittem, hogy csak valami túl egzotikusat néztem, de a végén az iShares MSCI World-ot sem találtam meg.
Szóval a kérdésem, hogy hogy találom meg ezeket ott?

(#46876) j0k3r! válasza HussarF (#46875) üzenetére


j0k3r!
senior tag

[link] - itt nézted esetleg? iShares MSCI World -re keresve nálam van 2 találat, nem tudom azokat keresed-e :)

some men just wanna watch the world burn...

(#46877) Kobe válasza Ijk (#46871) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem idehaza megint eselyesse valt egy marcius koruli allapot, vagy durvabb. Eurot saccra megint elengedik 370ig, a hiany miatt olyan szinten all foldbe minden hogy orom lesz nezni.
Globalisan is erdekesek a jelzesek : tularazott a piac / meg nem ularazott, ez valtozik kb napont, ha nem surubben. Aztan ahogy europa megint bezarkozik, es kezdodik az amcsi elnokvalasztasi szezon, erdekes lesz nezni a US lootolos BLM-es tomegrendezvenyek hogyan fognak hatni a jarvanyra.
Egyreszt szerintem siman benne van az is a pakliban hogy Trump levaltasanal demokratikus gondok lehetnek (lasd pl baruszok) : a levelszavazast eddig is probalta alaasni, nem hiszem h novemberben ne tenne

(#46878) HussarF válasza j0k3r! (#46876) üzenetére


HussarF
addikt

Webbroker-en belül próbáltam, de ott nem nagyon lett meg. Köszi, mindjárt próbálgatom akkor itt. Viszont akkor a következő kérdés. Ha jól látom, ez a kettő EUR alapú. Nekem USD alapú kéne. Ez esetben mit tudok tenni?

(#46880) Oppenheimer
Tehát minden, ami ucits, az eur alapú? :F
justETF-en ott egy csomó ucits etf, aminél a funding currency az USD

[ Szerkesztve ]

(#46879) Oppenheimer válasza HussarF (#46875) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem tudom kbc-nél hogy megy, de randomnál isin alapján keresek

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46880) Oppenheimer válasza HussarF (#46878) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Európában csak euró alapú ucits etf-et tudsz venni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46881) Oppenheimer válasza HussarF (#46878) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Akkor lehet tevedek es keverek valamit. Valoban, amit en veszek ETF az is USD alapu, de UCITS, viszont en csak europai tozsden erem el, EUR devizaval kereskedve.

Az jo hogy szerkeszted a valaszod es abban valaszolsz egy kesobb jovo hsz-re... igy szepen nez ki a topic. :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46882) HussarF válasza Oppenheimer (#46881) üzenetére


HussarF
addikt

Na ez a bajom. Pl. vettem INTC-t a NASDAQ-on, USD-ben, tehát lehet ilyet csinálni. Akkor miért csak európai tőzsdén látom az ETF-eket, EUR alapon? A lényeg pont az lenne, hogy USD-m van és nem akarok devizakonverziót vásárlásnál (meg így árfolyamkockázatot).

(Nekem még úgy tanították, hogy ha benne vagy a szerkesztési időben, akkor ne spammold a topikot, hanem válaszolj a még aktív hsz.-edben :P )

[ Szerkesztve ]

(#46883) Oppenheimer válasza HussarF (#46882) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tok mindegy hogy euroban vagy usd-ben van az ETF-ed. Ha az etf erteke USD-ben 10, es az EUR/USD 1.5-rol felmegy 2-re, akkor azzal az ETF ara EUR-ban is 6.66-rol lemegy 5-re. Ugyan ott leszel.

Ismerem ezt az elavult lecket, probald meg elfelejteni. Sokkal tobbet er az olvashatosag, mint egy osdi elv, amit 12 evesekre talaltak ki hogy ne gyujtsek a pontokat vagy mit. :P

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46884) Stanlee válasza Kobe (#46877) üzenetére


Stanlee
őstag

Pont tegnap valtottam, vennem kellett volna elotte valami certifikatot, longra, na mindegy, ez mar eluszott.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46885) julius666 válasza Ijk (#46871) üzenetére


julius666
addikt

amikor egyre inkább részvénypiacra nyergel át a nép.
Igen erőteljesen próbáltam a hszedben az iróniát keresni, de sajnos nem találtam.

(#46886) Sisco2 válasza Ijk (#46871) üzenetére


Sisco2
tag

Szerintem elkottázzák, nem fognak az emberek ekkora tömegben állampapírt venni ha ilyen labilis a forint és így gyengül mint pl. most is mert akkor állampapírban elinflálódik a magyarok pénze és ezt már szinte mindenki érzi tudja. Inkább vesznek Eurot, vagy igen esetleg részvényt a bátrabbja. Elöször stabilizálni kellene a forintot 340-345 szűksávban már végre valahára ha ilyen vágyak, tervek vannak az állam részéről és nem elengedni az árfolyamot laza kommunikációval hogy lengesse a szél jobbra balra.

(#46887) szabi__memo válasza Sisco2 (#46886) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Talán ha ez szándékukban lenne sikerülhetne. Bár nem fogadnék rá

(#46888) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#46889) golfvariant válasza Sub-S (#46862) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Meg is lett a $20 :)

(#46890) Shade45 válasza Sisco2 (#46886) üzenetére


Shade45
senior tag

P€MÁP?

Lófax kamat, de több, mint a semmi...

(#46891) Sub-S válasza golfvariant (#46889) üzenetére


Sub-S
senior tag

Szomorúan látom, nem baj kap ez még defektet. ;]

(#46892) Mercutio_ válasza szabi__memo (#46888) üzenetére


Mercutio_
félisten

2016-hoz képest tippre a városokban is ekkorra emelkedés volt :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46893) mgoogyi válasza Oppenheimer (#46881) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az RC-nél csak az eurós variánsokat tudod venni, de egyébként nem csak azok léteznek.
KBC-nél vegyesen vannak.

(#46894) Sisco2 válasza szabi__memo (#46887) üzenetére


Sisco2
tag

Sajnos fogalmam sincs mi áll szándékukban, illetve sejtem csak.
Inkább mutatok egy két ábrakészletet egyenesen az MNB -től, a külföldi szereplők forint elleni és melletti poziciókkal kapcsolatban. Ebből mindenki láthatja (első ábra) hogy pl. 2020 április 1. mikor felment történelmi csúcsra az árfolyam 370 -re közben nem volt azért olyan magas a külföldiek forintot shortolo poziciója (40 mrd. forint) hogy egy ekkora elmozdulást indokoljon. Ez nekem elég bizonyíték hogy a "külföldiek támadják a forintot azért szállt el az árfolyam" nem annyira állja meg a helyét.

2019.12.19 - 2020.04.17 -ig:

2020.04.16 - 2020.08.12 -ig:

[ Szerkesztve ]

(#46895) julius666 válasza Sisco2 (#46894) üzenetére


julius666
addikt

Hát, bárki is csinálta, csinálja megint. :P
Lehet megtenni a téteket meddig lesz cibálva az árfolyam, hol lesz esetleg hajlandó beavatkozni az unortodox pátriárka. ;]

(#46896) Sisco2 válasza julius666 (#46895) üzenetére


Sisco2
tag

Több szempontból sem szerencsés most elengedni nekik forintot.
Egyik az infláció ami elég csunyán alakul, és még nem tudjuk a következő hónapok hogy alakulnak. Ezt nem segíti a gyenge forint. Másik hogy ha ennyire a lakkosságra hagyatkozik az ÁKK finanszirozási tervében, és köztudottan a MÁP+ felé akarják terelni a népet
akkor sem szerencsés hagyni hogy ennyire elgyengüljön a forint mert ez és a magas inflációs félelmek akadályozhatják a tömeges szuperállampapír vásárlást.
Harmadik meg hogyha pánik váltások indulnak megint 360-365 felett, az már veszélyes játék a kormányra és a pénzügyi stabilitásra nézve is. Nem tudom van e szint amit védenek, de ha van is biztos nem kommunikálják nyíltan mert akkor még többet kellene költeni rá hogy megvédjék azt.

(#46897) Ijk válasza Sisco2 (#46896) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont ezzel kapcsolatban írtam tegnap. Nem tudom hogy akarja a kormány teljesíteni az állampapír terveit, mert:
1. Jövőre véget ér a moratórium
2. Inflációs félelmek miatt szerintem egyre kevésbé vonzóak az állampapírok
3. Mindeközben szárnyal a tőzsde

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46898) Zoty4 válasza julius666 (#46895) üzenetére


Zoty4
őstag

nem tudnak beavatkozni, nincs mit csinálniuk, kamatot kéne emelni, de azzal most kinyirnák a gazdaságot. sakk-matt

[ Szerkesztve ]

(#46899) concret_hp válasza Ijk (#46897) üzenetére


concret_hp
addikt

a hazai tőzsde mondjuk sok mindent csinál, de nem szárnyal

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46900) julius666 válasza Zoty4 (#46898) üzenetére


julius666
addikt

nem tudnak beavatkozni, nincs mit csinálniuk
Ugye most viccelsz?

kamatot kéne emelni, de azzal most kinyirnák a gazdaságot. sakk-matt
Én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy egy stabil Forint árfolyamhoz szükséges alapkamat "kinyírná" a gazdaságot. A mostani szint történelmileg borzasztóan alacsony.
Neked van erre vonatkozóan valami konkrét statisztikád/információd, vagy ez inkább csak "hit" kérdése?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.