Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) Oppenheimer válasza BÁ Nutrition (#46300) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát, ha ennyit sikerült levonnod belőle... akkor sok sikert :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46302) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#46301) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kettőtök közül kinek mennyi nyeresége volt a befektetésein? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46303) PredatorZoli válasza Mercutio_ (#46302) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ennek mi a jelentősége?
Vannak jó döntések, aminek lehet jó és kevésbé jó kimenetele. Vannak rossz döntések, amiknek szintén lehet jó és rossz kimenetele, de nem feltétlenül ugyanolyan valószínűségekkel. Az a jó döntés az én világomban, aminél a döntés megiozatalának pillanatában rendelkezésre álló információk alapján jobbak az esélyei az embernek.
Ezen felül 2 stratégia nem hasonlítható össze az által, hogy megnézünk mindkét oldalról 1-1 embert.

(#46304) Mercutio_ válasza PredatorZoli (#46303) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs különösebb, de ha már egy félmondatos megjegyzés alapján ilyen summás következtetés lett levonva ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46305) PredatorZoli válasza Mercutio_ (#46304) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ja nem kötekedés vagy ilyesmi, csak úgy tűnt mintha kötekedtél volna :DD

(#46306) Oppenheimer válasza Mercutio_ (#46302) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hajrá, verd meg az S&P500-at, hisz nem nagy cucc, előbb írták ;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46307) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#46306) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem ezt írták :N
Nem válaszoltál a kérdésre;]

PredatorZoli: Nem volt ilyen szándék :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46308) Sub-S válasza Oppenheimer (#46306) üzenetére


Sub-S
senior tag

Idén eddig nagy tömegeknek sikerült itthon, akár csak MÁP+-al is. ;) ;]

(#46309) PredatorZoli válasza Sub-S (#46308) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hát nem éppen. Aki jan1-én vett s&p 500-at az most 0-n van, aki jan 1-el vett szupert az bukott az forint gyengülésen ca 4-5%-ot szóval ez öngól ;] .

[ Szerkesztve ]

(#46310) Sub-S válasza PredatorZoli (#46309) üzenetére


Sub-S
senior tag

Akkor nézd meg mennyi volt a dollár január elsején, azután gondolkodj kinél van az öngól. :)

[ Szerkesztve ]

(#46311) PredatorZoli válasza Sub-S (#46310) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc) volt 290 euró 330 ft-on váltva, most 275 euro 345-ön visszaváltva, kb 0-n vagy. Máp+ al ehhez képest ha most visszaváltod amit januárban vettél kb 2,2% pluszban. Ez aztán az őrületes felülteljesítés, meg biztos tartós is lesz. :N

(#46312) Sub-S válasza PredatorZoli (#46311) üzenetére


Sub-S
senior tag

Látom mindenkinek fáj elismernie ha benézett valamit, inkább terelés megy utána. ;]

(#46313) PredatorZoli válasza Sub-S (#46312) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ezt itthon így szokás :DDD

(#46314) Reverting válasza Sub-S (#46308) üzenetére


Reverting
őstag

:DD +1

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46315) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Ősszel indítom újra a trader pályafutásomat, örülök hogy rátaláltam erre a topikra! 2008-tól kb 8 éven át kerekedtem napi szinten (főleg skalp és sima daytrade), most terveim szerint H1-en és H4-en fogok tevékenykedni. Tegnap elkezdtem visszaolvasni az utolsó 5000 hozzászólást, már csak 3000 van hátra - tanulságos "olvasmány". :) Később még valószínűleg lesznek kérdéseim, addig is jó kereskedést mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#46316) Kobe válasza bulikavagyok (#46315) üzenetére


Kobe
veterán

Bevallom, ezeken a visszatereseken mindig meglepodok kicsit :) Absz nem offenzivkent, inkabb kivancsisagkepp hogy mi lehet mogotte amikor az ember felhagy egy dologgal majd X ido mulva visszaall ra.
Foleg daytradenel ahol a megbizasi dijak "jobban utnek" mint sima buy n hold szotyizasnal.

Nem jott be? Miert kezd ujra bele akkor?
Ha bejott, miert hagyta abba
Kapott egy 9-5ig melot az illeto, ami jobban / kiszamithatobban fizetett? Akkor a daytrade nem biztos az o terepe
Nem hozott annyit mint egy 9-5ig melo? Akkor keves a toke, nem biztos hogy a daytrade a legmegfelelobb annak kamatoztatasara

Persze ezek elmeleti kerdesek csak :)
De ugy latom a daytrade kb ugyanaz a kategoria mint a poker. Vagy 0-24ben csinalja az ember 4/8/12 asztalon, vagy estenkent szabadidoben 1-2 asztalon "kocagamer" kent, de a ketto kozott nincs olyan koztes allapot amivel a masik felallas eredmenyet lehetne hozni a rovidebb felallasban

(#46317) zharkanyi válasza Kobe (#46316) üzenetére


zharkanyi
tag

Én azt nem értem, hogy miért jó egy tradernek a magtakarításos topikot olvasni.
A megtakarítás és az aktív kereskedés két külön téma.

(#46318) BÁ Nutrition válasza Kobe (#46316) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Pokert csinaltam anno en is 14 asztalon is, de egyreszt qrva unalmas ugy, masreszt meg annal is unalmasabb

@zharkanyi: biztos vicces, meg szorakoztatoak a kioktatasok

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#46319) Kobe válasza BÁ Nutrition (#46318) üzenetére


Kobe
veterán

Pedig a daytrading is nagyreszt ugyanez.... :)
Csak nem kor alaku asztalt hanem gyertyas chsrtot nezegetsz sok ablakban

[ Szerkesztve ]

(#46320) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, Random mellett nyitnék KBC-nél egy számlát, TBSZ felezés + diverzifikáció szempontokból.

Az a kérdésem hogy melyik csomagot ajánljátok? Összesen 2 féle ETF lenne rajta (iShares és Xetra), és nem nyúlnék hozzá sose. Erre melyik éri meg?

[ Szerkesztve ]

(#46321) bulikavagyok válasza Kobe (#46316) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Rég volt már, hiányzik. ;] Anno nagyon untam már, így abbahagytam, és mivel találtam egy jó lehetőséget, profilt váltottam. Nem volt éles váltás, ingatlanokkal kezdetem foglalkozni. Ezt a tevékenységet mai napig folytatom (és életem végéig fogom is), de mivel rengeteg lett a szabadidőm, és nagyon jó lehetőségeket látok a piacokon ezért úgy érzem, h muszáj visszatérnem. De most még csak hobbiként tekintek erre, aztán ki tudja, lehet h később újra ez lesz a fő profilom. Nyilván mivel idősíkot váltok M1-ről H1-re, sokkal kevesebbet fogok gép előtt ülni mint anno (napi 2x1 óra a terv). A régi szép időkben sokszor megvolt a napi 16 óra is, szval ez most teljesen más világ lesz.

zharkanyi: Furcsa, h nem érted. :B A két dolog szorosan kapcsolódik egymáshoz, és még véletlenül sem zárják ki egymást! Én elsősorban befektető vagyok, és csak másodsorban leszek újra trader. Szeretnék minél több hasznos infót és tapasztalatot összegyűjteni (és nyilván segíteni másoknak is ha tudok), ezért vagyok itt. Ráadásul 2000 hsz elolvasása után úgy látom, h nem én leszek itt az egyedüli trader.

[ Szerkesztve ]

(#46322) HussarF


HussarF
addikt

Kezdek belemerülni az ETF-ekbe. Van egy olyan rész az összefoglalóban ,hogy mi csak UCITS ETF-eket vehetünk. Ez miért van? Ha elérem a NYSE-t a brókeremtől, akkor elvileg ott jegyzett ETF-et is vehetek, nem?

(#46323) emvy válasza HussarF (#46322) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem. Csak olyan US ETF-eket vehetsz meg, amik megfelelnek az EU-s szabalyozasoknak. A legtobb nem felel meg.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#46324) Sub-S válasza emvy (#46323) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem teljesen fedi így a valóságot, nem európai brókercégen keresztül vagy opciókkal megvalósítható. ;)

(#46325) emvy válasza Sub-S (#46324) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat azert remelem ertheto volt, amit szerettem volna mondani.

while (!sleep) sheep++;

(#46326) HussarF


HussarF
addikt

justETF-nél egyébként nem lehet rászűrni a funding currency-re?

(#46327) Sub-S válasza emvy (#46325) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nyilván. Aki nem tudja miért nem tud amerikai ETF-et venni brókerénél az nem valószínű, hogy az említett lehetőségekkel tisztában van.
Mindazonáltal azt is sugallja a hozzászólás, hogy nincs is rá lehetőségünk. Ami így nem igaz. Mondjuk van még más eshetőség is.

[ Szerkesztve ]

(#46328) #30786816 válasza mgoogyi (#46217) üzenetére


#30786816
törölt tag

Nem beszélek, mi az az angol? Téged kéne mutogatni a Dunning-Kruger mellett az enciklopédiában, olvastál a hatékony piacokról, és azóta az a szentírás, amit minden eszmecserében idézel. Én voltam a hülye leállni veled.

(#46329) htomi85 válasza #30786816 (#46328) üzenetére


htomi85
tag

:)
Visszaolvastam, én 21 évesen voltam ezen a szinten. Nem tegnap volt.

(#46330) julius666 válasza #30786816 (#46328) üzenetére


julius666
addikt

Téged kéne mutogatni a Dunning-Kruger mellett az enciklopédiában
Már csak az a nagy kérdés, hogy a passzív portfóliós hozzáállás melyik része a görbének, mert szerintem bárhová rá lehetne bökni. :DDD

(#46331) lordjancso


lordjancso
senior tag

Revoluton ki szeretném használni, hogy még pár napig nagyobb összeget lehet váltani. A családban van több Revolut kártya is.
A tervem az lenne, hogy átutalok HUF-ot egy másik kártyára, ahol még van bőven keret ingyen váltani, majd az EUR-t visszautalom a sajátomra.
Ez működik ugye? Nem veszi trükközésnek a Revolut?
Valamint EUR-t is díjmentesen lehet egymás között utalni, nem csak HUF-ot?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46332) Kobe válasza lordjancso (#46331) üzenetére


Kobe
veterán

Eddig kb 15M et porgettem igy USD re, huf megjott, rogton atvalt, azonnal vissza ugyanoda usd ben
Nem volt belole gond
Bar kell hozza transaction history, ha eddig ilyen par dollaros aliexpress / ebwy rendeleseid voltak csak revoluton, ne rogton fel millaval kezdj devizat valtani / penzt kuldeni

(#46333) lordjancso válasza Kobe (#46332) üzenetére


lordjancso
senior tag

A sajátomon már többször váltottam nagy összeget. Viszont ahova küldeném, ott aránylag kicsi forgalom van (havi max 100.000). Ez szerinted gond lehet? Milyen probléma adódhat ebból? Zárolni fog a Revolut?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46334) Reverting válasza lordjancso (#46331) üzenetére


Reverting
őstag

En meg a virus elott csinaltam 5M ft.-al csak dollar... semmi nem volt... HussarF :) jav.

most viszont kaptam egy mailt h vizsgaljak a penzem... ;) gondolom az automata algoritmus...
8M vallotam be es igazoltam szamlakal is kb fel oram belul mikor jeleztek ha vizsgalnanak... na ez 10 napja volt, azota semmi.... korlatozas vagy barmi negativ dolog sem ert, ugyanugy hasznalom, annyi h az appban van egy ikon, h folyamtban van a vizsgalat... kivancsi leszek mennyi ido ez meg... ;) Szerintem csinald, ha tudod a jovedelmet gond nelkul igazolni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46335) HussarF válasza Reverting (#46334) üzenetére


HussarF
addikt

5M USD? :Y
Az igen :R

Szerk.: Így már nem hangzik olyan jól ;]

[ Szerkesztve ]

(#46336) Kobe válasza HussarF (#46335) üzenetére


Kobe
veterán

Gyorsan el lehetett egetni fel milla arfolyamveszteseget :D

(#46337) lordjancso válasza Reverting (#46334) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hmm, hát akkor teszek egy próbát, de a fogadó fél hogyan tudja igazolni, hogy én kvázi "ajándékba" küldtem neki pénzt "véletlenül"? :)

A saját accountomat természetesen tudom igazolni, amennyiben egy banki számlakivonat, vagy bármi hasonló, egyszerűen beszerezhető dokumentum elég nekik.
Munkaszerződést meg ilyen hivatalosabb dolgokat nem igazán akarnék a Revolutnak küldözgetni. Nem is hiszem, hogy ez a része rájuk tartozna.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46338) Reverting válasza lordjancso (#46337) üzenetére


Reverting
őstag

En ugy csinaltam h 2x450e kuldetem at csaladon belul egy szemelynek... ott valtottam dollart... aztan vissza mikor a dollar "ugrott" forintra... volt azert para, de ugy voltam csalad tag, megoldom ha bekernenek valami igazolast, nem volt semmi.. :D

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46339) Sub-S válasza lordjancso (#46337) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem is hallottam még olyat, hogy munkaszerződést kértek volna, ez honnét jött?

(#46340) lordjancso válasza Sub-S (#46339) üzenetére


lordjancso
senior tag

Sehonnan, csak hangosan gondolkodtam.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46341) HussarF


HussarF
addikt

Zöld kötvény

Ilyet egyszerű proliként nem vehettünk?

(#46342) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Tudja valaki, hogy ha MÁP+-t veszek és mondjuk az első év fordulókor vissza váltom, akkor kell kamatadót fizetni?

(#46343) Shade45 válasza Peter.70 (#46342) üzenetére


Shade45
senior tag

Kamatadómentes a MÁP+!

(#46344) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Nio múlt havi eladások a vártnak megfelelően gyorsan nőttek, a részvényár ki is lőtt tegnap. Ma folytatja az emelkedést, nemsokára nullán vagyok. :D Hajrá Nio!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46345) HussarF válasza Oppenheimer (#46344) üzenetére


HussarF
addikt

Lol :DDD
Mondom mindjárt beírod, hogy nemsokára milliókat kaszálsz, erre nemsokára 0-n :DD

Részvénypiac, így szeretlek :C

[ Szerkesztve ]

(#46346) Oppenheimer válasza HussarF (#46345) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én ilyen szerényen játszom :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46347) Sub-S válasza Oppenheimer (#46344) üzenetére


Sub-S
senior tag

Én picit pesszimista voltam, tegnap eladtam mind(de legalább pluszban). :D
Lehet ma tolok még 1-2 kört vele. :)

Mondjuk NCLH-val akartam ma bohóckodni, azon még mindig negatív a mérlegem, szeretnék rajta szépíteni, bár legutóbb is mikor nekilendültem csak még rosszabb lett. :D

[ Szerkesztve ]

(#46348) Sub-S válasza Oppenheimer (#46344) üzenetére


Sub-S
senior tag

Szépen folytatta az emelkedést. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46349) Oppenheimer válasza Sub-S (#46348) üzenetére


Oppenheimer
veterán

+0.22% :K

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46350) HussarF


HussarF
addikt

Van különösebb jelentősége, ha iShares, Wisdom Tree, Vanguard vagy Invesco által kibocsátott ETF-et veszünk? Mármint, hogy a kb. hasonló területet lefedők között van-e lényeges különbség?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.