Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) #30786816 válasza zsola400 (#46599) üzenetére


#30786816
törölt tag

Nincs tranzakciós díj, és korlátlanul nincs, illetve sokkal nagyobb a részvényválaszték, európai piacok, etf-ek is vannak. Hogy biztonságosabb-e az passz, nem tartok rajta arányaiban sokat. De sokkal régebbi cég, mint a Revo, UK és bolgár bejegyzéssel.

(#46602) FireKeeper válasza UberMutant (#46592) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Buffet is nemrég vett a Barrick-ból, can't go tits up :DDD

kérdés: beaktiválódott az RC fiókom, akkor ha jól értem úgy éri meg leginkább pénzt juttani rá, ha USD-ben árazott terméket szeretnék venni, hogy:
befizetem kártyával forintban Revolutra
Revoluton átváltom USD-re
USD-t utalom az RC számlámra?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46603) Franky2Ster válasza FireKeeper (#46602) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Így van! :)

(#46604) aujjobba válasza FireKeeper (#46602) üzenetére


aujjobba
addikt

Tobbek tapasztalata szerint (es az RC oldalan megjeleno figyelmeztetes szerint is) Revolut-rol/TW-rol USD utalas soran a kozvetito bank lecsiphet akar 20 USD dijat az utalt osszegbol.

[ Szerkesztve ]

(#46605) lordjancso válasza aujjobba (#46604) üzenetére


lordjancso
senior tag

Revolutról 20-40 USD-t (összegtől és szerencsétől függően), de TransferWise esetén látod, hogy mennyit fognak felszámítani és nincs rejtett közvetítői díj sem (a legjobb tudomásom szerint).

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46606) aujjobba válasza lordjancso (#46605) üzenetére


aujjobba
addikt

TransferWise app:

(#46607) mgoogyi válasza FireKeeper (#46602) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem tudom, hogy mit szeretnél venni az RC-nél, ETF-jeik tudtommal csak euróban vannak.

(#46608) FireKeeper válasza aujjobba (#46606) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszi a válaszokat. na akkor ezt még átrágon, lehet egyszerűbb lesz egy USD számlát létrehozni a bankomnál és arról utalni.

de kezdek rájönni hogy valszeg túllihegem ezt osztalékos témát, és a nem-ETF részvényeimet átvinni RC-ra olyan drága lenne hogy azt 20 évnyi osztalék se fedezné :N :W

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46609) lordjancso válasza aujjobba (#46606) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hmm, ha ez valóban így van, akkor talán jobban megéri forintot beutalni RC-re és ott váltani? Azt nem tudom, hogy hol kell keresni, hogy milyen árfolyamon váltanak. Én még csak EUR-t utaltam be.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46610) aujjobba válasza lordjancso (#46609) üzenetére


aujjobba
addikt

Árfolyamok fülön a deviza keresztek vagy valami hasonló menüpont.
Jó az árfolyam, nagyjából ugyanaz amit a revolut/tw ad.

(#46611) golfvariant válasza Oppenheimer (#46493) üzenetére


golfvariant
aktív tag

na ma megindult felfele, pedig reggel elegge tragikusnak tunt a helyzet :DDD

(#46612) emvy válasza golfvariant (#46611) üzenetére


emvy
nagyúr

Közben Tesla 1800 fölött...

while (!sleep) sheep++;

(#46613) dkpisti


dkpisti
tag

Sziasztok!
MÁP+ papirt vettem időközben szépen megy felfele az árfolyam mikor kiveszem majd akkor névérték+kamat lesz vagy a piaciérték+kamat a végösszeg?

(#46614) aujjobba válasza dkpisti (#46613) üzenetére


aujjobba
addikt

A piaci értékben már benne van a kamat.

(#46615) Sub-S válasza emvy (#46612) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mehet a short izibe. ;]

(#46616) Oppenheimer válasza golfvariant (#46611) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Teslát is meg Niot is olyan hülyeség rántotta feljebb hogy egy semmirekellő elemző célárat emelt LMAO

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46617) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#46616) üzenetére


Mercutio_
félisten

Senkiháziaké a.... szakma!!!négy!! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46618) Kobe


Kobe
veterán

Lolbzmeg [link] na igy kell zakozni a tozsden

(#46619) Sub-S válasza Kobe (#46618) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem hiába van iszonyatos short mennyiség rajta. :D

(#46620) Kobe válasza Sub-S (#46619) üzenetére


Kobe
veterán

Igazabol nekem az utobbi par nap / kb 2 het olyan, mintha eloben neznem nonstop a Benny Hill showt es szolna kozben a jellegzetes hatterzene, igy ezen mar meg sem lepodok ;]
-az egyik villanyauto gyarto attol megy 10-20%ot hogy szimplan raolvasnak
- A masik attol hogy szimplan elektromos autot gyart (sztem a reszveny vasarlok 99.9%a nem latott meg egy db NIO t meg fotorol sem, maskul nem venne ezerrel az enyhen tulmeretezett uzsonnasdoboz papirjait)
- A kodak onkent szalad a faxerdobe es cummant le minden agat menet kozben
- kozben jonnek a szarabbnal szarabb adatok minden teren minden orszagbol
- US a t-bonddal kb bebetonozta magat, semmi mozgastere nem maradt az elkovetkezo 10-20 evre maskul US allamcsod
- MNB is valaszthat akozott h segget csinal a szajabol vagy vegkepp elengedi a forintot -(utobbit foja tenni)

Ugy tunik a nonszensz lett az uj norma a piacokon

(#46621) lordjancso válasza aujjobba (#46610) üzenetére


lordjancso
senior tag

Megnéztem és igen, teljesen rendben vannak az RC árfolyamok. Szóval ha valaki USD-ben szeretne kereskedni, akkor jobban megéri ingyen beutalni a forintot és ott váltani.

Viszont az én problémám az, hogy ha mondjuk szeretnék a CapTrader-en készíteni egy osztalékfizető portfóliót, amibe havonta fizetek be, akkor ez az forint beutalás és váltás nem játszik. Kénytelen vagyok USD-t beutalni, így marad a Revolut vagy a TW. Esetleg erre valakinek ötlet?

Nem mintha annyira horror összeg lenne ez a tranzakciós díj, de ha meg lehetne valahogy úszni, az tök jó lenne. Jól látom, hogy USD esetén az USA-n kívül erre egyáltalán nincs esély?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46622) aujjobba válasza lordjancso (#46621) üzenetére


aujjobba
addikt

CapTrader-t nem ismerem, de peldaul a Trading212-t fel tudod tolteni USD-vel Revolut kartyas feltoltessel, vagy ott a Degiro ahova HUF-ot utalsz de kicsi a valtasi jutalek, 0.10%.

[ Szerkesztve ]

(#46623) lordjancso válasza aujjobba (#46622) üzenetére


lordjancso
senior tag

Még annyira nem néztem utána, szóval elnézést, ha hülyeséget írok, de a CapTrader egy komoly háttérrel rendelkezdő Interactive Brokers klón, a Trading212 viszont csak egy ilyen kis játékpénzes mobilapp-brókernek tűnik, ahova nem biztos, hogy be szeretném utalni a következő 20 évnyi megtakarításomat.

Úgy vettem észre, hogy ha komolyabb, nagyobb múltú brókerhez akar menni az ember, ahol magas vagyonbiztosítás van, akkor az ilyen tegnap előbukkant bulgár startupok nem igazán játszanak.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46624) aujjobba válasza lordjancso (#46623) üzenetére


aujjobba
addikt

A Trading212 mogott a UK befektetovedelem van, ami 85ezer GBP-ig ved, ha jol tudom.
[link]

A Degiro-t nemreg felvasarolta a flatex, ami megbizhato nagy multu szolgaltatokent ismert.

[ Szerkesztve ]

(#46625) Lex Icon válasza lordjancso (#46621) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem furcsa, hogy $ váltásnál ezrelékeket figyelsz, miközben elmész egy külföldi brókerhez, ahol fizetheted az adót rendesen. Mi ebben a jó?
Az RC-nél a $ váltásnak van minimum díja, így kisebb összegeket nem éri meg váltani.

[ Szerkesztve ]

(#46626) Stanlee válasza Kobe (#46620) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem 2 hete megy a benny hill show, hanem mar honapok ota.

A NIO bashing-et nem ertem, meretre a kissebbik ES6 vagy minek hivjak nagyobb, mint a VW id3-ja.

Szerintem a valami masik kinai gyarto lehetett, amire gondaltal, mert volt egy az elmult hetekben, ami mar arra nott, hogy majd belep az amerikai piacra egy akkora autoval, mint amekorra az atlag Joe. Na arra en se ertettem, hogy mire veszik, de biztos remenykednek abban, hogy a sok kicsi kinai USA-ban majd azt veszi ;]

MNB nem lenyeges, hogy mit mond, eddig sem volt az. A forint majd gyengul, mint eddig is gyengult.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46627) lordjancso válasza aujjobba (#46624) üzenetére


lordjancso
senior tag

Úgy gondolom, hogy egy 20-25 évre tervezett befektetési portfóliónak ez a 85.000 GBP, vagy 100.000 EUR bőven kevés. Például a CapTrader 500.000 USD értékben vagy biztosítva, így ilyen környezetben jobb szívvel tartanám a pénzem.

(#46625) Lex Icon: Nyilván nem jobb adózás szempontból, mint a TBSZ, de ahogy előzőleg írtam, ha osztalékportfóliót szeretnék építeni, akkor a TBSZ-t nem igazán látom életképes megoldásnak, mive csak a gyűjtő évben lehet beutalni pénzt.

Ha már itt tartunk, az RC-nél a 100.000 EUR befektető védelem az egész accountra szól, vagy a sima számlára és az összes elindított TBSZ-re külön-külön értendő a 100.000 EUR?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46628) aujjobba válasza lordjancso (#46627) üzenetére


aujjobba
addikt

'a TBSZ-t nem igazán látom életképes megoldásnak, mive csak a gyűjtő évben lehet beutalni pénzt'

Evente tudsz uj TBSZ-t nyitni, szoval a fenti problemat nem ertem.

'A kártalanítási feltételek fennállása esetén a Beva – befektetőnként és összevontan – legfeljebb százezer euró (kb. 30 millió Ft) összeghatárig fizet kártalanítást.' - [link]

[ Szerkesztve ]

(#46629) mgoogyi válasza lordjancso (#46627) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Minden évben lehet gyűjtőéved.
Mi a probléma egy osztalékportfóliónál a TBSZ-szel?

(#46630) Lex Icon válasza lordjancso (#46627) üzenetére


Lex Icon
senior tag

TBSZ-be minden évben tudsz befizetni és minden évben lehet lejáró, így mindig van mibe befizetni és van miből kivenni évente. Viszont adót fizetni valami után, amire van adómentes megoldás is, elég amatőr dolog. De mindenki annyi pénzt dob ki az ablakon, amennyit akar. :U

[ Szerkesztve ]

(#46631) Kobe


Kobe
veterán

Trading212 nel ha EUR accot nyit az ember, nincs lehetoseg beallitani h az ETF ek arst amit amugy is a lindoni tozsden keresztul veszel, euroban mutassa?

A honlapon mintha a CSPX tickerre EUR arat mutatott volna de az appban USD t jelez

(#46632) aujjobba válasza Kobe (#46631) üzenetére


aujjobba
addikt

CSP1-et nezd, az van GBP-ben a londoni tozsden.
Vagy az SXR8-at, ha EUR-ban akarod, ez van a Xetra-rol.

Abban tudja mutatni, amiben aruljak.

[ Szerkesztve ]

(#46633) Kobe válasza aujjobba (#46632) üzenetére


Kobe
veterán

Igazabol meg nem talaltam meg ennek a menetet, de hogy illetve milyen jutalekkal mukszik naluk a konverzio?
EUR accom van, de sok ETF vagy GBP ben vsgy USD ben van megsdva naluk akkor gondolom eurban feltoltod a szamlst, belsoleg konvertalsz es abbol a devizabol veszed amiben a jegyzesar van
Vwgy mar alapbol a trade soran vegzi a konverziot?

Kosz, az SXR8at kerestem. De a tobbi ETF re ahol nem feltetlen van EUR valtozat, meg erdekes lehet a fenti kerdes :)

[ Szerkesztve ]

(#46634) aujjobba válasza Kobe (#46633) üzenetére


aujjobba
addikt

A trade soran vegzi a konverziot, sajnos a spread-rol vagy az alkalmazott arfolyamrol nincs infom, de a Google biztos segit.

EUR valtozatot tobbnyire talalni a Xetra-n, bar valo igaz nem tul szeles az ETF kinalat a trading212-n.

(#46635) julius666 válasza Kobe (#46620) üzenetére


julius666
addikt

Ezeknek a Kínai szutyvadék autógyártóknak a szárnyalását nehezen tudom értelmezni úgy, hogy ne tőzsdei manipulációt lássak bele. A VW-nél is kinőtt a földből egy elég ígéretesnek tűnő elektromos platform, már kézzel is fogható, elvileg igencsak kiváló termékkel (ID3). Egyre inkább úgy tűnik, a cégnek biztos jövője van bármerre is mozdul tovább az autóipar, miközben a részvény árfolyama a dízelbotrány kirobbanása óta - kis túlzással - inkább csak oldalazik.

(#46636) Kobe válasza aujjobba (#46634) üzenetére


Kobe
veterán

Am3nnyire nekem kell az nsgyreszt rajta van
Kb SP500, SP500 IT, SP500 lowcap, valami reit valtozat es kb ennyi
Randomhoz kepest a megbizasi dij eleg nagy plusz

(#46637) lordjancso válasza aujjobba (#46628) üzenetére


lordjancso
senior tag

Na akkor itt kapásból elég véges a sztori a 30 millió forint miatt. Ha valaki be tud tenni havi 500.000 forintot 5 éven keresztül, akkor mire lejárna az első TBSZ-e, már túl is lépte a limitet.

(#46629) mgoogyi: Tudom, hogy minden évben tudsz nyitni újat, viszont elég nehéz lesz újra befektetned az osztalékot egy lezárt TBSZ számlán, ahol nem tudod kipótolni a pénzt.

(#46630) Lex Icon: Teljesen igazad van az adó miatt. Nekem is csak TBSZ számlám van, pont ezért. Én most osztalékportfólió szempontból vizsgálom a kérdést.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46638) Stanlee válasza lordjancso (#46627) üzenetére


Stanlee
őstag

Ertekpapir szamlak eseten a vedelem EU szabaly alapjan 20k €, de max. 90%. A magyar 100 k az kiemelkedoen magas, es olyanra is fizet, amire pl. Nemetorszagban nem fizetne az alap.

A captrader eseteben a felmillio euros vedelem az csak broker hiba esetere vonatkozik, masra az angol befektetovedelmi alap 30+20 ezer GBP-je alkalmazando.

Brokercsod eseten viszont csak a bent levo penzre vonatkozik a vedelem, az ertekpapirokra nem, mivel azokat a broker nem birtokolja. Ha nem tud elszamolni a vasarolt ertekpapirjaiddal, akkor nagyjabol az lesz, hogy mindenki szettarja a kezeit es feljelentes, de karteritesre nem szamithatsz - az, hogy itthon fizettek, az politikai dontes volt.

Ezt csak azert irom, hogy olyan tulzottan nagy elvarasaid ne legyenek ertekpapir szamlak vedelmere.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46639) Sub-S válasza Sub-S (#46615) üzenetére


Sub-S
senior tag

No ki jön egy kis shortra 1900 fölött? ;]

(#46640) lordjancso válasza Stanlee (#46638) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, sajnos ezzel tisztában vagyok, de valahogy még mindig nagyobb a bizalmam egy nagyobb múltú külföldi brókerben, mint egy bármilyen magyarban, vagy éppen egy balkáni startup cégben.

Minden esetre félelmetes, hogy az ember beteszi valahova a pénzét több 10 éven keresztül és van rá esély, hogy a pénz eltűnik. Majd mindenki csak vakargatja a fejét, hogy akkor most ki a hibás és kitől lehetne/kellene várni kártérítést.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46641) dugynok válasza mgoogyi (#46629) üzenetére


dugynok
senior tag

Nekem pl. az, hogy adott gyűjtőévben befizetek 2millàt,abból osztalék lesz évente 20-30 ezer, nem tudom befektetni költséghatékonyan a min. jutalék miatt.

(#46642) DanielLong válasza Kobe (#46636) üzenetére


DanielLong
senior tag

Most itt úgy érted, hogy sokat nyersz azzal, hogy nincs megbízási díj?

A konverziós díjhoz Trading212-n:
"Similarly 10000 EUR round trip via USD becomes 9998. 90 EUR. These spreads do varying and are not always exactly the same. Target spread for EUR/USD is said to be 0.00008. Below it is 0.00012."
Szóval annyi a díj, mint amit a sima forex váltásnál látni, marginális spread.

[ Szerkesztve ]

(#46643) Lex Icon válasza lordjancso (#46637) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha havi 500e a berakandó, akkor lehet több brókernél is nyitni és hol ide, hol oda rakni. Ami persze pénzbe kerül, de mindennek ára van, más is akar azon keresni, ha dolgozik a pénzeddel. A biztonságnak megint csak ára van.

(#46644) Lex Icon válasza dugynok (#46641) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az osztalékportfólió kis összegekkel inkább szívás, mint befektetés, többek között ezért is. 30eFt osztalék mondjuk 4%-kal számolva az 750eFt részvény. Ez nem befektetés hanem játék.

(#46645) Stanlee válasza lordjancso (#46640) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnos ilyesmi gyorsan megtortenik. Mondjuk itt nalunk Nemetorszagban van minden evben legalabb 1-2 par szaz millio euros penzugyi eset. Volt itt majdnem milliard euros csodbemeno szeleromu park uzemelteto, kontener hajos uzlet, tengerjaro hajos, most nem tudom mi az amiben lehuzzak a ovatlan befektetoket, akik sokszor a teljes megtakaritasukat nyugdijra valami ketes befektetesi alapba beteszik.

Nekem is van egy ugyem, az egyik ismert crowdfunding-os ingatlanos oldalnal, szerencsere csak 1000 eurom banja, valoszinuleg soha tobbet nem latom azt a penzt mar.

Ott van a wirecard. Folyamatosan jonnek a cikkek a wirecard-ban a teljes nyugdijmegtakaritasukat elveszto emberekrol, de nem par tiz ezer eurorol van szo, hanem szazezres nagysagrendrol. Hihetetlen, hogy vannak emberek, akik egy lora ennyi penzt feltesznek.

Az ilyen esetekre nem ad biztositast semmi.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46646) _drk válasza julius666 (#46635) üzenetére


_drk
őstag

A kínai szutyvadékok feleannyiba kerülnek, teljesen szétextrázva mint az azonos kategóriájú német kocsik.
Összeszerelés és minőség érzet nyilván nincs olyan szinten, de azzal már itt Európában is gondok vannak.
Speedzone-t tudom ajánlani, az ottani Ssangyong tesztekkel.

(#46647) Kobe válasza DanielLong (#46642) üzenetére


Kobe
veterán

Perpill tobb helyre mennek fixen aranyositva a havi megtakaritasaim, minden honapban ltp / manyup / allampapir / euro / HUF likvid malacpersely szamla

Ehhez akarnek egy havi ETF et besuvasztani, a HUF likvid + EUR deviza atcsoportositasaval. Ebbol kifolyolag havonta kisebb osszegeket raknek bele (mondjuk 500eur kb, vagy alkalmankent kevesebb)

Igy a randomos 6.5 euro megbizasi kb 2% dijat jelentene havonta, az annyira nem barati, tekintve hogy a 85K fontot nem tervezem ugysem atlepni

(#46648) lordjancso válasza Lex Icon (#46643) üzenetére


lordjancso
senior tag

A több brókerrel koncepcionálisan szintén az a probléma, mint a több TBSZ-szel. Persze kevésbé lenne elaprózva a pénz, de akkor is el lenne.

Pont az lenne a lényeg, hogy mondjuk a havi vagy negyedéves teljes osztalékhozam egyben legyen mozgatható, befektethető. Valamint az elején kritikus, hogy lehessen hozzátenni menet közben is pénzt, amíg nem hoz annyi osztalékot a teljes portfólió mondjuk negyedévente, hogy azt költséghatékonyan újra be lehessen fektetni.
Ehhez valószínűleg pumpálni kellene bele a pénzt 2-4 éven keresztül (pénztárca kérdése) és utána tudna megállni a saját lábán a teljes portfólió. Pont ez miatt nem túl hatékony a TBSZ.

Persze aki kivárja, hogy összeérjenek a TBSZ-ek, utána már jobb a helyzet, de itt meg újra előjön ez a biztonság/befektető védelem probléma.

De a fenti aggályaim miatt azt sem érzem feltétlenül biztonságosabbnak, ha több, (általam) nem túl biztonságosnak tartott magyar brókernél tartom elosztva a pénzem. Nyilván túltolom ezt a problémát, én is érzem, de azért kicsit abszurdnak tartom, hogy hosszútávú befektetésekről beszélünk, amik csak pár 10 millió forintig vannak relatív biztonságban.

(#46645) Stanlee: Igen, a Wirecard most pont nagyon jó, aktuális példa.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46649) aujjobba válasza lordjancso (#46648) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem nem abszurd, minden befektetes kockazatos, legkevesbe az allampapir.
Itt raadasul a biztonsagot az adott hatarig kvazi ingyen kapod, a brokered fizet be a befektetovedelmi alapba, nem te.
Gondolj bele, ha ingatlanba fektetsz, arra is biztositast kotsz, nem?
Nem eleve adott a vedelem.

(#46650) Sub-S válasza lordjancso (#46648) üzenetére


Sub-S
senior tag

"amik csak pár 10 millió forintig vannak relatív biztonságban" - sajnos a magyar lakosság elenyésző százalékának jelent ez problémát

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.