Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Johnny Cage válasza liksoft (#3050) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ejj, most telepítettem fel zsinórban 3x-orra a Windows-t, nem sok kedvem van még 1x... :( Azért kössz.

(#3052) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Kérdés: az Intel SATA vezérlőjét használom, feltelepíthető a Matrix Storage Controller vagy az csak Raid vezérlő? (Mert nem hajlandó felmászni.)

(#3053) hdsentinel válasza Johnny Cage (#3052) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha nem csinálsz RAID tömböt, akkor nincs rá szükség.
Akkor kell telepíteni, ha a BIOS-ban a SATA vezérlő "RAID"-re van állítva.
Ha IDE vagy AHCI módot használsz, akkor nem telepszik.

Viszont általában csak IDE és esetleg AHCI módban sikerül a merevlemezek teljes felismerése, hőmérséklet és állapot kijelzése, RAID módban nem.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3054) Johnny Cage válasza hdsentinel (#3053) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Köszönöm a választ. Egy utolsó kérdés: van az Acronis-nál jobb, megbízhatóbb particionáló program?

(#3055) hdsentinel válasza Johnny Cage (#3054) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem igazán javasolt a partíciók ilyen alakítása. Szoftvertől függetlenül ez igencsak veszélyes játék, nem érdemes kísérletezni (főleg, ha az ember már megjárta egyszer).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3056) Johnny Cage válasza hdsentinel (#3055) üzenetére


Johnny Cage
addikt

De csak van valami módja annak, hogy eltüntessem azt a 8 mega unallocated space-t (amit egyébként maga a particionáló hagyott maga után)... ott kezdődik a probléma, hogy ezek a programok kritikus feladatokat végeznek el, ehhez viszont nem elég megbízhatóak.

(#3057) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Na sikerült is szétcseszni a partíciókat, teljesen szétesett, bootolhatatlan, az adatokat, a meghajtókat nem látom... van rá mód, hogy az adatokat visszahozzam?

(#3058) liksoft válasza Johnny Cage (#3057) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, fizetős nálam. Ha szerencséd van. Ugyanis ha teljesen összezatyálta az adminisztrációt (nem csak részleges offsetet tett bele), akkor már én sem tudok segíteni. Illetve csak töredékeiben.

Szerk:
Ja, van jobb tündér! Úgy hívják, hogy az OS lemezkezelője.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3059) Johnny Cage válasza liksoft (#3058) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Úgy hívják, hogy az OS lemezkezelője."

Konkrétabban?

(#3060) liksoft válasza Johnny Cage (#3059) üzenetére


liksoft
nagyúr

Saját gép (jobb gomb) / Kezelés / Lemezkezelés. Itt lehet partícionálni, ha nem a boot CD-t használod telepítéskor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3061) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Kérdés: egy 500 gigás vinyót osztanék 3 felé, 15Gb-30Gb-maradék felosztásban. Ha másik gépről csinálom, akkor vajon az első partíció (a 15 gigás) lehet e primary? Vagy elég, ha szétdarabolom őket és majd a windows telepitő aktivvá teszi az elsődleges particiót?

(#3062) zsolesz010 válasza Johnny Cage (#3061) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Az te döntöd el partícionáláskor, hogy elsődleges lesz-e, vagy sem.
Az meg, hogy aktívvá teszed-e, vagy ráhagyod a win telepítőjére, már lényegtelen. :)

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#3063) Johnny Cage válasza zsolesz010 (#3062) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Igen, rutinmunka elviekben, az Acronis-nak mégis így sikerült szétcsesznie a partíciókat. (A frissen létrehozott primary partícióról akart mindenáron boot-olni a rendszer, pedig nem tettem aktívvá.)

(#3064) hdsentinel válasza Johnny Cage (#3063) üzenetére


hdsentinel
őstag

Véleményem szerint akkor jársz a legjobban, ha a Win telepítőjével készíted a partíciókat (hamár amúgy is telepíted a rendszert).
A 8 megák miatt ne ess kétségbe, a Win telepítője is meghagy ennyit minden alkalommal a lemez végén.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3065) Johnny Cage válasza hdsentinel (#3064) üzenetére


Johnny Cage
addikt

De ha jól tudom, azzal csak egy partíciót lehet létrehozni..

(#3066) hdsentinel válasza Johnny Cage (#3065) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem. Csinálhatsz többet is, tetszés szerint meg is formázhatod, aztán amelyikre akarod, arra telepítheted a rendszert. A W2000 óta így van.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3067) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Én Vistát használok és feltettem az xp-s drivert és mindent jól mutat.Most már kijelzi a SMART adatokat.Lenne viszont egy szakmai kérdésem.Sata 2-es vinyóm van és az eszközkezelőben miért a IDE ATA/ATAPI eszközök közt jelenik meg az nforce serial ata controller?Biztos jó ez így,csakhát nem világos.Az én logikám szerint egy IDE-s csatolófelületre csak PATA eszköz csatlakoztatható.

Továbbá ez sem világos:
Ethernet Driver (v67.89) WHQL
Network Management Tools (v67.91) "Sedona"
SATAIDE Driver (v10.3.0.42) WHQL
SATARAID Driver (v10.3.0.42) WHQL

Miért SATAIDE-nek van írva?

A válasz előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3068) hdsentinel válasza petrusz82 (#3067) üzenetére


hdsentinel
őstag

A számítógépben található Plug-N-Play eszközök (nem csak a bővítőkártyák, hanem az alaplapra integrált eszközök is) rendelkeznek egy class (osztály), subclass (al-osztály) és programming interface (programozhatósági interfész) azonosítóval. Ezek mutatják meg a szoftver felé, hogy milyen típusú eszközről van szó és ennek segítségével lehet pl. gyengébb képességű, de általánosabb driver-eket is készíteni.

Pl. a merevlemez vezérlők osztálya az 1-es, ezen belül az al-osztályok: 0 a SCSI, az 1 az IDE, 4 a RAID (a floppy (2) és IPI vezérlőket (3) most hagyjuk).

Mikor a szabvány készült, nem gondoltak a SATA-ra és mivel programozhatóságban az IDE-vel azonos, nem kapott külön azonosítót. Ezért általában a SATA vezérlők 1-es vagy 4-es subclass kóddal működnek. Emiatt kerülnek az eszközkezelőben az IDE vezérlők vagy a RAID vezérlők kategóriába (típustól, esetleg BIOS beállítástól függően).
Ez biztosítja a kompatibilitást, pl. emiatt tudja a HDSDos DOS alatt is lekérni a SATA merevlemezek adatait ilyen vezérlő esetén.

Az "IDE" rövidítés valóban nem a legszerencsésebb, helyette már jó ideje az "ATA" kellene (mivel az IDE = Parallel ATA, SATA = Serial ATA és így jobban érezhető lenne a kettő közötti rokonság).
Gondolom, a driver készítői is maradtak az IDE -nél a kötött subclass miatt, de a SATA-t is bele kellett venni, ezért a "SATAIDE" - de ez valóban erőltetett kissé :)

Az AHCI vezérlők jelennek meg egy teljesen új subclass-ként (6), mely már nem kompatibilis a korábbi módszerekkel. Emiatt van is gubanc, mivel az AHCI driverek egy része nem teljesen támogatja a SMART adatok kinyerését. De ez egy másik kérdés :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3069) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ,így már érthető a dolog.

(#3070) shtml


shtml
őstag

Ki tudja, mit jelent a SMART adatoknál a TA Increase Count? Egy régi winchesteremnél ezt írja ki:

Value: 95
Worst: 248
Warn: 0
Raw: 0...05

Az érdekes a dologban az, hogy csak pár hete jelent meg ez a sor (SpeedFan).

Google sajnos ezúttal nem volt a barátom.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3071) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Egyébként aki vistán futtatja a programot,8.43-as xp-s driverrel megy,de az újabb (15.23)-as már nem hajlandó települni.

(#3072) Soja


Soja
aktív tag

Az utóbbi időben nálam érdekes dolgokat csinál a hdd sentinel. Alapállapotban a raid tömböt kérdőjelesnek látja, és ez a normális, mert nem látja a smart értékeket. Ám hosszabb idő után elkezd rá furcsa dolgokat írni, de mindig másokat :)...
Legutóbb 15xxxx reallocated sector-t talált, előtte ezeket, de egyszerre mindet:

Meghibásodás várható - Attribútum: 32 Gyártó specifikus. Értékét és jelentõségét a gyártó határozza meg.
Meghibásodás várható - Attribútum: 57 Gyártó specifikus. Értékét és jelentõségét a gyártó határozza meg.
Meghibásodás várható - Attribútum: 220 Lemez középponttól elmozdulása. A lemez nem megfelelõ pörgése elmozdulás (pl. mechanikai sokk) miatt.
Meghibásodás várható - Attribútum: 13 Szoftveres olvasási hibák száma. Nem javítható olvasási hibák száma.
Meghibásodás várható - Attribútum: 203 Adatjavítási hibák száma. Hibás ellenõrzõösszeg az adatok javítása során.
A lemez önteszt során talált 34169 hibás szektort.

Ha kilépek a programból, és megint elindítom, akkor visszaáll a rend, és a raid tömb ismét kérdőjeles lesz smart értékek nélkül.

Ja és a raid teljesen stabil, felületellenőrzésnél hibát nem talál, nem lassú, rendesen működik.

Ezek jelentenek valami komolyat? Olyan nincs, hogy 2 perc múlva nincs smart, 4 óra múlva meg van !?!

[ Szerkesztve ]

(#3073) hdsentinel válasza shtml (#3070) üzenetére


hdsentinel
őstag

TA = Thermal Asperity rate
Elméletileg a magas hőmérséklet miatti problémákat jelöli, de lemez gyártótól, típustól függően ez az attribútum lehet más jelentőségű is.
A sorszám (ID) alapján a SMART attribútumok jelentése oldalon megtalálható.

Ugye a "pár hete jelent meg" alatt azt érted, hogy eddig is volt, csak most módosult az értéke? A SMART táblázat fix a lemez élettartama alatt, abba új sor (attribútum) nem kerülhet be, onnan nem tűnhet el.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3074) hdsentinel válasza Soja (#3072) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos ez előfordul némely RAID vezérlőnél, mert nem azonosítja magát "rendesen", viszont a driver memóriaszemetet ad vissza a lekérdezéskor. Ezt a program elvileg szűri, hogy ne jelenhessen meg, de ritka esetben előfordulhat.
A felismerési rutin folyamatosan fejlődik, éppen ezért érdemes esetleg a legújabb (béta) változatot is kipróbálni, hogy azzal is előfordul-e a jelenség.

Mindenesetre, hogy ezt pontosan meg tudjam vizsgálni és ki tudjam küszöbölni, a legjobb lenne, ha küldenél egy riportot a Beállítások menü utolsó opciója vagy a Riport menü "Teszt riport küldése a fejlesztőnek" opciója (ha az újabb verziót használod) segítségével!
A legjobb lenne egy riport közvetlen indulás után és egy másik, mikor a "furcsa" értékek megjelennek.

Ezek segítenek abban, hogy az esetleg nem tökélesen működő driverekkel is javuljon a szoftver kompatibilitása a következő verzióban.
Előre is köszönöm ! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3075) shtml válasza hdsentinel (#3073) üzenetére


shtml
őstag

Bizonyára az van, amit írsz is, hogy ez esetben mást jelent, mert hőmérsékleti probléma nem lehet. 20-23 fokos szobában jár a gép és egy 12cm-es ventilátor közvetlenül az előlapról fújja rá a hűvös levegőt. Vagy esetleg Torque Amplification Count?

Nem, úgy értem, hogy maga ez a sor nemrég jelent meg a SMART adatok listájában. Képzelheted, én is hogy meglepődtem. Valami hasonló már nem is olyen rég előfordult ugyanezen a winchesteren, akkor egy "SMART Trip" (a Trip szó biztosan benne volt, erre emlékszem) vagy hasonló jelent meg, de időközben valamikor eltűnt. Ezt sem értettem.

Egy kb. 6-7 éves, 80GB-os Seagate-ről van szó, már jópár áthelyezett szektorral. Nem lehet, hogy az adminisztrációs területen kezd döglődni a lemez? Bár a többi SMART adat jónak tűnik, nincsenek hirtelen változások.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3076) hdsentinel válasza shtml (#3075) üzenetére


hdsentinel
őstag

Lehet Torque Amplification Count is, ha az attribútum azonosítószáma (ID) erre utal (bár én ezt Seagate meghajtókon még nem láttam).

Az tényleg érdekes, ha csak úgy megjelenik/eltűnik egy attribútum. Elméletileg ilyen nem lehetséges, ha mégis akkor valószínű, hogy - ahogy írtad - az admin. terület sérülhetett.

Ha megoldható, jó lenne látni az adatlapját. Tudnál riportot küldeni a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval?
A legjobb az lenne, ha kis idő (legalább 1-2 óra, vagy mondjuk 1 teljes nap) elteltével egy másik riportot is küldenél és akkor össze tudnám vetni, hogy nincsenek-e esetleg az értékek beragadva, mely attribútumok hogyan változnak a használat során.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3077) xabolcs


xabolcs
őstag

szia,

adott egy alig egy eves samsung hm160jc ata-s notivinyo.
eddig tette a dolgat 100%-osan, aztan egyszer csak masolaskor kiirta a windows, h nem olvashato :(
megneztem a sentinelt, s 96% kondicio mellett 6 db gyenge szektort talalt.
azota inditottam windowsos scandisk-et (xp), feluletvizsgalattal ... persze nem vartam vegig ( :B ) de azota mar 103 gyenge es 4 rossz szektor van folfedezve.

szerencsere meg garancias, es nagyon remelem, h ki is cserelik ha arra kerul a sor, viszont annyit kerdeznek, h ezek utan hogyan erdemes tovabb tevekenykedni, h hazilag minel tobb adat maradjon?

pl rogton ghost? vagy a linuxos dd parancs? netan elotte azert menjek vegig rajta scandisk-el?

sajnos mindket onteszt a 0x79-es hibakodu "sikertelen olvaso egyseg hibaja miatt" uzenettel all meg kb 30 masodperc mulva :(((

szoval a garipapir keresesen kivul mit ajanlasz meg? :(((

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#3078) shtml válasza hdsentinel (#3076) üzenetére


shtml
őstag

Köszönöm a segítő szándékot. Megpróbálom a riportokat elkészíteni, csak idő kell hozzá, mert ez Anyám gépe és én tegnap utaztam vissza Budapestre. Amint lesz valami, szólok, addig is köszönöm!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3079) Mazsul


Mazsul
tag

Hali. Raid tömbből kinyerhető S.M.A.R.T. adat?

(#3080) liksoft válasza Mazsul (#3079) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link1] , [link2] :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3081) liksoft válasza xabolcs (#3077) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Fontos adatok mentése, és utána ha nem akarsz új installt, akkor valami fizikai másolatot készítő progival célszerű dolgoznod. (pl: dd)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3082) hdsentinel válasza Mazsul (#3079) üzenetére


hdsentinel
őstag

- Igen, ha 3ware RAID vezérlőre vannak a lemezek kötve, akkor a 2.60b verzió ki tudja olvasni az egyes lemezek adatait.

- Igen, ha a RAID tömböt az op.rendszer (pl. Win2003 server) készíti és menedzseli, akkor bármely verzió gond nélkül megjeleníti az adatokat.

Egyéb vezérlőkkel készített RAID esetén (SiI, HPT, Promise, Intel Matrix Storage, stb...) sajnos nincs lehetőség az egyes lemezeket külön-külön elérni, a vezérlő teljesen elfed minden ilyen jellegű információt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3083) Soja válasza hdsentinel (#3074) üzenetére


Soja
aktív tag

Elküldtem a raid-del kapcsolatos riportokat, remélem a segítségedre lesz. :))

(#3084) Sonja


Sonja
veterán

Adott egy Samsung SpinPoint P120 SP2504C SATA2-es vinyó NCQ használattal ICH10R vezérlőt használva. Tökéletes állapotban van a program szerint, ez eddig szuper. Ellenben észrevettem a az Információk fülön az ATA ellenőrző összeg mellett, hogy Érvénytelen! Az előtte lévő ATA kontroll bájt viszont Érvényes. Mi ez az ATA ellenőrző összeg és baj-e, ha érvénytelen?! :B Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3085) KMT


KMT
addikt

Mit takar a "gyenge szektor"?
Képezhet ez garanciaalapot?

(#3086) Core2duo6600 válasza KMT (#3085) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Várd meg míg hibás szektro lesz, az tutira képezi

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3087) hdsentinel válasza Soja (#3083) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Köszi, megkaptam !

Megnéztem, látom a helyzetet. Ahogy sejtettem, ez egy régebbi változat (2.10). Elméletileg az újabbakkal már nincs ilyen probléma, mivel azóta a felismerő rutin sokat javult. Mindenképp ajánlott a frissítés, akár az új verzió kézi letöltésével és azonos mappába telepítéssel (előtte a régit nem kell un-install-álni, csak bezárni) vagy a beépített frissítő modul használatával. Ez utóbbi a legújabb stabil (2.50) verziót tölti le (nem bétát).

Ha valamely új verzióval is tapasztalnál ilyent, kérlek szólj mindenképp !
Köszi és bocs a kellemetlenségért amit ez a régi okozott ! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3088) hdsentinel válasza Sonja (#3084) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Nem jelent különösebb problémát, rosszabb esetben 1-2 speciális SATA funkció kijelzése pontatlan lehet. Nem sok köze van a lemezhez, a HDD vezérlő (jelen esetben az ICH10R) drivere okozza.

Részletesen: a 2599-es hsz-ben.

Esetleg egy teszt-riportot (Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek) küldhetnél, akkor meg tudnám nézni, hogy jelen esetben milyen információk érintettek (ha egyáltalán).

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3089) hdsentinel válasza KMT (#3085) üzenetére


hdsentinel
őstag

A "gyenge szektor" (pending sector) olyan állapotú szektor a merevlemez felületén, melybe történő legutolsó írás visszaellenőrzésekor az adat tökéletesen olvasható volt, de nem egyezett meg az íráskor eltárolt ellenőrző összeggel, azaz megsérült. Ilyenkor a merevlemez hibajavító algoritmusa az adatot javítja, tehát adatvesztés nincs (kivéve néhány extrém esetet), de a merevlemez a kérdéses szektort megjelöli.

A merevlemez a kérdéses szektor állapotát a következő íráskor ismét felülvizsgálja és ideális esetben a szektor "gyenge" státusza megszűnik (a kondíció is visszaáll), rosszabb esetben a szektor véglegesen kiesik a használat alól ( = hibás szektorrá válik).

A teljes felület átvizsgálására a legjobb megoldás a részletes hardveres önteszt, mely az adatok törlése nélkül ellenőrzi a merevlemez (és a kérdéses szektorok) állapotát. Ez alaposan megvizsgálja a merevlemez komponenseit külön-külön is (elektronika, szervó, fejek).

Néhány gyenge szektor miatt még nincs szükség (és nem is lehetséges) garanciális csere, mivel ez akkor kérhető csak, ha a lemezen található hibák mennyisége már eléri a gyártó által szabott küszöbszintet. Ilyen esetben kondíció 0 %-ra csökken, ekkor kell a gyártónál/forgalmazónál azonnali cserét kérni.

További infó: A szöveges értékelés melletti "?" jelre kattintva (a 2.40-es verziótól van ilyen), vagy a http://www.hdsentinel.hu/help/faq.html#q12 oldalon.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3090) KMT válasza hdsentinel (#3089) üzenetére


KMT
addikt

Köszönöm. :R

(#3091) Sonja válasza hdsentinel (#3088) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3092) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Feltettem a progit.
3 hdd kjözül 1 nek kapásból feketével írja a müködési időt, és a hátrálévőt.
2 nél szürkével, majd egy idő után fekete lesz, de a progi ujraindítását követően ismét szürke, mintha nem mentené el, vagy nem tom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3093) hdsentinel válasza Core2duo6600 (#3092) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Amelyik HDD-nél egyértelmű a működési idő (pl. Seagate, WDC típusok), azoknál induláskor feketével írja ki. A többinél, ahol bizonytalan, ott egy becsült érték kerül kijelzésre szürkével (az újabb verziók ilyenkor odaírják azt is, hogy "becsült érték").
Amint a felismerés biztos (általában néhány perc, legrosszabb esetben is 20 perc alatt), az érték feketével kerül kijelzésre. Ilyenkor a program elmenti, így a következő indításnál már nem kell mérnie. DE ha az "Újratesztelés" gombot megnyomod (ha pl. a jelzett érték nem tűnik pontosnak), akkor a program ezt újból elkezdi (és újra szürkével kerül kijelzésre az érték).

Bővebben a súgóban, de már korábban itt a fórumon is, pl. itt .

Ha a teszt lefutása után küldesz egy riportot (Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek), akkor látom, mi lett az eredmény. Ez alapján a későbbi változatok az ilyen típusú lemezeknél már tesztelés nélkül, induláskor a megfelelő értéket jelzik ki.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3094) Core2duo6600 válasza hdsentinel (#3093) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Valamiért nem menti nekem le, vagy nem olvassa vissza.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3095) hdsentinel válasza Core2duo6600 (#3094) üzenetére


hdsentinel
őstag

Melyik verziót használod? (Névjegy ablakban található).
Ha "befeketedik" a felirat mindegyik HDD-nél, küldenél egy riportot? Abban látnám, hogy mi a helyzet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3096) Core2duo6600 válasza hdsentinel (#3095) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na közben kiderült mér nem ment., valszeg nem eredeti install volt.
Leszedtem egyet a hivatalos oldalról, azzal nincs gond.
2.5 amúgy

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3097) liksoft válasza Core2duo6600 (#3096) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ja.......... :B :(

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3098) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Miért van, hogy az akusztikai jellemzőket sosem lehet állítani a progiból ?
Mindig az jön, hogy a meghajtó vezérlő progija, vagy a vezérlő nem támogatja ...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3099) hdsentinel válasza Core2duo6600 (#3096) üzenetére


hdsentinel
őstag

Azt nem tudom garantálni, hogy a nem hivatalos verziók is hibátlanul működnek és mint látható ez nem feltétlen igaz ...

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3100) hdsentinel válasza Core2duo6600 (#3098) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mert ez a helyzet :)
A program mindenképp a HDD vezérlő driver-én keresztül kell, hogy a lemezt kezelje. Ez a driver sok esetben nem támogat minden funkciót, amit a HDD. "Jobb" esetben csak az akusztika beállítást hagyták ki a készítők, rosszabb esetben akár az állapot lekérdezése sem működik.
Amit lehet tenni, hogy a vezérlő (alaplap) gyártójánál érdeklődni, hogy létezik-e újabb driver, mely megoldást jelent erre a problémára.

Ez nem a program hibája, a későbbi változatok is valószínű ezt fogják jelezni, ha nincs újabb driver telepítve.

Hamarosan a DOS-os verzióba is kerülni fog ilyen lehetőség, azaz a HDSDos-t tartalmazó rendszerindító lemezzel állítható lesz az akusztikai szint az egyes meghajtókon. Mivel olyankor nincs Windows és problémás driverek betöltve, az akusztikai szint állítása könnyebben sikerülhet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.