Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Vamp


Vamp
senior tag

Kedves fejlesztők, miféle oka lehet annak, hogy a frissen vásárolt ST3160815AS jelzésű Seagate vinyót nem látja rendesen a Sentinel? Erről a modellről lenne szó.

Vistát használok, a Sentinel 2.40-es.

[ Szerkesztve ]

(#2752) liksoft válasza Vamp (#2751) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2753) Vamp válasza liksoft (#2752) üzenetére


Vamp
senior tag

UAC kikapcsolva kezdetek óta. Inkább linkelek képet:

[kép]

(#2754) liksoft válasza Vamp (#2753) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem az UAC-t, hanem a driver hibáját linkeltem. A drive-ot gondolom SCSI csatornán észleli a program. Az információk fül első szekciójában találod. Ilyenkor a SMART nem kérdezhető le IDE drive esetén. Olvass vissza, ezerszer ki lett tárgyalva ez a probléme mely a driver készítőjét érinti.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2755) Vamp válasza liksoft (#2754) üzenetére


Vamp
senior tag

Visszaolvasok, de ez egy SATA lemez:D

Egyébként köszi, több módon is kerestem a topicban, csak nincs időm végigolvasni 500 hsz-t.

Mod: Így már világos, tehát Satát is érint. Körülnézek még a neten, tehát elvileg egy driverfrissítésel előrébb vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#2756) Vamp


Vamp
senior tag

Ej, nincs jobb driver. Megy vissza az XP. Hörg...

(#2757) liksoft válasza Vamp (#2756) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ja. A haladás nem mindig jelenti a biztonságot is. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2758) hdsentinel válasza Bici (#2750) üzenetére


hdsentinel
őstag

A "value" (érték) mező a jelenlegi állapotot takarja. Minél alacsonyabb, annál rosszabb.
A "worst" (legrosszabb) mező a valaha mért legrosszabb (legalacsonyabb) értéket tartalmazza.
Eltérés általában ott van, ahol a paraméterek valamilyen szinten változhatnak (pl. a felpörgéshez szükséges idő, ami nem biztos, hogy ms-re pontosan ugyanannyi minden alkalommal).

De ez alól is vannak kivételek, pl a hőmérséklet (194) vagy az adatátviteli hibák (199) esetén ezek a mezők teljesen haszontalanok.

A S.M.A.R.T. funkció oldalon bővebb információ van ezekről, működésükről és arról, hogy miért érdemes helyettük az "Adat" mező ellenőrzése.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2759) mm00


mm00
aktív tag

Hali.

Uninstalláltam a progit, kiírta, hogy pár dolog még fennmaradt távolítsam el manuálisan. Program Files-ból kitöröltem a mappát.

Azóta a merevlemezek ikonjai eltüntek sajátgépből. Hogy tegyen vissza?

Op rendszer: Vista

Előre is kösz!

(#2760) hdsentinel válasza mm00 (#2759) üzenetére


hdsentinel
őstag

Előbb be kellett volna zárni a programot, akkor visszaálltak volna az ikonok az alapértelmezett lemez ikonokra.
Az újabb változatok (2.10 és későbbiek) már ezt megteszik amikor un-installálod a programot így az alábbiakra nincs szükség.

Nyisd meg a REGEDIT-et és keresd meg a HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\explorer.exe\Drives kulcsot.
Itt minden meghajtóhoz (C, D, E, stb.) tartozik egy kulcs, azokon belül pedig egy-egy "DefaultIcon" kulcs. Ezeket a "DefaultIcon"-okat kell törölni az érintett meghajtóknál és újraindítani a rendszert.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2761) mm00 válasza hdsentinel (#2760) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszönöm. Újraindítás se kellett.

[ Szerkesztve ]

(#2762) nolika válasza hdsentinel (#2672) üzenetére


nolika
aktív tag

Bocsi, h ennyire visszanyúló HSZ-t írok, de hdsentinel barátom nézd ezt a képet :)
HDSENTINEL friss

ilyet:) a Vista és a Linux csodákat művelt(ugyanis az egész vinyót használom, és azt a területet pedig rendszertöltőnek....), De a rövid önteszt még mindig hibát jelez -.-"

(#2763) nolika válasza nolika (#2762) üzenetére


nolika
aktív tag

Hahaha már 99%-os! :) :K :C
már csak eggyetlen hibás szektor van:DD

(#2764) hdsentinel válasza nolika (#2763) üzenetére


hdsentinel
őstag

:C

Ezek csak gyenge szektorok voltak, amik még nem nagyon veszélyesek, csak előfordult, hogy korábban nem sikerült tökéletesen felolvasni onnan az adatokat.

A lemez olyan területén voltak, ami most már sűrűbben van használva, így ezek a szektorok felülvizsgálatra kerültek és az állapotuk stabilizálódott, ezért csökkent a gyenge szektorok száma.

Gratula :)

Küldhetnél néha riportot (legalább mikor a kijelzés a kondíció változik) a Riport menü -> Teszt riport küldése opcióval, kíváncsi vagyok, más értékek hogyan módosulnak?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2765) nolika válasza hdsentinel (#2764) üzenetére


nolika
aktív tag

Most már a rövid önteszt is végig megy! Teljesen, hibátlanul!
Még eggyetlen szektor van kétségben. Mivel vista alól ment a monitor, még a nap folyamén elküldöm:)

de hogy miért történt??!! azt sztem senki sem tudja megmondani.......

(#2766) nolika válasza nolika (#2765) üzenetére


nolika
aktív tag

Teszt riport elment :)

(#2767) balintka válasza hdsentinel (#2764) üzenetére


balintka
addikt

Nálam is így, magától jött rendbe pár hete a 2 gyenge szektor, azóta 100% a vinyó állapota.

(#2768) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

kipróbáltam ezt a hdsentinelt, mivel az egyik vinyom rosszalkodik. Egy bizonyos részen elkezd kattogni és az ott levö fileokat nem lehet megnyitni mert lefagy a gép. Gondolom rossz a sector... A progi ki is irt nekem ilyet rögtön miután telepitettem:

"A lemez felületén található 275 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."

Elvileg akkor magátol megcsinált mindent? Kell még valamit ügyködnöm?
Illetve az áttekintés fülnél a teljesitmény 67 %-on, a kondició pedig csak 30%-on van. Ezeket feljebb lehet huzni valahogy?

Köszi előre is!

(#2769) DieHard


DieHard
senior tag

üdv. egyik vinyóm bad sectoros . irja is a progi. el lehet különiteni valahogy, mert nem találom az opcióját.

ezt irja:

A lemez felületén található 27 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsõben romlott.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos idõközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen elõforduló újabb problémákat.
Nincs szükség beavatkozásra.

de ha megint oda fog irni?

[ Szerkesztve ]

(#2770) (Bundás) válasza hdsentinel (#2764) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ment egy riport hasonló ügyben. :U

(#2771) hdsentinel válasza Relisys (#2768) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha "lefagy a gép": a merevlemez megkísérli a hibás szektorokat javítani olyan módon, hogy az ott található adatokat a tartalék területre átmenti (több-kevesebb sikerrel). Kifelé ez úgy tűnik, mintha a gép lefagyna, nem válaszol.
Ha ilyenkor újraindítod/lekapcsolod, annak káros következményei lehetnek (adatvesztés, hibás mentés). Ha úgy tűnik, a merevlemez dolgozik, akkor mindenképp érdemes hagyni, nem újraindítani.

A program kiolvassa és megjeleníti, hogy hány ilyen szektor lett már áthelyezve (275 jelen esetben). Ezek a továbbiakban már nem okoznak problémát, mivel minden írás/olvasás, ami a hibás részre irányul, a tartalék területre lesz átirányítva.

Tehát ezzel tovább nincs gond. Viszont: könnyen lehet, hogy a hibás terület még nincs teljesen javítva, azaz további hibák is várhatóak (attól függően, hogy a fej talál-e még hibás szektorokat). Ezért érdemes fokozottan figyelni, ilyen esetben azonnali adatmentést csinálni legalább a fontos adatokról és ha a lemez állapota tovább romlik, cserén gondolkodni.
A merevlemez részletes hardveres öntesztje segítségével a további (még lappangó) problémák feltárhatók. Ez egy átfogó ellenőrzés, mely a merevlemez valamennyi komponensét megvizsgálja és az esetleges további hibás terület javítását (áthelyezését) is megkísérli.

A fentiek miatt 30% a kondíció - hiszen messze nem tökéletes a lemez állapota. Ezt javítani már nem lehet, hiszen a lemez felületéről a hibás szektorokat nem lehet letörölni. Újratelepítés, formázás sem tűnteti el ezeket, de mivel már nincsenek használatban, további gondot nem okoznak (ezért a teljes felületolvasás (pl. scandisk) nem talál hibát, mivel az is a tartalék területet olvassa a hibás szektorok helyett).

A teljesítmény 67 % azt jelenti, hogy a merevlemez az elméleti maximális sebessége helyett csak alacsonyabb sebességen dolgozik, azaz lassabb, mint lehetne.
A 67%-ot az esetek túlnyomó többségében a 40 eres (80 helyett) vagy rosszul csatlakoztatott adatkábel okozza, mely visszafogja a lemez teljesítményét.
Emiatt a lemez csak UDMA mód 2-ben (33 MB/sec) hajlandó működni az esetleges UDMA mód 5 vagy 6 helyett (100/133 MB/sec). Ez a lemez "Információk" oldalán könnyen ellenőrizhető.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2772) hdsentinel válasza DieHard (#2769) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ld. egyel korábban :)

"tartalék területre lett áthelyezve" - azaz ezek a szektorok már nincsenek használatban. Oda többet nem fog írni, ill. onnan olvasni.
Arra érdemes figyelni, hogy az ilyen problémák száma nem növekedik-e, azaz nem talál a lemez újabb hibás adatterületet. Ha hosszú távon sem keletkezik újabb hiba (többszöri hardveres teszt - mely a tárolt adatokat nem veszélyezteti - után sem), akkor a lemez még használható, mivel a talált hibás szektorok száma nem túl magas.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2773) hdsentinel válasza (Bundás) (#2770) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ment válasz!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2774) Relisys válasza hdsentinel (#2771) üzenetére


Relisys
senior tag

Köszönöm a részletes választ. Még annyi hogy rackben van ez a vinyo de 80eres kábellel. az informácionál a max átvitel 133mb viszont aktivnál tényleg csak 33mb. Lehet hogy a racken keresztül csak ennyit bír?

(#2775) hdsentinel válasza Relisys (#2774) üzenetére


hdsentinel
őstag

A rack-en _belül_ is 80 eres a kábel? Nem mindegyik ilyen.
Okozhatja a kábelen lévő másik eszköz (vinyó/CD/DVD) is vagy ha a 80 eres kábel túl hosszú ill. nem a megfelelő vége van az alaplapra (vezérlőre) csatlakoztatva.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2776) Relisys válasza hdsentinel (#2775) üzenetére


Relisys
senior tag

Azt nem tudom hogy a rack belül milyen, de az ide kábelre rá van még kötve egy dvd iro.

(#2777) DieHard válasza hdsentinel (#2772) üzenetére


DieHard
senior tag

hálás köszönet :R

(#2778) Innox


Innox
tag

Sziasztok!
Küldtem 1 reportot. A következő megjegyzéssel:

"Az lenne a kérdésem, hogy a WD ezen típusú merevlemezénél lehetséges-e az akusztikai jellemzők beállítása?
Ugyanis a beállítás opció aktív azonban a változtatások nem lépnek érvénybe."

Más: Ha a lemez információknál mindenhol a "feltöltés alatt" szerepel, akkor még nem 100%-osan támogatottak az opciók?

Üdv: Innox

(#2779) hdsentinel válasza Innox (#2778) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Igen, ez a merevlemez elvileg lehetővé teszi az akuszikai szint beállítását, módosítását.
De az ehhez szükséges parancsot sok esetben a vezérlő driver-e blokkolja, nem továbbítja a merevlemez felé. Így ha a beállítás nem sikerül, akkor itt kell keresni a problémát, azaz egy újabb (frissített) driver, más merevlemez vezérlő használatával már működhet a dolog.

A "feltöltés alatt" azt jelenti, hogy az ott látható adatok még nincsenek benne a Sentinel merevlemez-adatbázisában. Ezt az adatbázist folyamatosan frissítem, a köv. változatra még több merevlemez lesz benne, minden bizonnyal már ez a típus is (a riport küldése ehhez nagyban hozzájárult, köszönöm).

De ez nem befolyásolja a lemez és a program működését, tehát ettől a lemez kezelése, a többi jelzett adat és a lemez által támogatott parancsok (akusztika beállítás, öntesztek) is ugyanúgy kell, hogy működjenek (ha a driver nem jelent problémát).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2780) Innox válasza hdsentinel (#2779) üzenetére


Innox
tag

Szia!
Köszönöm a választ. Így már tisztán látok. Megpróbálkozom a driver üggyel, azonban ez egy februári gép és szerintem még nem nagyon adtak ki hozzá frissítést. A winyóra majd rákeresek, hátha találok valami használhatót.

Üdv

(#2781) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!
A Norton ghost9-el probaltam a szokasos rendszermentest csinalni de kiirta hogy nem tud olvasni 1 file-t nem sikerult a mentes, merevlemez ellen[rzést futtattam ami 2 bad sectort mutat, eyeket lehet valahogy javítani, mondjuk formázás nélkül, mert ugye nem tudom lementeni a rendszerem hogy format utan visszategzem..Van valami okosság erre a gondra? :F :F :F :F

(#2782) Füleske


Füleske
addikt

Szia !

Találtam egy univerzális pata/sata drivert , [Ez az] , ezzel már lehet állítgatni az AAM - et windows alatt - no nem HDSentinellel , mert az még mindig hibát ír csak , hanem HDTune - al. Egy sata samsung 160 - as és egy pata hitachi hdd - m van , mindketőnél bevált. Remélhető - e eme univerzális driver támogatása a HDSentinelben ?

[ Szerkesztve ]

(#2783) hdsentinel válasza Füleske (#2782) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Az igazat megvallva, még nem ismertem ezt az univerzális drivert, köszönöm a tippet!
Nagyon hasznos lenne, ha ez valóban jól működne, mivel a jelenlegi (sok esetben problémás) drivereket ki lehetne vele váltani és akkor nem lennének a driverek tökéletlenségéből adódó hiányos felismerések sem [link] .

DE: sajnos a drivert nem sikerült telepítenem több gépre sem. Próbáltam 2K, XP alatt, ICH2-es (P3) vezérlőtől kezdve SiI 3112, 0680 vezérlőn át újabb típusokig, de semmi.
Elvileg ezeket támogatja a driver utolsó stabil (0.39d) és beta (0.39f) verziója is. A legtöbb esetben úgy nézett ki, hogy sikerül a telepítés, de a SYS fájl másolása után ezt a hibát kaptam: "Az INF-fájl szolgáltatástelepítési szakasza érvénytelen".
Erre vonatkozólag nem találtam a FAQ-ban sem infót.

Egy gépre sikerült a telepítés (P4 notebook), ott viszont már annyira sem működik, mint az eredeti Intel driver, azaz a lemez részeletes információi és S.M.A.R.T. adatai sem érhetőek el, továbbá folyamatos lassulás, megakadás tapasztalható.

Kérlek (ha lehet privátban, vagy mail-ben, ne terheljük ezzel a fórumot) írd meg, pontosan milyen hardver környezetben, milyen vezérlővel működik Nálad ez a driver! (a HDD típusa nem igazán mérvadó, sokkal inkább az alaplap, HDD vezérlő, op. rendszer).
Ha a "Riport" menüből küldenél infót a "Teszt riport..." opcióval, az tökéletes lenne.
Azt is jó lenne látni, hogy valóban sikerül-e az akusztikai szint módosítása, azaz megváltozik-e? Ha a riport küldése után ezeket módosítod (a másik programmal), majd kicsit később küldesz egy új riportot, akkor ezt is tudom ellenőrizni.

Mindenesetre még próbálkozom, ha valahol sikerül működésre bírnom ezt az univerzális (?) drivert és valóban lehetséges a támogatása (ha más programban ez benne van, akkor talán), úgy mindenképpen várható ilyen irányba is fejlesztés, de ehhez több információra van szükségem.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2784) Füleske válasza hdsentinel (#2783) üzenetére


Füleske
addikt

Küldtem egy-egy riportot alacsony és magas AAM - el.
Az AAM biztos hogy változik , mivel egyrészt más lesz a hdd hangja is ha ír/olvas , másrészt a HDTune AAM részében van egy teszt , amivel lehet mérni az elérési időket és az is jelentősen változik állítgatással.
Nekem a stabil verzió (0.39d) van telepítve. Eddig semmi gondom vele.

(#2785) hdsentinel válasza Füleske (#2784) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi a riportokat !

Mindkét riportban a két merevlemeznek teljesen azonosak az AAM értékei, én semmi változást nem látok. Újraindítottad a Sentinel-t a második riport elkészítése előtt (a szint változtatása után)? Ha nem, kérlek indítsd újra és úgy készíts egy riportot !

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2786) Füleske válasza hdsentinel (#2785) üzenetére


Füleske
addikt

Hupsz , nem indítottam újra. Most megtettem és küldtem egy új riportot magas AAM - el.
Jó lett ?

[ Szerkesztve ]

(#2787) Füleske


Füleske
addikt

Még valami : Ha HDSentinel - lel próbálok változtatni AAM - et , mindkét vinyónál ezt írja :
" Hiba történt a parancs végrehajtása során. (1 (4294967295) ) "

(#2788) hdsentinel válasza Füleske (#2786) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi! Most már látom, valóban változott az érték!

Akkor pedig valóban kiküldhető a parancs a HDD felé. Még próbálkozok ezzel a driverrel, és módosítok a programon.
Lehetséges, hogy hamarosan keresni foglak egy teszt-változattal, remélem nem baj :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2789) hdsentinel válasza Füleske (#2787) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, ezt akartam még kérdezni, hogy pontosan mit ír ki a Sentinel, milyen hibakódot. Köszi, hogy megírtad!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2790) Füleske válasza hdsentinel (#2788) üzenetére


Füleske
addikt

Nyugodtan keress meg a teszt-változattal , sőt örülök hogy tesztelhetek. :K

(#2791) Attila444


Attila444
aktív tag

Sziasztok!
Beírom ide is a problémám:

Vettem egy 1TB-os Seagate 7200.11-es vinyót, új, bontatlan. Beraktam a rack-be, HD Sentinellel megnéztem és kondíciónak 80%-ot ír. Miért? :F

A teljesítmény 100% és "A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem. Nincs szükség beavatkozásra."

smart: [link] [link]
:R

(#2792) delacct válasza Attila444 (#2791) üzenetére


delacct
tag

Ostoba a HDSentinel.
Ekkora hdd-re nem tervezték.

postázni nem postázok semmit

(#2793) liksoft válasza delacct (#2792) üzenetére


liksoft
nagyúr

Boldog vagyok, hogy ilyen mélységeiben ismered a Sentinelt. Gondolom, hogy ebből adódóan a SMART szabványt méginkább. Így megkérnélek, hogy a program fejlesztőjével vedd fel a kapcsolatot, és egészítsd ki hiányos tudását.

Segítségedet előre is köszönöm!

Szerk: Ha viccnek szántad, akkor én is, ha nem, akkor én sem.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2794) delacct válasza liksoft (#2793) üzenetére


delacct
tag

Személyeskedni otthon nejeddel.
Ezek a low level s.m.a.r.t (kávézaccból olvasgatós) software-k meg felejtősek.

postázni nem postázok semmit

(#2795) liksoft válasza delacct (#2794) üzenetére


liksoft
nagyúr

A csípős véleményt nem én mondtam. Csak mint a fejlesztéshez hozzájáruló tesztelő, nem bírtam ki válasz nélkül. Ezt a részét részemről befejeztem.

A SMART "felejtőségét" viszont leírhatnád. Miért nem ér semmit Szerinted? Támaszd alá érvekkel, ne csak a végeredményt oszd meg velünk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2796) Thrawn válasza liksoft (#2795) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet szólni kellene a HDD gyártóknak, hogy felejtsék el a SMART-ot, mert teljesen felesleges :U :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2797) delacct válasza liksoft (#2795) üzenetére


delacct
tag

Az esetek 92%-ban a HDD spontán 2 perc alatt döglik meg.
Nekem az elmúlt tíz év tapasztalata azt mutatja.
Saját gépben is döglött meg smart ellenörző szoftver mellett HDD.
Spontán leszakadt a fej ennyi.Data lost,hdd csere garanciában.
Ez az egész plusz egy processz a nyugalomért felesleges parasztvakítás.
Egy "nemmondommegmernemfontos" developer.

postázni nem postázok semmit

(#2798) delacct válasza Füleske (#2782) üzenetére


delacct
tag

akusztika menedzsment állitgatása szintén nem túlságosan jó hatású a merevlemezre.
gyári konf rulez.(garnál sem szeretik a barmolt hdd-t)

postázni nem postázok semmit

(#2799) liksoft válasza delacct (#2797) üzenetére


liksoft
nagyúr

90 óta adatmentésből tartom el a családot. Ezen idő alatt a winchesterek maximum 10%-a halt meg "hirtelen halállal". Ezekben az esetekben is legtöbbször a problémát hibás tápellátás okozta, kevesebb százalékában túlmelegedés. (A foci faktort nem veszem ide. :D )

A többi adatvesztés (nem felülírás, ujrainstall, stb...) lassabb folyamat eredménye. Ezeknek a folyamatoknak több mint 90%-a a SMART segítségével láthatóvá tehető. Természetes, hogy van gyorsabb és lassabb elhalálozás. Ha viszont a SMART-ot kihagyjuk a figyelésből, vagy a gyári specifikációkra építünk (a Sentinel pont nem, és ettől egyedi), a hirtelen halálozás látszólagosan akár a 60-70%-ot is elérheti.

Szerintem nem mindegy, hogy 10 vagy akár csak 60 százalék eséllyel számol az ember.

Az akusztikai állításhoz az IBM gyári programot is kiadott. Vagyis legálisan állítható (ha nem az lenne, a gyártók benne hagynák mint elérhető funkciót? :F ). A gyártók úgy állítják be a végértékeket, hogy közöttük fizikai károsodás nélkül állíthatja a felhasználó. Ez nem garanciális feltétel. Sokkal inkább a biztonsági azonosítók sértetlensége, és a drive épsége (nem szedték szét, nem ejtették le). Míg sok forgalmazó égett drive-ot nem cserél, a gyártók többsége igen. Ugyanis bevállalják a legtöbb esetben, hogy a táphibát is cserélik, pedig nem garanciális az a drive. Egyszerűen reklám értéke van (ha nem cseréli, negatív reklám).

U.i.: Honnan tudod, hogy a fej szakadt le. Kinyitottad? Akkor meg hogyan cserélték garanciába?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2800) delacct válasza liksoft (#2799) üzenetére


delacct
tag

Mivel a HDD kattogása egyértelművé tette ezt.(Samsung HD400 PATA volt)
és a nagykeres ezt irta rá.
Adatmentésből nem élek ,de sokkal fontosabbnak tartom a rendszeres Backup használatát mint a smart monitorozását.Ahol folyamatos adatmentés van nem gond ha egy hdd kidől szerintem.Ebben talán nem cáfolsz meg.
( ps:amúgy meg a konektorgyártók is meghagyják a felhasználónak a csavarhúzóval belebabrálás a 220-ba lehetőségét,mégsem erre használjuk legtöbben a dugaszolóaljzatot)

[ Szerkesztve ]

postázni nem postázok semmit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.