Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) mikk2000 válasza hdsentinel (#2100) üzenetére


mikk2000
őstag

Azért kösz a választ! :)

(#2102) Intelligencs válasza hdsentinel (#2098) üzenetére

Elküldtem az ígért riportokat a 4 vinyóról.

The Amiga, Born a Champion

(#2103) brd


brd
nagyúr

Hello sentinel!

Van egy WD Mybook, amellyel tudok HDSentinel-t tesztelni (a pontos típusát most nemtom', majd megnézem). Ez egy külső USB-s cucc, az az érdekes benne, hogy le lehet kérdezni a benne lévő HDD SMART-táblázatát (egyelőre csak a saját programjával lehet ilyet, mást nem találtam, ami képes lenne rá). Gondoltam, esetleg belekerülhetne a programodba a támogatása. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#2104) liksoft válasza brd (#2103) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R Riasztom! :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2105) hdsentinel válasza brd (#2103) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Én lennék a legboldogabb, ha bekerülne a támogatása :)
Kértem fél éve az Oxford Semiconductor-tól infót (akik az USB-s keretben lévő chip-et gyártják) de nem hajlandóak kiadni semmilyen technikai részletet, adatot, speckót.

Ha sikerülne kölcsönbe szereznem egy ilyen eszközt pár napra, akkor valószínűleg sikerülne kifejleszteni a kódot hozzá.
Korábban kaptam ígéretet erre, de sajnos azóta nem jelentkezett a srác.

Addig csak a más típusú USB-s eszközök (beleértve pl. a WD Passport meghajtót is) S.M.A.R.T. adatai kerülnek megjelenítésre.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2106) brd válasza hdsentinel (#2105) üzenetére


brd
nagyúr

Értem. Nekem kölcsönadni sajnos nem áll módomban, nem az én tulajdonom, de bármilyen programot szívesen futtatok rajta, vagy a hozzáadott programot is a rendelkezésedre bocsátom. De ezt csak csendben írom. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#2107) hdsentinel válasza brd (#2106) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm :) :R

Remélhetőleg sikerül egyet szerezni kölcsönbe és utána már mehet a tesztelés !

Egyébként a köv. verzióból ízelítő Neked:

1. kikapcsolható a S.M.A.R.T. attribútumok leírása
2. megjeleníthető a nyers ''adat'' decimális formában is
3. a táblázat és a grafikon aránya változtatható

Hamarosan ... :)

[link]


[Szerkesztve]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2108) hdsentinel


hdsentinel
őstag

FELHÍVÁS !!!

Ha valakinek van Székesfehérvár környékén egy WD MyBook ill. WD MyBook PRO típusú külső USB-s merevlemeze, melyet néhány napra tudna nélkülözni, nagyon hálás lennék !

(egy PRO regisztrációs kódot fel tudok ajánlani a kedvességért valamint azt, hogy szívesen megemlítem a honlapon, mint támogató partnert).

Maga a HDD nem túl fontos, csak a keret <- ha üres keretet lehetne külön venni, nem haboznék.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2109) brd válasza hdsentinel (#2107) üzenetére


brd
nagyúr

:R ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#2110) adalbert1


adalbert1
veterán

Az mit jelent, ha szürke a hőmérséklet jelző?
[link]
[link]

(#2111) liksoft válasza adalbert1 (#2110) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem az inkább a piros felé hajlik, és nem a szürke felé.

A hőmérsékletet az Általad megadott határértékek alapjám a zöld és piros átmeneti színével is jelzi a progi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2112) hdsentinel válasza adalbert1 (#2110) üzenetére


hdsentinel
őstag

Azt mondanám, a videókártya driver-e nem jól jeleníti meg a színt. Egy alkalommal Win2000 alatt tapasztaltam hasonlót, mikor 16 bites színmélység volt beállítva (Nálad milyen beállítás van?)

De csak mondanám, mert az egyik ikon színe viszont jól látszik.

Mindenesetre próbáld meg ezt:
- az ikonon jobb egérgomb, majd ''Beállítások''
- válaszd a ''Küszöbérték / Tálca ikon'' pontot
- a kérdéses ikon szín (zöld/sárga/piros - attól függően, hogy a 37 C melyik tartományba esik) helyett próbálj egy másik árnyalatot (sötétebbet vagy világosabbat) választani

Ha így is jelentkezik, kérlek írd meg pontosan melyik verzió van telepítve és milyen videókártya/driver kombinációt használsz!




[Szerkesztve]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2113) adalbert1 válasza hdsentinel (#2112) üzenetére


adalbert1
veterán

Elméletileg a zöld szín a 40 fok alatti tartományhoz van rendelve, tehát ugyanabba esik bele mint a másik winchester is.
Videokártya: Inno3d 7600 Gst (pci-e)
Driver : 93.71-es forcware

Nekem úgy tünik, hogy random módon váltakozik a szine, nem hőmérséklet függő.

Szerk:

liksoft: de ha van olyan hogy 39 fokosan is ugyanolyan színűnek tünik, mint a másik hdd is, akkor 37 foknál miért nem? Most viszont megint zöld.



Nem lehet hogy valami smart adatra akar utalni?

[Szerkesztve]

(#2114) hdsentinel válasza adalbert1 (#2113) üzenetére


hdsentinel
őstag

A program csak a zöld/sárga/vörös színeket használja (illetve az ezeknek a szinteknek megfelelő egyéb színeket ha a Beállítások ablakban meg lettek változtatva).
A hőmérsékleten kívül más nem befolyásolja az ikon háttérszínét. (Ha a kondíció alacsony, a hőmérséklet és egy figyelmeztető ikon felváltva villog, de ez más tészta).

Ha ezen színek helyett szürke hátterű ikon látszik, akkor továbbra is a megjelenítő driver-re gyanakodnék. Főként ha néha ugyanaz az ikon (pl. a 37-es szám) egyszer zölden, másszor pedig szürkén jelenik meg.

Mi történik ha a zöld színt átállítod egész másra (pl. fehérre)?
32 bites színmélység van beállítva?

Vista 64 bit és 2003 64 bit alatt nem volt semmi hasonló probléma. Holnap megnézem XP64bit alatt (bár csak GeForce 7300 GS-en tudom tesztelni).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2115) adalbert1 válasza hdsentinel (#2114) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, 32 bites színmélység van beállítva.
Nem tudom mitől lehet, igazából hőmérsékletet nézve mindkettő ugyanabba a tartományba esik.
Ha valamilyen driver gond, akkor szerintem mindkettőnek más színűnek kellett volna lennie. :F

A színt átállítottam fekete alapon fehérre, kíváncsi vagyok, hogy változni fog-e (persze ez a beszürkülés nálam mint említettem teljesen random módon jött elő, van amikor átváltott, utána x idő múlva gondolta magát és visszaváltott).

(#2116) hdsentinel válasza adalbert1 (#2115) üzenetére


hdsentinel
őstag

Megnéztem, próbálgattam több napon keresztül, de nem láttam jelét beszürkülésnek, az ikonok maradtak zöldek XP64 bit alatt is (Athlon 64X2-n néztem, az említett 7300 GS videókártyával).

Így (fekete+fehér színek alkalmazásával) is előjött a jelenség? Vagy valóban csak a zöld szín használatakor?
Ahogy írtad, 32 bites színmélység van beállítva, így tényleg nem tudom, mi okozhatta ezt Nálad.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2117) mikk2000 válasza adalbert1 (#2115) üzenetére


mikk2000
őstag

Tárgytalan... :)

[Szerkesztve]

(#2118) adalbert1 válasza hdsentinel (#2116) üzenetére


adalbert1
veterán

Szia!

Így hogy fekete-fehér a 40 fok alatti tartomány nem produkált semmi ilyet...
Azóta az említett hdd már 40 fok feletti hőmérsékleten van (köszönhetően az elmúlt pár nap alatti felmelegedésnek), így most nem a fekete-fehér színtartományba esik a jelzőszín, de még ígyse tapasztaltam a jelenséget az adott tartományhoz defaultként beállított sárga-fehér kombináción...
A másik ikon ami meg amúgy sem változott, továbbra is fekete-fehér (az a hdd kap hűtést, így alacsonyabb tartományba esik).

Ha történik valami változás jelzem majd.

(#2119) hdsentinel válasza adalbert1 (#2118) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezek szerint valószínű, hogy a színnel volt gond - csak furcsa, hogy a másik HDD ikonja meg rendesen látszott...
Remélhetőleg így már nem jelenik meg szürke ikon.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2120) thomasthomas


thomasthomas
tag

Hy!

Egy olyan gondom lenne, hogy a merevlemezem döglődik.A rajta lévő adatokat megmenteni nagyon sok idő lenne(klegalábbis ami még nem tűnt el).CHSDK-t már lefuttamttam, semmi, de hallottam már valami olyan programot is, ami valami ''merevlemez javító'' program, és ha tényleg van ilyen, lehet, nem kéne csere.......Tudnátok nekem segíteni?

.

(#2121) mikk2000 válasza thomasthomas (#2120) üzenetére


mikk2000
őstag

Talán Óz a nagy varázsló képes olyan programot készíteni ami hardveres hibát szoftveresen kijavítani.

[Szerkesztve]

(#2122) hdsentinel válasza thomasthomas (#2120) üzenetére


hdsentinel
őstag

Általában az adatok jóval fontosabbak, mint maga a hardver (HDD). Furcsa valakinél az ellenkezőjét látni :)

''Merevlemez javító'' csoda-programot én sem ismerek. Lehet, hogy létezik ilyesmi, ami átnézi a teljes merevlemez tartalmát és az esetleges nem stabil szektorok tartalmát a tartalék területre helyezi és irányítja át. Ettől lehetséges, hogy időszakosan jobbnak TŰNIK (esetleg gyorsabbnak is) a merevlemez, mivel csak hibamentes szektorok kerülnek használatra. De ilyenkor a lemez valódi kondíciója folyamatosan csökken az egyre szaporodó hibás szektorok miatt és egyre közelebb kerülhet a merevlemez a valódi elhalálozáshoz.

Továbbá egy ilyen tesztet (esetleg fontos) adatokkal teli ''dadogós'' lemezen, pláne ebben a melegben futtatni nem biztos, hogy célszerű.

(mellesleg sima egyszerű írási művelet is megteszi ugyanezt, pl. a felület teljes felülírása majd törlése és teljes újratelepítés).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2123) Cickánykoma válasza hdsentinel (#2122) üzenetére


Cickánykoma
tag

Üdv ismét Hdsentinel!

Köszi az eddigi jótanácsokat és segitséget, mostanáig nem volt probléma a vinyóimmal. Viszont a héten váltottam Vistára és a Hdsentinel elég furcsán viselkedik alatta.Mig XP alatt nem volt gond, értem ezalat azt hogy a kondició és a teljesitmény is 100%-on volt mind az vinyómnál, addig itt van amelyiknek leromlott a teljesitménye 85%-ra, v. a kondiciója 100% alá.

Plusz másik érdekes problémám, hogy vettem egy Silivon Image Sil 0680 chipes RAID vezérlőkártyát az ATA vinyóknak mivel nem volt már elég konnektor az alaplapon. XP alatt szépen felismerte a kártyát és a rákötött SAMSUNG vinyót
[ja, igen biztos nem emlékszel már rá, de legutóbb amiért beirtam ide az ez a vinyó volt, amit zsirújan véve az alaplapi SMART haldoklónak mutatott....otthon több barátom géppébe is betettem és semmi baja nem volt, szóval az alaplapom vmiért háklis rá, de mióta RAID-en van semmi baj sincs] és működik. A Vista csak a vez. kártyát ismeri fel, pedig direkt gyártó oldaláról szedett Vistás meghajtókat tettem fel neki. Látja fizikailag a hardvert de letiltja, tehát nem jelenik meg a meghajtókötet és tartalma -> Lásd linkelt képen. Valami ötlet hogy tudnám működésre birni Vista alatt?

[link]

Másik dolog: ijesztően megnőtt a Hitachi vinyóm CRC ATA error eseteinek a száma az elmúlt 3-4 napban! A vinyó nem régi május végén vettem, amig bizonytalan volt h. a Samsung most tényleg hibás v. nem. gondolom riportban meg tudnád nézni. Ha tovább növekszik ez a szám, akkor behal a vinyóm? El kell hamarosan gondolkoznom a garanciális cseréjén?
AMúgy 199: ATA CRC Error sornál az van oda irva h. a táp gyengesége okozhatja....na ez érdekes, mert vinyó bővités előtt cseréltem a 300W-osat 550W-osra nem hiszem hogy nem bir el 5 vinyót és 2 DVD-irót! A riportot küldöm emailben.

Köszönöm előre is az ismételt segitséget, tippeket.

Üdv:

Cickánykoma

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#2124) hdsentinel válasza Cickánykoma (#2123) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !

Megjött a riport, átnéztem. Lássuk:

1) a Maxtor HDD (Lemez #1) kondíciója 97%-ra csökkent, mivel volt egy felpörgési sikertelenség. Erről a program a szöveges értékelésben (főablak, a ''csíkok'' alatt) be is számol.

2) a Hitachi HDD esetén (Lemez #2) a teljesítmény az ultra ATA CRC error miatt ennyi. (ahogy írtad, tapasztaltad, hogy növekszik ez az érték). Túl sok adatátviteli hiba csökkentheti az átviteli sebességet, emiatt jelez a program 74%-ot. Ez nem tragikus, nem befolyásolja a merevlemez egészségi állapotát (ezért is 100% a kondíció). Emiatt nem kell cserén gondolkozni. Amik ezt okozzák elsősorban: táp-probléma (Nálad ez kilőve ahogy írtad), processzor túlhúzás (overclock), adatkábel probléma. IDE meghajtónál eléggé sűrűn okozza, hogy a kábel nem megfelelő (túl hosszú vagy nem jól árnyékolt) ill. nem jól van csatlakoztatva (nem a megfelelő végén vannak a HDD-k és az alaplap). A kábelen lévő más eszköz is okozhatja, valamint a ''cable select'' jumper beállítás is.

3) a Samsung meghajtóról: az alaplapi BIOS ellenőrizte a SMART állapotát (melyik attribútum milyen szinten áll) és ez alapján figyelmeztetett. Ezt a RAID vezérlő nem teszi meg, de ettől még valószínűleg a HDD hasonló (nem túl jó) állapotban van. Ahogy látom a riportból, Vista alatti S.M.A.R.T. lekérdezés szintén nem igazán megy, ezt valószínű a Vista-s driver okozza.

Próbáltad a lemezt importálni? Ha korábban más gépben volt, akkor simán lehet, hogy emiatt nem kezeli. Sajátgépen jobb kattintás -> Kezelés -> Lemezkezelés. Itt a megjelenő listában (jobb oldalt alul) kattints jobb gombbal a ''Lemez 0'' (ha jól láttam ez a Samsung) feliratra (egy piros jelnek is kell, hogy legyen rajta) és ott van, hogy ''Idegen kötet importálása'' vagy hasonló.
Vista alatt még nem volt hozzá szerencsém, XP alatt használtam utoljára évekkel ezelőtt.

Ui. ha lehet, küldj a Beállítások -> Teszt riport küldése opcióval riportot. Abból lehet, hogy több kiderül.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2125) Cickánykoma válasza hdsentinel (#2124) üzenetére


Cickánykoma
tag

Hello ismét!

Köszi a gyors válaszokat:

2) Hitachi: Rendben, akkor megnyugodtam kissé, elég fura lenne h. egy 2 hónapos vinyó behaljon olvasási hiba miatt. A táp bizonyosan kizárva hisz most vettem nagyobbat, a procit nem húzom. Lehetséges hogy akkor marad a kábel probléma. Nem tudom, lehet alapból rosszat vettem a boltban, mert vettem új ATA kábelt is, amikor a Hitachi vinyót szereztem be.

3) Mint irtam, megnéztem otthon több barát gépében is a Samsungot simán rákötve vmelyik ATA konnektorra az alaplajukon, változatos deszkákon (MSI lap, VIA KT400 chip, KT 333-as chip, húgom gépében, ahol Nforce 3-as chip van a lapon ugyanúgy mint az én gépemében) és mindenütt RENDBEN találta a SMART kivéve az én alaplapomon. Szerintem meg az alaplapom háklis rá valamiért.
A RAID meghajtóhoz direkt Vista-s drivert tettem fel, ami nem teljesen ismeri fel, a kérdőjeles egyéb eszközökjöz teszi. Próbáltam a ''fantasztikus'' ->Keressen neki meghajtót a weben de az soha nem talál semmit. Ma már csinált olyat h. illesztőprogramot keresett vadul Win betöltésnél, de könyörgöm, van egyáltalán winchesternek illesztőprogramja? :))
Ha lenne, én szivesen megmutatnám a vaksinak h. ''nesze tedd fel ezt!'' de nem tudom.

-> Importálás: Bementem lemezekezléshez de nem tudom importálni mivel a felsorolt lemezek közt nem jelenik meg....még úgy se h. Lemez 0 v. akármi.
Esetleg más ötlet a felismertetésére???

A riportot elküldöm ahogy kérted.

ÜDv és várom válaszodat

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#2126) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Maxtor 120GB-os HDD.Xp újratelepítve.Újratelepítés előtt és után is kékhalál beugrik.
HD Sentinel első indításra hibaüzi:''Rossz memóriacímre hivatkozik xxxxxxxxxxxx címen....
Utána 2. indításra indul,1200 hibás szektort jelez 30% kondíció.
Viszont lefutattam a Salvation HDD SEacrh& Restoration progit,az nem talált hibás szektor,a Powermax quick test sem...

Mi lehet vele?

(#2127) hdsentinel válasza Cickánykoma (#2125) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !

Igen, lehet, hogy a kábel okozza. Ha megoldható, próbáld meg úgy, hogy csak ez a Hitachi HDD legyen rajta master-ként a kábel végén. Ha CD/DVD-t használsz ezen a kábelen, az mindenképp slave legyen a kábel közepén.


Érdekes, hogy az alaplapod nem szereti ezt a Samsung HDD-t... (sajnos a riportban ez a HDD már nem szerepel, így nem látom, milyen állapotban van. Az előző riportban benne volt, de nem tudott a program S.M.A.R.T. adatokat lekérni a driver miatt). Valószínű ugyanezért nem látszik a HDD a Lemezkezelés ablakban sem (talán újraindítás után előjön és akkor importálható).

Vista alatt a driverekkel nem kevés gond van. Bizonyos esetekben az XP-s drivert fel lehet telepíteni ilyenkor is, hogy működjön a S.M.A.R.T. (pl. NVidia chipset-es alaplapok esetén). Nem tudom, ez működne-e a Silicon vezérlővel is?

Sajnos több ötletem nincs, hogyan lehetne előcsalogatni a nem látszó meghajtót :((

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2128) hdsentinel válasza gaben (#2126) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !

Ha újratelepítés után is kékhalál és (random) programhiba is jelentkezik, ott valószínűbb, hogy inkább a memóriával van gond, egy RAM tesztet érdemes futtatni. Ha a processzor túl van húzva, azt is érdemes visszatenni alap órajelre.

A HDD-ről: a merevlemez ha hibás szektort észlel, akkor megpróbálja az ott lévő adatokat átmenteni a tartalék adatterületre. Ezután megjelöli az eredeti hibás szektort és az már szoftveres úton nem érhető el többé (mikor a szoftver a hibás területre próbál írni vagy onnan olvasni, akkor valójában a tartalék területet kezeli).

Emiatt az ilyen szoftverek sosem találnak hibás szektort (illetve maximum akkor, ha a tartalék terület megtelik, de ilyet még sosem láttam, ennél jóval előbb szoktak végleg meghalni a HDD-k).

Erről bővebben itt olvashatsz: [link] (de a PH!-en is megjelent egy cikk erről korábban).

Ha a RAM teszt nem jelez hibát, akkor valószínűleg a hibás szektorok áthelyezése nem lett tökéletes és megsérültek bizonyos fájlok.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2129) gaben válasza hdsentinel (#2128) üzenetére


gaben
aktív tag

Szia!
ÉS ezekkel a hibás szektorokkal mást nem lehet csinálni?
Új
Már a Powermax Low Level Format is megvolt.1294 hibás szektor 30%kondi...,
Újra lett partícionálva,formázva,de ne mváltozott.
Meddig húzhatja még?

(#2130) hdsentinel válasza gaben (#2129) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha újabb gyanús (hibás) területre ér, akkor az ott lévő adatokat is átteszi. Így a hibás szektorok száma növekszik, amíg van tartalék terület (nagyjából a 2/3-a már megtelt).

Újraformázás, újratelepítés sem fogja ezeket a szektorokat újra működésbe hozni - ami jó!
Hiszen ha újra használni kellene ezt a területet, az valószínű nagyobb problémát jelentene (pl. a fej is sérülhetne), mintha simán kikerülhető a hibás rész.

Ha nem növekszik tovább, akkor nincsenek újabb hibás vagy bizonytalan területek (egyelőre). Ilyenkor elvileg használható a lemez, de tapasztalatok szerint nem túl sokáig, mivel ilyenkor már elég érzékeny. Komolyabb lemezműveletek, magasabb hőmérséklet, minimális fizikai behatás hatására további területek romolhatnak el.

Kritikus adatokat semmiképpen nem érdemes rátenni, esetleg másodlagos tárolásra ''megy-amíg-megy'' címszóval.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2131) gaben válasza hdsentinel (#2130) üzenetére


gaben
aktív tag

Ilyen HDD Regenearator progi nem tud javítani rajta?
Memtest most megy,még nicns hiba(3 jör megvan)

(#2132) liksoft válasza gaben (#2131) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van egy autóm. Eltőrt a főtengely, átszakadt 2 dugattyú, a sebváltóban sincs már harmadik. Ugye ha a computerében firmware-t cserélek a Dakart még végigfutja? :D

Hardware hibát hogyan szeretnél programmal javítani? :F

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2133) gaben válasza liksoft (#2132) üzenetére


gaben
aktív tag

Maj :DDD :R

(#2134) brd válasza gaben (#2131) üzenetére


brd
nagyúr

Az nem csodaszer. Kizárólag akkor segít(het), ha más baja nincs a HDD-nek, mint hibás sector-ok (amelyek nem szaporodnak, ez is kitétel).

The only real valuable thing is intuition.

(#2135) gaben válasza brd (#2134) üzenetére


gaben
aktív tag

Igen,csak azért kérdezgetm ,házha van valamai esetleg.Én is tudom,lehet nagyon lámánának túnt a kérdés....

(#2136) hossszú


hossszú
őstag

A RAID tömb winchestereit miért nem látja a Sentinel?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2137) liksoft válasza hossszú (#2136) üzenetére


liksoft
nagyúr

A driver nem támogatja.

De lenne egy kérdésem: Ha a számítógép a RAID miatt 4 winyóból csak egyet lát (nagy kapacitással), akkor mit fog kezdeni 4 SMART adattal. Vagy ha csak egyet ad vissza, akkor az melyiké?

Vagyis van egy logikai ''bukfenc'' benne. Csak úgy lehetne megoldani, ha szabványos csatlakozást (interface) alakítanának ki a RAID rendszerek alkotó elemeinek kezeléséhez. Mivel ez nem szükséges a működéshez, így plusz munkát egyik gyártó sem vesz a nyakába a mai árversenyben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2138) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Kedves felhasználók!

Szombattól egy hétig sajnos nem leszek gépközelben, ezért levelekre nem tudok válaszolni, csak Aug. 12. után.

Addig is, érdemes kipróbálni a legújabb teszt-változatot.
Jellegéből adódóan komoly tesztelés alatt áll, emiatt még nem került fel a honlapra. Ezt a változatot nem javasolt valóban kritikus helyre telepíteni, mivel tökéletes működése még nem garantált. Telepítését csak tapasztalt felhasználóknak javaslom.
(a jelenleg telepített változat teljes mappájának elmentése ajánlott, így később bármikor vissza lehet térni a legutoljára használt verzióra).

A teszt-változat az alábbi linkeken érhető el:

PRO változat: [link]

Standard (alap) változat: [link]


Természetesen ez a változat is regisztrált és teljes körűen használható,
ha a korábban telepített változat regisztrálásra és aktiválásra került.

A köv. hozzászólásban jön a frissítések listája.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2139) hdsentinel válasza hdsentinel (#2138) üzenetére


hdsentinel
őstag

A frissítések listája:

Alapváltozat / PRO változat:

- több címzett is megadható e-mail küldéskor (vesszővel elválasztva)

- IDE/SATA lemezeken S.M.A.R.T. rövid önteszt indítható [főablak, merevlemez Információs oldal]

- IDE/SATA lemezeken S.M.A.R.T. részletes / szállítási tesztek indíthatók (ha támogatottak) (*)
(részletes HARDWARE önteszt: valamennyi komponens ellenőrzése és teljes felületellenőrzés, mely akár órákig is tarthat. A gyenge/nem tökéletes szektorokra fényt derít, az ott található adatokat megpróbálja áthelyezni a tartalék területre).

- S.M.A.R.T. öntesztek állapota (dátum, korábbi eredmény) rögzítésre kerül és riportba is bekerül
Megjegyzések az öntesztekkel kapcsolatban:
1. ha hibát talál, a hibás egység (elektronika, olvasófej, szervó, stb.) kijelzésre kerül
2. az önteszt alatt a merevlemez továbbra is használható. Általában a HDD LED nem világít az önteszt során, de hallható, hogy a lemez dolgozik
3. az önteszt lassíthatja a merevlemez működését (és fordítva: lemezműveletek lassítják az öntesztet) ezért nem célszerű komoly fájlműveleteket végezni teszt alatt
4. az önteszt becsült időtartamát a merevlemez szolgáltatja, a valós teszt ennél általában jóval tovább tart (főként ha közben más lemezművelet is van)

- HTTP szerver (WebStatus) üzemmód [Integráció oldal] (*)
bekapcsolt állapot esetén helyi vagy távoli számítógépről/mobiltelefonról/PDA-ról egy böngésző segítségével információ kérhető az adott gép állapotáról. Opcionálisan jelszóval védhető (tetszőleges felhasználónév és az ''Integráció'' panelen megadott jelszó szükséges a hozzáféréshez).
Lehetséges opciók:
http://szervernév:port/status -> a státusz ablak teljes tartalma (ahogy beállításra került), automatikusan frissül a megadott időintervallum szerint. Keret és margó nélküli ablak, ideális IFRAME-be illesztéshez
http://szervernév:port/statuswin.bmp -> státusz ablak (csak kép)
http://szervernév:port/report -> teljes riport
Például: ha a helyi gépen ez az opció engedélyezve van az alapértelmezett beállításokkal, akkor
''http://localhost:61220/status'' használható.
Megjegzések: NetLog.txt fájlba kerül naplózásra minden hozzáférés (IP címmel és dátummal együtt), a fentiektől eltérő lekérés esetén ''403 Forbidden'' hibaüzenet jelenik meg

- regisztráció esetén: ha a megadott reg. kód a másik (alap/PRO) változathoz passzol, figyelmeztet annak telepítésére

- szabad terület riasztás: a szabad hely küszöb MB-ban is megadható nem csak %-ban

- jelszó megerősítés szükséges [Integráció oldal]

- opcionálisan elrejthetők/mutathatók a SMART attribútumokhoz tartozó megjegyzések
(alaphelyzetben nem látszanak, de az egeret ráhúzva gyorstippben megjelennek)
a nyers számértékek hex/decimális formában is megjeleníthetőek
[jobb egérgomb a SMART táblázaton]

- a SMART táblázat és a grafikon méretének aránya egy csúszkával állítható

- a részletes HTML/text riport elemei testreszabhatók [Üzenet beállítások]
beállítható, hogy mely információk kerüljenek a részletes szöveges ill. HTML riportba

- jelenlegi regisztrációs adatok és konfiguráció elmentése (*) [Frissítés oldal]

- jelenlegi regisztrációs adatok és konfiguráció visszatöltése [Frissítés oldal]

- HDD hőmérséklet ikon: előtér/háttér színe lehet átlátszó (egyéni színek definiálása, majd Red/vörös=254, Green/zöld=254, Blue/kék=255 megadásával)

- uninstall előtt automatikusan leállításra kerül a program/szolgáltatás

- státusz ablak ''lekicsinyítés'' ikon ''bezárás'' ikonra változott (vörös X)

- a riportba bekerültek a hálózati kártyák, riport elemek (processzor, BIOS, Vista alatt eszközlista) javítva
a riportban megjelennek az optikai meghajtók is (név, firmware verzió és írási/olvasási képességek)

- javítva: heti on-line frissítés nem mindig működött
- javítva: főablak mérete/pozíciója nem volt tökéletesen mentve, visszatöltve
- javítva: főablak nagy betűméret/120 DPI esetén
- javítva: átvitt adatmennyiség számláló nem nullázódik, folyamatosan növekszik
- javítva: RAID tömbök esetén nem kerül hibás SMART adat megjelenítésre
- javítva: lassú kártyaolvasók kezelése
- javítva: SATA merevlemezek teljesítmény értéke, Fujitsu merevlemezek kondíció értéke
- javítva: több lemez eltávolítása után text/HTML riport nem volt teljes
- javítva: kompatibilitási probléma EPSON Stylus R300 nyomtatóval

PRO változat:

- fájlok/mappák küldése e-mail-en keresztül (*)
beállítható bármennyi fájl vagy mappa (pontosvesszővel elválasztva)
küldhető minden fájl külön-külön levélben, az összes fájl egy levélben,
valamint küldés megadott min. mérethatárral

- fájlok/mappák átvitele FTP-n keresztül (*)
megadható cím/port/felhasználó/jelszó és passzív mód használata ha szükséges
utolsó X mentési állapot megtartása, korábbiak törlése is használható.
Megj.: folytatás (REST) és különbözeti mentések nem támogatottak FTP-n keresztül
Megj.: FTP szerveren a gyökér (root) mappába jelenleg mentés nem lehetséges,
mindenképpen meg kell adni a szerveren egy távoli (cél)mappát
(mely automatikusan létrehozásra kerül)

- registry kulcsok/szekciók exportálhatók fájlba (*)

- számítógép(ek) bekapcsolása hálózaton keresztül (Wake on lan) (*)
megvárható, míg működőképes állapotba ér(nek) (válaszol(nak) PING-re)

- számítógép(ek) lekapcsolása, újraindítása, készenléti állapotba küldése, hibernálás (*)

- javítva: Win98/ME alatt törlésre kerül a korábbi mentés ''utolsó X állapot'' használata esetén

(*): csak regisztrált változat esetén


Várok ezzel kapcsolatban bármilyen kérdést, ötletet, javaslatot, riportot, esetleges problémát!
Kérem, ha valakinél a korábbi változattal problémák voltak (pl. kártyaolvasó miatt lassú volt a program), jelezzen, hogy mi a helyzet ezzel a változattal.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2140) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Néhány kép a WebStatus használatáról (mellyel távolról bármilyen böngészőből lekérhetőek az adatok):

[kép]

Nagyon egyszerűen összeállítható egy kis HTML oldal, mellyel akár több gép adatait is ellenőrizhetjük. Természetesen az adatok automatikusan frissülnek a böngésző ablakában.
(több megoldás is lehetséges, a példák megtalálhatók itt: [link] és [link] Természetesen a példák forrásában a szerver nevet (IP címet) módosítani kell az aktuális konfigurációnak megfelelően.)

A hozzáférés jelszóval védhető, így illetéktelenek nem tudnak a géphez hozzáférni. Akár egy PDA is tökéletesen megfelelő, így pl. utazás/távollét alatt is bármikor megnézhetjük az otthoni/irodai gépek állapotát pl. egy wifi hotspot-nál.

[kép]

[kép]
(itt a fenti példában szereplő kis HTML fájl a PDA-n található, ez kéri az egyes gépek állapotát)

De akár teljes riportot is kérhetünk távolról:

[kép]

[kép]



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2141) EQMontoya


EQMontoya
veterán

van nékem egy toshiba mk4018GAS tipusú noti vincsim jóanyám notijában. amivel egyetlen probléma, hogy néha folyamatosan világitó hdd led mellett brelagzik az egész gép, csúnyákat kattan, szvsz nincs neki sok hátra... nah most lehet, hogy eza vincsi nem smart képes, de az üzemidőt kb jól lőtte be a sentinel (vmivel kevesebb, mint 400 nap), elég sokat ment. ellenben az, hogy 100%-os kondiciót ir rá, nagyon furcsa, már csak a hanja és az üzemidő miatt is.

Same rules apply!

(#2142) liksoft válasza EQMontoya (#2141) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ami fontos azonnal mentsed! Ez motor probléma, nehezen menthetővé válhat a winyó. A smart meg azért nem mutatja, mert erre a hibára anno nem készítették fel. Vagyis áttételesen ha már romlik a winyó, akkor már nagy gáz van.

A kiértékeléses algoritmusnál a server-t válaszd ki. A gyári beállítás esetén ez a típus ezzel a hibával 100%-os kondíció mellett fog meghalni! A server üzemmódnál remélhetőleg húzza 40-30%-ig.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2143) Khaal


Khaal
őstag

Van egy maxtor vinyóm, a hddsentinel szerint a kondíciója 60%ra csökkent, én viszont semmi problémát nem tapasztaltam és a powermax program advanced testje is azt adta ki hogy tökéletes a hdd.
HDsentinel szerint a #10 Spin Retry Count 11-re növekedett az utóbbi időkben. Többször lett resetelve a gép a memóriák miatt, lehet ez a szám a resetek miatt nőtt meg?

(#2144) EQMontoya válasza liksoft (#2142) üzenetére


EQMontoya
veterán

nyertél. a vinyo a post megirását követően a hátralévőnek jelzett több mint 1000 napos müködési idő tekintetében kb 1000 másodperc után elhalálozott :D hála az égnek, fontos adat nem igazán volt rajta, mivel nem az elsődleges gépem volt. a vincsi olyan szinten halott, hogy már a noti biosa sem ismeri fel. 4 évet birt. béke vele. :(

Same rules apply!

(#2145) EQMontoya válasza EQMontoya (#2144) üzenetére


EQMontoya
veterán

nah, a vincsibe ma sikerült kis életet lehelnem, maradék adat lementve, most müködget, úgy tünik, melgedéssel arányosan döglik. pihent fél napot, utána felismerte a bios, ki is lett véve közbe... most se az igazi, de pendrive-nak még megteszi tán, noti mindenképp kap újat.

Same rules apply!

(#2146) liksoft válasza EQMontoya (#2145) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem nyert. Az már csak WOM (write only memory).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2147) Krystal_s


Krystal_s
addikt

üdvi.

Olyan gondom lenne ,hogy van 2 db Maxtor 40GB-os vinyóm (a 2ik mobil rackben van) és már több programmal is le ellenőriztem őket pl maxtor powermax , norton PartitionMagic stb. és semmi hibát nem találtak semmi bad sectort , viszont ha feltelepítem a hdsentinel-t akkor a 2ik vinyómra azt írja hogy csak 21%os és hogy bad sectoros.
Régebben volt olyan hogy az IDE kábel félig kicsúszott és akkor néha lefagyott a rendszer ,vagyis olyan hibát produkált mintha HDD hiba lenne.Aztán megigazítottam a kábelt és minden jó lett.Lehetséges hogy azóta is a SMART részben benne maradt vmi infó és ezért jelzi hibásnak a vinyót ? :U

még nem tudtam elolvasni az egész fórumot , lehet h már vkinek volt ilyen tapasztalata ,akkor bocs.

a választ köszi előre is !

(#2148) liksoft válasza Krystal_s (#2147) üzenetére


liksoft
nagyúr

ü

i,a SMART megj am t v.így l h ezt l.1 riportot külj mbe,megm m a b.

Ha véletlenül olvashatatlan lenne (kérésre lefordítom magyarra!), akkor tessék elgondolkodni azon, hogy nem mindenki gép mellett nőtt fel. Sőt, a szakemberek NEM a mai fiatalság nyelvjárását ismerik, hanem inkább az irodalmi magyart. Ugyanis nekünk nem a Harry Potter volt a kötelező olvasmány, hanem A kőszívű ember fiai, meg az Egri csillagok, stb... Így (én legalábbis nagyon) allergiásak vagyunk a nagybetű, írásjelek és rövidítések használatára.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2149) DeFranco


DeFranco
nagyúr

üdv!

csak rendszer futtatásra használt winchesterem kékhalál-kékhalál-már.a.windows.indítás.közben.újraindul.a.gép tünetek mellett szabadságra ment. másik winchesterre történő rendszer telepítés után ezt a winchestert berakva elindult a windows 3 lépéses javítása (jajj de hülyén fogalmazok, de nem emlékszem a pontos művelet nevére), szépen ki is javította. Az adatok teljes körű átmásolása során 2-3 file olvashatatlan, a többi simán átjött.

ezek után a Sentinel nem jelzett semmi érdemlegeset, szokatlant erről a winchesterről (kondíció 99% mint eddig).

ontopic: ez azért lehet, mert valami miatt csak logikai hibát vétett a drága, de azt épp kényes helyen (értsd: nagyobb valószínűséggel még használható az eszköz), vagy már ne nagyon kísérletezzek?

offtopic b) kérdés: egy winchester élettartamát nagyban befolyásolja, ha azon van a rendszerpartíció (tehát lényegesen hamarabb használódik el?)

[Szerkesztve]

(#2150) liksoft válasza DeFranco (#2149) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kritikus adat sérülése esetén simán történhet amit írtál. A nem másolható 2-3 file viszont arra utal a SMART adatokkal együtt, hogy inkább tápellátásból adódó bizonytalanság indíthatta el a hibák sorozatát. A drive teljes ürítése után annak teljes felületi tesztelése ajánlott. Írásra és olvasásra is!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.