Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) ész ventura válasza liksoft (#2698) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Köszi a gyors választ nektek!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#2702) Palika71 válasza hdsentinel (#2699) üzenetére


Palika71
őstag

Köszi a gyors reakciót.
Csak annyi volt a szervízlapra írva, hogy "Teszt: OK"
Majdnem teljesen lemerítve adtam oda nekik a gépet, hogy legalább azt láthassam, hogy foglalkoztak-e vele.
Mikor indítottam, akkor 100%-on volt, így annyi bizonyos, hogy 1-2 órát üzemelt, így akár még az is lehet, hogy valóban 2 órás volt a teszt.
Nem mondták meg a tesztelő progi nevét, csak annyit, hogy nem Windows-os a program, hanem szervíz lemezről bootól a gép, és úgy tesztel.
Meg azt is álították, hogy ha a SMART hibát mutat, akkor a teszt egyből leáll.
Mindenesetre én most lementettem azokat az adatokat amik fontosak, és folyamatosan használom a gépet.
A sentinel szerint még 3 hét a teljes pusztulat.
Még úgy sem láttam élőben HDD-t elpusztulni... ;]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2703) Palika71 válasza hdsentinel (#2699) üzenetére


Palika71
őstag

Ja, meg 800 badsectorral több lett a gépemen, és én csak 100-at tudok csinálni 2 óránként.
Tehát valamit biztosan csináltak.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2704) Tüzi válasza Palika71 (#2703) üzenetére

Csináltak persze... még 800 BS-t...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2705) Tüzi válasza hdsentinel (#2694) üzenetére

Így megcsinálta, elmentettem, és most küldtem el.
Ha valami infó kell még, akkor jelezd vissza pls.

Üdv:
Tüzi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2706) Palika71 válasza Tüzi (#2704) üzenetére


Palika71
őstag

Azóta csináltam én is még 400-at.
Megerendeltem egy 250GB-s WD-t, csütörtökön megy bele.
Végre élvezni szeretném az új a gépemet, és nem bosszankodni, meg autókázni.
Amúgy, Samu a vinyóm, nem Hitachi.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2707) Tüzi válasza Palika71 (#2706) üzenetére

Samu nekem is behalt. Eltűnt egy parrtíció, aztán még egy, aztán nyekk...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2708) rankesz


rankesz
veterán

Hello hdsentinel!

Mennyi a gépben ill ha everestel mérem( :B ) a winyónál az a hőfok ami már káros lehet egy winyóra ill adatvesztés is kinézhet? Víz hűti a gépet, és a házon belül nincs légáramlat. Pár óra használat után az 500as Samsung winyóim átlag 50 fokoak szoktak lenni.
Ez gáz?

(#2709) liksoft válasza rankesz (#2708) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az pont a határ. Vagyis ha hosszú távon szeretnéd használni, 45 alá vidd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2710) #32577792


#32577792
törölt tag

üdv
van egy Hitachi 5K160 2,5" notivinyom, 120GB Sata-s. na most a sentinel azt írja, hogy 83%-os. ez normális egy közel új vinyó esetében?

(#2711) hdsentinel válasza #32577792 (#2710) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !

A 100% azért természetesen jobb lenne.

A program jelzi, hogy milyen jellegű problémákat észlelt, ami miatt ilyen kondíciót állapított meg. Ez még egyáltalán nem vészes, hiszen még bőven a "tökéletes" kategóriába esik a lemez.
Sajnos a gyártás során nem minden esetben sikerül tökéletesen kiszűrni az apró (mikroszkópikus) felületi sérüléseket, szennyeződéseket, ezek okozhatnak ilyen mértékű csökkenést a kondícióban (feltételezem, hogy hibás/gyenge szektorok okozzák a jelzett értéket és nem felpörgési nehézségek és hibák).

Azért érdemes odafigyelni az állapotra, de ha többszöri teljes ellenőrzés (nem scandisk és egyéb felületolvasló programmal) és használat során nem változik a kondíció, akkor az ilyen problémák "nullázhatóak" a megfelelő S.M.A.R.T. attribútumok eltolásával.
Így a kondíció érték 100%-ra visszaáll és ezek után csak az újabb problémák kerülnek feljegyzésre.
Erről a súgóban található bővebb infó (főleg a hőmérséklet kalibráció résznél).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2712) #32577792 válasza hdsentinel (#2711) üzenetére


#32577792
törölt tag

csináltattam egy rövid öntesztet, minden rendben talált.
a napló részben kettő bejegyzés szerepel:
#196 Reallocation event count 0 -> 1
#5 Reallocated sectors count 0 -> 65552

(#2713) hdsentinel válasza #32577792 (#2712) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha a naplóban van bejegyzés, akkor viszont a program korábban el tudott menteni egy jobb állapotot, amihez képest volt romlás (ez lett a naplóba jegyezve). Így a lemez még nem stabil, még jó lenne további tesztelés, ami esetleg valamennyi lappangó (ha még van ilyen) problémát felfedi.

(ha megoldható, kérlek küldj riportot, pár hozzászólással korábban írtam ennek menetét. Ez segít a további fejlesztésben, finomításban. Köszi!)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2714) #32577792 válasza hdsentinel (#2713) üzenetére


#32577792
törölt tag

melyik tesztre gondolsz? a S.M.A.R.T. önellenrőző tesztre?

(#2715) hdsentinel válasza #32577792 (#2714) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, főleg a részletes öntesztre, mivel ez képes olyan területeket is elérni és tesztelni, amiket szoftveres úton nem lenne lehetséges.
Továbbá intenzív, valós használatra (mint tesztelésre) gondolok, azaz komoly fájlműveleteket, másolást/mozgatást/töredezettségmentesítést kellene végezni (mondjuk új meghajtónál ez utóbbi még nem annyira jelentős).

Ezek mind elősegítik, hogy az esetleges problémás területekre fény derüljön.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2716) #32577792 válasza #32577792 (#2714) üzenetére


#32577792
törölt tag

most leszedtem és újra felraktam a programot, most eltüntek az üzenetek és 99%-osnak írja :F

(#2717) hdsentinel válasza #32577792 (#2716) üzenetére


hdsentinel
őstag

Bizonyos problémák csökkenhetnek, stabilizálódhatnak.
Tudnál riportot küldeni mail-ben?
Akkor látnám pontosan miről beszélünk, milyen működési paramétereket lát a program, mi változik a használat során.

(némely Hitachi érdekesen tárolja a hibák számát. A Sentinel valószínűleg érvénytelen adatnak értelmezte a számlálót, emiatt változhatott a kondíció. Ezért is jó lenne a riport, hogy ezt ellenőrizni tudjam)

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2718) #32577792 válasza hdsentinel (#2717) üzenetére


#32577792
törölt tag

:F
a 2.0 verziónál nem írta ki a problémát, aztán nyomtam egy frissítést, és már hozta is, de most semmit nem írt a naplóba, csak az általános részbe:
A lemez felületén található 16 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Az szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

(#2719) hdsentinel válasza #32577792 (#2718) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha letörölted és újratelepítetted, akkor természetes, hogy a napló üres.
Oda csak azok a problémák kerülnek, amiket a program a futása során (vagy előző indítás óta) észlel, de ha újratelepítéskor törölted, akkor már csak az új problémák kerülnek kijelzésre, amiket ez után fog találni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2720) #32577792 válasza hdsentinel (#2719) üzenetére


#32577792
törölt tag

most akkor viszont hiába csinálnék riportot gondolom?

(#2721) #32577792 válasza #32577792 (#2720) üzenetére


#32577792
törölt tag

azért küldtem egyet

próbáltam egyből küldeni, de nem tudtam, így maradt a szokásos mail

[ Szerkesztve ]

(#2722) liksoft válasza #32577792 (#2720) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudod, egy férfi és egy nő között az intim együttlét sok esetben megelőzi a gyermekvállalást. Több okból. Szeretnek egymásnak és maguknak örömöt szerezni (ez a Sentinel esetében nem áll fenn), gyakorolják és tökéletesítik a technikát :D (minél több a riport, a gyártók nem dokumentált értékeiről annál több deríthető ki), és csak úgy..... :D

Lefordítva: Vagy küldesz riportot és van esélyed korrekt válaszra, vagy huzakodsz még egy ideig. :D :W

Szerk: Látom nélkülem is sikerült rájönni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2723) hdsentinel válasza #32577792 (#2721) üzenetére


hdsentinel
őstag

Okés, megjött, átnéztem!
Ebben szépen látszik, amit írtál (83% kondíció, 16 hibás szektor).

A lényeg, hogy ez ne változzon.
A program korábbi változata lehetséges, hogy más kondíció százalékot jelzett még (ez egyébként beállítás függő), mivel az értékelési módszer folyamatosan fejlődik a riportok alapján.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2724) hdsentinel válasza liksoft (#2722) üzenetére


hdsentinel
őstag

:))

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2725) #32577792 válasza hdsentinel (#2723) üzenetére


#32577792
törölt tag

oksa, akkor hozzájárultam szerény eredményemmel a fejlesztéshez :C
azért egy új vinyótól nem olyan jó eredmény ez :(((

(#2726) kavicssli


kavicssli
addikt

Help me! [link] most töltöm a sentinelt... megtudok vajon valami infot hogymi lehet a hiba? Szedjem ki a gépből a vinyót? mert még 1 hét van fizóig és nincs másik vinyóm amit beletehetnék?esetleg komolyabb kárt is tehet a vinya az egész gépbe? :O

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2727) liksoft válasza kavicssli (#2726) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gyártó? Kapacitás? Típus? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2728) kavicssli válasza liksoft (#2727) üzenetére


kavicssli
addikt

A lemez felületén található 26 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
A lemez felpörgése során előfordultak problémák. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).

25% és temető :O

Lemez Tulajdonságok
-------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . IDE/ATA
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . . SAMSUNG SP0802N
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . TK200-04
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . . S00JJ10XC06160
Teljes méret. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 76347 MB
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . . 37 °C
Működési idő. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 158 nap, 9 óra, 38 perc
Becsült hátralévő élettartam. . . . . . . . . . . 104 nap
Kondíció. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . #####--------------- 25 % (Közepes)
Teljesítmény. . . . . . . . . . . . . . . . . . . #################### 100 % (Kiváló)

Valamit tudok még állítani vagy csinálni valamit, hogy még 1 hetet kibírjon :W

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2729) liksoft válasza kavicssli (#2728) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ami fontos, arról mentést készítesz. Családi képek, videok, emberi munka (nem pótolható dolgok).

A tápellátása korrekt? (Tápegység, tápcsatlakozó. Fontos minőségi, teljesítmény tartalékkal rendelkező táegységet használni!) Ha sokszor állítottad le (vagy a rendszer az energiatakarékosság miatt), akkor a parkoló pálya kophatott, így a fejek letapadhattak. A koppintásra elindult a drive. Ha igen, akkor ez nagy szerencse volt, mert nem egyszer "kifordul" a fej letapadás utáni indításkor. A drive hűtésére figyelj, 42 fok alatt próbáld tartani, hátha kibírja az új drive-ig.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2730) kavicssli válasza liksoft (#2729) üzenetére


kavicssli
addikt

Köszke most raktam össze új gépet 1 hete!Kivéve a vinyót mert nem maradt rá pénzem :B Mentek mindent amit tudok! Most 39fokos a HDD! Köszke sokat sefítettél :R akkor innenstől kímélem a kicsikét! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2731) Bago


Bago
csendes tag

Üdv,

Honnan lehet letölteni ezt a csodaprogit ?

Csaba

(#2732) kavicssli válasza Bago (#2731) üzenetére


kavicssli
addikt

http://www.hdsentinel.hu/ :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2733) easylite


easylite
tag

Üdv!
Kis segítség kellene nekem.
Samsung hdd-vel van gondom:
[kép]

Van vkinek ötlete erre?Esetleg vmilyen javaslat/megoldás?

(#2734) hdsentinel válasza easylite (#2733) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Sajnos önmagáért beszél: a lemez nehezen tud felpörögni, a közeljövőben várható, hogy egyáltalán nem fog bekapcsolás után elindulni, így az adatok elérhetetlenné válnak.

Teljes adatmentés és csere javasolt. A merevlemez kondíciója 0%, azaz már eléggé rossznak mondja magát ahhoz, hogy a garancia keretein belül cseréljék (ha még garanciális).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2735) hdsentinel válasza easylite (#2733) üzenetére


hdsentinel
őstag

Még valami:
amíg használod, lehetőleg minél kevesebbet kelljen leállnia és felpörögnie, azaz kerüld a túl sok ki- és bekapcsolást, valamint tiltsd le a merevlemezek kikapcsolása opciót a Vezérlőpult -> energiagazdálkodási lehetőségeknél.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2736) easylite válasza hdsentinel (#2735) üzenetére


easylite
tag

Rendben!
Köszi a tanácsokat!
Azthiszem hdd csere lesz belőle...

(#2737) balintka


balintka
addikt

Mikor jön ki a program új változata?

(#2738) hdsentinel válasza balintka (#2737) üzenetére


hdsentinel
őstag

Már fenn van :))

2.40-es verzió

www.hdsentinel.hu

Várom az észrevételeket, riportokat !!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2739) balintka válasza hdsentinel (#2738) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, le is szedtem.

(#2740) HummeRC


HummeRC
senior tag

Szia.

Segítségre lenne szükségem az értelmezésben. A kérdéses konfigom az adataimnál. Feltelepítettem már korábban a hdsentinel nevű programot, inkább csak megelőzés képpen, mivel új volt a konfig. Azóta is 0-24-ben fut a gép és a program is magától indul. Már a telepítéskor sem látott semmit a raid-rendszer vinyóimból, így csak a másik értékeire koncentráltam. Ellenben ma reggel az az üzenet fogadott, hogy a raid rendszerben lévő vinyóm (melyik?) meg fog halni, azonnali csere szükséges. Elkezdtem menteni eszetlen módon, hogy majd utána kivizsgálom a problémát. A mentést befejeztem és most már más figyelmeztetést ír a program. Újabb 5 perc elteltével 100%-os kondiciójúnak írja a kérdésest lemezt.

kép1
kép2
kép3

Hogyan értelmezzem mindezt?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2741) hdsentinel válasza HummeRC (#2740) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

A program melyik változata van telepítve?
Milyen típusú RAID vezérlőt használsz?
Némelyik vezérlő (ill. annak drivere) merevlemez tulajdonságok és SMART értékek helyett kusza adatokat ad tovább a program felé, melyeket az félreérthet. Ez esetben látható, hogy a SMART tábla is értelmezhetetlen, eltérő attribtútumok és valótlan adatok szerepelnek benne.

Az újabb változatban (2.40) ennek kiszűrésére több módszer is beépítésre került. Ha megoldható, frissíts erre és küldj vele egy nyers riportot! Az alapján valószínű többet tudok mondani.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2742) HummeRC válasza hdsentinel (#2741) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ok, köszönöm, frissítek és küldök újabb riportot. Amit már elküldtem emailban, az a feltelepített (gondolom nem a legfrissebb) verzióval készült, utána láttam meg, hogy írtál. Pár perc és újra jelentkezem.

(#2743) HummeRC válasza hdsentinel (#2741) üzenetére


HummeRC
senior tag

Frissített riport elment.

A program új verziója már nem lát semmilyen infót a raid rendszerről, csak a nevét. Minden más üres. A korábbi verzió még a nevét sem látta és ugyanígy nem látott semmilyen infót, aztán egyszercsak megjelentek a smart hibák. A rendszerben semmi nem változott (nem nyúltam a hardverhez összerakás óta) és hetek óta semmi nem települt, ami kiválthatta volna a reakciót.

Vakriasztás lenne? Mi válthatta ki, hogy a semmi infó után hirtelen fals adatokat kapott a program? Ja, alaplapi intel raid vezérlő, gyári driver.

(#2744) hdsentinel válasza HummeRC (#2743) üzenetére


hdsentinel
őstag

A driver valamilyen adatátvitel után a beragadt "memóriaszemét" tartalmát adta vissza, mint SMART adatokat. Elméletileg az új verzió ezt kiszűri, így remélhetőleg nem lesz ilyen probléma vele.

Sajnos az természetes, hogy a tömb merevlemezeiről nem látható semmilyen érdemi információ, mivel a vezérlő nem engedi a programot hozzáférni a lemezekhez. Egy tisztán szoftveres tömb esetén nem lenne ilyen gond, akkor a működési paraméterek, hőmérséklet és kondíció is kiolvashatóak, a lemezek pedig teljes körűen kezelhetők.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2745) HummeRC válasza hdsentinel (#2744) üzenetére


HummeRC
senior tag

Értem, tehát tényleg vakriasztás volt. A kezdeti izgalom után ez megnyugtató, bár annak nem örülök, hogy a rendszer vinyóról nem fogok tudni semmit, ha éles helyzet lenne.

Tudok valamit tenni az ügyben? Létezik "bármilyen" ismert megoldás a megelőzésre?

Köszönöm a gyors visszajelzést. :R

Ui: most látom, hogy nem biztos hogy megkaptad a korábbi verziós nyers tesztről az emailt, ahol látszanak a "fals" adatok. Érdekel még, vagy teljesen mellékes? Mivel küldés előtt lementettem így el tudom küldeni újra, ha szükséges.

(#2746) hdsentinel válasza HummeRC (#2745) üzenetére


hdsentinel
őstag

A korábbi jelenséget tényleg vakriasztás okozta. A képeken amiket küldtél látszik, hogy minden alkalommal teljesen más SMART listát kapott a program, emiatt ezekből következtetéseket levonni nem lehet. Amiket a program azok alapján jelzett, annak nincs köze a tömbben lévő lemezek valódi állapotához.

Megoldásként ahogy írtam, szoftveres RAID tömböt lehetne készíteni (ez esetben az op.rendszer kezelné a tömböt, nem a mostani vezérlő). Ha ez nem lehetséges, akkor áthidaló megoldásként a HDSDos segítségével DOS alatt egy rendszerindító floppy/CD segítségével is rá lehet nézni a lemezek állapotára, bár ez nem teljes körű megoldást ad (pl. lemezek állapota lekérhető de nem lehetséges a tesztelés).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2747) HummeRC válasza hdsentinel (#2746) üzenetére


HummeRC
senior tag

Értem, köszönöm. :R

A DOS-os verziót akkor ezek után használni fogom időnként, ellenőrzés képpen.

(#2748) hdsentinel válasza HummeRC (#2747) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nincs mit :)

Egyébként a DOS-osból is hamarosan várható újabb verzió több funkcióval és nagyobb kompatibilitással.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2749) HummeRC válasza hdsentinel (#2748) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm, figyelemmel fogom kísérni. (Feliratkoztam a hírlevélre is.) :)

(#2750) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nemrég csináltam egy hdsentinel reportot a régi winyómról: 60GB Pata Seagate.
Minden tökéletes, kivéve ezt: [link]
Mindenhova OK-t írt, de miért van különbség a "value" és a "worst" oszlop adatai között?
A 250-es (szintén pata) hitachi winyómnál mindegyik érték ugyanaz. ([link])

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.