Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) hdsentinel válasza Winner_hun (#2499) üzenetére


hdsentinel
őstag

A megfelelő USB-s külső merevlemezek állapota (hőmérséklet, kondíció, stb..:) ugyanúgy lekérdezésre és megjelenítésre kerül, mint az IDE/SATA/SCSI lemezek állapota. Ezekből elég kevés van, az USB-s cuccok túlnyomó része semmi ilyen jellegű információt nem ad magáról (ahogy a pendrive-ok sem).
A megfelelő USB-s HDD-k listája a program honlapján a "Hardver" menüpont alatt található.

Ha valamilyen módon a pendrive-ok, mem.kártyák és más hasonló eszközök állapota detektálható lesz, akkor egészen biztosan lesz ilyen funkció is a szoftverben :)

Természetesen megoldható: jobb gomb az egyik ikonon, majd Beállítások.
A megjelenő oldalon (Merevlemezek) tudod állítani, hogy melyik lemezhez tegyen ki ikont a tálcára (dupla kattintással jelölhetőek ki).
De ugyanitt választható az is, hogy mindig a legmagasabb hőmérsékletű lemez kerüljön kijelzésre.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2502) Colos1 válasza hdsentinel (#2500) üzenetére


Colos1
őstag

Az érték 0x79, az Ön-teszt állapota sorban "Sikertelen olvasó egység hibája miatt" szerepel. A részletes teszt esetén is ugyanez a válasz.
Nem tudom, hogy erre gondoltál-e, de a teszt futtatása közben semmilyen hiba nem
üti fel a fejét, az eseménynaplóban (Windows) sem jelenik meg újabb butaság.

Az említett hibák közül pedig az újrapörgés mindig azután jelentkezett, hogy belebuheráltam a gépbe. :B A Sata kábel helyreigazítása után idáig mindig renbe jött. (bár ez lehet véletlen is, mindössze 3X fordult elő, statisztikailag még belefér)
Az eseménynaplóba pedig valamikor hetekig nem ir semmit, valamikor meg naponta többször lapozási hibát jelez. A hibás blokkot általában töredezettségmentesítéskor, és Norton Antivírus full system scan -kor firkál.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2503) hdsentinel válasza Colos1 (#2502) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor a kompat. probléma kizárható, mivel a teszt elindult és ez egy teljesen valós eredmény (mely nem túl kedvező ebben az esetben).

A SATA kábelekkel elég sok gond szokott lenni, nem mindegyik illeszkedik tökéletesen (lötyög). Esetleg másik kábellel is érdemes megpróbálni ha lehet.

Igen, ez természetes: akkor kerül új bejegyzés az eseménynaplóba, mikor komolyabb lemezművelet, nagyobb terhelés van.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2504) Colos1 válasza hdsentinel (#2503) üzenetére


Colos1
őstag

Akkor kipróbálom egy másik kábellel. Ha akkor is rossz, beletervezem a rövidtávú költségvetésembe egy új lemez beszerzését.

Köszönöm a segítségedet!

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2505) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

2 napja leejtettem a vinyómat. Megyeget azóta, de a tömörités ill másolás igen csak lassult. Sentinel is hibákat jelez :[link]

Szeretném valahogy megmenteni, akár tárolónak, akár teljes értékü rendeszer vinyónak. VAn errre mód ?

Köszi

(#2506) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A magyar nyelvű változatot (vagy beállítást:F) használom, rányomtam a nem regisztrált verzió, kérem regisztrálja szövegre és az angol oldal jött be. Megoldható lenne hogy a magyar verziónál a magyar oldal jöjjön be?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2507) Bindos


Bindos
csendes tag

Sziasztok!

Hosszas keresgélés után sikerült rátalálnom erre a nagyszerű progira,de valahogy nem sikerül tesztelnem a lemezeimet.
A probléma abból adódik,hogy a S.M.A.R.T-t a 3 lemezemből egyiknél sem lehet elindítani.
A kérdésem annyi lenne,hogy mi szükséges ahhoz,hogy tudjam futtatni a S.M.A.R.T-ot?
Van jelentősége az alaplapnak?
A lap : abit nf7-s2

A winyok: Maxtor 6y120LO,Samsung 2514N,és egy 160gb-os Samsung.

Bocs ha valahol már volt ez kérdés,de ennyi beírást elolvasni nem egyszerű dolog,és addig lehet ,hogy nem húzná ki a winyo amig végeznék.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#2508) hdsentinel válasza .: JuSzT :. (#2505) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy látszik, kissé megviselte az esemény ...

Nagyon alapos és intenzív tesztet érdemes végezni, hogy kiderüljön vannak-e további problémák ill. a lemez állapota stabilizálódott-e?
Erre a részletes hardver ön-teszt alkalmas, mely külön-külön ellenőrzi a HDD komponenseit és a lemez teljes felületét. (HD Sentinel főablakából a merevlemez "Információk" oldaláról indítható).

Ha ezt lefuttatva nem jelez problémát és a kondíció sem változik (nincs további probléma) akkor még használható a HDD, de ebben az esetben is javasolt a fokozott óvatosság, mivel az állapot már nem tökéletes. Ha a leeséskor levált egy kisebb anyagdarab és/vagy sérült a mechanika, akkor a későbbiekben is elképzelhető további probléma, így érdemes rá odafigyelni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2509) hdsentinel válasza Winner_hun (#2506) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, köszi a tippet :)

Teljesen jogos, főleg, mióta teljesen szét lett választva az angol és magyar oldal (a http://www.hdsentinel.com csak angol, míg a magyar nyelvű oldal átkerült a http://www.hdsentinel.hu -ra)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2510) hdsentinel válasza Bindos (#2507) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

A gondot minden bizonnyal a merevlemez vezérlő (driver) okozza.
Érdemes meggyőződni (Vezérlőpult -> Rendszer -> Eszközkezelő), hogy az alaplaphoz tartozó valamennyi driver telepítésre került és azokkal nincs gond, nincsenek megjelölve felkiáltójellel.

Ha a gyártótól tölthető le újabb driver az alaplaphoz, azzal is érdemes megpróbálni.

De okozhat gondot az IDE lemezek kábelezése is, ezt néhány hozzászólással korábban valóban kiveséztük :)
Tömören a lényeg:
- a 80 eres kábelek hosszabb vége kerüljön az alaplapra, a másik végére a master, középre a slave egység
- cable select jumper beállítást érdemes mellőzni
- ha egy kábelen van HDD és CD/DVD, akkor mindig a HDD legyen a master

Ui. ha minden kötél szakad, akkor a HDSDos segítségével DOS alatt is ellenőrizhető a lemezek állapota (mivel ilyenkor nincsenek problémás driver-ek betöltve). Ehhez csak egy indító floppy-lemezt vagy CD-t kell készíteni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2511) Bindos


Bindos
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszodat,3 perc alatt megoldódott a probléma, IDE/ATAPi vezérlő driver frissítés segített! :DD

MOst neki állok a tesztnek!

Még egyszer nagyon köszi! :R

(#2512) genesis0922


genesis0922
csendes tag

Sziasztok!Inditásnál a következö üzenet jelenik meg a képernyön:,,SMART failure predicted on a hard disc" Lefuttattam egy merevlemez ellenörzö programot es azt jelezte,hogy van egy hibás szektorom a hdd-n!Nem is lenne ez gond csak az a probléma hogy a rendszer sem a legtökélletesebb,egyfojtában lefagy és a programok sem futnak a legtökélletesebben!Újratelepités nem segitett!Mit tehetek?Segitségeteket elöre is köszönöm üdvözlettel: Gen.!

(#2513) hdsentinel válasza genesis0922 (#2512) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Ha indításkor megjelenik ez az üzenet, akkor a merevlemezeden meghibásodás várható.
Gyakorlatilag bármelyik pillanatban elszálhat, minden tárolt adattal együtt.

Ha a Sentinel-t telepíted, jelezni fogja, hogy a kondíció rossz (0%) és azonnali csere szükséges az adatvesztést elkerülendő. Ha még garanciális a HDD, akkor garanciában kicseréli a forgalmazó.

A kifagyást az okozza, hogy az író/olvasó fej újabb és újabb hibás adatterületekre téved és megpróbálja az adatokat onnan átmenteni egy tartalék területre. Gondolom, ilyenkor újraindítod vagy kikapcsolod a gépet - mindkét esetben az adatok további veszélynek vannak kitéve és a lemez állapota csak tovább romlik.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2514) 8zabi


8zabi
őstag

szia

vettem egy új merevlemezt, és már formázni sem sikerült, mert annyi bad sector van rajta, az lenne a kérdésem, hogy ha az ATA Checksum Value Invalid milyen hibát jelöl?

(#2515) hdsentinel válasza 8zabi (#2514) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Ez elég szomorú :U Minden bizonnyal szállítás közben sérült darabról van szó.

Az ATA checksum value (ellenőrző összeg) és az ATA control byte (kontroll bájt) biztosítja, hogy a merevlemez vezérlő felől érkező információs adat-blokk teljes, pontos és sértetlen. Ha ezek közül valamelyik érvénytelen (invalid), akkor az "Információk" panelen látható adatok egy része nem feltétlenül pontos.

Ez az olyan adatokat érinti, melyek lekérdezésével némely (főként régebbi típusú) vezérlő/alaplap nem foglalkozik. Például az "ATA jellemzők" szekció végén található újabb merevlemez funkciók (trusted computing, 64 bites egyedi azonosító, stb...) és a Serial ATA jellemzők (ha SATA lemezről van szó). Érvénytelen összeg/kontroll bájt esetén a merevlemez teljesítmény értéke nem feltétlenül pontos.

De: az ATA checksum value (ellenőrző összeg) és az ATA control byte (kontroll bájt) nincs hatással a merevlemez valódi állapotára, sebességére, megbízhatóságára. Értékük nem befolyásolja sem a kondíció, sem a hőmérséklet, sem más S.M.A.R.T. paraméter értékét, ezek minden körülmények között a valós állapotot tükrözik.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2516) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!
Értekeztünk pár hete (2498; 2504; 2502 számú hozzászólások), hogy gond van a vinyómmal.
(Kérlek benneteket tekintsétek meg őket, és a 2500; 2503 sorszámú válaszokat.)
A kábelt kicseréltem. Tegnapelőtt az újrafelpörgéseket és fejdobálásokat újra elkezdte produkálni, de nem a kábel hibájából, mert hiába igazgattam. A mai napon a windows kék háttér kíséretében tájékoztatott, hogy leállította a rendszert, mert az NVATA.dll hibát érzékelt. Miután megköszönntem neki egy RESET gombbal, nem volt hajlandó újraindulni. Betettem a DVD-ről BOOT-oló windowsszerű izémet, és miután ez betöltött, fény derült a problémára. A System közölte velem, hogy nincs C: meghajtóm. Természetesen a C: volt a rendszerlemez.D és E van.
Gondolom az eset összefügg a múlkor leírtakkal.
Ha ezek alapján valaki meg tudná mondani hogy mi történt, azt megköszönném.

A segítségeteket előre is köszönöm!!!

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2517) liksoft válasza Colos1 (#2516) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem korrekt tápellátás is okozhat drive problémákat. Ott minden rendben?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2518) Colos1 válasza liksoft (#2517) üzenetére


Colos1
őstag

A tápom gembird márkájú, 450W -os. Az 5V=4,89V, a 12V=11.78V. Szerintem ezek az értékek normálisak. Egyszer sikerült elkapnom feszmérés közben (EVEREST Ultimate) a HDD szerencsétlenkedéseit, közben a fesz. értékek a fentiek alá nem estek. A tápkábelt egyszer már kicseréltem. Szerintem a táp nem lehet a probléma forrása.

Amúgy a múlkori eset óta sikerült életet lehelnem belé.
Lefuttattam a gyári HD Utilt, és a SIMPLE SURFACE SCAN és a READ SURFACE SCAN közben felhívta a figyelmemet, hogy ECC ERROR van.
A HD Sentinel vizsgálatait elemezve pedig megállapítható, hogy a RAW READ ERROR RATE értéke átlagosan napi 2 hibára emelkedett, míg régebben ez kéthetente 1 hiba volt. Ezzel analóg módon a DATA ADRESS MARK ERRORS is napi 1-re emelkedett, ez átlagban heti 2..3 alkalommal fordult elő. Az S.M.A.R.T.-ben még annyi változott, hogy most már 14 gyenge szektorom van. A többi érték változatlan, és a HD Sent. szerint mind OK.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2519) liksoft válasza Colos1 (#2518) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az alaplapi feszmérők SACCOGRÁFOK! Tessék rendes MUTATÓS műszerrel mérni, vagy oszcilloszkóppal! Digitális műszeren a tápon jelen lévő zavart már nem látod. A mutatós műszer esetén már van némi esélyed rá, de pontosan csak szkópon látod.

A HDD-nek 5V vagy 3,3V kell! Nem kevesebb! A mai drive-ok negatív toleranciája a gyakorlatban nem létezik, inkább csak katalógus adat. SATA csatlakozónál a drive a 3,3V-ot is használja!

Ha toldón (átalakítón) keresztül kapja a tápot, akkor az egy plusz hibaforrás. Valódi, forrasztott SATA tápcsatlakozót célszerű használni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2520) Colos1 válasza liksoft (#2519) üzenetére


Colos1
őstag

Liksoft, nagyon köszönöm a tippet! Előkapartam a régi, mutatós, igen érzékeny tükörskálás GANZ műszeremet. Leporoltam majd rádugaszoltam a megfelelő helyekre. A 12V=12V, az 5V=5V. A fesz. stabilnak tűnik, a mutató csak igen csekély, elhanyagolhatóan kis mértékben ugrál. Próbálom fesz.mérés közben kihozni a HDD problémáját hogy megvizsgálhassam a feszültségingadozást, de az általad is említett MURPHY valóban dolgozik...ÉS PISZOK JÓ MUNKÁT VÉGEZ!!! Már egy órája van rajta a műszer, és egyszer sem mutatott a HD semmi negatívat. Bezzeg tegnap!!! 5 percet nem tudott megfelelően működni!!!
Mellesleg eredeti SATA tápcsatlakoztató eszközzel rendelkezem. De ez a már említett Murphy Úr miatt nem jelenti azt, hogy nem romolhat el...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2521) liksoft válasza Colos1 (#2520) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Na akkor sikerült valamit fogni. Ugyanis a mutatónak odaszögezve illene állnia. (Ha bemozdul, akkor volt változás. Tűimpulzus esetén annak nagyságát nem látod, csak a létét. Azt pedig, hogy ennek milyen kihatása van a drive működésére, a drive típusától és a zavar nagyságától függ.) Legalábbis az 5V-os ágon, vagy SATA esetén a 3,3V-on. A winyód melyiket használja? Csak az 5V-ot, vagy mindkettőt a SATA csatiról?

Régi, de jó műszer. Csapágyas, vagy torziószálas kivitel?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2522) Colos1 válasza liksoft (#2521) üzenetére


Colos1
őstag

A mutató csak olyan kis mértékben mozdul, hogy kifolyik a szemem mire meglátom. Amikor 1,5V -os elemet teszek rá, akkor is mozdul ennyit. A műszer torziószálas.
Hogy melyik feszültséget használja a HD, arról gőzöm sincs. A csatlakozója a 12V-ra is, és az 5V-ra is csatlakozik. Gondolom a 3,3V-ot kapja a SATA kábelen keresztül.
A HDD Samsung SP2504C típusú.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#2523) KMT


KMT
addikt

Mi okozhatja azt a problémát, hogy nem tudom állítani az akusztika menedzsmentet az egyik (satá-s) hdd-men?

kép

Alaplap a bűnös?

(#2524) liksoft válasza KMT (#2523) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elolvastad a válaszablakban mit írt a program? Szerintem egyértelmű, hogy driver gond. Annak esélye ugyanis kicsi (de lehet), hogy a drive ezen funkciója hibás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2525) #25954560 válasza Colos1 (#2520) üzenetére


#25954560
törölt tag

a feszmerod stabilizalja a feszt es szuri a tuskeket? :D
ugyi az ellenallasa bazinagy, de mi van a kapacitasaval? ganzuniv rulzzz.

(#2526) KMT válasza liksoft (#2524) üzenetére


KMT
addikt

Milyen drivert kellene ehhez frissítenem?

Az alaplap honlapján van egy ilyen: " NVIDIA 32bit SATA RAID Driver for Windows ME/2000/XP"
Ez megoldaná, vagy rossz helyen keresgélek?

[ Szerkesztve ]

(#2527) liksoft válasza KMT (#2526) üzenetére


liksoft
nagyúr

A raid driver lenyeli a SMART-ot is. OS belső driver, vagy raid nélküli lesz csak jó. Verziót nem tudok mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2528) hdsentinel válasza KMT (#2526) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, itt kellene keresni meghajtóprogramot (drivert), azaz (az alaplapon található) SATA vezérlő driver-ét kellene frissíteni. De ahogy LikSoft írta, ha van RAID és nem-RAID típusú driver, akkor a nem-RAID-et kellene telepíteni, mivel a másik valószínűleg szintén nem vezet eredményre.

Az akusztika szint állítás olyan extra funkció, melyet nem minden gyártó tesz bele a driver-be (vagy legalábbis nem mindig az első változatba).

Ha a legújabb driver telepítése sem oldja meg a problémát, a gyártó felé lehet jelezni, talán így a későbbiekben kiadnak egy javított driver-t, amivel már nincs ilyen probléma.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2529) KMT válasza hdsentinel (#2528) üzenetére


KMT
addikt

Köszi!

Itt csak raides van: :(

[link]
drivers-nél néztem, csak arról nem tudok direktlinkelni

Vagy chipset driver jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#2530) hdsentinel válasza KMT (#2529) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez a RAID-es driver csomag nem csak arra való, hogy olyan floppy-t készítsen, amivel a driver a Windows-nak beadható telepítés során?
Ez esetben valóban a chipset driver-t kellene megnézni.

Mindenképp a SATA vezérlőhöz kellene driver. Ha ebben a RAID-es csomagban van ilyen (és nincs más SATA driver a chipset driverek között), akkor ezzel is megpróbálható, hátha működik (bár kicsi az esély).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2531) KMT válasza hdsentinel (#2530) üzenetére


KMT
addikt

De, úgy tűnik, hogy az csak egy "makedisk".

A chipset-esben meg csak ezek vannak:

Ethernet Driver MCP61 (v65.21) "WHQL"
Network Management Tools MCP61 (v65.23)
SMBus Driver (v4.57) "WHQL"
Installer (v5.12)
IDE SataRAID Driver (v6.77) "WHQL"
IDE SataIDE Driver (v6.77) "WHQL"
RAIDTOOL Application (v6.77)
Display Driver (v91.36) "WHQL"

Ha jól látom ezek se jók nekem?! :(

(#2532) hdsentinel válasza KMT (#2531) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor ahogy sejtettük, a chipset-es csomagban kell lennie.

A "SataIDE" driver (kicsit félrevezető név) amit telepíteni kellene.
Mellette van a "SataRAID" driver (ami valószínű nem segítene), tehát akkor valóban van külön RAID és nem-RAID változatú driver a SATA vezérlőhöz.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2533) KMT válasza hdsentinel (#2532) üzenetére


KMT
addikt

Azzal se lett jó.
Amúgy kb 1 hete raktam fel egy másik drivert, nem asus-ost, hanem az integrált vidkártya driverét kerestem, és abban volt más driver is. Azóta van egy ikon a tálcán, olyan mint az usb-s eszközöknek van, csak a sata-s vinyót lehet leválasztani vele. Régi alaplapi driver-rel ilyen nem volt. Lehet, hogy van összefüggés?

(#2534) hdsentinel válasza KMT (#2533) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor még ez sem támogatja az akusztika menedzsmentet :((

Mivel az alaplapod (ezek szerint) tudja kezelni az e-SATA eszközöket és támogatja az eszközök beillesztését/leválasztását, ott az ikon. Ennyivel már jobb ez a driver, hogy legalább ez a funkció már használható.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2535) KMT válasza hdsentinel (#2534) üzenetére


KMT
addikt

Azért köszi a segítséget.
Szerencsére halkra van állítva, és mivel adattárolásra van, nem számít, hogy nagyobb az access time, másolást meg ha jól tudom nem befolyásolja az AAM. :U

(#2536) hdsentinel válasza KMT (#2535) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, csak a sávraállás sebességét (és az általa keltett zajt) befolyásolja az AAM.
Egyébként elég sok típusnál alig észrevehető a különbség mind zaj, mind sebesség tekintetében.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2537) gezatata


gezatata
aktív tag

sziasztok
mencsen meg valaki
napok ota keresek valami windows alatt futo bad sector keresöt
ha valaki ismer ilyet kérem irja meg
elöre is nagyon hálás köszönet

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#2538) hdsentinel válasza gezatata (#2537) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Hard Disk Sentinel -> Információk oldal -> S.M.A.R.T. teszt szekció -> Részletes ön-teszt

Ez mivel hardveres önteszt, valóban végigellenőrzi a merevlemezt, felderíti a problémás területeket és az esetleges hibás szektorokat.
A szoftveres felületellenőrzés erre igazából nem alkalmas.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2539) gezatata válasza hdsentinel (#2538) üzenetére


gezatata
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a progi ajánlását, nagyon tetszik
lefuttatam amit irtál
nem jelzet semmit, meg tudom nézni valahol talált e bad sectort

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#2540) hdsentinel válasza gezatata (#2539) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha lefutott a teszt és talált hibás szektorokat, akkor azokat a merevlemez felülvizsgálta és a továbbiakban már nem használja őket.

A merevlemez "Áttekintés" lapján látható a szövegmezőben, hogy jelenleg mennyi hibás és/vagy gyenge szektor van a lemezen. Ha ez nem változott (és a kondíció nem csökkent) a teszt előtti állapothoz képest, akkor nem talált újabb hibás szektort.

Ha az előző állapotot nem figyelted, akkor nézd meg a "Napló" oldalt, oda feljegyzésre kerül ha újabb problémára derül fény, akár az említett teszt, akár hétköznapi használat során. Így a teszt során talált hibák (ha voltak) is ott találhatóak.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2541) gezatata válasza hdsentinel (#2540) üzenetére


gezatata
aktív tag

ujabb nagy problémám van
vetten egy 750GB My book pro külsö hard-ot
fel particionáltam 3-ba
ezzek után semmit sem engedet sem rá másolni, sem le formázni, szkenelni
mondjuk addig sem probáltam rá másolni

még probáltam rátelepiteni az xp-t de nem ment
de a hard rendben van a test programja nem jelez hibát

ha van ötleted mit tehetnék szivesen meghalgatom

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#2542) hdsentinel válasza gezatata (#2541) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem jelent meg a Windows tálcán az óra mellett egy felkiáltójel és egy szövegbuborék "Nem sikerült a késleltetett írás, a Windows nem tudja menteni a ... fájlt" felirattal?

Ellenőrizd a külső merevlemez kábeleit (táp és adatkábelt is). Az adatkábelt közvetlenül a gép hátulsó USB kivezetésébe csatlakoztasd, ne előre és főleg ne USB elosztóba (hub)-ba!

Nekem 250-es WD Mybook Pro van, azzal nincs gond, bár én csak 1 NTFS partíciót használok.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2543) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Üdv Hdsentinel !

Van-e rá remény a jövőben, hogy a programod támogatni fogja az Nforce570-es chipsetet is Vista alatt? Mert jelenleg csak üresen mutatja a vinyók adattábláit. a deszka: Gigabyte M57SLIS4 (Nforce570SLI chipset) 6 SATA csatlakozó, 6 SATA vinyó rákötve.

Próbálkoztam HDDLife progival is de nem tudtam feltelepiteni mivel ezt telepitéskor ezt irta ki:

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#2544) hdsentinel válasza Cickánykoma (#2543) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az a helyzet, hogy kizárólag a merevlemez vezérlő (vagy ez esetben alaplapi chipset) driveren múlik, hogy az adott driver támogatja-e a S.M.A.R.T. adatok lekérdezését

Tehát van rá remény: ha a gyártótól lehet a jelenlginél újabb drivereket letölteni és telepíteni az adott chipsethez.

A másik programot nem ismerem, ez ügyben őket kellene megkérdezni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2545) Cickánykoma válasza hdsentinel (#2544) üzenetére


Cickánykoma
tag

Tegnap néztem, de az NVIDIA nem adott ki tavaly július 2-a óta frisebb Vistás Nforce meghajtót a chipsetem alá :O

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#2546) hdsentinel válasza Cickánykoma (#2545) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez már Windows alatt lett telepítve vagy frissítve ?

Ha a Windows Vista telepítésekor F6-al adtad be a drivert és jelenleg is az van használva, akkor Windows alatt cseréld ki a legfrissebbre (még ha a verziószám ugyanaz is), mivel az ilyen F6-os preinstall driver-ek sem mindig támogatnak extra funkciókat (pl. S.M.A.R.T.), tisztelet a kivételnek.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2547) Cickánykoma válasza hdsentinel (#2546) üzenetére


Cickánykoma
tag

Frissen telepitett Vistára ment fel a júliusi dátumú Nforce 32 bites driver. Mondom, tegnap néztem Nvidia drivertámogatási oldalán és nincs frissebb jelenleg Vista alá a júliusinál.

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#2548) zsiga667 válasza hdsentinel (#2546) üzenetére


zsiga667
addikt

A legújabb Vista nForce driverek tényleg nem tudnak SMART-ot, nálam is csak azért megy mert a generic MS drivert használom (így "csak" az acoustic management nem engedélyezett... ). Esetleg érdemes régebbi nForce drivert megpróbálni, Beta/RC időkben emlékeim szerint működött a dolog.

(#2549) Cickánykoma válasza zsiga667 (#2548) üzenetére


Cickánykoma
tag

Hanyas verziójút használod / ajánlod akkor? Már próbáltam XP-set aláberhelni de mindig összeomlot tőle a Vista. :(((

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#2550) zsiga667 válasza Cickánykoma (#2549) üzenetére


zsiga667
addikt

Azt használom amit a Vista letölt hozzá magától. (Mondjuk nekem nForce4-em van, lehet hgoy nálad ez nem fog működni, de egy próbát megérhet.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.