Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) anubisz0718 válasza hdsentinel (#2650) üzenetére


anubisz0718
csendes tag

Hát sovány vigasz,minden esetre köszönöm,legalább nem futok felesleges köröket,minden esetre a fejlesztésnél ha ezt ki lehet küszöbölni egyszer az jó lenne,mert hát egyre többen használnak Vistát.Bár nem egy nagy meló indittani,csak hát igen,a lustaság,még anyit hogy a program működésére ez nincs hatással? mármint a folytonosság megmarad?minden rögzittés,naplózás,ugyan úgy müködik tovább,független attól,hogy folyton tiltás alól kell indittani?főleg ha naponta mondjuk vagy 20 szor ki,be kapcsolja a gépet,az ember?

(#2652) hdsentinel válasza anubisz0718 (#2651) üzenetére


hdsentinel
őstag

Rajtam nem múlik, ha a Vista-ban erre lehetőség adódik, mindenképp beépítésre kerül, mert valóban nem túl kényelmes, hogy folyton kézzel kell indítani a programot.

A hibák figyelése és riasztás természetesen csak akkor lehetséges, ha a program fut. Hasonlóan a statisztikai értékek (átlaghőmérséklet, napi átvitt adatmennyiség, stb.) is csak úgy pontosak, ha a program aktív és méri az értékeket.

De a naplózás, állapot változás figyelése akkor is működik, ha nem folyamatos a futás, csak időszakosan van elindítva a program. Ilyenkor is ellenőrzi, hogy mi történt a legutolsó indítás óta, milyen változások, esetleg újabb hibák láttak napvilágot (melyek a lemez naplójába bekerülnek) és ilyenkor figyelmeztet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2653) balintka


balintka
addikt

A mai napom lett 3 gyenge szektorom, 98% a vinyó, grat Samsung, ez minőségi termék.

(#2654) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Van egy Dell XPS m1330 notim (3 hetes), abban pedig egy Hitachi 160GB-s HDD.
A sentinel az írja, hogy a health: 11%, valamint több mint 1000 bad sector detektál, és 400 gyenge minőségűt.
Ezen felbuzdulva feltettem a HD Tune-t, és az 75 perc alatt végignézte a meghajtót, de az semmi hibát nem érzékelt.
Mi lehet a probléma?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2655) balintka


balintka
addikt

A vinyómon van 3 gyenge szektor, de gondolom megint az egyikre írni akart, kattogott, aztán csontra fagyott a gép. A kérdésem az lenne, hogy nem lehet-e valami programmal teljesen elszigetelni ezeket a szektorokat, hogy ne lehessen rájuk írni?

(#2656) nolika válasza balintka (#2655) üzenetére


nolika
aktív tag

csináld azt amit én:
határold be h a szektorok, vagy a hibázás hol történik és oda csinálj egy partíciót, de ne formázd. Utána meg töröld le...és oda senki sem fog írni:D
Program: Paragon Hard Disk Manager

MOD: derítsd ki mi okozza, Samsung merevlemezek jók, hiába, nekem is volt 2 hibás, de még mindig az van....

[ Szerkesztve ]

(#2657) nolika válasza Palika71 (#2654) üzenetére


nolika
aktív tag

Amit a HDtune keres, elvileg nem találja meg.
Mivel a SMART alapból letiltja a szektorok elérését asszem.Bár itt a szoftver gyártója tud megfelelő választ adni :)

(#2658) nolika


nolika
aktív tag

A HDsentinel gyártójához:
Okos kis progi, mióta az első merevlemezem meghalt állandóan figyeli a gépem...
Következő történt velem:
Adott egy WD Scorpio winyócska. 120gb, 2006 augusztusában jött le a szalagról. Báttyám notijában működött, míg egyszer nem tudtam leformázni a C partíciót, mindig megakadt.
Gépembe bekötöttem, 5 gyenge szektor. Na próbáltam mélyformázást, átnyüstölte magát, 1 óra alatt, és 48 gyenge szektor született(71% kondíció).
Okosan az első 11gb-ot formázatlanul hagytam, így lett 100Gb-os merevlemez. Eddig nem hibázott(mélyformázás, random írás, olvasás, 80gb-nyi adatot írtam többszálon rá, és soksok benchmark ment végig), és vígan él, lassan 3 napja a maga kis gyenge szektoraival.
Meg még annyit szokott csinálni, h néha zajt ad, olyan mintha súrolódna vmin,nem biztos, de sose akad be vagy iesmi. Meg ami furcsa h már 4000-szer pörgött fel....(lehet mindig leáll vagy takarékra helyezi magát:D)
Kérdés: mennyire marad fennt ez az állapot? Mennyire veszélyes ez így?Tehetek ez ellen vmit?

(#2659) balintka válasza nolika (#2656) üzenetére


balintka
addikt

Sajna ez a széria selejt, másoknak is ilyen gondja van.

Sajna más partíciót nem tudok csinálni, nem akarom elveszteni a meglévő adataimat.

(#2660) Palika71 válasza nolika (#2657) üzenetére


Palika71
őstag

Igen, én is ezt hallottam.
Tegnap óta újabb 100 bad sector-ral lettem gazdagabb.
Holnap megy aszervízbe.
Köszi!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2661) balintka


balintka
addikt

Tegnap visszaállt 100%-ra a vinyó állapota. Eltűnt a 3 gyenge szektor. Lehet ez attól, hogy az Újratesztelés gombot megnyomtam? Vagy kijavította a gyenge szektorokat?

(#2662) hdsentinel válasza Palika71 (#2654) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !

Bocs a késői válaszért, pár napig nem volt netem sajnos.

Pontosan ahogy nolika is írta:

A merevlemezen található hibás szektorok már nem érhetőek el, mivel azokat a lemez már nem használja. A számuk feljegyzésre került, de valamennyi írás/olvasás a tartalék területre kerül átirányításra. Így azokat ellenőrizni (sem írni, olvasni, formázni, stb.) már nem lehet szoftveres úton.

Emiatt a szoftverek, amik simán végigolvassák a lemez felületét sosem fognak hibát találni, így a felhasználók nem érzékelik az állapot romlását, csak mikor már túl késő.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2663) hdsentinel válasza nolika (#2658) üzenetére


hdsentinel
őstag

Teljes formázás, telepítés nem ritkán hoz elő addig "lappangó" problémákat, mivel az író/olvasó fej addig szinte sosem használt területekre téved.

A gyenge szektorok felülvizsgálata úgy lehetséges, ha a szektorba írás történik vagy hardveres részletes öntesztet hajt végre az ember. Ez utóbbi az adatok épségét nem veszélyezteti, nem jár törléssel, emiatt jobb, mint az újraformázás.

Ilyenkor a lemez ellenőrzi, hogy az adott szektor(ok) tartalma mennyire megbízható. Ha jónak ítéli meg, akkor a szektor tökéletesnek minősül (csökken a gyenge szektorok mennyisége), ha pedig hibásnak, akkor a szektort véglegesen kivonja a további használat alól, minden további írás/olvasás a tartalék területre kerül átirányításra, ahova előtte a kérdéses szektor tartalmát átmenti (ha sikerül).

Általában több ciklus is kellhet, hogy egy gyenge szektorról kiderüljön, pontosan mennyire stabil, nem ritka, hogy sokáig (akár hónapokig is) gyenge maradjon a szektor állapota (főleg ha azok olyan helyen vannak, ahova a fej sosem "téved", pl. egy nem partícionált terület). Ez nem annyira vészes, mintha már valódi hibás szektorok lennének a lemezen, de azért érdemes figyelni.

A 2.5-es lemezeknél nem ritka, hogy energiatakarékossági és/vagy adatvédelmi okokból sűrűbben áll le illetve viszi ki a fejet az aktív zónából.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2664) hdsentinel válasza balintka (#2661) üzenetére


hdsentinel
őstag

ld. 2663-as hsz.

Az "Újratesztelés" gomb csak a működési időt ellenőrzi újra, ha gyanús, hogy nem pontos a jelzett működési idő, akkor érdemes használni. De ez csak megfigyeli a lemezt (egész pontosan a működési időt jelző attribútum változását), azaz a lemez felületét nem vizsgálja, nem próbálja meg javítani (mint ahogy a hardveres öntesztek).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2665) balintka válasza hdsentinel (#2664) üzenetére


balintka
addikt

Valószínűleg volt írás a gyenge szektorra, mert akkor kattogással megfagyott a gép, utána pedig visszaállt 100%-ra. Tehát akkor "kijavította" magát? Ezek az ex-gyenge szektorok akkor jók, és ugyanott többé nem merülhet fel a hiba?

(#2666) balintka


balintka
addikt

A programnak mikor jön ki az új verziója?

(#2667) nolika válasza hdsentinel (#2663) üzenetére


nolika
aktív tag

Köszönöm a választ!

Akkor a további kérdések: hardveres öntesztet h futtathatok?A formázás már megvolt, az már mindegy, fontos adat nincs rajta.Vagy az lefut akkor, amikor kell?
A ciklus alatt milyen időtartamat értesz?
Akkor most újra vegyem használatba a maradék tárterületet?

MOD: ha egyszer ez miatt megakad a mélyformázás, mint amikor először volt,
akkor is volt valami nemde? csak úgy nem tudta egyben egészében leformázni azt a 11gb-nyi területet. :F De annak akkor mi a magyarázata?

[ Szerkesztve ]

(#2668) hdsentinel válasza balintka (#2665) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha most visszaállt, az bíztató. De nincs kizárva, hogy a későbbiekben a javított szektor (vagy egy szomszédos szektor) ismét gyengélkedni fog.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2669) hdsentinel válasza balintka (#2666) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hamarosan :)
Nem szeretek ígérgetni, mert sosem lehet tudni előre, mi jön közbe. De remélhetőleg a jövő héten már mindenképp.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2670) hdsentinel válasza nolika (#2667) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hardveres önteszt: a Sentinel főablakát megnyitva, az Információk oldalt kell a kérdéses lemeznél kiválasztani. Azon található a "S.M.A.R.T. teszt" szekció, melyben az öntesztekkel kapcsolatos információk láthatóak. Itt indítható egyből a rövid és a részletes (és a szállítási ha támogatott) önteszt.

A ciklus = egy teljes teszt vagy írás. Tehát nincs kizárva, hogy csak többszöri teszt (vagy írás) után stabilizálódik a szektor állapota.

Azt nem tudom, hogy korábban miért nem ment le a formázás, passz...

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2671) nolika válasza hdsentinel (#2670) üzenetére


nolika
aktív tag

Na megvan!

Rövid önteszt: sikertelen az olvasóegység hibája miatt...
Ez mit jelent?:S

(#2672) hdsentinel válasza nolika (#2671) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem sok jót.
A fej működésében hiba történt ezért a teszt nem futott le.
Várható, hogy a lemez kondíciója romlani fog, érdemes odafigyelni az állapotra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2673) balintka válasza hdsentinel (#2668) üzenetére


balintka
addikt

Mindenesetre csináltam másolatot a fontos adatokról. De azért mondható, hogy a vinyó hosszabb távon jó lesz?

(#2674) hdsentinel válasza balintka (#2673) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valószínűleg igen, de nem árt óvatosnak lenni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2675) balintka válasza hdsentinel (#2674) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, a progi mindig fut, mostmár nem bízok benne. Alig 1 hónapos mult és már elkezdte.

(#2676) hdsentinel válasza balintka (#2675) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha változik a helyzet, csökken a kondíció vagy bármi rendellenesség tapasztalható, nyugodtan küldj riportot és meg tudom nézni, mi történt, van-e komoly ok aggodalomra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2677) balintka válasza hdsentinel (#2676) üzenetére


balintka
addikt

Mindenképp írok, és küldöm, köszönöm :) remélem most egy darabig jó lesz azért. 2 év garis elvileg.

(#2678) Sárpac


Sárpac
nagyúr

WD noti winyónál 250gb-os bevs a load cycle count 108óra használat után 1900felett van ez sok vagy kevés?
Meg mi is ez pontosan?Bajt jelenthet?
Köszi!! :R

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2679) Sárpac


Sárpac
nagyúr

És ez mi?
"The hard disk had a non-typical smart attribute value fall. No immediate action is requied. We recommend you to continue disk monitoring with Drive health tool."

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2680) Sárpac válasza Sárpac (#2679) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A programotok szerint semmi baja és mind3 winyómra rendszerint 3naponta feldob egy ilyet a windows. :F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2681) liksoft válasza Sárpac (#2680) üzenetére


liksoft
nagyúr

Küldj riportot a fejlesztőnek a megjegyzéssel! Előre is köszi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2682) Sárpac válasza liksoft (#2681) üzenetére


Sárpac
nagyúr

2678#?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2683) liksoft válasza Sárpac (#2682) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel nincs ilyen winyóm, így csak tippelek. A 2,5" winyó pár másodperces szünet után (tapasztalatom alapján 5-30 mp) parkoló villára helyezi a fejeket. Innen indul ujra a drive hozzáférés esetén. Ezért van, hogy "megtorpan" egy-egy alkalmazás időnként, hiszen időre van szüksége a drive-nak a működéshez. Ez 1-2 mp csak, hiszen nem boot folyamat fut végig. Ha a WD ezen szériája ezt számolja ezen attributum alatt, akkor nem túl magas érték, és nem utal problémára. Egyéb esetben kérdéses lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2684) Sárpac válasza liksoft (#2683) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen azt számolja leírás szerint, csak kicsit furáltam, hogy kb 1.5x annyiszor csinálja mint a 120as bevs de lehet energiatakarékosság szempontjából ez a széria direkt ilyen.
Az üzit pedig ha jól sikerült kisilabizálnom a disk keeper lite vagy az o&o defrag progi csinálja.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2685) Tüzi

Olyan kérdésem lenne, hogy IC7-MAX3-on felfűztem az Inteles sata raid chipre két 160-as WD-t, és most beszólt a HDD sentinel, hogy meghibásodás várható.
Komolyan vegyem vagy ne? Mert a méretet sem ismeri fel normálisan, hőmérsékletet sem, és szinte semmit. (fejek, szektor, LBA, semmit), szerintem így a vinyó smart tartalmát sem tudja normálisan kiolvasni.
Vélemény?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2686) Tüzi válasza Tüzi (#2685) üzenetére

Még valami. Kb 5 hónaposak a vinyók. Talán 6.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2687) hdsentinel válasza Sárpac (#2680) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !

Ahogy LikSoft írta, jó lenne riportot látni!

A HD Sentinel tálca ikonján jobb gomb, Beállítások, Teszt Riport küldése opció kiválasztása a menüből. Itt készíts riportot és mentsd el, majd küldd át e-mailben az info @ hdsentinel.com címre. (küldheted egyből is, de azt nem biztos, hogy a telepített levelezőprogram támogatja).

A riportból kiderül, hogy az említett másik program pontosan milyen attribútumra hivatkozik, miért dobál ablakokat (ha már nem hajlandó elárulni a pontos okot).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2688) hdsentinel válasza Tüzi (#2685) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Valóban, RAID tömbökben lévő lemezekről egyáltalán nem lehet információkat (pontos típus, méret, hőmérséklet, stb.) kinyerni. Ha a program "beszólt", az azért van, mert az alaplap drivere valamiért mégis visszaadott SMART adatok helyett valami információt (általában memóriaszemét vagy hasonló jellegű fals értékeket).

Ha megoldható, kérlek küldj riportot (ennek menetét egyel korábban írtam), az segít az ilyen jellegű téves adatok kiszűrésében.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2689) Tüzi válasza hdsentinel (#2688) üzenetére

Holnap hazaérek, megcsinálom a riportot, és feltétlenül elküldöm.
Nem ide tartozik, de ha a raid tömböt megbontom, a vinyókat egyesével beteszem a gépbe sec slave-nek, és úgy olvasom ki a smart adatokat, utána visszaállítom az eredeti felállást, így megmarada tömb, vagy behal a rendszer?

Köszi a tudástágítást :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2690) Sárpac válasza hdsentinel (#2687) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ezzel még várni kell, mert a progitokat csak hiba után telepítettem így nem fogsz látni benne semmit sem.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2691) Tüzi válasza hdsentinel (#2688) üzenetére

Nem fog menni. Mostmár harmadszor próbáltam, de merevre fagyasztja a gépet.
Hardware lekérdezés nélkül ér valamit a riport?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2692) hdsentinel válasza Tüzi (#2689) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, a tömböt szétbontva és a lemezeket külön kezelve a SMART adatok kiolvashatóak.
Elvileg utána visszaállítva működne is újra a tömb de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Ha nem akarod szétszedni a tömböt, akkor érdemes a HDSDos-t is megpróbálni, az általában a tömbben lévő lemezek adatait is fel tudja deríteni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2693) hdsentinel válasza Sárpac (#2690) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igazából nem kell várni, telepítés és indítás után már rögtön készíthető riport. Ebben látszik a lemez éppen aktuális állapota.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2694) hdsentinel válasza Tüzi (#2691) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, akkor pipáld be a "csökkentett mód (hardver lekérdezés nélkül)" opciót a riport készítése előtt. (viszont ez esetben jó lenne ha mail-ben megírnád az alaplap pontos típusát is).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2695) Palika71


Palika71
őstag

Van nekem egy XPSm1330-am, abban pedig egy 160-as Hitachi HDD.
A sentinel gomba módon szaporodó badsector mennyiséget jelez (pill. 1870) és 11%-os egészséget.
Elvittem a HRP-be, és ott letesztelték a Dell szervízprogramjával, ami állítólag teljesen átvizsgálja a vinyót, de semmi hibát nem találtak, így visszadták a gépet 4400HUF ellenében.
Szerintük a sentinel nem jó adatokat mutat, és csak akkor cserélhetnek HDD-t garanciába, ha a tesztprogijuk hibát ad ki.
:O :O :O

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2696) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

A helyzet a következő:

Van két HDD-m!
Az egyiken (80 GB, IDE) winXP van, a másikat (300 Gb) két részre particionáltam, egyikre Vistát tettem.
Biosban tudom állítani, hogy melyik vinyóról töltsön be a gép, így XP-m is van és Vistám is van. Napokban feltettem a HD Sentinelt mindkét Hdd-re.
Xp alatt betöltés után megjelenik a Sentinel főablak, látszólag minden OK.
Vista alatt betöltés után a következő hibaüzenet látszik:
"Merevlemez nem található! Rendszergazda jogosultság szükséges a merevlemezek kezeléséhez. Kérném engedélyezze az alkalmazás számára a megfelelő jogosultságokat!"
Ezek után nem jelenik meg a sentinel főablaka! Persze a HDD-ket tudom használni, de mégis zavar!
Mi lehet a baj?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#2697) liksoft válasza Palika71 (#2695) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Vagyis ha piros X jelenik meg. Előtte nem kötelesek.

Az IBM illetve Hitachi winyók esetén hibás tápellátáskor íráshibák keletkezhetnek. Ezek a gyártó programjával felderíthetőek, és megszűntethetőek. Ha a teszt lefut, a drive nem érett meg a garanciára.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2698) liksoft válasza ész ventura (#2696) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2699) hdsentinel válasza Palika71 (#2695) üzenetére


hdsentinel
őstag

A lemezt csak akkor kötelesek kicserélni, ha a kondíció már teljesen (azaz 0%-ra) lecsökken, addig sajnos nem foglalkozik vele a forgalmazó ill. a szervíz.
Az, ha a lemez ezt már nem éri meg, mert előbb válik használhatatlanná és emiatt több GB fontos anyag semmisül meg, nagyon nem érdekli őket.

Sajnálom, hogy ezért a komoly "vizsgálatért" pénzt is kértek, azért ez már igencsak lehúzás (mármint ha amúgy garis a HDD) :(((

Elárulták pontosan a Dell szervízprogramja mit csinált? Megmutatták a kiállított szervízlapot, vagy legalább egy képernyőt/log fájlt amit a program visszaadott?
Gondolom, sima felületolvasást végeztek, ami hibaellenőrzésre nem igazán alkalmas.

Még megvan "kabalából" az a HDD, amelyiket nekem ugyanígy visszaadtak, mondván hibátlan. Két nap múlva már el sem indult. Akkor álltam neki a Sentinel fejlesztésének.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2700) hdsentinel válasza ész ventura (#2696) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hi !

Ahogy LikSoft is jelezte, a Vista UAC szolgáltatása blokkolja a program futását.
Ezt ha kikapcsolod, akkor nem lesz több ilyen jellegű probléma.
Ha nem szeretnéd kikapcsolni, akkor csak kattints a Sentinel ikonján jobb gombbal és válaszd a "futtatás rendszergazdaként" opciót.

A köv. változatban erre már nem lesz szükség, a Vista csak egy kérdést fog feltenni, hogy biztosan akarod-e indítani a programot.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.