Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) hdsentinel válasza liksoft (#2850) üzenetére


hdsentinel
őstag

Bocs, én se tudtam, hogy (legalább) kétféle chippel szerelik. Csípem a gyártókat az ilyen kívülről nem látható változtatások miatt, amik kedveznek a kompatibilitási gondok kialakulásának.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2852) __vizipók__


__vizipók__
csendes tag

Üdv!

A senti azt írja ki, hogy az egyik vinyómon van 2 badsector, és át lettek pakolva a fájlok. Am 97% a koncíció. Teljesítmény 100%. Ez most jó? vagy a bad sector miatt már vihetem is vissza a gariba?

(#2853) siriq


siriq
őstag

Hali!

Spec en kiprobaltam a hdd regenerator progit es nekem tok jo lett a hatas. Valoszinuleg mert sok hiba a tuning kitapasztalasa kozben kerult a vinyora(semmi porges, kattogas hiba nem volt meg raja pedig 6 eves a maxtorom). Aszem meg egyszer rakuldom es megnezem ugy hogyan mukodik. Regen irtam meg hogy a sentinel progi mar csak 9x napot ir a vinyomra. Azota is tok jol muxik lehet volt ez mar tobb mint fel eve is hogy ide irtam(nem akarom lehuzni a progit csak megjegyzem hogy nem becsuli meg az idopontot tul jol). Amugy szimpi a progi.(jah hdd reg elott 9% kaptam health-re most 52%).

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2854) hdsentinel válasza __vizipók__ (#2852) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

97% még nem vészes, még bőven a "Kitűnő" kategóriába esik a merevlemez. 1-2 hibás szektor nem ritka, elég nehéz a gyártás során kiküszöbölni minden apró felületi sérülést, karcot, porszemet. Ez még nem probléma, mivel ezek a szektorok már nincsenek használatban. Akkor van gond, ha a hibás szektorok folyamatosan szaporodnak, azaz a kondíció egyre csökken.

Emiatt még nincs szükség és lehetőség garanciális cserére, csak akkor, ha a hibák száma (melyet más is okozhat, nem csak a hibás szektorok) eléri a gyártó által meghatározott határértéket. Ezt az jelzi, hogy a kondíció 0 %-ra csökken.

Ha a szöveges értékelés melletti "?" jelre kattintasz (a 2.40-es verziótól van ilyen), vagy ide: [link] , akkor bővebb információt olvashatsz a témáról.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2855) hdsentinel válasza siriq (#2853) üzenetére


hdsentinel
őstag

Simán lehetséges: a gyenge szektorok felülvizsgálatra kerültek a HDD regen. program által és azok állapota stabilizálódott. Ezért a kondíció javult, de azért csodát ne várj egy 6 éves és a mostani kondíció alapján továbbra sem tökéletes lemeztől. Ilyen esetben az előző és a "regenerálás" utáni állapotról szívesen látnék egy-egy riportot, melyeket ellenőrizve látnám, hogy pontosan mi történt a HDD-vel.

A hátralévő élettartam valóban csak becslés, nem 100%, hogy valóban el is fog halálozni a lemez X nap múlva :) "csak" figyelmeztetés, hogy azért érdemes odafigyelni. Ezt a lemez életkora, kondíciója alapján becsli a program, erről bővebben a súgóban, a Mellékletek között található információ (vagy itt: [link] )

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2856) siriq válasza hdsentinel (#2855) üzenetére


siriq
őstag

A regi kondiciorol nem fogok tudni kuldeni report file-t de a mostanirol tudok. Igaz igy nem sok ertelelme lesz szerintem. Nem fogod tudni osszehasonlitani a kettot. Szolja kell azert.

szerk: azert van olyan erzesem ez a maxtor meg eldocog 1-2 evet siman(eddig is amota meg van 24/7 ben volt hajtva, valoszinuleg a keves ki-be kapcsolas is jot tett neki es hogy a nalam kitapasztalt 40-38 fok korul van tartva(30-34 az nem tul jo ahogy eszrevettem mert mar doglott meg ugy vinyom ezen a homersekleten :D ) ).

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2857) siriq válasza siriq (#2856) üzenetére


siriq
őstag

Mar nem tudtam modositani a hozzaszolast de a masik 250-s maxtor vinyomrol tudok kuldeni report file-t az is alacsonyan van. Majd raeresztem a hdd reg-t es ugy is keszitek egyett(ha jol emlekszem azt kb 1 evre ra vettem ehez kepest).

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2858) kem


kem
addikt

Hi!

Nem akarja a program átállítani a vinyóm akusztikai jellemzőit, ami sajnos a leghalkabbra van állítva :O WD6400AAKS vinyóról van szó.

Köszi!

(#2859) liksoft válasza kem (#2858) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

[link] #6 részt olvasd el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2860) kem válasza liksoft (#2859) üzenetére


kem
addikt

Mi a megoldás?
A legújabb chipset driverem van fönt, a WD honlapján meg nem tudom kibogózni, hogy van-e nekem megfelelő caviar driver. azt se tudom ez hányadik generáció. :B

Köszi!

(#2861) liksoft válasza kem (#2860) üzenetére


liksoft
nagyúr

A megoldás:

1. Másik driver. Lehet, hogy a régebbi a jobb! Nem lehet megmondani előre.

2. DOS-ból állítod.

A WD honlapján ne keresd, csak akkor, ha az alaplapodat Ők gyártották. Ugyanis a driver NEM a winyóhoz tartozik, hanem az alaplapra integrált vezérlőhöz. Vagyis ahhoz kell keresni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2862) balintka


balintka
addikt

2.50-es változat kint van :)

(#2863) grex4


grex4
aktív tag

küldtem riportot egy kérdéssel is.
köszönettel borbély istván.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#2864) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A teljesítménynél az összes adatforgalom az limites? Mert megnéztem és most csak 100 GB-nál jár. Vagy lehet, hogy a 2.50-es frissítésnél nullázódtak az értékek?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2865) hdsentinel válasza balintka (#2862) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi, hogy észrevetted és szóltál!
Bocs, amikor felkerült az új verzió, csak körlevelet küldtem, de a fórumra nem írtam be. :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2866) hdsentinel válasza grex4 (#2863) üzenetére


hdsentinel
őstag

Megkaptam, ment válasz is !

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2867) hdsentinel válasza Winner_hun (#2864) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elvileg nem limites. Egy nagyon régi változatnál volt olyan, hogy nullázódott a számláló, de az újabbakkal (2.00 utáni) már biztosan nem. Nem volt újratelepítés és/vagy a Sentinel mappájának törlése, áthelyezése?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2868) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Keresek Prolific chip-pel szerelt külső USB-s merevlemez kereteket, melyek a Sentinel jelenlegi verziójával még nem támogatottak, mivel komoly eséllyel támogatásra kerülhetnek !

Az ilyen merevlemez keretek különös ismertetőjele:

1) a Sentinel 2.50-et elindítva a merevlemez adatlapját kiválasztva a merevlemez hőmérséklete, kondíciója NEM jelenik meg

2) a merevlemez "Információk" lapján a "Gyártó információ" sorában VID: 067B látható
(ha mellette a PID: 3507, az különösen fontos lenne).

Ha valakinél ilyen eszköz van és kölcsönadná néhány napra, eladná vagy Sentinel PRO regisztrációs kódra cserélné (merevlemez nélkül természetesen, csak a keret érdekes), ne kíméljen !!!

Köszönettel :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2869) Winner_hun válasza hdsentinel (#2867) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem volt egyik se, csak az eddigi adatok újrakezdése. Csak azt nem tudom miért.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2870) hdsentinel válasza Winner_hun (#2869) üzenetére


hdsentinel
őstag

Melyik meghajtó(k)nál fordult ez elő? (az utolsó riportban, amire emlékszem, 2 HDD volt). Mindegyiknél vagy csak az egyiknél? Nem volt mostanában op. rendszer vagy driver frissítés, kábelcsere, alaplapon máshová csatlakoztatás, ilyesmi?

Elvileg nem kellene ezeknek sem bekavarni, de a valós idejű teljesítménymérés a Windows beépített teljesítmény-számlálóin alapul és ezek megkergülhetnek és/vagy alapállapotba kerülhetnek a fentiektől.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2871) Winner_hun válasza hdsentinel (#2870) üzenetére


Winner_hun
félisten

Húúú így hogy mondod SP3-at feltoltam frissítésnek. Még amikor kijött. Ezen kívül semmi, amit küldtem riportot abból csak az egyik winyó az enyém, a másik nincs nálam (illetve ma raktam be egy másikat, de ez a nullázódás nem ma keletkezett).
Akkor az SP3 lesz az, kösz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2872) Gabis


Gabis
őstag

megcsináltam a low formatot de ugyanúgy megmaradt a 2 hibás szektor :O pedig reménykedtem :B

(#2873) liksoft válasza Gabis (#2872) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a két szektorod az átallokált szektorokban (5) található, azzal nem tudsz mit csinálni. Viszont ha nincs tovább gondod, akkor tudtad stabilizálni a drive állapotát, így már használható. Ha azonban újabb hibák jelentkeznek, akkor vagy a drive, vagy a környezete nem korrekt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2874) Gabis válasza liksoft (#2873) üzenetére


Gabis
őstag

és azt honnan tudom, hogy az "átallokált szektorokban" van e :F

(#2875) liksoft válasza Gabis (#2874) üzenetére


liksoft
nagyúr

5 Reallocated Sectors Count

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2876) Gabis válasza liksoft (#2875) üzenetére


Gabis
őstag

köszi szépen :R

(#2877) Gabis válasza liksoft (#2875) üzenetére


Gabis
őstag

nem ott van a hiba és mégis maradt a 2 hibás sector :F

(#2878) Zimezoom


Zimezoom
tag

Helló!

Lehet, hogy nem ide tartozik, de azért talán mégis:

Ha a gépemben csak 2 HDD van (rendszer és adat/alkalmazás), és a játékfuttatáshoz legoptimálisabb konfigurációt szeretném (tehát a játékot nem a rendszer HDD-re telepítem), akkor melyik HDD lesz inkább igénybevéve? Arra akarok kilyukadni, hogy a féltett egyéb adataimat melyik HDD-n érdemesebb tárolni, melyiknek kisebb a meghíbásodási valószínűsége (persze az intenzívebb használatból adódó kockázatot tekintve)?

Nem tudom, érthető? :B

Pay attention, or pay the price!

(#2879) liksoft válasza Gabis (#2877) üzenetére


liksoft
nagyúr

Küldj riportot a fejlesztőnek. Így nehéz megmondani, hogy mi van a winyóval, ha mindent ki kell találni. :( :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2880) liksoft válasza Zimezoom (#2878) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Igen. A féltett adatokról készíts biztonsági másolatot. Semmi más nem fog megvédeni az adatvesztéstől. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2881) Zimezoom válasza liksoft (#2880) üzenetére


Zimezoom
tag

Ez tiszta, lesz másolat. És a kérdésemre a válasz mi? :P

Pay attention, or pay the price!

(#2882) liksoft válasza Zimezoom (#2881) üzenetére


liksoft
nagyúr

Milyen drive-ok? (pontos típus) Memória? Tuning? Processor? Video? Játékok? OS? Használati szokások? Stb, stb......

A fenti kérdések kombinációi alapján ha végig gondolod, hogyan adjak választ? :P

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2883) hdsentinel válasza Gabis (#2877) üzenetére


hdsentinel
őstag

A low level format miatt nem tűnik el a korábban talált hibás szektor, melyek a továbbiakban már nincsenek használva. Ha végiggondolod, ez természetes, hiszen a low level format az eredeti problémát (pl. apró felületi sérülés, karc) nem képes megszűntetni, a felületről eltűntetni.

Ha csökkenne a hibás szektorok száma, azaz a kérdéses szektorok visszaállnának az eredeti helyzetbe (már nem lennének hibásnak bejelölve) akkor a HDD oda újra írhatna, ezzel ismételten veszélyeztetve a kérdéses szektorokban tárolt adatokat.

A fontos, hogy a hibás szektorok száma a továbbiakban ne növekedjen.

Bővebben: Hibás szektorok találhatóak a merevlemezen

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2884) hdsentinel válasza Zimezoom (#2878) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pár tipp:

Üresjáratban nézd meg a Sentinel által jelzett HDD hőmérsékleteket és jegyezd fel a "Teljesítmény" oldalon található összes írt/olvasott adatmennyiséget mindkét HDD-hez.

"Nyúzás" (pl. hosszabb ideig tartó játék, stb.) után ellenőrizd, hogyan változnak a hőmérsékletek és a mért értékek (persze a Sentinel fusson végig). Ez alapján már következtethetsz, melyik HDD kap nagyobb terhelést.

Ha memóriából van elég a gépben a kérdéses játékhoz és ezért a virtuális memória használata alacsony, akkor valószínű, a rendszer HDD terhelése lesz az alacsonyabb.
A virtuális memóriát érdemes fix méretűre beállítani, hogy a Windows ne akarja folyton gyúrni azt feleslegesen.

A fontos adatokat érdemes mindkét HDD-n külön-külön is tárolni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2885) hdsentinel válasza hdsentinel (#2868) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ilyennel nem találkozott valaki véletlen? Ezt keresem (elvileg PL3507 chippel szerelt):

IOI U2FW-IDE22

Elvileg létezik belőle SATA-s is, az is jó lenne!

:R

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2886) Zimezoom válasza hdsentinel (#2884) üzenetére


Zimezoom
tag

Köszönöm!

Pay attention, or pay the price!

(#2887) Gabis válasza hdsentinel (#2883) üzenetére


Gabis
őstag

köszi a választ :R majd figyelek :K

(#2888) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Segítségre van szükségem mert egyszerűen nem találok megoldást hol is kezdjem..
Új, nagyobb winyót raktam a gépbe és ghost-tal disktodisk.
Van egy kis partíció a bootmagic-nek, 2 xp és egy logikai az adatoknak.
Kb. 2-3nappal az üzembehelyezésre rá adatmásolás közben nagyon lelassúlt a rendszer (2-xp), az egérrel nagyon lassan lehetett dolgozni stb... nagyon lassú lett majd fagyi.
Restart után chkdisk ami szintén nagyon lassan számolta fel majd a vége ez a képernyő lett.

Defrag az ok!
A winyó testprogija minden tesztjén átment!

Vírusra vagy valami bogárra gyanakodtam ezért ismét ghost és lefuttatva pár dos-os nemdos-os antivírust és antibogarat semmit nem találtak.
Ismét ghost.

Teltek a hetek és ismét kezdett belassulni hirtelen, antivirus semmit nem talált. Restart majd chkdisk indítása a másik
1-xp-partícióról , szinten eltelt vagy 1-2óra és az eredmény látszólag ok:

Majd chkdisk a 2xp partíción:

Az eredmény az lett hogy mikor boot-olna a 2xp-ről akkor dob egy villámgyors elolvashtatlan kékhalált és újraindult, save-mode-ban sem ment sőt nem tudtam hozzáférni sehogy (hiren-dos-os fájkelezelőkkel sem) semmi sem olvasta a partíciót. Megint újraghost és most ok de ott tartok hogy chkdisk-et nem merem mert akkor oda lesz , várhatok a következő lassulásra és akkor ismét ghostolnom kell.

A hdsentinel perfomance:93% ,health 100%

Arra gondolok még hogy mikor a gépbe raktam a winyót akkor nem volt low level format csak sima de elvileg ez nem lehet gond, mivel most nincs nagyobb hdd a közelben ezért nem tudom megcsinálni a low level-t.

Mit tanácsoltok? mivel teszteljem még? mi lehet a gond??

Aláírás

(#2889) kapcs-ford válasza kapcs-ford (#2888) üzenetére


kapcs-ford
őstag

A hdtune közben ismét belassúlt így!
[link]
[link]
Sata winyó, az eszközkezelőben PIO módban van és változtatni sem enged!

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#2890) liksoft válasza kapcs-ford (#2889) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elképzelhetőnek tartom, hogy az 51 fok miatt (amit erősebb terhelés mellett ér el) bizonytalanul működik. Érintheti ez csak a controller felé is a drive-ot. Ilyenkor felületi hiba nincs, hiszen hidegen tökéletes. A 199-es Ultra ATA CRC Error Count mit mond?

Egyébként a hűtést meg kéne oldani. Mit csinálsz majd 35 fokos melegben?

Nincs tuningolva a gép? Ha igen, vedd vissza alapórajelre. A SATA csatornát is érintheti a tuning, amit az nem szokott tolerálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2891) kapcs-ford válasza liksoft (#2890) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Semmi tuning, ez egy laptop , nincs max órajelen se, túlmelegedés kizárva.
SMART összes OK.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#2892) liksoft válasza kapcs-ford (#2891) üzenetére


liksoft
nagyúr

Engem nem érdekelnek az OK-k. Az értékek fognak valamit mondani. A laptopot meg tedd kenyérvágó rácsra vagy valami hasonlóra, hogy hülni tudjon alulról.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2893) kapcs-ford válasza liksoft (#2892) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Bemásoltam az értékeket, hidd el a hűtés az meg van oldva. Külön profi asztal van neki és alulról 2 venti nyomja neki, eddig nem volt gond vele egyébként is a gép folyadékhűtéses tehát a háza sem meleg irreálisan.
Nem tudom mi lehet ezzel az új winyóval nem merem megint a chkdisk-et ráengedni mert helyrevágja az egészet, az is lehet hogy az mbr-rel van probléma de most nem merek reboot-olni sem mert mentem ismét az adatokat.

1,Raw Read Error Rate,51,100,100,OK,000000000001,0,Enabled
3,Spin Up Time,25,252,252,OK,0000000009C4,0,Enabled
4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Always passing),0000000000AF,0,Enabled
5,Reallocated Sectors Count,10,252,252,OK,000000000000,0,Enabled
7,Seek Error Rate,51,252,252,OK,000000000000,0,Enabled
8,Seek Time Performance,15,252,252,OK,000000000000,0,Enabled
9,Power-On Time Count,0,252,252,OK (Always passing),000000000139,0,Enabled
10,Spin Retry Count,51,252,252,OK,000000000000,0,Enabled
12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,OK (Always passing),00000000008B,0,Enabled
191,Vendor-specific,0,2,2,OK (Always passing),0000000F423F,0,Enabled
192,Power off Retract Cycle,0,100,100,OK (Always passing),00000000006C,0,Enabled
194,HDD Temperature,0,103,82,OK (Always passing),00340014002D,0,Enabled
195,Hardware ECC Recovered,0,100,100,OK (Always passing),000000000980,0,Enabled
196,Reallocation Event Count,0,252,252,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
197,Current Pending Sector Count,0,252,252,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,252,252,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
200,Write Error Rate,0,100,100,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
201,Soft Read Error Rate,0,252,252,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
223,Load/Unload Retry Count,0,100,100,OK (Always passing),00000000002A,0,Enabled
225,Vendor-specific,0,100,100,OK (Always passing),000000001024,0,Enabled

Aláírás

(#2894) kapcs-ford válasza kapcs-ford (#2893) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Szinte az összes értél a legrosszabbal egyenlő. :O

Aláírás

(#2895) liksoft válasza kapcs-ford (#2894) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez szép. És ki tud kihámozni ebből a számhalmazból bármit is? Küldd el mail-ben a riportot, hátha az segít. (Lehet, hogy csak holnap tudok válaszolni.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2896) kapcs-ford válasza liksoft (#2895) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Az a számhalmaz azok az értékek.... szerintem teljesen egyértelmű annak aki már látott s.m.a.r.t. értékeket legalább.

Aláírás

(#2897) hdsentinel válasza kapcs-ford (#2894) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez Neked miért probléma?
Az összes "érték" mezőben szereplő szám a gyári, eredeti értéken áll, hasonlóan a "legrosszabb" mezőben található számokhoz.

Az "érték" csökken ha valami probléma van (az állapot romlik) és a "legrosszabb" tartalmazza a legalacsonyabb (valaha előforduló) "érték" mezőben lévő számot.

Ennek a módszernek nem kevés hibája van (pl. hogy alkalmatlan a HDD valós állapotának felderítésére), ajánlom figyelmedbe a A S.M.A.R.T. működése oldalt.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2898) hdsentinel válasza kapcs-ford (#2889) üzenetére


hdsentinel
őstag

A HDD hibánál sokkal valószínűbb, hogy

- nem jól van csatlakoztatva, kontakthiba vagy laza csatlakozó okozza az átviteli problémákat, lassulást (PIO mód használatát).

- a vezérlő nem kezeli rendesen a HDD-t. Előfordulhat, hogy adott típusú HDD kezelése nem tökéletes, függetlenül mérettől, gyártótól. Próbálj meg BIOS-t frissíteni ha lehet! Nézd meg továbbá, van-e újabb merevlemez vezérlő driver, ha igen, azt is érdemes lecserélni!

Amit mindenképp érdemes kipróbálni ilyenkor (NEM a HDD nyúzását, mivel az még ronthat a helyzeten)

- a HDD-t másik gépben megpróbálni használni, hogy kiderüljön ott hiba nélkül működik-e

- a gépeden a Vezérlőpult / Rendszer / Speciális / Indítás és helyreállítás ablakban kikapcsolni az Automatikus újraindítást. Így legalább ha bejön a "kékhalál", le tudod olvasni, hogy pontosan mi okozta a problémát és pontosan mi volt ami miatt a Windows újraindult.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2899) kapcs-ford válasza hdsentinel (#2897) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Igen olvastam , köszönöm. Elképzelhető, nem hdd probléma lesz mert tegnap egész nap futott a low level format és a lemezteszt, visszarakva egy mentést elsem indult, csináltam egy mbr update-et és most ok de párnap és kezdődik minden előröl, befog lassulni (pio-ba dobja magát).

A chkdisk log-ja :
Cleaning up minor inconsistencies on the drive.
Cleaning up 1818 unused index entries from index $SII of file 0x9.
Cleaning up 1818 unused index entries from index $SDH of file 0x9.
Cleaning up 1818 unused security descriptors.
CHKDSK discovered free space marked as allocated in the
master file table (MFT) bitmap.
Windows has made corrections to the file system.

Aláírás

(#2900) Sanyix válasza liksoft (#2890) üzenetére


Sanyix
őstag

"Nincs tuningolva a gép? Ha igen, vedd vissza alapórajelre. A SATA csatornát is érintheti a tuning, amit az nem szokott tolerálni."

Ha jólemléxem, a pci órajel fixálását, már jópár éve tudja minden alaplap.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.