Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) rii


rii
nagyúr

mac os/x-re is lesz ilyen prog?
áttérek valszeg pc-n xp-ről os/x-re

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2602) hdsentinel válasza rii (#2601) üzenetére


hdsentinel
őstag

Vannak ilyen irányú tervek is, de egyelőre nem tudni, mikorra várható.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2603) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

üdv hdsentinel !

Ismét jöttem fárasztani tégedet :DDD Arról van szó, hogy múltkor csodák csodájára a Vista alatt a sentinel 2.11b egy sima WHQL-es Nvidia (570/590 SLI ) driverfrissités után (az eszközkezelőből) elkezdte látni mind a 6 SATA vinyóm SMART-ját. Akkor júliusi dátumú Nfoce driverekről frissitett aug 8-aira. Tegnap viszont "elvesztette" a SMART-ot a sentinel fogalmam sincs miért. A frissitéses trükk nem működik, mivel a legfrisebb meghajtók vannak fent. Valami tipp vagy ötlet? Fogja az új verzió talán támogatni az Nforce 5-ös chipsetet is?

Előre is köszönöm válaszodat !

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#2604) Intelligencs

Sentinel, létezik az, hogy a progid bármilyen módon megakassza a gép normális működését? Csak mert úgy vettem észre, ha fut a HDSentinel, akkor a gépem I/O műveleteknél néha hosszú másodpercekre, sőt akár 1 percre is leakad. Amióta nem indul el magától a progi, azóta nincs ez a gond, vagy ez csak véletlen egybeesés lenne?

The Amiga, Born a Champion

(#2605) hdsentinel válasza Cickánykoma (#2603) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hi !

Amikor minden látszott, arról gyorsan kellett volna egy riportot menteni :))

Mindenesetre elég érdekes, de sok ötletem sajnos nincs (rendszer-visszaállítás a tegnapi napra esetleg?) Tegnap nem történt semmi más frissítés, rendszer beállítások módosítása, ilyesmi?

A program biztosan támogatni fogja az új chipset-et is, sajnos nem ezen múlik a felismerés sikeressége.
A kérdés az, hogy a chipset driver lesz-e olyan kegyes, hogy nem szab korlátot a SMART adatok kinyerésének?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2606) hdsentinel válasza Intelligencs (#2604) üzenetére


hdsentinel
őstag

Érdekesen hangzik.
Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, de jó lenne biztosat tudni.

Korábban előfordult ilyesmi egy bizonyos típusú kártyaolvasó használatakor.
Kérlek nézd meg, hogy ha a kártyaolvasód nincs a rendszerben (az utolsó riportban, amit kaptam Tőled, abban volt), akkor is tapasztalható a jelenség?

Ha megoldható, kellene egy nyers riport a gépről, abban több infó van, mint amit küldtél.
Ilyen a Beállítások menü utolsó opciójával készíthető. Kérlek mentsd el és e-mail-ben küldd át az ott készített riportot!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2607) Intelligencs válasza hdsentinel (#2606) üzenetére

Elküldtem a részletes riportot. Viszont sajnos egyre biztosabb vagyok a Sentinel bűnösségében. Most is mikor elindítottam, tisztára leakasztotta a gépemet. Majd kipróbálom a kártyaolvasó nélkül is, csak sajnos nem olyan egyszerű eltávolítani, mivel be van építve a gépbe, szét kell hozzá szednem, hogy lehúzzam a belső USB-ről.

The Amiga, Born a Champion

(#2608) hdsentinel válasza Intelligencs (#2607) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ne szedd szét a gépet, nem a kártyaolvasó okozza a problémát.
A nyers riportban, amit küldtél, látható, hogy melyik lemez felismerése mennyi ideig tartott. A 2. lemez iszonyú nehezen válaszol a programnak és akkor is elég vad értékeket ad vissza (ezek kerültek a naplóba is bejegyzésre, amiről korábban is beszéltünk).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2609) Intelligencs válasza hdsentinel (#2608) üzenetére

Írtam privit, ide csak azért írok, hogy mások is lássák: mégsem a Sentinel a bűnös... :DDD Más SMART-ot kiolvasó proginál is jelentkezik a bibi.

The Amiga, Born a Champion

(#2610) joco81 válasza hdsentinel (#2608) üzenetére


joco81
csendes tag

Szia!

Priviben irtam egy kérdést, ha van egy kis időd, nézd már majd meg, légy szives!

Üdv!

(#2611) Cickánykoma válasza hdsentinel (#2605) üzenetére


Cickánykoma
tag

Na igen, olyankor a fene gondolja h. riporozni kellene, hanem örül, hogy működik... :D

Rendszervisszaállitás meg nem megy, mivel előtte telepitettem újra a Vistát újra, mivel az 4 hónapnyi problémamentes működés után hirtelen behalt. Az előző telepitéssel működött a SMART a frissitett 2007.08.09-es dátumú WHQL-es meghajtóval, most friss Vistán ezzel már nem megy valamiért. Küldök neked egy riportot a mostani állapotról. hátha segit valamit.....esetleg ezzel nem tudok hozzájárulni az Nforce 5-ös chipset majdani Hdsentinelbeli támogatásához ? :))

Tippem szerint valami "elromlott" menet közben, mivel eddig ment a SMART megjelenitése ezzel a driver-el most meg nem.

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#2612) hdsentinel válasza Intelligencs (#2609) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi :R
Remélhetőleg sikerül megtalálni a probléma valódi okát.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2613) hdsentinel válasza joco81 (#2610) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Ment e-mail.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2614) hdsentinel válasza Cickánykoma (#2611) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Köszi, de ebből sokat nem látok :)
A valódi teszt riport kellene, az segíthet a további munkában (Beállítások -> Teszt riport mentése).
Ez a program köv. változatában már normálisabban, könnyebben küldhető lesz.

Ahogy írtam, a Sentinelen nem múlik az NForce5 chipset támogatása, remélhetőleg a chipset driver lesz olyan jó, hogy engedi a SMART adatok kiolvasását :))

De hogy mi "romolhatott" el, mi történt a géppel, azt innen nem tudom.
Valami BIOS vagy op.rendszeri beállítás, módosítás?
A drivert a Vista telepítésekor adtad meg vagy utána frissítettél? Hiába ugyanaz a dátum, ha a telepítéskori driver van fenn, az nem mindig engedi a SMART adatok kiolvasását.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2615) Cickánykoma válasza hdsentinel (#2614) üzenetére


Cickánykoma
tag

Ok készitettem általad kért riportot mailben el lett küldve.

BIOS-ban nem matattam egyáltalán. A drivert az előző Vistában frissitettem Eszközkezelőből az Update-el neten keresztül. Nem a telepitéskori driver van fent, ez biztos mivel az 2007. júliusi. Ez aug. 8-ai driver, amivel az előző Vistán látta a SMART-ot, most meg ráfrissitve a júliusi "alap" driverre nem látja.

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#2616) dane


dane
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy Maxtor 7H500F0 egy PROMISE vezérlőre kötve produkálja a következőket:

Rövid önteszt: Sikertelen olvasó egység hibája miatt
Részletes önteszt: Sikertelen olvasó egység hibája miatt

Hibakód: 0x76
Jelenlegi kondíció: 25% (27%-ról romlott 2 nap alatt).

(#2617) hdsentinel válasza Cickánykoma (#2615) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi! Igen, ez valamivel többet mond, de tényleg látható, hogy egyik lemezről sem sikerült semmi érdemlegeset kideríteni :(

Ha véletlenül lesz hozzá egy újabb driver és/vagy bármilyen módon a SMART adatok megjelennek (akár a Sentinelben, akár más programban, pl. Everest) kérlek jelezd! (e-mailben küldj nyugodtan riportot, képernyőmentést is akár).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2618) hdsentinel válasza dane (#2616) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Nem hangzik túl jól: a kondíció csökkenése és az ön-teszt hibája is valószínűsíti, hogy egy vagy több fej nem lesz hosszú életű. A szöveges értékelésből (a főablakban) kiderül, pontosan milyen hibákat talált a program (valószínűleg némely szektorokat már nem sikerült hiba nélkül visszaolvasni), a naplóban pedig látható, hogy miért csökkent tovább a kondíció. További használat során várható még újabb probléma.

Javaslom, hogy ments el minden fontos adatot erről a lemezről és csak másodlagos adattárolásra használd, folyamatos felügyelet mellett, így a legapróbb probléma sem marad észrevétlen.

Ha még garanciális, akkor az adatok biztonságba helyezése után érdemes "megnyúzni", hogy mielőbb kijöjjön rajta bármilyen egyéb probléma, mivel a forgalmazónál a garanciális csere csak akkor érvényesíthető, ha a kondíció kellően rossz (0%-ra csökken).
Erre alkalmas lehet pl. adat-megsemmisítő szoftver, amely a lemez teljes felületét (akár több alkalommal is) végigírja különböző mintákkal ill. véletlenszerű adatokkal.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2619) dane válasza hdsentinel (#2618) üzenetére


dane
senior tag

Rendben, köszi a segítséget!

(#2620) zsiga667


zsiga667
addikt

Látom a SiI3114 kártyáról még nincs végleges infód, majd a napokban küldök róla riportokat. :)

(#2621) hdsentinel válasza zsiga667 (#2620) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi !

Nemrég kaptam párat, azokból úgy tűnt, a többi Silicon vezérlőhöz hasonlóan működik...
(azaz csak 1 HDD teljes adatlapja olvasható ki).
De akkor megvárom amit küldesz :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2622) balintka


balintka
addikt

Elkezdett kattogni az 500-as vinyóm, a HD Sentinel szerint lett egy gyenge szektor. Akkor menjen vissza garanciába? Pár mp-enként kattan egy hangosat, és minden akadozik. a hd sentinel szerint current pending sector count 0 ->1 az állapot 100%-ról 99re ment le? ez garanciális probléma?

[ Szerkesztve ]

(#2623) hdsentinel válasza balintka (#2622) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !

Ez még nem ok garanciális cserére.
"a garanciális csere csak akkor érvényesíthető, ha a kondíció kellően rossz (0%-ra csökken)."

Néhány hozzászólással korábban tárgyaltuk.

Érdemes részletes ön-tesztet próbálni (a lemez "Információk" oldalán a S.M.A.R.T. teszt pont alatt található), ami alaposan ellenőrzi a lemezt, hogy nincs-e további probléma illetve a gyenge szektor állapotát is felülvizsgálja.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2624) balintka válasza hdsentinel (#2623) üzenetére


balintka
addikt

Továbbra is kattog, illetve az előbb csontra fagyott a gép.

(#2625) hdsentinel válasza balintka (#2624) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valószínű több probléma is lesz ott.

A "csontra fagyás" általában akkor történik, amikor hibás területre téved a fej és onnan az adatokat a tartalék területre menti át (szerencsés esetben sikeresen, de meglehetősen hosszú idő alatt).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2626) liksoft válasza balintka (#2624) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ami fontos, célszerű menteni másik drive-ra. (Fényképek, családi videók, emberi munka. - Mp3, avi beszerezhető.) A kattogás a felületi hibán kívül a fejszerelvény halálának kezdeti jele is lehet. Okozhatja túlmelegedés, vagy nem megfelelő tápellátás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2627) balintka válasza hdsentinel (#2625) üzenetére


balintka
addikt

Az alábbi eredménnyel zárt a HUTIL self diagnostic teszt:

[link]

[link]

[link]

Most akkor intézkedjek garancia ügyben, vagy halgassak rá, és Erase-eljem a HUTIL-lal a vinyót?

[ Szerkesztve ]

(#2628) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Suiasztok!

Van egy Samsung 500GB-os sata 2-es vinyóm ami multkor dvd írásnál kattant egyet és elveszett az iso tartalma. chkdsk semmi hibát nem talált de 97%-nál kattant. Leteszteltem HD Tune nevű progival az 1 rossz block-ot talált benne. Aztán felraktam ezt a Hard Disk Sentinel-t ami 39 gyenge szektort látott. mivel suta voltam rájönni hogy hol ven ebben a teszt rész tovább teszteltem más programmal. minden tesztnél kattanás aztán egyre több gyenge szektor: 40, 41, 52, 70, 69, 70, és most jön amit nem értek: telemásoltam adattal addig hogy 480 kb üres hely maradt rajta, gondoltam ha hajtom bedöglik vihetem garira. És kicseréltem a sata kábelt. Újabb teszt a HD Tunes sel most nem talált hibás blockot, nem kattant, és a hd sentinel pedig már csak 14 gyenge szektort lát... visszacseréltem a sata kábelt hátha az a rossz, de a teszt ugyanazt adja. Akkor ez most mit jelent? ahogy olvasom itt ezzel nem vihetem gariba. Megjavolt a vinyó? És mennyire gáz ez a 14 gyenge szektor? Lehet ez csak vészriadó? Spórolhatok új vinyóra, vagy elég ha veszek egy HD szentinel-t? :D Azt tudom hogy nem kattog.

(#2629) hdsentinel válasza Fekete83 (#2628) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Valószínűleg "csak" rosszul volt csatlakoztatva a SATA kábel. A kontakthiba miatt néhány pillanatra leállt, újraindult, ez okozhatta a kattanásokat.
Ha eközben éppen írt, az aktuális szektorok tartalma valószínű, hogy sérült és emiatt azok gyengének lettek minősítve. De későbbi használat során (ha a kábel, táp rendben) a lemez felülvizsgálta azokat és mivel minden OK, visszaminősítette őket tökéletesnek (ezért csökkent le a gyenge szektorok száma).

Valószínűleg további használat során ha amúgy minden rendben van a lemezzel, a maradék gyenge szektorok is el fognak tűnni.
Ezeket a merevlemez részletes öntesztjével felül lehet vizsgálni, a szoftveres felületolvasás (pl. scandisk) ilyenre nem alkalmas.

Azért érdemes figyelni rá, hogy valóban minden rendben van-e és nem jelentkezik-e újabb probléma.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2630) balintka válasza hdsentinel (#2629) üzenetére


balintka
addikt

Mint írtam, nekem is kattogott a múltkor. Csináltam egy low level formatot, azóta a Sentinel 100%-nak jelzi ki a vinyót, kattogás, vagy más gond nem volt, kb 1 hete megy gond nélkül. Viszont a Sentinel adatai hiányosak.

Itt ez a sor: Önteszt állapota: vezérlő által hardver/szoftver megszakítva. Offline adatgyűjtés állapota: nem volt indítva.

A lemez információ részben egy adat sem jelenik meg, csak annyi h feltöltés alatt. ez már egy hete így van.

A rövid öntesztre 2 percet ír, de 10 alatt sem fejezi be. Végigmegy egy csík, utána pirossal elkezd egy újabbat, abból megy kb 1 cm, aztán itt megáll. az időt számolja, azt írja nincs probléma, válasz 0xF9. Végig azt írja, h 1 perc alatt végez. ha megszakítom az önteszt soron azt írja, jelenleg folyamatban, 10% kész.

Miért hiányosak az adatok?

(#2631) liksoft válasza balintka (#2630) üzenetére


liksoft
nagyúr

A kattogásod valószínűleg hibás írás által keletkezett szektorhiba volt. Így azt felülírva a probléma megszűnt.

Tudtommal a drive adja vissza ezt az állapotot, de HDSentinel majd pontosít.

A lemez információit NEM a drive tartalmazza, hanem egy táblázatból szedi ki. Mivel ezt minden típushoz kézzel darabonként a programozónak kell beírnia, így a lista folyamatosan bővül, de hiányos. Ha ebben szeretnél változást, segíts HDSentinelnek, egyeztess Vele, milyen formátumban tudnál adatokat adni Neki. (Ha igen, akkor az nem egy drive adatai, hanem folyamatos hiánypótlást jelent, mert egy drive adataival "ki lenne a vizekből".)

Az öntesztek idejét a drive adja vissza. Minden gyártónak (de szériánként is) más-más az alap időegysége. Lehet, hogy ebben is változtattak a Te típusod esetén (hiszen a SMART csak keretszabvány, a pontos adatok nincsenek szigorúan rögzítve benne - ez nagy baj), így a program természetesen tévedhet. HDSentinellel konzultálj erről. Célszerű lenne egy tesztet végig lefuttatnod, és annak valós idejét is megadva nyers riportot küldeni HDSentinelnek.

Minden információ segítség, a program tökéletesítését eredményezheti.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2632) balintka válasza liksoft (#2631) üzenetére


balintka
addikt

Én segítek szívesen, ha HDSentinel megmondja mit csináljak. Most hagyom végigmenni a rövid tesztet, ha egész nap tart, akkor is.

Szerk: 6 perc alatt 20%-ig ért el.

[ Szerkesztve ]

(#2633) liksoft válasza balintka (#2632) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R :R :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2634) hdsentinel válasza balintka (#2632) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Az öntesztek futásának idejét nagyban befolyásolja, hogy más alkalmazások és/vagy az op.rendszer mennyire fér hozzá, mennyit ír/olvas rá az önteszt alatt.

A Sentinel kiolvassa a gyártó által meghatározott teszt időtartam becsült értékét és az alapján mutatja, hogy hol tart a teszt. Amikor a becsült idő letelik, onnantól bármikor várható a teszt vége (ezért jelzi, hogy 1 percen belül), de a csík jelzi, hogy a teszt éppen hol tart (a csík "ugrálhat" is, mivel használat miatt előfordul, hogy a lemez egy-egy futó teszt-lépést megismétel vagy újrakezd). Ez teljesen természetes dolog.
Az is előfordulhat, hogy a teszt még csak látszólag 20-30 %-nál tart (a csík szerint), de váratlanul véget is ér hiba nélkül.

Egy rendszermeghajtó öntesztje a használat miatt jelentősen hosszabb lehet, mint a gyártó által jelzett idő. Extrém esetben előfordult már, hogy a részletes önteszt tökéletes HDD-n 37 óra (!) alatt futott le a gyártó által becsült és így a Sentinel által jelzett 2 és fél óra helyett.

Személyes véleményem szerint ez nem annyira nagy gond, mivel így bizonyos tesztlépések akár többször is lefutnak és ez még pontosabb, még intenzívebb tesztelést eredményez. Bár kényelmetlen lehet, hogy nem mindig tudható, mennyi ideig tart a teszt.
Tökéletes lemez alapos tesztelésére alkalmas lehet akár a részletes önteszt indítása közbeni egyéb intenzív lemezművelet (pl. teljes víruskeresés vagy töredezettségmentesítés)

A hamarosan megjelenő következő verzióban a fenti helyzetre több megoldás is lesz:
- a teszt a "háttérbe" küldhető, hasonlóan ahogy pl. a Total commander-ben a másolást is a háttérbe teszi az ember. Így a program tovább használható, nincs elöl a teszt ablak. Akár több HDD-n is indítható teszt párhuzamosan (erre egyébként időzítve is lesz lehetőség, hogy ne kelljen kézzel indítani)

- a tesztek lefutásának időtartama is rögzítésre kerül. Így az első alkalom után már jobban tervezhető, hogy mennyi ideig fut várhatóan a teszt. Ez az információ a riportokba is bekerül, így az új verzióval készült riportok (ez is lényegesen egyszerűbb lesz) alapján a későbbi változatok esetleg adhatnak útmutatást, hogy a becsült időtartam helyett milyen hosszú teszt várható.
Ez az adat szintén az egyes lemezekhez tartozó adatbázisba kerül majd, hasonlóan a mostani adatokhoz. Amely lemezeknél ez még nincs meg, azokról valóban várom a riportokat, ahogy LikSoft is írta, hogy ne csak a "feltöltés alatt" felirat legyen látható.

A mostani (2.10) verzió még csak néhány száz lemez adatát tartalmazza, a hamarosan megjelenő következő jelenleg 1700-nál is többet, de még bővülhet, mire kiadásra kerül. Ha küldesz egy riportot (Beállítások menü, Teszt riport készítése oldalon kell készíteni majd menteni és elküldeni nekem, ne ide a fórumra), akkor ez a lemez is mindenképp benne lesz, így még teljesebb adatokat jelenít meg majd a program.

Bocs ha hosszú volt :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2635) balintka válasza hdsentinel (#2634) üzenetére


balintka
addikt

Elvileg emailben elküldte a naplót, légyszi írd meg itt, ha megkaptad.

Másik: az adatok alapján megnézhetnéd, rendben van-e a vinyó, mert abbamaradt a kattogás, azóta megy gond nélkül, és 100% az állapot.

A rövid teszt 56 eprc alatt elkészült, gondot nem talált. Hosszú tesztet nem tudok futtatni, mivel az alap program van meg.

Jók az adatok amik mentek mailben? ezekre gondoltál? A riportban mintha vmi gondokat talált volna az elején, ez mit jelent:

Last Detection Errors:
NONE T: 109 ms / Time: ATAID:0 ENABLE_SMART:0 SMART_THRESHOLDS:0 SMART_VALUES:109 / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0
01 (4294967295) EC: 2 T: 0 ms / Time: / Thr_not_det: 0

Meg az ATA ellenőrző összeg is érvénytelen, de a riportban benne van ez is sztem.

[ Szerkesztve ]

(#2636) hdsentinel válasza balintka (#2635) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi, megjött a riport, igen, pontosan erre gondoltam.
Minden rendben lévőnek tűnik, ezt a HDD-t is felveszem az adatbázisba.

Nem volt felismerési hiba, a jelzett értékek amiatt kerültek bele, mert csak 1 lemezt érzékelt. Ezek a sorok (és a megfelelő értékek) akkor segítenének, ha pl. valamelyik nem tökéletes lemezt egyáltalán nem vagy csak nehezen lehet működésre bírni és adatokat kinyerni belőle.

Az ATA ellenőrző összeg ha érvénytelen, azt vezérlő drivere szokta okozni. Ilyenkor a teljesítmény érték és a SATA jellemzők nem biztos, hogy pontosak, de most úgy tűnik, minden rendben. A kondíció, hőmérséklet és a többi paraméter minden esetben pontos, az ATA ellenőrző összegtől és ATA kontroll bájttól függetlenül.

A kattogást egyébként nagyon sokszor okozza nem jó (laza, lötyögős) SATA adat- vagy tápkábel. Ha megint jelentkezne ilyen probléma, a kábelt érdemes ellenőrizni esetleg másikkal is megpróbálni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2637) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van nálam egy noti, gyanúsan lassú volt, a HD sentinel szépen ki is írta, hogy 28%-os a drive :DDD
Jó kis progi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2638) balintka válasza hdsentinel (#2636) üzenetére


balintka
addikt

Megnyugtattál, h akkor jó a vinyóm, már kezdtem aggódni. Azért a régire csináltam másolatot a fontos anyagaimról. Köszönöm a segítséget, örülök, h segítettem a riporttal. Mikor várható az új változat? Már várom!

(#2639) hdsentinel válasza kraftxld (#2637) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi ! :B
Ha tudnál róla riportot küldeni, segíthetne, hogy még jobb legyen. :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2640) hdsentinel válasza balintka (#2638) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha minden jól megy, jövő héten elérhető és letölthető lesz.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2641) kraftxld válasza hdsentinel (#2639) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Oks, este küldök.
Hogyan kell, és hová küldjem?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2642) balintka válasza hdsentinel (#2640) üzenetére


balintka
addikt

Ennek nagyon örülök!

(#2643) balintka válasza kraftxld (#2641) üzenetére


balintka
addikt

A programban van egy e-mail gomb, azzal küldheted a riportot.

(#2644) hdsentinel válasza kraftxld (#2641) üzenetére


hdsentinel
őstag

Jobb gomb a program ikonján, ami a tálcán megjelenik, majd a menüből "Beállítások".
Itt a Teszt riport készítése opció kiválasztása után lehet készíteni majd ezt el kell menteni és e-mailben küldeni az info@hdsentinel.hu címre. Lehet egyből küldeni is, de ezt nem minden levelezőprogram támogatja.

(a következő verzióban már lényegesen egyszerűbb lesz, ez már csak erre a változatra vonatkozik).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2645) hdsentinel válasza balintka (#2643) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az is jó, csak nem minden levelezőprogram szereti, van amelyik szerint nem elég biztonságos. Emiatt most még jobb menteni és külön küldeni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2646) balintka válasza hdsentinel (#2645) üzenetére


balintka
addikt

Ezt nem tudtam, a gmail nekem rögtön vitte, Outlookban.

(#2647) anubisz0718


anubisz0718
csendes tag

Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni.Hogyan tudnám be állittani,Vistán induláskor ne tiltsa le az indittópult a Sentinel indulását.Innen folyton kézzel kell indittani.xp automatikusan indul a rendszerrel,de itt nem tudom hogyan kell be állittani. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2648) hdsentinel válasza anubisz0718 (#2647) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahhoz, hogy a program hozzáférjen a merevlemezekhez és kiolvassa azok adatait,
rendszergazda jogosultság szükséges.

A Vista UAC (User Account Control / Felhasználói Fiókok Felügyelete) funkciója
nem engedélyezi az ilyen programok automatikus indulását.

Erről bővebben az alábbi oldalon található információ:

http://support.microsoft.com/kb/930367/hu

Megoldást jelent az UAC funkció kikapcsolása, így az a továbbiakban nem blokkolja
a Hard Disk Sentinel programot. Ez az alábbi módon lehetséges:

Start menü > Vezérlőpult megnyitása
Felhasználói fiókok
A felhasználói fiókok felügyeletének be- és kikapcsolása
Pipa ki, majd OK.
Indítsuk újra a gépet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2649) anubisz0718 válasza hdsentinel (#2648) üzenetére


anubisz0718
csendes tag

Köszönöm.Azt nem lehet be állittani,hogy az UAC maradjon,mert hát végül is használni szeretnék,azért nem kapcsoltam ki eddig,de azt hittem külön lehet valahol engedélyezni ha mondjuk egy induló programnak én adok jogosultságot,akkor azt engedi futni induláskor.Ez nem lehetséges?

(#2650) hdsentinel válasza anubisz0718 (#2649) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos nem... A Microsoft úgy döntött, hogy a Vista automatikusan nem engedi indulni azokat a programokat, amik rendszergazda jogosultságot igényelnek.

Jelenleg még a program indításakor szükség van a jobb gomb -> "Futtatás rendszergazdaként" opció kiválasztására is, ez a köv. változatnál már nem kell majd. Ennyivel (is) javul a Vista kompatibilitás.

Lehetséges a programot szolgáltatás módban is használni, így az indulással nincs gond. Viszont a Vista nem támogatja az interaktív szolgáltatásokat sem, így indulás után beállításra, információ kérésre nincs lehetőség, csak ha visszaváltunk alkalmazás üzemmódba.
A köv. változatban már lehetőség lesz a lemezek állapotának kijelzésére a Vista oldalsávon is, ez a fenti problémára megoldást jelenthet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.