Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) Zola007 válasza tpeter77 (#10100) üzenetére


Zola007
veterán

Vagy használtan kitobival + tamron 70-300-zal egy k100D is szóba jöhet ennyiért
IS, zoom megvan (meg egy kicsit más világ). Live, 10 megapixel és videó sajnos ugrik :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10102) sonar válasza tpeter77 (#10100) üzenetére


sonar
addikt

Igen, én is sokat vaciláltam, de azért döntöttem az FZ50 mellett, hogy elejét vegyem a további költekezésnek :DDD (objektívek, miegymások)
No meg én szeretem használni az LCD kijelzőt fényképezéskor.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10103) sonar válasza #35104512 (#10099) üzenetére


sonar
addikt

De lehet még spórolni vele, ha menet épp nincs szükség az LCD-re akkor átváltasz a keresőre (kikapcsolja az LCD-t)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10104) #35104512 válasza sonar (#10102) üzenetére


#35104512
törölt tag

én is ezek miatt szeretnék ilyet. nem akarok később soksok ezret kiadni objektívekre, sőt azt hiszem nem is tudnék :) nagyon sokat gondolkodtam rajta én is, hogy ennyi pénzért lehetne egy d40 is vagy hasonló, de ahhoz, hogy a sz.gépen nézegessem a fotókat esetleg 10x15ös papírképeket készíttessek, elég lesz az fz50 is :)

üdv

(#10105) Lauda válasza #35104512 (#10104) üzenetére


Lauda
félisten

Azért gondold meg. A D40 6 megapixeles és 23,7 x 15,6 mm-es az érzékelője. Nekem volt ilyen gépen. A képzajt ISO-1600-ig el is felejtheted és gyönyörű képeket készít. Az FZ50 pedig 10 megapixeles és 8,9 x 7,2 mm-es az érzékelője :Y . Nézd meg a pixinfos tesztet, képzaj hegyek. Persze ha téged nem zavar és fontos a 12-szer zoom, akkor jó vétel.

(#10106) #35104512 válasza Lauda (#10105) üzenetére


#35104512
törölt tag

tudom, tudom... egyetlen bajom vele, hogy a kitobi vége 55mm, és az elég kevés. annyi pénzem meg nincs, hogy vegyek rögtön még egy obit :(

(#10107) Lauda válasza #35104512 (#10106) üzenetére


Lauda
félisten

Figy, én nem akarlak semmire rábeszélni. Azért írtam, hogy ha neked a 12-szeres zoom a fontos, akkor azt kell megvenni. Ha a képminőség, akkor nem azt. :)

(#10108) #35104512 válasza Lauda (#10107) üzenetére


#35104512
törölt tag

fontos lenne mindkettő, de valahol kell egy kompromisszumot kötni, és engem ebben leginkább a pénztárcám befolyásol. azt is tudom mennyivel jobb/másabb egy dslr, nézegettem már sokat, de mindig arra jutok a végén, hogy nagyon drágák az objektívek :)

(#10109) Lauda válasza #35104512 (#10108) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor neked az FZ50 kell. :P :DDD

(#10110) tpeter77 válasza Zola007 (#10101) üzenetére


tpeter77
addikt

Pontosan! Én azt várom hogy az "olcsóbb" gépeibe mikor teszi be a LV-t a nikon, azonnal vennék olyat :) Úgy a D60-astól felfelé tetszik amiket olvastam róluk, és a fogása is jó, de a Canon 450 is jól kézreállt (sokak arról panaszkodnak hogy a canon fogása rossz).
Most a 450D-be bekerült a LV, kapaszkodhata Nikon mert neki nincs ilyen játékosa! :) Hátha jön valami D90-es amiben lesz LV, csak gondolom nem 450D árban lesz.. :( :U

(#10111) péter007 válasza tpeter77 (#10110) üzenetére


péter007
senior tag

sztem csak a 400d-nek van vacak fogása, az LV meg nem létfontosságú egy dslr-ben...nemhiszem hogy ez ekkora hátrány ha nincs

[ Szerkesztve ]

(#10112) Zola007 válasza #35104512 (#10106) üzenetére


Zola007
veterán

Leírtam, hogy ennyiből kijön használtan akár 450 mm is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10113) Agent87 válasza #35104512 (#10104) üzenetére


Agent87
aktív tag

azt neked kell tudni, hogy mire akarod a gépet használni. én is annó így voltam, hogy nem kell nekem dslr igaz 1 éve még drágábbak is voltak sokkal de azóta megbántam el is adtam és megvettem a dslr-m használtan nem sok expoval + zoom obival elég jó biznisz.
szóval tanuló gépnek jó egy bridge gép de az attól még kompakt marad hiába vársz tőle többet. zajos kép, használhatatlan iso és egy tükörreflexeshez képest rosszabb képminőség. persze kicsinyítve nem mindig jön ki ez és utómunkával lehet rajta javítani de mégse az igazi.

(#10114) #35104512 válasza Zola007 (#10112) üzenetére


#35104512
törölt tag

az a baj, hogy a használt cuccoktól mindig féltem, szívesebben vennék újat. rágódom még rajta egy kicsit, aztán ha még van kérdésem írok :)

(#10115) Zola007 válasza #35104512 (#10114) üzenetére


Zola007
veterán

Ebben az esetben jogos a dolog, én sem szeretem a hsznált cuccokat, csak olyantól, akit ismerek. Nem kötötted ki az elején, hogy új kell, ezért írtam ezt.
Esetleg komoly amatőr/félprofi nincs a közelben, akivel el tudnál menni használt gépet nézni, ha úgy adódik?
Lehet, hogy a fórumon is találnál vki megbízható és hozzáértő embert vmely nagyvárosban, aki az ottani gépet előzetes egyeztetés alapján elmenne veled megvizslatni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10116) tpeter77 válasza #35104512 (#10114) üzenetére


tpeter77
addikt

Én is 3 hónaposan vettem meg a tükörrefis gépet. Semmi baja sem volt :) Nagyon vigyáztak rá. Ki lehet fogni az ilyet csak figyelni kell a hirdetéseket.
Ja ha használtat veszel javaslom 2 év garaciáshoz ragaszkodj és minél fiatalabbat vegyél.
De ha ettől félsz akkor vegyél ujat.

(#10117) Agent87 válasza #35104512 (#10114) üzenetére


Agent87
aktív tag

amíg van rá garancia addig nem gond sztem. enyémre is van még 14 hónap.

(#10118) #35104512


#35104512
törölt tag

egy d40-hez vagy k100d-hez mennyiért lehet venni normális 55-200 -as objektívet? :F

(#10119) Zola007 válasza #35104512 (#10118) üzenetére


Zola007
veterán

nikonhoz vr v. anélkül?
mondjuk nikonra:
[link]
[link]
[link]

pentaxra:
[link]
[link]

nem csúcs darabok, mondjuk a Nikon Vr-e az jó vétel szvsz.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10120) Szten Márs válasza Zola007 (#10119) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Pentax 50-200 is jó vétel, teljesen. :K

(#10121) #35104512 válasza Zola007 (#10119) üzenetére


#35104512
törölt tag

nem is olyan horror árúak, azt hittem többe kerülnek... most akkor megint ott tartok, hogy nem tudom mi legyen :) d40et tudnék venni 80ért (újat), plusz a vr objektív amit linkeltél 54ben lenne, és ez így nem sokkal lenne több mint az fz50 :U

na igen, a pentax sincs rossz árban, bár azt még nem néztem, hogy egy k100d mennyi lenne újban

[ Szerkesztve ]

(#10122) péter007 válasza Zola007 (#10119) üzenetére


péter007
senior tag

tamronban van fókuszmotor?
nem láttam kiírva sehol és d40-hez kell ha akar az ember autofokuszt

sorry :B , most nézem az értékelést és nincs benne... :O
ahogy nézem sigmaban sincs motor, úgyhogy d40-hez nem eza kettő a legnyerőbb választás

insimniac: a d4 sokkal szebb képet fog csinálni mint a pana igaz kisebb felbontásban, de a d40 mellett ott van még a feeling is :D
a lényeg hogy jó obit válassz a kitobi mellé és nagyon jó képetket fogsz csinálni akár távolról is

üsv peter

[ Szerkesztve ]

(#10123) Lauda válasza Zola007 (#10119) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk az első kettő pont nem jó a D40-hez, mert nincs bennük moci. :D

szerk: ja látom már csekkoltad Te is. :K

[ Szerkesztve ]

(#10124) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Hello

Digit fényképezőt szeretnék, de ma már elég széles a paletta, és nem igazán értek ezekhez, szeretném ha ajánlanátok 1-2 modellt.
Elvárások:
Ár 20-25 e
Kompakt legyen
megapixel száma nemlényeg
tudjon videót felvenni hanggal
2-2,5" os kijelző
masszív és megbízható legyen

Köszi előre is :)

Én vagyok M3nyus!

(#10125) Zola007 válasza Lauda (#10123) üzenetére


Zola007
veterán

Sorry, nem néztem a kókuszmotor :-( hiányát), nikonból 70-et nézegettem anno, nem gondoltam hogy "visszafejlesztik" az újabb vázakat. Most nézem d60-ból is kihagyták.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10126) N!tRo


N!tRo
tag

Sziasztok!

Szeretnék digitgépet vásárolni a közeljövőben, de annyira sok típus van a piacon, hogy Hozzátok, azaz a tapasztaltakhoz kell forduljak tanácsért.
Az elvárásaim a következőek lennének a fényképezőgéppel szemben:
- minőségi, tiszta képet készítsen
- minimum 7 MP
- makro funkció (közelpont 2-3 cm)
- videó funkció
- időzítés
- minimum 2,4"-os kijelző (szép képpel)
- ára max 35e Ft.
- legyen valamilyen ismertebb márka megbízható terméke

Talán más nem is fontos annyira :-)

Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv:
Attila

[ Szerkesztve ]

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#10127) N!tRo válasza N!tRo (#10126) üzenetére


N!tRo
tag

UPDATE:
elég lesz a 6 megapixel is, lényeg, hogy gyönyörű képet csinájon :)

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#10128) mark_mark


mark_mark
csendes tag

Sziasztok!

Fényképezőt szeretnék vásárolni, és hát az a helyzet h minél többet tudok annál kevésbé vagyok képes olcsóbbat venni. :)
Első ötletem az volt h tuti 30 ért is lehet már rendes gépeket, ebből a 30 ból gyorsan 50 lett, most már a 80 ezer forintos határnál tartok.

Nem szeretnék profi fotos lenni :) csak ha már veszek akkor lehessen vele kicsit játszani is. Legyen kicsi, tehát tükörreflex kilőve. Aksija legyen, videót tudjon min 640x480ban 30fps el, és hangal felvenni. Valamint tök jó lenne ha minnél több manuális lehetőséget tartalmazna :)

Kinéztem magamnak egy LUMIX LX2-est.. a paramétereit tekintve majdnem hogy tökéletes lenne nekem...azonban nem tetszik a kép zajossága...

Ilyen áron ez a max amit ki lehet hozni? Vagy nézegessem más gyártók termékeit?

Vagy esetleg keressek inkább oan lumixot amiben már a IV es "képképző" :) processzor van, és nem a III. as ahogy az LX2ben ?

Mi a véleményetek az LX2 vs Canon G7 kérdésről?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv Márk

[ Szerkesztve ]

(#10129) Szten Márs válasza N!tRo (#10127) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha lehet még Canon A570IS-t venni, akkor csapj le rá.

(#10130) N!tRo válasza Szten Márs (#10129) üzenetére


N!tRo
tag

Még lehet kapni igen :)
Megkérdezhetem milyen előnyökkel támasztod alá megvételét?
Annyit tudok róla, hogy nagyon sok mindent lehet rajta manuálisan állítani, többek közt a fókuszt is.

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#10131) N!tRo válasza N!tRo (#10130) üzenetére


N!tRo
tag

Fujifilm FinePix S5700-ről mi a véleményetek?
S5700 vagy A570IS ?
Szeretek makró képeket csinálni, ebben jobban jeleskedik az S5700 gondolom.

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#10132) Zola007 válasza Szten Márs (#10120) üzenetére


Zola007
veterán

A jó vételt úgy értettem, hogy ha jól emlékszem a nikon 55-200 vr nemrég még 80 körül szaladgált.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10133) Zola007 válasza N!tRo (#10131) üzenetére


Zola007
veterán

S5700-nak van saját topicja, próbálj ott szétnézni képminőség és pl makró terén
egyébként ilyeneket dönts el:
szükséged van é ekkora zoomra?
kompakt kell vagy már nagyobb méretűekkel szemezel? (méretre és tömegre is nagyobb)
LCD minősége mennyire fontos? (5700 LCD-jének jobb a képe, duple felbontású ugyanolyan átló mellett)
ha makrózol akarsz-e rá később vmi előtétet?

két komplett teszt:
a570is
[link]

s5700:
[link]

mindkettőnél ugyanattól a "cégtől"

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10134) #35104512


#35104512
törölt tag

nem tudom mit tegyek, most megint úgy gondolom, hogy dslr jobb lenne, de ha már dslr, akkor melyik :F k100d -t lehet még újban kapni valahol? régebben már nézegettem ezt a kategóriát élőben, a canon 350d nem esett nagyon kézre, legjobb fogása talán a pentaxnak volt, de a d40 meg valahogy jobban tetszik :D tudom nem vagyok egyszerű eset, csak olyan nehezen döntök ilyenekben :)

(#10135) Zola007 válasza #35104512 (#10134) üzenetére


Zola007
veterán

Végre visszaolvastam az első hsz-odig, még anno akartam válaszolni az elsőre, de elfelejtettem.
Tehát én spec jobban szeretem, ha nem saját akksis a gép. Nekem 4 AA-val mükszik a gépem, páromé sajátakksis kivitel és eddig ő járt többször pórul, ha hirtelen kellett, v. hosszabb időre mentünk, mert nem volt mindig a közelben konnektor, ha új petró kellett volna.
(Jó, persze, én is voltam már úgy telóval, hogy bementem egy virágüzletbe, hogy bedughatnám-e egy fél órára, pár cigi és félig volt az akksi.
Ha meg elfogy az a 2-3 garnitúra elem, amit megvesz az ember (amit azért kétlek, mert akkor valszeg a memkarid is tele lesz), akkor max veszel hozzá 3-400 forintért eldobhatót és kattingatsz tovább.

Na de a most aktuális kérdésre visszatérve: milyen géped volt eddig?
Gondolom vmi kisebb kompakt v. filmes. Első esetben semmiféleképpen, 2. esetleg a digitális fícsörök miatt nem hagynám ki a bridge kategóriát.
Anno mikor kis kompaktról váltottam, engem is megcsapott a dslr szél, de nagyon örülök, hogy akkor nem dobtam ki az összes pénzemet egy belépő tükrösre, mert annyi tudással csak a baj és a további vágyakozás jött volna vele.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10136) N!tRo válasza Zola007 (#10133) üzenetére


N!tRo
tag

Nos, elolvastam mind a két írást.
Meggyőzött az író abban, hogy a Canon-t válasszam.
Remélem még kapok a boltban! :)
Köszönöm a segítséget.

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#10137) TeeJay válasza N!tRo (#10136) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyon jó kis kompakt gép
F2,6-ról indul az optikája
van benne képstabi egyedül csak a kijelzője az ami kicsit bénácska mert 2,5"-os de csak 115ezer pixeles.
lehet rajta mindent állítani manuálisan
plusz videót lehet 640x480/30FPS-el csinálni
vagy ha kell nagysebességű videózás akkor 320x240 60FPS-el :K
én 2gigás SD kártyát vettem bele és 635fotót ír ki formázás után
mármint hogy szerinte annyit lehetne max felbontáson superfine módban fotózni :R

egyedül csak azt sajnálom hogy 7megapixeles
ha 4-5MP lenne sokkal kevesebb lenne a zaj a fotókon :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10138) N!tRo válasza TeeJay (#10137) üzenetére


N!tRo
tag

Láttam pár olyan képet ami ezzel a Canon-al készült és valóban zajos a kép. Ezt leszámítva elég sokat tud és van hozzá jópár kiegészítő :)

Tovább kérdezek:
van-e olyan kisebb felbontású (5 MP) digitgép ugyanebben az árkategóriában (30-40e) amely szebb képet készít (tehát kevesebb zaj található a fotón) ?
és persze továbbra is megbízható gépet keresek :)

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#10139) péter007 válasza N!tRo (#10138) üzenetére


péter007
senior tag

Asszem az a460 még ilyen, de jóval kevesebbet tud.(azért az érzékelőt is nézd meg)
Ma már sajna kivesznek ezeka 4-5mp-es gépek, hiszen már a tecsóss is 6-ről indul...

(#10140) Agent87 válasza Zola007 (#10135) üzenetére


Agent87
aktív tag

de azért mert te nem úgy használod a géped ahogy sokan szeretnék nem kéne lebeszélni valakit a dslr-ről. mert egy bridge géppel megvan kötve a kezed. azt már csak eladni tudod és 1 év után hiába jösz rá hogy na mostmár ez nekem kevés. dslr-nél ott van a fejlesztés lehetősége.

insomniac: k100d-be van beépített ccd képstabi így minden objektívvel lesz stabid, ami az objektívek árát is csökkentheti. és a nikon d70 érzékelője van benne tehát elvileg jobbnak is kell hogy legyen.:)
de ha nem akarsz magas iso-n is fotozóni esetleg hosszú záridős (éjszakai) képeket csinálni és nem akarsz posztereket se nyomni akkor lehet hogy tényleg mégse érdemes dslr-t venni. (bár azér a minőség nem csak a poszereken látszik meg)

itt egy teszt: (összehasonlításokat is érdemes megnézni)
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk100d/

[ Szerkesztve ]

(#10141) Szten Márs válasza péter007 (#10139) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sajna az A460-nál nem csak a pixelek száma kevesebb, hanem az érzékelő mérete is kisebb, így nem jár jobban zaj terén sem.
Az A570IS a mostani kínálatban egy elfogadható képminőséggel rendelkező gép, ráadásul a képstabilizátor sokszor segíthet abban, hogy ne kelljen az érzékenységet magasra tekerni, árkategóriájában szvsz egyértelműen best buy.

(#10142) #35104512


#35104512
törölt tag

kompaktom volt eddig csak, egy canon a60 volt a kezdet, most egy a550 -es van, de nagyon szeretnék már valami komolyabbat. holnap azt hiszem bemegyek valami boltba ahol mindet kézbe tudom venni, és újra megvizslatom őket, aztán megpróbálok dönteni. a pentax ccd eltolásos képstabija mennyire hatékony mondjuk a nikon vr -jével szemben? vagy úgy általában az obejktívbe épített stabival szemben?

(#10143) Lauda válasza #35104512 (#10142) üzenetére


Lauda
félisten

Ha van lehetőséged, nézz be a Budaörsi MM-ba, sok gép van kint, meg tudod őket fogdosni, próbálgatni. Ha nincs benn akksi, akkor szólsz az eladónak és tesz bele. :K

(#10144) Zola007 válasza #35104512 (#10142) üzenetére


Zola007
veterán

Stabilizált obik jobbak, nikon csak ezzel dolgozik, nagyon extrém hatásfokot tud némelyik obija.
Obis képstabi nagyobb intervallumot képes megfogni, pontosabb, de drágább is. Azt ne felejtsd el, ha később másik obit szeretnél 60-70 mm fölött, akkor ismét jó drága beruházás következik, ami komolyabb obiknál sok tíz ezres felárat jelent a VR-ért cserébe.
Viszont ha szűk a kassza én ázba épített képstabit vennék, mert az esetek 70 %-ban adja közel ugyanazt, amit a VR-s obi, a többire meg veszel 6 rugóért egy monopodot és kész.
Már az említett 55-200-nál is 15-17 ezer a különbség a sima és VR közt, egy 70-300-as nikon meg ebből a szériából már 120-130 körül vagyon, így kezdőnek meggondolandó
Pentaxra, igaz gyengébb minőségben (de kezdő számára elégségesen) meg megúszod a fenti tartományt 60-ból. Kompakt után így is oda leszel meg vissza.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10145) Kanczy


Kanczy
veterán

Sziasztok!

Szeretnék mostanában venni egy kompakt digitális fényképezőt olyan 50.000 Ft-ig,és azt szeretném megkérdezni,hogy melyiket ajánlanátok?

Amit kinézem magamnak az a Sony DSC-W115 gépe.Mi a véleményetek róla?
Melyiket gondoltjátok a legjobb ár/érték arányúnak a mostani gépek közül?

kösz,
kanczy :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#10146) mark_mark


mark_mark
csendes tag

szerintetek melyik a legjobb kompakt gép 80eFtért?

(#10147) Reno7


Reno7
senior tag

A Nikon D2H/Hs -t lehet makróra vagy természetfotóra használni?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#10148) johnjohn válasza Reno7 (#10147) üzenetére


johnjohn
addikt

Miért ne lehetne? Olyan obit teszel rá, amit a pénztárcád elbír. :F

(#10149) #27070592 válasza Reno7 (#10147) üzenetére


#27070592
törölt tag

És a Land Rover Discovery-t lehet terepjárásra használni? :U Egyáltalán milyen kérdés ez? Találtál a régi lomok között a padláson egy D2H vázat de nem tudod vajon mi is lehet ez? :DDD

Makrózáshoz általában kell egy spec. makroobi. Esetleg körvaku.
Természetfotót meg gyakorlatilag bármelyik jobb fix vagy 3x-nál röbidebb zoomobival lehet lőni. Nem vázfüggő. Ez már csak így van ebbe' a mai világba'. ;)

mod: ehehhehehe

[ Szerkesztve ]

(#10150) TeeJay válasza #27070592 (#10149) üzenetére


TeeJay
félisten

na ha már a srác megkérdezte ezt
nekem is lenne egy hasonló kérdésem

mégpedig az hogy egy DSLR géppel kitobival lehet makrozni?
tehát úgy értem mint a kompakt gépeknél hogy benyomom a makro gombot és 2centiről is tud éleset fotózni?
vagy DSLR-nél csak akkor tudok közelről fotózni ha veszek rá makró objektívet?
előre is kösz bárki válaszát :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.