Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Spenc


Spenc
csendes tag

[link]

remélem most nem rontottam el a linket...
előre is köszi akkor a segítséget!

(#10952) Spenc válasza Szten Márs (#10950) üzenetére


Spenc
csendes tag

Csodát nem is várok, csak annyit hogy élvezhető minőségben vissza tudjam nézni a megörökített pillanatokat :) teljesen átlagos felhasználásra kell és ez az az ár amit úgy rászánnék...

(#10953) philoxenia válasza Szten Márs (#10950) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sokkal több. :) A P50-nél 775 -öt ír ki várhatónak a 2GB -os kártyánál.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10954) ottkar válasza Spenc (#10952) üzenetére


ottkar
addikt

Az ára meghatározza a tudását de a másik hasonló áruak se tudhatnak eleve többet.

(#10955) #27070592 válasza Spenc (#10951) üzenetére


#27070592
törölt tag

Kb 8x6x43 fényképezőgép-modell rendelkezik ezekkel a paraméterekkel, elég nehéz a választás ha a költségkeret is behatárolt. Bulifotókhoz meg emlék-tájképekhez szerintem olyan gépet keress, aminek legalább 28mm a kezdő látószöge.

(#10956) philoxenia válasza #27070592 (#10955) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennyi pénzért nemigen van sajnos.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10957) instant_h2o


instant_h2o
csendes tag

Sziasztok!
Ez a téma annyi oldalt emészt fel,hogy végtelenségig is lehetne olvasnom,mire a végre érnék...
Ezért -bár tudom,hogy unalmas kérdés- a véleményeteket kérném az alábbi típusok közötti választáshoz:

-Kodak ZD-710 / Z712 IS
-Nikon Coolpix P50
-Fuji Finepix J50

De ha tudtok jobb gépet ebben az árkategóriában ~35K, azt is örömmel fogadom.
Nem vagyok nagy fotós, alkalomszerűen lövök pár képet (bulik, családi összejövetelek).
Viszont szeretnék egy nagyjából normálisabb gépet. Meg annak is örülnék,ha fogása is lenne a szerkezetnek.

Előre is köszönöm!
i:h2o

(#10958) Zola007 válasza instant_h2o (#10957) üzenetére


Zola007
veterán

Érdemes átolvasni az előző 100-150 hozzászólást, amennyiben van rá időd.
AHát nem egy kategóriájú gépeket néztél ki az biztos.
Szerintem hobbifotósnak az a legfontosabb,. hogy "egyben legyen" a gép, azaz összhatásban tetsszen neki, semmiből se túl sok és se túl kevsé.
tesztek hozzájuk:
[Kodak]
[Nikon]
[Fuji J50]
itt tudsz nézegetni és összehasonlítgatni képeket is, ugyanattól a laptól vannak a tesztek.
(nem a legpöpecebb tesztoldal, de ált jókat írogatnak)

A Fuji szerintem kicsi és zajgyár, nagyon mosottak a képei, ez is 37 mm-től indul, kijelző az valóban nagy, de szerintem felejtős. Bármelyik másik 2 géppel jobb minődésget kapsz.

Talán a Fuji 5700/5800 ajánlható ebben a kategóriában.
7712 IS szerintem kiesik, mert 60 k körül mozog

Ezeket kellene főleg eldöntened
--> el kell eldöntened, hogy mennyire kell nagylátószög? P50 28 mm-től indul, Fuji S5800 és Kodak jóval feljebb.
--> ellenben Fuji 5800/Kodaknál a 10x zoom ad előnyt, ami a Nikonnál csak 3.6.
--> a kijelzők kiépítésében is van különbség, collra kb ugyanannyik, de pl Nikon fele olyan felbontással.

A Nikon és a Fuji 5800 sima ceruzaakkuval múködik, míg a Kodak saját spec. akksis kivitel (és nem feltétlenül szereti ez sem mindegyik utángyártottat.

Ha ezeke kellene főleg mérlegelni és nézd meg a tesztképeket, hogy melyik tartod legjobbnak (Esetleg a legkevésbé rossznak, mert mai világunkban már inkább ez a mérvadó)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10959) pilu69


pilu69
csendes tag

Hello szakik . A "Melyiket válasszam? " téma hsz-eit gyarapítva megkérdezném , hogy milyen fényképezőt érdemes még megnézni ha vmi hasonló az elképzelés:

- Fekete
- Ultrakompakt
- Kb. 45000 Ft
- Általános, hétköznapi felhasználásra
- SD (SDHC) bővíthetőség

Az ediggi jelöltek :

Casio EX-Z80
Casio EX-Z1080
Casio EX-Z1050
Panasonic DMC-FS3
Nikon Coolpix S520

Ezek közül melyiket és miért ? Vagy ezeken kivül mit érdemes megnézni?

(#10960) kkf válasza kkf (#10934) üzenetére


kkf
aktív tag

Még mindig nem tudom eldönteni, hogy a bridge-t erőltessem-e, vagy a DSLR-eket, mivel még sosem volt bridge gép a kezemben, nem tudom összehasonlítani sem a kompaktokkal, sem a DSLR-ekkel a teljesítményét. Lehet, hogy már az a teljesítmény is bőven elég lenne nekem, mivel még véletlenül sem dédelgetek profi fotós ambíciókat, de ugyanakkor igényes is vagyok.
Kinéztem pár dolgot az e-digital-nál, mivel a vásárlási utalványom miatt oda vagyok kötve, és úgy döntöttem, hogy ha mégis DSLR lesz, akkor 150k-ban maximálom az értékét:

Olympus E-410 kit (ED 14-42mm objektívvel) 109.900Ft
Sony Alpha DSLR-A200K (18-70mm objektívvel) 119.900Ft
Olympus E-510 kit (ED 14-42mm objektívvel) 129.900Ft
Nikon D60 kit (18-55mm DX VR objektívvel) 139.900Ft
Pentax K200D kit (DA 18-55mm objektívvel) 149.900Ft

Szerintetek ár/minőség arányban melyik kit a legjobb?
Ha mégis bridge és nem Canon S5, akkor melyik? (ami kapható az e-digitalban)

Előre is köszi!

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#10961) Degeczi válasza kkf (#10960) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"sosem volt bridge gép a kezemben, nem tudom összehasonlítani sem a kompaktokkal"

ugyanaz!
nincs is pontos definíciója: csak egy marketingkategória a "bridge", nagyjából a küllem alapján...

az érzékelőmérete, belső fölépítése teljesen azonos a kompaktokéval, így az olyan jellemzői is mint az AF lassúsága, a nagy mélységélesség, nagy zaj, kis dinamika - mind azonosak

[ Szerkesztve ]

(#10962) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

A jövő hét folyamán valószínűleg megveszem az SX100-ast, most a memóriakártyával vagyok gondban. Szóval...a lényeg nekem az, hogy a memóriakártya sebessége ne fogja le a fényképezőgépet, ne az legyen a szűk keresztmetszet. Én 4GB-osat szeretnék a gépbe (mert szoktam vele videózgatni is rendesen), SDHC-t nézegettem, abból Class hányas kategória kéne nekem? Lehet megfelelne egy 2GB-os is, ha azok között akad kellő gyorsaságú. 7e Ft-nál többet nem igazán akarok memkártyára költeni. Várom a javaslataitokat.

Köszi,
Balázs

(#10963) drkbl válasza philoxenia (#10935) üzenetére


drkbl
őstag

Esetleg így, plusz egy ~70kHUF-os objektívvel +45kHUF-ért? Amúgy az általad linkelt képen úgy tűnik, ott a II a frontlencse körüli típusjelzés végén, de érdemes rákérdezni...

(#10964) Zola007 válasza Bazsee71 (#10962) üzenetére


Zola007
veterán

sima sd-ből van 4gigás is, de az vagy nem életbiztosítás v. 1.01-es

ezt nézegesd át: [link]

Van egy táblázat is benne a sebsségekről.
Ha valóban gyorsat akarsz, mellette biztonságosat és a régebbi cuccokkat is működőt, akkor személy szerint én 50x fölötti SIMA SD-t ajánlok, abból meg vagy 3-t, ha pénzügyileg belefér.

3500 körül már kapsz normális, sokévgaros 2 gigás sima SD kártyát (pl Kingston Elite) 6-7 megás írási sebességgel, ebből veszel kettőt. v 6000 körül 4 gigás szintén Kingston SDHC Class 6-ot. Nekem minden eddigi Kingston cuccom jól ment (pendrive, kari) évek óta.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10965) Zola007 válasza kkf (#10960) üzenetére


Zola007
veterán

Hát azért a bridge nem dslr kategória, de van létjogosultsága a dolognak, hogy ha nem is fél , de 1/3 úton emlegetik dslr felé.
AF-nél egyébként vannak típusok, amik egész gyorsak, de pl dslr prezentre itt egy kis videó egy 100+-os obival: [tamron 17-50]

Tehát sportfotóra, rendezvényfotóra ne bridget vegyél.
De mielőtt limitált pénztárcával beleugrassz egy dslr vásárlásba ajánlom, hogy nézegess körül ismerős bridgesnél, esetleg menj be pl Nika-ba, edigitalba v. ahol be lehet kapcsolni a gépeket és nézegesd meg ezt a kategóriát is, mert lehet, hogy praktikusabban jössz ki bridge géppel. szerintem...

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10966) Bazsee71 válasza Zola007 (#10964) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi szépen a választ! Akkor szerintem egy 4GB-os Kingston SDHC Class 6-os lesz, találtam is már nem sokkal 5e Ft felett. :)

(#10967) Zola007 válasza Bazsee71 (#10966) üzenetére


Zola007
veterán

Normális helyen vedd meg mindenféleképpen. Hol találtad?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10968) Bazsee71 válasza Zola007 (#10967) üzenetére


Bazsee71
őstag

Itt találtam: [link]

Utánanéztem, tőlem nem messze van a boltjuk, szóval nekem minden szempontból megfelel.

(Gondolom fényképezőgépet se vegyek üzlet nélküli webshopból, elég rizikósak, nem?)

(#10969) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#10968) üzenetére


Bazsee71
őstag

Konkrétan erre gondoltam: [link]
Itt azért jóval olcsóbb a gép mint máshol, az áru átvehető személyesen is. Jogosan tartok tőle amiatt, hogy egyelőre ez csak egy webshop?

(#10970) rumos14 válasza philoxenia (#10940) üzenetére


rumos14
nagyúr

a 28mm széleslátó nagyon jó dolog. és anélkül hogy nagyon belemélyednék a témába, az FZ18 itt sem torzít!

(#10971) rumos14 válasza Spenc (#10952) üzenetére


rumos14
nagyúr

20k-ért nem tudom, mit lehet ajánlani, de a samsung-ok optikája, hát, nem osztályelső.

(#10972) rumos14 válasza pilu69 (#10959) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem Z1000 volt egy ideig 2. gépként, az nem tetszett, de az 1050/1080 állítólag lényegesen jobb. [L:www.trustedreview.com][link][/L] itt találsz jó teszteket. a 38mm-ről induló zoom mondjuk kifejezetten nem jó.

(#10973) rumos14 válasza kkf (#10960) üzenetére


rumos14
nagyúr

kiváncsi vagyok, hogy fogsz dönteni, én is agyaltam kicsit a DSLR témán, de aztán maradtam a Pana FZ18-nál. a fotózási szokásaimmal nem tudnám nagyon összeegyeztetni a több objektív cipelését és a szigorúan kétkezes használatot. a párom is lehet hogy kicsit nehezebben barátkozna össze egy DSLR-rel, ő is "lő" nálunk.

(#10974) rumos14 válasza Bazsee71 (#10962) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Class megjelölés csak egy minimum, 2, 4, vagy 6 mb/s sebesség mp-enként. 4 gigás nem HC-t ne vegyél, mert azt a legtöbb gép nem szereti. videózni bőven lehet amúgy Class 2-esre is, a nagyobb sebesség előnye akkor jelentkezik, ha kártyaolvasóba teszed és a képeket átmásolod.

(#10975) Bazsee71 válasza rumos14 (#10974) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, olvastam hogy a nagyobb kapacitás miatt kellett az SDHC, mindenképp olyat veszek (mint a linken). Gondolom a gyorsaság még a sorozatképeknél számít.

(#10976) kkf válasza rumos14 (#10973) üzenetére


kkf
aktív tag

hát, nehéz ügy...igazából lehet sokáig ellennék azzal az egy objektívval, mivel makrózni egyáltalán nem szoktam. ha látni akarom a légy szemeinek szubatomikus részecskéit, akkor inkább nézek a neten róla fotót :DD szóval én sem vagyok a híve, hogy még két oldalt lógjanak rólam az objektívek, meg annyi pénzt nem is akarok beleölni, viszont a torz, életlen képekből sem kérek. egyik kollégám mutatott Fuji S9600-tal készült tájfotókat, azokkal pl. meg voltam elégedve, mondjuk az élessége hagyott némi kívánni valót. szóval nem tudom, kelljen-e a DSRL, macerásnak tűnik :D

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#10977) Zola007 válasza rumos14 (#10971) üzenetére


Zola007
veterán

Nem osztályelső, de 20 ezerért örülj, hogy van benne fém alkatrész is.
Egyébként nem olyan rossz kis gép az, főleg ennyi pénzért. (mivel olcsóbban nem is nagyon lehet új gépet venni, csak vmi csingcsangot.

Azért számít a sebesség is, netalántán ha RAW-ra kerül a sor, illetve sorozatotnál se mindegy, hogy 3-5x 4 MB-ot meddig ment?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10978) rumos14 válasza Bazsee71 (#10975) üzenetére


rumos14
nagyúr

csak az ún. végtelen sorozatnál, a szokásos kb. 4-6 darabos sorozatig elvileg legalább részben a fényképező pufferébe mennek a képek, és csak onnan a memókarira. nézd, nagyon szart sztem már nem lehet venni, 3k-ért vettem 2 gigás Kingston-t, azzal is nyugodtan lehet sorozatozni.

(#10979) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#10969) üzenetére


Bazsee71
őstag

Erre tudtok valamit mondani?

(#10980) rumos14 válasza kkf (#10976) üzenetére


rumos14
nagyúr

pont a Fuji S sorozat gépeit szokták dícsérni, mint egész jó fél (harmad) megoldás DSLR gép helyett. az átlagnál jobb képeket csinálnak relatíve magas ISO értékek mellett is (400-800). engem mondjuk az elemes működés (akksi helyett) és a régebben használt xd memókártyák riasztottak el. a S9600-ról itt [link] elég jókat írnak. ez már méretre, súlyra is DSLR szint...
ha RAW-ban lősz, az élességet utána úgy állítod ahogy csak tetszik.

(#10981) Bazsee71 válasza rumos14 (#10978) üzenetére


Bazsee71
őstag

Persze, főleg az én felhasználási igényemhez. Szerintem egy 4 gigág megéri 5400-ért, azzal már csak el leszek egy darabig. :)

(#10982) philoxenia válasza rumos14 (#10970) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezen az oldalon nézd meg például a makró módban kapott széles látószögben készült képet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10983) philoxenia válasza kkf (#10976) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez szerintem az a gép jelenleg, amit , ha nem DSLR-t veszel, érdemes ennyi pénzért venni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10984) rumos14 válasza philoxenia (#10982) üzenetére


rumos14
nagyúr

bakker 27mm az egész téma amit átfog, még jó hogy torzít... ez is minden, csak nem hétköznapi használat.én arra gondoltam, hogy ha mondjuk egy épületet lefényképezel 28mm használatával, ott a falak egyenesek lesznek, nem hordók. ellentétben sok más fényképezővel.

(#10985) rumos14 válasza philoxenia (#10983) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem meg már az a méret- és árkategória, ahol inkább DSLR-t ajánlanék.
bakker, 1 kilós "kompakt" gép, uhhh.

(#10986) philoxenia válasza rumos14 (#10984) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézd meg mellette az S5-öst, az sem rosszabb. :D
Úgy fotózz le egy épületet, hogy a sarkaiba éppen beleférjen a képkivágásnak, meglátod, torzít-e.

10985: Nem a mérettel volt gondja, csak optikát nem akar cserélgetni, ha jól értettem....
Férfiember ne nyafogjon a méretek miatt, ha fotózni akar. Zsebbe egyik ultrazoom se fér, ha meg már a nyakadban, vagy táskában van mindegy, hogy egy kiló vagy fél....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10987) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#10969) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintetek ez nagyon para?

(#10988) philoxenia válasza Bazsee71 (#10987) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha ezt vállalod...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10989) Bazsee71 válasza philoxenia (#10988) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem itt nincs semmi ami nem vállalható. Van rá garancia, személyes átvétel, stb...

Vagy Te találtál vmi buktatót?

(#10990) Degeczi válasza Bazsee71 (#10989) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Van rá garancia"

hol, az a kérdés...
pl pont úgy lehet olcsóbb másoknál, ha nem a hivatalos forgalmazótól szerzi be - akkor azonban a gar ügyintézés is lassabb (Edigitalt is ezért szidják sokan, joggal)

(#10991) Bazsee71 válasza Degeczi (#10990) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor e legjobb az lesz ha írok nekik mailt, és megkérdezem.

(#10992) rumos14 válasza philoxenia (#10986) üzenetére


rumos14
nagyúr

mondom, FZ18-cal kifejezetten jók a tapasztalataim torzítás(mentesség) terén. mondjuk gyorsan hozzáteszem, hogy többynire RAW-ban lövök, ott pedig már nem korrigál, tehát ott igenis van 28mm-en hordótorzítás, de jpeg átalakítás közben (sok egyéb mellett) ezen is lehet javítani.
azért egy ultrazoom 360g-ja és a szóbanforgó Fuji 1 kilója közt sztem iszonyú nagy különbség van. mondom, nálnuk nem csak én fényképezek...

(#10993) kkf válasza rumos14 (#10992) üzenetére


kkf
aktív tag

Hát igen, 150k-ért meg amúgy sem fogok ultrazoomot venni. Főleg nem ekkorát. Az az optika a lelkemet is tutira kitorzítja az univerzumból.
Akkor, ha a listámról kellene választani DSRL-t, ár/teljesítmény arányba melyik a legjobb?

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#10994) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#10991) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sejthető volt, de németországi gép, garanciát ők intézik, magyar nyelvű használati nincs. Igaz tudnak magyar garosat, de azt már ők is 58e-ért.

(#10995) ottkar válasza kkf (#10993) üzenetére


ottkar
addikt

A Pentax.

(#10996) ottkar válasza Bazsee71 (#10994) üzenetére


ottkar
addikt

Nyilván a német forgalmazó gépét tudják olcsóbban adni a magyar hivatalos forgalmazóét persze hogy nem.

(#10997) Jazz


Jazz
veterán

100-150 körül milyen DSLR tükrös gépet ajánlanátok?
Szempont:
- 8-10Mp (több csak akkor ha ekkora méretű érzékelőn van értelme (ugye ez függ szenzor "jóságától"...)
- 22.5mm x ... szenzor minimum
- lehető legkompatibilesebb legyenek az obik (tehát a canon gépre csak canon obik, nikonra csak nikon nem túl meggyőző)

Továbbá fenti márkánál nem tudom mennyire megoldható eza probléma, milyen hátrányokkal jár (közgyűrű...)
Meg nem tudom milyen fontos szempontok vannak még amit figyelembe kéne venni tükrösnél. (nem foglalkoztam eddig tükrössel csak compactal, de azzal nagyon :B )

free your mind

(#10998) horyk válasza Jazz (#10997) üzenetére


horyk
senior tag

Mivel sokat foglalkoztál compactal, szerinted a Canon A720 jó gép lehet nekem :F
Csak családi + ilyesmi :D fotók.
[link][C][/C]

Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. cn.clanbazis.com; www.gajaliget.hu; cN|Squad Promod Pub Server: 84.2.39.248:28977; cN|Squad DAMN:MW PUB Server: 80.249.173.120:28972

(#10999) johnjohn válasza Jazz (#10997) üzenetére


johnjohn
addikt

Első sorban el kell döntened, mit szeretnél főleg fotózni, inkább utázáskor, tájakat, épületeket, főleg szabadban, vagy madarakat, természetfotózás, esetleg beltérben sport, rendezvények ?
A különböző márkák objektívjei mind más-más csatlakozásúak, egymással nem kompátibilisak,tehát a várható felhasználás figyelembevételével nézd át az obiparkot, és az anyagi lehetőségeidet.A közgyűrű csak fényerősebb obikhoz ajánlott.
Menj el pl. a MM-ba és vedd kézbe a gépeket, a Canon sokaknak kicsi, és kényelmetlen fogású, a Pentax, Nikon ,Sony ergonómiailag jobb.
Nézz bele a keresőkbe, a Pentax, Nikon általában jobb, világosabb, nagyobb, a Canon kicsi és sötét,az Olympus manualfokuszhoz szinte használhatatlan.
PENTAX K200 D váz + 18-55 mm DA--150 000.- körül,
CANON EOS-400D + 18-55 mm 160 000.- körül.
NIKON D60 + 18-55 DX VR - 140 000.- körül kapható.
Mindhárom alap obival,tehát további obikat kell venned, min.70 000-100 000.-ért/ db.!
Viszont a képminőség kárpótol .Végül érdemes átnézni a használtpiacot, melyik márkához mennyiért vannak használt obik.Ha már van konkrét típus, ami tetszik, kérdezz újra, válaszolunk!

(#11000) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Szerintetek ezek az adatok nagyjából megfelelnek a valóságnak:
Mennyi kép fér egy memóriakártyára?
.

Live poor, die ritch.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.