Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Chapel


Chapel
addikt

Akkor most már tényleg nem tom....... :F

Meg köveztek ha a Kodak-ot veszem :DDD ?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10052) philoxenia válasza Chapel (#10051) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt egy könyvecskét is kapsz.... :D Megtudod belőle, jól választottál-e. :U
Feketében olcsóbb. Miért? :F

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10053) blattida válasza philoxenia (#10052) üzenetére


blattida
nagyúr

Hogy hogy miért?! A csilivili ezüst ruci sokkal menőbb, mint az uncsi halál fekete! :P

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10054) blattida válasza Chapel (#10051) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem vagyok szakállas nő. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10055) Chapel válasza philoxenia (#10052) üzenetére


Chapel
addikt

Az két KÜLÖNBÖZŐ gép :P

Én is ezt hittem amúgy, de az egyik a Z710 a másik ZD710 kicsit eltérnek paraméterekben is...

blattida :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10056) Carsee


Carsee
tag

Sziasztok,
Szeretnék némi tanácsot kérni. Nem tudok dönteni...
Adott két lehetőség: 1. Canon EOS-350D 8000 expo-val, kitobival és 1GB-os kártyával - 75ért vagy 2. Nikon D40, új, kitobival és 1GB-os kártyával 100ért.
Fuji FinePix S5600-ról szeretnék váltani...
Félek a használt géptől (bár nyilván csak az én paranoiám).
Köszi

(#10057) ottkar válasza Carsee (#10056) üzenetére


ottkar
addikt

Hátha meg tudod a Nikont venni akkor nyilván inkább azt.

(#10058) Chapel válasza Szten Márs (#10049) üzenetére


Chapel
addikt

Digitális képstabilizátor,ott van a leírásban jobbra fent 3.sor...azt írtad "Viszont a ZD710 nem rendelkezik képstabival. Azért ez egy igen erős minusz egy 380mm végű kompaktnál..."

Ez nem az?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10059) Otisz válasza Carsee (#10056) üzenetére


Otisz
őstag

Egyértelműen Nikon.
Nem a márka miatt, hanem mert új, és árban nincs annyira nagy különbség a 2 gép között - jelen esetben.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#10060) Szten Márs válasza Chapel (#10058) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem nem az. Bővebben a témáról: [link] illetve még bővebben és talán jobban érthetően: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10061) péter007 válasza Carsee (#10056) üzenetére


péter007
senior tag

hy

szerintem is nikont vedd, de nem azért mondom mert nekem is az van :DDD
nem sokkal drágább és azért mégicsakúj

(#10062) Chapel


Chapel
addikt

köszi Szten a linket,elolvastam meg még máshol is,szal akkor én mint amatőr,de tehetséges :DDD fotós első gépnek, melyik legyen? érdemes 50-ért a Sony CyberShot DSC-H3 -at megvennem a képstabi-miatt (meg általad említett jobb képminőség elvileg)
vagy legyen 35-ért a Kodak ZD710???

Akinek bármelyikkel van tapasztalata azt is várom,nem értek annyira hozzá h felelősségteljes dontést hozzak ;]

Köszönöm előre is! :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10063) Agent87 válasza Carsee (#10056) üzenetére


Agent87
aktív tag

én is eközött a két gép között vaciláltam de aztán itt felnyitották a szemem és a pentax k100d jobb választásnak bizonyult mindkettőnél. :)
beépített stabi ami a többinél max objektívben van és így drágább na és ha használtan veszed gondolom te se fosod a pénzt szóval ez nem egy utolsó dolog. képminőségben szintén. nameg sd kártya AA-s aku.
Szten meg tud erősíteni. Ügye? :DDD

itt egy elég jó teszt összehasonlításokkal képekkel meg minden finomság egy kis angol nem árt:
http://www.dpreview.com/reviews/PentaxK100D/page17.asp

(#10064) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Kompakt gépet szeretnék venni ajándékba.
A legfontosabb az lenne, hogy indoor\gyengébb fények mellett is szép, éles képeket csináljon. Jó lenne, ha lennének legalább alapvető manuális beállítási lehetőségek is (záridő, rekesz). Nyilván nem lényeges, hogy csillió megapixeles\zoomos legyen (sőt!).
Nekem Canon A610-em van (amivel maximálisan elégedett vagyok), de sajnos ez a modell már nem kapható újonnan. Kb. ez lenne a mérce.
Árban ca. 70 000 a plafon. Ha ennyiért nem lehet nagyságrendekkel jobbat kapni, mint 40-ért, akkor persze nem dobok ki +30-at. Szóval bestbuy a cél. :D

Amiket néztem: Canon A570 IS, Canon Digital Ixus 950 IS, Canon A650 IS

Nem kellene feltétlenül Canonnak lennie persze...

Előre is köszi! :R

(#10065) Szten Márs válasza x64 (#10064) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyik sem rossz választás. Igazából az A570IS sem rosszabb, mint a többi, sőt. Igazából nagy minőségbeli különbségek nem lesznek, mindegyik kellően túlzsúfolt érzékelővel rendelkezik sajna, most nem számoltam ki, de a 650IS-é tippre a legzsúfoltabb.
Viszont mindegyikben ott a képstabi, meg a manuális módok. Igazából szubjektív szimpátia és pénztárca döntsön. De mint mondtam az A570IS is teljesen jó gép, ha külsőre, kinézetre is megfelel, ha ajándék, akkor nyilván ez is szempont.

Agent87:
Valóban a K100D-t tartom a legkomolyabb gépnek ezek közül. De ez nyilván nem feltétlen azt jelenti, hogy mindenkinek a legmegfelelőbb. Mindenesetre én is azt venném :)

(#10066) Szoles válasza Lauda (#10045) üzenetére


Szoles
senior tag

Bocsi, mi rosszat olvastál a kompaktok RAW-járól? Csak kíváncsi vagyok, mert én tegnap próbáltam először RAW-t a Fuji 6500-assal, és el voltam ájulva, milyen minőséget lehet kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#10067) Szten Márs válasza Szoles (#10066) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Látod, pedig milyen régóta hajtogatom, hogy az S6500-at RAW-ban kell használni ;)

(#10068) Szoles válasza Szten Márs (#10067) üzenetére


Szoles
senior tag

Igen, igen, igazad volt! :R

(#10069) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az olympus sp550/560-ban a dual image stabilizator
(azaz a kettős képstab.) mit jelent? A honlapon mechanikainak írják. Akkor ez most
olyan optikai stabilizátor, mint ami a panasonic gépekben van, vagy csak sw-es.
Egyáltalán mitől optikai a stabilizátor? Mit és hogyan csinál.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#10070) x64 válasza Szten Márs (#10065) üzenetére


x64
aktív tag

Hali!

Köszi a választ! Külsőre az A570IS és az A650IS elég hasonlóak (nyilván az A650-es kicsit tömzsibb, nehezebb, lévén a 6-os széria négy AA elemszükséglete miatt).
Az Ixus meg talán "stílusosabb", bár a manuális lehetőségek igencsak korlátozottak benne...

Nem írt viszont senki semmi egyéb javaslatot! :( Pedig a 40-70 kategóriában azért csak van más használható kompakt is...

Közben ismerőstől is kaptam javaslatokat:
Canon PowerShot S5
Panasonic Lumix DMC FZ8 EG
Fuji FinePix S 5800
Fuji FinePix S 8000fd

Ezekről mi a véleményetek? (személy szerint én fölösleges túlzásnak tartom a 6x< zoomobjektívet kompakt gépbe... mégha "bridge-es külsejű", akkor is...)

Köszi előre is!!! :R

Szerk: annyit hozzátennék még, hogy a gépet egy olyan középkorú ffi kapná, aki még sosem használt digi gépet, nem tud angolul, viszont szeret és tud is fotózni!

[ Szerkesztve ]

(#10071) x64


x64
aktív tag

Még egy dolog felmerült: "ősrégi" A630-as újonnan, boltból 51000-ért. Vélemény?

(#10072) philoxenia válasza x64 (#10070) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha fotózni tudó a megajándékozott, akkor minél kevesebb automatizmus, minél több beállítási lehetőség. Erősebb váz, fogható markolat. Igazából mondjuk a Minolta A2 jellegű gépnek örülne talán, de azt meg nemigen kapsz használtan se.
Személy szerint a Fuji S8000 fd-t javasolnám ez okból, az érzékelő a legnagyobb talán, a zoomot meg nem muszáj használni, de az induló látószög is itt a legnagyobb, a javaslatok közül.

A Fuji S100FS sokkal drágább, az nem fér a keretbe sehogy sem, na az már azért közelít méretben és fogásban egy komoly géphez. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10073) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok!

Némi tanácsra lenne szükségem és egy fényképezőgépre. Mivel ez utóbbihoz szinte semennyire nem értek, :B ezért kérdezek.
Olvastam a #1-t de fele kínai.

Ami fontos lenne a géppel kapcsolatban:
- Könnyű kezelhetőség és magyar menü. Mivel idős szüleimnek lesz és ők nehezen tanulják az elektronikai dolgok kezelését.
- Főleg szabad térben lenne használva. Nyaralás ilyenek.
- Az is jó, ha nem zabálja az elemeket.
- Árban valahol 40 körül lenne.

Nem kell tehát profi cucc, csak viszonylag könnyű legyen csinálni viszonylag jó képeket.

Néztem az edigital kínálatát... hűűű kicsit sok(k) Milyen modellt és márkát javasoltok?
Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10074) philoxenia válasza Vladi (#10073) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ilyen is van, szerintem az árán kívül megfelel a kritériumoknak. Nem sokkal több az ára sem. :)
Az elemek jól bírják, meg ceruzaakksiról is sokáig megy.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10075) ottkar válasza Vladi (#10073) üzenetére


ottkar
addikt

Azért az hogy magyar a menü annak aki alapszinten se ért a fotózáshoz nem sokat segít.

(#10076) Nagya21 válasza x64 (#10070) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sztem nézd meg ezt az ajánlatot is!!
[link]
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10077) Vladi válasza philoxenia (#10074) üzenetére


Vladi
nagyúr

Megnéztem köszi. Érdekesnek tűnik, de nem kevés a 3.6 zoom?
Találtam még két versenyzőt:
canon fuji
Ezeket ismeri valaki? Vélemény róluk?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10078) blattida válasza Vladi (#10077) üzenetére


blattida
nagyúr

Attól függ, mire akarják használni. Az is szempont lehet, hogy beltérben, szobában, lakásban használnák é, mert ha igen, nem ártana valamilyen nagyobb fényerejű...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10079) blattida válasza Vladi (#10077) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezek sem rosszak. De ebben az árkategóriában nincsenek túl nagy különbségek.
Vagy itt van például ez: kodak
Ez sem rossz, ráadásul kapsz kártyát hozzá.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10080) Zola007 válasza Vladi (#10077) üzenetére


Zola007
veterán

Ne haragudj, ha esetleg nem jó gondolom, de nem hiszem, hogy az idős szüleidnek szüksége lenne nagyobb zoomtartományra, mint amit a kisebb kompaktok nyújtanak.
Előre is elnézést, ha túl korosnak titulálom őket
Lehet, hogy rossz a gondolatmenet, nem tudom milyen korosztályról van szó.

Gondolom azért családi fotókhoz is lenne, illetve kis szabadidős fotózgatáshoz.

Egy 50-60 éves ember - aki korábban nem fotózott - nem feltétlenül tud megtartani 8-10x zoomot képstabilizátor mellett sem használható záridőkkel.
Ha kirándulgatni járnak, erdőben is fenn áll a fenti probléma, ha szeretnének beltérben (pl templombelső) is fotózni (néha) már 4-5 zoomnál (pl. egy freskórészlet) problémák adódhatnak még a fiatalabb és minden bizonnyal finomabb kezű társainknak is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10081) Szten Márs válasza Zola007 (#10080) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na ezért kapni fogsz ottkartól ;] :D

(#10082) Vladi válasza Zola007 (#10080) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem haragszom. Azért kérdem. :)
Akkor ezek szerint inkább a kisebb zoom a jó. Mert könnyebb "megtartani"?

Akkor a philoxenia javaslata jó választás lenne?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10083) x64 válasza philoxenia (#10072) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi a javaslatot!

(#10084) Szten Márs válasza Vladi (#10082) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy nagyobb zoommal rendelkező gépet sem feltétlen kell nagy gyújtótávokon használni, szóval hátránynak nem hátrány legalábbis nem ilyen téren. Max nem előny.
Jó amit mutatott, de az általad mutatott Canon sem rossz. A Nikon nagyobb látószögről indul, a Canonban meg van képstabilizátor. Ami mondjuk nem egy rossz dolog.

(#10085) philoxenia válasza Vladi (#10082) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs egy jó választás, csak ezt a gépet használom, van már tapasztalatom a kezeléséről is, full automata módban is jól használható, könnyű, de mégis van fogás rajta. Az induló látószöge nagy, tehát beltérben is jól használható. Elég jól működő panoráma móddal is rendelkezik, egy ismerősömnek például pont ez tetszik benne.
De nyilván több jó választás is van. :)
A 3,6 x zoom fotózni bőven elég általában, a DSLR kitobik is ezt tudják. Dicsekedni viszont nem lehet vele. Ha szempont ez is, akkor ez nem jó választás. :)
Férfi zsebben, női táskában is könnyen elférő, jól használható , magyar nyelvű gép.

X64: :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10086) x64 válasza Szten Márs (#10084) üzenetére


x64
aktív tag

Mondjuk a Canon A570IS és az (ugyanakkora érzékelőn) "1 megapixellel többet tudó" A590IS közül én az előbbit választanám, és nem a 3000 forint differencia miatt...

[ Szerkesztve ]

(#10087) Vladi


Vladi
nagyúr

Nos köszönöm a segítséget és a tanácsokat. Lassan összegzem az információkat és döntést hozok. A nikon tűnik befutónak. :R

Wazz... most nézem nincs raktáron. :W Se a canon.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10088) philoxenia válasza Vladi (#10087) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha megrendeled pár nap múlva megjön, nem kifutó típus, csak nem "akciós" ezért nincs sok a készleten.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10089) Szoles válasza Vladi (#10087) üzenetére


Szoles
senior tag

(#10090) philoxenia válasza Szoles (#10089) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Mediker jó bolt, vásároltam már ott. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10091) johnjohn válasza philoxenia (#10090) üzenetére


johnjohn
addikt

Bizony, Én is csak dícsérni tudom, nagyon korrekt hely, és egész jók az árak.Nem utolsó szempont, hogy mindíg látható a valós készlet!

(#10092) TeeJay válasza x64 (#10086) üzenetére


TeeJay
félisten

én pont ugyanezt a döntést hoztam meg
nem bántam meg mert még az 570IS kellőképp zajos fotókat tud csinálni ISO 200-on is már
képzelem akkor a 8megapixeles 590IS mit tudna...

kár hogy nem lehet egy ugyanazon gépet 3féle felbontással megvenni
pl lenne egy egészjó kompakt váz és választani lehetne hogy 1/2,5"-os érzékelőből 4-6-8megapixeles kell-e neked bele

én tuti a 4megapixeleset vinném csakhát nincs olyan :(

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10093) philoxenia válasza TeeJay (#10092) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Használtban vannak azért, ez ennyiért ha jó ajándék, de még ez se drága. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10094) tpeter77 válasza x64 (#10070) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Canon PowerShot S5
Panasonic Lumix DMC FZ8 EG
Fuji FinePix S 5800
Fuji FinePix S 8000fd

Ezek közül a Panát tartják a legzajosabbnak.
Fujikban viszont nincs stabilizátor, egy ekkora zoom-ot tudó gépnél nem vennék (valódi) stabilizátor nélküli gépet.

Egyértelműen a Canon S5 a legjobb, akármire is használná a célszemély, csak drága. De ha van rá pénzed, akkor azt vedd meg.

(#10095) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok

pana fz50 -est érdemes még manapság venni, vagy van jobb is ebben az árban/kategóriában? nekem leginkább az nem tetszik benne, hogy beépített akksija van. mennyit bírhat ez kb? köszi :R

üdv

[ Szerkesztve ]

(#10096) ottkar válasza #35104512 (#10095) üzenetére


ottkar
addikt

Milyen beépített akkuról beszélsz? CG006-os akku való hozzá. Egyet adnak töltővel együtt. Ez jó gép.

(#10097) #35104512 válasza ottkar (#10096) üzenetére


#35104512
törölt tag

bocsánat, nem fogalmaztam pontosan. úgy gondoltam, hogy saját akksija van, nem AA-s elemekkel üzemel :B

(#10098) sonar válasza #35104512 (#10095) üzenetére


sonar
addikt

Nagyon baba gép az FZ50! Nekem is ilyenem van. Mondhatni mindent tud. Sajnos nem sok időm van fotózni meg csak amatőr vagyok, de ha az ember kikisérletezi a megfelelő beállításokat :) jó képeket lehet vele kattintani.
Az akksijára nem nagyon panaszkodom olyan 300 képet tud 10 Megapixelen.
A vakuja az hihetetlen gyorsan feltöltődik.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10099) #35104512 válasza sonar (#10098) üzenetére


#35104512
törölt tag

köszi a választ :) a 300 kép nem hangzik rosszul, én külföldi utakra hurcolnám magammal, csak ezért aggódom kicsit tőle, hogy biztos a legrosszabbkor merül le, de 300 fotót nem hinném hogy készítenék 2-3 nap alatt, szóval azt hiszem ez a gép lesz a kiválasztott :)

(#10100) tpeter77 válasza sonar (#10098) üzenetére


tpeter77
addikt

Ha jól emlékszek ezt a gépet is láttam az edigitálban a polcon. Ránéztem, és elcsodálkoztam, hogy mekkora nagy, hiszen már akkora méretű mint egy belépőszintű tükörreflexes gép. Jó nagy a markolata, gondolom jó a fogása is...
Na de 110 ezerért én a Nikon D40 vagy D40X-et venném :) Bár ha vkinek csúcs kompakt kell nagy optikai zoommal és szüksége van videófelvételre meg LV-ra és IS-re is, annak ez biztosan jobb választás, mint egy tükrös.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.