Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) olli válasza Dtomi (#10650) üzenetére


olli
tag

Géped van?

By cool !

(#10652) Dtomi válasza olli (#10651) üzenetére


Dtomi
őstag

Nincsen sajnos. ;]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#10653) brumi1024


brumi1024
veterán

szerintetek melyik éri meg jobban, egy sony dsc w120, vagy egy sony dsc w130 vagy esetleg a sony dsc w150?én a 150-re szavaznék, de az annyival jobb? e három közül ti melyiket ajánlanátok?

(#10654) Szten Márs válasza brumi1024 (#10653) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 130-ast mindenképp kilőném. A 150-esnek jobb a nagylátószöge meg a teléje is, mint a 120-asnak, a 120-asnak meg nagyobb az elemi pixeleinek a mérete. Valószínűleg a 150-est venném. Mekkora az árkülönbség?

(#10655) brumi1024 válasza Szten Márs (#10654) üzenetére


brumi1024
veterán

kb 10ezer ft.megér +ennyit a 150es?

(#10656) atv72


atv72
tag

segitsetek!
nagyon keves idom van utananezni, hogyan kell bridge gep vasarlasakor a ccd pixelhibakat kiszurni es mennyinel nem szabad megvenni. (canon s5is vagy pana fz8 vagy 18 a jelolt. ja, mit vennetek ebbol? vagy ez a tiltott kerdes?)
elore is koszonom,

(#10657) Szten Márs válasza atv72 (#10656) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért lenne egy "Melyiket válasszam" című topicban tiltott az a kérdés, hogy melyiket válasszam? :F
Mindenesetre a Canon S5 IS-t választanám a kettő közül. Abszolút egyértelműen.
CCD hibákat? Hmm... letakart objektívvel lőssz rövid záridős képeket, hogy az esetleges hotpixelesedés ne zavarhasson be, és megnézed van e színes pötty a feketeség tengerében :)

brumi1024:
Igen, szerintem egy 10-est megér, hogy mind a tele, mind a nagylátó vége jobb. Persze ezt inkább neked kell tudni, hogy neked megéri-e.

(#10658) Dtomi válasza atv72 (#10656) üzenetére


Dtomi
őstag

Leghosszabb záridővel (mivel ugye a CCD melegedése okozza), letakart objektívvel, ha csak LCDn tudod megnézni akkor közepes érzékenységgel sztem ISO 400 al fölötte már mosnak nagyon, úgy is elkennék. ha laptopot is tudsz vinni akkor iso 100-200 on is látni fogod ha van. Egyébként sztem jól szűrhető és egyszerűen, engem pl nem zavarnak egyáltalán, pedig a 30D be van gyári szűrő.

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#10659) Szten Márs válasza Dtomi (#10658) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmm... de ha leghosszabb záridővel csinálja tele lesz hotpixellel, ami valahol természetes. Bár mintha a Canon kompaktokban lenne "always on" hotpixel-szűrés, legalábbis mintha így rémlene, erre aplikálsz te is?

(#10660) Zola007 válasza Szten Márs (#10659) üzenetére


Zola007
veterán

Kérdés: Az nem softwaresen szűri a hotpixelt?
ha igen, akkor a deadet is annak veszi és kiszűri? mert akkor ad egy pofont a sarnak

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10661) Szten Márs válasza Zola007 (#10660) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ezen gondolkodtam én is, hogy az valószínűleg a deadet is kiszűri. Valójában nem tudom így van-e, de elég valószínűnek tűnik. Ez esetben tényleg nem lesz látható ha van dead pixel.

(#10662) atv72


atv72
tag

ajaj,
akkor tehat ne foglalkozzak vele? vagy pontosan mi is legyen?
help!

(#10663) rumos14 válasza atv72 (#10656) üzenetére


rumos14
nagyúr

én FZ18-at vettem, nem utolsósorban a 28mm-es széleslátó miatt. továbbá nem lenne kedvem 4 AA elemet cserélgetni, az akksi számomra kényelmesebb. korábban is pana gépet használtam, bejön a kezelése, logikusnak tartom. nemtom hogy az S5-ben van-e RAW fényképezési lehetőség, de az FZ18-nál én szinte mindig ezt használom, mert egyszerűen jobb minőségű képeket készít így, a sima jpeg kicsit csalódás volt.
az S5 előnyei az összességében jobb képminőség (jpeg-ben), a jobb videófelvétel (sztereó hang, zoomolási lehetőség)

(#10664) olli válasza Dtomi (#10652) üzenetére


olli
tag

Átfogalmaztam a tesztkérést, remélem így még egyértelműbb:

"Ismételten megkérném a segítőkész fórumtársakat egy házi teszt
képeinek elkészítésére. A tesztképeket isodslr@gmail.com címre
lehet egy-egy max 20MB üzenetben eljuttatni. Az összes többi
feldolgozási munkát elvégzem, remélem valamennyiünk hasznára.
A DSLR, vagy egyéb digitális géptipus érzékenységének bemutatására
letakart objektívvel és nézőkével a géptől függően ISO100, 200,
400, 800, 1600, 3200-on készített felvételeket várok. Képméret: a
gépen beállítható maximális. RAW-ból konvertált képeknél nem
szükséges utófeldolgozás.
A zajcsökkentést ki kell kapcsolni még RAW-nál is, nekem Fé: 0
értéknél még nem zavart, de +1,3-tól már feleslegesen zajos lett a
kép, kikapcsolva még hosszabb záridőnél, pl. 30"-nél sem. Rekeszt
a legtágabbra 4,3-4,5-re állítottam, de nagyobb rekesznél sem
befolyásolta az eredményt. Legyenek az értékek pl.:1/60, f:4,5.
1.Feldolgozás: Ps-ban a kép megnyitása.
Kép>korrekciók>negatív>kivágás:1500kpt széles, 1125kpt magas.
Adat: a képfájl mérete ....kbyte. A kisebb érték a jobb.
2.Feldolgozás: Ps-ban a kép megnyitása.
Kép>korrekciók>negatív>kivágás:1500kpt széles, 1125kpt magas,
nagyítás 3200%-ra.
Kép>korrekciók>szintek. A hisztogram bal oldali csúszkáját 0-200
értékre, jobb oldali csúszkáját a képen sötéten ábrázolt színzaj
teljes kizárását jelentő, 255-től 0-ig csökkenő értékre kell
állítani.A nagyobb érték a jobb."
Jelenleg 5 tipus, 6 gép alkotja a tesztet.

[ Szerkesztve ]

By cool !

(#10665) Szten Márs válasza olli (#10664) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha le van takarva az objektív, akkor teljesen mindegy milyen rekeszt használsz ;)
A méretezéseknek mi a lényege, miért jobb nekünk, mintha tényleges, natív méretet csinálnánk? :F

"A zajcsökkentést ki kell kapcsolni még RAW-nál is, nekem Fé: 0
értéknél még nem zavart, de +1,3-tól már feleslegesen zajos lett a
kép, kikapcsolva még hosszabb záridőnél, pl. 30"-nél sem"

:F
Ez egészen úgy hangzik, mintha kikapcsolt zajszűrésnél nem lett volna zajos. :F Hotpixel szűrés on, vagy off? Meg jól értelek, a letakart sapkás képre RAW-ból rányomtál +1,3 Fé-t? Az pont 1,3Fé-vel megdobja a zajt, persze, hogy zajosabb lesz ;)

(#10666) jeni


jeni
félisten

Aki szeretne tükrösdigitális gépet az már vehetne használtan 60e.Ft -ért egy Canon EOS 350D-t,illetve 80e.Ft-ig bezárólag,már aki kinálja használtan és valamelyikre még garancia is van hozzá,amelett dobozosak.Egyébbként a Media Martk-n éppen akciózák 100e.Ft-ért Canon 18-55mm optikával együtt origináltan.

(#10667) Zola007 válasza olli (#10664) üzenetére


Zola007
veterán

Figyu, szerintem jobb lenne, ha nyitnál vmi tárhelyet, ahova feltöltögethetik az emberek a képeiket. Főleg a fájlméret miatt gondoltad a méretezéseket? (jó, meg persze az eltérő géptípusok miatt)

Szerintem is A' la nature lenne a legjobb, 2008-ban nem hinném, hogy problémát jelentene igyen tárhelyet találni, ami mondjuk ezt kezelni tudná (rawonként 10-30 mega, gépenként elég 100-3200-ig, ami max 6-8, ergó 250 mega maximum (!) gépenként) összesen meg max vagy 10 gép lenne.

Szerintem a letöltésük sem okozna problémát, max hagyjuk futni a flashgetet egy-két napig.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10668) Zola007


Zola007
veterán

Ha már kivágásos módszernél maradnál, akkor szerintem obiteszt is becsúszhatna a dologba, mindenki letesztelné a kitobit + amije még van.
Ez se lenne hátrány, főleg a kezdőknek, kitvásárlóknak, még csak alapobikkal rendelkezőknek.

Házi, egyszerű tesztkörülmények közt találhatnák meg a nekik legjobb objektíveket, nem pedig egy sokat próbált tesztfotós, stúdióban készült cikkei alapján, mint néhány oldalon láthatjuk.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10669) johnjohn válasza Zola007 (#10668) üzenetére


johnjohn
addikt

Ezt a tippet , hogy mindenki készítsen tesztfotókat az obikészletével, ugyan arról az általa kiválasztott helyről, már bedobtam egyszer, de nem aratott nagy sikert.Pedig tényleg tanulságos lenne látni, kinek mi, hogyan műkszik !

(#10670) atv72 válasza rumos14 (#10663) üzenetére


atv72
tag

oszinten esetleg egy pana fz50es tudna elteriteni, de az tenyleg hatalmas (darab) masina es nem tudom, jobb-e annyival a kepe...???

(sony, fuji, olympus kizarva; a nikon p80as meg egyszeruen videken nem veheto kezbe.)
a 4AA elem nekem elony, mert van; nagylatoszog eleg lesz.

meg egy kerdes: kell tehat ellenorizni a pixeleket a ccd-n megvetelkor? hogy es mennyitol ne vegye meg az ember fia?

[ Szerkesztve ]

(#10671) Shaft05


Shaft05
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában szeretnék digitális fénykézezőt venni 60e forint körüli áron. Amit "néztem": Panasonic dmc fz8, Fujifilm s8000fd. Légyszi segítsetek! Ha ebbe az árkategóriába tudnátok más gépet ajánlani, azt is megköszönném, bár az elsődleges szempont nálam az sd kártya használat volt, mivel van 4Gb-nyi kártyám. Előre is köszi

(#10672) msz15


msz15
csendes tag

Helló!
Négy gép közül szeretnék választani: Sony DSC-H50, Pana Fz18, Canon S5IS, Fuji S8000.
Melyiket ajánljátok? Nem teljesen egy kategóriába tartoznak, de az áruk is különböző. Mindegyikről olvastam jót, rosszat (a Fujiról elég sok rosszat). Számomra egyenlőre a Sony lenne a befutó. Kis méret, egyszerű kezelhetőség viszonylag sok szolgáltatással, és nem utolsó sorban láttam nagyon jó képeket amik vele készültek.
Esetleg ebben a kategóriában más gép ami szóba jöhet?

(#10673) Zola007 válasza msz15 (#10672) üzenetére


Zola007
veterán

Az ötödik, a canon sx100 IS. ja és 20 rugót spórolhatsz
ha a négy közül, akkor S5 IS

Ha ezek közül, akkor kb 3 hozzászólással feljebb rejlik a válasz, de FZ18 elég hullajtár, fujival egyetemben.

Így adatlap alapján ki lehet békülni a sonyval is, ugyanazt az optikát kapta, mint a h7, abból van egy az ismerősök körében, de szerintem jobban kijönnél vmelyik canonnal. Én a sonytól nem voltam hasraesve, mikor ügyködtem vele egy keveset.
Ha ugyanazt az akksit kapta mint a h7, akkor nem is bír olyan sokat (max 170 kép), pótakksira meg rámegy a gatyád, mondjuk hála az égnek a memorystick már nem olyan k.drága mint régen. A canonba 4 akku megy, abból töltővel együtt megúszod és egy jó garnitúrával 400 kép lőhető.
Mondjuk és abszolút ceruzapárti vagyok (kézírás téren inkább toll :) ), de tényleg könnyebben beszerezhető akárhol, ha lemerülnél vmi coopos 4 elem 200 Ftért, arról is lőttem 200 képet, annyit meg bőven megért és spec akkuval verhettem volna a fejem a falba, mert kellet 10 percen belül. Nincs, amit fel lehet tölteni ennyi idő alatt, még ha mázlid van és van tápellátás a közelben, akkor se.

Kijelzője az tényleg ütős lett, 3"-on egyesek már focimeccset néznek, de pl a canon "csak" 2,5" is elég mindenhez, úgyhogy ez szerintem ne legyen döntő momentum, komponálni nem utolsó tényező, de nem elég a fotóhoz

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10674) Szoles


Szoles
senior tag

Nem szoktam neppereket támogatni, de azt hiszem, most kivételt tehetek. Ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10675) olli válasza Szten Márs (#10665) üzenetére


olli
tag

A képek RAW-ban készüljenek, ez az adott gépen a legnagyobb képméret. RAW-ból bármelyik programmal az abban beállítható maximális minőséget, és ezzel fájlméretet adó konverzióval jpg-be mindenki saját maga átalakítja a képet. Az lényeges, hogy a konvertálásnál semmilyen szűrést sem kell alkalmazni. Eddig max 8MB körüli jpg méretek voltak, így gmail-ben 2xerre simán el lehet küldeni az összes képet. Egyszerre 20MB küldhető. A hotpixel szűrést, zajcsökkentést RAW-nál is ki kell kapcsolni. Nem kellene, de hosszabb időknél felesleges zajt okozhat. Ezért javasoltam 1/60-ot. Az obi akár fent se legyen, ha nélküle is exponál a gép, eddig a teszt csak a vázról szólt.

By cool !

(#10676) *sosi*


*sosi*
csendes tag

Sziasztok!

DSRL gép vásárlása előtt állok és egy kis segítséget szeretnék kérni. Sony Alpha DSLR-A300K (18-70mm objektívvel), Pentax K200D kit (DA 18-55mm objektívvel), Olympus E-510 kit+ (EZ 14-42 mm + EZ 40-150 mm objektívvel), Nikon D60 kit (18-55mm VR objektívvel) ezek közül nem tudom melyik lenne a legjobb választás. Esetleg ha vkinek van valamilyen tapasztalata vmelyik géppel és azt megosztaná velem azt megköszönném.
Segitségeteket előre is köszönöm.

(#10677) olli válasza Zola007 (#10667) üzenetére


olli
tag

A jpg-ben kapott képeket egységesen, a 1-2 Feldolgozásban leírtak szerint természetesen én végzem el.

By cool !

(#10678) Szoles válasza olli (#10675) üzenetére


Szoles
senior tag

Bocs, nem akarok belepofázni (bár nem tudom, pontosan mi értelme is ennek a tesztnek, de ha meg akarod csinálni, hát miért ne?), de nem lenne lényegesen egyszerűbb, ha azt kérnéd, hogy mindenki csinálja meg a RAW képet, abból vágjon ki egy mondjuk 500*500-as darabot, azt konvertálja TIFF-be, és ezt küldje el neked. Így nincsenek sokmegás képóriások, meg ezerféleképpen tömörített jpg. Ennél nagyobban úgysem fogja senki sem nézegetni a feketeséget. A TIFF-eket Te pedig úgy tömöríted jpg-be, ahogy akarod.

Más: nem az igazi szerintem, hogy a PS-hez ragaszkodsz. Sokan pld. GIMP-et vagy mást használnak.

(Még egyszer bocs a beledumáért, én különben is csak "kompaktoscsávó" vagyok! :) )

(#10679) Zola007 válasza Szoles (#10678) üzenetére


Zola007
veterán

Mondju az is biztos, hogy a sokféle jpg tömör algoritmus nem egyformán dolgozik.
És megnyitáskor se! Én csak lestem először mikor megcsináltam a szépen szaturált képet CS3-ban és felrakva netre sokkal halványabb, mikor iwrfaviewban néztem tök ugyanaz, mint a netes, így felrakás előtt abban ellenőrzöm. És ez csak az egyik tényező.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10680) Szten Márs válasza *sosi* (#10676) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha liveview a fontos, akkor az Oly, vagy a Sony. De a liveview-ban ki is merült az előnyük a többiekkel szemben, ha ez nem eget rengető fontosságú akkor a többivel jobban jársz. A Nikon D60 korrekt, klassz kis gép, belépőszinthez képest meglepően jó fogással és korrekt keresővel. A Pentax K200D kissé kilóg itt a sorból, nem tartom belépőszintnek, mint a többieket, akkor sem, ha ez a Pentax legalapabb modelje jelenleg. Szigetelt fémváz, a legnagyobb kereső a felsoroltak közül (és a legnagyobb pentatükrös kereső úgy generel), 11 fókuszpontból álló AF, amiből 9 keresztszenzor, ezek nem feltétlen a belépőszint jegyei.
A Sony, a Pentax és az Oly a gépvázban tartalmazzák a képstabit, a Nikon nem, bár a kitobi stabilizált.

Egyébként vedd őket kézbe, fogdosd meg őket, lőjj velük párat, sokat számít, rengeteget fog segíteni a döntésben.

(#10681) Degeczi válasza olli (#10664) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem semmi értelme ilyen "teszt"-nek...

a DSLR-eknél a zaj csak egy tényező a rengeteg szempont közül - és messze nem is a legfontosabb, mert mindegyik megüt már egy bőven elfogadható szintet, ami normál felhasználásban teljesen rendben van

(#10682) Zola007 válasza Degeczi (#10681) üzenetére


Zola007
veterán

jaja, 80-ig tényleg mindegyik jó, 1600-on meg kijönnek a különségek, de vmennyira mindegyiknél látszik, így szerintem amiből monitorozni v. nyomtatni akar az ember, arra bőven megfelel bármelyik.

Inkább az árát csökkentsék, ne az ISO-t növeljék. Ezzel sokkal jobban ki tunék békülni, mert inkább legyen olyan gépem, ami csak 400-ig használható, mint olyan nem, ami 1600-ig.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10683) olli válasza Szoles (#10678) üzenetére


olli
tag

Már van kompaktos kép is, amelyik rendelkezik ISO állítási opcióval, attól is jöhet. A képkivágással egységesebbé teszem a minta forrást, a megbízható hisztogramhoz persze jó, ha konvertáláskor minél kevesebb pixel vész el. A képfájl mérete egy átlagot takar, az eloszlást jeleníti meg a hisztogram.

By cool !

(#10684) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok! :K

Egyik ismerős szeretne venni gépet, a következőket nézte ki:

- Kodak Z710
- Olympus SP510UZ
- Fuji S5700 és S5800

Teljesen általános használat, semmi extra igény, ja és magyar menüs legyen. :D
Őszintén szólva én nem ismerem egyiket sem, ezért gondoltam Ti biztos tudnátok segíteni a választásban. :B

(#10685) Zola007 válasza Lauda (#10684) üzenetére


Zola007
veterán

Olympust én kihagynám a helyetekben
Fujinak jobb a kijelzője.
a kodakból nem olyan rossz, bár a fujival is ki lenne békülve. Igazánól ebben a kategóriában nem kell csodát várni, mindkettő egész jól eldolgozgat ennyi pénzért, tanulni meg manuálban megint mindegy, nem a gomb lenyomását gyakorolja az ember, hanem a komponálást. Ha bejön a fotózás, később vesz másáikat, ha nem, akkor megint jakcpot, mert nem vert rá túl sokat.
A Fujinál asszem 1/1000 a legrövidebb záridő, ami napfényben kevés lehet (néha 1/3000 is kevés), de amúgy szerintem dosztig elég lesz neki.
Na azt akarom kihozni az egészből, hogy ilyen kategóriában inkább az döntsön, hogy megfogdossa, megnézegeti és amelyik neki jobban tetszik egy fél óra móka után, azt vegyétek. kb. ennyi a tutorial a témához.

szerintem....meg a gumikacsa szerint is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10686) zsity válasza Szten Márs (#10680) üzenetére


zsity
tag

Sziasztok és Szten (kiváncsi vagyok a véleményedre) :),
és mint a fenti oly e-510 double zoom kit tulajdonosaként kérdezném, hogy miért merülne ki az oly abban, hogy liveview?
Ahogy nézem azért a kolléga 150ezres tartományban néz gépeket és ezért egy ekv. 28-300mm-es tartományt tud az olyval lefedni, melleseleg eddigi olvasmányaim alapján ez a két obi igen jónak számít a kit-obik közt. Igen, csak 3 fókuszpont van, mint pl. a nikonnál. Persze, ha nagy húlyeségeket írok, javítsatok ki...:)

(#10687) Szten Márs válasza zsity (#10686) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igaz, a két objektív és az ezzel járó nagyobb átfogás is előny, de az annyira nyilvánvaló, hogy nem is gondoltam, hogy fel kellene hozni :)

(#10688) Degeczi válasza zsity (#10686) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem is vannak további szimpatikus jellemzők az Olykban, és az első 3 pl pont mostanában, nyaralásnál jöhet jól:
- kis méret, mégis jó fogás a legtöbb modellnél
- az obik mérete, súlya a nagyobb látószög-szorzó miatt pláne kisebb
- elismerten jól működő érzékelőtisztítás (a Nikoné még új, nem szerepelt tesztben, de a többi gyártóé parasztvakítás, semmit nem érnek)
- ha vki kompaktról tér át, csak Oly-nál kapja a megszokott 4:3-as képarányt

(#10689) zsity válasza Szten Márs (#10687) üzenetére


zsity
tag

És egyebekben miért ne? ;)
Már csak azért is, mert kb. 2-3 hónapja én is ugyanezeket a köröket futottam, nálam mondjuk D40, D40x, 400D és az Oly volt versenyben. Végül az oly nyert, persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy lévén első DSLR, azért nagyban a dupla obi miatti nagy átfogás döntött.

(#10690) Nagya21 válasza Shaft05 (#10671) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nézd meg ezt is:
[link]
már van 55-ért is, akksi+töltő kijön 5000-ből.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10692) msz15 válasza Zola007 (#10673) üzenetére


msz15
csendes tag

Köszi a véleményt, megfontolom. A mostani gépem is egy Canon (A40, jó régi) nagyon meg voltam vele elégedve, csak már eljárt felette az idő. Viszont egy ismerősöm vett mostanában egy Canon A580-ast. Tudom nem teljesen egy kategória az SX100-al, de nem nagyon tetszettek a képei. Mindenfélét kellett állítgatni, mire normális képet lehetett belőle kicsiholni.
Jó lenne ha nagy látószög (28) is lenne a gépben, de úgy látszik mindent nem akarhatok egyszerre :) . A képek nagy része beltérben (gyerekek, család) készülne, ilyen használathoz keresek gépet. Kültérben elég sok gép készít használható képeket (olyanok is, amikkel lakásban szinte lehetetlen jó képet csinálni).

(#10693) Lauda válasza Zola007 (#10685) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi!

Tehát akkor az Olyn kívül mindegy melyiket válassza. Van esetleg ezeken kívül olyan gép ebben az árkategóriában, ami ajánlott modell? Egyébként nem értem a srácot mit szarakodik 30-40 ezres gépekkel, mert van lovetta. :DDD

(#10694) msz15


msz15
csendes tag

Canon S2 IS (2005.09): a mostani bridge gépekhez (legalábbis amik nekem szóba jöhetnek :) Sony DSC- H50, Canon S5 IS és Canon SX100 IS) képest jó választás lehet? U.akkora érzékelőn kevesebb pixel (5Mpixel ez esetleg jót jelenthet) f/2,7-3,5 fényerő, viszonylag nagy zoom (12×). A metróban 40+ÁFa.

(#10695) Szten Márs válasza msz15 (#10694) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én azonnallecsapnék rá :K

(#10696) rumos14 válasza atv72 (#10670) üzenetére


rumos14
nagyúr

akkor Canon. a RAW-nak nézz utána, ha érdekel.
az fz50 iszonyat nagy batár, minőségben sztem annyival nem jobb. dslr módon "tekergetéssel" tudsz zoomolni.

(#10697) melinda75


melinda75
tag

sziasztok véleményt szeretnék a következö gépröl ( föleg akik használják)
Olympus SP510 eddig egy belépöszintü kompaktom volt, de most szeretnék egy ultra zoom-os közép kategoriást. még csak gyakorolgatom a fényképezést. föleg a gyerekek alkalmait fotoznám. néha kis természet foto is lenne. elöre is köszi mindenkinek. (gépet 40-50.000.- ig max vennék)

melinda75

(#10698) melinda75 válasza melinda75 (#10697) üzenetére


melinda75
tag

bocsi látom lejebb épp ezt a tipust elemeztétek.... :W

melinda75

(#10699) Shaft05 válasza Nagya21 (#10690) üzenetére


Shaft05
csendes tag

Köszi az infót :R
Megnézem tüzetesebben ezt is. Nem, mintha sokat mondanának az adatok....lelkes kezdő vagyok :DD
Azért javaslod ezt, mert a másik kettő nagyon gáz?

(#10700) Nagya21 válasza Shaft05 (#10699) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem Igy nem fogalmaznék, mindeggyiknek megvan a maga előnye ,hátránya.
A többiek elmondása alapján a Pana nagyon zajmosott felvételt készít, a Fuji zajos képet csinál, a Kodaknak rossz a makróképessége,stb stb.
Sztem az ár híven tükrözi a minőséget is, ritka az igazi best buy.
Olvassál el pár tesztet is ottan megmondják az okosságot, fogdosd meg őket, halgass meg tulajokat, LÁTOGASD MEG A FÓRUMAIKAT :) és azután dönts.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.