Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83051) konci79 válasza Wolfskin (#83042) üzenetére


konci79
őstag

A BQ is 5 év garis,és én sem hallottam eddig a ventit...

(#83052) Grózi válasza Wolfskin (#83042) üzenetére


Grózi
veterán

Mint írtam,csak játék közben vagy benchmark kapcsol be.Most is itt ülök a 26C-s szobában,netezek-filmet nézek stb. és még a H440-ben sem kapcsol be(zárt táptakaró van benne).Kíváncsiságból kilőttem a gépben a ventiket és indítottam egy stressztesztet.2,5 percig ment(már főtt a gép),a táp ventije bekapcsolt és csendesen ment-de ezt csak úgy vettem észre,hogy a gép mellé guggoltam.
Ha ez nem győz meg akkor semmi.Félreértés ne essék a BQ is jó táp,de szerintem az Xtr jobb+hidd el éjszaka a legcsendesebb ventit is észreveszed egy csöndes szobában-ezért választottam hybrid tápot.
Nekem mondjuk a BQ-nél a kábelezés kizáró ok,a kilógó(csatlakozóknál) színes vezetékek nem tetszenek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#83053) Wolfskin válasza Grózi (#83052) üzenetére


Wolfskin
őstag

ez elég meggyőzően hangzik... és azok a kínai kondik eléggé eltántorítottak a BQ-től. csak a dark powerbe tesznek japánt, igaz abba mindjárt Panasonic-ot.

a fent említett konkrét SUPER-FLOWER Golden Silent 500W fanless tápról tapasztalata nincs valakinek? a márka jó, a belseje minőségi, a teszteken dicsérik az 500W nekem bőven elegendő.

@kondi79: a hardverker oldalán 3 év gari van írva, az ipon-én meg 1 és 2 év

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#83054) Wolfskin válasza Wolfskin (#83053) üzenetére


Wolfskin
őstag

vagyis konci79... bocs, már nem tudtam javítani :U

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#83055) Chosen válasza MMIX (#83048) üzenetére


Chosen
addikt

:R

(#83056) konci79 válasza Wolfskin (#83054) üzenetére


konci79
őstag

A gyártó 5 évet ad,forgalmazók meg...

(#83057) gianni85 válasza konci79 (#83056) üzenetére


gianni85
veterán

Én nem mernék olyan helyen vásárolni, ahol nem adják meg a gyártó által feltüntetett garanciaidőt. Amikor látok Seasonic meg FSP termékeket 5 év helyett 1 év garanciával...

(#83058) zolee0307 válasza Wolfskin (#83053) üzenetére


zolee0307
őstag

Nézd meg a merlinhardver.hu-t, én ott vettem a tápomat 5 év garival.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#83059) Wolfskin válasza zolee0307 (#83058) üzenetére


Wolfskin
őstag

A ipone-nál úgy nézem megadják...

SUPER-FLOWER Golden Silent 500W ventillátor nélküli tápról senkinek nincs tapasztalata/véleménye...? :(

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#83060) FollowTheORI válasza Wolfskin (#83059) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem már beírtuk hogy ajánlott/prémium termékek... :)

Nem hiszem sokan vesznek ilyen drága cuccot errefelé amugy.

Tessék egy teszt: [link]

+ Pro:
Zero noise since it has no fan
Handled full power at 50°C
Outstanding efficiency
Tight voltage regulation at +12V
Excellent ripple/noise suppression
Can be overpowered to 600W with Gold level efficiency along with low ripple on all rails

- Neg:
High price (but you get what you pay for in this case)
No MOV in the transient filtering stage
Some long component leads on the solder side of the main PCB
Small distance between the modular PCIe and SATA/Peripheral connectors
We would like it to have tighter voltage regulation at 3.3V

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83061) Wolfskin válasza FollowTheORI (#83060) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, a márka az OK, de arról, hogy a ventilátor nélküli verzió ajánlott-e azt senki nem mondta még...
de szerintem 40e (brutto) ha 10 évre veszel tápot, nem olyan sok érte...
a tesztet megtaláltam, de köszi, inkább a tapasztalatok érdekeltek volna, hogy szabad-e venti nélküliben gondolkodni. amúgy arra gondoltam, a házat megnyitom fölötte, hogy felfelé tudjon hűlni (perforáloom) amúgy meg lesz bent egy 12 cm BQ házhűtő, ami potival letekerhető de ki is kapcsolható. csak vész estére...

most persze el lehet gondolkodni azon, hogy akkor így is lesz benne venti, de...
• akkor kapcsolom be/ki amikor akarom, mert elméletileg anélkül is megy
• ha csapágyas lesz bármire lecserélhetem, míg beépítettnél... nem biztos, hogy kapsz olyan fordulatút/ légszállításút/halkat és akkor még legtöbb esetben forrasztani is kell, mert fixen beépített...
• házhűtő/átszellőztető ventit amúgy is betettem volna előre, hogy szívja be alul a friss levegőt, ha kell...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#83062) Lacielvtárs válasza Wolfskin (#83061) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ha ilyeneket gondolkodsz és áldozol rá ennyit akkor a Corsairnak mintha lenne olyan tápja ahol a táp főkapcsolója mellett van egy másik kapcsoló amivel ki illetve be is lehet kapcsolni a táp ventit, szerintem
talán a HX széria az.
az én jelenlegi RM850-esem is ilyen félpasszív táp
néha néha a mostani "meleg" időben estefelé szokott bekapcsolni szerintem - de nem vagyok benne biztos, mert lehet az alaplapi kis ventik hangja is lehet - de hangtalan a táp és nálam eddig üzembiztosnak bizonyult :K

anno én is gondoltam passzív tápra, mert én is a néma gép híve vagyok, de azokhoz dukál a jól szellőző ház is, viuszont valami minél jobban szellőzik, az vagy sok helyen nyitott vagy "sok" venti kell bele, így a kettő majdhogy nem üti egymást és így nálam maradt ez a félpasszív megoldás, nekem nagyon jó ötletet tűnt és hát meg is vettem.
a biztonság kedvéért van benne venti ha kell, de mivel a gépemmel nem hajtom meg a tápot nagyon, így szinte soha nem hallom a hangját :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83063) Horvi válasza Lacielvtárs (#83062) üzenetére


Horvi
őstag

Viszont akkor ugyanúgy ott van az XFX XTR550-650 amit előtte nézegetett azon is van kapcsoló amivel ki/be tudod kapcsolgatni a hibrid módot. Nekem az 550-es van belőle és csak nagyobb terhelésen (játék) kapcsol be a venti egyébként teljesen néma a dolog.

Hello darkness, my old friend...

(#83064) Lacielvtárs válasza Horvi (#83063) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és az még gondolom olcsóbb is mint az én korszarom ;] Crosair-om :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83065) junpet válasza junpet (#83007) üzenetére


junpet
tag

Legalább egy teljesítményt írjatok, köszi!

(#83066) Balathruin válasza junpet (#83065) üzenetére


Balathruin
veterán

Ilyen géphez még a 300W-s táp is sok, egy FSP-350APN bőven elég ha felső tápos házad van.

(#83067) Scholes9 válasza Wolfskin (#83053) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sztem nagyon frankó lehet. Ha akkor is 5 év garival adták volna amikor az xfx-et vettem akkor az lett volna mert olcsóbb. Sztem nem lohetsz vele mellé. Ha van rá keret és fontos a minél halkabb gép akkor nem kérdés. Én nem bántam meg h fanless tápot vettem.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#83068) DR|FTK|NG válasza Kristof9094 (#83041) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Részemről 1 szavazat a Seasonic-ra, mindkét géphez mehet(ha az 1. VGA nem HD 5970, és hasonlóak).
Be lehet tenni, kb 20 szabad helynek kell lennie: [link](ahol kisebb: gyorskötöző :DDD )
Ha a mérete problémát jelent: FSP 350-60APN

(#83069) junpet válasza Balathruin (#83066) üzenetére


junpet
tag

Nem akarok okoskodni, mert nem értek hozzá, és pont ezért kérdezek rá fórumokon, de csak a videokártyának kell 400 W.

Köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#83070) Balathruin válasza junpet (#83069) üzenetére


Balathruin
veterán

Nagyon félreérted. Akkora tápot az egész géphez javasolnak, mert a hulladék "400"-as tápok kb. 200-ig tudnak leadni úgy, hogy nem égnek szét.

(#83071) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

25 ezer forintig melyik tápegységet éri meg a legjobban megvenni?
köszönöm a segítséget előre is!

(#83072) Balathruin válasza BUZZLGHTYR (#83071) üzenetére


Balathruin
veterán

Igényektől függ.

(#83073) junpet válasza Balathruin (#83070) üzenetére


junpet
tag

Értem, köszi!

(#83074) Lacielvtárs válasza Balathruin (#83072) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+999
jók ezek a kérdések, nem bántásnak írom, de ezek majdnem olyan kérdések mint az hogy legyen e ingyen sör ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83075) BUZZLGHTYR válasza Balathruin (#83072) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

bírjon el egy erős gépet, lehetőleg ne kelljen cserélni vagy 3-4 évig..

(#83076) DR|FTK|NG válasza BUZZLGHTYR (#83075) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Erős gép alatt mit értesz? i7 4790+GTX 970? Akkor pl egy ilyen is elég: FSP Aurum S 400

Thermaltake Hamburg 530
FSP Raider S 550
XFX TS 550 Bronz
Antec HCG-5200
FSP Aurum S 400
Seasonic M12II 520 EVO
CM V450

[ Szerkesztve ]

(#83077) Lacielvtárs válasza BUZZLGHTYR (#83075) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem akarok bele wau wau, de írnál valamit arról az erős gépről, mi is van benne?
vga, cpu, stb... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83078) BUZZLGHTYR válasza Lacielvtárs (#83077) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

i5-4790 és gtx 970 hez kell, de kitudja 1 év múlta lehet cserélek vga-t és nem szeretnék tápegységet is :D

(#83079) DR|FTK|NG válasza BUZZLGHTYR (#83078) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

(#83080) BUZZLGHTYR válasza DR|FTK|NG (#83079) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

köszi srácok, tudom h fárasztó vagyok .. de kurvára jó tápot akarok venni :D szerintem a seasonic lesz, mivel moduláris :)

(#83081) 04ahgy válasza BUZZLGHTYR (#83080) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha kurvár@ jó tápot akarsz venni, akkor ne add a Corsair AX1500i alá. Jelenleg nincs a piacon, ami tesztekben megverné. Jó ideig elég lesz, ha a gépet bővíted. ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#83082) BUZZLGHTYR válasza 04ahgy (#83081) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

haver, 25k-ig gondoltam, nem 100k..

(#83083) DR|FTK|NG válasza 04ahgy (#83081) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ennek az ára ötszöröse a keretének, de nem rossz jó táp(ahogy tudom). Személyes tapasztalatom szerintem nem lesz vele(mert nem tervezek annyit fogyasztó hardvereket venni).

Lehet, hogy adok a Corsair-nek egy 2. esélyt(nem bottal fogok majd hozzáérni, hanem kesztyűvel :DDD ).

(#83084) Lacielvtárs válasza 04ahgy (#83081) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+999999 ezen most nagyon jó mosolyogtam, köszönöm :)) :DD
de tény hogy az egy jó táp :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83085) PREM1Z


PREM1Z
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni táp ügyben. Jelenleg egy i5-2500k dübörög a gépben egy r9 280xel karöltve, megspekelve egy 1tb wd black vinyoval, 250gb Samsung 840evo ssdvel. Ehhez a konfighoz milyen tápot ajánlanátok? Fontos, hogy tuning az van és lessz is, szóval fontos lenne, hogy ne osztott 12v legyen, illetve, a későbbiekben kiszolgáljon egy i5-4690k-t is. Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#83086) Kristof9094 válasza Kristof9094 (#83041) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Erre kérhetnék egy szakértői véleményt?
A Seasonic tápból már nincs sajnos... :F
Köszönöm! :R

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#83087) DR|FTK|NG válasza PREM1Z (#83085) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mennyit szeretnél rá költeni? E tudta nélkül ezeket ajánlom:
-Thermaltake Hamburg 530
-Thermaltake Berlin 630
-FSP Raider S 550
-XFX TS 550 Bronz: Seasonic belsővel rendelkezik, fix kábelezésű
-Antec HCG-520: Seasonic belsővel rendelkezil
-Seasonic M12II 520 EVO: teljesen moduláris
-XFX XTR 550, 650: teljesen modulárisak, Seasonic belsővel rendelkeznek, félpasszív módra is képesek


Kristof9094(#83086)
Tessék: [link]

Egy dolgot elírtam:
"kb 20 szabad helynek kell lennie" helyett: "kb 20cm szabad helynek kell lennie"

[ Szerkesztve ]

(#83088) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Itt a XFX XTR 650W hűtési függvénye összevetve a BQ straight power-el (sajnos csak a 800W-ost találtam).

kicsit betorzítottam, hogy a hangnyomás (dB) értékek maximuma (46dB) egy szintre kerüljön, de teljesen nem lehet megfeleltetni egymásnak a kettőt, mert az egyes fordulatszámokhoz más hangnyomásértékek tartoznak.
de jól látszik, hogy 200W-tól azért elkezd hangosodni (kb az a 30-33 dB ami a zárt házból még nem, vagy alig szűrődik ki), viszont az 54dB már hangosnak számít.
csak az érdekesség kedvért. :)
összességében a XFX előbb kezd el hangosodni és jóval hangosabbá válik rteljes sterheklésen, mint a BQ. viszont alapjáraton tényleg nem forog a venti

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#83089) Balathruin válasza PREM1Z (#83085) üzenetére


Balathruin
veterán

FSP Raider 550

Kristof9094: Keress egy minél jobb állapotban lévő GPS-A-t.

(#83090) Grózi válasza Wolfskin (#83088) üzenetére


Grózi
veterán

Ha te mondod és a tesztek...szerintem mindjárt ki is dobom-vagy nem. ;]
Vegyél Straight Power-t,nem rossz kis táp-de ne akarj meggyőzni annak az ellentetjéről amit a saját szememmel látok! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#83091) DR|FTK|NG válasza Grózi (#83090) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Öööö... a hangokat hallani szokás, a fülünkkel. ;]

(#83092) Balathruin válasza Wolfskin (#83088) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez hot box teszt. :U Szerintem a szobádban nem lesz 40+°C :N

(#83093) Grózi válasza DR|FTK|NG (#83091) üzenetére


Grózi
veterán

Ott a pont,de azért talán a lényeg lejött,nem? ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#83094) DR|FTK|NG válasza Grózi (#83093) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Te egy igazán különleges kutyus vagy. Számítógépezel, és látod a szemeddel a hangokat. ;]

Amúgy átjött, és szerintem itt fejezzük be az OFF-olást. :)

[ Szerkesztve ]

(#83095) Wolfskin válasza Grózi (#83090) üzenetére


Wolfskin
őstag

csak majd szólj, hogy hova dobod!!! :D :DDD
amúgy már hajlottam volna rá, de végül elcsábultam attól a fanless táptól... :B
ezt csak érdekességnek tettem fel nem meggyőzni senkit. szal a BQ halkabb, de a belseje... kínai :(

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#83096) gepid3


gepid3
tag

Üdv!
Egy i5 4670k 4.2GHz, MSI R9 280 mennyit fogyaszthat terhelés alatt és normál módban?
Van még mellette öt 120mm-es ventilátor, egy HDD és egy SSD.
Köszi!

(#83097) 04ahgy válasza Wolfskin (#83088) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Teljesen igazat adok neked! A BQT tápok az iparág egyik leghalkabb ventis tápjai, és tényleg. Nem egy példánnyal van személyes tapasztalatom.

Mit érdekel engem, hogy megy a venti vagy áll, ha nem hallani? :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#83098) korion


korion
senior tag

sziasztok!

ez milyen? EVGA 500W 100-W1-0500-KR

üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#83099) up


up
senior tag

Sziasztok! Adott egy ilyen gép a családban:

Gigabyte GA-880GA UD3H
AMD Phenom II X2 560 Black Edition 3.3 GHz @ X4 655
4x1GB Kingston RAM
VTX3D VX5670 HD 1GB DDR5 PCIe VGA
NEC DVD író (bár ez általában lehúzva, manapság már nemigen szükséges)

Egy Chieftec 400W GPS400AA-101A vitte eddig, de megadta magát.
Sajnos nagyon le van égve az illető, úgyhogy egy aránylag büdzsé tápot kéne venni, ami elbírja ezt a rendszert, de nem bóvli kategória. Bővítést már nem kell kibírnia, legközelebb komplett gépcsere lesz. Főleg átlag desktop felhasználás, ha játék, akkor World of Tanks.
Fontos még, hogy vidékre kell, éspedig minél hamarabb (pl mai rendeléssel hétfőre).

Tudnátok valamit ajánlani? Akár használt is játszik, ha a forrás megbízható, pl ezekhez mit szóltok?
[link]

(#83100) Balathruin válasza up (#83099) üzenetére


Balathruin
veterán

Jó lenne tudni mennyire használtak, de én azt mondanám vedd meg az egyik Deltát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.