Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82351) Balathruin válasza taybor28 (#82350) üzenetére


Balathruin
veterán

molex vagy 2db molex -> 6 pin PCI-e átalakító

(#82352) Ribi válasza taybor28 (#82347) üzenetére


Ribi
nagyúr

283W nem a maximum érték, ha elolvasod a szöveget is.
Emiatt előfordulhat, hogy lekapcsol a táp.
Kipróbálni kipróbálhatod ettől még.
Dobozban biztos lesz molex-pci-e átalakító, így rá tudod majd dugni a tápra. Kérdés még, hogy a pci-e és a molex ugyanazon az ágon van-e, vagy külön. Ha külön akkor több az esély, hogy menjen, ha ugyanazon, akkor a VGA valószínű egy maga le fogja vágni a 17A-es részt.
Ha ilyen a táp, akkor külön van és valszeg fogja bírni.

[ Szerkesztve ]

(#82353) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Új táp vásárlását tervezgetem, mert a mostani kis 470W -os 7 éves Tt tápom már kevésnek bizonyul sajnos. :)

Fél moduláris tápot keresek inkább hely szűke miatt. Amiket kinéztem azok a következők:

- CHIEFTEC CTG-650C 650W
- COOLERMASTER G650M RS650-AMAAB1-EU
- THERMALTAKE Paris 650W GOLD

Első blikkre ezeket néztem ki. Mit ajánlanátok ezek közül illetve még ezeken kívül. Maximum 25k-t tudnék rá szánni. :) Köszi előre is!

(#82354) Balathruin válasza Ideg (#82353) üzenetére


Balathruin
veterán

Cooler Master V450 vagy ha találsz, akkor Seasonic M12 II Evo 520.

(#82355) Ideg válasza Balathruin (#82354) üzenetére


Ideg
aktív tag

Tudom, hogy nem a wattok számítanak, de nem lennének kevesek ezek a tápok? Konfigom a profilomon.

(#82356) Balathruin válasza Ideg (#82355) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem kevés, még tuning is mehetne a 450-es táppal is, bár a CPU húzásánál a lap eléggé limitáló lenne, csoda hogy alapon jól megy benne a proci...

(#82357) Ideg válasza Balathruin (#82356) üzenetére


Ideg
aktív tag

Mert ilyen gagyi ez a lap? :D Megkérték az árát rendesen. Amúgy nem vagyok egy nagy tuning őrült. "Minek tuningoljak amikor elmegy minden alapon is" párti vagyok. :B

(#82358) Balathruin válasza Ideg (#82357) üzenetére


Balathruin
veterán

AM3+ foglalatos Asrock lapból egy sem ajánlott, mivel a normálisan működő belépő szint az a középkategória, ami nem 4+1 fázisos VRM-nél kezdődik. FX-nél a tuning részben beállítás is, de ha nem akarod, akkor maradhat alapon is.

(#82359) Ideg válasza Balathruin (#82358) üzenetére


Ideg
aktív tag

Mezei userként nem foglalkoztatnak a tuninggal kapcsolatos dolgok. Szimplán úgy érzem, hogy a mostani tápom már kevés ezekhez a komponensekhez. Rákerestem a V550-es CM-re de az már 30 felett van árban. :( Más tápokat tudsz még ajánlani?

(#82360) Balathruin válasza Ideg (#82359) üzenetére


Balathruin
veterán

Ezeken kívül már csak gyengébb minőségű vagy fix kábelezésű van. :( Ami még nem vészes, az a CWT belsős Cooler Master GM széria, csak az a gond, hogy a minősége az alkatrészeknek gyakran szór, bár nagyon rosszat tudtommal nem használnak.

(#82361) snipy válasza Ideg (#82359) üzenetére


snipy
tag

Antec HCG-520M ajánlott táp.
Balathruin fórumtárs által ajánlott Seasonic tápnak szegről-végről rokona.

Amíg még kapható...

[ Szerkesztve ]

(#82362) brumi1024 válasza Balathruin (#82343) üzenetére


brumi1024
veterán

Köszi, akkor marad az EVGA, az XTR 650 kevés helyen kapható, az 550 pedig pár ezerrel olcsóbb a 750 G2-nél, annyit pedig már csak a több gari is megér.

[ Szerkesztve ]

(#82363) Clam


Clam
csendes tag

Sziasztok!

A következő konfigurációt néztem ki, de a tápegységgel kapcsolatban elbizonytalanodtam. A HEXA+ is hangos és furcsa hangot ad ki? Ki milyen tápot tenne bele? Thermaltake Hamburg 530W W0392RE?

Alaplap: Gigabyte GA-H97M-D3H
Processzor: Intel Core i5-4590
Memória: Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury HX316C10FK2/8
Videókártya: Gigabyte GTX750 2GB DDR5 GV-N750OC-2GL
Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Tápegység: FSP 400W HEXA+
Ház: Zalman Z11 Plus

(#82364) Balathruin válasza Clam (#82363) üzenetére


Balathruin
veterán

Hamburg 530 vagy Munich 430.

(#82365) Clam válasza Balathruin (#82364) üzenetére


Clam
csendes tag

Köszönöm!

A Thermaltake 530W Smart SE SPS-530M-ről vélemény? Nem sokkal drágább, mint a Hamburg 530W. Tudom ez nem feltétlen jelenti azt, hogy jobb is. :)

[ Szerkesztve ]

(#82366) Balathruin válasza Clam (#82365) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#82367) Clam válasza Balathruin (#82366) üzenetére


Clam
csendes tag

Köszi! Akkor marad a Hamburg.

(#82368) garfield-r


garfield-r
tag

Sziasztok!

Az új gépemhez keresnék tápot, az alábbiakból melyiket ajánlanátok:
1. EVGA Tápegység 430W 80+ White
2. CHIEFTEC Tápegység A80 series 400W, 12cm, 20+4 BOX
3. CORSAIR Tápegység 430W, 12cm, 20+4 80+ Moduláris BOX
4. THERMALTAKE Munich 430W

Jelenlegi állás szerint egy i3 4130 + 750ti párost kellene kiszolgálnia, ha változik is a konfig i5 + 960 lenne a maximum amit meg kellene hajtania.

(#82369) Balathruin válasza garfield-r (#82368) üzenetére


Balathruin
veterán

Munich

(#82370) garfield-r válasza Balathruin (#82369) üzenetére


garfield-r
tag

Köszönöm!

(#82371) taybor28 válasza Ribi (#82352) üzenetére


taybor28
csendes tag

Igen, ilyen van nekem is. Itt a kép a doboz hátuljáról.

Szóval azt mondod, hogy valószínáleg menni fog? Örülnék neki, mert a videokártyát meg tudom venni, de tápra már nincs pénzem. :D

[ Szerkesztve ]

Seat Leon 1P 1.9 PD TDI 140Le

(#82372) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Keresek erős egyágas minőségi tápot 800-1000w közöttit ami elég lenne egy r9 290CF rendszerhez.A jövőre is tekintettel az sem baj,ha picit erősebb(r9 390CF).A gépem többi része az adatlapomon.Előre is köszönöm segítségetek.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#82373) Balathruin válasza wukodlak (#82372) üzenetére


Balathruin
veterán

EVGA G2 850W

(#82374) wukodlak válasza Balathruin (#82373) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Köszönöm.Esetleg egy 1000w körülit még tudnál mondani,mivel a 390-ek teljesítményét még nemtudni.Meg hát lehet lenne tuning is.

[ Szerkesztve ]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#82375) Balathruin válasza wukodlak (#82374) üzenetére


Balathruin
veterán

Cooler Master V1000

(#82376) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
A "Melyik videókártyát vegyem?" topikból irányítottak ide a kollégák.
Egy Sapphire Vapor-X R9 280X OC 3GB videókártya vásárlásán töröm a fejem és az a kérdés merült fel, hogy szerintetek a jelenlegi tápom (FSP Hexa 500W) a nevem alatt lévő konfigurációval elbírná-e az új videókártyát?
Előre is köszönöm a segítséget!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#82377) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

Tudnátok ajánlani olcsó tápot 10000Ft +- 3000Ft , 400-500W között.
PCX.HU
Köszi.

(#82379) csabika0001 válasza Balathruin (#82378) üzenetére


csabika0001
senior tag

Köszönöm.
Akkor a Thermaltake 430W a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#82380) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Cooler Master CM690 (alsó tápos) házba Asus P8Z68-V Pro + tuningolt 3570k + 2x8GB DDR3 + jelenleg alapórajeles HD6950 (cserés lesz új szériás AMD VGA-ra, ha megjelennek, de többkártyás rendszer biztos nem lesz kialakítva) + 1 db SSD + 1 db 5.25" 1TB HDD mellé keresnék ajánlott tápegységet

Jelenleg egy FSP Everest 400W (hátlap mögött vezetve már rövid a CPU 4 eres kábele) viszi az alapórajeles i5-2500k + 4x4 GB DDR3 + többi, ami fentebb lett írva konfigot, de ez a táp átkerül egy másik gépbe, így szeretném mihamarabb cserélni.

A tippeket előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#82381) MMIX


MMIX
addikt

Cooler Master GX "CMSTORM" 550W teszt, www.itocp.com.


Állítólag sajnos "The new CM Storm GX is China, Hong Kong, Taiwan and Vietnam only. " (csak itt lesz, azt mondja)
Honnan tudja, nem tudom.

Egyébként ez szerintem, egy 115V-on is működőképes CWT GPN. (CWT gyárilag a GPN 230V only)

[ Szerkesztve ]

(#82382) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Csak egy gyors kérdés: TT Hamburg 530 elég ehhez a kis szépséghez?

(#82383) DR|FTK|NG válasza Revoltek (#82382) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Elég, ha Sirtec belsős(rajzos, TR2-530AH2NSW).

Gép többi része?

Favicc: Jó esetben nem ég el.

[ Szerkesztve ]

(#82384) Revoltek válasza DR|FTK|NG (#82383) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Igen, "rajzos" a táp. i5-4570, egy ssd meg egy winchester van még benne.

(#82385) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Sziasztok.

Úgy néz ki, hogy egy capxon 2200uf 16v kondi ment tönkre az FSP Everest 400W tápomban.
Be lett forrasztva helyette egy fulltec 2200 uf 16v kondi. remélem jó lesz. Ma már nem szerelem be a tápot.
Ez a fulltec mennyire megbízható? -40 c +105c között üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#82386) tpetya


tpetya
csendes tag

Sziasztok ehhez a konfighoz mekkora és milyen tápot ajánlanátok?

asrock extreme 4 m
MSI R9 280X Gaming 3gb
intel i5 3570K
8gb kintson hyperx blue
egy ocz ssd 60gb
+egy samsung 1TB hdd

(#82387) Balathruin válasza J.C.G. (#82385) üzenetére


Balathruin
veterán

[link]

tpetya: Keret?

(#82388) J.C.G. válasza Balathruin (#82387) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm.

Ezek alapján az FSP eleve gagyi alkatrészekből állította elő ezt a tápot.
Minden kondi amit láttam CapXcon.

(#82389) Balathruin válasza J.C.G. (#82388) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem gagyi, hanem nem a legjobb.

(#82390) J.C.G. válasza Balathruin (#82389) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Remélem ezzel a vicc kondival se lesz gond egy darabig. :)
Valószínűleg kiszáradhatott a régi, mert be van horpadva. :D

(#82391) tpetya válasza Balathruin (#82387) üzenetére


tpetya
csendes tag

A kérdés jelenleg elméleti jellegű mert most is van tápom de az már elég hangos és az LCpower nem is a legjobb márka. Legfőbb szempont a jó ár/érték arány lenne. 10 és 20 ezer között.

(#82392) xlaxix


xlaxix
tag

Sziasztok!
Egyik barátom szeretne új gépet venni, mert a régi tönkrement egy vihar miatt.
Ehhez a konfigurációhoz keresünk tápegységet:
ASROCK Z87 Extreme3
INTEL Core i5-4690 3.50GHz
CORSAIR 8GB DDR3
ASUS STRIX-GTX970
INTEL 60GB SSD
WD Blue 1TB 7200rpm

Legfeljebb 25-30 ezer forintért, ha van olcsóbban az se gond csak megbízható táp legyen.

Előre is köszi! :)

(#82393) Balathruin


Balathruin
veterán

tpetya & xlaxix: Ha nincs semmi extra igény, akkor FSP Raider S 550

(#82394) 04ahgy válasza J.C.G. (#82388) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Inkább azt áruld el, hogy hol szereztél új Fulltec kondit a (szerinted) gagyi alkatrészekből előállított FSP tápodba? Ha új, akkor csak kicsit tetted még gagyibbá, ha bontott kondi, akkor szégyelld el magad és egy hétig önkéntes tempban szerint viselkedj a fórumon. :DDD

Nédda, LTec kondik az (eredeti) RM850-ben: [link]. OklahomaWolf álláspontja szerint nem kizárólag a kondi a lényeg, hanem az is, hogy mik a beépítés körülményei. A legjobb Rubycon-t is beteheted, ha mellette a hotspot és megfő.

És itt a "ráncfelvarrott" CWT edition RM850 is: [link], ami néhol gyengébben teljesít az elődnél. Nem minden a kondi magában, ahogy ebben és az előző linkelt cikkben is írja a szerző.

És végül egy általánosság, amivel csak nagyon egyetérteni tudok:

"An awful lot of these people exist on Internet message boards, I'm finding, and they all seem to love hating on Corsair lately. I've seen it before. One upstart company gets into the power supply market with fantastic units to challenge the big boys, and they're saints. Next thing you know, said company starts expanding their product line, becomes one of the big boys, and suddenly they're evil incarnate. I've seen this happen to nearly every big name out there... Corsair is just one of the latest. Enermax knows the deal. Antec knows the deal. PC Power and Cooling knew the deal before they dealt with OCZ, then they really knew the deal. EVGA? They're right on the edge of this right now. All it takes is one "not the awesomest product in the world," and they'll go down the "it's fashionable to hate on them now" rabbit hole, too.

And they've got a million excuses. Because fanboys. Because mine died and I'd rather hate on them than give them another chance. Because Ted down the hall won't shut up about Corsair. Because they're somehow too successful now and I liked 'em better when they were up and coming.

Here's my two cents... the original RM850 still gets way too much hate from these people. One little design flaw so minor that it affected exactly zero consumers, and suddenly Corsair is the devil to some and now the RM series is crap not worth buying. Granted, some of these people are still reasonable, not holding the company as a whole to the torch just because the RM or the CX series turned out to be below their personal standards of awesomeness. But for every one of the reasonable people, there's another one coming out of the woodwork with nonsense like, "oh, I'll never buy a Corsair again because the CX750M shuts down above 30 degrees and only crap units do that."

Folks, if you're one of these people, here's my personal opinion on the entire Corsair lineup, as I've seen things: some units they make are world class. Others just get the job done. Exactly zero are pure crap. They're all decent. You disagree? Well, perhaps you should re-acquaint yourselves with what I consider to be pure crap. Take a look at this LPSW 350W unit. If that doesn't do it for you, check out this Bestec. Or this Hercules, still easily the worst unit I've ever personally tested. Ace Power anyone? What about the Coolmax ZX-500? You see what I mean? Every Corsair unit I've seen so far can either handle everything I throw at it or gracefully shuts down and bows out when it can't. Not one has died. Not. One. Ever. Crap units don't do that. Crap units fry your computer and/or burn your house down while you're sleeping in the next room."

Ugye elszégyellték magukat a korszarozók?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82395) J.C.G. válasza 04ahgy (#82394) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Szia.

Kérdésedre válaszolva nem bontott a kondi. Sógor elvitte kipucolni, mert találkozott olyan táppal aminek ennyi baja volt. Én otthon nem bontottam meg eddig és így elég sok por rakódott le a táp belsejében. Megkérdeztem tőle, hogy be tudja-e mérni hol lehet a gubanc. Aztán este mikor haza értem már otthon fogadott a táp cserélt kondival. Hogy honnan van neki elfekvőben új? Megmarardt valahonnan.
Szégyellem-e magam emiatt? Nem. Ha nem csinálja meg, akkor a szemétben, esetleg a szekrény alján végzi.
Mivel nem értek a témához, kérdeztem, a linken két csoport van, egyik a minőségi a másikra meg ráhúztam a gagyi szót. :D Ja a témában találtam egy topikot ahol pont az említett cserélt kondit húzták le a szagértők. Ezért bátorkodtam ily szörnyűséget elkövetni. :D

Ui.: Ha linkelsz egy megfelelő minőségi kondit, akkor berendelek belőle és cserélem. :)

[ Szerkesztve ]

(#82396) 04ahgy válasza J.C.G. (#82395) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mivel nem bontott kondi, így az a rész tárgytalan. Ha a táp üzemel, akkor meg öröm és bódottá. :D Majd számolj be róla.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82397) Gzas


Gzas
csendes tag

Üdv uraim!

Vettem egy gtx 970-es videokártyát, de balga módon nem néztem meg előbb a tápomat (XFX 450 pro), hogy van-e elegendő csatlakozó rajta. Mivel csak egy 6+2 pines csatival rendelkezik ezért egy korábbi hozzászólás alapján vettem hozzá egy 2molex-6pin átalakítót. Az lenne a kérdésem, hogy van-e jelentősége annak, hogy egy vagy mind a kettő molexet csatlakoztatom, illetve egy vagy két külön szálon lévő csatlakozóval dugom össze a molex csatikat?

"Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

(#82398) Balathruin válasza Gzas (#82397) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha nem akarsz szabadon lógó, áram alatt lévő csatlakozót akkor kösd be. Mehet egy kábelre és kettőre is.

(#82399) Gzas


Gzas
csendes tag

Köszi :R

"Az összes igazságtalanság legcégéresebb neme pedig azoké, kik midőn leginkább csalnak, derék embereknek kívánnak látszani." Marcus Tullius Cicero

(#82400) AtHoS válasza AtHoS (#82380) üzenetére


AtHoS
nagyúr

FSP Aurum S 600W vagy FSP Aurum S 500W lett kinézve.
A 600-asról találtam tesztet is, ahol a kábelhosszakat is leírták: [link]

Everest 400W esetén 40 cm, míg a 600-as Aurumnál 60 centis a táp és kiegészítő tápcsatik kábelhosszai. Ezzel a hátlap mögött is el fogom tudni vezetni a kábeleket a CM690-ben úgy gondolom. (A 40 centis kiegészítő tápkábel éppen csak nem volt megfelelő hosszúságú Everest esetében)

Teljesítményben elegendő lehet az 500W-os vagy válasszam a 600-ast? 4k lenne a különbség, tehát minimális többlet ráfordítással beszerezhető a 600W-os. A kábelhosszak megegyezhetnek a két táp esetén vagy eltérően szokták ezeket gyártani ilyen tekintetben is?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.