Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82601) Balathruin válasza Gh0sT (#82600) üzenetére


Balathruin
veterán

Félmoduláris. Seasonic M12 II Evo 520?

(#82602) Gh0sT válasza Balathruin (#82601) üzenetére


Gh0sT
addikt

Erről indultam, de azt hittem, hogy ez moduláris. Egyébként ez sem kapható sehol... :(

MOD: hogy a CS550M félmoduláris? :)

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#82603) 04ahgy válasza Gh0sT (#82602) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ennyi viszontagság után már ne válogass, csapj a közepébe, válaszd a Seasonic Platinum 520-asát... Ott nem kell kompromisszumot kötnöd.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82604) Balathruin válasza Gh0sT (#82602) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen, a Corsair félmoduláris, a Seasonic teljesen az.

(#82605) Gzolo válasza Potzee (#82590) üzenetére


Gzolo
senior tag

Szétszedtem a házat takarításhoz és lemértem. Sajnos a Tfx Seasonic 175 milimétere olyan hosszú, hogy pont a winchester sata-t takarná :(((

Találtam aprón FSP400-60APN-t (PH! teszt alapján úgy láttam ez ajánlott), inkább veszek egy olyat és köré valami olcsó atx házat, amit beburkolok kávézsákkal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82606) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy új videokártyát, és alapvetően a jelenlegi tápom (FSP Hexa 500) kihajtja, egyszerű felhasználásnál, játéknál semmi baja, viszont ha GPU stressz tesztelek, akkor az már lelövi a gépet, ami tekintve az alkatrészek fogyasztását, nem is nagy csoda.

Konfig:
CPU: Intel I5 3570K
GPU: AMD Radeon R9 290
Lap: Asrock Z77 Pro4
SSD: 1 db
HDD: 2 db

Optikai meghajtó nincs, még 3 + ventilátor van a gépben.

Szeretnék egy olyan tápot, ami már gond nélkül elviszi ezt a konfigot, későbbiekben is elég lesz, illetve a kábelei elég hosszúak a Fractal Design R5 házhoz, kényelmesen érjenek el mindenhová cable managementtel együtt (jelenleg az összes kábel hosszabbítóval, vagy "éppen hogy" ér el). Fekete, esetleg fehér színű táp kéne, ha megfizethető árban van, akkor opcionálisan moduláris is lehet.

Tudom, nem egyszerű a kérdésem, de tudtok segíteni? :)
Köszi!

---

(#82607) izee válasza Gzolo (#82605) üzenetére


izee
senior tag

90°-kal elforgatott sata kábellel jó lehet.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82608) Gh0sT válasza 04ahgy (#82603) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ok tetszik, akkor már csak a méret a kérdés. 400, 460, vagy 520.
Elég nagy az árkülönbség, feleslegesen nem venném meg az 520-ast, ha a 460 is elég. A 400-as gondolom már határon lenne. :F

Konfig:
- Asrock Fatal1ty H97 Performance
- Intel Core i5-4590
- Gigabyte GTX750 Ti 2GB
- Corsair 8GB DDR3
- 1 db SSD
- 4 db HDD

Mit gondoltok?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#82609) Balathruin válasza Gh0sT (#82608) üzenetére


Balathruin
veterán

Bőven elég a 400-as.

(#82610) Gzolo válasza izee (#82607) üzenetére


Gzolo
senior tag

Úgy is necces lenne, milliméterek maradnának, de lehet be sem tudnánk tenni a tápot. Inkább veszek helyette apróért egy másik házat, a tápok árával meg ugyanott vagyok a használt Seasonic-kal és az FSP-vel is.

(#82611) Grózi válasza izee (#82598) üzenetére


Grózi
veterán

Neked és Somé-nak:
Van itthon kb. 20db működő Hkc,Kodegány,Mercury 300-450W-s csodám-ingyen vihetitek.Csak ne engem szidjatok mikor elviszi fél gépet... :U
A tápegység olyan mint a háznál az alap,ha azon spórolsz akkor úgyis visszaüt!Persze lehet,hogy egy darabig nem lesz gond-csak kérdés meddig..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#82612) izee válasza Grózi (#82611) üzenetére


izee
senior tag

Miért halmoztad fel, ingyen volt :P ?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82613) Grózi válasza izee (#82612) üzenetére


Grózi
veterán

Gépeket javítok,építek,szervizelek.Kicseréltem őket zömében minőségire.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#82614) _t0Mi_ válasza _t0Mi_ (#82606) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Felhívták a figyelmem, hogy lemaradt a keret meghatározása.. :)

Úgy gondolom, hogy azért minimum 750-es táp már nem árt, ha a jövőre is gondolok, de a nagyon max az a 30k lenne.

Így már tudtok segíteni?

---

(#82615) Balathruin válasza _t0Mi_ (#82614) üzenetére


Balathruin
veterán

minimum 750-es táp
Rossz vicc a 750-es táp. Egy jobb 450-500-as is elég lenne. FSP-nél maradva Aurum S 500 van, de 30-g már modulárist is kapni.
Seasonic M12 II Evo 520, Antec HCG-520M, Cooler Master V450 (igen, biztosan elég mert nincs szétbontva a 12V ág)
Nem modulárisból van FSP Raider 550, a korábban említett Aurum S 500, Antec HCG-520/620, XFX TS 550/650, Antec Neo ECO 520C/620C, Seasonic S12 II 520/620

(#82616) izee válasza Grózi (#82611) üzenetére


izee
senior tag

A házamat jó alapra építem. Bár egy falusi horgásztó mellett ha felhúzok egy kunyhót, akkor a legegyszerűbb legolcsóbb megoldás fog érdekelni, még akkor is, ha összedőlhet, leéghet.
Ha a 10-30ezer Ft-os konfig nem az egyetlen általános célú kisiroda a házban, hanem film-zene-játék célhardver, akkor 1-4ezer Ft-os táp illik hozzá. Én a minőségi használtat veszem ilyenkor(1x fordult elő). Ha nem a gépépítés/fórum lenne az életem, azt tenném be, amit a boltos akar(azt is max 4 ezerig). Ennek a rizikónak a lehetséges legrosszabb végkimenetele 10-20-30-ezer Ft kár(10-30e Ft-os konfigról beszéltem), adatok nem kár. (esetleg rendszeres biztonsági mentés)
Vagy fizessek 10ezer (+6ezer) Ft-ot egy jobb tápért. Nemtudom, hogy 30ezer Ft-unk biztonságáért veszünk-e 10ezer Ft-os széfet. (Igen, ha később 50+ ezret teszünk bele. Nem, ha nem akarunk semmilyen más pénzt beletenni) Én inkább hozok tőled egy ingyen (+posta) tápot. Bár jobban örülnék ingyen egy 2006-os gyártású "gány" Coolinknek, az tudja, ami rá van írva, csak a kondik hamar megpusztulnak. (a kezedet nyújtod de már a karodat akarom... :DDD )

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82617) Grózi válasza izee (#82616) üzenetére


Grózi
veterán

Nem vagyunk egyformák,én biztos hogy inkább veszek egy minőségi használt vagy új tápot és jó lehet később is.Az ajánlatom áll,ha jössz viheted őket-de ne haragudj,postázni nem fogom. :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#82618) izee


izee
senior tag

Az ember életében mindenre van egy keret, amit a saját fejlődési iránya határoz meg.
A topic-okban helyesek az iránymutató ajánlások. Nekem csak az a problémám, hogy 10 komponensből fog állni a gépem. 10 topicban kapok 10- és 20ezer Ft közötti legolcsóbb értelmes ajánlásokat, ez (hasraütök) átlagolva 15ezer Ft topiconként/alkatrészenként és a 10 komponensű gépem máris 150.000Ft 50.000-rel a keretem felett van.
Mindezt azért mert 10 topic, de sehol egy kompromisszum. Az életben akinek nem kell kompromisszumot kötni, az bizonyára egy főnök. Neki cserébe sok pénzt kell kitermelnie. Könnyű itt lehülyézni a "lehetetlen" helyzetben lévő embereket... mindenkinek arra van kerete, amerre a saját fejlődése tart. Lehet, hogy legközelebb a könyvtárban végzi az irodai számítógépes munkáját. Lehet, hogy tableten hallgat lossless-t. Lehet, hogy abbahagyja a sorozatait és csak pár műsort néz valamilyen közösségben. De ne legyen így, mindenki a saját ura akar lenni, kompromisszumok nélkül.
Helyes a topic ajánlása, feltéve, hogy az olvasó meg akarja hozni rá az áldozatot. Ha nem, ennek kibeszélése lehet, hogy egy off-topicra tartozik, de az nem jelenti azt, hogy ennek hiányában le kell őt nézni a döntése miatt.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82619) Tibcso


Tibcso
csendes tag

Üdv!

Egy vadonatúj CORSAIR VS550 ventije elkezdett kotyogni. (2-3 óra használat után)
Van valakinek tapasztalata vele? Arra gondolok hátha abbahagyja egy idő után..

(#82620) DR|FTK|NG válasza Tibcso (#82619) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Kár volt megvenni. :(
Ha 14 napon belül vagy, akkor vidd vissza, és cseréld le pl egy Thermaltake Hamburg 530-ra.
Egyébként milyen géphez vetted(hardverekre értem)?

[ Szerkesztve ]

(#82621) Tibcso válasza DR|FTK|NG (#82620) üzenetére


Tibcso
csendes tag

Egy sima i5-ös alapgéphez.
Hogy megy ez iponéknál,viszi a garanciafutár,vagy nekem kell postázni?
Még nem cseréltem soha,csak gariztattam.
(eddig nem volt velük gond,pedig aránylag sok corsairt vettem már :O )

(#82622) Tibcso válasza DR|FTK|NG (#82620) üzenetére


Tibcso
csendes tag

Közben átböngésztem hogy működik ez.
Köszi!

(#82623) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Tápegység vásárlásban szeretném a segítségeteket kérni.
Építek szervernek egy gépet, amiben lesz egy INTEL Core i7-5960X 3.00GHz 2011-3 processzor illetve 4 darab HDD, egy raid kártya, valamint további 2 hálókártya és egy 30wattot fogyasztó belépő szintű videókártya.
A gép 7/24-ben fog menni és virtuális gépeket fog kiszolgálni, szóval a processzort fogja tekerni állandóan.

Tudtok olyan magas hatékonyságú tápegységet ajánlani, ami megfelel ilyen igényeknek? Ésszerű keretek között hajlandó vagyok magasabb összeget költeni érte.

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#82624) somé válasza 04ahgy (#82595) üzenetére


somé
őstag

"Nem akkor van a gond, amikor megy, akár amikor évekig megy, hanem amikor valami rosszra fordul."

Ez úgy nagy általánosságban az összes tápra igaz

Vagy értelmezzem úgy, hogy a 10-20 ezres tápoknál soha, semmi nem fordul rosszra, csak a hulladék belű, olcsó kategóriánál?

Ennél is, mint írtam vannak védelmek: túlterhelés, túlfeszültség és rövidzár. Azért nem tizenpár éves Codegenekről van szó, ha beadná az unalmast, nem hinném, hogy bármi más látná kárát.
Hatásfok 75%. Mert ha nem annyi? Engem igazából nem érdekel mennyi, a lényeg az, hogy amennyibe került, 6 év után is azt hozza mint amikor megvettem, tehát nekem megérte, még ha most rögtön ki is hajítanám a kukába.
5,5e körül vettem, akkortájt pl. a Chieftec 300/350W-os került 13e-be ha jól emlékszem, ami lehet, hogy ugyanígy menne. De ez is megy. Ezért számomra nincs különbség és nem is lesz, nem is voltam meggyőződve arról, hogy ami min. 2x annyiba kerül, az 2x olyan jó.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#82625) Potzee válasza somé (#82624) üzenetére


Potzee
addikt

Tiszteletben tartom a véleményed, bár nem osztom!

Reméljük, hogy még sokáig jó szolgálatot fog tenni Neked a tápod, de ha esetleg mégis elhagy a szerencséd, lehet, hogy megváltozik majd a jelenlegi véleményed.

Nálam is megfordult már J.N.C, M-Tech, Codegen és volt HKC tápm is...ezek közül kettővel pórul jártam és a VGA kártya bánta...volt, amelyik a bad sectorokat gyarapította egy Quantum vinyón (tehát, nem ma történt)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82626) izee válasza somé (#82624) üzenetére


izee
senior tag

Ha ebben megvannak a védelmek, akkor az félsiker. És igen, ha jól van megvalósítva a védelem, akkor nem ronthat el más alkatrészt.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82627) 04ahgy válasza Immy (#82623) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pl. SeaSonic X750-850 (most több webshopban is épp a 850 az olcsóbb).

(#82624) somé: Corsair, Seasonic tápról nem olvasol olyat, hogy vitte a HDD-t, VGA-t, alaplapot. A HKC az viszi, ha meghibásodik. Nem az a kérdés, hogy meghibásodik-e, mert a legjobb tápok is elromlanak. Hanem az, hogy ebben a pillanatban mi történik a gépeddel.

(#82621) Tibcso: A kolléga a Corsairt utáló fórumozók táborába tartozik. Ők korszarnak hívják. Ettől függetlenül a venti bármilyen tápban zöröghet, kerepelhet, az agyon ajnározott XFX-eknek mostanában egész sok példánya volt ilyen. Ha egyébként a táp ár-értékben megfelel, akkor gariztathatod is, mert a gépre semmiképp sem veszélyes, rendben levő típus. Azért nem szoktuk ajánlani, mert a tudásához képest túlárazott, és spórolós a bele. Esetlegesen csere esetén lehet a bolttal más típusra váltást egyeztetni. Elállásnál a saját költségeden kell visszaküldeni a terméket, és a pénzt sem szokták azonnal visszaadni.

(#82618) izee: Tápon nem kötünk kompromisszumot. Emberélet múlhat rajta, és a 100e Ft-os géped maradéka. Minden máson köthetünk kompromisszumot, pl. kevésbé felszerelt alaplap, kevésbé csicsa ház, kisebb és/vagy lassabb SSD / HDD, kevesebb / lassabb RAM, egy-két nüansszal gyengébb CPU, egy kategóriával kisebb VGA, stb. Pont.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82628) dudika10 válasza somé (#82624) üzenetére


dudika10
veterán

Számoljunk egy ici-picit:
6 év, évi 365 nap a szökőévektől eltekintve, mennyen napi 5 órát a gép, amelynek fogyasztása átlagosan 50W. Legyen az adott terhelésen 2% hatásfokkülönbség a drágább és a kevésbé drága táp közt, ami megfelel nagyjából 1W differenciának (ennyi kerekítést simán megengedek most magamnak), legyen az áram kWh-ként 50HUF cakk-pakk.

Ez azt jelenti, hogy a rosszabb hatásfokú táp ~600 forinttal került neked többe 6 év alatt. Nem tűnik soknak, mi?

Legyen a nyugalmi áramfelvételük közt a különbség 2W (ez még simán reális, sőt!) és tegyük fel, hogy mindig be volt dugva a konnektorba 6 évig és nem ártalmatlanítottad használat után.

Tudod mennyivel került neked többe a rosszabb táp? Nagyjából 4 000 forinttal.

Ezek a számok akár elég erős alulbecslések is lehetnek, de még így is ott vagy, hogy nem spóroltál lényegében egy fillért sem azzal, hogy a potenciálisan rosszabb terméket használtad.
Megérte?

Volt szomszéd bácsi évtizedekig dohányzott. Tüdőrák vitte el? Nem. És akkor most az a helyes következtetés, hogy nyugodtan lehet dohányozni? :F

Van egy elhanyagolható méretű mintahalmazod, és az alapján próbálsz következtetést levonni.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#82629) izee válasza 04ahgy (#82627) üzenetére


izee
senior tag

Jólvan, legyen úgy :R Hozzáteszem, az ajánló hallgatólagosan lényegesen több szempontnak felelteti meg a jó tápot.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82630) Scholes9 válasza dudika10 (#82628) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Volt szomszéd bácsi évtizedekig dohányzott. Tüdőrák vitte el? Nem. És akkor most az a helyes következtetés, hogy nyugodtan lehet dohányozni? :F

Ez itt a lényeg, respect :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#82631) -Perko-


-Perko-
csendes tag

Sziasztok!

Hamarosan gépet cserélek, és kikérném a véleményeteket.
Az új gép így nézne ki

Jelenlegi gépemet (Asus P5K Pro, Core2 E8500, 550ti) egy FSP Hexa 500W hajtja.

Elvileg bírná az új gépet de gondolom értelme lenne lecserélni egy frissebbre, de ha maradhat mert még mindig jó akkor megtartom új alá.
Ha cserélni kell, ezekkel szemezgetek:

- SEASONIC M12 II EVO 620W
- SEASONIC S12 II 620W (ha az olcsóbbat is ajánljátok azt választanám)

Direkt néztem 620-as tápokat, hogy ha a jövőben videó kártyát fejlesztek ne keljen újat vennem, meg tuningolnám ha már K-s a proci.
Viszont ha azt mondjátok, hogy jövőre nézve is bőven elég az 500-520-550-es akkor nem költenék pluszba rá.
Maximum 30 ezret (+-2k) szánnék rá.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 7 7700X - Asus Strix B650E-E - PowerColor RX 7800 XT Hellhound - Be Quiet! Straight Power 12 850W - 2x16GB G.SKILL Trident Z Neo - Dell P2417H | Audio: Audio-gd NFB 11.28 - ATH-A1000Z

(#82632) 04ahgy válasza -Perko- (#82631) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem tuninggal is elég hozzá a Hexa 500W.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82633) -Perko- válasza 04ahgy (#82632) üzenetére


-Perko-
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ!
Akkor marad a Hexa. :)

AMD Ryzen 7 7700X - Asus Strix B650E-E - PowerColor RX 7800 XT Hellhound - Be Quiet! Straight Power 12 850W - 2x16GB G.SKILL Trident Z Neo - Dell P2417H | Audio: Audio-gd NFB 11.28 - ATH-A1000Z

(#82634) zipod8


zipod8
csendes tag

Üdv. mindenkinek!

Tápot szeretnék venni a gépembe, ebben kérném a segítségeteket. 550/650W-os gondolkodom, lehet fél moduláris, moduláris, és halk legyen ez a legfontosabb. Olyan 20000huf adnék ki rá.
Gépem: Asus 990Fx Pro
AMD Fx 8320
Gigabyte HD6850 de gtx 970 menne helyére
2db HDD & 1db SSD
1db ODD
3db 12cm venti
Tudnátok ajánlani megbízható és halk tápot? Segítségeteket előre is köszönöm!!

(#82635) Balathruin válasza zipod8 (#82634) üzenetére


Balathruin
veterán

FSP Raider 550, modulárisból a Hyper M 700 van ilyen árban, de szvsz a Raider akkor is jobb.

(#82636) -Perko- válasza -Perko- (#82633) üzenetére


-Perko-
csendes tag

Hexa táppal még annyi bajom lehet hogy új házban alul helyezkedne el így elképzelhető hogy rövidek lesznek a csatlakozói.

AMD Ryzen 7 7700X - Asus Strix B650E-E - PowerColor RX 7800 XT Hellhound - Be Quiet! Straight Power 12 850W - 2x16GB G.SKILL Trident Z Neo - Dell P2417H | Audio: Audio-gd NFB 11.28 - ATH-A1000Z

(#82637) Melorin


Melorin
addikt

Üdv.

Egy gtx770-hoz elég lenne egy FSP Raider 550?
A vga gyártó 600w 12V/42A javasol :s

[ Szerkesztve ]

(#82638) Balathruin válasza Melorin (#82637) üzenetére


Balathruin
veterán

Bőven elég. Ha megnézed akkor 12V ágon pontosan 42A-t tud.

(#82639) DR|FTK|NG válasza Melorin (#82637) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Elég, ha nem zabál extrém sokat sokat a procid.

(#82640) Melorin válasza Balathruin (#82638) üzenetére


Melorin
addikt

Hát ez az, pont annyit, egy kicsivel sem többet :D
3470 lesz mellette.

(#82641) Balathruin válasza Melorin (#82640) üzenetére


Balathruin
veterán

Akárhogyan nézed elég, szvsz egy 970 SLI-t is ráköthetnél.

(#82642) mikej95


mikej95
aktív tag

Adott a gépem és döglődik a tápegysége. Erről részletesen itt.
Új tápegységet keresek, ami elbírja a fentebb linkelt gépet és nem lesz tourette-szindrómás, mint a mostani. 15-20K keret van rá, szemetet nem szeretnék venni, jótápok adatbázis pedig túl nagy és ősidőkig visszanyúlik.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#82643) Balathruin válasza mikej95 (#82642) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha belefér akkor FSP Raider 550.

(#82644) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Egy Codegen mx31 mini itx házikóba keresnék atx méretű tápot a gép jelen pillanatban 40w-t vesz fel konektorból,max még egy vga lesz benne később de az is csak ami plusz táp nélküli.
a legfontosabb a hang azaz ne legyen :D :R

(#82645) mikej95 válasza Balathruin (#82643) üzenetére


mikej95
aktív tag

Az igazság az, hogy most vettem új gépházat (azt hittem a bekapcsológomb ragadt be véglegesen és amikor vezetékek összeérintésével kapcsoltam be a gépet rögtön "megjavult" - persze csak egy időre) és a Witcher 3 is most jelent meg.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#82646) akela91


akela91
addikt

Van egy szuperül működő Sharkoon WPM 500 tápom (80 plus), egy 4.5Ghz-en üzemelő fx8120-al, és egy 7850 2GB@1175 -el.

Elbírna ezt a kártyát is a mostani helyett? ASUS R9280X-DC2T-3GD5

Elvileg egy 6-os és egy 8 pines csati kéne neki, és nekem egy 6-os és egy 6+2-es van.

Úgy érzem neccesen, de bírná. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#82647) Balathruin válasza akela91 (#82646) üzenetére


Balathruin
veterán

Bírni fogja.

(#82648) akela91 válasza Balathruin (#82647) üzenetére


akela91
addikt

FÚ, szuper. :R

(#82649) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Sirtec belsős Thermaltake Hamburg 530W-ról mik a vélemények? Használható?

#KeepFightingMichael

(#82650) Immy válasza 04ahgy (#82627) üzenetére


Immy
őstag

850watt nem sok egy kicsit?
Corsair HX650-el szemezek jelenleg.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.