Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) MMIX válasza AtHoS (#82400) üzenetére


MMIX
addikt

Aurum S vezetékek
---------------------------------------
Hír:

A moduláris FSP Hyper M (500/600/700W) forgalmazása megkezdődött. (belül ugyan az, mint a nem moduláris Hyper)

fsp-europe.com

[ Szerkesztve ]

(#82402) AtHoS válasza MMIX (#82401) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi a linket :R

A tápkábelek hosszai megegyeznek, tehát azok alapján mindegy melyik, viszont ha hazaérek még átnézem a kábel elrendezést, mert darabszámban bőven elegendő a Sata csatlakozók száma, viszont az 500-ason két szálon futnak, így azt még megnézem, hogy az Scythe ventivezérlős előlapra molex vagy sata csatit kell-e dugni és oda elég-e az 55cm

read-only mode on the forum

(#82403) gaboor_


gaboor_
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Thermaltake Toughpower 1200W-s tápjával?
Ajánlott, vagy sem?

Előre is köszi a választ!

Üdv.: G.

(#82404) Balathruin válasza gaboor_ (#82403) üzenetére


Balathruin
veterán

Jó darab, de hova kell akkora?

(#82405) MMIX válasza MMIX (#82401) üzenetére


MMIX
addikt

FSP Hyper M kábelei és csatlakozói:


Remélem a számok stimmelnek, eredeti FSP Sale Tool alapján készült a kép.

(#82406) gaboor_ válasza Balathruin (#82404) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Köszi!
Talán egy crossfire r9 290-shez.

(#82407) Balathruin válasza gaboor_ (#82406) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem csak szenvedni fogsz a CF-el, de te tudod.

(#82408) gaboor_ válasza Balathruin (#82407) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Miért?

(#82409) Balathruin válasza gaboor_ (#82408) üzenetére


Balathruin
veterán

Rossz a driver, tele lesz akadással a játék.

(#82410) gaboor_ válasza Balathruin (#82409) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Még csak tervben van az építés. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem!
Utána olvasok majd.

Üdv.: G.

(#82411) AtHoS válasza AtHoS (#82402) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na meglestem és úgy látom, hogy jobb lesz a 3 sata szálas 600-ast választani, így kikerül a molex-sata átalakító, ami a scythe előlapi panelhoz kellett.

Egész jónak néznek ki a Hyper-ek is, bár csak a moduláris kiépítésűt néztem csak

read-only mode on the forum

(#82412) Menotti


Menotti
aktív tag

(#82413) 04ahgy válasza AtHoS (#82411) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az FSP gagyi tápot még nem nagyon tett le az asztalra. Voltak kisebb problémák ugyan, mint pl. az FPS400-60GLN (aka. SuperB 460) primer puffer "elhasználódása" a magas APFC ripple miatt, de ez a kondigyártó cég sara volt. A Hexa régi verziójával meg ventizörgési gondok voltak, de az sem a táp elektromos minőségét méltatta. :D

Gépre veszélyes FSP táp még nem jelentkezett.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82414) 04ahgy válasza Menotti (#82412) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a konfig még 150W-ot is csak bajosan fogyaszt, egy TFX / SFX tápot azonban megérdemelne.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82415) feldeci válasza Balathruin (#82409) üzenetére


feldeci
tag

Melyik játék? Én CF-ben toltam két 7970-et két hónappal ezelőttig mikor GTX980-ra váltottam, persze nyilván sokkal jobb az egy kártya de viszonylag kevés cím esetén volt problémám, akkor sem stutter hanem pl DA:I esetén texture flickering, ami ismert CF/SLI gond. Viszont a legtöbb játék gond nélkül ment és szinte 100%-osan skálázódott..

(#82416) Balathruin válasza feldeci (#82415) üzenetére


Balathruin
veterán

Passz. Egy PCI-e-vel nem én építettem CF rendszert. Ha tippelnem kéne akkor Crysis 3.

(#82417) Menotti válasza 04ahgy (#82414) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ezeket nem igazán ismerem, mennyire hangosak?Nagyon halkat tudsz ajánlani?

(#82418) 04ahgy válasza Menotti (#82417) üzenetére


04ahgy
nagyúr

[link]. Annyira halkat biztos nem kapsz, mint ATX méretben (kisebb a venti), de a be quiet!-ek nem szoktak ekkora méretben sem nagyon hangosak lenni. Ha nem elég halk, ott a 14 napos elállás, ha fogyasztó vagy.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82419) Balathruin válasza Menotti (#82417) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha nem kell új, akkor az utolsó darab: [link]

(#82420) Menotti válasza 04ahgy (#82418) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ja,hogy ezek kisseb méretüek is mint az atx-s táp...A háznak amit vettem szerintem atx táphelye van.A picopsu-t v. paneltápot egy vaklappal még bele tudnám aplikálni,de ennek már nem állnék neki.Nagyon szeretnék venti nélkülit...esetleg akkor egy nagyon halk atx(300w)...csak azt meg túlzásnak érzem a fogyasztása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#82421) Menotti válasza Balathruin (#82419) üzenetére


Menotti
aktív tag

Kösz ,de szerintem méretproblémám lesz a ház miatt.

(#82422) 04ahgy válasza Menotti (#82420) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon sok halk, kis teljesítményű aljánlott ATX táp van, szemezgess: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82423) demmer123


demmer123
őstag

Xfx xtr 650w tápról mi a véleményetek?

Fontos hogy halk legyen terhelés közben is és hosszúak legyenek a kábelei (magas gépház miatt)

(#82424) koromit


koromit
csendes tag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ma vettem meg minden összetevőt a géphez és minden jó benne csúcsszuper, csak amikor 3d Mark-ot elinditottam akkor a komolyabb teljesitményeknél az FPS raider S 550 táp elkezdett cincogó egér hangot kiadni. Ez normális lehet? Még nem nagyon teszteltem le más játékokkal, amúgy meg tök halk csak amikor terhelve van cincog.

CM N300
Asrock h97 Fatality performance
I7-4790
GTX 970
8g kingston
WD 1TB
Alpenföhn Brocken Eco
FSP Raider S 550

[ Szerkesztve ]

(#82425) Balathruin válasza demmer123 (#82423) üzenetére


Balathruin
veterán

Kéne...
Nyugodtan megveheted.

koromit: Sajnos normális... max. elállni tudsz a vásárlástól és veszel egy másikat.

(#82426) demmer123 válasza Balathruin (#82425) üzenetére


demmer123
őstag

Utána néztem és hangosnak találom terhelés közbe a tesztek alapján.Szerinted ?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#82427) Balathruin válasza demmer123 (#82426) üzenetére


Balathruin
veterán

30°C-os környezetben és sztem ~500W terhelésen ennyi.

(#82428) demmer123 válasza Balathruin (#82427) üzenetére


demmer123
őstag

Nem tudom mennyit fogyaszthat a gépem szerintem max 450w adatlapomon ott van a cuccok

[ Szerkesztve ]

(#82429) Grózi válasza demmer123 (#82426) üzenetére


Grózi
veterán

Nekem is ilyen van és hybrid módban használom.Elég ha annyit mondok,hogy csak onnan veszem észre ha bekapcsol a venti ha alánézek...
Játék és benchmark kivételével be se kapcsol.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#82430) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Kérdésem lenne, hogy ez a Keep-Out márka hol helyezkedik el a rangsorba?
FSP-t sem igazán ismerem, bár arról azt találtam, hogy némelyik változata jó!

Olvastam, hogy a Corsair (vagy a chieftec? most keverem :B ) illetve a Cooler Master már nem annyira a minőségre ad, hanem profitot termel (gyengébb a 'bele'), régen voltak nagyon jók! Mit ajánlanátok a használtpiacon?

http://hardverapro.hu/aprok/hardver/haz_tapegyseg/tapegyseg/650w_felett

Megbízhatóság az első szempont. A halkság, csak második. Belseje fontos!
-------------------------------------
Abban az esetben, ha egyik sem jó: Nem ismerem ezt a márkát sem
23.000
http://hardverapro.hu/apro/xfx_pro_750w_beszamitassal_elado
--------------------------------------

20.000ft (ez már a nagyon plafon.)
http://hardverapro.hu/apro/ocz_zt_750w_modularis_tapegyseg

17500 (FSP) (erről azt írták, hogy hangos ipon-on, bár mintha ez nem teljesen ugyanaz a táp lenne... link)
http://hardverapro.hu/apro/fsp_raider_750w_80_silver_tap_2016-ig_ipon_garival_1

14.000 (ez a bűvös Keep Out...sose hallottam a márkáról!)
http://hardverapro.hu/apro/keep_out_fx700mu_700w_os_modularis_tap_2_ev_gar

12.000ft Erről mintha azt olvastam volna, hogy terhelés alatt nagyon hangos.
http://hardverapro.hu/apro/cooler_master_gx_750w_tapegyseg_elado_2

------------
Gondolom az ezalatt lévő tápok NAGYON nem ajánlott kategória:
Approx 800W ATX 12V V2.3 10.000ft
Compaq PS4060 750W 8000ft
Raptoxx Pro 800W PFC 80+ 7000ft

Szűkös a keret, a proci, a lap és a ram újak lesznek, ezért nézelődöm használtpiacon!

Valószínűleg ddr4 (16gb) i7 5xxx szériás proci lesz vagy a ddr3 (16gb) i7 4790k. A tisztánlátás végett. :R
CM Scout 1 ház.

Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#82431) Balathruin válasza szabog4 (#82430) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen videokártya lesz? Mert ekkora tápok tök feleslegesek.

(#82432) noblem1983


noblem1983
senior tag

Üdv!
Új gépet szeretnék hamarosan vásárolni és kinéztem egy Corsair 550W tápot. Vajon elég lesz az alábbi konfighoz?
Asus H97M-Plus alaplap
Intel Core i5-4460+Deepcooler CPU hűtő
Asus R9-270X 2GB
Corsair Vengeance 2X4 GB DDR3 1600Mhz
2 TB-os vinyó+128-as SSD+DVd író
Antec GX505-ös ház azon meg van pár venti(6 db) Antec GX505

[ Szerkesztve ]

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#82433) szabog4 válasza Balathruin (#82431) üzenetére


szabog4
aktív tag

Jelenleg egy Sapphire HD 5770-em van, de valószínűleg december, január tájára (vagy előbb) meglesz a vga-ra. GTX 970 van betervezve. (Munkától függően bővül 2db-ra.) Ram is bővülni fog 32gb-ra. Munkagép!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#82434) Balathruin válasza noblem1983 (#82432) üzenetére


Balathruin
veterán

Elég, de ennyiért van jobb vétel is.

szabog4: Akkor elég 600-650W is.

(#82435) noblem1983 válasza Balathruin (#82434) üzenetére


noblem1983
senior tag

Na mesélj akkor melyiket vennéd? Úgy látom te itt is jelen vagy :)

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#82436) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Milyen standard méretű halk,tápegységet ajánlotok,egy i3 4160 + HD7770 kombóhoz. A hangsúly azon van,hogy minél halkabb legyennagy teljesítmény ezekhez a hardverekhez nem kell!

[ Szerkesztve ]

(#82437) jim bcs válasza miresz (#82436) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia!

SEASONIC G360
SEASONIC S12 II 430W
BE QUIET! Straight Power 10 400W (5év gyári gari van rá, nem 2)
FSP Aurum S 400W

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#82438) Balathruin válasza noblem1983 (#82435) üzenetére


Balathruin
veterán

Hamburg 530

(#82439) miresz válasza jim bcs (#82437) üzenetére


miresz
veterán

Köszi. Jól gondolom,hogy ezek közül a leghalkabb a Be quiet! ?

[ Szerkesztve ]

(#82440) jim bcs válasza miresz (#82439) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem :DDD , mind hangtalan.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#82441) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek megéri lecserélni egy újabbra, egy XFX Pro 650W -tápot. Ez nincs kihasználva és nem is tervezem, két kártyás rendszert építeni. Kisebb, és "halkabb"-ra.

(#82442) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Milyen félpasszív megbízható nem cicergő (lehetőleg) tápot javasoltok?
Konfig üresen ~70W körül fogyaszt, i7 tuningolva, illetve VGA egy 290x tuningolva vagy később egy 390x lenne benne.
Múlt évben 33-35000 FT volt az EVGA Supernova G2 850W, most viszont 49000Ft körül mocorog.
Ez a táp drágult, vagy csupán a dollár euro és a 0%-os inflációnk játszott bele az árba?
Esetleg hasonló táp ami megbízható és üresjáratban hangtalan... esetleg olcsóbb?
(nem relatív hangtalan kell üresjáratban, hanem tényleg az, mivel vízhűtéses géphez lesz)
Válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#82443) Grózi válasza szacsee (#82442) üzenetére


Grózi
veterán

Xfx Xtr650-nekem nagyon bevált.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#82444) XaraX válasza szacsee (#82442) üzenetére


XaraX
addikt

Nem olcsó a 850 G2 valóban, de merem ajánlani. :K
Nálam az adatlapon lévő 1. konfigban 4500-ra húzott 2500K-val, 1580-ra emelt 970-en mellett terhelés alatt sem indul el a venti benne.
Hozzáteszem, szerintem szerencsére, mert ha átkapcsolom, hogy menjen a venti, szerintem egyáltalán nem halk.
Igaz, nálam egyetlen venti sem pörög 500-nál többet terhelés alatt sem.( kivéve a vga 60 foktól, de az is halk.)
A max fogyasztást 380w-ig tudtam feltornázni, furmark+ LinX.
Az ár hogy mi miatt lett magasabb, ki tudja, amikor Én tápot kezdtem kereseni, még 40 k volt, aztán hirtelen felugrott 48 körülre. :(

[ Szerkesztve ]

(#82445) Potzee válasza szacsee (#82442) üzenetére


Potzee
addikt

Ne gondold, hogy egy vízhűtés halkabb, mint egy dupla torony léghűtés... :N A radin ott a két venti, a pumpának is van hangja...
A cicergés teljesen kiszámíthatatlan, relatív dolog...a hardware összetevőktől függ! Ugyanaz a táp egy adott konfignál cicereg, míg egy másikban néma...nincs rá tuti recept.
Én egy Seasonic G650-re voksolok.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82446) brumi1024 válasza szacsee (#82442) üzenetére


brumi1024
veterán

SuperNova 750 G2?

(#82447) XaraX válasza Potzee (#82445) üzenetére


XaraX
addikt

Ez pontosan így van, 3 nap után visszatértem Én is a léghűtéshez anno.
Egy Enermax Liqumax II 240-est próbáltam, már a pumpa hangja is sok volt(2500-on ment eredetileg), leszabályoztam 1900re, úgy aránylag rendben volt.
Viszont a ventiknek 1300 körül kellett forogni ahhoz, hogy hozza az SA teljesítményét. :(
Jelenleg egy Macho Zero-val hűtök, rajta egy Akasa Viper R, és 500-as fordulaton, némán tartja kordában a 4500-ra húzott 2500k-t.
Gondolom, egy épített víz jobb lehet, de ezek a "játékvizek" nem igazán.....

[ Szerkesztve ]

(#82448) Potzee válasza XaraX (#82447) üzenetére


Potzee
addikt

...és az épített víz ár/érték aránya?... :U

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82449) XaraX válasza Potzee (#82448) üzenetére


XaraX
addikt

Anyagiakról nem volt szó. :)

(#82450) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszi Mindenkinek! :R

Akkor még egy kérdés így hirtelen, ami kicsit off, de félig ide is való.
Jelenleg egy M12 II Evo 520-as táp van a gépben, tervben van egy 290X némi OC-val alapfeszen.
Proci valószínű maradna. Ha a táp elvinné VGA bővítés után is a gépet (számításaim szerint éppen pont), akkor ennek fényében melyik variációval járnék jobban ha halk gép kellene. Most kb egy testbench szerű házban van bepakolva minden.
Variációk:
1. Fractal Define R5-ös ház és a táp marad (~33K)
2. Tápcsere félpasszívra (37-50K)

Első variációval normális kecóba tudnám tenni a pc-t, második variációval nem lenne hangja üresjáratban a tápnak sem, a használt táp árából pedig tudnék venni egy másik házat talán.

Potzee: Gyerekeknek való a játékvíz (nevében is benne van). :DDD
Jelenleg 3db TY venti van a radin, amiből 2 tök felesleges és passzívan is elvan 1-2 óráig így max egy venti kellene rá és egy a gépházban ami pl a cpu mosfetet hűti és a VGA-n a ramsüniket.
Gyakorlatilag bármilyen gagyi házba be tudnám rakni a konfigom ha elfér benne a VGA. Külső radis hűtésem van GPU+ VRM & CPU van hűtve vízzel, a maradék 15-20W elfűtött hőt (HDD, PCH, CPU mosfet) pedig bármi lehűti ami keveri a levegőt. Szivattyú 1-es fokozaton ketyeg ahol hangja nem sok van. Léghűtésnél 2-3 órás játék után a gépházban a levegő hőmérséklete megnő ha nem szellőzteted át a házat, ha pedig átszellőzteted akkor nem lesz néma. Ráadásul nem láttam még VGA-t ami terhelve halk lett volna.
Tudom mire gondolsz és igazad is van általánosságban. Nálam a víz ennyibe fájt: D5 ~26K, VGA hűtés 8K, CPU blokk 10K, tartály 10K, csöveket kaptam ajándékba így csak pár fitting kellett még. Hőcserélő gyártó cégnél dolgozom szerinted mennyibe került a radiátorom? :DDD Persze még költök rá, nemrég vettem apróról kuplung csatit, hogy ne legyen a gépház megkötve stb..
Összevetve egy jó leghűtő kombó VGA-ra és CPU-ra min. 30K + pár jó minőségű venti ami halk bizonyos légszállítás mellett... min 4K. Ebből kell 3-4db léghez és majdnem ugyanott vagy mint én árban. Ventiket persze én is lecserélem, mert már korosodó darabok, de teszik a dolgukat és volt itthon. GPU viszont terhelve nem nagyon ment 50°C fölé mióta vizet raktam rá, max a memória tápellátó része, amin ramsüni figyel, igaz az is 58°C-on meg szokott állni. VGA csere esetén csak arra kell figyelnem, hogy a mosfetek egy sorban legyenek és 100mm-es blokk elférjen rá, így max ramsünire kell beruháznom, vagy annak ragasztójára, léghűtésnél nem mindig kompatibilis a következő generációra a jelenlegi aftermarket hűtő.
Most két dolog bosszant kicsit, hogy a TY-140 miért nem megy 480-as fordulat alatt és hogy hangos a táp. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.