Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) #25712384 válasza ZozzHUN (#43000) üzenetére


#25712384
törölt tag

Elavult, de ez nem azt jelenti, hogy nem Delta beles.
[link] Itt talán még képeket is engedi kinagyítani.

[ Szerkesztve ]

(#43002) ZozzHUN válasza #25712384 (#43001) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Rendben, de akkor is elavultabb, nem kéne 7-8000-et elkérni érte, na mindegy.

(#43003) Graphics válasza ZozzHUN (#43002) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De nem is 7-8ezret irtam :)
Többet er mint egy iArena 500-as. Es megbizhato is a felepitese.
Azert csak Delta :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43004) speedydb23


speedydb23
senior tag

Találtam itthon egy FSP ATX-300PNR tápegységet, erről mi a vélemény?

Lehet egyik barátomnak kellene táp, nyugodt szívvel oda adhatom neki?

(#43005) Graphics válasza speedydb23 (#43004) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"FSP PNR: PNF-nél kisebb hatásfok, nagyobb mértékű melegedés "köszönhetően" a kisebb hűtőbordáknak. Kisebb szekunder oldali borda és a primerköri pufferkondenzátor is kisebb. Emiatt hangosabb a PNF modelleknél, mivel a hamarabb felmelegedő bordák miatt már alacsonyabb terhelésen is felszabályoz a ventilátora. Ettől függetlenül ugyanúgy az ajánlott tápok között a helye, minőségi kapcsolástechnikával és alkatrész megválasztással rendelkezik."

A konfigtól függ, esetleg rá lehet nézni, a kondik milyen állapotban vannak a nagyobb melegedés miatt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43006) speedydb23 válasza Graphics (#43005) üzenetére


speedydb23
senior tag

Felnyitottam, JL venti van benne nem is kicsi... Összes kondi jó elvileg, nincs púposodás se elszíneződés sehol, elvileg jó!

Ebbe a konfigba kellene:
Asus P5B
Intel Pentium Prescott 3,2 Ghz + Cooler Master hűtés
Geil 2 × 1 GB DDR2 800 Mhz (sárga hűtőbordás)
Pioneer DVD író
500 GB Sata winyó
ASUS GF GT610 Silent 2GB 64bit DDR3

Ahogy én számolgattam elvileg elég kell legyen ez a táp...

Eddig egy Codegen 400-as volt neki, ezzel csak jól járhat akkor?

(#43007) Graphics válasza speedydb23 (#43006) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, mindenképp ajánlott akkor oda az FSP. Ventije forog rendesen, nincs beállva?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43008) kcsa


kcsa
veterán

Ahogy már a hírhez tartozó topicban is jeleztem, szert tettem egy Sharkoon SHA350M tápra, pár embert talán érdekelhet a bele.

Képek itt.

Ha jól gugliztam, akkor Eversun márkájú lehet a bele, ha létezik ilyen egyáltalán. Vagy nem :P
Halknak tényleg halk, legalábbis Chieftec SFX táp után - mondjuk az nem volt túl halk. Az is majdnem fix, hogy pár percig nem kapcsol be a venti, amíg el nem ér bizonyos hőfokot a belseje.

Ránézésre melyik guru tud okosat / bíztatót / lehangolót mondani? :)

(#43009) Graphics válasza kcsa (#43008) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nocsak, Eversun, nem hallottam még, azért szép az a Rubycon torony :D, a többi TEAPO-nak néz ki.

Hmm, a 9A akkor valós, kár érte, kicsit amúgy FSP-re hasonlít a belső elrendezés, vagy csak sok nyitott FSP volt mostanság a közelemben, de még azoknak is erősebb ágai voltak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43010) kcsa válasza Graphics (#43009) üzenetére


kcsa
veterán

Az én igényeimnek még ez a 9A is bőséges :) Sokkal jobban vonzott a moduláris felépítés, bár a lelki nyugalmamnak jobbat tenne ha a két kicsi 12V ág inkább egy nagyobb lenne.

Eversun meg.. hát.. Pár helyen írják hogy az UL szám inkább a nyák gyártójáé, semmint a tervezőé. Semmit sem értek ehhez a témához, ezért kértem segítséget :D

(#43011) Graphics válasza kcsa (#43010) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet marketing 350-es, de szimpatikus, én is szemezek vele, mert HTPC-be tettem egy L7-350 BQ tápot, de a vezetékeket nem tudom elrendezni szépen a Codegen MX-31-es házba.

szerk.: Akkor keresem még az igazit :P, habár a BQ most győzőtt, a Sharkoon tápja sajnos alulméretezett, mert 2x erősebb 350-es tápok vannak a piacon. Régebbi modellek is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43012) kcsa válasza Graphics (#43011) üzenetére


kcsa
veterán

Azt azért tudni kell, hogy jó hosszúak a vezetékek :) Láthatod hogy alsó tápos házam van, és még a 8pin CPU tápkábel is szépen elér a csatlakozóig, hátul elvezetve. Tehát ha pont ez a gondod: kevesebb lesz de jó hosszú :D
Pár német fórumon amúgy írják hogy egy-két darab már elfüstölt, de nem vitt magával semmit. Valós lehet az a 9A mert jellemzően nagyobb VGA-s embereknél volt ez, ahogy láttam.

(#43013) kcsa válasza Graphics (#43011) üzenetére


kcsa
veterán

Az tény, hogy alul van méretezve, bár érdekelne hogy hol a szűk keresztmetszet, mert az a randa nagy 600W matrica a trafón érdekes :D

(#43014) Graphics válasza kcsa (#43013) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az alkatrészek között van ami paraméterezhetősége miatt túl van méretezve, de ahhoz, hogy alkalmas legyen a 600W-ra oda más-más alkatrészek kellenek.

A nyák marad, csak cserélgetnek dolgokat rajta, és így tudja majd a nagyobb teljesítményt, de ahogy jönnek a nagyobbak kiderül, ki is a hunyó/gyártó/ , mert a nyák szélén ott a 400/500/600W

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43015) kcsa válasza Graphics (#43014) üzenetére


kcsa
veterán

Találtam még egy tápot, eléggé hasonlít a nyák elrendezés. De erről a gyártóról tényleg semmi érdemi találat. Na befejezem a keresést, várok a közösségre :D

szerk.: ennek a gyártónak ráadásul van egy feltűnően hasonló moduláris tápja is :)

[ Szerkesztve ]

(#43016) Viktor89


Viktor89
aktív tag

A hozzáértőket kérdezném,hogy látnak-e valami hibára utaló eltérést ezen a tápon.

Próbáltam jó minőségű képeket csinálni.

KÉP

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#43017) tornas válasza speedydb23 (#42973) üzenetére


tornas
őstag

"Egyébként valaki tudja, hogy az alaplapon lévő érzékelő, hogy mér?"

[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#43018) Graphics válasza Viktor89 (#43016) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jelenség, táp típusa?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43019) Viktor89 válasza Graphics (#43018) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Ez

Még annyi,hogy a gyári ventije ki lett cserélve egy cooler masterre,de ezt csak forrasztással lehetett megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#43020) MMIX válasza kcsa (#43008) üzenetére


MMIX
addikt

Köszi a képeket. Nekem nem ismerős sajnos. Csak azt tudom mi nem lehet. Egyik elfogadott gyártó sincs közöttük amelyikre emlékeztetne.

(#43021) tornas válasza Viktor89 (#43019) üzenetére


tornas
őstag

Ez a táp nem szereti a kvázi-színuszos (négyszögjelet állít elő) UPS-eket, csak a színuszosakat. Valszeg a másik UPS-ed is kvázi-szinuszos volt. Ezért rendetlenkedett.

APC Smart UPS - színuszos
APC Back UPS - kvázi-szinuszos.

A villanyórád mert azért is pöröghet, a mert az aktív PFC tekercse is erősen melegedhet. Még jó hogy nem használtad nagyobb terhelésen. :K

UPS nélkül mi a helyzet?

Az a venticsere sem biztos, hogy jó ötlet volt :(

Itt talán többet is tudnak neked segíteni: Valami baja van a tápomnak.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#43022) Viktor89 válasza tornas (#43021) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Nem tudom,hogy a másik szünetmentes milyen volt,de az apc az ilyen

Akkor lehet,hogy nincs baja a tápnak? Már több éve jól müködött,aztán egyszrcsak elkezdett ilyeneket csinálni.

(#43023) tornas válasza Viktor89 (#43022) üzenetére


tornas
őstag

Az általad linkelt UPS kvázi-szinuszos. Használd UPS nélkül és figyeld, hogy hogyan viselkedik!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#43024) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Van egy gépem, a következő cuccokkal:
- Asus M5A97 R2.0
- Athlon II X2 265 proci
- 4GB DDR3 1333MHz Kingmax RAM
- Sapphire Radeon HD 4870 1GB RAM VaporX
- 1db WD Green 500GB HDD SATA 7200RPM

Ennek a cuccnak kb. mekkora táp kell? Egy 400W-os FSP elég neki? (FSP CRG-450)
Vagy inkább ne használjam azzal, elszállhat?

THX

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#43025) schlecker


schlecker
tag

Sziasztok.
Q6600,Asus P5KC,HD 5770 konfighoz mekkora,és milyen táp javallott?
Köszi.

(#43026) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egy:

CPU: i5 3570K
Alaplap: Asrock Z77 Extreme 4
VGA: Asus 7870

Milyen tápot ajánlotok?
- Alsó tápos házba kell
- Jó ár/érték arány
- Megbízható
- jó hatásfok
- 500/550W
- legyen felszerelve minden földi jóval de ne legyen elavult technika benne
- örülnék ha moduláris vagy félmoduláris táp lenne de ha nagyon megdrágítja akkor nem fontos

THX a választ

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#43027) Mekibácsi


Mekibácsi
tag

Üdv!

A tápegységemen a 12V-os ATX csatlakotó 4pin-es, míg az adatlapomon 8pin-es van.

Rá tudom csatlakoztatni a 4 pin-est és működik szépen.
Az lenne a kérdésem, hogy kéne-e vennem hozzá egy 4->8 pines átalakítót, vagy maradhat így?

Köszi! :R

"Mekibácsi felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#43028) Rypejakten


Rypejakten
addikt

schlekler: A teljes konfig terhelés esetén sem fog többet kérni, mint 200-250W, ezért egy FSP350-60APN-nek elégnek kell lennie.

Predator2: Antec HCG-520M, Corsair TX550M, OCZ Silencer MK III 500W az én 3 tippem, de 30k-ig bezárólag sok minőségi ajánlható táp van még.

(#43029) schlecker válasza Rypejakten (#43028) üzenetére


schlecker
tag

Köszönöm.

(#43030) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hello!

Szeretném fejleszteni a gépemet, és az érdekelne, hogy egy i5 2500+8gbram+HD7770 mellé mekkora táp kell?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#43031) Rypejakten válasza MrPetya19 (#43030) üzenetére


Rypejakten
addikt

Teljes terhelés alatt maximum 200W körül ehet a konfigod, egy minőségi 350W-os táp már elég lenne.
FSP 350-60APN (+molex -> 6pin átalakító) felsőtápos házba megfelelő, alsótáposba helyenként rövidek lehetnek a kábelek, oda a 400-as APN jobb lenne.

Szerk.: a 400-as chieftec kábelei is rövidek alsótápos házba, de egyébként igen, az is alternatíva.

[I]Bocsánat a szakértőknek/azoknak, akik több ideje segédkeznek ebben a topikban, hogy így újoncként ajánlgatok, javítsatok ki majd, ha hülyeségeket írok.[/I]

[ Szerkesztve ]

(#43032) Hoorus válasza MrPetya19 (#43030) üzenetére


Hoorus
őstag

400 W-os bőven elegendő lesz hozzá.. Mondjuk egy Chieftec CTG400. Elég lenne a kolléga által emlitett fsp is, de azért gondoljunk a jövőre is.. :) Ráadásul itt nem kell átalakítóval bajlódni...

[ Szerkesztve ]

(#43033) MrPetya19 válasza Hoorus (#43032) üzenetére


MrPetya19
addikt

Asszem most pont olyan van benne, mert a régi tönkre ment.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#43034) Peat;)


Peat;)
veterán

Kicsit off: nagyon divatba jöttek ezek a keveset fogyaszt kis tápot ajánlunk dolog. Ebben maximálisan igazatok van technikailag, csak még az fsp esetén is jellemző hogy ha már a ráírt felét kéri a gép akkor elkezdenek izzadni. Nálam egy 2310-es i5 és nvidia 660-nál pl ciripelt egy 400wattos bronze fsp(másik táppal nincs gond). Lehet hogy gyenge darabot fogtam ki, sőt biztos, pechemre ezzel gariztatni kb lehetetlen, hiszen menni megy, 6750-es vga-val nem volt gond. Veszek hát nagyobbat.. Talán ésszerűbb lehet alaphangon is olyan tápot ajánlani ami később is jó lehet gépfejlesztésnél. A 350-eseket pl már túlzásnak tartom egy középkategóriás gép alá. Persze ez csak vélemény, de magamon én úgy tapasztaltam hogy olcsóbb lett volna alapból olyan tápot venni amiben van bőven tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#43035) Hoorus válasza MrPetya19 (#43033) üzenetére


Hoorus
őstag

Akkor azt hiszem, a táp kérdés megoldódott... :C

(#43036) MrPetya19 válasza Hoorus (#43035) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ja. Köszönöm a gyors segítséget.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#43037) kcsa válasza Peat;) (#43034) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem a ciripelés nem a túlterheléstől jön elő...

(#43038) Predator2 válasza Rypejakten (#43028) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

És a 3 közül melyik a megbízhatóbb? És te melyiket választanád belőle?
Melyik a halkabb? Illetve melyik milyen hatásfokú?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#43039) Rypejakten válasza Peat;) (#43034) üzenetére


Rypejakten
addikt

A ciripelést legtöbbször az alaplap és a videokártya VRM-jeinek működése okozza, ami ha ha jól emlékszem, akkor következik be, ha a táp közepes, vagy alacsony terhelésen jár, ilyenkor a pump frekvencia lecsúszhat az emberi fül által hallható tartományba (minden táp cicereg, csak legfeljebb a macskáknak hallható hangon)

Mivel ehhez nem értek, jön majd, aki kijavít, de nem hiszem, hogy ez az miatt van, mert nem bírná a 400-as FSP a konfigod, ami Furmarkkal terhelve sem kérhet többet, mint 200-250W.

(#43040) werszomjas


werszomjas
őstag

Ez az XFX 550 mióta van piacon??

Az miért van, hogy alig kapható? Se Ipon, se PCX.

Ennek mi lehet az oka :F

üdv

(#43041) Peat;) válasza Rypejakten (#43039) üzenetére


Peat;)
veterán

A póttápommal (iarena 500w) nincs gondom(az meg azért pót mert csapágyas kicsit a venti... :) ). Az fsp csak akkor csinálta ezt amikor amd 6750-ről gtx 660-asra váltottam, sajnos nem értek hozzá hogy méricskéljek, de érdekes amit írsz. Majd lesz egy márkásabb tápom, ha azzal újra előjönne akkor feltétlen beírom!

Ettől függetlenül i5 és 7770 mellé én tuti nem vennék 350wattos tápot, oda bekerülhet még egy komolyabb vga a gép életében.

(#43042) Rypejakten válasza Predator2 (#43038) üzenetére


Rypejakten
addikt

Az Antec HCG520M lényegében egy átmatricázott, moduláris Seasonic S12II 520, Seasonic béllel, 80+ Bronze minősítéssel, egybehagyott 12V-os ággal, amin 40A-t képes leadni.

A Corsair TX550M ugyan CWT beles, de a jobbik fajtából, szintén egybehagyott 12V-os ágon 45A-t képes leadni, mindezt 80+ Bronze minősítéssel, ráadásul 5 év gari.

Az OCZ MK III Silencer Seasonic beles, minőségi japán kondikkal, az egybehagyott 12V-os ágán 38A-t tud leadni. Ez is 80+ Bronze.

Azt vedd, amelyik szimpatikusabb, egyikkel sem lősz mellé.

(#43043) MMIX válasza kcsa (#43008) üzenetére


MMIX
addikt

Sharkoon SHA350M lehet, hogy Leadman gyártmány. Nincs jó híre.
[Phaedrus] Zumax 400W PSU Review

Leadership 4760 500W www.clubedohardware.com.br

VisionTek 700W Power Supply Review www.hardocp.com

Nyáklapon lévő típusnév felírása a transzformátorra, azt nem csinálja más senki és a primer kondenzátoron a matrica is azonos stílusú.

[ Szerkesztve ]

(#43044) bobokock


bobokock
csendes tag

Sziasztok !
Cades gépet építenék.
Jelenleg ez a terv:

vga: AMD 100-505649 FirePro V4900 1GB GDDR5 PCIE 45.743 Ft (36.018 Ft)
tápegység: CHIEFTEC CTG-600-80P 600W BOX 17.860 Ft (14.063 Ft)
ssd: SAMSUNG 120GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7TD120Bw 25.311 Ft (19.930 Ft)
dvd: SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 4.530 Ft (3.567 Ft)
alaplap: ASUS P8H77-M PRO 28.553 Ft (22.483 Ft)
ház: COOLERMASTER RC-551-KKN1 Silencio 551 20.866 Ft (16.430 Ft)
ram: KINGSTON 8GB HyperX DDR3 1600Mhz CL9 KHX16C9/8 22.275 Ft (17.539 Ft)
cpu: INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 1155 BOX 58.166 Ft (45.800 Ft)
bruttó: 223.304.- F

A 600 W tápot azért gondoltam, ha később még több dolgot raknék a gépbe
(Hdd, memória, blu-ray, videokari)
Lehet hogy fölösleges?
Illetve szerintetek kell speckó hűtés a procira, vagy jó a gyári?
Vélemény?

Köszi

(#43045) #25712384 válasza bobokock (#43044) üzenetére


#25712384
törölt tag

600W szerintem felesleges ehhez az összeállításhoz. Továbbá, ha nem renderelsz egész nap és nem piszkálod a proci gyári beállításait, akkor elég a gyári hűtés.

Olvass vissza, nagyon jó 450-500W körüli tápokat lehet venni 15k környékén.

[ Szerkesztve ]

(#43046) tornas válasza kcsa (#43008) üzenetére


tornas
őstag

A Rubycon és Teapo kondik jól hangzanak. A ventijéről túl sok infót nem sikerült kihámozni; gyártója: DONGGUAN RENQUAN ELECTRONICS, RPM-je meg M-es, vagyis közepes fordulatú és olyan 1500-2000 között lehet a fordulatszáma percenként.

"The pre-installed 120 mm fan is temperature controlled and only starts spinning once a certain temperature limit is breached. As long as this limit is not exceeded (e.g. after installing the PSU), the fan will not begin to cool."

Ha jól értem, akkor ez egy "félpasszív" táp akarna lenni. Ez a Sharkoon hivatalos oldalán olvasható

Dicséretes a sok moduláris kábel is ahhoz képest, hogy egy viszonylag "gyengébb" +12 V-os ággal rendelkező táppal állunk szemben. Itt az Ecova-ás 80+-os hitelesítése is. Tehát, képes leadni a ráírt értékeket. Kicsit furcsának (cikk-cakkosnak) találom az áramfelvételi görbéjét a grafikonon.

Hogy milyen védelmek vannak benne valójában, azt a vezérlő IC típusából lehetne kikövetkeztetni. A kettős-diódák mérete is árulkodó lehet az adott ágak terhelhetőségével kapcsolatban. Topológiája FORWARD, de egy- vagy kéttranzisztoros, azt nem látom a képen.

Összességében nem tűnik rossznak, de egy alapos tesztre kíváncsi lennék (feszek zajossága, túlterhelésnél mi történik: csattan vagy csak lekapcsol, stb.). :K

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#43047) Rypejakten válasza bobokock (#43044) üzenetére


Rypejakten
addikt

Ha húznád a procit, a lapon kellene variálni, mert csak Z-ssel lehetséges a tuning, és mindenképpen szükséges lenne egy komolyabb hűtő, mert az Ivy-k nagyon melegednek.
Ha nem húznád, akkor elég egy nem K-s, szorzózáras 3570/3470 is, ahhoz már teljesen klappol a lap, a procihűtő pedig csak akkor szükséges, ha teljes csöndet szeretnél.
Valamint még alternatíva az AMD FX szériája is, de ez itt már nagyon off

A Silencio csöndes ugyan, de nagyon gyengén hűt/szellőzik - ez csak egy kiegészítő vélemény, nem akarlak lebeszélni róla, csak egy vélemény.

Illetve, CAD-es gépbe ha jól emlékszem, jobb az nVidia kártya, a CAD kihasználja a CUDA mag adta előnyöket, szóval vagy a Quadro széria, vagy egy GTX650Ti/GTX660.

Egy V4900-zal szerelt konfig eszerint a teszt szerint maximum 190W körül fogyasztott egy 8 magos 8150-nel karöltve, egy i5-tel ez az érték alacsonyabb lenne.
Az alaplapra, SSD-re max. 15W-ot számolva nehezen lépnéd át bármikor is a 200W-ot.
Plusz fogyasztókkal, akár egy új VGA-val, HDD-vel, ODD-vel is egy minőségi 450/500W-os tápnak elégnek kell lennie. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#43048) tornas válasza MMIX (#43043) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem ez a Sharkoon ezektől jobb minőségű, de hogy tényleg az-e, ehhez kéne a rendes teszt.

Annál a VisionTek-nél egy kicsit durva az az 1200 mikroFarad-os kondi páros. A tényleges kapacitására kíváncsi lennék! ;] A kis pirossal zsugorcsövezett tekercs "olyan" CWT-s. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#43049) Peat;) válasza bobokock (#43044) üzenetére


Peat;)
veterán

Nanoxia is hangszigetelt és sokkalta jobban hűt mint a CM Silencio.

(#43050) tornas válasza MMIX (#43043) üzenetére


tornas
őstag

Ezek lennének (voltak, mert érvénytelenek és nem találhatók meg az UL adatbázisában) a Leadman UL számai:

E107407 (Leadman - POWMAX)
E134892

E250664 - BOLUO EVERSUN ELECTRONICS PLANT. Eképzelhető, hogy a Leadmen nevet váltott, vagy pedig ez az Eversun csak a NYÁK-ot tervezte meg -->Wiring, Printed - Component - forrás:[link]

Közben itt van BOLUO EVERSUN ELECTRONICS PLANT honlapja is.

"Hui Zhou Boluo Eversun Electronics Plantwas founded in 1994, it is specializing in producing the Single-side/Double -side circuit boards and the printed circuit boards.The Plant covers an area of more than 10000 square meters, uses automation, semiautomatic equipment."

Tehát csak a nyáklapot gyártják le, és gondolom a Leadman (vagy ki tudja pontosan ki) adta az alkatrészeket a Sharkoon megrendelésére.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.