Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82801) FollowTheORI válasza Grózi (#82799) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert így döntöttem... :P

Amugy azért hogy azis húzza kifelé a meleget. :)
Másrészt ha alul van sokkal több port beszív (ház alatt gyűlik össze általában nálam). Igaz van szűrő, de így mégjobb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82802) snecy20 válasza Potzee (#82800) üzenetére


snecy20
veterán

rendben köszönöm az útmutatást!

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82803) Raysen623


Raysen623
addikt

Szeretném kérni valaki segítségét a következő problémával kellet szembesülnöm mostanában: adott játék alatt a gépem random restartol (csak azzal a játékkal és nem a hőfok miatt).
A gépem konfigurációja a következő: ASUS M5A99XEVO deszka, AMD FX4170 CPU, AMD ATI Radeon HD 6950 2Gb, 8Gb RAM, 1 Samsung SSD 64Gb + 2 db WD 500Gb + 1 db WD 1Tb-os merevlemez, Enermax 400W-os moduláris táp.
Azon gondolkodom lehet a táp lett közben túl kicsi? 200W-ot csak a VGA elvisz teljes terhelés alatt, márpedig az ESO szerintem meghajtja rendesen... :DDD Vélemény?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#82804) Donát.x


Donát.x
csendes tag

Sziasztok !

Kérdésem az lenne, hogy Chieftec Smart 450W GPS-450A tápegység ki tud-e szolgálni 1xSSD,2xHDD és egy CD olvasót ?

(#82805) Potzee válasza FollowTheORI (#82801) üzenetére


Potzee
addikt

...vagyis a táp a házból húzza magába a meleget...így legalább jobban melegszik a táp, jobban száradnak a kondik...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82806) FollowTheORI válasza Raysen623 (#82803) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyik tipikus hibajelensége a táp gyengélkedésének (vagy a táp melegszik túl).
Forró szokott lenni ilyenkor?

De azis lehet csak elöregedett már... mennyi idős? :)

(#82805) Potzee

:K Igen, azzal a 20-30 fokos levegővel. :D

Amugy nincs ott annyira meleg, inkább szellőzésbe besegítést kellett volna írnom, mert elöl a ventik fújják be a friss levegőt, és azt viszi el a VGA meg a táp a maga útján.

Felső tápos gépeknél gondolom ez nem zavar ugye? :F

(#82807) Grózi

Elég nagy hézag van a VGA és a táp között... semmi hatása nincs rá... 60-70 fok max és 700-800-at pörög a VGA terhelés alatt is. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82807) Grózi válasza Potzee (#82805) üzenetére


Grózi
veterán

+1
És általában a vga hőfokának se használ..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#82808) Raysen623 válasza FollowTheORI (#82806) üzenetére


Raysen623
addikt

Ööööö kb 2009 körül vehettem használtan az akkor géppel :D Szóval nem mai gyerek...Melegnek nem tűnik nagyon melegnek, de meg fogom nézni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#82809) Potzee válasza FollowTheORI (#82806) üzenetére


Potzee
addikt

Valamiért a mérnökök így tervezték a tápokat...de lehetséges, hogy tévednek és a Te konstrukciód jobb... ;)
A felső tápos házak pontosan ezen ok miatt "kihalófélben" vannak... a CPU cooler hője ott még inkább fűti a tápot.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82810) FollowTheORI válasza Potzee (#82809) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem meg egyik se jobb a másiknál... max van amiben egyik jobb, másban meg a másik - meg szituáció függgő mikor melyik jobb.
A házat meg úgy tervezik, hogy te dönhesd el hogy akarod... :R

Egyébként vannak házak ahol nincs is alul rács vagy perforáció, szóval csak így tudod betenni a tápot. Pl Antec 902. ;)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82811) FollowTheORI válasza FollowTheORI (#82810) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Sőt a legtöbb Antec ház olyan, most nézem...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82812) _t0Mi_ válasza FollowTheORI (#82798) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm szépen a beszámolót, jól néz ki! :)

Én azt hiszem, vagy Cooler Master G750M-et vagy Fractal Design Integra M 750-et veszek. Az eszem a gari miatt a CM-et mondja, de a szívem a Fractal felé húz.. Szebb, és jobban illik a házikóhoz.

---

(#82813) frankdelgado válasza frankdelgado (#82779) üzenetére


frankdelgado
őstag

Jótanàcsokat köszönettel elfogadok tovàbbra is.

(#82814) Potzee válasza _t0Mi_ (#82812) üzenetére


Potzee
addikt

CWT vagy ATNG belső...ezen én is sokat dilemmáznék...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82815) #59070464


#59070464
törölt tag

Nekem van Seasonic G 360-as tápom, aminek 1 db 6-pin-es PCIe csatlakozója van és 3 db 4-pin MOLEX csatlakozója. Egy MSI N760 Hawk kerülne be a gépbe, ami 2 db 8-pin-es PCIe csatlakozót igényel. Milyen hátránya lenne annak, ha a tápom egyetlen 6-pin-es csatlakozóját 8-pin-re alakítva csatlakoztatnám, a másikat pedig egy 2x molex to 8-pin átalakítóval? A procim egy i5-4460. Egy 850 Pro SSD és egy WD 1TB Red van mellette (ODD nincs). IDLE 22W-t eszik a gép, LinX-el sem éri el a 90W-t. A TechPowerUp szerint egy MSI 760 Gaming maximuma 210W (míg egy sima 760-as 165W-t eszik maximum). Ez a csúcs, ami összegezve legrosszabb esetben is már 300W.

Egyébként a TomsHardware-en (többek között itt) nem javasolják ezeket az átalakításokat. Kissé félek a dologtól.
Due to the fact that some people adapt super low amperage PSUs and then blow them up in the process, yours is fine though.

Milyen hátrányai vagy következményei lehetnek ennek a GTX 760-nak a G 360-as tápom mellett?

[ Szerkesztve ]

(#82816) Szolti válasza Szolti (#82778) üzenetére


Szolti
csendes tag

Szeretném a szakik segítségét kérni :R

(#82817) RaGi91 válasza #59070464 (#82815) üzenetére


RaGi91
senior tag

Nekem is hasonló a problémám, csupán annyi a különbség, hogy az én tápom elbírja, csak a pinek száma nem stimmel.
Egy R9 280X-et veszek és azon 1x6 pin és 1x8 pin csati van a tépomon viszont csak 2x6pin. Egy 2xmolex to 8pin átalakítóval akarom megoldani, de én is parázok kicsit, hogy tomshardware-en lehúzzák az átalakítókat.
Egyébként egy BQT E5-650W-os tápom van. A +12V 4 rail-re van oszva egyenkén 18A-t bír el.
Azt nem tudom, hogy hogyan állapítom meg, hogy melyik kábel melyik rail-ről jön? Azt tudom, hogy a CPU az a +12V1. Van egy rail a PCIE-nek, a többit nem tudom.

(#82818) ludsimon válasza frankdelgado (#82779) üzenetére


ludsimon
veterán

i5-ös procival simán bírni fogja!
De azért tudd, hogy a minimum 500w amit írnak rá, úgyhogy eléggé meg van hajtva az a táp!
Gyártó szerint 600w az ajánlott hozzá.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#82819) #59070464 válasza RaGi91 (#82817) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ilyen mélységekig nem értek a tápokhoz. De te sokkal jobb helyzetben vagy a 2x6pin PCIe miatt. Az úgy gondolom kevésbé problémás, mint az 1x 6pin to 8pin + 2x MOLEX to 8pin, amiről HDD-t és ventilátorokat etetünk. De mondom, nem értek hozzá, szimplán csak aggasztó a helyzetem. Vehettem volna olyan tápot is, amin van több PCIe, de minőségit akartam, így lett a kevesebb több, G 360. Nem is gondoltam, hogy lesz olyan VGA-m, aminek ez kevés lesz. Egy 750Ti-nek táp sem kell, egy GTX760-nál 10%-al erősebb GTX960 pedig beéri 1x6pin-el (vagy 1x8pin-el), míg a GTX760-nak 2x8pin kell. :W

[ Szerkesztve ]

(#82820) BomiBoogie válasza #59070464 (#82819) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem még mindig jobb helyzetben vagy, mint a kolléga, akinek "A +12V 4 rail-re van oszva egyenkén 18A-t bír el.", mert az egy ponton túl tényleg gátja bármilyen VGA-nak. Ezért jobb az egyágas.

Az meg, hogy egy újabb kártya kevesebbet fogyaszt, mégis kicsit erősebb, semmi más, mint a technika fejlődése. :D

[ Szerkesztve ]

(#82821) 04ahgy válasza Czimby (#82767) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azok a tápok röhögve elviszik, tuninggal is!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82822) Shing válasza BomiBoogie (#82820) üzenetére


Shing
őstag

Másrészt ma már olyan keveset fogyasztanak a felsőkategóriás kártyák is, hogy 18A mindenre elég, főleg 4x. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82823) FollowTheORI válasza Raysen623 (#82808) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor csak elöregedett... ilyenkor szokták újrakondiztatni a szakik, mert valószínűleg lehet csak annyi a gond.
De ennyi időtávban már érdemes cserélni.
Szerintem 5 évente érdemes legkésőbb venni egy új tápot, attól független hogy még "semmi" baja.

Persze van aki máshogy vélekedik erről biztos. :)

(#82820) BomiBoogie

Na igen ott már nagyon nem mindegy hogy vannak leosztva a körök... melyik melyik PCIE kábelt kapta, melyik a CPU stb. Ha nincs info akkor próbálgatás marad spéci esetekben, de egyik kombinációban csak elindul egy SLI is és bírja. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82824) Shing válasza FollowTheORI (#82823) üzenetére


Shing
őstag

Azért 5 év az túl gyakori. Egy kondinak simán ki kell bírnia 10 évet is, ha nem a lehető leggagyibb. Most gondold végig, más elektronikai termékben milyen gyakran mennek tönkre? Amit gyakran használhat az ember, TV, erősítő... Na látod. Itt van egy 11 éves gép Codegen táppal és megy. Mondjuk lehet, hogy már szétmenőben van pár kondi, csak elég neki ennyi is, de egyelőre működik. De van egy 6-7 éves gépünk, az is valami low budget sz@rral és semmi baja. Aki sztem már egy kicsit komolyabb tápot vesz, legalább Teapo kondival ellesz vele 10 évig. :K

[ Szerkesztve ]

(#82825) 04ahgy válasza #59070464 (#82815) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Fogja bírni a gépedet és az átalakító is mehet, nam olyan vészes. Figyelni kell, hogy ne legyen kontakthiba. Azért, mert 2*8pin van azon a GTX760-on, nem fogyaszt többet, mint az a GTX760, amin 1*8pin, vagy 2*6pin van.

(#82823) NetTom: Megerősítem az általad leírtakat. Az Aurum 700 is 4*18A, sosem volt vele semmi gondom, még CF rendszerrel sem.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82826) _t0Mi_ válasza Potzee (#82814) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Ilyen mélységekben sajnos nem értek a tápokhoz. Tudnál pontosítani, hogy melyik éri meg?
Azt láttam én is, hogy a CM CWT belsős, még a Fractal ATNG, de nem tudom, milyen minőséget képviselnek.

Illetve mire alapozod a véleményed?

Köszi!

---

(#82827) 04ahgy válasza _t0Mi_ (#82826) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CWT és az ATNG kapcsolások is nagyon szórnak. Mindegyik gyárt prémium kategóriás kiváló belet (a CWT mondjuk jobban), de gagyit is. Nincs meg az az egyenletesen jó, kiváló szint, mint a Seasonic esetén.

Igazából én sem értem Potzee-t, mert a CWT több kiváló tápot tett le az asztalra, mint az ATNG. Sorolom: Chieftec CFT-XXX-14CS, Thermaltake Toughpowerek, Corsair HX-ek középső tagjai (pl HX850, HX1000), Corsair VX550, Corsair TX-ek első szériás nagyobb tagjai, valamint a legújabb TX, és a TX-M, valamint az újabb RM-ek. Szóval tele a piac rengeteg, kiváló CWT táppal. A CWT-t azért nem szeretik itt a topikban, mert elkurvult, és kifogásolható beleket is kiad (pl. Chieftec iArena, Chieftec GPS-xxxA8, stb). Figyelembe kell azonban venni, hogy a CWT egy OEM, és azt gyárt le, amit megrendelnek. Ha prémiumot, akkor olyat!

Az ATNG-nél a fentieket szintén el lehet mondani, csak a gagyi fele billen a mérleg nyelve a CWT-hez képest.

A CoolerMaster tápot venném tehát, nagyon egyértelműen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82828) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok!

Egy olcsó (max 12k) de megbízható tápegységet keresnék ehhez a konfighoz :

I3 4430
8gb rám
1tb had
Gtx 960 oc 2gb rám

De éveken belül (3-5 év kb) várhatóan egy i7 és gtx 980 lesz benne. Szóval kéne némi tartalék erő is bele:)

Remélem nem reménytelen a dolog, tippeket, tanácsokat előre is köszönöm :R

(#82829) _t0Mi_ válasza 04ahgy (#82827) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm a gyors és kimerítő választ! :)

Azt esetleg nem lehet tudni, hogy melyik tápnak jobb a minősége belülről? Nyilván a jobbat venném akkor..

Köszi!

---

(#82830) 04ahgy válasza _t0Mi_ (#82829) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megírtam: "A CoolerMaster tápot venném tehát, nagyon egyértelműen."

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82831) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

#82781 -ra valakinek egy tapasztalt vélemény? A kérdést azért teszem fel, mert már több mint két éves a táp, és hátha jött ebben a kategóriában egy nála jobb vétel.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#82832) ludsimon válasza MCGaiwer (#82831) üzenetére


ludsimon
veterán

Ennyi pénzért én inkább Seasonic belsős tápot vennék. Úgy tudom ez nem az.

undefined

(#82833) FollowTheORI válasza MCGaiwer (#82831) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem hinném kapsz jobbat jobb áron. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82834) 04ahgy válasza eszement24 (#82828) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha 3-5 évre, bővítésre és megmaradó tartalékra tervezel, akkor kevés a 12k.

12500Ft körül a Sirtec beles THERMALTAKE Munich 430W, 13500Ft körül az FSP beles Antec VP-450P lehet egy korrekt ár-értékkel bíró alternatíva.

Én egy kicsit hozzátennék ahhoz a kerethez, és egy FSP Raider550-t vennék, na az hosszú távon és tartalékkal elég lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82835) 04ahgy válasza FollowTheORI (#82833) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, lássuk a példákat, 80+ Gold legyen!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82836) MCGaiwer válasza 04ahgy (#82835) üzenetére


MCGaiwer
addikt

szerintem pont azt írja, hogy nem tud jobbat jobb áron, de lehet én nem érzem a szarkazmust :(

vagy egy vessző, vagy egy "hogy" hiányzik a mondatból, így bárhogy értelmezhető :D

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#82837) FollowTheORI válasza MCGaiwer (#82836) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

:K

(#82838) 04ahgy

És ha nem vesszőzöl? ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82838) 04ahgy válasza MCGaiwer (#82836) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért értjük félre, és ellentétes értelemben, mert kissé reginam occidere szaga van.

Nem hinném, kapsz jobbat, jobb áron. :)
Nem hinném kapsz jobbat, jobb áron. :)

Nem hinném, [mert] kapsz jobbat, jobb áron. :)
Nem hinném, [hogy] kapsz jobbat, jobb áron. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82839) ludsimon


ludsimon
veterán

Azért FSP és Seasonic bél között inkább személy szerint egy Seasonic belsős XFX-et, ilyet ajánlanék, de nem rábeszélni akarom az enyémre, neki amúgyis áfás számlával kell....

Ha már valaki áldoz 25k-t tápra akkor a jobbat ajánlanám.
Erre is 5 év gari van és azért nem mindegy egy gyártó mennyit mer vállalni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#82840) _t0Mi_ válasza 04ahgy (#82830) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

De ezt a konkrét tápra érted, vagy a belső gyártójára? :) Nincs arra esély, hogy csak túlárazott, közben meg nem minőségi a belső?

---

(#82841) 04ahgy válasza ludsimon (#82839) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az Aurumokra is 5 év gyártói gari van, és bizonyítottak már, hogy vannak annyira jó tápok, mint a Seasonic általánosságban.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82842) ludsimon válasza 04ahgy (#82841) üzenetére


ludsimon
veterán

Seasonic bizonyított hosszú évek alatt, hogy milyen minőségi tápokat csinál, FSP-t meg elhiszem, hogy ők is jönnek fel.

oszcilloszkópos teszt

undefined

(#82843) #59070464


#59070464
törölt tag

Nem merem bevállalni a GTX760-t a Seasonic G 360-al. Szóval most tápot keresek helyette, ebben szeretnék segítséget kérni. Elképzeléseim:
■ A mindenkori aktuális non K i5-nél komolyabb proci nem lesz a gépben, amit alulfeszelve használok (jelen helyzetben i5-4460 @ 0.890V).
■ Nem tervezek majd az aktuális középkategóriás VGA-nál erősebbet (jelen helyzetben legfeljebb GTX960).
■ Ki tudjon kiszolgálni olyan VGA-t, ami 2db 8 pin-es tápot igényel. Esetleg tuningolnám is, de nem a fogyasztás és főleg nem a stabilitás kárára.
■ 1db SSD mellett mindig csak 1db HDD lesz és ODD nincs. Házventilátor szintén 1db lesz hátul.
■ Fentiek tükrében 400-500W között legyen a teljesítménye.
■ Nagyon halk a Seasonic is, de lehetne akár halkabb is, ha már az i5 passzívan üzemel és egy jobb GTX960 is már lekapcsolja a ventiket 60 fok alatt. Nézegettem a semi-passive tápokat, de csak a Corsair RM tudja ezt a rá szánt kereten belül. Viszont a Corsair nem annyira közkedvelt, mint egy saját belsős Seasonic vagy FSP tápok. Szimpatikus a Be Quite (Straight Power) is, de csak annyiban, hogy nagyobb, mint 12 cm-es ventilátorokat használ, állítólag ők a leghalkabb nem passzív tápok.
■ Minőségben nem szeretnék alább menni, mint a G 360. Márkafüggetlenül nézegettem a Platinum tápokat, de szerintem "csak" Gold fog kijönni a keretből.
■ Lehetőleg legyen minimum 5 év garancia. Ha már most ezt lecserélem, 5 éven belül a táphoz tényleg nem szeretnék nyúlni. Így gondoltam ezt a Seasonic G 360-nál is, de most tényleg így legyen.
■ A rászánt összeg 30.000 Ft körül.

[ Szerkesztve ]

(#82844) BomiBoogie válasza #59070464 (#82843) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem Corsair RM 650-em van, jókat írnak róla mindenhol, és 5 év a garancia, illetve félpasszív.

Lehet, hogy nem olyan "kedvelt", de teszi a dolgát rendben és csendben.

Amikor én vettem, 32.890 volt az ára.

(#82845) Balathruin válasza #59070464 (#82843) üzenetére


Balathruin
veterán

Ezzel simán meg lehet hajtani egy húzott HD 7950-est, ami nem kicsit többet eszik mint a 760 vagy a 960.
De ha mindenképpen új, akkor az XFX XTR az félpasszív és ha kapni akkor 30 körül (felett) van.

(#82846) Raysen623 válasza FollowTheORI (#82823) üzenetére


Raysen623
addikt

Köszönöm a segítséget, már egy ideje nézelődöm új táp után ezért valószínűleg csere lesz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#82847) Angelo69 válasza #59070464 (#82843) üzenetére


Angelo69
senior tag

Bocsánat!
Privátba akartam... :B

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#82848) Potzee válasza _t0Mi_ (#82826) üzenetére


Potzee
addikt

Csak teszteket olvastam róluk. Gyakorlati tapasztaltom egyikkel sincs, Enermax, FSP, Seasonic, nálam ezek beváltak és nem kísérleteztem gyengébb minőségűnek mondott tápokkal eddig.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82849) rovtiv2 válasza Balathruin (#82694) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

No, Cooler Master V750 megrendelve, megvásárolva, beépítve.
Linx, Prime hiba nélkül órákig...
Még egyszer köszönöm! :R

Már bocsánat...

(#82850) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Összeállítok egy kis gépet a gyereknek, az alább alkatrészekből:

Asrock h81m-hds lap
Pentium g3220 proci
4GB ddr3 ram
gtx 560 vga
3 db meghajtó (1-1 ssd, hdd illetve odd)

Ehhez keresek megfelelő tápot (húzva nem lesz), a lehető legolcsóbb, de vállalható, problémamentes darabot. Eddig FSP Hexa 400W-ot ajánlottak, ami kb. 13K. Ennél olcsóbban szeretném megúszni, 10K környékén ha lehet (de ha nincs más alternatíva, marad az FSP).
Előre is köszi a segítséget!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.