Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82501) izee


izee
senior tag

Sziasztok!

Hol tehetném fel a kérdésemet? Keresek olyan embert, akinek Xigmatek Nebula háza van! 22.5cm lapomat szeretném beletenni! (3 PCI slot)

Szerk: Bocs, téves a cím :DDD

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82502) jim bcs válasza g6b0r (#82500) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#82500) g6b0r
Elsőnek a 4690S helyett legyen 4690. 1 vga alá az matx is doszt elég, de lehet akár itx is, mindkettőhöz nagyon komoly házikók vannak. Egy minőségi 450W-os elég. Keret???

(#82501) izee
itt próbáld meg

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#82503) g6b0r válasza jim bcs (#82502) üzenetére


g6b0r
csendes tag

koszi jim bcs.
azert gondoltam a 4690S-et mert 20W-al kevesebbet fogyaszt mint a mezei 4690. bar gondolom van valami hatranya is, lassabb?

nem tudom mennyit erdemes jozan esszel rakolteni a tapra, minoseg/teljesitmeny/megbizhatosag...
legyen kiidulasnak kozepkategoria, es majd meglatom hajlando vagyok-e annyit aldozni ra.

valamint erdekelne meg, hogy erdemes-e a procihoz ventillatort/hutot venni, vagy jo az amit adnak a dobozban a CPU-val? (ha egyaltalan...)

koszi!

udv,

Gabor

(#82504) izee válasza jim bcs (#82502) üzenetére


izee
senior tag

köszi, haladok.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82505) Balathruin válasza g6b0r (#82503) üzenetére


Balathruin
veterán

Kisebb az órajele, azért is fogyaszt kevesebbet.
Ha modern Intel procid lesz, akkor a VGA-tól függ mekkora és milyen táp kell, meg a halkságtól és a modularitástól.
CPU hűtő is a hang miatt kellet, esetleg azért ha nyugodtabb leszel a hűvösebb procitól.

(#82506) Melorin válasza Balathruin (#82495) üzenetére


Melorin
addikt

Hogy érted, hogy az nem a maximum fogyasztás? Annál többet felvehet egy gép mint amikor egy erős játékkal van meghajtva mind a CPU mind a VGA?
Erre a tesztre gondoltam.
Melyik táp lenne akkor biztos elég hozzá, amelyiken megvannak a megfelelő csatlakozók egy 7870-hez?
10-20e között. Aránylag halk is legyen. A jelenlegi FSP-m ventijét is le kellett cserélnem+szabályoznom.

[ Szerkesztve ]

(#82507) Balathruin válasza Melorin (#82506) üzenetére


Balathruin
veterán

PH! tesztekben nem a max fogyasztás van.
Átalakítóval egy 400-450-es is elég, de ennyiből már kijön egy Raider 550. Ez alapból halk, nem kell mókolni.

(#82508) amerigo


amerigo
aktív tag

T. Kollégák!
Ennél az XFX tápnál valami jobb ajánlat létezik 430-450 W környékén, kb. ennyiért?

(#82509) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Seasonic M12 520W helyett keresek alternatívát. A csendes működés és a megbízhatóság a legfontosabb amellett, hogy moduláris tápra van szükségem.

Köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#82510) g6b0r válasza Balathruin (#82505) üzenetére


g6b0r
csendes tag

koszi Pabu,

mit jelent ez a 'modularitas'?

es milyen gyartot nezzek: FSP, Thermaltake...?

koszi,

Gabor

(#82511) Horvi válasza g6b0r (#82510) üzenetére


Horvi
őstag

Moduláris - úgy kapod, hogy van maga a táp és az összes csatlakozó kábelt neked kell bedugdosni. Aztán amit nem használsz azt nem kell bekötni és akkor nincs kábeldzsungel.
Félmoduláris - itt is ugyanaz a helyzet de itt az ATX? csati fixen be van kötve viszont a többi kábel Molex/PCIe stb azok ugyanúgy mint a modulárisnál szabadon kötögethetők. Tehát ha nem kell akkor nem kötöd be és kész.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#82512) Balathruin válasza g6b0r (#82510) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem csak a gyártó számít, hanem a modell is.

Gh0sT: Cooler Master V450, de csak félmoduláris. Vagy még van Antec HCG-520M, ami majdnem teljesen M12 II Evo 520.

(#82513) g6b0r válasza Horvi (#82511) üzenetére


g6b0r
csendes tag

@Horvi: koszi!

es melyiket erdemes inkabb venni? amelyik modularis, vagy amelyik nem? vagy csak annyi a kulonbseg, hogy kicsit tobbet kell legozni es kevesebb a felesleges kabel a hazban?

udv,

Gabor

(#82514) Balathruin válasza g6b0r (#82513) üzenetére


Balathruin
veterán

Neked kell eldöntened.
Elsősorban a kevesebb kábel miatt jó, de már lehet külön kábeleket is venni dizájn miatt.

(#82515) Melorin válasza Balathruin (#82507) üzenetére


Melorin
addikt

Ejj, persze hogy a 20-hoz van közelebb :D
Lejjebb nincs még valami jóféle?

(#82516) Balathruin válasza Melorin (#82515) üzenetére


Balathruin
veterán

Hamburg 530-ból a Sirtec beles. A Raider jobb hatásfokú és modernebb DC-DC felépítésű.
Még van pár Be Quiet! (System Power 7, ) és Antec (VPF, VP...P) táp is, esetleg Super Flower Golden Green HX 450, de ez is 20-hoz közelít.

(#82517) izee válasza Melorin (#82515) üzenetére


izee
senior tag

Chieftec CTG sorozat pölö.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82518) 590227


590227
aktív tag

Toughpower 600W Erről a tipusról,van véleményetek?Köszönettel várom a válaszokat!

(#82519) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Sziasztok!

Itx DC tápra lenne szükségem ehhez. Elvesztem a laptop tápok között, egy összefüggést találtam az fsp oldalán, a kimondottan itx tápok MBTF értéke többszöröse a töltökhöz képest. Viszont kis hazánkban nem nagyon lehet kapni itx tápot, vagy nem jó helyen keresem. Mik ebből a megbízhatóak? Mit ajánlotok?

(#82520) Horvi válasza g6b0r (#82513) üzenetére


Horvi
őstag

Én modulárisat vettem és nem bántam meg. Kisebb a dzsungel :D

Hello darkness, my old friend...

(#82521) 04ahgy válasza Balathruin (#82476) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy csomó 80+ tanúsítványt nem szerzett táp ténylegesen jó hatásfokkal dolgozik, csak a gyártó nem minősíttette (még). A Hyper 700 hatásfoka is megfelel kb. a 80+ bronznak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82522) 04ahgy válasza 590227 (#82518) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha már megvan: strapabíró darab, jobb fajta CWT a bele (Chieftec CFT-600-14C rokonság). Újonnan ne vedd meg, mert nem mai csirke már, vannak jobb vételek nála.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82523) dni


dni
őstag

Sziasztok,

400w kürüli tápot keresnék alsó tápos elrendezésű atx házba és érdeklődni szeretnék, hogy a Chieftec CTG-400-80P-nek elegendő hosszú-e a 24 + 4 tűs csatija?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#82524) Balathruin válasza dni (#82523) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem elég hosszú. Hexa+ 400 vagy Munich 430.

(#82525) sipi_zs


sipi_zs
újonc

Sziasztok!

Tápegység vásárlás előtt vagyok, szeretnék egy kis segítséget kérni.

Gigabyte A75-D3H
AMD A8 3850 2.9GHz FM1
AMD Radeon HD 6670 2Gb
KINGSTON 4GB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/4G
Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200

Tudnátok ajánlani tápot hozzá? 20e a felső határ. Előre is köszönöm!

(#82526) Balathruin válasza sipi_zs (#82525) üzenetére


Balathruin
veterán

Ház?

(#82527) RaGi91


RaGi91
senior tag

Sziasztok!

Van egy fölös 1156-os lapom, ebbe rakok össze egy gépet édesanyámnak.
Egy felső tápos elrendezésű noname ATX házba mennének bele a cuccok:

Lap: Gigabyte GA-H55M-S2H
Proci: Intel Core i3 530
Ram: Kingsotne 2GB DDR3- 1333Hz
VGA: Nvidia 9600GT
HDD: Samsung Sata II 40GB

Csak netezésre, filmezésre kell neki, meg ilyen netes flash játékokra.
Ezeket mind használtan szereztem be, egyedül tápot szeretnék újat. Olcsót és viszonylag megbízhatót keresek, max 10k körül, milyet ajánlanátok?
Köszi előre is, üdv.: Ragi :) :R :R

(#82528) sipi_zs válasza Balathruin (#82526) üzenetére


sipi_zs
újonc

Felső tápos

(#82529) Balathruin válasza sipi_zs (#82528) üzenetére


Balathruin
veterán

FSP-350APN

RaGi91: [link]

(#82530) sipi_zs válasza Balathruin (#82529) üzenetére


sipi_zs
újonc

Köszi szépen!

Amúgy egy erősebb videókártya mellett is elég lenne ez? Nincs konkrét tervem, csak gondoltam megkérdem.

(#82531) Melorin válasza Balathruin (#82516) üzenetére


Melorin
addikt

Az Antec VP600P akkor jófajta és csendes is?

(#82532) Melorin válasza Melorin (#82531) üzenetére


Melorin
addikt

Tárgytalan, beQuiet SP7 450w lett a kiválasztott.

(#82533) Visali


Visali
csendes tag

Sziasztok! Tápvásárlás előtt állok, és szeretném a tanácsotokat kérni. :U

Három kiszemelt van:

-Cooler Master B600 V2 (600W) [link]
-Corsair VS550 (550W) [link]
-FSP HEXA+ 500 (500W) [link]

Mindhárom 15k, ennyit tudok rá költeni max, viszont a jövőre gondolva szeretnék vásárolni, hogy egy esetleges gépfejlesztésnél a táppal már ne kelljen foglalkozni.

Jelenleg egy 400 wattos tápon döcög a Q6600-as procim és a Zotac GTX 560 Ti kártyám, elsősorban emiatt van szükség újra. Ami lényeges számomra, hogy legyen rajta legalább két molex (egy a DVD írónak, egy a monitornak), és két 6-pines csatlakozó, VAGY négy molex, és egy 6-pines csatlakozó.

Mint laikus, a Cooler Mastert venném, mivel a 600 Watt nagyobb, de ennél általában bonyolultabbak ezek a dolgok. Illetve a jövőre nézve nem tudom, mennyire fontos, hogy több 6+2 pines csatlakozója legyen.

A kérdésem, hogy van-e valakinek valami tapasztalata, véleménye ezekről a tápegységekről, hallott-e/olvasott-e róluk, ki meilyiket venné, miért.

Segítségeteket köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#82534) Balathruin válasza sipi_zs (#82530) üzenetére


Balathruin
veterán

kb. 200W TDP-ig okés.

Visali: Thermaltake Hamburg 530, esetleg Berlin 630 jobb választás lenne.

(#82535) g6b0r válasza Balathruin (#82512) üzenetére


g6b0r
csendes tag

hilo,

kerdesem, hogy FSP Hyper M 500 az mennyire lehet jo?
http://ipon.hu/webshop/product/fsp_hyper_m_500/1093985

udv,

Gabor

(#82536) 04ahgy válasza g6b0r (#82535) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem rossz táp, csak az árát nem éri meg. Egy Raider 550 (annak ellenére, hogy nem moduláris) jobb vétel!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82537) dni válasza Balathruin (#82524) üzenetére


dni
őstag

Azt lehet tudni, hogy melyik a halkabb? Az ára miatt közelebb áll hozzám a TT. :)

(#82538) Balathruin válasza dni (#82537) üzenetére


Balathruin
veterán

Jó kérdés... Lehet a TT halkabb.

(#82539) TheProb


TheProb
veterán

DC-s alaplap esetén milyen táp-ot ajánlotok?

Ez? 90W-os

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#82540) g6b0r válasza 04ahgy (#82536) üzenetére


g6b0r
csendes tag

koszi HGYu!

meg fentebb valaki azt mondta a konfigra amit ossze akarok szedni, hogy egy 450-es tap is siman elviszi.
ezert nezegettem kisebb teljesitmenyut -> 500W.

tovabb nezelodtem, ez jo lehet: FSP Aurum S Gold 500W ?
http://ipon.hu/webshop/product/fsp_aurum_s_gold_500w/487039

udv,

Gabor

[ Szerkesztve ]

(#82541) blackhat


blackhat
újonc

DR|FTK|NG

i5 processzorom van.

(#82542) somé


somé
őstag

Csak érdekességből posztolok egyet, egy HKC 420W USP-3430 PFC 12cm-es, a többségnek "gagyi" tápegységről:

6 éve vettem, naponta legalább 5-7 órát megy, sőt a kezdeti években akkor még nyomtam a játékot rendesen naphosszat. (Közben 1x cseréltem alaplapot, 2x procit.) Nem olyan régen egy Ati7770-es vga-t használtam játékra, igaz, hogy melegebb levegő jött ki hátul, de probléma nélkül ment minden (általában alaplapi vga-t használok).
A mai napig hihetetlenül csendes, persze időszakos portalanítás nem árt.
Gyanítom, ennyit a nevesebb gyártók tápjai sem bírnak?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#82543) Balathruin válasza g6b0r (#82540) üzenetére


Balathruin
veterán

Tökéletes.

somé: A delta beles Chieftec GPS tápok 10+ évig is el tudnak menni, de sok mindentől függ. Ha neked jó a HKC is, akkor vegyél sokat. :)

(#82544) Shing válasza somé (#82542) üzenetére


Shing
őstag

A ~10 éves gépünkben is vígan megy egy 300W-os Codegen táp. Mondjuk még nem szedtem szét, de kíváncsi vagyok rá. Igazából nem volt sok dolga, Geforce 4 MX440+AMD Sempron 1.8Ghz. Annyi, hogy az alaplapi VRM-t kicsinálta, a környékén már nagyon púposak a kondik. :DDD

(#82545) somé válasza Balathruin (#82543) üzenetére


somé
őstag

Igen, a célnak megfelel. Ma sem vennék mást. :D

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#82546) izee válasza somé (#82542) üzenetére


izee
senior tag

Akyga névlegesen ~300W táp cirka 2-3 évet bírt nálam, pontosabban a házi áramellátás egyik főkapcsolóját sikerült bénán felkapcsolni, volt egy emberes cicergés, és ennek folytán a táp kimúlt(különben még élhetne), de szerencsémre nem rántotta magával a gép semmilyen komponensét. Előtte irodában irodai P4-ben (tényleg P4-ben) kitudja mennyit ment, talán 5-10 évet.

Chieftec GPS 350EB-101A 2006 óta pöpec, illetve venti csapágyas lett. Oldalra fordítva a tápot továbbra is hangtalan (ha hallani akarod közelre kell hajolni). A GPS400 eléggé hangos volt, a 350-esből 2 példányom is halk. (anno ~700-tól ~1300rpm-ig pörgött a ventije everest szerint)

2005 előtt mindenbe Codegenem volt, kifutás előtt nem romlott el, áltban 3-5 évet hajtottam. (2-3 tápról/konfigról van szó)

Egyedül 2006-ban kevesebb mint egy éves korában a Casetek 360W (=akkori Chieftec 360W)-osomat kellett cserélni. Ment, csak azt vettem észre, hogy baromi meleg a háztető a tápnál. A ventije bekaphatta a piszkot, nem tudom, nem szedtem szét.

Nem az a lényeg, hogy az emberek pölö 80%-ának nem romlik el a gyengébb tápja, hanem hogy a tiéd bírja-e a stressztesztet is(lásd nálam baki az áramkapcsolónál: először fél fokozatot sikerült felkapcsolnom(->cicergés), másodjára rendesen egy egészet, ahogy azt kell)
és ha természetes úton vagy baleset kapcsán megpusztul, akkor a még éppen rábízható nagyfogyasztású számítógép alkatrészeit milyen arányban rántja magával. Jó védelemmel, elvileg 0%, hogy a komponenseid a táp halála okán meghaljanak.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82547) Visali válasza Balathruin (#82534) üzenetére


Visali
csendes tag

Köszi a tippet. :)) Mivel még nem nagyon hallottam erről a márkáról, ezért nem is nagyon néztem. Találtam Thermaltake Hamburg 530W-os tápot 15k-ért, és egész sok csatlakozó van rajta (2x 6+2 pines, 4 molex). Nézegetem a neten, eddig jókat olvastam róla. Valakinek esetleg van tapasztalata vele/véleménye róla? :)

[ Szerkesztve ]

(#82548) Balathruin válasza Visali (#82547) üzenetére


Balathruin
veterán

A topikban is van pár tapasztalat, eddig jókat írtak róla.

(#82549) quailstorm válasza somé (#82542) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is csak akkor szabadultam meg a kamuteljesítményű szaroktól, mikor 2 HDD-t dobhattam egyszerre a kukába.
És az a táp a mai napig megvan, "hibátlan", P2-est hajt. Jahogy semmi védelem nincs benne, hanem átenged mindent a hálózatból. Meg van vagy 300 gramm. Ez van. (de 400 wattos címke van rajta)

Aztán ha az 550-es HKC 350W-ot tud, a tied nem tudom mit bírhat. Remélem legalább ATX1.3-mas őskövület van benne :U

Azóta, hogy FSP, XFX van itthon, nem csak nyugodtabban alszom, hanem a venti se zajong. Bár a HKC 5580-ra pont nem lehetett mondani se azt, hogy csúnya, se azt, hogy hangos. A Mercuryk viszont pár év alatt borzalmassá váltak.

[ Szerkesztve ]

(#82550) gbors válasza somé (#82542) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezek szerint még a HKC sem képes garantálni, hogy minden egyes unit szar lesz :Y
Ha szeretsz veszélyesen élni, akkor vegyél legközelebb is ilyet - majd meséld el, meddig tartott a nyerő széria :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.