Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82551) karandip


karandip
tag

Üdv
tápot kellene választani az újonnan öszerakott gépembe
i5 4690
8gb ram
még ismeretlen, de nagy teljesítményű videókártya(nem titan meg hasonlók azért)

ui: abszolút nem ismerem a tápok tulajdonságait

[ Szerkesztve ]

(#82552) DR|FTK|NG válasza karandip (#82551) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Thermaltake Hamburg 530
Thermaltake Berlin 630
FSP Raider 550(80+ Bronz)
FSP Raider S 550(80+ Silver)
XFX TS 550 Bronz
Antec HCG-520
FSP Aurum S 400
CM V450S(jelenleg egy kicsit túlárazott) > félig moduláris
Seasonic M12II 520 EVO > teljesen moduláris
XFX XTR 550, XFX XTR 650 > teljesen modulárisak, félpasszív módra is képesek.

Azért jó volna tudni, hogy milyen VGA lesz benne(fogyasztás ügyileg nem mindegy, hogy egy GTX 970, vagy egy R9 290X van a gépben).

(#82553) bexy


bexy
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kiszemeltem.

Szeretném megkérdeni, hogy mekkora fogyasztású vga köthető rá még egészségesen egy 55w-os i3-as mellé?! Valamint nem-e gond, hogy két 12v_os ága van?! Ez miben befolyásolja a működést?
Láttam már olyat, hogy több ágas táp és a procihoz meg a perifériához is külön ág megy. Valamint olyat is, hogy több ágas szintén, és egy helyről jön ki minden csatlakozóhoz a megfelelő feszültségű kanóc...

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv.: Bexy

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#82554) Balathruin válasza bexy (#82553) üzenetére


Balathruin
veterán

~200W fölötti már nem jó ötlet.

(#82555) demmer123


demmer123
őstag

Xfx Xtr 650w tápegységet csak merlinél lehet kapni ?3hét mire megkapom

Iponon láttam de ott az ár állandóan változik és drága a házhoz szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#82556) Grózi válasza demmer123 (#82555) üzenetére


Grózi
veterán

Merlinnél jelenleg több mint 2K-val drágább+ várhatsz.Iponból kérheted postapontra is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#82557) AtHoS válasza demmer123 (#82555) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én vasárnap rendeltem iPon-ról. 50k felett volt a rendelés így ingyen szállítanak, de azt írják 25k felett féláron. Katt az iPon hírek-re (igaz húsvéti akciót írnak és áprilist, de nálam 0 Ft-ot adtak hozzá a szállításhoz a vasárnap éjszakai rendelésnél). Csak dobd be kosárba és nézd meg ..nálam 1270-et dobott be szállításra a 34k-s táp mellé és írja, hogy vásároljak még 15.8k értékben az ingyenes szállításhoz

szerk. Ja házhoz szállítást választottam ki futárral

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#82558) Potzee


Potzee
addikt

Na, fene...mekkora brand lett a HKC... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82559) demmer123


demmer123
őstag

Jelenlegi tápomat Seasonic m12 evo edition bronze 1éves 5év garanciával 28k-ért árazták be,annyiért tudnám kb eladni.Szerintetek elfogom tudni ennyiért eladni?

Eladás oka:nagyon hangos terhelés közben még terhelés nélkül is nagyon hangos.

[ Szerkesztve ]

(#82560) Balathruin válasza demmer123 (#82559) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehet, hogy elmenne annyiért is, de [link]

(#82561) zolee0307 válasza somé (#82542) üzenetére


zolee0307
őstag

A régebi gépemben (sógór használja) egy fsp bluestorm 500 teljesít szolgálatot 2007 óta, egy q6600-ot és egy 8800 gtx-et hajt. Még mindig csendes és hűvös levegőt fúj. Szóval a nevesebb gyártók tápjai is bírják azért :D

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#82562) demmer123 válasza Balathruin (#82560) üzenetére


demmer123
őstag

Seasonic M12II Bronze 750W
ez a teljes neve.

Te eladnád csak azért mert a ventije hangos terhelés közben illetve alap terhelésen is?

[ Szerkesztve ]

(#82563) Balathruin válasza demmer123 (#82562) üzenetére


Balathruin
veterán

Simán.

(#82564) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sziasztok

Budget játékgépet építek a laptopom mellé. A régi asztali gépemnek a házát és a tápját szeretném használni.

A táp a mai napig működik, bár az elmúlt 2 évben csak egyszer volt igazán használva, de azt szó nélkül bírta, előtte pedig a régi konfiggal 3 éven keresztül rendszeresen ment.

Micase Wr300-as, 2008-as gyártmány.

Ez lenne az új gép:
-Asrock FM2A55M-VG3+
-AMD Athlon II X4 760K
-Crucial ddr3 1600mhz 4gb ram
-AMD Radeon 7790 vagy R7 260x
-1db HDD

Érdemes szerintetek cserélni? Ha igen, mit tegyek a helyére? Befér erre a helyre egy normál méretű táp?

[ Szerkesztve ]

(#82565) Balathruin válasza Gzolo (#82564) üzenetére


Balathruin
veterán

Szép tiszta... Táp nem tudom miféle cucc, én inkább cserélném, meg amúgy is gyenge újabb gépekhez. Ránézésre SFX-nek tűnik.

(#82566) Gzolo válasza Balathruin (#82565) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nem volt használva, a polcon porosodott a gép. Mielőtt bekerül az új cucc, szétkapom, de most nem is a poron van a hangsúly.

(#82567) Shing válasza Gzolo (#82564) üzenetére


Shing
őstag

Szerintem kevés is. 180W 12-es ágon... Most csak a TDP-t nézem, de R7 260x+Athlon 760k az 115W+100W. Ha a valós fogyasztás még kevesebb is vmivel, akkor sincs meg. :S

(#82568) Gzolo válasza Shing (#82567) üzenetére


Gzolo
senior tag

Hátul így néz ki a ház. Milyen tápot nézzek a helyére? Csak az sfx méret lehet jó?

Ez a táp mondjuk jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#82569) bexy válasza Gzolo (#82568) üzenetére


bexy
csendes tag

Ez SFX... :K

Amit linkeltél az TFX egy másik kis méretű táp, de neked ez nem jó. :R

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#82570) Balathruin válasza Gzolo (#82568) üzenetére


Balathruin
veterán

Utolsó darab, úgy vigyázz! :DDD De mint írták nem jó, max. átalakítóval amit magadnak kéne faragni.

(#82571) Gzolo válasza bexy (#82569) üzenetére


Gzolo
senior tag

Köszi-köszi. Szóval vagy SFX táp vagy egy másik ház ATX kompatibilitással. Már csak ez hiányzott a budget gép építése közben :DDD :(

(#82572) Balathruin válasza Gzolo (#82571) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem vedd meg a TFX tápot és mókold bele.

(#82573) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Ezt a félpasszív tápot néztem ki: EVGA 750W SuperNOVA G2

Megvehetem nyugodtan vagy a nem ajánlott kategóriát képviseli?

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#82574) Balathruin válasza FrozenThrone (#82573) üzenetére


Balathruin
veterán

Előbbi.

(#82575) FrozenThrone válasza Balathruin (#82574) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Akkor rendelem is, köszönöm :R

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#82576) Scholes9 válasza demmer123 (#82562) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egyértelmű :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#82577) Cheesy


Cheesy
őstag

FSP Aurum Gold 400W-os tápomat cserélném 500W-ra.
Lényeg, hogy halk legyen az új is. Passzív tápokban valahogy nem bízok, terhelés alatt mindegyik melegszik, a megrekedt hő nem jó. Fontos, hogy 2-3 év múlva se legyen "tápzaj", a ventit lehet cserélni, a konstans frekvenciájú zajt viszont nem bírom.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#82578) 04ahgy válasza Cheesy (#82577) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én már a platinumot venném akkor. :D Habár gondolom az ára miatt az 500-as AU a nyerő.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82579) bexy


bexy
csendes tag

Valaki tudna segíteni ebben nekem?

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#82580) Cheesy válasza 04ahgy (#82578) üzenetére


Cheesy
őstag

Ez az Aurum Gold ennyire jól sikerült sorozat, hogy csak annyi a dolgom, hogy 400W helyett 500W verziót veszek? :) :U

www.vakbelmutet.hu

(#82581) Thawne


Thawne
csendes tag

Szerintetek milyen ez a táp? https://www.pcx.hu/termek/evga-600w-100-b1-0600-kr-t-pegys-g-013081
EVGA 600W 100-B1-0600-KR

(#82582) Balathruin válasza Cheesy (#82580) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen.

Thawne: Én nem ajánlom.

(#82583) Thawne válasza Balathruin (#82582) üzenetére


Thawne
csendes tag

És tulajdonképpen mi a baj vele?

(#82584) Balathruin válasza Thawne (#82583) üzenetére


Balathruin
veterán

A belső nem túl jó...

(#82585) Potzee válasza Gzolo (#82564) üzenetére


Potzee
addikt

A táp nagyon régi, kiszáradt kondikkal és a 12V-os ágon 10A-re képes...mindenképp cseréld!
A ház egy régi, alap, klasszikus ATX ház (szemre 175 cm széles) szóval, befér egy normál ATX táp.
És jó alaposan takaríts! :P

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82586) Met válasza Potzee (#82585) üzenetére


Met
nagyúr

szemre 175 cm széles
Abba egy egész szerver belefér :DD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82587) Potzee válasza Met (#82586) üzenetére


Potzee
addikt

Bocs.
175 mm
de remélem, hogy a lényeg érthető

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82588) 04ahgy válasza bexy (#82553) üzenetére


04ahgy
nagyúr

200W TDP-s VGa-val még elbirkózik alapból is, nagyobbhoz kellhet az átalakító (az egyik PCIe tápcsatit molexről alakítod át, így mindkét 12V-os ágból kap áramot), úgy akár 250W TDP-s is menni fog neki, de ki kell próbálni egy R9 290X-szel vagy egy Titan X-szel. Az ilyen "alap" VGA-k, mint GTX970, GTX960 laza ügy neki, Radeonból meg az R9 270X-ig bezárólag szintén laza ügy. A fentiek tuning nélkül értendők, tuninggal ez a táp már jóval kevesebb VGA-t bír el.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82589) Gzolo válasza Potzee (#82585) üzenetére


Gzolo
senior tag

Sajnos nem klasszikus atx ház. Nagyjából 135mm széles, a lap ami benne van mAtx méretű, és teljesen ki is tölti.Csalóka a kép, mert nincs rajta a teljes ház.

Holnap a fentebb linkelt TFX táp lesz belepróbálva, ha nem válik be, akkor lehet házcsere is lesz.

Esetleg még lehet LC-Power LC-380m v1.3, arról mi a vélemény?

(#82590) Potzee válasza Gzolo (#82589) üzenetére


Potzee
addikt

Akkor mindenképp a Seasonic, az LCPowert mellőzd.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#82591) 590227 válasza 04ahgy (#82522) üzenetére


590227
aktív tag

Köszönöm a választ!Régóta megvan,pormentes,keveset használt.(Nem voltam itthon.) :R :R

(#82592) bexy válasza 04ahgy (#82588) üzenetére


bexy
csendes tag

Köszönöm a hozzászólást! :R

Az a helyzet, hogy egy 6 pines pci-e csati sincs rajta. :)
Ma kapom kézhez a tápot és gyanítom egy helyről jön ki minden csatlakozóhoz a megfelelő feszültségű "kanóc". Tehát lényegtelen, úgysem tudom összevonni a két ágat, mert már össze van a nyákon. :B

Majd még írok! :R

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#82593) 04ahgy válasza bexy (#82592) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem biztos, lehetek a +12V-nak elkülönített áramfigyelő ellenállásai.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82594) somé válasza izee (#82546) üzenetére


somé
őstag

Az eddigi 6 év alatt, elhiheted, volt pár "stresszhelyzet", többnyire áramingadozás, illetve hirtelen áramkimaradás. Soha egy alkatrészemmel nem volt probléma a táp miatt (más miatt sem).
Csak arra próbálok rávilágítani, hogy nem kell feleslegesen farkast kiáltani, mert egy táp nem hú de ilyen meg olyan hatásfokú, pláne nem megbízhatatlan. A tények mást mutatnak. A védelem meg ugyanúgy megvan ezekben is, mint a drágábbakban.
Ahogy olvasgatok, azok szajkóznak leginkább, akik nem használtak olcsóbb tápot, de az meg úgy is közhely, meg túlhájpolt, hogy ami nem Zalman, Chieftec..stb., az csak sz@ r lehet.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#82595) 04ahgy válasza somé (#82594) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tessék: [link]. Ez a táp pont az volt, amit írtál. Voltak benne védelmek, stb. De olyan fesztüskéket küldött ki, ami gyilkolta a hardvert.

Tette mindezt szép csendben a háttérben. Pont ilyen a HKC is. Nem akkor van a gond, amikor megy, akár amikor évekig megy, hanem amikor valami rosszra fordul.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#82596) quailstorm válasza somé (#82594) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért a vallásosokat ne keverjük már ide.
Kezdjük ott, hogy Chieftek táp nincs.

Normális ember az OEM-et nézni, nem a dobozt. Az nem számít.

Amúgy mondom, az első komolyabb kiadás után, ahol egyértelműen a táp tett tönkre valami(ket), majd észhez térsz. Addig meg hajrá, nincs még elég pénze a hulladékgyártóknak.

(#82597) Balathruin válasza somé (#82594) üzenetére


Balathruin
veterán

Legalább 4 gané tápom van itthon. :U Ha feltűnt akkor a hatásfok tökre mindegy, mert sz@rnak is lehet már plecsnije.

(#82598) izee válasza somé (#82594) üzenetére


izee
senior tag

Sokan különösebb meggyőződés nélkül szajkózzák, amit itt olvastak. Aztán, minden ami nem pöpec, azt hígfosnak állítják be (védelmükre szóljon, hogy az is sok van).

Azért van különbség szar és szar között. Amikor 2006-ban garis tápcsere előtt álltam, először ajánlottak egy 1000Ft-tal olcsóbb csere DEER tápot. Izé, mondtam, hogy kösz, de inkább ráfizetek, bár nem szívesen. (Deer tápokról itt nem nagyon olvasni semmit, az árversenyben meg Codegennel versenyzett, picit drágább volt), aztán ott álltam, hogy kérem a chifi 350-esét, de volt még egy ajánlás Coolink 400W-os tápra. ("vevők nem hozták vissza"). Namost itt ki volt kiáltva szarnak, hát nem vettem meg. Ha meg elolvasom az okot, az annyi, hogy alapvetően jó táp, csak a kondijai hamarabb mennek tönkre. Egyébként ez szervízesnél viszonylag olcsón javítható. Ettől függetlenül, teszek alá egy alsó-közép játékgépet (jelenleg talán max 750TI/R7 260X), alig lesz leterhelve, hőleadása is mérsékeltebb -> kondik is a minimumnál(tehát nem csúcs proc-vga hajtás alatt) jobban bírják. Ez nem az életveszélyes kategória!!

Néha-néha 10-20 netán 30ezres érdektelen filmnézős konfig mellé jönnek táptanácsot kérni. Ha olvasnám a topicot, képzelem, hogy hülyét kapnék a 10+ -ezres tápajánlástól. :D A lelkes amatőr usernek 2 gondja lesz. Gondolom jelenleg is az egyszerű FSP-k vannak alternatíva nélkül a 5-7 ezres kategóriában. User első gondja, hogy már ezzel elérte a fájdalomküszöböt, második hogy a sarki boltban nem árulják. Nekem nagy fájdalom volt megérteni, ha bármi jóból a legolcsóbb típust akarom, az nem olyan könnyen fellelhető. + hogy tökéletes legyen, költeni kéne egy csereventi beépítésére és ott a gari is ugrik.

Anno senkit nem ignoráltam, de végülis 3 tagot vettem figyelembe. Csaba_20 (még azelőtt, hogy először cikket írt a PH-nak, feltűnően értelmes volt, ez lehetne a standard is), stol (számomra inkább csak stressztesztelései érdekesek), didyman (a feltett kérdésekre közvetítette Csaba _20 és stol meglátásait).

Hirtelen áramkimaradás a leggyengébb stresszhelyzet, ha egyáltalán annak nevezhető. Minden tápom, köztük Codegenek, évente 5-10-15-ször elbírták. Velem ellentétben ott esetleg több baj lehet, ahol a házban gagyi az áramellátás minősége. (nem értek hozzá, csak másoknál főleg tömbökben gyakoribb az elektronikai elhalálozás. Ha tömbbe megyek lakni, körültekintőbbnek kell lennem az elektronikai alkatrészeimmel - de szóljatok, ha csak beképzelem magamnak.)

"nem kell feleslegesen farkast kiáltani"
Ez pedig jogosnak tűnik, mert ez a kérdés nem +30 FPS-ről szól egy játékban, hanem az adataid és a pénzed elvesztéséről és a kihagyott időről.
Szerintem a Mycase-ben nincsenek meg a szükséges védelmek, ahogy a Codegenben sem. (hosszú a lista a "futottak még" versenyzőkről).
Hatásfok nem érdekes. ~70% még OK.
Gány tápok sajna nem képesek annyira, ami rájuk van írva. Lásd Codegen, 300W helyett mondjuk ~180W-ot tud leadni max. Az ebben az esetben egy 180W-os táp, ami így elég megtévesztő. Minőségi táppal ez nem fordul elő. (max a marketing hatására, de szerencsére már szinte mindenki csak a 12V-os ágat figyeli, nem a dobozon az értéket)

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#82599) quailstorm válasza izee (#82598) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak amikor meg 2015-ben jönnek az ATX1.3 szabványú, utoljára talán P4-hez jó, bemeneti szűréstől mentes, leggányabb alkatrészekből összehányt csillió wattos csodákkal, akkor falnak tudok menni.

300-as Codegenből volt olyan, ami tápteszteren 120w-ig húzta... most ezt találtam
A 300grammos Mercurym el se tudom képzelni, mi köze lehet a 400W-hoz, de hogy a 350-es Mercury két kört ver rá erőben, azt kipróbáltam.

Bónuszként itt van ez: [link]
Haver vette, mert a legolcsóbb (hozzáteszem, a legtöbb bótban tényleg az LC-Power a legjobb, amit lehet kapni). Amíg követtem, kb 4 HDD-t nyírt ki. Annyit nyögött hozzá, hogy mások is mondták, hogy cseréljem ki.
Amúgy a nyákon a 2000/12/22 az a gyártási dátum. ATX1.3-as szemét, valamelyik elázott nádkunyhóban találhatták.
2011-es PH! reklám róla :U
Ráadásul még szép is, nagy ventis, el is hiszi az ember, hogy megy. Nem úgy, mint 2003-ban, a full zárt tápnál. Faterom vett egy tápot, amin ott van a 8centis venti, fúj, de nincs máshol lyuk :DDD

Amikor már a CWT-s Chiefteken meg a Seasonicon megy a vita, az már egy nem olyan nagy gond.
Persze a tápkérdés anno engem is mellbevágott az árával, de baszki, a HKC 5580 ingyé' van? Ahhoz képest nem sokkal volt messzebb az XFX 450...

A linkelt PH! reklámot elnézve a két tábor se most esett először egymásnak. De mégis annak lett igaza, aki 1 másodperc alatt el tudta dönteni, hogy az élből szar és nem kell megvenni.
A gagyikat nem szokták olyan körültekintően bemutatni, mint a csúcsszériákat. Képet is kb én raktam fel róla elsőnek...

[ Szerkesztve ]

(#82600) Gh0sT válasza Balathruin (#82512) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm!

- Cooler Master V450 - nem játszik, mert félmoduláris
- Antec HCG-520M - most hívtak, hogy nem tudják beszerezni, helyette Corsair CS550M PSU-t ajánlottak. Jó az nekem?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.